GEI O BUITENLANDSCH OVERZICHT cjcóchcnhpn w BELANGRIJKE DAG VOOR DUITSCHLAND. DE ONDERHANDELINGEN TUSSCHE;! CHINA EN RUSLAND. muziek. Geven is goed maar wat nuttigs geven is beter 2.9° 2.90 25 cts. GROOTE MARKT 1-7 ijmÜTden. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 2 DECEMBER 1929 De Rijksdag verwerpt het wets ontwerp inzake de knechting van Duitschland. Gunstige wending in de Belgische kabinetscrisis. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De deze week ingeleide, voorloopige onder handelingen tusschen vertegenwoordigers van Moskou en Moekden met het doel tot overeenstemming te geraken over de oplos sing van het conflict inzake den Oost Chi- neeschen Spoorweg hebben nog niet tot een vaste basis voor de definitieve onderhande lingen geleid. De regeering te Moekden heeft op de drie eischen van de Russische regeering den sta tus quo te herstellen, de beide Russische di recteurs-posten bij den spoorweg weer in te stellen en alle Russische gevangenen in vrij heid te stellen, geantwoord, dat zij de eischen in beginsel erkent, doch de instelling van een commissie voorstelt, welke de wijze van uitvoering dezer eischen vaststelt. Intusschen is Vrijdagavond laat een tele gram uit Moskou te Moekden ontvangen, waarin de Russische regeering mededeelt, te verwachten dat ook de tweede eisch van Rus land onmiddellijk door de Moekdenregeering wordt ingewilligd. Het onmiddellijk herstel len van de posten van Russische directeuren van den Oost-Chineeschen Spoorweg wordt als een voorwaarde beschouwd voor het voe ren van verdere onderhandelingen. In 't te legram wordt eiïhter niet meegedeeld dat Rus land er waarde aan hecht dat dezelfde (perso nen. die vroeger de functies hebben bekleed, op htm post worden hersteld. Het voornemen van China eèn nieuwen di recteur-generaal en een plaatsvervangen- den directeur te benoemen, is. naar men hoont, niet in strijd met de eischen van Sov jet-Rusland. De regeering te Moekden hield Vrijdag avond een kabinetszitting en besprak uitvoe rig het Russische telegram. Een antwoord hierop is tot nu toe nog niet verzonden, daar men eerst de meening van de regeering te Nanking wil vernemen. Zooals wij reeds uitvoerig berichtten ligt de oorzaak van de Belgische kabinetscrisis in de t-aalquaestie en de vervlaamsching van de Gentsohe Universiteit. Wij hebben indertijd uiteengezet, dat, nadat de antithese tusschen de katholieke ministers en de liberale re geerders, was opgeheven, een tegenstelling tusschen de liberale ministers en de liberale partij den val van 't kabinet veroorzaakte. Thans wordt medegedeeld: „De algemeene Raad der liberale partij heeft na beraadslagingen welke den gehee- len dag duurden, "besloten vertrouwen te hebben in de afgetreden ministers, de ver- nederlahdsching van de Gentsohe Universi teit toe te staan en hun opdracht te geven de bestendiging der Fransche leergangen aan de speciale scholen te verdedigen en dnze concessies ondergeschikt te maken aan het geheele onderzoek der taalouaestie. De ver gadering spreekt den wensdh uit dit onder zoek aan een commissie onderworpen te zien. Deze verklaring is van het grootste ge wicht. Op grond van deze reeele basis im mers. zal Jasper niet veel moeite hebben met het vormen van een nieuwe Katholiek- Liberale coalitie. En dan kan men opnieuw onderhandelen over de vervlaamrching der Universiteit; doch voor de nieuwe bespre kingen zijn de naden, door de vorige onder handelingen. vrijwel geheel geëffend. L. A. