TWEEDE KAMER. UIT DE OMSTREKEN De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 7 DECEMBER 1929 VIERDE BLAD VELSEN. RAADSVERGADERING BEHANDELING DER GEMEENTE-BEGROOTING. DE ZESDE ZITTING. DE BEGROOTING GOEDGEKEURD TOT EEN EINDCIJFER VAN 2.617.009.03y2. Vrijdagavond zeven uur werd door den ge meenteraad van Velsen de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1930 voortgezet. Bij post 180 (rechten ingevolge het regle ment op het kampeeren) wil de heer Ver meulen geacht worden te hebben tegen gestemd, omdat hij tegen het kampeeren is- Bij post 182 dient de heer Ten Broeke een voorstel in, om zoo mogelijk ook de be strating van het Raadhuisplein te verbeteren. Dit voorstel wordt aangenomen. Bij post 184 vraagt de lieer Vermeulen sm, als dit noodig is, dit jaar nog een paar extra werkkrachten aan te stellen, teneinde geen achterstand te krijgen bij het snoeien van het opgaand hout. Ook vraagt hij ver betering van het plantsoen op het Konings plein en van het plantsoen bij de begraaf plaats. Vooal dit laatste ziet er onooglijk uit. De heer Ten Broeke vraagt, of B. en W. bij het laten planten van boomen er rekening mee willen houden dat het gevaar groot is, dat iepenboomen alle dood gaan, als er één door een ziekte aangetast wordt. Ook vraagt spreker of er in Velserbeek niet een eigen kweekerij kan gevestigd worden om de wegen met jonge boomen te beplanten. De Voorzitter antwoordt, dat een verbetering van het plantsoen op het Ko ningsplein overwogen zal worden. De ver betering van het plantsoen bij de begraaf plaats is reeds onder handen genomen. Wat het planten van boomen betreft zegt spreker toe, dat geprobeerd zal worden, andere dan iepenboomen te planten. Wethouder N ij s s e n zegt, dat een eigen kweekerij voor Velsen te bezwarend is, om dat die te kostbaar zal zijn en omdat het te lang duurt eer men er wat aan heeft. De post wordt goedgekeurd Bij post 188 stelt de heer Sluiters voor, het bedrag van 40.voor het opwinden der klokken in het gemeentehuis en voor het gelijk zetten van de torenklok met 60.— te verhoogen. Spreker vindt het een schan daal, dat dit altijd met slechts 40.be taald is. De betrokkene beschouwt dit werk nog steeds als een eer en hij zal zelf niet om jerhooging komen vragen. „MaaT van de eer alleen kan men niet leven", meent spreker. Wethouder Dunne bier is er tegen, om die belooning zoo maar opeens met 150 pro cent te verhoogen. Hij wil dit eerst eens overwegen. De heer Sluiters neemt hier genoegen mee. De post wordt goedgekeurd. Subsidie Zwakzinnigen. Nu komt eerst in behandeling het voorstel van de Christ.-Hist, raadsfractie, om aan de vereenigingen voor de nazorg van zwakzin nigen een subsidie van f 500 te verleenen. Dit voorstel wordt door de leden Groene- ve 1 d, Ten Broeke, Mevrouw Van Veen en D e N o b e 1 met warmte gesteund. Laatst genoemde stelt voor, het subsidie te verlee nen in den vox-m van 100per jaar per leerling tot een maximum van 1000 De heer Vermeulen spreekt in den- zelMen geest. Die vereenigingen moeten zoo krachtig mogelijk worden gemaakt. Wethouder Tusenius is niet tegen steun aan deze vereenigingen. Maar hij vraagt, of in de toekomst geen botsing van belangen plaats zal hebben, als uitgemaakt moet wor den, of de gemeente of een particuliere in stelling dit werk verder ter hand zal nemen. De heer Groeneveld neemt gaarne het amendement van Mevrouw Van Veen over. Onder voorwaarde, dat dit voorloopig voor één jaar zal gelden, wordt net aldus geamexx- derde voorstel door B. en W. overgenomen. Bij post 353 stelt Mevrouw Van Ve