Bit zijn doel gehaald; hij vergroot den voor sprong (2—0). Successievelijk wetert-Langbroek en Veuger ervoor te zorgen dat de rust niet 4—0 in gaat. Na de rust wordt aan beide kanten beter aangepakt, doch voorloopig blijven doelpun ten nog uit. Het loopt vooral Hilversum, dat in het veld vaak niet onverdienstelijk speelt, niet mee. Ook Stormvogels schijnt niet meer te zullen doelpunten, tot-dat kort voor het einde De Waard van een missen van den rechtsback der bezoekers profiteert (5—0). Ajax 2E. D. O. 2 (41) De roodzwarte reserves hebben een stevige nederlaag geleden tegen het sterke Ajax II, E.D.O. II.had de navolgende opstelling: Van den Berg, Zoet, Swart, Gerritse, Veldmeyer, Karpes, DQ Waard, Steffens, Dona, N. N., Calland. Het veld is door den velen regen zeer mod derig en zwaar te bespelen. De EJD.O.'ers hier niet aan gewend zijnde, worden geheel over speeld door de tegenpartij. Spoedig weet de Ajax-linksbuiten de score te openen (10). Even daarna heeft Swart het ongeluk in eigen doel te scoren (20). Uit een penalty is in een korte periode ce stand reeds 3—0 voor Ajax. Dan komt ED.O. er wat beter in; uit een penalty scoort Dona tegen (31). Maar Ajax II weet uit een vrijen trap nogmaals te scoren (41). Na de thee zet ED.O. er alles op; zij weet het spel te verplaatsen; verschillende goede aanvallen worden ondernomen, maar tot doelpunten weet zij het niet te brengen. Ook Ajax weet niet meer te scoren. Deze ont moeting eindigt in een 14 nederlaag voor de rood-zwarten. DERDE KLASSE A De KennemersQ. S. C. (32) In een van beide zijden goed gespeelden wedstrijd behaalden de Kennemers een zwaar bevochte overwinning. Reeds direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met beide partijen om beurten aanvallend. Na een kwartier komen de Kennemers ver in de meerderheid, doch voor doel wordt het spel te kort te gehou den, zoodat de goedspelende verdediging vjm Q. S. C. telkens kan ingrijpen. Aan de andere zijde weet Van der Ploeg enkele malen redding te brengen bij goed ingezonden schoten der Q. S. C.-voorhoede. Bij een Q. S. C.-aanval krijgt Van Essen den bal tegen de hand, waardoor Q. S. C. een strafschop krijgt te nemen, waaruit zij de leiding neemt (01) Voo de rust zien de Kennemers geen kans om gelijk te maken. Na de rust pakt de thuisclub goed aan, doch de stevige achterhoede van Q. S. C. brengt telkens redding. Na twintig minuten komt een goede Kennemers-aanval; Groot krijgt het leder even vrij en met een mooi schot is het gelijk (11). De Kennemers zijn nu niet meer te hou den; direct hierna geeft hun midvoor zijn elftal de leiding (21). Dan regent het hoek schoppen op het Q. S. C.-doel; uit één daar van weet Horeman voor de derde maal te doelpunten. (31). Thans verslappen de Kennemers Iets, waardoor ook Q. S. C. enkele aanvallen kan ondernemen; uit één hiervan weet de links binnen nog een fraai, tegenpunt te ma ken (32). Nadat Horeman nog een kans mist, fluit scheidsrechter Hulsman het einde. De Kennemers boekten hun achtste over winning; zij zijn nog steeds ongeslagen. DERDE KLASSE B. Schoten—O. V. V. O. (3—4) Na een zeer spannenden wedstrijd is het O.V.V.O. gelukt om een overwinning te be halen. Jammer was het, dat deze pas in de laatste vijf minuten beslist werd, want acht minuten vóór tijd stond Schoten nog met 32 voor. O.V.V.O. speelde zóó goed, dat het