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. De uitgebreide collectie GERO-ZILVER en GERO-TIN biedt fceos voor Iedere beurs. Elk artikel tcunt uit door superieure kwa» tltelfj schoonheid van !l)n en practlsche ge« bruikswaarde. Vraagt ODze speciale brochure GERO GESCHENKEN Wetsontwerp inzake „Volks- begehren" verworpen. BERLIJN, 30 Nov. (W. B.) In den Rijksdag is de eerste paragraaf van de z.g. „wet tegen de slavernij" met 318 tegen 82 stemmen en vier onthoudingen verworpen. Par. 2 en par. 3 werden met dezelfde stemmencijfers ver worpen. Par. 4 echter (betrekking hebbend op de vervolging en bestraffing van de mi nisters en gemachtigden, die het plan-Young aanvaardden) werd met 312 tegen 60 stem men verworpen. Het referendum op 22 December. BEDLIJN, 30 Nov. iW. B.) officieel. Nadat de Rijksdag in zijn zitting van heden het ontwerp van de „wet tegen de slavernij van het Duitsche volk" had verworpen, heeft de rijksminister van binnenlandsche zaken krachtens het besluit der Rijksregeering de verordening betreffende het tweede referen dum uitgevaardigd. Het onderwerp der volksstemming is de vraag of het in het Volksbeghren verlangde en door den Rijksdag verworpen wetsont werp wet zal worden. De stemming zal op Zondag 22 December worden gehouden. De stembriefjes zijn op dezelfde wijze ingedeeld als bij het plebis ciet over de „onteigening van de bezittingen der vorsten". De termijn voor het indienen der stemlijs ten is van 8 tot 15 December vastgesteld. Daar den 8en December in Beieren gemeen teraadsverkiezingen en in Thuringen land dagverkiezingen worden gehouden, is voor deze landen op voorstel der Beiersche en Thüringsche regeeringen de termijn op 12 tot 15 December vastgesteld. De verordening zal den 2en December in het Staatsblad verschijnen. Oneenigheid onder de Duitsch-N ationalen. De Duitsch-nationale fractie heeft van acht uur tot Vrijdagnacht drie uur vergaderd. Hergt zou hebben voorgesteld, af te zien van het stemmen over het algemeen betwiste artikel 4 van de Vrijheidswet. Dit voorstel werd echter niet aanvaard. Tot de afgevaar digden, die zich niet met het standpunt van Hugenberg kunnen vereenigen, zouden o.a. Langen, Wildau, Treviranus, von Keudell, oud-minister van binnenlandsche zaken, Schiele, dr. Hoetsch, Schlange. Lambach en dr. Lejeune Jung behooren, aldus de N.R.C. Wolff meldt, dat de Duitsch nationale rijksafgevaardigden Hartwig, Hülser en Lam- bach een verklaring hebben gepubliceerd, waarin zij zeggen, dat zij zich bij de stemming over paraaf 4 aan de zijde van de regeering hebben geschaard. Zij zullen zich Dinsdag bij de behandeling van het voorstel tot uit sluiting van Treviranus in de fractieverga dering met dezen solidair verklaren. Zij achten vruchtdragenden politieken ar beid niet mogelijk als vrijmoedige en per soonlijke meeningsuitingen onderdrukt wor den. De voorzitter der Duitsch-nationale partij •heeft het partijbestuur naar aanleiding van deze verklaring tegen Dinsdag bijeengeroe pen. De ontruiming van de tweede zóne. Wolff meldde uit Koblenz: Volgens een zoo even ingekomen mededee- ling van den rijkscommissaris, heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken Briand, den rijkscommissaris ervan verwit tigd, dat de tweede zone van het bezette ge bied bevrijd is. De mededeeling is ook door generaal Guil- laumat te Mainz bevestigd. De opper-president van de Rijnprovincie heeft zich in verband met de ontruiming van het Rijnland tot de bewoners van de Rijnoevers gericht met een mededeeling, waarin hij o.a. zegt: De tweede bezettings-zone is ontruimd. In den nacht van 30 November op 1 December zullen 2 millioen Duitschers hun vrijheid te rug krijgen. Van Ehrenbreit-stein en de dienst gebouwen van den opper-president, waarin 