UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAALSCHE NIEUWTJES. De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 17 DECEMBER 1929 Hoe het verder gaan zal met de Raadhuis-plannen. Een prijsvraag voor architecten? De verbetering van de Kleverlaan. Wanneer wordt de Bloemen- daalsche weg verbreed? Wij hebben reeds medegedeeld, dat de com missie uit den Bloemendaalschen gemeente raad, die de quaestie van het bouwen van een nieuw raadhuis bestudeerde, met algemeene stemmen besloten heeft om den raad te ad- viseeren het nieuwe raadhuis aan het be gin van den Zeeweg te bouwen. Indertijd heeft de raad met slechts één stem meerderheid besloten van de Erven van der Vliet grond aan den Zeeweg te koopen voor den raadhuisbouw. De minderheid (die slechts over een stem minder beschikte dan de meerderheid! gevoelde er meer voor om het nieuwe raadhuis aan den Bloemendaal schen weg te bouwen, schuin tegenover het bestaande. Indertijd waren de gronden en buizen op die plek al voor raadhuisbouw aangekocht. TIqt werd altijd als een bezwaar gemeld, dat- de raad van Bloemendaal zoo verdeeld was over deze voor de gemeente zoo belang rijke quaestie. Vandaar dat de raad een com missie uit zijn midden benoemde om het vraagstuk nog eens van alle kanten te bekij ken. Die commissie heeft de zaak breed opge vat Zij behandelde niet alleen de vraag „waar moet het nieuwe raadhuis gebouwd worden?" maar stelde de vraag aan de orde: „moet Bloemendaal een nieuwe centraal punt voor het gemeenteleven stichten?" De ge meente heeft namelijk ook een nieuw poli tiebureau noodig. Het tegenwoordige is veel te klein, terwijl er zelfs een arrestantenhok ontbreekt dat aan de wettelijke voorschriften voldoet. Dan is er ook een nieuwe school noo dig, terwijl ook reeds lang het voornemen bestaat om een nieuw gebouw voor Publieke Werken te stichten. Ir. A. R. Hulshoff, stadsarchitect van Am sterdam, heeft de commissie als deskundige geadviseerd. Hij heeft het denkbeeld van den directeur van Publieke Werken te Bloemen daal, den heer J. de Jong, om dit nieuwe centrum van gemeenteleven aan het begin van den Zeeweg te vestigen, tot het zijne ge maakt. Voor den heer de Jong een succes! Uit het rapport van den heer Hulshoff is gebleken, dat een weg aangelegd zal worden van Z.-W. naar Z.-O. Duidelijk is dit niet. Wij 'herinneren evenwel aan een mededeeling. die wij eenige maanden geleden gedaan hebben, dat er een nieuv/e verkeersweg geprojecteerd is van de Duinvlietslaan over het door de ge meente aangekochte terrein van het Brou- werskolkje naar den Tetterodeweg en het be ginpunt. van den Zeeweg. Het natuurschoon van het Kolkje zal daaronder niet lijden zoo meent men in Bloemendaal omdat de nieuwe weg achter het eigenlijke terrein van het Kolkje zal loopen. Omdat de spoorweg Overveen—Zandvoort bij den Tetterodeweg laag ligt, zou voor den nieuwen weg een brug over de spoorbaan gemaakt moeten worden. Het is thans vrijwel zeker, dat de raad met het voorstel der commissie om het raad huis aan den Zeeweg te bouwen, accoord zal gaan. Eenige heeren die indertijd tegen den grondaankoop aan den Zeeweg gestemd heb ben en dus toen tegenstanders waren van het plan om het raadhuis daar te bouwen, heb ben' zich thans in de commissie voor het Zeeweg-plan uitgesproken. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de raad in zijn vergadering van a.s. Donderdag, zich met algemeene stemmen voor het voor stel zal verklaren. De vraag ls intusschen geopperd, of het nog noodig is. dat de gemeenteraad zal be sluiten om het nieuwe raadhuis aan den Zee weg te bouwen, omdat immers daartoe reeds meer dan een jaar geleden besloten werd. Of wil men nu een nieuw besluit uitlokken, om die meerderheid van één stem in een groctere meerderheid te veranderen? Als de gemeenteraad a.s. Donderdag het besluit zal nemen om de nieuwe gebouwen der gemeente aan den Zeeweg te bouwen, zal de bedoelde raadscommissie verder gaan met de planen voor te bereiden. Er zal dan overwogen worden, of het gewenscht is één architect ondracht te geven om een ontwerp voor de bebouwing der terreinen te maken, of daartoe een prijsvraag uit te schrijven. Zoo'n prijsvraag kan open of besloten zijn. Dat wil zeggen, men kan een beperkt aantal architecten uitnoodigen tegen honorarium een schetsplan te maken, met de toezegging, dat aan den bekroonde de uitvoering van het ontwerp zal worden opgedraeen. of men kan een prijsvraag voor alle architecten uitschrij ven In beide gevallen hangt veel af van de keuze van een goede jury. Bovendien komt dan de vraag naar voren of de jury een voor ue eemeente bindende uitspraak zal doen. Men weet, dat de gemeente Haarlem ver schillende wegen en vaarten in de gemeente Bloemendaal gelegen, kosteloos aan de ge meente Bloemendaal geschonken heeft. Het gevolg is, dat nu Bloemendaal in het vervolg voor het onderhoud kan zorgen. Er wordt nu evenwel een einde gemaakt aan den onge zonden toestand, dat Haarlem eigenaresse was van publieke wegen en vaarten in Bloe mendaal. Natuurlijk deed Haarlem niet meer aan het onderhoud dan absoluut noodzakelijk was. In de raadszitting van a.s. Donderdag zal dè raad van Bloemendaal deze Haarlemsche erfenis aanvaarden. Daaronder is ook de Kleverlaan voor zoover die onder Bloemen daal ligt. Wij vernemen, dat het plan bestaat bij het B'.oemendaalsche gemeentebestuur om de Kleverlaan nu zoo spoedig mogelijk te verbreeden. Aan de directie der spoorwegen zal gevraagd worden om ook den spoorweg overgang te verbreeden. Dan zal aan een gevaarlijken toestand voorloopig een einde komen. Op den duur zal het evenwel noodig zijn om de spoorbaan te verhoogen en bij de Kleverlaan een viaduct te maken. De spoorwegdirectie ls het met de ge meente Haarlem reeds eens geworden over de verhooging van de spoorbaan tusschen de Brouwersvaart en de Zandvoortschelaan. Maar de verbetering kan niet tot de lijn HaarlemRotterdam beperkt worden. Ook de liin HaarlemBloemendaal moet daarin betrokken worden, vooral nu het aantal trei nen. op dat baanvak zoo belangrijk is toege nomen door de electrificatie. De gemeente Bloemendaal gaat ook den Bloemendaalschen weg verbreeden. Het is evenwel de vraag of het groote verbreedings- plan, waarbij de weg ook geasphalteerd zal worden, in 1930 kan worden uitgevoerd. De gemeente moet nog vele strooken grond heb ben en de onderhandelingen met de eige naars willen nog niet vlotten. In elk geval zullen het volgend jaar enkele stukken van den weg verbreed worden. VELSEN. PR OPAG AND A-KUNSTAVOND NED. BLINDENBOND. De propaganda-kunstavond, Zaterdag avond in Concordia gehouden ten bate van den Ned. Blindenbond is uitstekend geslaagd. Toen de Harmonie „de Eendracht" onder leiding van den heer Sam Vlessing den avond met den pittig gespeelden marsch „Sempre Avanti" opende, was een ;alrijK publiek aan wezig. Na deze muzikale opening betrad de heer Joh. v. d. Berg, propagandist van den Bond, liet podium om namens het dames-comité en het hoofdbestuur van den Bond allen welkom te heeten. Het was voor spreker een genoe gen, dat zoovelen waren opgekomen, om kennis te maken met hun olinde medemen- schen en met het