KON. NEDERL. VOETBALBOND. De overige eerste klasse wedstrijden WIT ON. ;RS Piül E.D.O en H. FC. spelen hun eersten plaat' selijken wedstrijd 11 gelijk. V. S. V. op eigen terrein met 51 door R. C. H. geklopt. H. V. V. slaat Stormvogels met 41. De eerste nederlaag voor A. D. O. H. F. C. en Haarlem No. 10 in hun af deeling. Feijenoord neemt weer de leiding in Af deeling II. Het veld van Zandvoort afgekeurd. OVERZICHT Dc afgeloopen Zondag heeft, niettegenstaan de het regenachtige weer, de noodige verras singen opgeleverd. Dc grootste is wel die van R.C.H., die kans heeft gezien om den uit wedstrijd tegen V.S-V. met sprekende cijfers te winnen. Verder heeft Hilversum aan A.D.O. de eerste nederlaag toegebracht, zoo dat Ajax, die zelf tegen D.F.C. gelijk speelde, weer op de eerste plaats van Afdeeling I ls gekomen. In Afdeeling n zorgde Feijenoord voor de verrassing, door mat dubbele cijfers van Her- mes-D.V.S. te winnen. Deze Rotterdammers hebben daarmede als van ouds de leiding in hun afdeeling genomen. De Stormvogels zit ten hun echter op de hielen, ook al moesten de IJmuidenaren gisteren met 41 op Was senaar van H.V.V. verliezen. E. D. O. en H. F. C. deden in de gegeven omstandigheden het beste wat ze konden doen, door de punten samen te deelen. Maar hiermede is H. F. C. heLaas toch op de laatste plaats gekomen. Het gaat niet goed met onze oudste Haar- lcmsche eerste-klassers! Voor Blauw Wit moet het ook een ont goocheling geweest zijn, dat zij, hoewel thuis spelend, met 1—0 van 't Gooi moest verlie zen. De uitslag van den wedstrijd V.U.C.Z.F.C. (3—2) is als geheel normaal te beschouwen. Haarlem heeft haar vrijen Zondag goed gebruikt, door aan den Schoterweg tegen den Zuidelijken eerste-klasser „Eindhoven" een vriendschappelijken wedstrijd te spelen Het elftal der roodbroeken was voor deze ge legenheid gewijzigd. Het bleek een heel goede gedachte te zijn, om den zoo verdien stelijk spelenden Van Polanen op de links binnenplaats te zetten, waar hij nu met zijn buitenman een uitstekenden vleugel vormde. Te hopen is het, dat deze wing nu zoo ge handhaafd kan blijven. Als de rechtervleugel weer door Iseger en Oldenburg gevormd kan worden,met Huijsmans of Verwaal op de mid- voorplaats, dan heeft de voorhoede belang rijk in kracht gewonnen. Het was overigens gisteren een in den werkelijken zin van het woord vriendschappelijke wedstrijd, dien Haarlem gisteren tegen Eindhoven speelde. Niet alleen liet de verstandhouding op het veld niets te wenschen over, maar ook na afloop bleek de vriendschappelijke gezind heid. De voorzitter van Eindhoven kwam Haarlem complimenteeren. Hij drukte er zijn bevreemding over uit, dat de roodbroeken zulk een slechte plaats op de ranglijst innamen en overhandigde tenslotte aan eiken Haarlem- lem-speler een fraai gedenkboek met vele foto's en bijzonderheden van zijn club. „Eind hoven" heeft een aangenamen indruk ach tergelaten. Jammer dat slechts 200 personen dezen wedstrijd bijwoonden. Bloemendaal vertrok gisteren volledig naar Zandvoort, maar moest daar tot haar groote verwondering constatecren, dat het