10 jaar lang de Rijnlandcommissie was ge vestigd, zal weer de Duitsche vlag waaien. In deze uren denken wij aller eerst aan onze broeders en zusters, in de 3e zone, en aan de Saar, die daar voor volk en vaderland vreemde heerschappij hebben te dragen. Wij voelen met hen mede en spreken den wensch uit dat voor hen spoedig het uur der bevrij ding zal slaan. Vervolgens brengt de president dank aan de rijksregeering. wier politiek de grondslag voor de ontruiming is geweest. Dankbaar herdenkt hij de zorgen van de regeering tot de instandhouding van het vaderland in de moeilijke tijden. Ook in de toekomst, nu er speciaal in de ontruimde gebieden krachtige maatregelen moeten worden genomen om den bloei dier gebieden te bevorderen, zullen wij vol vertrouwen in de regeering blijven. Toch zijn vrouw geworgd. De tandarts dr. Gutmann te Schwed aan den Oder, wiens vronw, zooals men weet, on langs onder verdachte omstandigheden dood in de badkamer werd gevonden, heeft bekend zijn vrouw voor wie hij eenigen tijd geleden een levensverzekering had gesloten, met een handdoek te hebben geworgd. Tot dusver had hij hardnekkig ontkend, dat zijn vrouw een onnatuurlij ken dood gestorven was. De moordenaar was na het afleggen van zijn bekentenis zoodanig van streek, dat zijn verder verhoor moest worden uitgesteld. Het onderzoek naar ae oorzaak van het overlijden van zijn eerste vrouw in December 1922 (volgens hem een gevolg van overmatig morfinegebruik) zal vermoedelijk pas de vol gende week worden voortgezet. HAARLEMS OPERETTE-ENSEMBLE. Het kleine gezelschap, dat onder leiding van Mej. Truus Krijnen het vorige jaar in het gebouw Sint- Bavo zulk een frissche uit voering gaf. is inmiddels zóó in ledental ge groeid. dat het moest omzien naar een om geving, waar het werk. dat nu in studie werd genomen, beter tot zijn recht zou komen. De keuze was ditmaal gevallen op het zangspel van Sem Vlessing, dat evenals zijn broertje van overzee „Rose Marie" heet. Vlessing heeft daarbij, geheel naar zyn schrijftrant, melodieën geschreven, die heel licht in 't ge hoor liggen, en waarvan het genot zeker grooter zou zijn geweest in deze uitvoering van bovengenoemd ensemble, wanneer daar bij de orkestratie had geklonken, die de toon zetter er bij heeft gedacht. Het geval wilde nu, dat Truus Krijnen vrijwel alleen alles aan de piano had te begeleiden. Neen erger. Haar stond een groepje strijkers ten dienste, waarvan degene, die de eerste viool bespeelde, meer remmend dan assisteersnd werkte niet alleen ryt-hmisch, maar ook wat de intonatie betreft. Het oordeel kan dus kort zijn: instru mentaal was de uitvoering beslist onvoldoen de, en zelfs indien de soli zonder uitzonde ring in goede handen waren geweest, zou het genot toch nog zeer verdeeld zijn geweest. De zonzijde evenwel dezer uitvoering was de frissche aankleeding en het- passend décor, terwijl ook het podium van den Schouwburg- Jansweg zich alleszins gunsrig leende voor het geheel, en een keurig publiek de dingen, die daarvoor in aanmerking kwamen, naar juiste waarde wist te schatten. Ons werd medegedeeld, dat al de costumes zonder uitzondering waren vervaardigd door het gezelschap zelf, en daar er op 't tooneel in de koren een groep zangers en zangeressen mee werkte, waarop menig gezelschap ja- loersch mag zijn, kan men voor zulk een op zet alle respect hebben. De traditioneele tooneelcostuums hadden plaats gemaakt voor smaakvolle pakjes en allerprettigste kleed jes; de lezer merkt al: ik mis het vrouwelijk instinct om in de juiste woordkeus al dit- liefs te beschrijven; maar in mijn oordeel stond ik niet