DE WINTERSPELEN TE DAVOS. SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD D7NSDAG 31 DECEMBER 1929 (Zie ook tie eerste pagina van het 6de blad). De Academische Winterspelen. De training der Nederlandsche schaat senrijders. door A. v. BEEKUM. Davos, het Zioitsersche Wintersportparadijs. Als een witte arena ligt Davos In het met sneeuw bedekte Hooggebergte.Hard knerst het Ijs, helder blinken aan den wijden horizon de Alpentransen en als een dom staat de hemel en vervult alles met bevrijdende za ligheid. Rijk, te midden van deze wondervolle heerlijke, schoone, reine natuur zullen hier duizenden vreemdelingen komen genieten van hetgeen Davos dit Jaar zijn gasten weer zal bieden. En dit is veel. De grootste belangstelling ondervinden on tegenzeggelijk de 2de Akademlsche Wereld winterspelen welke van 4—-12 Januari 1930 gehouden zullen worden. Zij vormen de hoofdschotel van het programma der groote sportgebeurtenissen. ZU gaan uit van de confédération Internationale des Etudiants, waarbij 32 landen zich hebben aangesloten, ongeveer 900.000 studenten groepeerende. Nederland heeft ook zijn afgevaardigden gezonden. Onze studenten zullen deelnemen aan schaatsenrijden, sklloopen, ijshockey en bobrennen. Het schaatsenrijden is voor ons verreweg het belangrijkste. Van der Scheer en de Gebroeders Blaisse. met Holleman als reserve zullen hier onze kleuren op 500, 1000, 1500 en 5000 M. moeten hooghouden. Met be langstelling ziet elke Hollander hier hun prestaties tegemoet. In het nummer kunstrijden zal ons land dit keer niet uitkomen. Het ijshockey-team is nog niet bekend, terwijl voor de ski-num mers de Nederlander Loopuit ons land zal vertegenwoordigen. Het tournool om de Spengler Cup, 253! Dec. luidt de rij van de winterspelen ook dit jaar weder in. De beste ijshockey-teams hebben ingeschreven, waartoe niet minder dan Oxford University, Cambridge Univer sity, de Berliner schlittschuh-Klub, de Sport club Riesensee München, de Lawn-Tennis- club Prag, Hockeyclub Mailand (Milaan), de beide Davoser teams, etc.. behooren. Mocht de Berliner Schlittschuh Klub dit keer als overwinnaar uit het tournool te voorschijn komen dan zal zij definitief bezitter van de cup worden. Oxford wist haar tweemaal te winnen te gen Davos één maal. Met bijzondere span ning ziet men de wedstrijden hiervan tege moet. Om deze twee hoofdevenementen groepeeren zich meerdere minder groote jaarlijksche wedstrijden. Tegelijk met dè Akademische wedstrijden op schaatsen val len samen de internationale wedstrijden der door de Davoser Schlittschuh club uitge schreven hardrijderij. Hieraan zullen onze Hollandsche schaatsenrijders meedoen. Evenals vorige jaren heeft de Ned. Schaat- senrljdersbond een keur van Hollandsche schaatsenrijders naar Davos gezonden. De heer van Laer, organisator van den Ko ninklijken Noderlandschen Schaatsenrij- dersbond, heeft dit jaar een troepje van 14 rijders ter training naar Davos gebracht. Reeds Maandag 16 Dec. 1929 arriveerden hier om de wintexlraining aan te vangen W. Kos, (oud-Karspel), Ben en Huib Blaisse (Amsterdam), O. en J. O. Elema (Bierum), T. Boot (Purmerend) C. Jongert (Schiedam), J. Kuipers (Stadskanaal), A. F. v. d. Scheer (Wageningen), N. Pronk (Warmenhuizen), S. Helden (IJselmonde), T. Hooftman (IJsel- monde), J. W. Holleman (Lelden) en A. van Beekum (Haarlem). De meesten zijn oude bekenden, doch Ben Blaisse, G. Elema, Jongert en A. van Beekum zijn hier voor het eerst. In drie hotels, niet ver van de ijsbaan gelegen, zijn de rijders ondergebracht. lederen dag kan men ze Ijverig bezig zien om de kunst van het bochten nemen te loe ren/ het starten en het stijl verbeteren. Twee maal per dag 's morgens en 's middags wordt hiervoor de wedstrijdbaan uitgezet. De phenomeen Thunberg, wereldkampioen op schaatsen heeft