haar gelukte, nog twee doelpunten te maken. Als scheidsrechter Paardenbek beginnen blaast, zien wij direct een pittigen wedstrijd; het terrein is keurig te bespelen. Van weex-skanten krijgen wij eenige goed opgezette aanvallen, maar steeds weet de achterhoede weg te werken. Een als voor zet bedoelde bal belandt over het hoofd van Boeser in het doel (01). Een ietwat gelukkig doelpunt. De Schoten-voorhoede pakt ook flink aan; uit een voorzet van links doelpunt Van Gas teren met een kopbal (1—1). Beide partijen werkenhard voor de leiding, maar vóór rust komt in den stand geen verandering meer. Als weer begonnen is, zien wij de ploegen rog enthousiast werken. Uit een goeden aan val van Schoten doelpunt Van Gasteren wederom (21). Schoten heeft hier niet lang plezier van, want O.V.V.O. benut een toegestane penalty (2-2). De ploegen spelen voor wat zij waard zijn; O.V.V.O. een tikje te forsch. Wij zien óaix ook nog al eens een vrijen trap tegen haar. Uit een daarvan neemt Schoten de leiding. Steenbergen plaatst het leder mooi voor doel en het is weer Van Gasteren die van dichtbij doelpunt (32). Er is nog acht minuten te spelen; Schoten denkt reeds aan een overwinning. Maar O.V.VO. denkt er anders over. Door een talmen in de achterhoede weet O.V.V.O. we derom gelijk te maken (33). Eenige minuten "óór het einde wordt Boeser ten vierden male gepasseerd (34). Als scheidsrechter Paardebek het einde aankondigt, boekt Schoten een onverwachte nederlaag. Een pluim voor Van Gasteren, die den hattrick verrichtte. BUITEN DE COMPETITIE. HaarlemEindhoven (71) De roodbroeken hebben hun vrijen Zon dag op nuttige wijze besteed met het spelen van een wedstrijd tegen het sterke Eindho- 'en, dat in het Zuiden een goed figuur slaat in dit seizoen o.a. van P. S. V. en N. A. C. wist te winnen. Het roodbroeken-team vormde thans een loecl geheel; wij zullen hopen dat nu ook voor de competitie eens betere resultaten zullen worden bereikt. Eindhoven verscheen met een invaller Joor haar linksback. Haarlem stelde zich als volgt op: De Vries. P. van Daalen, Buissink, Dik, Bieshaar, De Vos, Oldenburg, Verwaal, Huysmans, Van Polanen B. Kammeijer. Haarlem trapt af; het begin is vrij kalm. Eindhoven doet de eerste aanvallen, haar links binnen schiet hard naast- Ook Haar lem komt dan los; Van Polanen schiet in het zijnet. Even later komt verwaal alleen voor den keeper, tegen wien hij aanschiet. Een hoekschop op het Eindhoven-doel levert- niets op. Oldenburg krijgt in deze periode te weinig te doen. terwijl aan den anderen kant Kam meijer meer ballen krijgt, dan wij den laat- sten tijd gewend zijn, wat vooral aan het schitterende spel van Van Polanen kan wor den toegeschreven. Kammeijer gaat eexxs al leen op den keeper af, doch schiet in het zij net. Van Daalen maakt buiten het straf schopgebied hands; de vrije trap levert Eind hoven niets op. Even later is de Vries op zijn post bij een goed schot. Na ongeveer 25 minuten geeft de Vos goed aan Huysmans, die doorloopt en aan Haai-lem de leiding geeft (10) Vijf minuten hierna zien we weer goed spel tusschen Van Polanen en Kammeijer; d? laatste, die naar binnen is geloopen, maakt er 20 van. De spil van Eindhoven onderscheidt zich door goede ballen naar de vleixgels. doch de voorhoede van de Zuidelijken brengt het niet verder dan tot het backstel. Verwaal maakt er 