g. a. broekman kl. houtwei; zwemmen. i JJ IJ sf üj 3 Ui lil lm i 3 Hf Hl Hl §u m H JU IS JU 1jj ÉP Hf Hl QO B 8 s Ui in "li fj§ 81 JEU JH s s NED HOCKEY- EN BANDY-BOND EERSTE KLASSE 't Gooi—M. H. C. (2—1) Onder zeer slechte weersomstandigheden cn op een buitengewoon modderig veld heb ben de Musschen het niet tot een overwin ning weten te brengen. In den aanvang is M. H. C. sterker; vooral de linkervleugel, gevormd door Van Kempen en Hooft, is vrij goed op dreef. Het samenspel in de M. H. C.-voorhoede is goed, doch niet productief genoeg ook nu ontbrak het schot. De achterhoede was minder safe dan ge woonlijk; al spoedig profiteerde de rechts binnen der gasten van een misverstand der Ibeide backs en gaf keeper van Oort het na kijken. Voor rust kwam eveneens op vrij ge lukkige wijze de tweede goal f2—0) Na rust is het spel steeds op de helft der gastheeren, doch M. H. C. benut geen van de haar geboden kansen. Eindelijk scoort Hubrechts den tegengoal (hard in de Gooische netten (21). Enthousiast valt M. H. C. aan. doch 't Gooi heeft een hechte verdediging. Enkele straf- corners hebben wegen het slechte terrein weinig waarde; zij leverden dan ook niets op. Als Drs. Kleefstra het einde aankondigt, zijn beide partijen dankbaar, dat de glij- en valpartijen zijn afgeloopen. TWEEDE KLASSE. M. H. C. 2—H. D. M. 2 (1—5) Hoewel H. D. M. slechts met tien man den strijd aanvaardde, hebben de Musschen een flinke les gehad. Over de gcheele linie was H. D. M. in de meerderheid. Voor de rust reeds neemt h. d. m. het of fensief, hoewel M. H. C. talrijke malen snel doorbreekt, doch niet vlug genoeg om bij de geroutineerde Hagenaars succes te hebben De Musschen -achterhoede was niet op dreef; het gelukte H. D. M. voor rust zich van een 20 voorsprong te verzekeren. Na de rust gelukt het spoedig aan R. Mul der om door de H. D. M.-ach terhoede heen to komen en den keeper hard te passeercn (1—2). Nu gaat H. D. M. hard aanpakken en voert In tien minuten tijds de score tot 1—5 op. Na eendge schermutselingen is dan het einde daar. Bloemendaal 2DeJftsche Studenten (i-i) In het begin vat Bloemendaal de zaken wat te licht op. De studenten spelen daarente gen direct enthousiast en weten na twintig minuten spelen de leiding te veroveren, als Visker met een onhoudbaar schot gepasseerd wordt. Voor rust gelukte het M. Gunning, een keurig door den vleugel aangegeven bal in het net der gasten te deponeëren (11). Na de thee is Bloemendaal direct In den aanval; de halflinie steunt goed. Visker krijgt nog cenige ballen, doch hij is goed in vorm en voorkomt verdere onheilen. Het laatste kwartier levert nog zeer snel spel, doch hei, afwerken liet veel te wenschen over zoodat Bloemendaal de punten met haar te genstanders moest deelen. DERDE KLASSE. H. B. S.Kieviten (40) Na een zenuwachtig begin raakt de H. B. S.-voorhoede allengs op streek en komt her haaldelijk in den slagcirkel der gasten. Een misverstand van den Kieviten-keeper heeft dan den eersten goal ten gevolge. Even voor rust komt weer een snelle door braak van H. B. S. Modlich speelt keurig om de beide backs heen, om dan onhoudbaar in te schieten, f20). In de tweede helft is het spel steeds for- scher; harde slagen doen veel afbreuk aan het spel. De middenvoor van Kieviten onder neemt eenige gevaarlijke aanvallen, doch keeper v. d. Wal bleek zeer goed op dreef. Een tweetal hard ingeschoten corners stopte hij op eminente v/ljze. Het samenspel in de H. B. S.