'AT ©ill mi KON. RED. VOETBALBOND, DE UITSLAGEN. De kampioenskansen van R. C. H. stijgen. Stormvogels moet haar plaats aan Feijenoord afstaan. H. F. C. weer op de laatste plaats. V. S. V. verliest in Den Haag van A. D. O. De wedstrijden E.D.O. Hermes-D. V. S. en Ajax—Haarlem utgesteld. Een groot aantal wed strijden wegens den regen gestaakt. AFDEELING L Eerste klasse. HilversumExcelsior AD.O.V.S.V. SpartaR.C.H. D.F.CHJ3.S. Tweede klasse A. HollandiaD.WJS. Alcm. Victrix—West Frisia Tweede klasse B: ZandvoortBaarn BloemendaalD.E.C. H.V.C.—Zeaburgla B.F.C Velox Derde klasse A: Assendelft—O .S.V. Q.SC.A.P.G.S. Derde klasse B. KlnheimZeemeeuwen Schoten—T.H.B. Reserve eerste klasse R.C.H. 2Stormvogels 2 Hilversum 2E.D.O. 2 Reserve derde klasse A. West Frisia 2Q.S.C. 2 V.S.V. 2—ZF.C. 3 AFDEELING IL Eerste klasse: StormvogelsV.XJ.C. H.F.C.—Blauw Wit Feijenoord't Gooi H.V.V.—Z.F.C. Tweede klasse A. 6.V-V.V.I.O.S. Quick—B.M.T. Tweede klasse B. U.V.V.-Xerxes OD.S.VDX. V.O.CGouda Reserve eerste klasse. Xerxes 2—U.V.V. 2 H.B.S. 2—V.O.C. 2 AFDEELING III Eerste klasse. Z.A.C.Tubantia A.GO.V.V.Robur et Velocitas Heracles—'Wageningen VitessePJE.C. AFDEELING IV Eerste klasse Willem n—B.V.V. N.A.C.—N.OA.D. M.V.V.—P.S.V. AFDEELING V Eerste klasse: FrieslandAlcides 3—3 3—1 1—4 3—5 1—3 4—0 4—1 2—3 0-3 2—1 2—8 0—3 1—4 6—1 1—1 2—2 5—3 2—1 3—3 2—5 4—0 0—3 7—1 4—1 3—5 4—3 0—1 6-3 7—2 1—2 2—0 3—1 2—1 4—2 2-0 1—4 RANGLIJSTJES. AFDEELING L Eerste klasse: A. D. O. Ajax R. C. H. H. B. S. Excelsior Hilversum V. S. V. Sparta D. F. C. Haarlem ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. s 4 3 1 11 22-14 1.38 9 5 2 2 12 24-11 1.33 10 5 3 2 13 30-20 1.30 8 4 2 2 10 21-15 1.25 9 3 3 3 9 26-27 1.— 10 4 2 4 10 23-28 1 11 9 3 4 4 10 23-26 0.91 3 2 4 8 21-24 0.89 10 2 4 4 8 16-21 0.80 8 0 1 7 1 15-35 0.12 D. E. C. Zeeburgia Hercules Velox Baarn Tweede klasse B: 12 9 1 2 19 32-16 1.58 18 8 0 4 16 27-17 1.33 94 3 2 11 29-26 1.22 12 6 2 4 14 35-25 1.16 12 5 1 6 11 21-32 0.91 Bloemendaal 10 3 2 5 8 17-22 0.80 Zandvoort 10 3 2 5 8 17-21 0.80 R 7 c 12 4 1 7 9 19-23 0 75 A F C 10 3 1 6 7 22-14 0.70 H V C* 11 2 3 6 7 17-30 0.65 AFDEELING II Eerste klasse. Feijenoord Stormvogels H. V. V. Z. F. C. Blauw-Wit Hermes-D. V 't Gooi V. U. C. E. D. O. H. F. G. 11 6 3 2 15 10 6 1 3 13 11 5 3 3 13 13 7 1 5 15 11 4 4 3 12 S. 9 2 4 3 8 11 4 1 6 9 10 3 1 6 7 9 2 2 5 6 9 1 4 4 6 17-25 0.67 H. F. C.-Blauw Wit (2-5) Onder zeer slechte weersomstandigheden werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld. H. F. C. heeft wederom in Blauw Wit haar meerdere moeten erkennen; werd de uitwed strijd met 60 verloren, thans kwam er we derom een dikke nederlaag van 52, of schoon direct moet toegegeven worden, dat Blauw Wit over alle linies sterker was. Het elftal van Blauw-Wit speelde een stuk beter, dan PI. F. C. Men had zeer zeker van H. F. C. mogen verwachten, dat zij, nu ze momenteel zoo'n slechte plaats op de rang lijst inneemt, er alles op zou zetten om een overwinning te bevechten. Over het al gemeen heeft H. F. C. echter een slechten wedstrijd gespeeld, waarin het noodige vuur om te winnen ontbrak. Weliswaar moest zij vóór rust tegen den zeer sterken wind in spelen, doch na