terrein, dat nog wel in de duinen ligt, door den regen onbespeelbaar was geworden! Er lagen groote plassen op! De scheidsrechter keurde het dan ook af. Voor Zandvoort zal dit niet onaange naam geweest zijn, want zij had met inval lers (oa.. voor Keesman) moeten uitkomen, Maar voor haar voorzitter, den heer C. Siegers, moet dit afkeuren toch teleurstellend zijn geweest, want een paar weken geleden had hij ons persoonlijk nog verzekerd, dat zijn terrein tegen elke weersgesteldheid be stand was! A Bakhuys naar ïndië. Naar „De Crt." uit Zwolle verneemt, staat thans definitief vast, dat de Z.A.C.-speler en internationaal Bakhuys op 22 Januari a.s. naar Indië vertrekt, zoodat hij a.s. Zondag I tegen België zijn laatsten wedstrijd voor het Ncdcrlandsch Elftal speelt. DE UITSLAGEN. AFDEELING L Eerste klasse: D. F. C.—Ajax 1—1 HilversumA. D. O, 2—0 V. S. V— R. C. H. 1—5 Tweede klasse A. W. F. C.—Alcm. Victrix 5—1 Tweede klasse B: B. F. C.—A. F. C. 3—1 Baarn—H. V. C. 5—3 VeloxHercules 5—5 D. E. C.Zeeburgla 1—C Derde klasse A: Helder—Assendelft 25 De KennemersQ. S. C. 32 O. S. V.—K. V. V. 3—1 De VolewijckersA. P. G. S. 53 Derde klasse B. Schoten—O. V. V. O. 3—4 D. S. V.—Kinheim 3—4 Reserve eerste Z. F. C. 2—Blauw Wit 2 4—2 R. C. H. 2—Haarlem 2 3—2 Stormvogels 2Hilversum 2 5—0 H. F. C. 2—A. F. C. 2 3—2 Ajax 2E. D. O. 2 44 Reserve derde klasse A. H. R. C. 2—V. S. V. 2 4—4 Z. F. C. 3—Z. V. V. 2 1—3 Hollandia 2Alcm. Victrix 3 22 AFDEELING II Eerste klasse. H. V. V.Stormvogels 41 E. D. O.—H. F. C. 1—1 HermesFeijenoord 110 V. U. C.—Z. F. C. 3—2 Blauw Wit't Gooi 01 Tweede klasse A. QuickOvermaas 2—4 S. V. W.—D. H. C. 3—1 MerwedeB. M. T. 21 Tweede klasse B' V. O. C.—U. V. V. 5—3 NeptunusFortuna 23 XerxesGouda 93 V. D. L.—Unitas -1— Derde klasse A: RijswijkHillinen 38 A. S. C.—R. V. C. 7—2 Reserve eerste klasse H. B. S. 2—C. V. V. 2 5—4 Unitas 2Xerxes 2 71 Sparta 2Excelsior 2 10 U. V. V. 2—D. H. C. 2 2—4 AFDEELING IIL Eerste klasse: EnschedéRobur et Velocitas 9—0 TubantiaWageningen 13 Go ahead—P. E. C. 6—1 Z. A. C.Vitesse 33 AFDEELING IV Eerste klasse: Willem n—N.O.A.D. 3—2 P. S. V.Roermond 9—1 B. V. V.—L. O. N. G. A. 5—1 AFDEELING V le klasse. VelocitasBe Quick 32 FrisiaFriesland 20 VeendamW. V. V. 81 AlcidesLeeuwarden 5—2 Achilles—G. V. A. V. 4—2 E.D.O.-H.F.C. (1-1) Ook deze derby behoort weer tot het ver leden. De uitslag is een 11 gelijk spel, Deze uitslag geeft de verhouding heel goed weer. Beide doelen zijn om beurten in ern stig gevaar geweest. De wedstrijd was meer spannend, dan fraai. Laten we hier direct aan toevoegen, dat dit ook in hoofdzaak kwam doordat het veld wegens den velen regen, die een paar uur vóór den wedstrijd was gevallen, heel glad geworden was. Met het doorschieten van de ballen had het grootste gedeelte der spe lers heel wat moeite. Maar bij beide partijen bestond de ernstige wil om het zoo goed mogelijk te doen, waar door de wedstrijd het aanzien ten volle waard was. Het was dan ook werkelijk jammer, dat een groot deel van het voetballend publiek we- g-rns de slechte weersgesteldheid deze match niet heeft kunnen