e n voor om 700 uit te trekken voor onderwijs aan spraakgebrekkigen. De heer De Nobel ondersteunt dit. Dit voorstel wordt in handen van de On derwijscommissie om advies gesteld. Mevrouw Van Veen deelt mede, eerlang met een voorstel te zullen komen voor het verleenen van tandheelkundige hulp aan schoolkinderen. De heer Vermeulen geeft B. en W. in overweging, met de vereeniging „IJmuidens Bloei" in overleg te treden om te komen tot de stichting van een museum van historische verzamelingen uit Velsen en IJmuiden. Verschillende leden ondersteunen dit. De Voorzitter vindt het denkbeeld sympathiek. Hij zegt gaarne overweging toe en noemt het park „Velserbeek" als plaats waar dit museum eventueel gesticht kan worden. De gemeentebegrooting wordt tenslotte met algemeene stemmen goedgekeurd tot een eindcijfer van 2.617.009-031/2. De Voorzitter brengt een woord van dank aan den Secretaris en de ambtenaren voor het door hen verrichte werk. De vergadering wordt te elf uur gesloten. ZANDVOORT. DIEFSTAL Door een Duitsche dienstbode werd aan gifte gedaan dat uit haar reticule, opgehan gen aan een kapstok in een locaal voor een naaikrans werd gehouden, een portemonnaie was ontvreemd met pl.m. f 35. Door den Commissaris van Politie werd een onderzoek ingesteld; het mocht hem gelukken, de da- deres, eveneens een Duitsche dienstbode tot bekentenis te brengen. Zij werd daarna over de grens geleid. MET HET GELD VERDWENEN Door eenige ingezetenen, die meubilaire goederen hadden ingebracht in een gelegen heid om die te doen veilen door een alhier wonenden venduhouder, werd bij de politie aangifte gedaan, dat de betrokken vendu houder met de noorderzon was vertrokken, zonder te hebben afgerekend. De politie stelt een onderzoek in. BILJART-DEMONSTRATIE Hedenavond zal in Zomerlust door mej. L. Sehrier uit Domburg, een demonstratie ge geven worden met kunst en fantasiestooten op het Wilhelminabiljart. Deze wereldkam pioene speelt 600 caramboles cadre met een voorgift van 450. VREEMDELINGENVERKEER De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer Zandvoort hield haar jaarvergadering. De voorzitter de heer Klein zag in de voort durende critiek op het bestuur aanleiding om af te treden. Het geheele bestuur sloot zich daarbij aan en trad, naar de heer G. W. van Toombergen mededeelde, en bloc af. Als voorzitter werd daarop benoemd de heer van Dijkum. Het bestuur zal verder ge kozen worden uit afgevaardigden van ver schillende vereenigingen. ONDERLING HULPBETOON" S MANNEN KOOR Voor Maandagavond heeft het Mannen koor een lichtbeeldenavond georganiseerd om propaganda te maken voor de in het vol gend jaar in September te ondernemen kunstreis langs den Rijn. De lichtbeelden, alles natuuropnemingen van de Rijnstreek en omgeving, worden toe gelicht door den heer Bolwidt, bovendien zal de heer de Braai spreken over het genot en de ontspanning van reizen. BLOEMENDAAL. (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: F. P. Bremer, Zui- dertuindorplaan 4. Haarlem, een kinderpor- temonnaie met inhoud; Jansen, Bloemen- daalscheweg 263, Overveen, een zilveren ket ting waaraan medaille; H. Kroonstuiver, Oosterstraat 49, Haarlem, een loterijbriefje; W. van Ooven, Lage Duin en Daalscheweg 9 B, Bloemendaal, e.en paar dameshand schoenen; J. Snuverink, Kinheimweg 19, Bloemendaal, een geldstuk; Blooker Herni. Zuider Stat-ionweg 5a, Bloemendaal, een blauwe jongensklut; Mej. Vros, Midden Duin en Daalscheweg 28, Bloemendaal, een Zeeuwsche broche; S. Linnenberg, Ver- spronckweg 26, Haarlem, een broche; Visser, Kinheimweg 15, Bloemendaal, een alpacca beursje met inhoud; de Vries, Kinheinmweg 63 Bloemendaal, een etui inhoudende schrijf behoeften; aan den politiepost te Aerden- hout, een kinderhandschoen aan het bureau van politie te Overveen, een huissleutel, een paar glacé handschoenen, een zweep een sleutel, gemerkt Z.E.N.A. Noa 99. 