half time met het wind-voordeel ontbrak ook het noodige enthousiasme. De voorhoede van H. F. C. miste een goe den mid-voor. Kruyt kan 'n gevaarlijk schot hebben, maar toch hoort hij op die plaats niet thuis. Daarbij komt nog, dat de vleugelspelers ook niet zoo actief waren; ten slotte werd het gemis van Wamsteker erg gevoeld. P. Jonge- neel moest thans zijn plaats vervullen. Dit was zeker niet gemakkelijk en als Van der Meulen vooral vóór rust niet in zoo'n groot- schen vorm geweest was, dan had Blauw Wit. met nog grooter cijfers gewonnen. Om even over tweeën roept scheidsrechter professor Snapper de elftallen in het veld: H. F. C. verschijnt als volgt: Van der Meulen. P. Jongencel, J. van Baasbank. H. v. Riemsaijk, van der Lee, C. Lamp, de Ruyter, R. Jongeneel, Kruyt, G. Daniels, Van Beem. Blauw Wit begint met den sterken wind mee en al spoedig is zij geregeld op de helft van H. F. C. SlecAts sporadisch krijgen wij eenige uit vallen van H. F. C. te zien, die echter niet van gevaar ontbloot zijn. Er zal ongeveer vijf minuten gespeeld zijn, als Blauw Wit door toedoen van Smit den eersten goal weet te maken (01). Diverse schoten waren te voren reeds door Van der Meulen onschadelijk gemaakt. Een snelle uitval van de H. F. C.-voorhoede wordt besloten met een goed schot van R. Jongeneel, dat via Schindeler weer terug ketst; doch geen der andere voorhoedespe- ders was aanwezig om te scoren. Plet spel is dan voor half-time geregeld op de. H. F. C.-helft. Ongeveer een kwartier voor rust weet de linksbinnen van Blauw Wit Burger er 02 van te maken. Hadden de H. F. C.-supporters gedacht, dat na rust de bordjes omgekeerd zouden zijn, hoe bedrogen zijn zij uitgekomen. Het begin na rust is wederom voor Blauw Wit; er zal ongeveer vijf minuten gespeeld zijn, als Homburg met een goed schot den derden goal voor Blauw-Wit weet te maken (03>. H. F. C. komt nu meer opzetten en uiteen goed genomen corner van Van Beem ont staat het eerste H. F. C.-doelpunt. (13). H. F. C. krijgt hierdoor meer moed. Toch is het weer Blauw-Wit die daarna den stand door Homburg wist op te voeren tot 14. Het spel golft dan eenigen tijd op en neer; het wordt of en toe zóó fanatiek, dat de scheidsrechter handelend moet optreden. Bij een der aanvallen van Blauw Wit is het wederom Homburg, die den stand op 15 brengt. Verschillende bezoekers verlaten reeds het terrein. Bij een aanval van H. F. C. weet Kruyt den achterstand met een goed schot te verkleinen tot 25. Spoedig hierna fluit professor Snapper in rukken en heeft H. F. C. geen kans gezien om revanche te nemen voor de in Amster dam geleden 60-nederlaag. Stormvogels-V U. C. (3-3) Het Stormvogels-terrein bleek ondanks den gevallen regen uitstekend bespeelbaar doch een flinke storm maakte het spelen er niet gemakkelijker op. In de eerste helft domineerde Stormvogels voortdurend, daar zij met den wind in den rug speelde. Door hardnekkig met man en macht verdedigen van V. U. C. kon Stormvo gels slechts twee doelpunten maken. Na de hervatting was het V. U. C., dat den toon aangaf: toch viel ook de Stormvogels voorhoede nog al eens aan: Als merkwaardigheid mag zeker vermeld worden, dat de drie Haagsche doelpunten uit corners ontstonden. Het elftal van Stormvogels was als volgt: Thijssen, Haak, Koster, Effern, Tol, v. d. Velde Van Pel, Kuikens, Groeneveld, Struys, Boekelaar. V. U.