bijwonen. Er is dan ook voor een plaatselijken wed strijd slechts een gering aantal toeschouwers aanwezig, als onder leiding van Mr. Van Biselick begonnen wordt. De elftallen stellen zich als volgt op: E. D. O.: Meenhorst, Kuyl, Boeree, Van Weeren, C. v. d. Laan, J. Perukel, Van Norde, Van aer Hurk, Koene. J. S. Pe rukel, Oome. H. F. C.: Van Beem, De Ruiter, Kruyt, R. Jongeneel, Reijdon, Lamp, Van der Lee, P. Jongeneel, Van Baasbank, Wamsteker, Van der Meulen. E.D.O. wint den toss, zoodat Kruyt voor H.F.C. mag aftrappen. Het begin kenmerkt zich door een verken ning van eikaars krachten; men probeert eenigszins vertrouwd te raken met het glad de veld. Als hier de spelers even aan ge wond zijn, komt er wat spanning in, met de thuisclub in de meerderheid. Maar gevaar levert dit voor de H.F.C. nog niet op. Steeds meer stijgt de spanning; de gewij zigde E.D.O.-voorhoede raakt goed ingespeeld zoodat de H.FC.-achterhoede op een zware proef wordt gesteld. Van der Meulen begint met het eerste kunststukje om een scherp schot van Van der Hurk schitterend tot cor ner te verwerken. Dan komt ook de H.F.C.-voorhoede er be ter in. Als Kuyl en Van Weeren beiden te veel een speler bewaken, krijgt Van Beem hierdoor een vrij veld vóór zich, evenwel zon der succes. Als bij een snel opbrengen Van Beem voorzet, schiet Reydon net over. Even daar na verwerkt Van der Meulen een corner naar behooren. Het is echter uitstel van executie, want een volgende aanval, geleid door C. v. d. Laan, brengt den bal bij J. L- Perukel. die Van der Meulen geen kans geeft. (10). De H.F.C.'ers werken bijzonder enthousiast; Van der Lee verplaatst het spel naar de an dere helft. Bij een schot op het E.D.O.-doel loopt Meenhorst even te ver uit, waardoor hij den bal slechts gedeeltelijk kan verwerken; De Ruiter vangt het ledér ineens op en plaatst het over de voor het doel opgestelde spelers heen in het net. (11). Met dezen "stand wordt van doel verwis seld. Direct na de hervatting komt H.F.C. vurig opzetten; E.D.O. heeft geluk, als Kruyt hard in schiet, waarbij de bal via Meenhorst van den paal weer in het veld springt. Het spel verplaatst zich vliegensvlug. Bij een E.D.O.-aanval denkt men den bal in het H.F.C.-doel te zien verdwenen, maar Van der Meulen redt meesterlijk. Dan treden Kuyl aan den eenen en Wam steker aan den anderen kant eenige malen als redders op. Deze beide spelers hebben dan ook het genoegen, dat door hun robust en pi-acht-ig verdedigingsspel hun keepers niet meer worden gepasseerd. Onder groote spaning breekt 't einde aan van dezen in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd. V. S. V.-R. C; H. (1-5) Hetgeen zeker niemand verwacht zou heb ben, is geschied: V.S.V. is door R.C.H. op re gelmatige wijze „ingemaakt"! Te elfder ure ontving het bestuur van V. S. V. bericht, dat Wolf voorloopig geschorst is. Deze late beslissing lijkt ons niet aange naam. Te twee uur betreden de volgende elftal len het veld: V. S. V.: Van der Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, P. Wey, Jac. Wey. Demmers, Koning, Heijerman, de Ruyter, de