alleen, en met die velen rondom me heb ik me heel den avond in dat fleurig tooneel verlustigd. Gekend werden de rollen in technischen zin ook voldoende, zoodat de gang van het spel niet werd onderbroken. Maar zonderen we den zeer goeden zang van den heer W A. Hensen uit. dan was het vocaal genot niet, wat we redelijkerwijze mogen verwachten van een zangspel, dat den vollen langen avond in beslag neemt. De koorzang, voor zoover we tevreden wilden zijn met de heel simpele structuur der muziek, bevredigde doorgaans wel. Maar voor de hoofdpersonen hadden we stemmen gewenscht, die meer konden geven dan Rose Marie, of vrouw Trincard, zoowel als Frans of Vader Martin. De laatste, die een aardigen tooneelkop had gemaakt, en als jachtopziener zijn geweer droeg met een gemakkelijkheid, die aan Sa muel Pickwick volle gerustheid zou geven, bracht stimmlich en verrassing waarvan ik in de eerste momenten niet recht kon be komen: hij zong n.l. zijn gansche partij een octaaf te laag! Wie doet het na? Zou dat niet een goede Tomasso zijn in „Laagland"? Maar in zijn spel, vooral zijn stille spel. deed hij verrassende dingen. En ook Trinette, de donkeroogige herbergiersdochter, die naast de andere meiskes, „van kuif wat hoogblond ingezet", geen onvoordeelig figuur maakte, gaf mooi tegenspel en was ook qua stem lang niet de slechtste. Vol frissche bekoring was het landelijk tooneeltje vóór de herberg, aan 't begin van III. En 't zou zeker een algeheele verrassing zijn geworden, als ahvèèr de instrumentale begeleiding niet zod remmend was opgetre den bij de wals. Wij raden Mej. Truus Krij nen in ernst aan, zich bij eerstvolgende ge legenheid te doen assisteeren door een vak musicus, waar er zoovelen zijn, die meerdere avonden per week tot werkloosheid zijn ge doemd, wijl stuntelige dilettanten (mijn res pect voor de goede!) zich in hun plaats stellen. Bovenal waar in muzikalen zin deze uit voering grootelijks had gered kunnen worden bij zaakkundige keuze van instrumentale krachten, meen ik hierin reden te zien, dit laatste punt te brengen onder de aandacht van wie zich belasten met. de leiding van uitvoeringen, waarin muziek hcofdzaak is. Men mag overtuigd zijn. dat- hot jonge ze- zelschap (het. bestaat iuist één jaar!) onder de gemakkelijke en vlottende leiding van Mej. Truus Krijnen, bij opvolgen van den ge geven wenk, voordeel kan behalen in twee erlei opzicht: artistiek en financieel. G. J. KALT. HET TOONEEL. COR RUYS IN ,,'N SNOEPREISJE" „Drie uren schaterlachen!" wanneer dat op een theaterbiljet staat, ben ik altijd al wat huiverig. Het doet mij zoo eerügszins denken aan aangenomen werk. „Wij hebben ons ver bonden jullie drie uur te laten schaterlachen coute que coute! En als Cor Ruys ons dat belooft, dan weten wij pas goed wat dat be- teekent. Ik prefereer den fijnen tooneelspeler uit De Zwaan, Meneer Bretonneau, Puberteit, Abt Constantin en zoo veel andere stukken bo ven den potsenmaker, die optreedt met het consigne: „Lachen zul je, en lachen moet je!" 't. Is vreemd, dat een acteur, die in de „come- öie" zoo prachtig zich beheerschen kan en zulk fijn, afgestemd spel vermag te geven, in de klucht dikwijls niet maat weet te hou den en soms geheel over de schreef gaat! Want eigenlijk is dat toch geen komedie spe len meer, wat Ruys in zoo'n stuk als het Snoepreisje doet. Het is louter clownerie! O. zeker, wij lachen mee, wij schateren het soms zelfs uit om dat malle gedoe, om die dwaze fratsen van Cor Ruys, precies zoo- •als wij in een circus doen, als de Fratellini optreden, maar in ons hart zijn wij toch 'n beetje geindigneerd op Ruys en op ons