DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO - PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 28 NOVEMBER 1929 Wethouder Mr. Gerrltsz zei, dat het plet juist is, dat de routes van de autobussen maar steeds gewijzigd worden. Na het voor jaar zijn alleen wijzigingen ingevoerd die noodig waren omdat enkele straten opge broken waren. Het was B. en W. niet bekend, dat lijn 1 om het uur reed. Toen het aan het college bekend werd, is de Brockway aange schreven op den vastgestelden tijd te rijden. In het begin van Januari zullen B. en W. een voorstel aan den raad doen tot het definitief vaststellen van de routes der bus sen. Er is al opdracht gegeven om den toegangs weg tot de Vogelenbuurt te verbeteren voor zoover dit thans mogelijks is. Het onderwerp van den wegenbouw is reeds door B. en W. besproken. Er is te Haarlem al gedaan wat gedaan kon worden. Het Prinsenbolwerk is geasphalteerd op het moment, dat er materiaal van een aannemer aanwezig was voor het maken van het asphalt op den Schoterweg. Daardoor was het mogelijk een lagen prijs te bedingen. Het zelfde is ook geschied bij het asphalteeren van den Jansweg en de Jansstraat. Wat zou de raad zeggen als B. en W. in den winter door werkloozen den onderlaag lieten maken van het asphaltdek op het Plein en dan de weg verder laten liggen tot den zomer om dan te gaan asphalteeren? Dat gaat na tuurlijk niet. Het is misschien mogelijk bij het maken van het nieuwe wegdek op den Dreef. Er wordt bij het maken van uitbreidings plannen reeds grond gereserveerd voor openbare gebouwen. Daaronder hehooren dus ook de scholen. Wat den stank der grachten betreft zei spreker, dat er geen zekerheid is over de oorzaak van den stank der grachten. Daar door was het moeilijk om maatregelen te nemen. Er zijn evenwel aanwijzingen dat door het inbrengen van meer zoet water de stank vermindert. Als het IJselmeer er is, dan zal het watergehalte in het Noordzee kanaal ook zoeter worden, zoodat dan te verwachten is, dat de toestand verbeteren zal. Het zou daarom een economische dwaasheid zijn om nu groote sommen uit te geven om van Haarlem een polder te maken. Dat wil niet zeggen, dat in de toekomst ook moet afgezien worden van het groote rioleeringsplan voor Haarlem. Onderbrenging van Openbare Werken en Bouw- en Woningtoezicht in een groot dienstgebouw zou spreker ook zeer gewenscht- vinden. Ook andere gemeenten gaan er toe over om groote gebouwen te zetten voor ver schillende gemeentediensten. Wil de toestand aan den Schalkwijkerweg bij de Dubbele Buurt verbeteren, dan is het noodig om het uitbreidingsplan te wijzigen. Daarmede zal evenwel tijd gemoeid zijn. De quaestie moet voorbereid worden, maar B. en W. zullen zoo spoedig mogelijk met een voorstel komen. De zaak van het Tuinlaantje is bij B. en W. in behandeling. Nadere mededeelingen zijn daarover niet in openbare zitting te doen. Het landelijke gedeelte van den Schalk- vrijkerw.eg zal een. voorloopige verbetering ondergaan. Aan den heer Mizérus kan spreker ant woorden, dat de plannen voor d». nietttue brug over het Z. B. Spaarne in bewerking zijn. De onteigening van de gronden die voor de aansluitende wegen noodig zijn, zullen tegelijkertijd aan de orde gesteld worden. Aan Openbare Werken is ook opdracht ge geven het juiste punt te kiezen voor de brttir over het Donkere Spaarne Eerst daarna kunnen de plannen gemaak*- worden en onteigening van de noodige gron den worden aangevraagd. Dat zal wel 1931 worden. B. en W. hebben het oog gevestigd op de verbreeding van de Damstraat. Het is even wel niet in het gemeentebelang daarover nadere mededeelingen