<C. mag aftrappen, doch zij brengt het niet ver. Direct nemen de Stormvogels het offensief over; de meeste Haagsche aanvallers women meteen verdedigers. Door deze taktiek valt het den IJmuldenaren zeer moeilijk om zich vrij te maken en te schieten. En gelukt dit al eens, dan staat keeper Van der Meer op de juiste plaats. Dat „vuurpijlen" onder deze omstandighe den uit den booze zijn, ondervinden Van der Zalm c.s. nog al eens. Onverbiddelijk waaien op dergelijke wijze weggetrapte ballen achter het Haagsche doel en mogen de Stormvogels een corner nemen. De IJmuidenaren namen deze echter lang niet zoo goed als Van Gelder na de rust zou doen. zoodat ze geen enkel doelpunt ople verden. De Haagsche voorhoede brengt er weinig van terecht. Alleen Van Gelder en Dill zijn bij vlagen even gevaarlijk, doch Thijssen be hoeft er nimmer aan te pas te komen. Bijna voortdurend zitten Groeneveld c.s. voor het Haagsche doel, waarin Van der Meer tenslotte moet zwichten voor een hard schot van Struys (1—0). De Haagsche doelman krijgt het nu druk ker, doch hij blijkt uitstekend op dreef te zijn. Het is vooral de Stormvogels-linkerwing, die hem nog al eens onder vlxur neemt, doch hij stopt eenige schoten goed. Eindelijk belandt een slecht weggewerkte bal bij Boekelaar; deze weet zijn club aan een 20 voorsprong te helpen. Nadat Van der Meer nog twee harde scho ten van Groeneveld heeft gestopt en v. d. Zalm c.s. menig en aanval onschadelijk hebben gemaakt, is het rusten (20). Na de thee neemt V.U.C. niet direct het spel in handen, daar de Stormvogels-voorhoede eenige goede aanvallen opzet. Toch verkleint V. U. C. al spoedig den achterstand, als er een corner van Van Gelder met een sierlijke boog in het net waait (21). Nauwelijks is weer afgetrapt of de enthou siaste Groeneveld geeft Kuikens een kans en deze benut haar door Van der Meer met een keihard schot te passeeren (31). V. U. C. komt nu geweldig opzetten. Thijs sen krijgt enkele harde schoten te verwer ken. De overige Stormvogels-verdedigers zijn eveneens buitengewoon op dreef, zoodat ook Dill c.s. niet zoo bijster veel schietkansen krijgen. Voor een o.l. onopzettelijk handsgeval krijgt V. U. C. een penalty te nemen, maar Van der Wildt trapt naast. Vrij kort er na echter belandt een corner van Van Gelder weer in het net (32). Een paar pittige Stormvogels-uitvallen vol gen, maar dan keert V. U. C. weer terug. Weer een corner, maar nu ter rechterzijde. En zoo waar, ten derden male komt de bal achter Thijssen, onder heftig appèl van Stormvogels voor hands. De heer Laarmans heeft een en ander niet gezien en zoo is de stand gelijk (3—3). Spoedig hierna is het tijd. Sparta-R. C. H. (1-4) Het is R.C.H. gelukt om den uitwedstrijd tegen Sparta te winnen met cijfers die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. Ook nu weer was de zege volkomen verdiend- Het gehcele elftal van R.C.H. speelde beter dan de tegenstanders en niet het minst was het nu de voorhoede, die de balans ten gun ste van de Racing deed doorslaan -Inderdaad heeft deze Unie