Koning, Hillekamp. R. C. H.: Paape, Verkerk, Roelfsema, de Geus, Hanse, Krom, Ruys, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. Scheidsrechter is de heer Boekman. Het begin is sensationeel. Direct na den af trap gaat V.S.V. er met den bal van door, maar De Geus en Verkerk bezweren het ge vaar. In dezelfde vaart stormen thans de R.C.H.'ers op Van der Wint af en als het spel nog slechts enkele minuten oud is, weet Roelfsema keepe rVan der Wint te verschal ken. (01). De Haarlemsche vreugde is van korten duurt. De Koning geeft den bal door naar Koning, die op fraaie wijze den stand gelijk maakt. (11). Er is dan nog geen tien minuten gespeeld. Er wordt in een verbijsterend snel tempo gespeeld Mooi combineerend gaan de rood witte gastheeren weer naar voren; De Ruyter krijgt een mooien voorzet van Koning; hij geeft door naar De Koning, die den bal kalm naar den vrijstaanden Hillekamp laat rol len. Laatstgenoemde schiet echter meters naast. Door een fout van Van der Griendt ziet Roelfsema kans, de achterhoede der thuis club te passeeren; ongeveer twintig minuten r.a den aanvang bezorgt hij zijn club weer de leiding. Even later ziet Boekman een overtreding van een der gasten binnen het strafschopgebied, waardoor V.S.V. een mooie kans krijgt om gelijk te maken. De Koning neemt dezen strafschop, Kos vangt den bal fraai, maar hij heeft zich te vroeg verplaatst, zoodat de penalty moet worden overgenomen. Ditmaal neemt Kos de regels beter in acht, hetgeen hem niet belet, het schot wederom te keeren. Als er een hoekschop op het doel d< gas ten genomen moet worden, schiet Hillekamp in een kluwen R.C.H.'ers; de bal gaat over de doellijn en het is weer corner. Heijerman kopt deze fraai in de richting van het doel van Kos, maar deze vangt den bal. Thans begaat Piet Wey een niet ernstige overtreding in het strafschopgebied. Boek man is een strenge rechter, zoodat thans R.C.H. een penalty toegekend krijgt. Ruys laat den bal in den rechterhoek verdwijnen, waardoor R.C.H. een belangrijken voorsprong verkrijgt, (1—3>. Na de rust blijkt al spoedig, dat V.S.V. geenszins van plan is, om bij de pakken neer te gaan zitten. Het geluk is echter niet aan den kant der IJmuidenaren. Een klein incidentje ontstaat als Ruys iets harder dan beslist noodig is door P. Wey op zij wordt geduwd en hij den vinger tegen laatstgenoemde opheft. Boekman komt tus- schenbeidc; er worden twee handen gedrukt en alles is vergeven en vergeten! Plotseling stormt De Geus in z'n eentje met een sneltreinvaart op Van der Wint af. deze loopt uit, maar De Geus is hem te vlug af. betgeen het vierde doelpunt voor R.C.H. tot gevolg heeft. (14). Met de nederlaag voor oogen blijft V.S.V. onvermoeid doorspelen. R.C.H. zoekt het thans meer in de verdediging, zoodat, hoe de thuisclub ook zwoegt, zij geen kans krijgt om haar achterstand te verkleinen. Koning en Heijerman verwisselen van plaats, maar ook dit brengt geen succes Verkerk gaat er thans alleen van door en evenals zijn clubgenoot De Geus besluit hij zijn soloren met een fraai doelpunt. (15). Het slot van dezen interessanten wed strijd komt met een nieuwen mooien aanval van R.C.H. Van der Wint vangt het schot als Boekman reeds het eindsignaal heeft doen hooren. irngcomiiHBMiiaiinMTiïïimTmiiii'iniimmnrffiBi'^iiiiiiiiiiii'iitnümnflEni H. V. V.