doel en streven van den Bond. Vervolgens leidde spreker de mede werkenden voor dezen avond bij de aanwezi gen in en dankte ten slotte het damescomité, de Harmoniekapel en haren Directeur, de Directie der Papierfabriek en allen, die in zoo ruime mate hebben getoond, voor deD blinde te voelen. Nadat „de Eendracht" had ten gehoore ge bracht „Souvenir de Chopin" zong Mevr. Riek SternFrank van Haarlem „die All- macht" van Schubert, op de piano begeleid door den heer Willem Creman van Amster dam. De heer Creman voerde daarna een drie tal pianosolo's uit, n.l- twee concertétudes van Chopin en een van Strawinsky. waarbij hij zich als een begaafd pianist deed ken nen. Jammer, dat hij niet een beter instru ment te zijner beschikking had. De heer Henri v. d. Heuvel trad vervolgens met succes als declamator op, o-a. met een „Falkland je". Het woord was toen wederom aan den heer v. d. Berg, die in een rede doel en stre ven van den Nederlandschen Blindenbond uiteenzette. De Bond wil: leerplicht voor het blinde kind. opleiding voor alle voor hen ge schikte vakken, instelling van een Rijks bureau voor beroepskeuze en tenslotte „blin denzorg-overheidszorg". Na de pauze traden opnieuw de Harmonie- kapel en de solisten op, met niet minder succes dan vóór de pauze. VASTSTELLING VERGOEDING INGEVOLGE LAGER - ONDERWIJSWET. Bij Raadsbesluit van 24 April werd vast gesteld de vergoeding over 1925. bedoeld in het ie lid van art. 101 der Lager-ondenvijs- wet 1920. Ingevolge het 8e 'id van dit artikel wordt de vergoeding om de drie jaren ver minderd tot. het bedrag, hetwelk noodig is tot goedmaking van de over dat. tijdvak ten behoeve van de bijzondere school werkelijk femaakte kosten, na aftrek -van de volgens tie gemeentelijke "verordening verschuldigde schoolgelden. De door de schoolbesturen In gezonden rekeningen met de daarbij behoo- rende bescheiden zyn thans door B. en W. nagegaan, zoodat ook de vergoeding over de jaren 1926 en 1927 kan worden vastgesteld, terwijl tegelijk de bovenbedoelde afrekening kan piaats vinden. De bedragen per leerling, vast te stellen overeenkomstig de kosten der openbare scho len wenschen B. en W. te bepalen op 15.70 voor 1926 en 1540 voor 1927 voor het lager onderwijs en 25.62 en 27.15 voor uitgebreid l-o. Uit het overzicht blijkt, dat overeenkom stig de berekening nog moet worden vergoed aan de R.K. Jongensschool te Yelsen 268.84, aan de P Vermeulenschool, IJmuióen 1056.10, aan de R-K. Jongersschool. Tas manstraat 925.20, aan de R.K Meisjes school, Kanaalstraat 773 16. Teveel ont vangen hebben de R.K. Meisjesschool Vel- sen 828.25. de School voor Chr. Volksonder wijs „Uw Koninkrijk kome" 99528, R.K School, Driehuis 919.90, R.K. Jongens school, Zeeweg 1610.40, R.K. Meisjesschool, Zeeweg 86030, Iusingerschool, IJmuiden 1162-17, Comitéscbool 398-88, Groen van Prinstererschool 589.87 1/2. WIJZIGING VERORDENING GEM. GENEES KUNDIGE DIENST. In verband met de op 4 October j.l. in wer king getreden Besmettelijke-Ziektenwet stel len B. en W. den Raad oa. voor, Ie- den titel van de verordening, regelende den gemeente lijken geneeskundigen dienst te wijzigen en te lezen als volgt.: „Varordening, regelende den gemeentelijken geneeskundigen- en ge zondheidsdienst." en 2e. de ir. genoemde ver ordening voorkomende woorden „gemeente lijke geneeskundige dienst", „gemeentelijke geneeskundige" en „de geneeskundige" te wijzigen respectievelijk in „gemeentelijke ge neeskundige- en gezondheidsdienst", „Direc teur van den gemeentelijken geneeskundi gen en gezondheidsdienst" en „de Directeur", en het