uitstekend gespeeld met Ver kerk als uitblinker. Niet alleen scoorde hij twee zeer mooie doelpunten, doch ook zijn spel in het veld was uitstekend. Doch ook de middenltnie heeft keurig gespeeld; vooral Krom in de tweede helft was weer in groo- ten vorm. Daarachter hebben Prevost en Vrugt eveneens niet weinig bijgedragen tot het succes terwijl Kos ook zijn werk met vol maakte zekerheid heeft verricht. De leiding van dezen wedstrijd leverde den heer Katoen niet veel moeilijkheden op. Het terrein bleek heel goed bespeelbaar toen Katoen om even twee uur liet beginnen. RC.H. speelde als volgt: Paape, De Geus, Verkerk. Van de Werve, Hanse. Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. Sparta trapt af met den schuin over het veld staanden wind in het voordeel. Reeds in de eerste minuut lost Verkerk een hard schot, dat rakelings over het doel vliegt; vlak daarna schiet Van de Welle in het zijnet als de achterhoede van R.C.H. wat te ver opgedrongen is. Spoedig blijkt echter, dat R.C.H. sterker is dan do thuisclub; zij blijft dan ook gerui- men tijd in den aanval. Het Sparta-doel wordt danig belaagd, doch het duurt toch nog wel twintig minuten voordat Geutskens den bal mooi vooruit speelt over de backs heen. Verkerk, alleen voor Cohen komende, geeft hem het nakijken. Plotseling zakt R.C.H. dan wat af en wordt er geruimen tijd vrij slap aan beide zijden gespeeld, totdat het Viergever gelukt om uit een voorzet van De Jong na een misverstand in de verdediging van R.C.H. gelijk te maken (11>. Dan leeft R.C-H. weer op; vele aanvallen worden ondernomen, waarbij Cohen nog a! eens te pas moet komen. Vrij gelukkig komt dan nog voor de rust R.C.H. aan haar tweede doelpunt, als Paapc een scherpen voorzet geeft en Cohen dezen langs den paal in zijn doel laat glippen. Met 21 in het voordeel van de Racing wordt daarna spoedig de rust aangekondigd. De tweede helft is R.C.H. nagenoeg regel matig in de meerderheid geweest, al dient gezegd dat de Spartanen vooral in het begin geweldig hun best deden om het verloren terrein te herwinnen- De achterhoede hield echter stand en langzamerhand zag men de Racing terrein winnen. Verkerk was toen op zijn best; hij deed nu en dan met zijn tegen standers wat hij wilde. Plotseling schoot hij er met den bal van door, geflankeerd door twee Spartanen en op fraaie wijze vergrootte hij daarna den voorsprong (1—3>. Sparta werd toen allengs minder en uit een mooi door Paape aangegeven bal maakte De Geus toen aan alle onzekerheid ccn einde (1—4). Wel ontging later aan RC.H. toen nog een penalty en moest tegen het einde Roelfsema nog in het veld komen voor Hanse. die ge blesseerd raakte, doch al kreeg Roelfsema nog een enkele kans, hij kon er ook niet meer in slagen om de score te verhoogen, zoodat het einde kwam met een verdiende 4—1 overwinning voor R.C.H. De RC.H.'ers kunnen met een gerust ge voel het Nieuwe Jaar tegemoet gaan. A.D.0.-V.S.V (3-1) De krachtige Z.