zelf. op Ruys, omdat hij zoo speculeert op de lach lust van het publiek, op ons zelf, omdat wij hem daarbij steunen door waarachtig nog mee te lachten. Van een creatie, ja zelfs van eenlge lijn in het spel is bij Ruys in zoo'n klucht, geen sprake! Hij speelt er maar op raak met het eenige doel de menschen te laten schater lachen! Met welke middelen hij dat doet, laat hem totaal onverschillig! Hij spreekt heele zinnen op den bekenden nasalen toon, zonder dat je er 'n woord van verstaat, hij plakt overal zijn stopwoorden, hij herhaalt zijn grollen in het oneindige, hij is de paljas in plaats van den mensch! Aan het ensemble stoort hij zich in het. geheel niet, en omdat de om geving niet met die clownerie mee kan gaan. is alle eenheid zoek en lijkt het soms of Ruys geheel alleen op de planken staat Zelfs een actrice als Tilly Lus speelt Ruys met zijn opdringerig, clownesk spel ..tegen dc vlakte", wat er van anderen zoóals INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel Overhemden met los boord 1.3S 1.65 3.50 8.90 Zijden dassen enorme keuze 29 cts. 90 c 1.90 5.— Wollen en Zijden Sjaals 90 cts. 1.50 1.90 4-50 Slobkousen l.75 2.90 3.90 5.90 Hoeden 1.®° 7.90 3.90 9.90 Hand schoenen Nappa gevoerd 3-50 3.90 4.90 Sportkousen voor longcns: 60 cts. 90 c 1.10 2.75 Sokken 75 Cts. 90 c 1.25 2.25 Jongens- truien 1.2S 1.90 3.25 5.— Pullovers 3^0 4-50 4-90 Bretelles 90 c 1.25 2.75 Zakdoeken (effen en gekl.) X 5 cts. 20c 35c 60c 1 s Louis Borel en Tilly de Jong overblijft, kan men dan wel gissen. Maar het publiek heeft niets te reclamee ren! Cor Ruys zou de menschen doen scha terlachenwelnu, ze hebben geschaterd, gekraaid, gegierd, gebruld, het is dus in orde, de stampvolle zaal kon tevreden zijn! En ze was tevreden blijkens het gulle ap plaus na elk bedrijf en aan het slot. J. B. SCHUIL. HET SOLISTEN-CONCOURS VAN „KUNST NA ARBEID". Het solistenconcours, georganiseerd door de Harmonievereeniging „Kunst na Arbeid", werd Zaterdagavond voortgezet. De belang stelling was niet groot. Hieronder volgt de volledige uitslag: Kwintet eere-afdeeling: Zaanlandsoh Mu ziekkorps, Zaandam. Ie prijs met 105 p. Kwartetten 2e af deeling: Chr. Fanfarecorps „Crescendo", Oostzaan, le prijs met 100 p. R. K. Harmonie „Utile Dulci, Haarlem, 3e prijs met 77 p. Duo 2e af deeling: Zaandamsch Muziek korps .Zaandam, 2e prijs met 91 p. Duo's le afdeeling: Muziekkapel „Zandvoort" (J. Weber en C. Hollenberg, clarinet), 2e prijs met 90 p. J. W. Dreyer, hobo en Th. A. Bosschert, fluit, beiden te IJmuiden, le prijs met 101 p. Duo eere-af deeling: Harmonie „Crescendo" Haarlem (P. Hout graaf en Joh. J. Boor, clarinet) niet opgeko men. Solisten 2e afdeeling: F. C. Koudijs, piston, Muziekver. „Voor waarts", IJmuiden, le prijs met 100 p. H. N. Kabel, clarinet „Crescendo", Haar lem, 2e prijs 89 p. Solisten le afdeeling: P. C. Langman, clarinet „N.V.S." Katwijk aan Zee, le prijs, 101 p. D. Kaper, althoorn, Zaandamsch Muziek korps 2e prijs 94 p. S. Karten, clarinet, Zaandamsch Muziek korps, le prijs 101 p. Solisten Uitmuntendheid: J. Weber, clarinet, Muziekkapel „Zand voort" 3e prijs, 79 p. J. Schaap, clarinet, „Zandvoort", 3e pr. 81 p. Solist eere afdeeling: P. Houtgraaf, clarinet, „Crescendo", Haarlem 2e prijs, 96 p. Solist prima-vista: S. Karten, Zaandamsch Muziekkorps, le prijs 101 p. Zondagmiddag. Ook thans was de belangstelling gering. Kwintet, eere-af deeling: Zaanland's Kapel, Koog aan de Zaan, le prijs 100 p. Kwartet: (afd. niet genoemd Waterland's Fanfarecorps, le prijs 101 p. Solisten 2e afdeeling: A. F. Zwet, alt-saxophoon „de Phoenix", Wateringen le prijs 101 p. J. van