6 December. De sociale verzekering. Een Rykskinderfonds staat niet op het program, 's Ministers voornemens. Handel en Nijverheid. Minister Verschuur heeft, toen hij de vra gen over de afdeeling der sociale verzekering ging beantwoorden, zijn program doen kennen, om daarmede duidelijk te maken, dat hij niet alles kon doen, dat hij niet alle wenschen bevredigen zou. Op dat program staat zóóveel, dat men werkelijk vragen mag of minister Verschuur, als zoovele van zijn voorgangers, zijn minis- terieele krachten niet overschat, of hij wel genoeg rekening houdt met de parlementaire tijdrekenkunde. Welnu minster Verschuur heeft te brengen en wil brengen: 1. de uitvoering van de Ziekteverzekering, 2. de verbindendver klaring der Coll. Arbeidsovereenkomst en de bedrijfsorganisatie, 3. de verdere toepassing van de Arbeidswet, 4. de arbeidswet voor jeugdige personen en vrouwen in den Land bouw, 5. de verruiming van de invaliditeits- en ouderdomswetten, 6. de reorganisatie van de sociale verzekering in haar formeelen opzet, 7. de regeling van de economische voorlichting, 8. een werkloosheidsverzekering en 9. maatregelen, die het afsluiten van handelsverdragen kunnen bevorderen. Dit alles betreft nieuwe maatregelen van eerste grootte. Maar ook van wat gereed ligt, wil de bewindsman het noodige met de Ka mer behandelen: het winkelsluitingsont- werp. de drankwet, de stuwadoorswet, de ar beidsbemiddeling. En voorts wil de minister nog behandelen een wetontwerp op de huis industrie, een veiligheidswet, een hinderwet en een merkenwet, die reeds in vergevor derden staat van voorbereiding zijn. Bij dit alles was niet genoemd een rijks- kindertoeslagfonds. Minister Verschuur, die opnieuw toonde zijn departement onder de knie te hebben, kon dat niet in overeen stemming brengen met de draagkracht van de maatschappij. Het zou vond hij een averechtsche sociale politiek zijn, wanneer men die draagkracht ging overschatten: bij een crisis betaalt de arbeidersklasse de reke ning. En nu noemde hij het een stellen van de maatschappij voor crisis-maatregelen, wanneer hij haar met uitgaven voor het Rijkskinderfonds ging belasten, nadat spoe dig 20 millioen zullen gevraagd worden voor de verruiming der Invaliditeits- en Ouder domswetten. Wat niet wegneemt, dat de mi nister beloofde het onderwerp in studie te nemen, het onderwerp dat de heer Kuiper warm aanbeval, maar waarbij mej. Groene- weg een waarschuwing tot voorzichtigheid deed hooren, omdat zij bang was, dat loon- toeslag aan gezinnen met veel kinderen het algemeen loonpeil zou doen dalen. Het bedx-ag vaxx dexi toeslag moest toch ergeixs verdisconteerd worden. De mixxister deelde mede, dat hij het kwaad der ontduiking van de Invaliditeitswet ten plattelande ernstig zal tegengaan en niet zal terugdeinzen voor de scherpe maatregelen, waarom vandaag nog de heer Beumer vroeg. Ook deelde de minister mede, dat de Rijks verzekeringsbank reeds bezig is de conclusies te trekken uit het resultaat van het rapport, dat door het bestuur der R.V. is ingesteld naar den toestand der ongevallen rexite- trekkers. Wat de uitvoering van de Ziektewet aan gaat, de mnxister zeïde, dat er geen enkele reden was om er aan te twijfelen, dat de Ziektewet op 1 Maart 1930 in