-W, storm dien we aan den zelfkant van de residentie hadden te trc:- seeren om het Zuiderpark. het domicilie van A.D.O.. te bereiken, hield geen beloften in ve n- een goeden wedstrijd. De golfjes in de vele slooten klotsten lustig tegen de oevers en dc rood-wltte vlag van V.S.V. deed haar best., om den vlaggestok uit z'n verband te ruk ken, hetgeen haar nochtans niet gelukte. V-S.V. verscheen als volgt: Hillekamp, de Koning, Jac. Wey, Heyerman, Koning, Demmers, Bruldschaar. Heiligers, v. d. Grlendt. v. d. Pieterman, v. d. Wint. V. S. V. wint den toss en haar aanvoerder laat z'n club met den wind schuin-achter aanvangen. De thuisclub vertoont al spoed. eenig overwicht, hetgeen zij demonstreert, in eenige goede aanvallen, waarbij vooral W. Tap fraai spel vertoont. Ondanks den wind ziet hij kans het leer in de goede richting te krügen. Van behoorlijk voetbal is nochtans geen sprake en telkens verdwijnt de bal achter de outline. Een hoekschop op het doel der gaston levert niets op. Als V.S.V. ten aanval trekt, schiet Koning naast Koek's doel. A. D. O. blijft, voorloopig het beste spel houden: dc meeste aanvallen stranden echter op buitenspel. Van der Wint krijgt volop werk. Een laag schot van W. Tap kan hij nog juist bereiken. Dc voorhoede van V.S.V. heeft het met den wind te kwaad. Een gevaarlijke scrimmage .voor het doel der Hagenaars ontstaat, als eenige spelers den bal met. succes aan de oogen der toe schouwers onttrekken, door cr boven op te gaan liggen. Via een V.S.V.'er komt dc bal tenslotte vóór de schoenen van Koning, die echter juist in de handen van den doelwach ter schiet. Een vrije trap, door den scheids rechter toegekend omdat van der Griendt. van Os wat hardhandig op zij duwt wordt V.S.V. bijna noodlottig. Van der Wint weet echter hot gevaar te bezweren. Eenige hoek schoppen op beide doelen leveren geen resul taat op. V.S.V. komt wat meer opzetten en meermalen zien we de voorhoede ten aanval trekken. Het sèhieten is slecht, in hoofdzaak door den sterken wind. Als Kapteyn laat rusten is de stand nog 00. De tweede helft begint met een fraaien aanval der thuisclub, van der Wint redt dc situatie. Langzamerhand wordt V.S.V. ster ker en herhaaldelijk worden de Groot en van Es gepasseerd. Het geluk is niet met V. S. V., niet allcon omdat ondanks het over wicht doelpunten uitblijven. Want een der Hagenaars schiet den bal tegen Heiligers, die door onhandigheid „hands" maakt binnen het strafschopgebied, waarvoor Kapteyn een penalty laat nemen, die van Os Juist. In den rechterhoek van het doel der gasten laat verdwijnen. (10). Bij een nieuwen aanval van A.D.O. speelt Heiligers gevaarlijk op van der Wint torim Het loopt echter goed af. Als dc tweede helft 20 minuten oud is scoort de Koning na een goed opgezetten aanval het eerste en eenige doelpunt der rood-witten. Tien minuten la ter ontstaat een botsing tusschcn v. d. Wint en W. Tap. waarbij eerstgenoemde er bij wijze van uilzondering het slechtst- afkomt. Hij blijft eenigen tijd liggen maar gelukkig komt hij spoedig weer overeind. Koning mist een fraaie kans als hij, nadat hij Koek, die is uitgeloopen, is gepasseerd. Iedereen ver wacht een doelpunt, maar van Es staat on der de lat en dc kans is verkeken. Even later loopt v. d. Wint uit en Van Os doet het twee de doelpunt geboren worden. (21). A.D.O. is nu weer sterker en herhaaldelijk stormt de voorhoede, mooi samenspelend op v. d. Wint af. Het derde Haagsche doelpunt komt