besluit dd. 28 April 1925, houdende benoeming van Dr. L. S. Limborgh Meyer tot gemeentelijk geneeskundige te wijzigen in dien zin. dat. in plaats van „gemeentelijke geneeskur.:! gelezen wordt „Directeur van den gemc ken geneeskundigen- en ge zondheidsdienst". INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN. Ingevolge art. 5 le lid der verordening regelende het openbaar l.o., uitgebreid l.o., en buitengewoon l.o. is de regeling der in schrijving der leerlingen en hun plaatsing op do scholen, voor zooveel de gewone lagere scholen betreft, in handen van B. en W. ge legd. De regeling tot' 3 October 1928 was aldus dat de jaarlijksche inschrijving door do hoof den geschiedde. Later hebben B. cn W. be paald. dat de ouders zich persoonlijk moesten vervoegen op het gemeente huis- Tegen deze regeling werd geopponeerd door de afdeelin- gen IJmuiden en Santpoort van „Volkson derwijs", co afd. Kennemerland van den Bond van Ned. Onderwijzers en de afd. Ken nemerland van het NOG. Genoemde organisaties hadden wijziging van het genoemde artikel der verordening verzocht. Daar volgens B. en W. de nieuwe regeling uitstekend voldoet, stellen zij voor op het adres van genoemde organisaties afwijzend te beschikken. SANTPOORT 3ESTUURDERSB0XD. Het bestuur van den Best.uurdersbond ..Eensgezindheid" heeft- in principe besloten dit winterseizoen twee feestavonden te orga- niseeren. De plannen zullen Donderdag a.s. op een ledenvergadering nader worden uitge werkt. IJMUIDEN. VERGADERING IJMUIDENS BLOEI. De Vereeniging IJmuiden's Bloei houdt a s. Vrijdagavond 20 December een algemeene ledenvergadering in Hótel No. Een. De agen da vermeldt o.a. jaarverslagen secretaris en penningmeester, verkiezing van 4 bestuurs leden wegens periodieke aftreding van dc heeren G. D. Boerlage, Ir. G. A. Kessler, K. H. Tusenius en B. G. Schuitenmaker en van 4 bestuursleden wegens vertrek van de hee ren Mr. K. Westerling en A. Vriends en we gens bedanken van de heeren K Labree en Joh. de Waard. ZANDVOORT. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort gehouden op Woensdag 18 December 1929, des namid dags 8 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken om strand te pachten. 3. Verzoeken om gemeentegrond te hu ren. 4. Vaststelling van een instructie voor den voor-werkman. 5. Voorstel om aan A. Kraayenoord zieken geld uit te keeren gelijk aan de helft van zijn loon als fitter der Bedrijven. 6. Voorstel tot wijziging van artikel 6 der Verordening regelende het beheer van het Gemeentelijk Gas- en Waterleidingbedrijf. 7. Voorstellen betreffende vaststelling der vergoeding ingevolge art. 101 LOW. 1920 aan de besturen der bijzondere scholen voor 1930 voor L. O. en Ul.O. 8. Voorstel tot wijziging van art. 6 der Ver ordening regelende de samenstelling werkkring der Commissie van Bijstand in het beheer der financiën. 9. Benoeming der leden van de Commissiën van bijstand voor: a. financiën: b. Publieke werken en bedrijven: c. Onderwijs en sociale aangelegenheden. 10. Benoeming van leden en plaatsvervan gende leden der stembureaux en van het hoofd- tevens centraal stembureau. 11. Belastingreclamé. 