t>U de oefeningen de lei ding, terwijl zijn beroemde masseur Vouio assisteert met massage. Waren by de'aankomst de weersomstan digheden verre van gunstig te noemen de banen waren reeds eenlge dagen gesloten het leek er veel op of de Hollanders het Juiste weer hadden meegebracht. Het heeft nu reeds enkele malen 20 graden gevroren. De training is felteiyk de voortzetting van de reeds in September aangevangen voor bereiding. Ruim drie maanden hebben de rU- ders een speciale levenswijze g«volgd veel hardgeloopen, zelfs eens per week 10 K.M. Deze physleke voorbereiding heeft er dan ook veel toe bijgedragen dat allen hier in de baste conditie zijn aawetomen. Behalve het Tijden op de baan trekken de rijders da 300 M. hooger gelegen Schatz-Alpen in Hardloo- pen en wandelen dienen om goed aan lucht en omgeving te wennen. Heerlijk genieten daarbij onze jongens van de mooie, schitterende natuur, het maakt hen gezond en het is een lust dit van hun gezichten te kunnen aflezen. De eerste krachtmeting zal, zooals reeds gezegd, samenvallen met de Akademische wereldwinterspelen en wel op 1012 Januari. Hier komen dan alle veertien rijders in actie. Van der Scheer is favoriet voor de stu denten-wereldkampioenschappen, terwijl Heiden op de andere wedstrijden wel een be hoorlijk figuur zal maken. Van de overigen valt niets te zeggen. Aan allen kleven nog kleine individueele fouten, zoodat momen teel onmogelijk zal zijn de andere twee aan te wijzen, die het viertal zullen vormen, dat de Nederlandsche kleuren za verdedi'genl op de groote internationale krachtmetingen te Tjomdhelm en de wereldkampioenschappen te Stockholm en vermoedelijk tusschendoor nog de internationale wedstrijden te Oslo. Voorde open plaatsen zyn legio gelijkwaardige krachten en de concurrentie is dus zeer fel. Overigens wordt bij de keuze niet uitsluitend op de snelheid gelet, doch ook rekening ge houden met verschillende bijkomende om standigheden, met physieke conditie, menta liteit etc. Het hoofddoel van de training is niet al leen om tot deze selectie van vier te komen, maar na afloop van de internationale- en akademische wedstrijden wordt afscheid van elkaar genomen en vertrekken de overigen in de hoop nog in Holland een voldoende ijsperlode mee te maken ora dan op de na tionale wedstryden uit te komen. Het is daarom vooral zoo te hopen, dat wy nog Us krijgen, omdat hun rUden in Neder land dan tevens weer tot leering van co- ming-men kan strekken. Het is er slechts in de tweede plaats om te doen enkele cracks in topvorm te brengen en mooie resultaten voor hen mogelijk te maken. Het hoofddoel Is en blijft het rijden van een aantal Neder landsche rUders zoodanig te verbeteren dat zy het algemeen peil der wedstrijdryders In Nederland opvoeren. Bij hun terugkeer in Nederland moeten de rijders van 14 Januari af aangenomen dat er Us is als het ware voor hun landgenooten In praktijk brengen wat zy in het hooggebergte aan kennis en ervaring opdeden. Hun rUden zal dan als een demonstratie en een propaganda tevens te beschouwen zyn. DAVOS PLATZ, Kerstmis 1920. VOETBAL. H. F. C.—OUD INTERNATIONALS. Zooals te doen gebruikelijk is, zyn in de samenstelling van de Oud Internationals- ploeg die morgen, Nieuwjaarsdag, aan de Spanjaardslaan haar jaarlijkschen wedstrUd tegen H. F. C. speelt, wUzigingen gebracht. Het elftal ziet er nu, tot nader order zouden wij haast zeggen, als volgt uit: De Boer, Legger,, H. Tetzner, Houtkooper, v. Linge, Krom, Mr. Welcker, de Natris, Bulder, Dr. Thomee, mr. Sigmond. H. F. O. experimenteert voor deze gelegen heid ook weer in de voorhoede. Ditmaal is Lamp op de middenvoorplaats gezet en Kruyt uit de ploeg gelaten, terwyi R. Jonge- neel naar zUn oude plaats teruggaat. Het elftal zal er als volgt uitzien: v. d. Meulen. Wamsteker, v. Baasbank, P. Jongeneel, v. d. Lee, R. Jongeneel, de Ruyter, E. Reydon, Lamp, Daniëls, v. Beeni. ATHLETIEK. EEN SINTELBAAN IN HAARLEM? Wel op het programma, maar geen kans op spoedige uitvoering. In het jongst verschenen nummer van de Revue der Sporten trof ons het volgende be richtje van enkele regels: Naar wy uit be trouwbare bron vernemen, bestaat de kans, dat in Haarlem binnen afzienbaren tyd van gemeentewege een slntelbaan wordt aange legd. Dit was nieuws voor ons en wij hebben daarom naar do juistheid van dit bericht ge informeerd by den heer Warnier, gemeente lijk inspecteur voor de Lichamelijke Opvoe ding, die ons bereidwillig de inlichtingen gaf. welke ons in staat- stellen dit nieuws tot zijn ware proporties terug te brengen. Inderdaad bestaan er plannen van gemeen tewege om in Haarlem een sintelhaan aan te leggen voor de athletiekbeoefenlng, maar- voor de naaste toekomst behoeft men zich van de verwezenlijking dezer plannen nog niet veel voor te stellen. Er bestaat een uitbreidingsplan voor Haar lem. In dit plan is een portpark opgenomen en in dit sportpark is o.a. ook een sintelbaan gedacht. Ziedaar de geheele zaak- Dit uit breidingsplan moet nog door den raad goed gekeurd worden en het is van genoegzaam belang om te verwachten dat er in verschil lende instanties nog wel aan gevijld en ge slepen zal worden en dat het zeker nog wel geruimen tijd zal duren, voor de gemeente raad voor de verschillende onderdeelen, in dit geval met name voor het sportpark, de be- noodigde bedragen zal hebben gevoteerd Het is dus de bedoeling dat Haarlem eerlang een sin^telbaan zal bezitten, maar een kwestie van een maand of ook maar van een jaar is het stellig niet. B. en W. voelen veel voor het denkbeeld en dit laatste Is trouwens reeds een paar Jaar geleden gebleken. Toen het zeer weinig gescheeld heeft, of Haarlem had in derdaad reeds een sintelbaan gehad. Het Is toen echter afgesprongen op de onmogelijk heid om deze op een der bestaande terreinen aan te leggen. Het eenige terrein dat er voor geschikt was, deed slechts tydelijk dienst als speelterrein en men wilde begrypeüjkerwijs voor een paar Jaar de niet onbelangryke kosten niet maken. Bedoeld terrein heeft thans reeds een andere bestemming gekre gen. Voorloopig, de eerste jaren durven wij wel voorspellen, zullen de Haarlemsche athletiek- beoefenaren zich nog met gras tevreden moeten stellen. WIELRIJDEN ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. VAN KEMPEN Co. IN STAKING. Dit is zeer merkwaardig. In ons sportblj- iegsel van gisteren schreven wij in de rubriek Apropos over de zonderlinge regeling by de Brusselsche zesdaagsche dat dagelijks gedu rende een zekere periode de renners wel in de baan moesten blijven, maar alleen om rond te peddelen in een slakkengangetje. In die uren mocht geen strijd geleverd worden. Wij hebben dit gehekeld als vreemd aan alle sport en wedstrUdprinoipes. En ziet. Maandagochtend heeft het zeer kansrijke koppel Van Kempen—Busohenhagen de verzenen tegen de prikkels geslagen en gladweg geweigerd aan de comedie mee te doen. Ze zijn om 4 uur 's morgens, toen de narade-rijderij begon, afgestapt en om 6 uur, toen de crust hervat werd, weer in de baan gekomen. Nu willen wy dit incident goed be- kyken. Plet van Kempen en zyn Duitsche partner zullen voor den aanvang van deze zesdaagsche ongetwijfeld geweten hebben, wat. van hen verwacht werd. Daarna zullen Ben contract hebben geteekend en gestart zijn met de rest. Wanneer zij zich dus nu verzetten, dan hebben zij ongelijk en de leiders hebben reden tot verontwaardiging. Maar het feit op zichzelf, dat zelfs de renners op dergelijke wijze willen protesteeren tegen een bepaling die, sportief bekeken, wel het toppunt van dwaasheid is, geeft toch wel te denken. In tussch en is van Kempen bèboet, met