te doen. B. en W. zullen ook onderzoeken of er een windhok gemaakt kan worden bij de pont over het Z.B. Spaarne. Den heer Groenendaal antwoordde snreker dat er voor bestrating in 1930 f 25.000 >neer uitgetrokken is dan voor 1929. Maar deze gelden zijn verwerkt in den kapitaaldienst. Wethouder Mr. Heerkens Thijssen zei, dat B. en W. er geen bezwaar tegen heb ben om de organisaties te hooren over de gedeeltelijke overdekking van de groente markt. De raad zag van replieken af. De heer S c h o 11 wees er op, dat inder tijd al door hem een voorstel gedaan is om het Brouwersplein in een plantsoen te ver anderen. B. en W. willen nu wel een plant soen aanleggen, maar toch ook een gedeelte van het bestrate gedeelte behouden. Beter is evenwel het geheele plein in plantsoen te veranderen. Wethouder Mr. G e r r i t s z beloofde, dat B. en W. het plan nog eens zullen overwegen. Als er in de nabijheid een speelplaats voor kinderen gevonden kan worden, dan zullen B. en W. wel het geheele plein in een plant soen veranderen. De heer Van L i e m t drong er op aan om te onderhandelen met- de Alg. vereeniging voor Bloembollencultuur om de plantsoenen te beplanten met bloembollen, opdat Hadrlem bloemenstad zal worden. De Voorzitter deelde mede, dat namens B, en W. al een brief aan Bloembollencul tuur gezonden hebben om daarop aan te dringen. De heer Visser weer er op, dat het uiter lijke van het oi:gel in de St. Bavo kerk te wenschen overlaat. Er is een commissie be noemd om naar den toestand van het in nerlijke van het orgel een onderzoek in te stellen, Spreker hoopt, dat dit onderzoek gunstig zal afloopen. Maar in elk geval Is het gewenscht de kleur van een deel der orgelpijpen te verbeteren. De heer Roodenbur g: Ons is verzeker^ dat de pijpen in goeden staat verkeeren, al zien zij er niet mooi uit. De heer Van de Kamp: Wij ook niet!... De heer Van K e s s el wees er op dat er geprocedeerd is inzake de straatbelasting yoor de geannexeerden. De gemeente is in 'het ongelijk gesteld. Maar krijgen nu ook de geannexeerden die niet geprocedeerd heb ben hun geld, dat zij onverplicht betaald hebben, terug? Wethouder Slingenberg: die zaak is in ernstig onderzoek bij B. en W. ONDERWIJS. De algemeene beschouwingen werden ge opend door den heer L o o s j e s, die hulde bracht aan B. en W. die veel gedaan hebben voor het goede peil van ons onderwijs. De raad heeft medegewerkt door steeds de voor stellen van B. en W. aan te nemen. De achterstand inzake den scholenbouw in Haarlem-Noord zal nu ook wel spoedig inge haald zijn. Wat de nieuwe meisjes school voor M.O. betreft zou spr. nu weinig zeggen. Als de zaak weer in den raad aan de orde komt zal spreker daarover nader zijn meening zeg gen. In Haarlem's Dagblad heeft spreker gelezen dat de gedachte geopperd is om de Meisjesschool in het Gymnasium onder te brengen en een nieuw gebouw voor het Gym nasium te zetten. De heer Klein pleitte er voor om de ge lijkstelling van het onderwijs onder de loupe te nemen wat het voorbereidend onderwijl betreft. Hetzelfde geldt het onderwijs voor zwakzinnigen. Het R.K. onderwijs voor zwak zinnigen wordt door de gemeente slecht ver zorgd. Reeds een jaar zijn er twee klasse zeer onvoldoende gehuisvest in het oude hospitaal. Er moet zoo spoedig mogelijk een nieuwe huisvesting komen van de R.K. school voor zwakzinnigen. Wanneer zullen B. en W. prae-advies uit brengen op het voorstel K e e s e n om het onderwijs te regelen voor de kindefen uit het woonwagenkamp? De heer S c h o 11 zei, dat de S.D.AP. niet ontevreden is over hetgeen door de afdeeling Onderwijs in het afgeloopen jaar