30 van. Dan komt Eindhoven meer los, doch doel punten komen aan den anderen kant. Olden burg maakt no. 4 en Bieshaar, die met Huys mans van plaats had gewisseld, scoort het vijfde doelpunt. Rust 50. Na de hervatting komen de Zuidelijken meer opzetten; De Vries krijgt goede scho ten op doel, doch hij doet zijn werk naar be- hooren. Haarlem doet het met dezen grooten voorsprong eenigszins kalmer. Na ongeveer twintig minuten maakt de rechtsbinnen van Eindhoven er 5—1 van. Dan komen de roodbroeken weer wat op zetten, doch er wordt nu wel wat te veel sa men gespeeld en te weinig geschoten. Van Polanen maakt er met een hard schot 6—1 van. Direct hierop schiet Oldenburg hard in, waardoor de keeper komt te vallen. Het is tenslotte Van Polanen. die nogmaals met een enorm hard schot het zevende punt maakt, waarmede het einde komt. De voorhoede van Haarlem viel nu niet tegen; er werd flink geschoten. Deze wed strijd werd door slechts tweehonderd perso nen bijgewooixd. HAARL. VOETBALBOND De Uitslagen. I A: Haarlem 3 aI.V.O. 53 DamiatenE.D.O. 3 27 Spaarnevogels—R.C.H. 4 o—1 D.I.O.-Haarlem 3 2—3 I B: RipperdaHaarlem 4 72 Kennemers 2Schoten 2 12 R.C-H. 3—ED.O. 4 5__o n A: R.CJL 7Schoten 2 a 11 Bloemendaal 3-HP.C. 5 uitgesteld. Beverwijk 2—T.H.B. 2 2—1 o.p. II B: Schoten 3—D.I.O. 2 j_3 Bloemendaal 4Kinheim 2 3—4 n C: Haarlem 5ED.O. 5 51 E.H.S. IIR.C.H. 5 uitgesteld II D: Spaarnestad—Haarlem 6 4—2 H.F.C. 4—Zandvoort 2 uitgesteld Zeemeeuwen 2—R.C.H. 6 5—1 III B: E.D.O. 6Beverwijk Damiaten 3—Schoten 4 uitgesteld, uitgesteld ni C: Zeemeeuwen 3Stormvogels 6 92 in D: Zandvoort 5—Ripperda 2 0—2 gestaakt D.W-O. 2V.VH. 2 uitgesteld E.T.O. 2Hillinen 2 uitgesteld Hl E: D.I.O. 3—Zeemeeuwen 5 0—6 IH F: Halfweg 3—t.H.b. 4 1_2 tub. 5—Hillinen 3 2—5 Hillegom 3—Damiaten 2 gestaakt. JUNIORES-COMPETITIE. Afd. A: Bloemendaal aED.O. a 2—3 BeverwijkZeemeeuwen 23 R.CH. aD.I.O. 191 Afd. B. Haarlem bHillegom 113 R.C.H. bZandvoort uitgesteld Adspiranten. Haarlem a—Bloemendaal a 41 Bloemendaal bHaarlem b 28 ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. UlyssesV.E.W. 40 Kennemerland 2—Ulysses 3 5—2 Eerste klasse A. Haarlem 3 aI. V. O. (53) Haarlem 3a speelt de geheele eerste helft met negen man, maar is niettegenstaande dat tekort aan spelers I.V.O. volkomen de baas. Als bij een Haarlem-aanval De Vries Jx'. in het nauw wordt gedreven, weet- hij niet beter te-doen, dan den bal in eigen doel te deponeeren. (10). In de voorhoede van de Haarlem-vetera nen is vooral Schravendijk op dreef. Eens passeert hij in zijn eentje de geheele verde diging en geert ook den keeper geen schijn van kans. (2—0). Na een algemeenen Haarlem-aanval is het weer Schravendijk, die een voorzet van Van Keulen benut. (30). Met dezen stand breekt Cz rsut gaan. In de tweede helft verschijnt Haarlem met z'n tienen en is weer de meerdere van I. V. O. De Vries brengt den stand op 40. Hierna maakt Dankelman op solide wijze I.V.O.'s eerste doelpunt, als ook hij in eigen doel schiet. (41), vlak hierop gevolgd door een goal van Schx-avendijk. (51). I.V.O. werkt zich wat los; Jongkind weet dcnachterstand tot 53 te verkleinen, met welken stand het einde aanbreekt. DamiatenE. D. O. 3 (27) Onder leiding van scheidsrechter Lindhout werd te ruim tien uur begonnen. Damiaten is volledig terwijl E.D.O. 3 zeer versterkt (o.a. met Dinkla) uitkomt. Damiaten