nog eenige andere renners, niet alleen in geld, maar ook in ronden. MOTORWIELRIJDEN. STRANDJUT- MOTORCLUB „HAARLEM". Zondag 5 Januari wordt door bovenge noemde club de Estafette Strandrit, die 1 Dec. 11. niet door kon gaan wegens den slechten toestand van het strand, verreden. Zoo mogelUk zal er gereden worden tus- schen eind Zeeweg en Zandvoort, zoodat een en ander van den Boulevard af te zien zal z«n. DAMMEN. OM DEN MEESTERTITEL. In de demi-finale om den meestertitel won de Haarlemsche kampioen J. B. Sluiter Jr., te Amsterdam zyn laatste party tegen Ph. de Schaap. In de finale om den titel komen thans de volgende zes spelers uit: J. B. Sluiter Jr., te Aerdenhout (Haarlemsche Damclub)P. Beers te Amsterdam (Gezellig SamerÉzajn); Ph. de Schaap te Amsterdam (D.O.S.); A. de Graag te Heusden (N.B.) lid der Bossche Damclub; C. Kortlever te Leerdam (Leer- damsche Damvereeniging) en L Kleer, te Leiden (Leidsche Damvereeniging). DE BOOM IN DE TWIJNDERS- LAAN. HIJ MOET VERDWIJNEN! In de Twijnderslaan staat een boom. Mid den In de Twijnderslaan. Eenigen tyd gele den werd deze boom aangereden. Maandag avond werd hU weer aangereden door een bestelauto, waarvan de bestuurder niet goed kon uitzien door het regenachtige weer, terwij! bovendien de verlichting in de buurt van den boom ook al niet te best is. De auto werd zoodanig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. De boom kwam er beter af. Hü werd al* leen ontveld. Deze boom zal nog vele malen worden aangereden, als hy niet spoedig verdwyut. Met het oog op de veiligheid van het verkeer is deze verdwijning zeer gewenscht. GUNNING. B. en W. van Haarlem brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het laden, ver voeren, lossen en optassen van materialen en de levering van paarden en wagens in huur met of zonder bediening, ten behoeve van Centraal Vervoer, gedurende het Jaar 1930, waarvan de openbare aanbesteding heeft plaats gehad op 16 December jl. door hen is gegund aan J. L. Thoolen te Haarlem voor de volgende prijzen: Soort en afmeting materialen: Keien 0.20 bij 0.13 bij 0.14 M. per 1000 st. 7.— Keien 017 bij 0.11 bij 0.14 M. per 1000 st. 4.75. Utrechtschc- en Waalklinkers per 1000 st. 1.60. Sedert korten tijd heeft de Duitsche Rijkstoeer een afdeeling Ski-loopers, die zich oefent in het Reuzengebergte. Utrechtsche- cn Waalklinkers uit het schip per 1000 st. 2. Drielingen per 1000 st. 1.10. Trottoirtegels 0.30 by 0.30 by 0.05 M. per 1000 st. 8.50. IJzersteentegels 0.30 by 0.15 by 0.05 M. per 1000 st. 4.50. Trottoirband (alle soorten) per meter 0.13. Trottoirband sleepen per meter 0.10. Voor een wagen per uur 0.25 per dag f 1— Voor een paard per uur 1 per dag 5. Voor een paard en begeleider per uur 1.25 per dag 7.50. Voor een wagen, paard en begeleider per uur 1.50 persdag 7.75. DE UITBREIDING VAN DE STAD. EN DE SCHOLENBOUW. Nu 1930 voor de deur staat zyn we eens gaan kijken, hoe het in Haarlem met de uit breiding en den scholenbouw staat. In 't Haarlemmerhoutpark zien we slechts matigen vooruitgang; daarentegen is het terrein van de voormalige buitenplaats „Bui tenrust" grootendeels volgebouwd. De oevers der Crayenestervaart, voor weinige jaren nog geheel natuur, zijn nu bezet met villa's en heerenhuizen. Het kwartier tusschen Westergracht- en Pijlslaan is ook dit jaar met tientallen huizen uitgebreid. De Zonnebloem straat vormt nu naast de Leidsche Vaart een veiliger verbinding, die nog nuttiger zou zijn, als er een brug kwam over de Westergracht tusschen kathedraal en goederenstation. De Leidsche Buurt (tusschen Brouwersvaart en Westergracht) raakte dit jaar zoo goed als volgebouwd. Een klein hoekje naby de spoor baan bleef nog over. In t Kleverpark vinden we aan de Tette rodestraat naby de Spoorbaan nog een open hoek. Daar is voor meer dan 25 