-voorhoede vlotte nu beter dan vóór de rust, zoodat het Van Ommeren en Jetten nog gelukt, twee goals aan de score toe te voegen. Einde 40, waarmede de eerste plaats in de afdeeling zeer sterk bezet ls. Bloemendaal 3—Leiden 2 (13) Bloemendaal bleek met twee invallers te gen het harde en snelle, spel van Leiden II niet opgewassen. Een strafcorner wordt door den Leiden- midvoor hard langs keeper De Kadt ge scholen. Twee harde schoten stopt hij dan op ver rassende wijze.doch hoe goed De Kadt ook verdedigt, de druk wordt te sterk, uit twee strafcorners voeren de Leidenaars hun voor sprong tot 03 op. Na rust gelukt het W. de Graaf voor B'oe- mendaal de eer te redden als hij den doel- verdediger van Leiden H passeert (13). Noord-Holl. Hockeybond M. H. C. 3Famos 2 a (23) Na een kwartier van gelijk opgaand spel gelukte het den Famos-middenvoor, den bal onhoudbaar langs Visser tegen de planken te jagen. Musschen schrikt even; na een minuut krijgt keeper Visser andermaal het nakijken (0—2). Nu pakt de verdediging beter aan; Crom- melin en Tuininga houden voorloopig den bal ver van het M. H. C.-doel. In de voo-hoede van de roodhemden vlot het eindelijk als linksbinnen Wessels den stand op 12 brengt. Voor de rust scoort deze speler ook den gelijkmaker. (2—2) Na de rust is de H. C. steeds in den aanval, doch het enthousiasme ontbreekt; goals blij ven uit. Op zeer gelukkige wijze scoort even voor tijd de rechtsbinnen van Famos den winnenden goal (23). DAMES-HOCKEY De Hockev-dag te Waaidorp. (Van één onzer medewerksters). Zondag werd de jaarüjksche Dames- Hockeydag te Waalsdop gehouden. Ook dit jaar werd in twee afdeelineen gesneekl. In Afdeeling A: H.D.M., Rood-Win, Nijme gen, 't Gooi, Leiden, Hilversum. Arnhem. Am sterdam I. Utrecht, Rood Wit II, T-O.G.O. Lyceum. H.O.C. I. In Afdeeling B: BD.H.C. III. Victoria II, H.O.C. II, Kieviten, Amsterdam II, Breda, Amersfoort. H-D.M. H, H.B.S. I. In Afdeeling A. speelde H-D.M. eerst tegen Rood Wit. Reeds bij dezen wedstrijd bleek, dat Rood Wit nog steeds den ouden vorm niet heeft kunnen terug vinden. H.D.M. maakt hiervan gebruik om een «relijk snel te forceeren (00), maar Rood Wit profiteert van het feit. dat in de eerste ronde onder deze omstandigheden de Haagsche clubs ver liezen en komt dan in de tweeds ronde. GooiNijmegen eindigde in het voordeel van eerstgenoemde club (20). Beide goals werden gescoord door de eminente midvoor Mej. N. Hofland. Het einde van den wedstrijd LeidenHil versum kwam zonder dat een van beide par tijen In staat was te doelpunten (00). Lel den won echter na loting. Amsterdam had niet veel moeite met Utrecht en won met 3—0. T.O.G.O. wist een kleine zege te behalen op Rood Wit II (1—0). Lyceum en H.O.C. I hadden het In de eerste ronde gemakkelijk, daar zij reglemen tair wonnen van B D.H.C. I resp.B.D.H.C. II, die te laat op het veld verschenen. Arnhem had een walk-over. In de tweede ronde zien we dan Rood Wit 't Gooi.. Laatstgenoemde zorgde hierbij voor de extra verrassing door «,ood-Wit. de win nares van 1928 te verslaan met 2—0. Beide goals werden weer gemaakt door de uiterst snelle midvoor Mej. Hofland, die de verdedi ging van Rood Wit absoluut in de