gedaan is voor het bouwen van de noodige schoolloka len. Verschillende scholen zijn in aanbouw. In de toekomst moet evenwel nog meer ge beuren. Er moet gewaakt worden tegen nieuwen achterstand op het gebied van schoolgebouwen. B. en W. moeten ook voort gaan om gebouwen voor het Voorbereidend Onderwijs te stichten. In het Oosten der ge meente zal vermoedelijk spoedig een UI.O. school noodig zijn. Spreker leidt uit het feit, dat B. en W niet teruggekomen zijn met hun voorstel om de Meisjesst-nool naar de Tempeliersstraat te laten verhuizen, dat B. en W. andere plan nen in voorbereiding hebben. Waarom hebben B. en W. de centrale schoolbioscoop afgewezen? Wanneer is het voorstel van B. en W. over de stichting van de buitenschool te verwach ten? Spreker vindt de aanschrijving die B. en W. inzake de viering van den Koninginne dag aan de hoofden van scholen hebben ge zonden, geen royale uitvoering van het in dertijd genomen raadsbesluit. Hebben alle wethouders tot die aanschrijving medege werkt? De heer Boes was voldaan over den gang van de onderwijszaken in onze stad. De ach terstand is vrijwel ingehaald. Met zorg moe: gewacht worden tegen nieuwen 'achterstand. Het zal evenwel moeilijk zijn om in uitbrei dingsplannen gronden te reserveeren voor openbaar en bijzonder onder-wijs, want bij zondere scholen zijn vrij in de keuze van hun terreinen. Ook wat het voorbereidend onderwijs aan gaat, gaat het in de goede richting. Er zal ook voorzien moeten worden in de behoefte van het R.K. Onderwijs aan zwak zinnigen aan een nieuw gebouw. Wat de Meisjes H.B.S. betreft, zal spreker het nadere voorstel van B. en W. afwaoliten- Verhuizing naar de Tempeliersstraat is niet gewenscht. De heer Peper vroeg waarom het beeld Inspiratie uit de hal verwijderd is. Het ls nu ergens geplaatst waar het staat alseen paraplu- bak. Dit is een beleediging van den kunste naar die het beeld gemaakt heeft. Spreker pleitte voor het invoeren van een schoolbioscoop. Het is een leermiddel dat veel waarde heeft. De raad zich uitspreken dat er een schoolbioscoop moet komen. Met de buitenschool is het een lijdensge schiedenis. Waarom is het voorstel van B. en W. nog niet aan den raad gezonden, er is nu toch een terrein en een gebouw dispo nibel! SDreker meende, dat de commissie voor het onderwijs aan de rijpere jeugd allang be noemd moest zijn geworden. Mevrouw Maarschal 1Komin ver- heugdeer zich over, dat in dezen raad door verschillende fracties in gunstigen zin ge sproken is over het voorbereidend onderwijs. Het is evenwel jammer, dat scholenbouw bij het openbaar onderwijs zoo lang duurt. Schoolbouw bij het bijzonder onderwijs gaat veel sneller. Waarom toch? Spreekster stelde voor om een besluit te nemen om B- en W. uit te noodigen te onderzoeken in welke volg orde de nieuwe scholen voor voorbereidend onderwijs gebouwd ometen worden. Wethouder Mr. Heerkens Thijssen nrotesteerde tegen, de uitlating van den heer Loosjs, dat Schoten achterstand heeft ge had op het gebied van scholenbouw. Die ach terstand is gekomen na de annexatie. De zitting werd daarna verdaagd tot Don derdagmiddag. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Bureau van politie, Smedestraat. bankbiljet; Houniet, Spaarn- wouderstraat 89, beursje met inhoud; de Groot, Heerensingel 57 rood, bril in étui; Ou de jans, Rijnstraat 54. bril: Maas, Klooster straat 16, ceintuur: Davelaar, Overtonstraat 69. handschoen; de Boer, Zocherstraat 8, kinderhandschoen: Vester, Jacobijnestraat 13 handschoen; Kennel Fauna: herdershonden grijs-witte kat; Vrieze. Voorhelmstraat 9 rd.. handschoen; de Govijver, Kennemerstraat 22. weekkaart, Beusekom, Jansweg 57, lo terijbriefjes; Ruijzenaar, Bloemhofstraat 19 portemonnaie met inhoud; Lok. Reitzstraat 78, rijwielbelastingmerk; v. Twuijver, v. Oos ten de Bruynstr. 