werking tre den zou. De overheidsorganen zullen op tijd gereed zijn. De minister liet tot hen, die be drijf svereenigingen willen in het levexx xxie- pen de waarschuwing hooren, dat zij wel goed doordrongen moetexx zijn vaxx de techni sche verzekeringsmoeilijkheden uit de Ziekte wet. Hij kreeg wel eens den indruk, dat dit niet altijd genoegzaam het geval was. De bewindsman zeide de Ziektewet loyaal te zullen uitvoeren. En deelde mede, dat de premie waarschijnlijk 2 a 2 1/2 pet. van ~t loon zal gaan bedragen. Wat nu de uitvoering betreft van art- 91 van de Ziektewet de overgangsbepaling voor instituten, die zich voor 1 Tuli 1929 met ziektegelduitkeex-ixigen hebben bezig gehou den daar stond de minister, wat de proce dure betreft aaxx den kant van Mr. Oud. Wanneer deze instituten erkend zijn, dan kunnen zij ongetwijfeld een langer leven krij gen, dan vijf jaar jaar- Ze kunnen meer malen erkend worden. Maar xxiet eens was de minister 't met diegenexx, die de meening toegedaan waren, dat zulke instituten kon den blijven voortwerkexx als tot nu toe: zij moeteix zich voortdurend meer omvormen tot wat de regelmatige voxnn is der dragers van de verzekering, tot de bedrijfsvcrecni- ging, zooals de Ziektewet die wil. De reorganisatie van den formeelen opzet der sociale verzekering is een moeilijk werk de minister zeide, dat Ieder weer een an dere oplossing op zak heeft. En bovendien: men zou ieder oogenblik wel willen wijzigen, omdat er zooveel nieuws en wordends te con- stateeren valt. Om nu dit groeiende niet te remmen, om eenige continuïteit te verkrij gen, wil de minister voorloopig de reorgani satie niet op den voorgrond zetten. En ook, omdat er op het oogenblik geenerlei uitzicht nog is op de mogelijkheid van een unitorische uitvoering van de sociale verzekering, een enkelvoudige figuur is nog niet gevonden, die de drager zou kunnen zijn: hoe ook, voorloopig zullen arbeidsorganisaties steeds aanvullend moeten werken. De practische ontwikkeling wil de minister laten gedijen. Maar hoe die zich voltrekken zal: de minister staat in het algemeen een systeem voor, dat centraal is in de leiding, maar gedecentra liseerd in de uitvoering. Maar nu er goede decentralisatie alleen tot stand komen kan, wanneer er verantwoordelijkheid gedragen wordt, daar is de bewindsman niet te vin den voor een omzetten van de Raden van Arbeid in een soort agentschappen. De minister is volkomen bereid om tege moet te komen aan de wenschen der heeren Kuiper, Smeenk en Snoeck Henkemans, om in de Invaliditeitswet de leeftijdsgrens boven 35 jaren op te voeren en om de uit te keeren rente op te voeren. De bewindsman poogde de belde tegen stellingen betreffende de zorg voor de ouden van dagen op te lossexx. Hij poogde eener zijds de heeren Oud en Sarrnes er van te overtuigen, dat verzekering eexx ideëeler op lossing is, aan het premievrije ouderdoms pensioen, maar wees er aan den anderen kant den heeren Snoeck Henkemans, Kuiper en Smeenk op, dat een uitkeering thans aan een belangrijk aantal ouden, die nog niet onder de Vrijw. Ouderdomsverzekering (V. O. V.) vallen toch voor die groote groep Staatspensioen beteekent en dat b.v. de heer Sarrnes staatspensioen als aanvullend be schouwde. Hij hoopte nu met wetsontwerpen te kunnen komen, die zoodanige zorg voor de ouden van dagen brengt, dat beide groe pen zich tevreden kunnen betoonen. Op het tot stand komen daarvan moet wachten het nog eenmaal openen van de gelegenheid tot- toetreding tot de V. O. V. omdat *t op die wijze alleen zeker is te stellen, dat dit wer kelijk de