war bracht. LeidenArnhem eindigde in het voordeel van Arnhem, dat feitelijk een combinatie van het geheele Oosten is. In den strijd T.O.GOAmsterdam toonde de Haagsche club wederom, dat zij niet tot de zwakkere eerste klasse clubs gerekend wil worden; zij bracht Amsterdam een verdien de nederlaag (10) toe. LyceumHO.C. eindigde, zooals vex-wacht kon worden, in het voordeel van H.O.C. (7—0). In de demi-finale speelt Gooi tegen Arn hem. Vermoeid van den zwaren strijd tegen Rood Wit, kan het niet volhouden tegen de Oostelijke combinatie en verliest met 20- Aan den anderen kant zien we T.O.GO H.O.C., waarin T.O.G.O. de verwachte neder laag tot 32 weet te beperken. Tot slot dus de eindstrijd: H.O.CArnhem. H.O.C., dat over uitstekende speelsters be schikt, speciaal Mej. Polano, weet reeds eenige minuten na den aanvang te leiding te nemen (10). Arnhem ls hierdoor niet ont moedigd en komt flink opzetten. Toch. weet H O.C. ïxog vóór rust den voorsprong te ver- grooten (20). Dan is het echter de beurt van Arnhem. Mej. Lanters breekt door alles heen en besluit haar fraaie rush met een goal (21). Wel trachten beide partijen nog vei-andering in den stand te brengen, maar het lukt niet. H.O.C. wordt hierdoor de win nares van den Dames-Hockeydag 1929. In Afd. B. zien we eerst B.D.H.C. III tegen Victoria II. In een goed gespeelden wedstrijd behaalt Bloemendaal, dank zij Mej. H. Vos, een 1—0 zege. H O.C. Kieviten eindigt in het voordeel van de Kieviten (10). Breda wist met 20 te zegeviei'en over Amersfoort, ter wijl H.B S. I met 21 de meerderheid moest erkennen van H.D.M. n. Amsterdam had een w.o. In de tweede ronde weet Amsterdam II de Kieviten te verslaan met 20. In de demi-finale speelt B.D.H.C. Hl gelijk tegen Amsterdam II. Het lot is de jeugd niet gunstig gezind; do Amsterdamsche dames qualificeeren zich voor den eindstrijd. Aan den anderen kant krijgen we Breda HJD.M- II, waarin Breda met 31 de meer dere blijft. Alf finale wordt dan verspeeld Breda-Am- sterdam. Breda, dat dit jaar versterkt is met eenige speelsters van H.O-C. weet, door tech nisch en tactisch beter spel Amsterdam te verslaan. (21). In Afd. B. treedt Breda dus als winnares uit het strijdperk. KRACHTSPORT Nationale Worstelwedstrijd te Amsterdam. De nationale wedstrijd in worstelen en ge wichtheffen om de brassar van Nederland, uitgeschreven door de Amsterdamsche Atlxle- tcnclub „Hercules" te Amsterdam, werd voortgezet. De deelneming was echter zóó groot dat de afdeeling midden B Zondag met nog elf athleten moest doorwex-ken om tot een be slissing te komen. Ook dc heer H. Heinsbergen, lid van de H.K.V. „Haarlem", was daar onder begre pen; hij heeft zich bijzonder geweerd. Door 5 partijen op touché te winnen en 1 te verliezen, werd hij tweede prijswinnaar. Thans zijn in training voor dc eerste klas kampioenschappen die 22, 25 en 26 December te Deventer worden gehouden de volgende le >n der H.K.V. ..Haarlem": Worstelen: F. Web er, H. Kokkelkoren, N. H "nc. J. de Ruiter. Gewichtheffen: H. M. de Wolf, IJ. Boter bloem en A. Burger. Ook de heer C. Tabak lid van D.O.K. Be verwijk traint weder samen met de Haar- lemsche gewichtheffers. De oefenavonden der H.K.V. „Haarlem" zijn op Dinsdag en Vrijdag in gebouw Olym- pia. SCHERMEN. Wedstrijden in de Zaal Brassinne. Zaterdagmiddag had in do seftermzaal