BEURSINDRUKKEN VAN 1929. INGEZONDEN HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 31 DECEMBER 1929 Stevige positie van de Nederlandsche financiën en het bankwezen. Sterke expansie van den handel en de industrie. Het nieuwe jaar wordt met vertrouwen tegemoet gegaan. Amsterdam, eind December. De laatste dagen van December zijn niet bijster geschikt om wat de beurs in het al gemeen betreft althans daarop de conclu sies ten aanzien van het achter ons liggende jaar 1929 te gronden en vergelijkingen te trekken. Immers tegen het einde van het jaar treedt vrij algemeen een soort vacantiestem- ming in. Daarbij kwam dit jaar nog de na werking van de beurscrisis, die de speculatie flink beknot heeft en de heeren dagspecu lanten, die een flinke knauw kregen, voorloo- pig den lust heeft benomen, hun gevaarlijke spelletje van koersopdrijving te hervatten. Uit de beschikbare gegevens büjkt evenwel, dat de Nederlandsche banken zich aan het einde van 1929 in een sterke positie bevonden. De crisis heeft de bankaandeelen ter beurze betrouwbare barometers van het economische leven nagenoeg onberoerd gelat-en. De po sitie van de Nederlandsche Bank is buiten gewoon sterk, daar de beschikbare saldi in het buitenland in de tweede helft van 1929 sterk toenamen. Deze sterke positie ten op zichte van het buitenland werd weerspiegeld in twee vrij snel opeenvolgende verlagingen van het bankdisconto. Nadat op 23 Maart he; disconto van 4% op 5 pet verhoogd was, vond op 31 October een verlaging met 1.2 pCt. plaats, spoedig gevolgd door nog een zelfde verlaging. Dit wordt beschouwd als een gelei delijke terugkeer tot een meer normaal dis conto-peil, hetgeen tevens een aanwijzing is voor het geleidelijk herstel van de financiee- le en economische situatie in Nederland. Deze gunstige ontwikkeling werd ook duidelijk weerspiegeld in de indexcijfers van de aan deel enkoersen. die vóór de beurscrisis slechts zeer weinig afweken van een jaar geleden. Men Is het er nu in deskundige kringen wel over eens, dat de Amerikaansche beurscrisis, die hier óp de Amsterdamsche beurs een te rugslag had, niet anders is geweest, dan een aandoening van de geldmarkt, die geen enkel verband houdt met den reëelen handel, de industrie of de nijverheid. De Amerikaansche welvaart in het algemeen is zeer groot, groo- ter dan ooit te voren, de economische hulp bronnen waarover dit land beschikt zijn bij wijze van spreken onuitputtelijk, zoodat de gevolgen van de beurscrisis gemakkelijk opge vangen en verwerkt kunnen worden, zonder verder eenige economische stoornis te veroor zaken. Men verwacht verder dat de kapitalen, die als gevolg van de inkrimping der beurs speculatie, voor belegging vrij komen, thans weer emplooi in Europa zullen gaan zoeken, zoodat men een sterkere Amerikaansche deel name in de Europeesche industrieele ontwik keling verwacht. Het koerspeil ter beurze van Amsterdam, na de beurscrisis, nadat een correctie op de pa niek-koersen had plaats gevonden na eeni- gen tijd van meer bezonken oordeel en terug keer van vertrouwen, is slechts onbeduidend beneden dat van een- jaar geleden. Bankwaar- den vertoonden slechts enkele punten daling, evenals industrieele waarden, met uitzonde ring van de favorieten, de zeer „zware" pa pieren, die door overspeculatie topzwaar ge worden waren en thans weer tot een niveau zijn teruggebracht, dat meer in overeenstem ming is met de dividendbasis. Voor oliewaar den zijn de verschillen ook zeer gering, doch cultuurwaarden, vooral rubbers in verband met de momenteel nog onbevredigende posi tie moesten