laatste maal zal zijn. De minister wilde in zijn ontwerp ook be trekken de ouden van dagen, die onverzorgd zijn voortgekomen uit de groen der kleine zelfstandigen en wier aantal steeds grooter wordt, De minister deelde op vragen van Dr. v. d. Tempel mede, dat hij bezig is met. het ont werpen vaxx een wex-kloosheidsvex-zekex-ing. Maar het andere werk nxoefc voorgaan in de eerste plaats, wijl hij voorzichtig moet zijn met het leggen van te veel nieuwe lasten op het bedrijf en in de tweede plaats, wijl er toch altijd reeds als voorziening het werk loosheidsbesluit is, dat niet ongunstig werkt. De Kamer is meestal vermoeid, wanneer zij aan de afdeeling „Handel en Nijverheid" van het Arbeidsdepartement toe is. Veel belangrijks wordt daarover gemeenlijk niet gezegd. Ook vandaag niet den minister ontbrak de tijd (de president wil de Kamer xxxet den begrootingsarbeid voor Kerstmis ge reed doen zijn) om uitvoeriger te wezen, aan hij was. Maar gaarne hadden wij zijn stand punt gehoord over de economische politiek. In ieder geval werd duidelijk, dat hij de Ne- derlandsche economie niet afzonderlijk wil bezien, omdat zulks niet kan, nu eenmaal die economie met de meest nauwe banden aan de wereldeconomie verbonden is. In het rapport der commissie-Bodenhausen is blijkbaar wel een basis voor den minister aanwezig, om tot een wettelijke regeling van een onderhandelxngstarief le komen. Maar grootelijks hangt het welslagen af van de genen, die tot onderhandelen geroepen zijn. Ja het gaat om de practijk cix om de men,- schen. Met het rapport-Posthuma omtrent de cr ganisatie van een economischen voorlich- tingsdïerxst is de bewindsman minder inge nomen: een voorlichtingsinstituut, dat ge heel los staat van de regeering, heeft !s mi nisters instexxxmixig xxiet. De volgende week de afdeeling Volksge zondheid, waaroxxder ook de woningbouw res- sox"tcert. INTIMUS. Een dageljjksche Kinderverteiling. Daar komen Dicky en Dirkje voor een tol. -Betalen, zegt Dirkje. Anders komen we cr niet door. Betalen? vraagt Dicky- Ja, als ik mal was. Daar stuurt de bengel het weiland in. Hu, wat bib» bert die auto- Houd op. jongen, gilt Dirkje. Mijn tanden klapperen in mijn mond. Maar Dicky rijdt door. Vlak voorbij den neergelaten tolboom rijdt hij weet; op den weg. Hédaar. roept de tolbaas- Wat zijn dat voot rare manieren? Betalen jullie even? Straks, hoor, roept Dicky terug. Als wé weerom komen van onze wereldreis. Alcyone 5 Dec. van Bahia, Buenos Aires n. Rotterdam. Alchiba p. 5 Dec. Finisterre, Buenos Aires n. Rotterdam. Amsterdam 4 Dec. te Guayaquil van Am sterdam. Ai-es 5 Dec. van Havre, West-Afrika naar Rotterdam. Anxstelkerk 4 Dec. van Takoradie naar Freetown, West-Afrika n. Amsterdam. Breda 4 Dec. van Calao naar Amsterdam. Bennekom 4 Dec. te Valparaiso van Am sterdam. Beemsterdljk 5 Dec. te New York van Java. Bandoeng p. 6 Dec. Ouessant, Rotterdam n. Batavia. Billiton 4 Dec. te Mombasa van Rotter dam. Bodegraven 5 Dec. 12 u. 300 mijly W.Z-W. van Land's End, Curasao n. Rotterdam. Enggano 5 Dec. van Sabang, Amsterdam n. Batavia. Gemma 5 Dec. van Genua, Japan n. Rot terdam. Grijpskerk p. 5 Dec. Ouessant, Beira naar Rottex-dam. Haarlem 5 Dec. van Freetown, n. Havre, West-Afrika n- Amsterdam. Insulinde 6 Dec. te Rotterdam van Batavia. Klipfontein 5 Dec. van Hamburg n. Ant werpen. Medan 5 Dec. van Calcutta n. Java. Merauke p. 5 Dec. 19 u. Point de Galle, New York n. Java. Nar via 5 Dec. te Hamburg, Pacifickust n. Rotterdam. Nijkerk 5 Dec. van East Londen naar Dur ban. Parana 3 Dec. te Panama, Pacifickust n. Rottei-dam. Prins