trapt af, doch dadelijk neemt E.D.O. den bal over; er wordt een aanval op de Damiatenveste ondernomen, die op niets uitloopt. E.D.O. blijft steeds aanvallen, doch de Damiaten-backs staan pal. Geruimen tijd gaat het nu van doel tot doel. Als er nog één minuut voor rust te spelen is en ieder denkt dat de rust met blanken stand in zal gaan, maakt plotseling een Damiaten-speler een fout en het is 01. Na de hervatting blijkt, dat ED.O. er nu alles op wil zetten om den voorsprong te vergrooten. Na tien minuten spelen gelukt haar dat door een mooi schot van haar rechtsbinnen. Damiaten's keeper, die anders zoo betrouw baar speelt, is even hierna niet fortuinlijk, als hij een tam schot uit zijn handen laat glippen (03). Een oogenblik komt er opleving in de Damiaten-voorhoede; een goede aanval volgt en keeper Van Roon is gepasseerd door een mooi schot van Smal (13). Geleidelijk echter wordt E. D. O. sterker; regelmatig voert zij de score op. Geheel Damiaten loopt naar haar vorm te zoeken; het is dan ook geen wonder dat het spoedig 1—7 is. Als het einde daar is, heeft E.D.O. 3 zeer verdiend gewonnen. D. I. O.Haarlem 3 (23) In den aanvang is D. I. O. iets in de meer derheid, wat zi.i in een doelpunt weet uit ie drukken, als Van der Mey hard vlak langs den paal inschiet (10). Even later krijgt de D. I. O.-voorhoede in buitenspelpositie de kans van den dag. maar de Haarlem-achterhoede weet het gevaar nog te bezweren. Haarlem neemt langzamerhand het offen- sier over en bij een scrimmage voor het doel van D. I. O. komt de bal bij Kühl, die van verren afstand, door tal van beenen heen, gelijk maakt (11). Even later maakt één der backs van D. I. O. een grove fout; Klerk weet de kans te be nutten (12). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. Na de hervatting is Haarlem doorloopend sterker. Na ongeveer vijftien minuten geeft Bolle een mooien voorzet, dien Klerk even mooi, hoewel houdbaar, inkopt «13'. Nu is het ongeveer met Haarlem gedaan; D. I. O. doet eenige verwoede aanvallen. De achterstand wordt verkleind, als uit een cor ner keurig ingekopt wordt (23). Even voor het einde nog een doelworsteling bij Haarlem, maar gescoord wordt er niet meer, zoodat het einde met onveranderden stand aanbreekt. Eerste klasse B. RipperdaHaarlem 4 (72) Een wedstrijd, waarin Riperda vrijwel den geheelen wedstrijd de sterkste is. Ripperda speelt een uitstekend spel en bedreigt vele malen het doel van Haarlem. Reeds met rust heeft Ripperda met 40 de leiding, waarin de rechtsbinnen wel het leeuwenaandeel had met drie goals, terwijl ds middenvoor er ook één voor zijn rekening nam. Na de hervatting hetzelfde spelletje; de stand wordt geleidelijk opgevoex-d tot 70 en wel door den linksbinnen, rechtsbuiten en middenvoor. Haarlem valt nog eens energiek aan; Paax-debek wet op uitstekende wijze met een hard schot te doelpunten. (71). Uit een scrimmage voor het doel van Rip perda brengt Hetem tenslotte den stand op 72, waarmede het einde aanbreekt. R. C. H. 3—E. D. 0.4 (5—0) De gasten beginnen met. eenige enthou siaste aanvallen, waardoor .keeper Schouw- stra er al gauw aan te pas moet kouien- Langzamerhand weet R.CH. zich echter los te werken; goed gesteund door de midden-; linie, gaat het Racing-quintet keer op keer ten aanval. Uit een dezer aanvallexx weet De Vries met een keurigen kopbal te doelpunten. R.C.H. komt steeds terug; als Hessels naar binixen is geloopen verhoogt hij niet een kalm schot de score. Nadat Keelde hard tegen de lat heeft ge schoten, benut hij even daarna een penalty. De E.D.O -voorlioede peutei*t te lang om tegen Ramakers c.s. succes te hebben, zoo dat rust ingaat met ongewijzigden stand. In de tweede helft is ED.O. wel wat meer in den aanval, maar Schouwstra is onver murwbaar en retourneert iederen bal. Aan den anderen kant trapt een E.D.O.