-Stormvogels (4-1) De „Haagsche Leeuw" is niet zoo aftandsch meer als hij wel eens geweest is. Zoo slaagde hij er gisteren in, aan de leiders zijner af deeling een verdiende nederlaag toe te bren gen. H.V.V. dankt haar succes aan het goede spel van Max Jansen, haar steunende half- linie en aan de slechte nalflinie der Vogels. De voorhoede der IJmuidenaren stond hier door voor een zware taak. Ook toen Groene- veld spil ging spelen, werd het er niet beter op. Het terrein was glad, wat voor de Vogels nogal een handicap bleek. De volgende elftallen stelden zich op: Stormvogels: Thijssen, Haak, Koster, Visman, Tol, v. d. Velde, De Jonge, Kuikens, Groeneveld, Struys. Boekelaar, H.V.V.: Vermeer, Jansen, Pasteur, v. d. Bosch, Snouck Hurgronje, Vis, Roelfsema, Sandberg, Neuerberg, De Granada, Rekkers. Het begin is zeer spaimend; het duurt niet lang, of een hard schot van Max Jansen kan nog net corner gewerkt wprden. Aanvankelijk zijn de Hagenaars sterk in. de meerderheid; het spel is nog geen kwar tier oud, als Van den Bosch den bal van Roelfsema toegespeeld krijgt. Hij wordt af gehouden door Haak en Koster, doch weet dezen te passeeren. Ook Thijssen loopt uit, doch komt te laat bij den Dal en no. één ver dwijnt in zijn doel (10>. Dan schijnen de Vogels zich een beetje los te werken. Het tempo der Hagenaars is ech ter geweldig en als Vermeer den bal goed voor het doel plaats, neemt Pasteur hem op zijn linkerschoen en scoort (2—0). We verwachten, dat H.V V. dit tempo niet vol zal houden; inderdaad brengt Storm vogels ook eenige gevaarlijke bezoeken aan Rekkers, welke echter niets opleveren. Aan den anderen kant lost Vermeer plot seling een gevaarlijk schot, dat Thijssen wederom te machtig is (30). In de voorhoede der IJmuidenaren vlot het niet. Ook krijgen deze spelers slechts weinig steun van de half-liyiie. Vóór de rust weet H.V.V. er, ondanks haar gevaarlijke aanvallen, geen goals meer bij te maken. Na de thee geven de IJmuidenaren blijk, toch beter te kunnen spelen. Er worden al thans eenige schoten op Rekkers gelost, welke den doelman de handen vol geven. H-V.V- weet echter stand te houden en forceert aan den anderen kant een aanval; als Van den Bosch een voorzet van Vermeer inschiet, kan Van der Velde nog net een doelpunt voor komen. Hoewel de IJmuidenaren werken als paar den weten de Hagenaars toch een insluiting te voorkomen; zelfs maakte Jansen met een juweel van een goal (waarvoor Thiissen niet eens behoefde uit te vallen) er 40 van. Als een H.V.V.