jaar geleden reeds geheid. Het gemeenteterrein op 't vroe gere weiland van het Huis ter Spyt toont naby de Technische School nog slechts eenige open plekken. Het Santpoorterplein is zoo goed als vol. En over de Kleverlaan in de Boomenbuurt Duinoord, de Rivierbuurt en de Vogelwijk en in de Indische buurt rijen de huizen zich aaneen. De toenemende bevolking toont zich ook in scholenbouw. Van de Noorder U. L. O. .school zagen we nog geen steen. De openbare be waarschool aan de Marnixstraat nabij het Huis ter Zaanen komt deze week onder de kap. De Christelijke school en het Volks badhuis aan de van Egmondstraat naderen hun voltooiing. Midden op het terrein der voormalige buitenplaats" Spaarnhoven, in vroeger jaren beter bekend als „de plaats van van Sillera", dat is op het opgespoten land tusschen het vroegere Schoterkwartier en de Haarlemsche Roei- en Zeilvereeniging verrUst een dubbele 7-klassige school, waar van de kinderen nu in de houten hulpschool by de Llghal en in de Overtonstraat onder gebracht zyn. Januari zal men er de kap- spinten op zien plaatsen. De Amsterdamsche buurt breidt zich steeds verder naar het Oosten uit. De Oosterkerk staat niet meer alleen, maar honderden hui zen staan er achter. Op het vroegere gebied van Haarlemmerliede, een klein kwartter van „de Poort" staat nu nog in het land in het verlengde der van Zeggelensbraat de nieuwe in aanbouw zynde Openbare Zeven- klassige school. Ze nadert reeds tot de dak goot. Drie klassen daarvoor zyn reeds in de buurt gehuisvest-. DS. J. O. VAN DIJK BIJ DE CIIR. HIST. JONGEREN ORGANISATIE In de Oudejaarsvergadering van de Chris- teiyie Historische Jongeren Organisatie te Haarlem heeft Maandagavond in het wUk- gebouw van de Noorderkerk ds. J. C. van Dijk uit Bloemendaal gesproken. Deze rede werd vooraf gegaan door een openingswoord van den voorzitter, den heer R. Smit Jr„ waarin hy de beteekenis van vernieuwing van de krachten in de organi satie onder het oog bracht, voorts door het zingen van de vier verzen van Psalm 100 by orgelspel van den heer Joh. Visser, en voor lezen van den heer Smit, „Toen het begon te lichten" uit „Vage Figuren" van G. SchrU- ver, en de Rei van Engelen uit Vondel's Lu cifer. Daarna werd gezang 22 gezongen. Na de pauze sprak ds. Van Dijk over het Heden, het eenige, dat is. De gangbare opvatting is. dat het verleden is, een bestaande grootheid evenals de Toe- komst-, en dat het Heden verdwynt, ongrUp* baar is, een punt, dat ieder oogenblik weg valt. Dit wil spreker omkeeren. Het verleden en da toekomst bestaan slechts in onze ge dachten, het Heden niet, dat is het eenige be staande, onafhankelijk van Herinnering en Hoop. Het Heden is het eenige, dat wij grU- pen kunnen, omdat het ons grijpt. Het is ons gesteld als werkelykheld. Zwakke men- schcn kunnen die werkelijkheid zelfs niet verdragen, zij ontvluchten haar in herinne ring en toekomstdroom. Deze werkelijkheid is zoo weinig onze eigen schepping, dat wij er de onderdanen van zijn en er door beheerscht warden. Wanneer wij ear dus in gesteld zijn, moet eer één zyn, die ons er in stelt en in de taal des Geloofs is dat: God. „God spreekt en het is er," deze schep pingsgedachte geldt voor elk oogenblik van het Heden. God is het Heden, en dat is de ernst van het leven. Buiten deze gedachte is het Heden het imaginaire punt, waar de toekomst in het verleden overgaan. Doch binnen de perken dezer gedachte wordt elk Heden belangrijk en nu worden niet Verleden en Toekomst droom, maar een reeks van verdwUnende Hedens en komende Hedens, die ons allen gesteld zullen worden. Nu verdiept zich ook alles. God en Ik zijn in elk Heden. Ons leven wordt geschiedenis, elk punt er van is te verstaan als een ge sprek tusschen God en ons. En hoeveel heb ben wij er niet van veronachtzaamd? Dat is: de