eenige tientallen punten in boeten. De Nederlandsche industrie heeft in 1929 over het algemeen gesproken met zeer gunsti ge resultaten gewerkt. In verschillende tak ken van industrie wordt verklaard dat men nog nooit tevoren zulke goede resultaten heeft behaald of zulk een omzet of productie bereikte, terwijl in vele gevallen belangrijke orders voor 1930 zijn geboekt. Een en ander is in overeenstemming met de algemeene ten- denz van industrialisatie in West Europa. Ne derland is hard op weg een belangrijke indus trieele staat te worden met een industrie, die op hoog peil staat en waarvan de producten zeer superieur zijn. Het grootste deel van de arbeiders is tegenwoordig in de industrie werkzaam, namelijk 40 pCt. tegen 20 pCt. in den landbouw, 25 pCt. in handel en trans portwezen en 15 pCt. in andere beroepen. Ge volg van industrialisatie is. dat het welvaarts peil van de bevolking stijgt en dat is ook in Nederland waarneembaar, waar de werkloos heid thans tot een vrijwel onbeteekenend peil is gedaald, terwijl de kosten van levenson derhoud, volgens het indexcijfer in 1929 ver der daalden. 19111913 100 als basis ne mend, was het indexcijfer in 1928 170, terwijl 1929 op circa 165 gecalculeerd kan worden. De groothandelsprijzen vertoonden dezelfde beweging, geleidelijk dalend van 182 in 1921 tot 149 in 1928, 146 in Januari 1929 en nog geen 140 in October 1929. De buitenlandsche handel van Nederland heeft zich in 1929 op zeer bevredigende wijze ontwikkeld, waarbij een stijging over riljwel de heele linie te zien is, hetgeen duidt op een gestadig stijgende lijn in het economische leven. Zoowel invoer als uitvoer stegen in 1929, vergeleken met 1928 en dat, terwijl de prijzen dalen, zoodat de stijging in de waar de van in- en uitvoer nog niet eens de stij ging van de in- en uitgevoerde hoeveelheden ten volle aanduidt. Deze is dus nog belangrij ker. De voortdurende uitbreiding van den han del beïnvloedt natuurlijk de scheepvaartbe weging, die ook geleidelijk toeneemt. Dat de vrachtenmarkt nog weinig gunstig is, heeft hiermee niets te maken, in zooverre althans, dat deze wordt beïnvloed door het nog steeds teveel aan tonnage, dat slechts heel geleide lijk afneemt. In de Nederlandsche havens, Rotterdam, Amsterdam enz. groeit de behoef te aan kade-lengte voortdurend. Overal vin den uitbreidingswerkzaamlieden plaats of worden plannen gemaakt. De Amsterdamsche houthaven bleek onlangs veel te klein en er deed zich een nijpend gebrek aan ruimte ge voelen. Amsterdam is bezig met de uitvoering van een uitbreidingsplan dat 12 millicen moet kosten, en waardoor de haven van de hoofdstad met eenige kilometers kadelengten en pieren, uitgerust met moderne transport middelen, loodsen enz. zal worden uitgebreid. In Dordrecht bouwt men hard aan een nieu we zeehaven, die ook 12 millioen zal kosten. Alles in alles kan men dus zeggen, dat men de toekomst met goede verwachtingen voor voortgezetten bloei en expansie tegemoet gaat en dat er velerlei aanwijzingen zijn, die zulke goede verwachtingen ten volle rechtvaardi gen. BEURSMAN. CHR. VER. VOOR VERPLEGING VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTEN. HET GOUDEN FEEST. In Januari 1932 hoopt de Christelijke Ver- ecuiging voor de- verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem haar 50-jarig be staan te gedenken. Er heeft zich een comité gevormd uit de dienende Zusters en Broe ders der Stichtingen, onder bescherming van H. M. de Koningin Moeder en gesteund door een Eere-Comité, waarin tal van bekende vrouwen en mannen van naam, met het doel nu reeds