197, ring; Zuidema, Maas straat 22. rijwieroelastm"^- Olieslagerslaan 50, idem; Bureau van politie Smedestraat. taschje; v. Herwaarden. Pa- pentorenvest 6. tasch met boeken; Tilleman, Saenredamstraat B 2, vulpotlood; Bureau v. politie, Smedestraat. zegelboekje; Genees kundige Dienst Kenaupark 6, portefeuille m. inhoud. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 60 Ct». per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJOR1SSTRAAT 16 TELEFOON 10756 HOBBY VLOERWRIJVERS f 125.— ALLIANCE FRANCAISE. NAPOLEON ALS SCHEPPER VAN ORDE Dat was wel een geheel nieuw gezichtspunt dat daar Woensdagavond op de bijeenkomst van leden der Alliance Frangaise in De Kroon door M. Edouard Driault, Directeur de la Revue des Etudes Napoléoniennes, geopend werd. Nog vaak wordt ons de groote keizer getee- kend als een man, wien eigenlijk alle gevoeg vreemd was, als een koud verstandsmensch, die maar een hartstocht kende: de heersch- zucht. het verlangen naar macht en die daar aan, koel berekenend, de levens van duizen den opofferde. Welk een geheel anderen Napoléon schil derde ons de heer Driault. Wij zagen daar voor ons oprijzen het beeld van een man, die volgens zijn heilige over tuiging, een zending te vervullen had: het herstel van de orde in Europa. Hij wilde één groote organisatie van Europa maken, een goed georganiseerd keizerrijk zooals Rome er een geweest was en daarover zou dan later heerschen: zijn zoon de Koning van Rome. Wat er ongunstigs gezegd is en geschreven over de verhouding tusschpn Napoleon en Joséphine de Bsauharnais is onjuist. Deze beide menschen hadden elkander lief, maar om louter politieke redenen brachten zij een offer en zij scheidden. Deze keizer en kei zerin waren ongelukkige menschen. Eenigen tijd na de scheiding en na zijn tweede huwelijk, met Maria Louise kon Na poleon een zoon aan het volk toonen. Toen dit in toejuichingen losbarstte, schreide de man, die vaak als een gevoelloos monster wordt voorgesteld. Zijn broers moesten hem helpen bij het scheppen van orde in Europa, maar zij moch ten niet aan zijn systeem ontsnappen: als een symbool gaf hij hun, die hij op tronen plaatste, den naam Napoleon mede: Louis Napoleon, Joseph Napoleon. Maar zijn broers hebben hem niet begrepen; zij wilden konin gen zijn bij de gratie Gods; zij zagen niet in dat zij het slechts waren bij de gratie van Napoleon. Wat was er vóór Napoleon? De wanorde. Hij gaf Polen orde. Hij gaf Italië orde. De kwade machten; Oostenrijk, Pruisen en Rusland strafte hij af in de groote sla gen met de beroemde namen. Hij wilde Europa ook bevrijden van de Russische bar- baarschheid. Wat was er na Napoleon? De wanorde. De slagen van Leipzig en Wa terloo hebben niet de bevrijding der volken gebracht. In Den Haag, In Genève, worden nu weer pogingen aangewend om tot orde te gera ken. Dat die pogingen mogen slagen! Maar laten wij ons zoo noodig laten inspireeren door den zin voor orde, waaraan Napoleon alles opgeofferd heeft, door „l'ordre philoso- phique de Napoléon". In geestdriftige bewoordingen dankte de voorzitter, de heer J. H. Sauveur, den spre ker, hem een „tot weerziens" toewendschend. KERK EN VREDE. Ledenvergadering en causerie van ds. J. Leendertz over het Rassen vraagstuk. In een der lokalen van het gebouw der Doopsgezinde Kerk had Dinsdagavond een le denvergadering plaats van „Kerk en Vrede", onder voorzitterschap van ds. J. Leendertz. Na een kort openingswoord