van Brassixine plaats de competitiewedstrijd op floret voor dames. Haarlem kwam uit met de dames: Mevr. van Wavercn, Mevr. Mijne, Mej. Doodenheefver en Mej. de Jong. Amster dam stelde daar tegenover: Mevr. Admiraal, Mej. De Boer, Mej. de Dieu Stierling en Mej. Denninghof Stelling. De eerste ronde ging gelijk op; die gaf twee overwinningen aan Haarlem eix twee aan Amsterdam. Er werd geschermd onder leiding van Kapitein Brxxyns; het geheel was een prettige, sportieve match. De Amsterdamsche dames behielden ech ter het overwicht, t.e meer daar deze club goede geroutineerde krachten op den looper bracht; die wisten tenslotte te winnen met 11 tegen 5 partijen. De resultaten waren dat de dames Admi raal en De Boer al haar vier partijen wisten te winnen en ieder slechts drie treffers in casseerden. Voor Haarlem wisten de dames Van Wave- ren en Doodenheefver ieder 2 partijen te winnen met resp. 16 en 14 treffers. Mej. De Jong had één overwinning met 17 treffers. KORFBAL. Ned. Korfbalbond Overzicht. Een schrale oogst voor de Haarlemsche twaalftallen. Het Advendo-terrein moest afgekeurd worden. Het Haarlem-veld bleek bespeelbaar, maar de scheidsrechter liet op zich wachten; ge lukkig, dat de tegenpartij Animo, ook uit Haarlem is. Haarlem bracht het er in Amsterdam slecht af. Op een zeer slecht bespeelbaar ter rein en met twee invallers had Haarlem vóór rust een 40 achterstand. Ook na rust was Eendracht sterker. Haarlem verloor met 5—0. EendrachtHaarlem (50) Na een rustperiode van 4 weken kwam eindelijk Haarlem I weer eens in het veld; ditmaal in de volgende zeer gewijzigde op stelling: Aanval: mej. v. d. Velden, mej. Polfliet, Baay en Rootselaar. Midden: mej. Botti, mej. Vinke, v. d. Velden en Benjamins. Verdediging: mej. Nooy, mej. Hogendoom, Zijlstra en de Haan. Wanneer onder leiding van scheidsrechter Rogge op het zeer modderige Parkschouwburg terrein wordt begonnen, neemt Eendracht dadelijk het spel in handen. Kolle geeft dan zijn club spoedig een 20 voox-sprong zonder dat de bezoekers veel kans kregen om puxx- ten te maken. De daar op volgende vakwis seling brengt daarin weinig verbetering. Een kwartier voor rust brengt Eendracht dan den stand op 40. Wanneer weer begonnen wordt is de mot- regexx een langdurige regenbui geworden, die het verblijf op het veld niet aangenamer maakte. Toch houden de bezoekers thans goed stand, tot eexxigen tijd voor het einde Eendracht 50 maakte, waarmede het einde kwam. Feestavond „Sport Vereent". De korfbalclub „Sport Vereent" te Bloe- mendaal/Sanfcpoort houdt haar jaarlijkschen feestavond op Zaterdag 4 Januari 1930 in Hotel „Vreebxxrg" te Bloemendaal. Opgevoerd zal worden „Tante Ex-na's laatste wil", blij spel in drie bedrijven door P. van Zwieteren. Het N. K. B.-programma voor December. 8 December. Haarlem ISportief. Sport VereentZilvermeeuwen. AnimoD. D. V. 2. 15 December. D. E. D.Advendo. Haarlem 2—D. D. V. II 22 December. SportiefHaarlem I. ZilvermeeuwenHaarlem 2. AnimoKwiek 29 December. Koog-Zaandijk II—Haarlem I. AdvendoAnimo. Haarl. Korfbalbond S.v. 2—K. V. 2 (9—1) Met 91 toonden de S:V. reserves zich sterker dan die van K.V. Vijf doelpunten werdetx door de dames gemaakt. Het is een prettige wedstrijd geworden, die door den heer Baïs goed werd geleid. In het veld wogen de partijen vrij goed tegen elkaar op, doch vóór doel was S.V. technisch beter. Haar aanvallen werden goed opgezet en meestal met een juist gericht schot besloten. Die van K.V. waren vaak te doorzichtig en onsamenhangend om succes te hebben. HET PROGRAMMA VOOR DECEMBER 8 December, le klasse. Haarlem 3—K. V. I Zilvermeeuwen 2Advendo 2 2e klasse. Voorwaarts IS. S. H.. T. H. B. I—D. S. V. 2 K. V. 2Animo 2. S. V. 2Ons Genoegen. 