-spcler even buiten het strafschopgebied free-kick maakt, weten de IJmuidenaren er niet van te profiteeren. Vooral hun halflinie steunt niet en het op stellen van Tol laat wat te wenschen over. Intusschen zijn Tol en Groeneveld van plaats verwisseld en hoewel dit o.i. geen directe verbetering is, weet Tol geheel in zijn eentje de eer te redden (41). Het schijnt dan met het uithoudingsvermo gen van beide partijen te zijn afgeloopen; het publiek begint reeds het terrein te ver laten. Toch krijgt Kuikens nog een mooie kans;" hij schiet echter heel tam in de handen van Rekkers, die er nog tamelijk veel moeite mee heeft. Spoedig hierna blaast de scheidsrechter het einde. RANGLIJSTJES AFDEELING L Eerste klasse: ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Ajax 8 4 2 2 10 18-10 1.25 H. B. S. 6 3 1 2 7 13—9 1.17 A. D. O. 6 2 3 1 7 14-12 1.17 Excelsior 7 3 2 2 8 22—9 1.14 Hilversum 8 4 1 3 9 19-19 1.13 R. C. H. 8 3 3 2 9 23-17 1.13 D. F. C. 8 2 4 2 8 11-13 1.— V. S. V. 9 3 3 3 9 19-20 1.— Sparta 7 2 2 3 .6 17-18 0.86 Haarlem 7 0 1 6 1 13-32 0.14 Tweede klasse B: D. E. C. 10 8 0 2 16 28-13 1.60 Zeeburgia 9 6 0 3 12 19-12 1.33 Hercules 9 4 3 2 11 29-26 1.22 Velox 9 5 1 3 11 30-20 1.22 Baarn 10 5 0 5 10 19-26 1.— Bloemendaal 8 3 1 4 7 14-18 0.88 Zandvoort 8 2 2 4 6 12-17 0.75 B. F. C. 10 3 1 6 7 15-19 0.70 H. V. C. 10 2 3 5 7 17-27 0.70 A. F. C. 9 2 1 6 5 19-23 0.55 Reserve eerste klasse: Ajax II 10 7 3 0 17 31-10 1.70 Stormvogels II 9 5 3 1 13 27-18 1.44 Z. F. C. II 10 6 2 2 14 28-17'1.40 Blauw Wit II 9 3 4 2 10 27-20 1.11 Haarlem II 10 4 3 3 11 25-21 1.10 H. F. C. II 9 3 1 5 7 17-25 0.78 R. C. H. II 9 2 2 5 6 20-27 0.67 A. F. C. II 8 1 3 4 5 16-25 0.62 D. O. II 9 1 3 5 5 15-23 0.55 Hilversum II 9 2 0 7 4 14-30 0.44 AFDEELING II. Eerste klasse: feijenoord 8 4 2 2 10 28-10 1.25 Stormvogels 8 5 0 3 10 22-18 1.25 't Gooi 8 4 1 3 9 15-15 1.13 H. V. V. 9 4 3 2 10 24-23 1.11 Blauw Wit 8 3 2 3 8 12—7 1.— Z. F. C. 10 4 1 5 9 27-28 0.90 E. D. O. 8 3- 1 4 7 17-31 0.88 Hcrmcs-D. V. S. 8 2 3 3 7 13-23 0.8S V. U. C. 8 3 0 5 6 15-23 0.75 H. F. C. 7 1 3 3 5 12-17 0.71 D. F. C.—Ajax (1—1) De aanvang toont een spannend spel met D. F. C. in de meerderheid. Verschillende mooie kansen zoowel van D. F. C. als van de gasten loopen op niets uit. Voor rust weet geen der partijen te scoren. Na de hervatting komt Ajax verwoed op zetten, maar tot. doelpunten komt het niet. Het spel moet eenige oogenblikken worden onderbroken door een botsing van een Ajaxied met Born. De Boer is in „top-vorm"; hij laat geen bal door. Eindelijk, na een goed opgezetten aanval, weet Ajax's linksbuiten zijn club de leiding te geven (10) Kort hierna maakt een der backs van Ajax hands en uit de toegekende penalty, scoort D. F. C. den gelijkmaker. Nadat van Dam nog een goede kans onbenut heeft gelaten komt het einde, met 11. HilversumA. D. O. (20) Voor de rust gaat het spel gelijk op, maar. niettegenstaande beide doelen afwisselend in gevaar verkeeren. komt het niet tot doel punten. Na de hervatting is het Bitter die de gastheeren de leiding geeft. (i0) Ook een tweede aanval van Hilversum kan Quax's doel niet doorstaan; Huizinga maakt 20. A. D. O. verdedigt zioh hardnekkig maar kan den achterstand niet ophalen zoodat 't einde gefloten wordt met een 2-0 nederlaag van A.D.O. Dit is de eerste wedstrijd, dien deze A. D. O. Dit is de eerste wedstrijd, dien deze club heeft verloren. V. U. C.