van den Voorzit ter bracht de secretaresse mej. G. Ratelband verslag uit over de werkzaamheden der af deeling sedert de oprichting. Hieruit bleek o.a. dat sedert de oprichting het ledental steeg van 79 tot 181, terwijl in Haarlem- Noord 37 leden zijn. Een concept-huishoude lijk reglement werd goedgekeurd en aangeno men. Bij de bespreking van het winterpro- gramma zeide de voorzitter dat de debat avond tusschen ds. Eldering en den heer Lubbering voor velen onbevredigend was ge weest, omdat de heer Lubbering het gods dienstige element er buiten had gelaten. Bij de bespreking, of een avond waarop de heer Lubbering het kunnen samengaan van mili tairisme en godsdienstig gevoel zou bespre ken, gewenscht was, ontspon zich eenig debat. De besprekingen met den heer Lubbering hierover zullen voortgezet worden. De voorzit ter deelde mede dat Ds. Riemens uit Leiden op 12 Februari in de Nieuwe Kerk voor „Kerk en Vrede" zal spreken om op deze wijze de Hervormden die nog geen lid zijn, te kun nen bereiken. Nadat bij de rondvraag nog enkele wenschen waren geuit, en o.a. aange drongen was op het zoeken van contact met personen in Heemstede en Bloemendaal, om te onderzoeken, of daar ook, evenals in Haar lem-Noord, behoefte bestaat aan een afdee ling, hield ds. J. Leendertz een causerie over het Rassenvraagstuk, voornamelijk naar aan leiding van een boekje van Basil Mathews: „The clash of colour". Spreker schetste hoe de ontdekkingstochten van Europa uit in het einde der 15e en in de 16e eeuw leidden tot een geweldige techni sche ontwikkeling en cultureele evolutie van het blanke ras. Al heerscht thans het blanke ras over de geheele wereld, toch is door de overwinning van Rusland door Japan, door een Oostersch volk dus, later doordat kleur lingen kennis maakten met de bestiale oor logsmethoden van het blanke ras in de jaren 1914'18, het respect in het blanke ras sterk verminderd. China, Japan, Britsch-Indië zijn dicht be volkt. Australië, Canada, de Vereenigde Sta ten hebben ruimte genoeg. Hier bestaat „het dilemma van den Stillen Oceaan", want het overbevolkte Azië zoekt expansie, terwijl juist Canada en Amerika de grenzen gesloten hou den. Ook ten aanzien van het Rassenvraag stuk doen zich in Afrika moeilijkheden voor. Amerika heeft voorts zijn kwesties in verband met de sterke geestelijke ontwikkeling van de negers. En in Engelsch-Indië probeert de bevolking tot een onafhankelijken staat te komen, door alle samenwerking met Enge land af te breken. De oplossing van het Rassenvraagstuk is zeer moeilijk. Mathews ziet volgens spreker als mogelijkheid: de verschillende rassen moeten samen kunnen en willen werken. Mathews ontkent dat rassenverschillen dit onmogelijk zouden maken, eveneens, dat er rassenafkeer zou bestaan. Aan het slot van zijn boek zegt Mathews, dat de rassen niet elkaar moeten bestrijden, maar dat zij samen moeten strijden tegen de groote vijanden der menschheid, een ge weldige strijd die alleen door allen samen gestreden kan worden. Met enkele woorden sloot ds. Leendertz daarna deze vergadering, die door weinig, doch belangstellende leden bezocht was. VOOR DE KINDEREN. De ballon dreef steeds verder. ..Dat begint vervelend te worden," zeide Billy. .,Ik wcu dat er iets gebeurde." .,Ik schei er mee uit om naar de aarde te kij ken," bromde Jerry, „alles lijkt op elkaar, cn nadat hij dat gezegd had, rolde hij zich als ecu bal ineen en ging slapen op den bodem van de mand. Hij was nog niet ingeslapen, toen hij de stem van Redneb hcorde. die schreeuwde„Billy, Billy, Billy. Kijk eens, is dat niet het huis van je moeder?" Billy keek dadelijk naar