3e klasse. OosterkwartierVoorwaarts 2. Animo,3—T. H. B. 2. 15 December, le klasse. D. S. V. I—K. V. I Zilvermeeixwen 2Haarlem 3. 2e klasse. S. S. H.—S. V. 2. Animo 2Ons Genoegen. K. V. 2Voorwaarts 2. 3e klasse. Animo 3Zilvermeeuwen 3 Haarlem 4K. V. 3. Voorwaarts 2—D.S.V. 3 T. H. B. 2Oosterkwartier. 22 December. Ie klasse. Geen wedstrijden. 2e klasse. D. S. V. 2—S. S. H. Animo 2—T. H. B. I. Orxs GenoegenVoorwaarts I 3e klasse. OosterkwartierHaarlem 4. Voorwaax-ts 2Zilvermeeuwen 3. K. V. 3—T. H. B. 2. 29 December, le klasse. Geen wedstx'ijden. 2e klasse. Animo 2—-D. S.V. 2 S. V. 2—T. H. B. 1. 3e klasse. D. S. V. 3—Haarlem 4. Voorwaarts 2K. V. 3. Bekercompetite. In December worden de volgende beker wedstrijden gespeeld: 15 December. Advendo 2Advendo 3. 22 December. Advendo 3Advendo 2. Zilvermeeuwen 2D.S.V. 1. 29 December. K. V. 1Zilvermeeuwexi 2. HM TELEFOON 12225 H UW Ü1 Kil KLEERMAKER BILJARTEN Demonstratie van Mej. Schrier. Zaterdagavond gaf mej. Schrier voor een groot aantal belangstellenden een biljart- demonstratie in café „De Kastanjeboom" te Heemstede. Zij is, zooals onze lezers weten, op het groene laken een meesteres, maar toch viel haar spel ditmaal eenigszins tegen Wij zien zoo gaarne groote series; hier kwam zij pas in de laatste beurt dicht bij de 100 n.l. 93 Beginnende met 56, gevolgd door een 27, scheen het wel of de partij van 600 spoedig uit zou zijn, maar er zijn te veel poedels en kleine series bij, om een goede moyenne te krijgen. Wel komen er nog drie series van boven de 50 en 49 en 40, maar pas in de 34e beurt komt de eindserie van 93, waar door de 600 vol komen. W. Kobus als partner was er slecht in. Wel noteert hij series vaxi 31, 29, 24, 22, 21 maar 33 beurtexi voor 239 caramboles is niet fraai. Na afoop gaf mej. Schrier een serie kunst en fantasies too ten te zien, die bewezen dat zij ook op dit gebied uitblinkt. Het was een geanimeerde avond, die toch aan de talrijke liefhebbers veel leerzaams bood. B. C. Sociëteit VereenigingB. C. „Rotterdam". Tusschen bovengenoemde biljartclubs is een driebanden-wedstrijd gespeeld, waarin aaxx weerszijden vier spelers deelnamen. De ontmoetingen waren uit en thuis en waren daarom vooral van belang omdat van elke club de besten op dit gebied ixx den strijd kwamen. Hoewel de club „Rotterdam" met sterke krachten in den stx*ijd kwam, heeft zij het onderspit moeten delven tegen het viertal vair de „Sociëteit Vereeniging". Van de 16 partijen, waarvan 8 te Haarlem exx 8 te Rotterdam hebben de Haarlemnxex's er niet minder dan 11 gewonnen, zoodat ook zij over zeer sterke krachten beschikken. De zilveren lauwertak, welke als elubprijs werd uitgeloofd, is hiermede eigendom ge worden van de B. C. der „Sociëteit Vereeni ging". Competitie Ned. Biljartbond. De eerste helft van de 1ste ronde, die in klasse E te Haarlem is gespeeld, heeft het volgende resultaat opgeleverd: gesp. gew. verl. gel. gew. verl. pt. Haarlem