zonde. Zonde is het Heden los maken van God, de valsche onafhankelijkheid, die wij ons toeëigenen. Tegenover die zonde staat God's trouw, Zijn genade, die immer weer keert, tot het laatste Heden gekomen is, de Oudejaarsavond van het leven. Dan zal Hij kj.is de oogen sluiten en dan wordt ook dit een Heden, het Heden van de eeuwigheid. Na gezang ~2 vers 4 werd de bijeenkomst, door ds. Van Dijk gesloten. OUDEJAARSDAG VOOR DE RECHTBANK. EEN REEKS UITSPRAKEN. Het is merkwaardig, hoe uiterlijk onbewo gen de meeste veroordeelden de uitspraak van de Rechtbank, die over hun toekomst in de eerstvolgende maanden of weken, en eigeniyk ook over hun geheele verder leven beslist, aanhooren. On de terechtzittingen zelf wordt wel eens blijk gegeven van ontroe ring, en vooral bij het hooren van den eisch kunnen vele verdachten hun snikken niet meer bedwingen. Doch op het veel gewichti ger, wellicht door zijn kortheid minder fol terende moment van de uiteindelijke beslis sing gedragen de meesten zch kalm. Zij komen met eenige waardigheid te voorschijn uit het trapgat, dat midden in de rechtszaal de weg naar de bewaringscellen aangeeft, of wanneer zij niet preventief zitten slenteren zij de zaal binnen, waar zy altijd in een an dere stemming uitgaan Er is een zekere trots in dit vooral niet naar buiten laten blijken van hun gevoelens- Toch zijn de straffen lang niet altijd licht. Hedemorgen byvoorbeeld werden er verschil lende vrij zware straffen uitgedeeld. De 19-jarige Zeeman A.K. uit IJmuiden, die een kistje met f 650-— en een pet had gestolen, kreeg daarvoor een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek van voorarrest. De eisch was 1 jaar geweest. Van de hem ten laste gelegde diefstal van bonbons werd hy vrijgesproken. Vijf maanden zitten moest de 29-jarigè wegwerker uit Haarlemmermeer W. v. d. V., omdat hy een portemonnaie met' 43-ge stolen heeft. Voor het geld had hy allerlei kleedingstukken en andere voorwerpen ge kocht. Van de straf wordt de tyd in voorloo- pige hechtenis doorgebracht afgetrokken. A.K., de 45-Jarige vrachtrijder uit Haar lemmermeer. die met zijn vrachtauto een Juffrouw heeft aangereden en gewond moet deze onvoorzichtigheid boeten met de beta ling van f 25.— boete of 10 dagen hechtenis. Vyf en twintig gulden beteekent voor hem een geheele week loon! Doch de vrachtrijder verliet de zaal zonder mopperen. Tot 25.— boete werd ook veroordeeld de 27-jarige C. v. d. B., fabrieksarbeider te As sendelft, omdat hy de eenden van een ander had opgevangen en zich toegeëigend. Betaalt hy ze niet, dan moet hy 14 dagen zitten, maar wy vermoeden, dat hij wel spoedig by de registratie zal zyn om zyn achuld te vol doen, want hy is veel te blij er zoo goed te zyn afgekomen. Alleen: dat liet hy niet mer ken De twee knapen uit Haarlemmermeer, de 22-jarige koopman A. v. B. en zijn 31-jarige collega J. W. O. werden vry gesproken van den hun ten laste gelegden diefstal van yzeren buizen, die aan den Cruquius langs den weg hadden gelegen. ZU hadden het niet de mocti- te waard gevonden om naar hun vonnis te komen hooren. Zooals op een andere plaats in dit nummer te lezen staat werd de vroegere beambte van de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug M.W. wegens verduisteringen aldaar veroor deeld tot 4 maanden. De Oudejaarsdag is voor al deze menschen dus wel zeer belangryk geweest. zU gaan het nieuwe jaar in met de zekerheid, waar zy aan toe zyn, helaas is die zekerheid voor de meesten niet een bhjde. KARDINAAL GASPARRI ONGESTELD. ROME, 30 Dec. (V. D.) De „Osservatore Ro mano" meldt, dat Kardinaal Gasparri, de Staatssecretaris van het Vaticaan, lijdende is aan influenza. Mgr. Gasparri gevoelde zich reeds eenigen tyd niet geheel wel en moet het bed houden,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10