den kant. waarheen Redneb had gewezen. „O, wat ben ik gelukkig," riep hij uit, terwijl hij van vreugde op cn neer sprong. ..Ja, dat is het huis. hoera!" „Gauw, gauw." kraakte Rcdncb's stem. „Laat gas uit. anders vliegen wc weer het huis voorbij. zonder verder te weten waar we zijn." En Billy haastte zicli de gasklep open te ma» ken. Toen begon de ballon te dalen. Langzaam zonk hij, doch plotseling kreeg de ballon ecu schok, zoodat ze alle drie op den bodem van dc mand vielen- ..Ik hoop, dat we op den grond terecht zijn ge» komen." zeide Billy, terwijl hij weer opstond. „Ik zal eens gaan kijken," zeide Redneb en vloog weg. om spoedig terug te keeren met nieuws, dat hun allen deed lachen. „Wc vergaten het anker en dat is in een tak van een boom blijven haken Billy zeide: „O. anders niet, we kunnen ons langs het touw naar beneden laten glijden. Voor» uit nu, jongens, laat ons zoo gauw mogelijk naar huls terugkeeren." Je moet maar boffen, wat? Amstelland p. 27 Nov. 3 u. 45 m. Vlissln- gen, Amsterdam Lv. Antwerpen n. Zuid- Amerika- Alderamln p. 26 Nov. Ouessant, Rotterdam n. Japan. Alderaban p. 27 Nov. Perim, Rotterdam. Australië. Buitenzorg p. 26 Nov. 11 u. Point de Galle, Rotterdam n. Batavia. Bali 27 Nov. van Calcutta n. Java. Breda 23 Nov. te Antofagasta van Corral. Binnendijk 25 Nov. te Philadelphia, Boston n. Rotterdam. Commewijne 24 Nov. van Barbados. Djember 25 Nov. te Boston, Java n. New York. Djambi p. 26 Nov. Kaap St. Vincent, Rot terdam n. Batavia. Eemland 26 Nov. te Rio Janeiro, Amster dam n. Z.-Amerika. Eemstroom 25 Nov. v. Kribi n. Burut-u. Flandria 26 Nov. 22 u. van Lissabon, Zuid- Amerika n. Amsterdam. Glamorganshire 26 Nov. lu. 44 m. 480 mijl W.-Z.-West van Valentia, Pacifickust naar Londen en Rotterdam. Gaasterland 29 Nov. 12 u. te IJmuiden ver wacht-, Buenos Aires n. Amsterdam. Grijpskerk 26 Nov. te Genua, Beira naar Rotterdam. Jacatra 27 Nov. te Java van Calcutta. Kangean 25 Nov. van Sabang n. Belawan Deli. Merauke p. 27 Nov. 5 u. Perim, New York n. Java. Maasdam 27 Nov. van Bilbao, Rotterdam n. New Orleans. Noorderdijk 27 Nov. van Rotterdam naar Boston. Nieuw Amsterdam 26 Nov. te New York v Rotterdam ,vertr. 30 Nov. n. Rotterdam, Narenda 25 Nov. v. Cristobal, Antwerpen n. Pacifickust. Oranje Nassau 27 Nov. te Amsterdam v. West-Indië. Pollux 25 Nov. van Barbados n. Trinidad. PoeLau Bras 26 Nov. te Londen, Java naar Amsterdam. Slamat 27 Nov. 5 u. te Belawan, Rotterdam n. Batavia. Stadsdijk 27 Nov. v. Suez, Rotterdam n. Calcutta. Statendam 27 Nov. van Plymouth, New York n. Rotterdam. Soesterberg 26 Nov. van Rio Janero, Zuid- Amerika n. Amsterdam. Springfontein 26 Nov. te Beira van Amster dam. Streefkerk p. 27 Nov. Gibraltar, Bombay n. Rotterdam. Salabangka 26 Nov. te Sabang, Java n. Amsterdam. Sitoebondo 27 Nov. te Rotterdam van Batavia. Texel 26 Nov. 13 u. te Suez, Batavia n. Rotterdam. Tambora 27 Nov. 5 u. van Port Sair, Rot terdam n. Batavia. Thuban 25 Nov. v. Rio de Janeiro, Rotter dam n. Z.-Amerika- Tjikarang 25 Nov. van Sjanghai n. Basam. Vlieland 27 Nov. van Batavia naar Rot terdam. Veendijk 26 Nov. te Calcutta van Rotter dam. Volendam 27 Nov. van Rotterdam naar New York. Waterland p. 27 Nov. Dungenes, 28 Nov. 2 u. te IJmuiden verwacht, Z.-Amerika naar Amsterdam. IJstroom 27 Nov. van Amsterdam naar W.- Drechterland 27 Nov. te Bahia, Z.