Noord 4 2 2 14 lo 6 D. E. S. 4 1 3 14 10 5 Vriendenkring 4 31 S161 Jubileumwedstrijden bij „Vrienden kring". Weder werden vier partijen gespeeld in klasse C. Op bezoek was „Spoorzicht" xxit Haarlem. In de partij H. Smid (Spoorzicht)F. Ree kers (Vriendenkring) was eerstgenoemde goed op stoot. Na van beide kanten een slecht begin, liep hij aanmerkelijk uit. Op het laatst kwam de gastheer nog even op' zetten, doch kon de partij niet meer redden. Het einde kwam met 75 om 62 voor Snxid. W. Smit (Spoorzicht) kon het niet harden tegen Hoogkamer (Vriendenkring). Hij moest de vlag strijken met 38 om 50. De partij Timmer (Spoorzicht) was zeer spannend tegen Moorer (Vriendenkring). Van een inzinking van den laatste wist Timmer goed gebruik te maken exx won met 75 om 58. De slctpartij tusschen Geerlings (Spoor zicht) en Zijlstra (Vriendenkring) was eerst gelijk opgaande. Op het laatst presteerde Zijlstra niets meer en zijn partner won ge makkelijk met 80 om 43. De stand van den avond was: „Spoorzicht" 268 en „Vriendenkring" 213 caramboles. Massakamp „D. E. S."„Vondel". In het clublokaal van „D. E. S.", Hotel ,,'t Hof van Holland" alhier, werden weder clrie partijen gespeeld. Partij Hofstra (Vondel) -de Vries (D.E.S.) ging eerst gelijk op. Later kwam de Amsterdam mer er beter in en won onbedreigd met 15C om 117. May (Vondel) was tegen Nobels (D.E.S.) goed op stoot. Hij liep spoedig uit. Aan het einde der partij kwam Nobels opzetten, doch het was te laat. Toen May de 125 vol had, noteerde hij 113. Hofstra (Vondel) speelde een tweede par tij tegen v. d. Putten (D.E.S.). Aanvankelijk was de D. E. S.-speler voor, maar de Amster dammer kwam er steeds beter in, terwijl v. d. Putten verslapte. De gast won dan ook met grooten voorsprong met 150 om 98 in 33 beurten. „Vondel" behaalde 425 en D. E. S. 328 ca ramboles. Na 42 partijen is de algemeene stand „Vondel" 4286, „D. E. S." 4378 caramboles. Om den Van Vollenhoven-beker. Hedexx vangt de massakamp om bovexxge- noemden beker aan tusschen II. B. C. en H. E. T. E. IJ. (Amstex-danx). Vrijdagavond worden er in het clxxblokaal vaxx de H. B. C. (café Met-z aan de Barteljo- risstraat) drie hoofdpartijen gespeeld p<r\«7vi\* nrw 1 vu ai/Ui iLtiio Haarlemsche Postduivenbond. Door bovengenoemden bond wei-d Zater dag en Zondae de jaax-liiksche, in dit geval zijn jubileumstentoonstelling gehouden In het gebouw „Caecilia". Het geheel mag als een succes worden beschouwd, daar niet alleen het aantal, doch ook de kwaliteit der ingezonden duiven er mocht wezen. Ook het aantal bezoekers, niettegenstaande het re genachtige weer, stemde' tot tevredenheid. Door den voorzitter der tentoonstellingscom missie werd dan ook. toen het uur vaxx slxxi- tixxg was aangebroken, ixx een aardige toe spraak hulde gebracht aaix deix secx*etaris- penningnxeester en overige leden der com missie, voor het vele werk door hen ge leverd. Aan de aanwezige liefhebbers wed een hartelijk tot weerziens ot> de volgende ten toonstelling toegeroepen, den wensch uiten de, dat het volgend jaar bet aantal inzen dingen, zoowel als eere-prijzen nog grooter mocht zijn. De Euror»««-'-h® "7""wT**mpioen- schaopen 1930. Oo het oogeb'ik hebben zich reeds acht 1 "'exx oneegeven voor dee1)-»-:mg aan de zw^mkam^ólnsehanren, dje vu ?431 Augustus te Weevten worden