12. Behandeling -der--gemeentebegrooting voor 1930 en der begrootingen van de bedrij ven en diensten. Het voornemen bestaat in verband met de behandeling der gemeente-begrooting tevens op Donderdag 19 December en zoo noodig op Vrijdag 20 December 1929 te vergaderen. Aanvang der vergaderingen om 7.30 uur des namiddags: de openbare vergadering van Woensdag as. wordt voorafgegaan door een vergadering met gesloten deuren, die om 7.30 n.m. aanvangt. STRANDPACHT. Door H. Bakkenhoven. C. Keur en L- Koning is aan den Raad verzocht aan hen een strook strand te verpachten, voor het plaat sen van stranó-stoeien. B. en W. stellen aa: den raad voor onder de vastgestelde voor waarden de gevraagde stranagedeelten aan hen te verpachten, doch uitsluitend voor het jaar 1930. BANKEN LANGS DE BOULEVARDS. De afdeeling Zandvoort van de Ned. Ver eeniging van Huisvrouwen heeft aan den Raad verzocht te willen besluiten op ver schillende punten langs de boulevards ban ken te plaatsen. Adressante meent dat dit zeer in het belang zal zijn van 't Vreemdelingen verkeer. Plaatselijke vereenigingen hebben aan dit verzoek adhaesie betuigd. HAARLEMMERMEER DE INBRAKEN TE HOOFDDORP. EEN NACHELIJK AVONTUUR. Dat door de te Hoofddorp gepleegde in braken de gemoederen van vele ingezetenen nog niet geheel tot rust zijn gekomen, laat zich begrijpen. Zondagnacht scheen het of er klaarheid in de zaak was gekomen. Ter plaatse waar de inbraken met dief stallen hadden plaats gehad, werd er des nachts omstreeks vier uur weder aan onraad gedacht, omdat een paar honden aanhou dend blaften. Een der bewoners begaf zich naar buiten en zag inderdaad een man op het erf. Er werd hulp gehaald en spoedig had men den man gebonden, zoodat er geen sprake van was dat hij kon ontvluchten. In middels ging men naar de politie, die spoe dig verscheen óm een onderzoek in te stel len. Het bleek evenwel dat men niet met een inbreker te doen had, maar met een man, die na een café te hebben bezocht zich in een achter op het erf staand comparli ment van een ouden omnibus te slapen had gelegd en zich 's nachts heeft willen verwij deren, maar geen goeden uitweg heeft kun nen vinden en toen achter het huls van den heer R. alwaar de inbrekers de vorige week een bezoek brachten verzeild was geraakt. Dat was een tegenvaller, want de personen, die den stevig gebonden man bewaakten, dachten stellig een der daders van de inbra ken te pakken te hebben. De pol:ti kon natuurlijk niets anders doen dan den verschrikten man weder op vrije voeten te stellen He- gebeurde bracht in dere buurt heel wal opschudding teweeg. Een dagelijkiche Kindervertelling Hcclcma.il onder in den afgrond is de beek. Zij heeft een helling van steentjes en fijn rand- De auto komt eerst op de helling terecht. Pats., daar staat ze., precies op haar vier wielen, zooals het hoort. Dan komen Dicky en Dirkje aantuimelcn. Ze duikelen neg eenmaal over hun kopjes om het af te wennen. F.n dan zitten ze weer ieder op hun eigen plaats. Maar het zand en de steenen schuiven mee de helling af- Ze bedelven de auto met Dicky en D.rkje er in. Zou dc wereldreis nu al afgcloopen zijn? Neen, hoor., de hoop zand begint te hewc» gen.. Rrr. ,rrrr..rr. gaat het er ih- De steenen vliegen naar alle kanten. Daar komt dc auto te voorschijn., als een mol uit den grond.. De hru» tale Dicky stuurt pardoes de heek in.. Dirkje trekt haar voetjes op. Wat gaat er nu gebeuren? Arendskerk p. 14 Ouessant, Rotterdam naar Australië. Aagtekerk 15 te Antwerpen, Australië naa; Rotterdam. Abbekerk 16 te Melbourne, Rotterdam naar Australië. Alhena 16 te Rotterdam van Buenos Aires. Annim v. Almeria p. 14 Gibraltar. Ask 10 van Sundsvall via Hudiksvall. Abbekerk 14 van Adelaide naar Melbourne. Alkmaar p. 15 A zo ren, 21 van Curacao te Rotterdam verwacht. Arnor 13 van New York naar Cura$ao-Ma racaibo. Ares 16 te Amsterdam van Hamburg. Alkaid 14 van Mozambique naar P. Amelia lbo. Amur Maru v. Japan. p. 13 Gibraltar. Apollo (Nept.) v. Lissabon 12 te Oporto. Alderamin p. 14 Perim, Rotterdam naar Japan. Borneo p. 14 Perim. Amsterdam naar Bata via. Balto v. Bagnoll 9 te Hornillo. Blitar p. 15 3 uur kaap Bon, New-York naar Japan. Barnefeld 13 van Talcahuano naar Corral. Blijdendijk p. 15 de Azoren, New York naar Java. Billiton 14 van Mozambique naar Beira. Baralt 11 te Cristobal van W.