-Amerika n. Amsterdam. Gorontalo 27 Nov. 12 u. 30 m. van Londen Java n. Rotterdam. Garoet p. 27 Nov. 15 u. Point de Galle, Java n. New York. Insulinde p. 27 Nov. 12 u. 30 m. Kaap del Armi, Java n Rotterdam. Sibajak 27 Nov. van Rotterdam n. Batavia. Salabangka 25 Nov. van Penang, Java n. Amsterdam. Texel 27 Nov. 12 u. van Port Said, Java n. Rotterdam. Veendijk 26 Nov. te Calcutta van Rotter dam. Vechtdijk 25 Nov. te Colombo, Rotterdam n. Calcutta. Or-IZE. GROENTJES DIM5DAG DOH DELP3DA5 J ZATERDAG INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. o Is het U bekend, dat ALLEEN wij elke doos luxe post papier vanaf f 1.50 gratis van Monogram voorzien of de couverts met adres bedrukken? Fa. ANTON DE R00IJ ANEGANG 14. TEL. 11963 963 O VRIJDAG 29 NOVEMBER HILVERSUM 1071 M. (Van 12—6 uur 298 M.) 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Ensemble. 2.05 Uitzending voor Scholen. Johan Koning spreekt over: Het Suezkanaal. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Maak-het-zelf! cursus. 4.30 Lezing door D. Wehrens over: Limburgsche folklore en dia lectiek. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Concert door de Hongaarsche Kapel. 6.01 Voortzet ting concert. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.45 Spaansch voor beginners. 7.15 Radiocursus vanwege het onderwijsfonds voor de binnen vaart. Spreker: L. K. A. v. Duuren over: De bediening en het onderhoud van de stoom machine. In het bijzonder: De smering. (H) 8.01 Concert door het Omroeporkest. Os-Ke- Non-Ton (The Mohawk Singer) 9.30 Decla matie door Kommer Kleijn 10.00 Persber. 10.10 Concert door het Omroeporkest. Daar na: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 10.30 NCRV. Ziekend lenst. 11.30 KRO. Gods dienstig halfuurtje. 12.15 KRO. Concert door KRO-Trio. 1.15 KRO. Gramofoonmuziek. 2.30 Uitzending voor scholen. 4.00 Gramofoonmu ziek. NCRV. 5 00 NCRV. Concert- Sopraan, viool fluit, piano, en orgel. 7.00 Cursus Schriftverbetering. 7.35 VPRO. Persber. 7.40 VPRO. Lezing over „Judas". 8.15 VPRO. Con cert. 8.50 VPRO. Lezing over: De praktijk van Tagore's Idealisme. 9.30 VPRO. Voort zetting concert. 10.00 VPRO. Declamatie. 10.20 VPRO. Voortzetting concert. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1120 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. V. Lewis (cello) N. Fraser (plano) 12.50 Orgelconcert. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.45 Visscherijbe- richten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Le zing. 3.45 Lezing. 4.05 Uitzending voor scho len. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Liederen-voor dracht. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8 05 Vaude ville. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuws- ber. 9.55 „Roland". Drama naar het verhaal van Turold, door E. A. Harding. 10.55 Verras sing. 11.10 Dansmuziek. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 405 Concert. Or kest en soli. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Cau serie met muzikale Illustratie. 9.05 „Lakmé", Opera van Léo Delibeu. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9 35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 4.50 Gramofoonmuziek. 7.20 ..Salomé" van RLohard Strauss. 9.50 Ver slag van de Zesdaagsche te Keulen. Daarna tot 11-20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen 11.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Le zingen. 3.50 Concert uit Leipzig. 4.50 Lozin- ger. 6.50 Opera-uitzending: „Samson et Da- lilah" van C. Saint Saëns. Daarna: Orkest concert. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.00 Orkestconcert en voorlezing. 4.00 Kinderuurtje. 7.20 Orkestcon- cert. 8.55 Concert. Hobo en plano. 9.35 Con cert. Orkest en zang. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek 8.35 Orkestconcert. 9.35 Waalsche uitzending,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11