—Z. F. C. (3—2) In drie minuten weet V.U.C. 3 doelpunten te maken en wel door Van Gelder, die er twee voor zijn rekening neemt en Klein. Z.F.C. laat zich echter niet onbetuigd en 9 minuten voor de pauze verkleint Smeets den achter stand. (3—1). Na de rust zijn de Zaandammers sterker. Lust brengt den stand na 7 minuten op 32. Daarna gaat het spel geli'k o>i on mo komt het einde met- 3—2. Blauw Wit't Gooi (01) Blauw Wit is weldra in de meerderheid. De Gooische verdediging bood echter goeden weerstand. Langzamerhand herstellen de geel-zwarten zich, zoodat het spel gelijk op gaat. Een free-kick zonder te zijn aange raakt werd door Blauw Wit ingeschoten, zoo dat een fraaie kans hiermede verloren ging. Daarna wordt gerust (00). Na de pauze, als er een kwartier gespeeld is, komt er eindelijk verandering in de si tuatie. Meilof ziet kans Barends te passeeren en uit een doelworst-eling 't Gooi de leiding te geven. Nadien komt er geen wijziging meer in den stand, 't Gooi is in de meerderheid, voor al de verdediging is uitstekend. Zoo komt dan het ein.de met een welverdiende overwin ning voor de Hilversummers. Hermes-D. V. S.Feijenoord (110) H.D.V.S. valt het eerst aan. Sinke schiet in het vijandelijk doel, doch het doelpunt wordt geannuleerd wegens off-side. Sinke slaagt er echter spoedig daarna in in te koppen (01). Feijenoord is overwegend sterker dan de Schiedammers, die een zeer slechten indruk achterlaten. Geleidelijk wordt de voorsprong vergroot. De rust gaat in met 03. Na de pauze wordt het Schiedamsche doel van alle kanten bekogeld en doorboord-. Zeer spoedig is het al 06. Pijl maakt het zeven de doelpunt (07). Van der Vaart (H.D.V.S.) weet echter de eer nog te redden (17). Feyenoord heeft gemakkelijk werk en ver groot den voorsprong tot 110. RESERVE le KLASSE. H. F. C. 2—A. F. C. 2 (3—2) Op een zwaar te bespelen veld werd van twaalf tot twee uur de wedstrijd H. F. C. II— A.F.C. H door scheidsrechter Hollander ge leid. H. F. C. kwam als volgt uit: Perre. Engelberts, Smit, Van Riemsdijk, Reuvekamp Gille, Marchant. Dorsman, Van Wijk, Daniels, Dijkhuyzen, Van Pareeren. De ploegen wogen tegen elkaar op: de snel le aanvallen "van weerszijden liepen op niets uit. Zoo deden de H. F. C.'ers een mooien aanval; Van Pareeren zet goed voor, doch een voorhoede-speler knalt keihard tegen dén paal. Kort hierop een dergelijke aanval van A. F. C., doch door ver naast schieten wordt deze onbenut gelaten. A. F. C. onderneemt weer een aanval; de rechtsbuiten trapt in de richting van het doel. Engelberts zal den bal onschadelijk maken, doch hij raakt het leer half en via den paal verdwijnt het in het H. F. C.-doel (0—1). Met dezen stand gaat half-time in. Na de rust komt H. F. C. weer opzetten, de bal belandt bij Daniëls, die naast schiet. Dan weer een A. F. C.