-back den bal in eigen «joel, daarmee R.C.H.'s overwin ning tot een voldongen feit makend. Kort voor het einde doelpunt Hessels voor de vijfde maal. Scheidsrechter Kotte leidde uitstekend. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. UlyssesV. E. W. (40) Onder leiding van den heer H. Boeré, stel len de ploegen zich op een modderig terrein op. Al dadelijk zit de Ulysses-voorhoede voor het doel der tegenpartij. Als een poosje ge speeld is, moet de doelman van V. E. W. zwichten voor een schot van IJ. Banning. Nog vóór rust brengt invaller Van Houten den stand op 2—0, terwijl Ulysses bovendien nog twee buitenspeldoelpunten fabriceert. In de tweede helft is de thuisclub weer het sterkst; speciaal de linksbuiten speelt keu rig; hij sticht onophoudelijk door zijn snelle rennen verwarring in de achterhoede der te genpartij; het binnentrio maakt evenwel van de fraaie voorzetten geen gebruik. Na een doelworsteling is het weer Van Houten, die scoort (30). Bij een schermutseling voor het V. E. W.- doel bewerkt één der backs den bal met de handen, (waarvoor Ulysses een penalty toe gewezen krijgt, die houdbaar door Van Osch wordt ingeschoten. (40). De voorhoede van V. E. W. heeft niet veel te beteekenen; de verdediging van de thuis club kan het best af. Met ongewijzigden stand komt het einde. BUITEN DE COMPETITIE. Veteranenwedstrijd E. D. O.H. F. C. (04) Dit was een aardige wedstrijd met tal van komische momenten wat begrijpelijk is als men de opstelling ziet: H.F.C. Van Lennep, Schnitger, Freny. Roelofs, Jongeneel, Dr. Spoelder, Davidson, Van Lennep, De Graaf, De Kruyf, DomhcfL E.D.O.: Bos. F. Pigge, Bulters, H. Leuven, J. Corsten, W. Zandst-ra Sr.. R v. Leuven. M. v. Leuven. Blijken, Sparreboom, Ilirs. H.F.C. bleek het meest geoefend te zijn en was ED.O. dan ook verra de baas, ondanks de wanhopig komische pogingen van F. Pigge, bij wien ook ïxog dc regen zijn bril be sloeg. Het gemis van kx-ijt deed zich voelen toen Corsten kopte en de bal ketste! Dr. Spoclder, de voorzitter der H.F.C., begeester de zijn mannen zoodanig, dat zij hun uiterste best deden en met rust de leiding hadden. Na de hervatting werd de nederlaag tot een feit ondanks het goede werk van Sparre boom. De anderen, die ook lang niet onver dienstelijke spelers zijn geweest, waven te ongeoefend. H F.C, won tenslotte verdiend met 40. Het verdient aanbeveling, meer zulke wed strijden te spelen: ongetwijfeld versterkt dit de goede verstandhouding. R.-K. FEDERATIE T. IJ. B. B. I—LEONID AS (3—6). T. IJ. B. B. is in den aanvang sterker, doch niet fortuinlijk. Al spoedig heeft Leonidas succes; zij scoort kort achter elkander twee maal. Boot en Draijer weten voor rust den stand gelijk te maken. Rust 22. Na rust weet Van Honschoten de leiding te nemen, maar dan komt Leonidas geweldig opzetten en weet den stand tot 36 op te voeren. DE UITSLAGEN. 