Hagen, piston, „de Phoenix", 2e pr. 88 p. P. J. v. d. Hoeven, „de Phoenix", le prijs 101 p. H. Reinders, corhoorn, „Excelsior", Haar lem, 3e prijs 76 p. H. Roefstra, trombone, Zaanland's Kapel, 2e prijs 94 p.. Solisten le afdeeling: A. J. Sloover, clarinet „Kunst en Strijd", den Haag, 2e prijs 88 p. M. Does, bariton, Zaandamsch Muziek korps. le prijs 101 p. Solisten Uitmuntendheid: L. T. Franssen, tuba „Excelsior", Haarlem, 2e prijs 90 p. J. Koene, clarinet, Zaanland's Kapel, Ie prijs, 111 p. H. N. van Ossenbruggen, piston, „Excel sior", Wormerveer le prijs 102 p. Solisten, eere-afdeeling: E. Steyn, bariton, Zaanland's Kapel, le prijs 103 d. K. Barlüls, clarinet, Zaanland's Kapel, le prijs 102 p. Solisten prima vista: M. Does. barinton, Zaanland's Kapel, le prijs, 100 p H. Roefstra, trombone, Zaanl. Kapel, le prijs 100 p. E. Steyn, bariton, Zaanl. Kapel, le prijs, 108 punten. Zondagavond. Zondagavond was de laatste avond van het concours. Er was thans veel belangstelling. Kwartet 2e afdeeling: „Eendracht". Amsterdam, 2e prijs 91 p. Trio le afdeeling: Waterland's Fanfarecorps (V. J. Scheffer Jr., sopranino-saxophoon, P. W, de Wildt Jr. sopraan-saxophoon en Chr. W. Weising alt- saxophoon) le prijs 108 p. Solisten 2e afdeeling: S. Hoope Jr., clarinet, Beverwijksche Har monie. 2e prijs 95 p. P. Schelvis, piston, Beverw. Harmoniekapel 3e prijs 76 p. C. Proper, bas „Eendracht", Amsterdam, le prijs 108 p. J. G. van Aalstede, alt-saxophoon, „Een dracht", Amsterdam, 2e prijs 88 p. J. A. Schwalbach, piston, „Eendracht", '-sterdam. 2e prijs 90 p. K. van Zaanen, bugle, „Eendracht", Am sterdam, le prijs 103 p. G. Stapper, clarinet, „Eendracht" Velsen, 2e prijs 88 p. P. H. Nieion, clarinet, Beverw. Harmonie kapel, le prijs 100 p. D. M. G. Slapper, fagot „Euphonie" IJmui den, 3c prijs 78 p. Solist le afdeeling: H. IJselstfin, hoorn-tenor, „Eendracht", Amsterdam. 2e prijs 90 p. Solist uitmuntendheid: 7. van Kcolwyk, tuba „Eendracht", Am sterdam, le prijs 104 p. Solisten cre-afdeeling: Chr. W. Wirsing, alt-saxophoon. „WaterL Fanfax-ecorps" Buiksloot-Nieuwendam, le pr. 10i p. V. J. Scheffer Jr., sopranino-saxophoon, Waterl. Fanfarecorps, le prijs 100 p. P. W. de Wildt Jr., sopraan-saxophoon, Waterl. Fanfarecorps, le prijs 110 p. Solisten prima vista: Chr. W. Wirsing le prijs 102 p., V. J. Schef- ïer Jr.. le prijs 100 p., P. W. de Wildt Jr. le prijs 108 p. Na aflooo van het concours maakte de Jury de winna--.-ó der speciale prijzen bekend voor het hoogst aantal punten. Het waren van de solisten le en 2e afd. Alb. Mey, Velsen 114 p. van de '-ten uitmuntendheid en eere-af deeling P W. de Wildt Jr., 110 punten, van de duo's er. trio's Waterland's Fanfarecorps (Scheffer. ae Wildt en Wirsing) 108 p. cn van de kwintetten en kwartetten Zaan damsch M ïziekcorps met 105 p. Niet onvermeld mag blijven, dat het trio Wirsing, Scheffer en de Wildt, van Water land's Fanfarecorps, welk trio zooveel lau weren oogsütc, resp. 16, 16 en13 jaar oud ij. De 13-jarige benjamin van het concours won nog, zooals hierboven is gemeld, een specialen prijs voor het hoogst aantal pun ten van de solisten der afdeelingen uitmun tendheid en eere-afdeeling. De voorzitter, de heer K. Ebbeiing sloot het concours. In het bijzonder dankte hij de jury en den pianist den heer R. F. Brouwer. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel. V":i 1st Is het Ubekend, dat ALLEEN wij elke doos luxe post papier vanaf f 1.50 gratis van Monogram voorzien of de couverts met adres bedrukken? Fa. ANTON DE R00IJ ANEGANG 14. TEL. 11963 963 BK

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 13