der Nederlanden 6 Dec. te Genua, Batavia n. Amsterdam. Prinses Juliana 5 Dec. van Belawan Deli Batavia n. Amsterdam. Patria 6 Dec. van Singapore, Batavia naar Rotterdam. Streefkerk 5 Dec. te Rotterdam van Bombay. Sommelsdijx 6 Dec. te Suez, Rangoon naar Rotterdam. Simon Bolivar 4 Dec. 24 u. te Hamburg v. Amsterdam. Salawati p .5 Dec. Malta, New York naar Java. Tjimanoek 5 Dec. te Manila. Ternate p. 5 Dec. 18 m Ouessant, Batavia n. Rotterdam. Toba 6 Dec. 8 u. te Belawan, Hamburg n- Java. Volendam p. 4 Dec. Cape Race, Rotterdam n. New York IJstroom 3 Dec van Bordeaux n. Teneriffe Amsterdam n. West-Afrika. Palembang p. 6 D?c. 14 u. Point de Galle, Batavia n. Rotterdam. fu/s£. 99, .Sierrcts Aef N/eu1st Aadta. ZONDAG 8 DECEMBER HILVERSUM, 1071 RL (van 5.00—5.15 non. 298 AL) 9.VARA. Gra-mofoonmxiziek. 9.45 VARA Toespraak. 10.— VARA. Lezing. 10-15 VARA. Concert. Orkest en declamatie. 12.01 AVRO. Lezing door Dr. C. H. Sluiter over: Wat we ten wij van een ster? Wat is de levensloop van onze zon? 12.40 Concert door het AVRO- Octet. Solo-viool: Boris Lensky. 1.45 AVRO. Doorloopend verslag van den Voetbalwed strijd NederlaixdBelgiië to Anxsterdam. Daarna: Gramofoonmuziek. In de rustpoo- zenxx: Sportuitsl. door Vaz Dias. 5.VARA. (298 M.) Wekelijksch niexiws. 5.15 VARA. Kin deruurtje. 6.15 VPRO. Kerkuitz. u. h. ge bouw v d. Ned. Protestanten Bond te Heem stede. 8AVRO. Tijdsein, pers- en sport nieuws. 8.15 Concert door het Omroeporkest. 9.Solisten-concert Suzanne Dispan de Floran (zang) Emile Passani (piano). 9.45 Voortzetting orkestconcert. Na afloop: Gra- mofoonmixziek. 12.Sluiting. HUIZEN, 1875 RL 8.30 KRO. Morgenwijding. 9 50 NCRV. Kerk dienst vanuit de Ned. Herv. Kerk (St. Jans- kerk) te Sclxiedam. 12.30 KRO. Concert door het KRO-Trio. 1-30 KRO. Godsdienstonder richt. 2.KRO. Lezing over „Vernieuwin gen". Een bundel verzen van H- Roland Holst v. d. Schalk. 2.30 KRO. Gra mofoonmuzlck. 430 KRO. Ziekenhalfuurtje. 5.00 NCRV. Kerk dienst vanuit de Geref. Kerk Molenkamppark te Almelo. 7.30 Lezingen over „Het Boed dhisme" 7.55 KRO. Voetbaluitsl. 8.01 KRO. VoetbaluitsL 8.05 KRO. Praatje door den KRG-voorzitter. 815 KRO. Concert. Orkest en alt. 10.45 KRO. Epiloog door het Klein Koor. DAVENTRY, 1554.4 RL 3.20 Kerkcantate No. 107 vaxi Bach. Koor, orkest, orgel en solisten. 4.05 Concert, w. H. Squire (cello). Orkest. 5.35 Piaxxo-recital door Orloff. 6.05 Bijbellezing. 3.15 Kerkdienst. 9 05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert. M. Licette (sopraan). Strijkorkest» 10.50 Epiloog, PARIJS ..RADIO PARIS" 1725 RL 12.20 Reiigieuse causerie en gewijde muziek. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Graxxxofoonmu- ziek. 3.20 Concert. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Gramofoonmu ziek. 7.50 Circus Radio-Paris. 820 Concert. 9.05 Solisten-concert. 10.20 Dansmuziek. LANGENBERG. 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 8.25 Katholieke morgenwijding. 12.20 Orkestconcert. 3.50 Tooneeluitz. „Reise zu Knecht Rupprechts Werkstatt" van Josef Kandner. 7.20 Herden king van het gouden priester-jubileum van Paus Pius XI. Toespraak, orgel, oxkest en koor. Daarna: Orkestconcert. Intermezzo:' „Der Muslkfeind". Komische Operette iix 1 bedrijf van Rich. Getxée. Daarna tot 11.20 Dansmuziek (Gram.pl.). KALUNDBORG 1153 M. 11.2C Concert. 2.50 Kinderuurtje. 3.20 Con cert. Koren, orkest en vocale solisten. 8.10 Voordracht met muzikale illustratie. 8.50 Lie- derexx-voordracht door coixcertzaxxger. 9.10 Concert. Orkest en zangeres. 10.10 Dansmu ziek. BRUSSEL 508.5 RL 5.20 Orkestconcert. 