2 C. Alliance ILisse II, afgekeurd. 3 D. B. S. M. I—Teylingen II, afgekeurd. 4 D. D. S. S. n—B. s. M. n, B.S.M. n.o. V. V. F.—Geel Wit III 5—2 Concordia IIR.K.V.Z. IT, afgelast. JUNIOREN. D. S. S. ni—B. S. M. Ill, D.S.S. n.O. R. K. V. Z. IH—Alliance III 2—2 Geel Wit IV—T IJ. B. B. VI 3—2 B. S. M. IV—O. G. IV. afgekeurd. Geel Wit V—TJJ.B.B. VII 5—0 Alliance VIO. G. V afgekeurd. VOETBALNIEUWS. Duitschers bij E. D. O. op bezoek. Op tweeden Kerstdag komt de Meidericher Spielverein een bezoek brengen aan de KIc- verlaan. Als bijzonderheid melden wij, dat dit elftal in de dit jaar in Duxtschland inge stelde hoofdklasse speelt en in deze compe titie een goede plaats inneemt. We zijn dan ock zeer benieuwd naar de verrichtingen van deze Duitschers. Op het voetbalveld doodgebleven. Uit Eindhoven wordt aan „De Crt." ge meld: Zondagmiddag heeft alhier op het voetbal terrein van F. C. Waalre tijdens een wed strijd- tegen de Eindhovensche Voetbalclub V. en D. een doodelijk ongeval plaats gehad. De middenvoor van Waalre, H. Claes, oud 23 jaar, zou een ingegooiden bal wegkoppen. Hij kwam te vallen en overleed kort daarna. Het ongeval verwekte groote consternatie op het veld en verschillexxde spelers vielen in zwijm. Dr. Sporenberg en dr. van Gils, uit Eind hoven, constateerden hartverlamming. Het lijk werd naar de ouderlijke woning over gebracht. Het plotselinge sterven verwekte al- ,01x1 veel deex-nis. Een tournooi om een West-Europee- schen beker? Sedert eenigen tijd zou de Fransche Voet bal Bond moeite doen om een tournooi te organiseeren om een West-Europeeschen be ker; zooals het tournooi om den Mitropacup uitsluitend voor midden-Europeesche staten is, zou Frankrijk willen organiseeren een tournooi voor uitsluitend West-Europeesche Ftaten, Luxemburg en Portugal zouden reeds in een dergelijk tournooi hebben t-oegestemd; met België en Spanje zouden de onderhan delingen nog gaande zijn. De wedstrijden zouden voor dc eerste maal in 1931 worden gespeeld. ROEIEN. DE VAARDIGHEIDSPROEVEN. 69 BIJ HET SPAARNE. De termijn voor het afleggen der 20 K M.- Vaardigheidsproeven van den Nederiandschen Roeibond sloot, voor 1929. op Zaterdagavond, 's Middags legden bij Het Spaarne nog zes leden met succes de proef af, waardoor het Haax-lemsche totaal voor dit jaar tenslotte steeg tot negenenzestig. Daarvan werden 11 proeven door dames en 58 door heeren afge legd. Veertien leden, waaronder twee dames, legden elk twee proeven af. zoodat de 69 proeven door 55 Spaarne-leden werden vol bracht. Sommigen slaagden niet bij de eerste po ging, maar beproefden het opnieuw tot het lukte. Eén lid der vereeniging gaf een uit stekend voorbeeld van sportieve volharding door het tot vijfmaal toe te probeeren het geen hem tenslotte succes bracht. Van de 69 geslaagde proeven werden er 26 afgelegd in overnaadsche tweeriemsgiek met stuurman, 25 in wherry en 18 in skiff. Het groote aantal is natuurlijk sterk be ïnvloed dooi-dat dit jaar voor het eerst door den Ned. Rcelbozxd een wisselprijs is inge steld voor de vei-eeniging, die de beste prestatie zal leveren. Óver de toekenning van dezen prijs zal op 16 December as. door de algemeene vergadering van den NJtA be slist worden. Het is te verwachten dat Het Spaarne een goede kans zal maken, maar van de aantallen der andere vereenigingen is nog niets definitiefs bekend, aangezien pas