als Breitner een vrijen trap krijgt, te nemen. Het leer komt bij van Os en voor de derde maal weet hij te doelpunten. (3—1). BloemendaalD. E. C. (23) Evenals eenige maanden geleden in Am sterdam zijn de D.E.C.'ers ook ditmaal tegen Bloemendaal op een tamelijk fortuinlijke wijze aan de overwinning gekomen. De strijd was bijzonder spannend, doch door den sterken wind niet altijd even fraai. Met de rust hadden de gasten zich een 30 voorsprong weten te verwerven. Het eerste kwam reeds onmiddellijk na den aanvang toen de witte linkshalf geheel on- noodig verzuimde weg te werken. De Am- sterdamsche rechtsbinnen loste een goed schot, doch de bal zou waarschijnlijk geen doel hebben getroffen, wanneer doelman Beijk het leder, in zijn poging om den bal te stoppen, niet tegen het hoofd had gekre gen. Ook de derde goal van D.E.C. ontstond vrij gelukkig. De rechtsbuiten loste van grooten afstand een ver schot, waarbij het leder juist in den hoek van het witte doel waaide. Zoo was de betrekkelijk groote voorsprong bij de rust voor D.E-C. ondanks het feit dat de Amsterdammers verreweg het meest in den aanval waren geweest, toch wel wat geflatteerd. Bij Bloemendaal lukte het na de hervat ting heel wat minder. In die periode bleek maar al te duidelijk, hoeveel invloed dè wind op het spel uitoefende. Dat de witten 't niet verder dan tot 2 goals brachten, moet eensdeels worden geweten aan het goede ver dedigen van de Amsterdamsche achterhoede, maar niet het minst ook aan het ontbreken van eenig geluk. Zoo mocht D.E.C. zich ten slotte gelukkig achten de beide punten mee naar Amsterdam te kunnen nemen. Deze wedstrijd heeft weer eens bewezen hoe gering het krachtsverschil in deze afdeeling is. D.E.C. begon, gesteund door den wind, een grooten druk op het Bloemendaalsche doel uit te oefenen. Toch kwam het eerste doel punt voor de Amsterdammers in de eerste minuten reeds vrij on venvacht. Dc Bloe- mendaalsche linkshalf treuzelde bij de D.E.C.- aanval met wegwerken, waarvan de rechts binnen dankbaar profiteerde om Beijk van korten afstand het nakijken te geven. Wel raakte de Bloemendaalsche doel verdediger den bal nog met zijn hoofd, doch dit gaf het leder juist voor D.E.C. de gewenschte richting (01). De bezoekers bleven sterker. De aanvallen der witten waren in deze periode niet alleen sporadisch, doch bovendien van eenig ge vaar ontbloot. Toen de D.E.C.-midvoor bij een aanval van zijn club den bal vlak voor 't Bloemendaalsche doel vrij kreeg, aarzelde hij geen moment om Beijk met een onhoudbaar schot opnieuw tc passeeren (0—2), De witten slaagden er ook hierna niet in bijzonder gevaarlijk te worden. Aan den anderen kant had de Amsterdamsche rechts buiten succes toen hij van grooten afstand een schot loste. Beijk stond eenige meters voor zijn doel en de bal waaide ver buiten zijn bereik in den goal (03). Hiermede werd gedraaid. Na de hervatting heeft Bloemendaal het windvoordeel. De uittrappen van den witten keeper belanden nu tot vlak voor het D.E.C.