-Indië. Boskoop 13 van Curacao naar Cristobal (verb.) Coelau Bras 15 te Amsterdam van Bremen City of Alton v. Philadelphia 14 te Balti more. Chulmleigh 8 van Bahia Blanca (of Ant werpen). City of Alton van Philadelphia, vertrekt 19 van Baltimore. Chemmitz van Japan 14 te Genua. Djambi 16 7 uur Point de Galle, Rotterdam naar Java. Dechtdijk p. 15 Texeira, Rotterdam naar de Pacifickust. Embla, Hemosand, 14 te Amsterdam. Emmy Friederich u. Novorossiek, p. 11 Lis sabon. Ellewoutsdijk v. Koningenbergen, 11 te Stettin. Formosa van Japan, 13 te Marseille. Flandria 15 10 uur v.m. v. Vigo, Amsterdam naar Z.-Amerika. Flandria 15 16 uur te en 18 uur van Leixoes Amsterdam naar Z.-Amerika. Grotlus p. 14 Gibraltar, Java naar Amster dam. Giekerk 13 te Kaapstad van Rotterdam. Gaas Ierland 16 te Amsterdam van Ham burg. Gelria 15 8 uur vm. van Pernambuco, Z. Amerika naar Amsterdam. Helder 13 van Kribl naar Bata, Amsterdam naar W.-Afrlka. Heemskerk 16 van Marseille naar Antwer pen, Beira naar Rotterdam. Indrapoera p. 15 17 uur Finlsterre, Rotter dam naar Java. Irene 14 te Kingston J. van Amsterdam. Johan de Witt 14 te Beiawan Deli, Batavia naar Amsterdam. Kleidrecht 15 te Hamburg van Rotterdam. Kola Baroe 14 van Beiawan Java naar Rot terdam. Kola Inten p. 16 kaap Bon, Rotterdam naar Java. Klipfontein 15 te Rotterdam van Amster dam. Katori Maru van Japan 15 te Antwerpen. Konsul Carl Fisser 9 van Narvik. Lord Downshire v. Montreal 12 te Sorel. Leerdam p. 15 n.m. Ouessant, Rotterdam n. New Orleans. Lochkatrine 14 te Liverpool, Pacifickust naar Rotterdam. Madioen 14 19 uur van Sabang, Java naar New-York Mars 14 te Curasao v. Amsterdam. Meliskerk 14 te Port Said, Amsterdam naar Z.-Afrika. Mapia 13 van Singapore, Batavia naar Am sterdam. Madoera 14 te New York van Java. Marken 15 16 uur van Marseille, Java naar Rotterdam. Munsterland van Japan, p. 14 Gibraltar. Meliskerk 14 te Port Said, Amsterdam naar P. Natal. Nebraska 13 van San Francisco, Pacifickust naar Rotterdam. Nariva 15 8 uur 30 m. 50 mijl Noord van Land's End. Londen naar Liverpool. Narenta 12 te Vancouver, Antwerpen naar dc Pacifickust. Premuda v. Odessa p. 13 Gibraltar. Port f ield v. Varna. p. 13 Gibraltar. Pacific v. Galveston via Bremen, 13 v. Nor folk. Phrontis 14 van Batavia naar Amsterdam. Riouw p. 15 Perim, Batavia naar Amster dam. Rocpat p. 15 Gibraltar, Amsterdam naar Java. Rijperkerk p. 15 Perim. Beira naar Rot terdam. Randfontein p. 15 Vlissingen, Rotterdam 1. v. Antwerpen naar Port Natal. Rietfontcbi p. 13 Dakar, Beira naar Rot terdam. Statendam p. 15 v.m. Cape Race, Rotterdam naar New Ycrk. Salawati p. 14 Perim, New York naar Java Streefkerk 16 te Hamburg van Rotterdam Sommelsdijk 14 van Oran, Rangoon n3ar Rotterdam. Sammanger v. Algiers p. 13 Gibraltar. Samarinda 13 20 uur van Catania, Ham burg naar Java. Sirrah 14 te Rio dc Janeiro, Rotterdam n. Buenos Aires. Scheld es'room 13 te Winnegah. Amsterdam paar W.