vanavond de officieele opgaven bij het secre tariaat binnen moeten zijn. Wel is dit in elk geval een uitstekende prestatie van de Spaarne-leden. die ten eerste bewijst, doordat zoovelen een zoo zware proef met succes kunnen afleggen, dat de algemeene quallteit van het roeien bij de vereeniging hoog staat, en ten tweede duidelijk aantoont dat. er een goede club geest is. Alleen door samenwerking en enthousiasme kan zulk een collectief resul taat bereikt worden. Voor het volbrengen van de 20 K.M.-proef is individueel de zilveren Piet Hein-medaille uitgeloofd, zoodat op de N.R.B.-vergadering 69 zilveren xnedailles aan Het Spaarne zul len worden uitgereikt, liet hoogste aantal, tot dusver door de Haarlemmers bereikt, was dat van 1928, toen 21 proeven met suc ces werden afgelegd. De gestelde tijdlimieten voor de Vaardig- heidsproeven, alle over 20 K.M., zijn: voor tweeriemsgiek 2 uur, skiff 2 uur, wherry 2.1/2 uur. Voor de dames worden deze tijden met een half uur verlengd, voor de veteranen (boven de 45 jaar) eveneens met een half uur, behalve de skiff-tijd, die 2 uur 15 min. is. Dit jaar legden ook vijf veteranen, allen in wherry bij Het Spaarne de proef met succes af, en vier van hen slaag den er zelfs in om het binnen den juniores-tijd te doen. Eeix bijzonder mooie prestatie. Ook onder dc jongste leden waren er, die door taaie energie erin slaagden om bij de Vaardigheidsproeven hun eerste roei- medaille te winnen, exi het is een reden voor trots bij Het Spaarne, en een bewijs hoe goed het roeien er zich toe leent om lang beoefend te worden.dat de leeftijden van de 55 leden die succes behaalden, variceren van 17 tot 52 jaar. RUGBY S. A. H.Delftsche Studenten. Daar het terrein aan de Kleverlaan door den voortdurenden regenval van de laatste dagen onbespeelbaar was geworden, is boven- noemde wedstrijd Zaterdag niet doorge gaan en tot nader te bepalen datum uit gesteld. DE KROON OP HET WERK. (Ter gelegenheid van zijn 40- jarig jubileum is den N.V.B. het px-edicaat Koninklijke geschon ken) Veertig jaren heeft de Bond nu Onze voetbalsport geleid En er is dus alle reden Voor een beetje feestelijkheid; Niet omdat het iix ons voetbal, Zoo bijzonder px-ettig gaat; Niet omdat het met het spelpeil, Zoo bijzonder gunstig staat; Maar omdat er veertig jax-en, Steeds maar meer gevoetbald is En dat- blijft per slot toch hoofdzaak In de sportgeschiedenis; Zeker zijn niet alle dingen In ons voetbal ideaal, Maar er is geen sprake van een Ongeneeselijke kwaal; Snelle groei brengt dikwijls stuipjes En dat weet de voetbalbond, Maar dat is niet verontrustend, Want het lichaam is gezond; En nu is op zijn vex-jaardag, Onze trcuwe bond vereerd Met de koninklijke orde.... Hartelijk gcfllsiteerd! Hiermee krijgen dan de leiders. De verdiende kroon op 't werk. Koning Voetbalbond, hij heerschc, Lang. rechtvaardig, wijs en sterk; Ziet het nieuwe gouden kroontje, Blinkead in de bondsvlag staan, Dat beduidt: noblesse oblige, Voetbalspelers, denkt daaraan! P. GASUS. Spaansche sport. Wc lezen dat de Spaansche zwem kampioen José Pinillo dc sport vaarwel gaat zeggen. Hij gaat xiamelijk stierenvechter worden cn wij beseffen dat de sport hier een nederlaag heeft geleden. Velen hebben zich er in de laatste jaren in verheugd, dat de belangstel ling voor het wreede schouwspel der tauro- machie ging tanen als gevolg