- doel. Geruimen tijd houdt de Amsterdamsche verdediging stand, maar C. Bakker, die in- tusschen voor is gaan spelen, verkleint uit een vrijen trap met een hard laag schot den achterstand (13). Niet lang hierna brengt Fr. Bakker den stand op 23, door een voorzet van links op handige wijze te benutten. De strijd wordt ook verder voor een zeer belangrijk deel op de Amsterdamsche helft uitgevochten. Verandering in den stand komt er echter niet meer. Het Bloemenaaal-elftal was als volgt: J. Beijk. IJfs, C. Bakker. Immer, H. Beijk, L. v. d. Meij J. Kammeijer, F. Bakker, Sunter, P. Parson, M. Strik. ZandvoortBaarn (41) Door deze mooie overwinning is de positie van Zandvoort op de ranglijst zeer verbeterd; zoo spelende als Zondag vreezen wij niet dat Zandvoort nog lang in de onderste regionen zal vertoeven. Zandvoort verscheen met een gewijzigde opstelling. Schut was ditmaal bij dc reserves opgenomen, terwijl Swart nu de rechtsbuiten- plaats bezette. Hij speelde daar niet slecht, terwijl dc nieuwe linkervleugel ook meermalen goed werk verrichtte. Dc jeugdige invaller keeper J. v. d. Mev verdedigde zijn doel zoo goed hij kon; hij heeft zich behoorlijk van zijn niet gemakkelijk werk gekweten. Het backs tel WaterKeesman vormde een groot struikelblok voor de voorhoede van Baarn. Hier moet he komen van den middenvoor, een jeugdige half-bloed, snel. handig en be weeglijk. maar te licht, om succes te hebben tegen de stevige Zandvoortsche verdedigers- Bovendien liet Schaap, die goed op dreef was, hem niet veel vrij. Zandvoort verscheen als volgt: J. v. d. Mey, Water, Keesman. Beekhuis. P. Schaap. Keur. Swart, Rinkel. Koper. Moolcnaar. Kraaienoord Baarn heeft eerst wind mee. hetgeen heel wat zeggen wil op het Zandvoort-veld, maar niettemin is er voorloopig geen overwicht van beteekenis. De Zandvoort-backs zijn betrouwbaar en onderbreken vele Baarnsche aanvallen. Zandvoort had tegen den sterken wind in veel moeite om een aanval behoorlijk op te zetten. Het blijkt al spoedig dat het gewone spel met flinke trappen door de lucht nu niet het aangewezen speltype is; spel langs den grond lukt veel beter en zoo wordt dan ook verschillende malen het Baarn-doel ge naderd. Na ruim een half uur brengt de links buiten van Baarn goed op tot vlak voor doel, waarna hij scoort (01). Zandvoort ziet geen kans om vóór rust gelijk te maken, maar wel weet zij Baarn te beletten den voorsprong te vergrooten, zoo dat als rust komt met 01 het er niet slecht voor Zandvoort uitziet. Na rust pakt Zandvoort energiek aan; de overwinning kan haar niet ontgaan. De grondslag hiervoor wordt gelegd door A. Moolenaar, terwijl Rinkel aan Zandvoort de leiding geeft (21). Baarn heeft niet veel meer in te bren gen: het tempo, waarin zij speelt, is te lang zaam. Zandvoort zit veel beter op den bal. Baarn moet met man en macht verdedigen, zoodat zij ook weinig gelegenheid heeft om de aanvallen behoorlijk op te zetten. Als Kraayenoord een derde doelpunt maakt, is Baarn een geslagen elftal. Kort voor het einde dringt Zandvoort ver op; het is Keesman, één der backs, die den stand op 41 brengt. Hiermede komt het einde. DERDE KLASSE B. Schoten—T. H. B. (6—1) Het is Schoten gelukt om T.H.B. met een gevoelige nederlaag naar huis te sturen. Beide ploegen stellen zich volledig op on der leiding van scheidsrechter Visser. TH B. heeft eerst, het windvoordeel, maar weet hiervan niet te profiteered Om beurten zijn de doelen in gevaar. Allereerst moet dc T. H.B.