aan te vangen met het bijeenverza melen van giften, groote en kleine, om na mens het Nederlandsche volk aan het be stuur een som gelds aan te bieden, groot ge noeg om daarvoor te bouwen een Kinder- Jongenshuis, waaraan dringende behoefte bestaat. KANTONGERECHT. Vrijgesproken van overtreding der drankwet. D. J. M„ die terecht gestaan had wegens den verkoop van sterken drank in drie ver lofslokaliteiten in het gebouw van de Coöp. Haarl. Groenten- en Bloembollenveiling, ter wijl hij daarvoor geen vergunning had, werd Maandagmiddag bij schriftelijk vonnis van den Kantonrechter vrijgesproken. Hij had betwist de houder van de verlofs lokaliteit te zijn, omdat dit z.i. de directeur van de veiling was, doch het O.M. was van oordeel, dat hij de vervanger van den direc teur was en het elschte 25.boete, subsi diair 25 dagen. De kantonrechter overwoog in zijn vonnis, dat van vervangen van den directeur geen sprake was. DE FOUTIEVE TAXI-METER. NOG GEEN BESLISSING VAN B. EN W. Zooals wij eenige weken geleden hebben medegedeeld werd bij een plotselinge con trole vanwege de politie geconstateerd, dat- de tariefmeter van een wagen van een taxi- ondernemer een te hoog tarief aanwees. De klok werd hierop in beslag genomen, waar na een nauwkeurig onderzoek werd inge steld, waarvan de uitslag aan B. en W. werd medegedeeld. Thans is door B. en W. aan dezen onder nemer nog geen vergunning verleend om voor het jaar 1930 weder standplaatsen m te nemen, welke vergunning wel is toegezon den aan de andere ondernemers. Naar wij vernamen zullen B. en W. in hun vergadering van 2 Januari een nadere be slissing nemen. TAXI-BEDRIJF. DE CONCESSIE-VOORWAARDEN. Zooals bekend is, hebben B. en W. besloten om de concessie-voorwaarden die in 1929 voor het taxi-bedrijf gegolden hebben, ook voor 1930 toepasselijk te verklaren. De Unie van chauffeurs (afdeeling van den Transportarbeidersbond) had op wijzi gingen willen aandringen Door een verzuim ten stadhuize (een gevolg van de ongesteld heid van een hoofdambtenaar) is zoo deelt het bestuur aan de leden per circulaire mede de uitnoodiging voor de conferentie waar de concessie-voorwaarden besproken zouden worden, niet tijdig in het bezit gekomen van den hoofdbestuurder van dien organisatie, zoodat hij niet aanwezig kon zijn. B. en W. zijn niet ingegaan op een ver zoek van de Unie om alsnog een vervolg conferentie te houden. Maar er is medege deeld, dat de werknemersorganisaties even- tueele voorstellen tot wijziging voor 1931 in Juni a.s. moeten indienen. Dit geldt zoowel het tarief als het rouleersysteem en de ar beidsvoorwaarden voor het personeel. DE ALG. NED. CHR. AMBTENAARSBOND EN DE PERSONEELSFORMATIE. Vrijdag vergaderde de afd. Haarlem van den A.N.C.A. in het gebouw van den Chr. Besturenbond aan de Bakenessergracht, on der voorzitterschap van den heer P. M. van der Sluijs. Medegedeeld werd dat. drie leden tot de af deeling waren toegetreden. Vervolgens wer den mededeelingen gedaan over de op 19 November Jl. en 19 December jl. gehouden vergaderingen van de Commissie van Over leg voor Ambtenaarszaken. In die beide ver gaderingen van de Commissie van Overleg zijn voor de ambtenaren in dienst van de gemeente Haarlem belangrijke besluiten ge nomen. In eerstgenoemde vergadering werd besloten aan B. en W. te aaviseeren tot het instellen van een Commissie van advies voor personeelsaangelegenheden (bevorderingen) De ledenvergadering meende het te moeten betreuren dat de voorzitter van de Commis sie van Overleg de mogelijkheid aanwezig acht. dat B. en W„ nadat, de nieuwe com missie zal zijn