van de toene mende populariteit van vex'schillende spor ten. vooral voetbal. Maar nu blijkt dat een verplaatsing in tegengestelde richting ook nog mogelijk is. Maar dan moeten wij toch nog protest blijven aanteekenen tegen den Spaanschen jourx-iallst die dit feit aankon digt met de woorden, dat Pinillo de eeixc sport vaarwel heeft gezegd om de andere te ouxhelzen. Want stieren vermoorden moge ren gevaarlijk en lang niet- gemakkelijk vak zijn, het is zeer zeker geen sport. Uit Mexico, dat toch ook wel onder een Spaansch hoofdje mag v/orden ondcrgc- bi-acht, komt ook een nieuwtje. De gevange nisautoriteiten ln dat land hebben besloten, om de boosdoeners onder hun hoede tot be tere en kalmere menschen op te voeden, door de sport te hulp te roepen. Een Mexi caan pleegt zeer gauw aan to branden en bij de minste ruzie grijpt hij zijn mes of zijn revolver. Met de gevangenis als veelvuldig voorkomend resultaat. Èn daarom zal men hem thans leeren met dc vuisten om te gaan, in de hoop dat toekomstige meeningsver- schillen door een bokspartijtje beslecht zullen worden. Aannemende dat het onmogelijk is, den Mexicaan zijn opvliegend temperament te ontnemen en zoo de ruzies geheel te ver mijden, lijkt dit een wjjzc oplossing. In Amc- rikaansche gevangenissen heeft men Inder tijd wel hetzelfde systeem gevolgd met Jack Johnson en Kid Mac Coy, die or ook nipt naar vrijen wil zaten, als oefenmeesters. MacNamara 'Van Kempen. Twee der laatste zesdaagsche races, die te Chicago en te Stuttgart zijn respectievelijk gewonnen door den Amerikaan Macnamara en den Hollander van Kempen. Deor de bel de erkende zesdagen „koningen", die men. den een zoowel als den ander uitgespeeld achtte. Beiden hebben thans dertien van deze races gewonnen en hun duel om den denkbeeldigen troon kan voortgaan. Als pi kante bijzonderheid kan vermeld worden, dat Macnamara binnenkort naar de oude wereld zal komen, om hier in zesdaagsche races te starten. Hij is ongetwijfeld recordhouder in het aantal zcsdaagschen, want niet minder dan 35 maal kwam het koppel waarvan hij deel uitmaakte onder de vier eersten aan. Vijf-en-dertig zcsdaagschen dat is een totale afstand van ver over dc 100.000 K.M., hetgeen niet gering is. Het uithoudingsvermogen van Macnamara is bijna legendarisch, zelfs thans nog, nu hij 41 jaar oud is. Piet van Kempen is tien jaar jonger. Hij lijkt alleen maar oud. omdat hij reeds sinds "ïjn zestiende jaar als wielrenner van zich heeft doen spreken. Het vorig jaar leek hij achteruit te gaan. Hij sloot zicix toen ook aan bij de ontevreden groep van Willie Spencer en men vermoedde dat „Pietje's" carrière een ontijdig einde zou nemen. Te Stuttgart is gebleken dat hij nog steeds een formidabele kracht is. Hij heeft misschien niet hetzelfde uithoudingsvermogen als de „iron man" Mac- "r.inara. maar toch meer dan voldoende on bovendien is hij veel sneller in de sprints, die de punten opleveren. Hoe vaak hij reeds in zcsdaagschen gestart is, weten wij niet precies, maar het moet een respectabel aan tal koeren zijn. Thans zijn weer zesdaagsche wedstrijden -an den gang in New-York en Keulen en in totaal zijn er nu reeds 158 van deze wed strijden geweest, waarbij New-York boven aan staat met 42, gevolgd door Chicago met 23, Berlijn 22, Brussel 14, Parijs 12 enz.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7