-Afrika, Simon Bolivar 15 t« Amsterdam van Ham burg. Sa'.eler p. 15 Gibraltar, Amsterdam naar Java. Triton 14 v. Pto. Barrios naar Amsterdam. Texel 15 te Rotterdam van Java. Tjipanas 13 te Soerabaya. Tambora 15 14 uur te Batavia van Rotter dam. Tapanoell p. 16 9 uur Sa gres. Java naar Rotterdam. Ugoiino Vlvaldl 13 van Genua vi3 Huelva. Veendam 16 v.m. van Plymouth, New York naar Rotterdam. Van Rensselaer 14 te Barbados van Am sterdam. Venezuela 14 van Cristobal naar Pto. Co lombia. Vlieland 15 van Vizagapatam, Java naar Rotterdam. Wilhelm Kunstmann 12 van Stettin. Zaanland p. 16 Lloyd. Amsterdam naar ZAmerlka. Zaanland 15 v. Amsterdam naar Zuid- Amerika. WOENSDAG 18 DECEMBER HILVERSUM, 298 M.) 1071 M. (van 12.00—6.00 n.m. 10.Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2 Radio Klnderkoor- zar.g o. 1. v. Jacob Hamel. 3.— Naaicursus. 4.— De voornaamste studiemuzick voor piano uitgevoerd door Egbert van Veen. Toelich ting door Louis Schmidt- 5.Causerie over Ch'r.a door G. Pllger. 5.30 Concert door het AVRO-Kwartet. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.45 Itallaansch: Beginners. 715 Itallaansch: Ge vorderden. 8.01 AVRO-Nutalezlngen over In- dlë. Het Mohammed isme. Spreker: Prof. Dr. C. Rnouck Hurgronje. Daarna: Duitsche Avond. 8.45 Inleidende causerio door James Yoland. 9.45 Concert door het versterkte Om roeporkest- Hélène Cals (sopraan), het Hol- landsch Strijkkwartet. 10.15 Persbor. Na af loop van het concert: Gramofoonmuziek. 12— Sluiting. HUIZEN. 1875 M. Uitsl. N.C.R.V.-Uitz. 8 15 Concert. 10 30 Zlekondienst. 11.— Gra mofoonmuziek. 11.30 Harmoniumbespeling. 12.30 Concert. Alt. mezzo, cello en piano. 2. Concert. Piano, orgel zang en vtoo! 4.15 Gra mofoonmuziek. 5— Kindcruurtje. 6.— Gra mofoonmuziek. 6.30 Cursussen Techniek. 7.30 Causerie over: .J)e Stads-kippenhouder". 8 Bestuursmededeelingen door den NCRV- voorzitter. 8.30 Uitzonding van de Joodsoh Christelijke Getuigcnis-6amenkomst vanuit „Salvatori" te Amsterdam- Sprekers en zan geres. 10— Lezing over: De eiectro-dyna- n-lsche luidsprekers en de electr. gramofoon- opr.emer (pick-up). 10.30 Gramofoonmuziek. 10.30 Persberichten. DAVENTRY 1554,4 M. 10 35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. A. Turnbull (alt) F. Steger (tenor), 12.50 Gramofoonmu ziek. 1.20 Orkcsteoncert. 3.20 Lezing. 3.45 Dansmuziek. 4 05 Concert. M. Watson (so praan). Strijkkwartet. 5.05 Concert op cine ma-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Zang door The Masked Carol Singers. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Piano-reclta!. 720 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 8.20 „Konlgsklndcr". Sprook- Jcs-Opera. Muziek van Ilumperdlnck. Eerste bedrijf. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 10,.Ko- nigskinder". Tweede en derde drijf. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 740 Gramofoonmuziek. 8.20 Opvoering van .,Wcr- ther" van J. Massenet. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.45 Gramofoonmu ziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12 25 Orke.st- ccncer'. 4.50 Concert Mandoline-orkest en alt. 7.20 Dultsr.he avond. Orkest en violist. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. ZEESEN 1635 M. 6 15 Lezingen. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.05 Le zingen. 3.50 Concert uit Hamburg. 4.50 Le zingen. 7.20 „Wibbels Auferstehung". Blij spel in 4 bedrijven van Hans Müller-Sch'.össer. Daarna: Berichten en lezing. Vervolgens tot 11.50: Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 NL 11 35 Uitzending voor scholen. 12.35 Uitzen ding voor scholen. 2.50 Concert.. Orkest en declamatie. 7.35 Dultsche avond. Orkestcon- cert cn declamatie. 9.20 Orkcstconcert, BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert 6 50 Gramofoonmuziek, £.35 Duilschc avon/«

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7