6.20 Kinderuurtje. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Trio en vo caal kwartet. 9.50 Muzikaal Intermezzo. Twee piano's. ZEESEN 1635 M- 6 20 Lezingen. 8.20 Morgenwijding en klok gelui. 9.20 Lezingen. 10 50 Orgelconcert. 11.20 Concert Koren en Mandoline-orkest. 1.20 Kinderuurtje. 1.50 Concert. Vocaal kwartet. 2.20 Lezing. 250 Gramofoonmuziek. 3.50 Voorlezing. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezingen. 7.20 Concert. Sopraan, tenor, orkest. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. SPECIALISTEN TEL. 14609. KONINCSTR. 27 PHILIPS- EN ..ERREM 3" TOESTELLEN MAANDAG 9 DECEMBER HILVERSUM 1071 RL Cvan 11.15—8.— 298 RL) 10.— Morgenwijding. 11.15 Lezing door C. A. Schllp over: „De Kindercourant". 12,15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.00 Kook- praatje door P. J. Kex*s. 2-45 Aansl. vaxx het Rembrandt-Theater te Anxsterdam. 5.00 Kin deruurtje. 6.01 Gramofoonmuziek, 6 30 Koer sen Vaz Dias. 6.45 7.15 AVRO. Boekenlxalf- uurtje. Mr. R. Houwink bespreekt de bio grafie van Walther Rathexxau door Graat Harry Kessler. 7.15 Engelsch voor beginners. 8.01 Concert door het Omroeporkest 8.30, De- claxnatie door Kommer Kleyn. 9.Voortzet ting concert. 9.30 Piano-recital door Egbert Veen. 10.— Persber. 10.10 Voortzetting con cert. Daarna; Gramofoonmuziek. 12.Slui ting. HUIZEN 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitz. 8.15 Concert. 1030 Ziekendienst. 11.— Le zen van Chr. Lectuur. 11.30 Concert, Zang, viool, cello en piano. 12.30 Orgelconcert. 2. Uitzending voor scholen. 2.45 Lezing over ..Onze Kamerplanten". 3.15 Cursus Knippen. 4.— Ziekenuurtje 5.— Concert. Viool, cello, pianc 6.30 Eexx praatje over de komende Ziektewet. 7.00 Voor de Rijpere Jeugd. 8.00 Concert, Orkest en hobo. In de pauze: Gra mofoonmuziek. Na afloop; Persber. DAVENTRY, 1554.4 RL 10.3 5Mor gen wij d hxg. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Mona (sopraan) P. Saxe (gesyncop. soli) 1250. Concer* op cinema-orgel. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Uitzending voor scholen. 2.50 Lezing. 3.25 Lezing. 3.50 Daxxsmuziek. 4.35 Orkestcon cert. 5.35 Kindei-uurtje. 6-20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Lezhxg. 7.20 Lezing. 7.45 Spaansche causerie 8.05 Piano-rccltal door C. Dixon. 820 Concert. Koor, piano exx viool. 9.20 Nieuwsber. 9.40 ..Hoffmann's Vertellin gen" van Jacq. orfenbaclx. Tweede bedrijf. 10.ir Lezing, 10.30 Hoffmann's Vertcllingeix" Derd bedrijf. 11.20 Dansmuziek. PARIJS ..RADIO PARTS" 1725 M. 12 50 Gramofoonmuziek. 4.05 G-amofoon- muziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Granxo- foonmixziek. 8.20 Tooneeluitz. cix concert. Zang cn dansmuziek. LANGENBERG. 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 4.50 Concert. Sopraan en piano. 7.50 Orkestconcert 8.20 Concert. Sopraan, bariton, cembalo en orkest. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 RL 1120 Orkestconcert. 2.55 Orkestconcert cn voorlezing. 7.20 Bach-concert. Orkest. oreeL instrumentale en voeale solisten. 8.20 Lied jes bU de luit. 8.45 Voordracht. 9.20 Orkest en solistenconcert. BRUSSEL 508.5 RL F.20 Trio-concert. 6-50 Gramofoonmuziek. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert Orkest en vlooL ZEESEN 1635 U. 6.15 Weerbericht. 6 20 Lezingen. 11.50 Gra mofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Lezingen 3.50 Concert uit Berlijn. 4.50 Lezingen. 7.50 Concert uit Warschau. Orkest, sopraan en tenor. 6.50 Dansles. Daarna tot 11.50 Dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11