-doelman zijn talenten toonen. Na een Schoten-aanval zet Hetem goed voor. en Van Gasteren kopt even fraai in (10). Schoten heeft hier niet lang plezier van, want als de rechtshalf van T.H.B. een ver schot inzendt, verdwijnt het leder Juist on der de lat in het doel (11). Weer gaat Schoten er van door; nu is het Phllippo, die no- 2 scoort. In de tweede helft is Schoten steeds ster ker: T.H B. komt maar zeiden over de helft. Het. is weer Van Gasteren, dis den voorsprong vergroot (3—1). T H.B. zet eenige aanvallen op. maar deze worden afgeslagen. Dan slaagt De Goede er in den stand op 41 tc bren gen Hetem mist dan nog een penalty. Scho ten speelt met de overwinning in het zicht kalm cn goed verder. Na een aanval doel punt weer Van Gasteren onberispelijk (5—D. T.H.B. doet haar uiterste best om den ach terstand in te halen, maar het gelukt niet. Weer gaat Schoten op het T.H.B-doel af; wederom is het de productieve Van Gasteren, die uit een voorzet van links keihard inschiet 1). Einde. KinheimZeemeeuwen (14) Zeemeeuwen heeft op het zeer slechte veld aan den overkant van het Noordzeckanaal op kranige wijze revanche genomen voor de ne derlaag op eigen terrein. Zeemeeuwen is den laatsten tijd weer goed op dreef; als O. V. V. O. nu maar eens wilde struikelen Het eerste kwartier was Kinhelm sterker; meer dan eens moest De Jong, die het in het modderige doel niet gemakkelijk had. cr aan te pas komen. Hij wist verschillende scho ten goed te stoppen. Scheidsrechter Hendriks trad zeer streng op. Op het moment dat Moolenaar zal schieten wordt hij omver geloopen: penalty! Keur schiet den bal, met turfmolm en houtkrullen, keihard in (01). Even later ontsnapt het Kinhclm-doel op gelukkige wijze aan een doorboring; op een halven meter afstand schiet Paap hard tegen den paal. Vóór rust gaat de strijd verder gelijk op en neer. Na rust is eerst Kinhelm sterker. Het gaat er niet mooi uitzien voor Zeemeeuwen, maar gelukkig duurt het niet lang. Na een goeden aanval benut Moolenaar een voorzet van rechts (02). Dan komt ccn merkwaardig moment. Er wordt een corner genomen op het Zeemeeuwen-doel; De Jong vangt don bal op, waarna de linksbuiten er vandoor gaat, overgeeft aan Paap, die scoort 0)3). De Kinheim-achterhoede geeft den moed op cn speelt zeer nonchalant verder: herhaal delijk wordt dc opstelling gewijzigd, maar steeds weer passeeren de Zeemeeuwen-aan vallers hun tegenstanders. Moolcnaar en Fransen rollen samen met den bal in het doe!, wat het vierde doelpunt oplevert (0—4). Als nog twee doelpunten der Zeemeeuwen zijn geannuleerd, weet eindelijk Horeman uit een corner tegen te scoren. Nog eens weet Zeemeeuwen tc doelpunten, maar weer is het buitenspel. Einde komt met 14. Reserve Eerste Klasse. Ajax 2Haarlem 2 (00) (Gestaakt). Deze wedstrijd werd Zondagmorgen onder zeer slechte weersomstandigheden begonnen, daar het veld tot dien tijd de groote hoeveel heden water nog had kunnen opnemen. Na een kwartier spelens. toen de stand nog 0—0 was, besloot de scheidsrechter, in overleg met de beide aanvoerders om den wedstrijd to staken.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11