-aanval, een op het doel gericht schot van1 den rechtsbuiten wordt door Maas ingekopt, voodat Perre den bal in zijn handen heeft (een fout van genoemden keeper) (02). Een tweede kopbal van Maas gaat naast. H. F. C. lijkt verzwakt te zijn, doch haar aanvallen zijn nog gevaarlijk. De A. F. C. linksback werd zóó door Daniëls in het nauw gebracht, dat eerstgenoemde tenslotte in zijn eigen doel trapt (12X. Inmiddels verlaat een geblesseerde Am sterdammer het terrein. De Haarlemmers zijn nu niet meer te hou den; aanval op aanval volgde. Van Pareeren zet voor en" Daniëls schiet in den rechter bovenhoek (22). Weer een aanval; Daniëls rent weer op het doel af, schiet, de keeper stopt het leer maar half en Van Pareeren doet de rest (32). Verder valt er niets bijzonders voor. R. C. H. 2Haarlem 2 (32) R. C. H. 2 is er in geslaagd om met den oneven goal uit het totaal van vijf den wedstrijd tegen de Haarlem-reserves te win nen. Het elftal waarin Spoor als linksbuiten was opgesteld en Radsma het doel verdedig de, heeft een zeer goeden wedstrijd gespeeld; het was dan ook volkomen verdiend, dat de overwinning aan den Middenweg bleef. Radsma heeft uitstekend gekeept en de linksback Van Dam speelde eveneens goed, uitstekend bijgestaan door den jeugdigen Kaestner. De middenlinie met Muller aan het hoofd was ditmaal ook heel goed, terwijl het meespelen van Spoor een versterking bleek. In het Haarlem-elftal, waarin o.a. M. Hout- kooper en W. van Daalen meespeel den, werd eveneens heel goed gespeeld. De wedstrijd was daardoor van goed gehalte. Na den aftrap heeft R. C. H. het eerst succes, als L. Kuit met een heel goed schot- den Haarlem-doelman passeert, doch de leiding wordt spoedig te niet gedaan doordat Wie kamp zoo onfortuinlijk is, om in eigen doel te trappen. (11). Dan is het Spoor, die met een kopbal aan R. C. H. de leiding hergeeft, doch ook nu weer is het van korten duur, want uit een misverstand van Radsma weet Haarlem we derom gelijk te maken. Nog vóór de rust benut Hoogendoorn op solide wijze een doorgespeelden bal van Nachtegeller en als het rusten is heeft R.C.H. derhalve met 32 de leiding. De tweede helft wordt door beide partijen hard gewerkt om eenerzijds de voorsprong te behouden, anderzijds gelijk te maken. Bei de verdedigingen hebben echter de overhand en als ook de tweede helft verstreken is, heeft R. C. H. 2 dezen voor haar zeer belang rijken wedstrijd gewonnen. De elftallen waren als volgt opgesteld. R. C. H. 2: Radsma. Kaestner, Van Dam. Muller, Wiekamp. Prevost. Kedde, L. Kuit, Hoogendoorn, Nachtegeller, Spoor, Haarlem 2: Onkenhout, Tuinman, W. van Daalen. Levy, M. Houtkooper, Vreeken, Van Balen Blanken, De la Mar, Boot, Hooydonk, Jan Hoeben. Stormvogels 2Hilversum 2 (50) Het# volgende Stormvogels-elftal heeft wees e'ens een flinke overwinning behaald: De Waard, Van der Lugt, Van Gelder, Heilig Sr., Pronk, Wensterhuis, Langbroek, Hoogerduin, Van Pel, Veuger, De Waard. Aanvankelijk nemen beide ploegen de zaken kalm op. Toch blijkt alras, dat de Storm vogels-voorhoede betere kansen krijgt, dan die van Hilversum, doordat de Gooische ach terhoede niet zoo hecht is, als die van Storm vogels. Na verschillende vergeefsche pogingen is het tenslotte Veuger, die een corner weet te benutten (10). Nu er één schaap over den dam is, volgen er meer. Wanneer Stormvogels een penalty wordt toegekend, wordt keeper De Waard

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6