ce- houdeix. Het zijn: Oostenrijk. Frarxkrijk, Nedex-iand, Duitschland, Hongarije. Tsjeckoslovakije en Griekenland. DAMMEN Damredacteur: J. W van Dartelen, Raad- nuisstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende. gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. PROBLEMATIEK. Wij geven deze week ter oplossihg een nieuwe compositie van W. van Daalen. PROBLEEM Nr. 1502. Auteur: W. van Daalen, Haarlem. Eerste publicatie. zwart wit Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 6 7 8 9 11 15 19 20 eh 24 exx eexx daxxx op 48. Wit 11 schijven op: 16 21 22 28 31—34 40 42 eix 50. Wit speelt en wint. Oplossixxgen vaxx dft vraagstuk wordefl gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 9 December a.s. bij den redacteur dezer rubriek UIT DEN WEDSTRIJD OM HET WERELD, KAMPIOENSCHAP 1928. Onderstaande stelling kwam voor in dé pax-tij tusschen de Fransche Meesters Fabre en Bélax-d. PARTIJ-FRAGMENT Nr. 1503. André Bélard, Marius Fabrë. ZWART sï r* wit Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op; 3 4 6 8 12 13 15 16 18 21 en 26. Wit 11 schijven op; 28 29 31 33 34 3639 4J Zwart (Bélard) speelde 2127? (Wit 31: 22) exx 18 27, waarop Wit antwoordde me: 29—24! en Zwart plotseling verloren stond. Immers 2419, 2822, 3731, 3832 en 33 2 dreigt en wat moet Zwart doeix oxxx dit te verhinderen? Alleen 12—18 brengt schijn* baar nog de redding, doch dan wint Wit een schijf door eenvoudig 28—22 te spelen. Wel eeix verrassende wending l. OPLOSSINGEN. De axxteursoplossingen van de problemen Nos. 1497 en 1498 zijn: Nr. 1497. B. Dukel, IJmxilden. Wit; 37—32 27 9 43—38 38—33 40—34 35 Zwart: Steeds gedwongen. EINDSPEL. Wit Zwart: 13—19 gedwongen. 4—18 7—11 gedwongen 18—22 11—16 gedwongen 2227 19—23 A. 27—38 23—28 38—27 28—33 27—43 en wint. 27—38 38—43 43—49 49—16 16—11 11—50 Zwart'. 19—24 24—30 30—35 16—21 35—40 40—45 en wint. Nr. 1498. W. van Daalen, Haarlem. Wit: 49—44 26—21 36—31 27—21 39-34 44 15 en wint. Zwart: Steeds gedwoxxgen. Beide vraagstukken werden correct opge lost door- W. vaxx Daaleix, J. van Steenwijk J. v. d. Vlugt, P. Mollenxa, F. A. Berkemeier, W. J. A. Matla, R. Hartgerink, Jac. Fr. van Garderen, J. Wielenga, J. van Looij. A. de Jong, J. P. van Eijk, P. G. van Engelen, J- Poppen, J. C. van Waard, H. G. Teunisse, J- L Versteeg, G. A. Ottolini Jr. en J. v. d. Gies- seix, allen te Haarlem: F. H. Kluen en M. Lieffering, beidexx te Heemstede; J. B. Slui ter Jr. te Aerdeixhout; B. Dukel, exx H. de Boer, beiden te IJmuiden; G. L. Gortmans te Amsterdam; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Ven- nep; P. Kleute Jr. te 's-Gravenhage. DE NIEUWE SPEELWIJZE. Wij laten hieronder volgen een mooi vraagstuk van P. Kleute Jr. te 's-Gravenha ge, waarvan de oplossing de nieuwe dam- slagbepaling bevat. Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op: 2 3 8 10 12 16 19 en 28 en een daxxx op 45. i Wit 7 schijven op: 17 2 7 3 1 37 41 42 en 46 en een dam op 47. OPLOSSING. 1. Wit 27 21 Zwart 16 36: 2. Wit 4?—38 Zwart 12:21; 3. Wit 47—42 Zwart 36:47: 4. Wit 46-41 Zwart 47:36; 5. Wit 38-32 Zwax't 45 41 (dammen slaan elkander ook horizontaal)6. Wit 32 5 Zwart 41 32; 7. Wit 5 27 (over de velden 46 en 16 want dammen slaan elkander horizontaal en ver» ticaal). Zeer mooil i

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8