ingesteld, over promoties ook advies zullen vragen aan de Commissie van Bijstand (raadscommissie). De wensch werd uitgesproken dat nu B. en W. scherp onder scheid maken tusschen functie en functio naris, zij zich ten aanzien van advies over personen dan ook uitsluitend zullen wen den tot de nieuw ingestelde commissie. Uitvoerig is gesproken over de houding van de afgevaardigden in de Commissie van Overleg, gehouden op 19 December jl., waar in het voor de ambtenaren zoo bij uitstek belangr&ke besluit is genomen tot aanvaar ding van het ontwerp-personeeisformatie, aangevuld met de bepalingen tot spoedige wijziging ervan. Gewezen Is op het groote vertrouwen dat de ambtenaren door de me dewerking tot dat besluit in B en W. heb ben gesteld. De organisaties hebben daardoor medegewerkt aan het tot standkomen van een formatie, waarvan ieder overtuigd was. dat de daarin opgenomen groepeering van functies ten aanzien van velen onjuist was geschied. Van bestuurszijde is medegedeeld dat de vertegenwoordigers van den A.N.C-A. nadat vooraf een hunner mede namens de andere organisaties een ander voorstel had verdedigd met het genomen besluit heb ben ingestemd, omdat het hun duidelijk was dat de verschillende wijzigings-voorstellen, niet in één vergadering van het Overleg zou den kunnen worden afgehandeld. Dit be- teekende wederom het zooveel langer uit stellen van de promoties, welke krachtens het ontwerp-formatie zouden kunnen worden verleend. Ieder kan begrijpen dat elke ge legenheid om den achterstand in de promo ties in deze gemeente te verkleinen, door de organisaties moet worden aangegrepen. Ove rigens moet het geheele besluit van het G. O. worden beschouwd als een uiting van ver trouwen van de organisaties in B en W. De organisaties er goed aan gedaan hebben, om naaste toekomst zal moeten leeren of de hun vertrouwen in B. en W. op deze wijze te demonstreeren. De ledenvergadering hechtte aan do hou ding van hare vertegenwoordigers goedkeu ring. STILSTAANDE TRAM MAG NIET LINKS GEPASSEERD WORDEN. UITSPRAAK VAN DEN KANTON RECHTER TE HAARLEM. Maandagmiddag wees de kantonrechter te Haarlem vonnis in de kwestie van de al of niet toelaatbaarheid van het links passeeren van een stilstaande tram met een motor rijtuig in een smalle straat. De handelsreiziger H. de G. uit Overveen had terecht gestaan wegens het passeeren van een tram in de Kruisstraat en tegen hem was i 1.boete geëlscht. subsidiair 1 dag hechtenis. Mr. dr. F. A. Bijvoet had als gemachtigde de straf baarheid daarvan betwist. De kantonrechter achtte echter strafbaar, dat verdachte *fch zonder noodzaak links van den weg bevonden had en veroor deelde den overtreder tot een boete van 50 cent of 1 dag hechtenis. IN NIEUWE OMGEVING. Er is lang gebouwd aan het huls op den hoek van de Groote Houtstraat en de Cor- nelissteeg en meermalen heeft het de be langstelling van velen getrokken, wat daar tot stand kwam. Dat het zoo mooi zou wor den als het nu is. hebben de meesten niet kunnen denken. Het is een winkel geworden, waaruit het licht in tallooze schakeeringen tot u komt, door de verscheidenheid aan ge kleurde lampen, plafonniers, ganglantaarns, ampels. Waarin het weerkaatst wordt door blinkend marmer en blank porcelein en hel dere spiegels. Het installatie-bureau van J. G. Kaasenbrood is er in ondergebracht in ruimere omgeving dan de groeiende zaak voorheen in de Smedestraat kon verschaft worden, hoewel ook daar een verbouwing nog slechts een jaar geleden aan de expansie te gemoet kwam. Alle artikelen, waarin de electriclteit In de huishouding een toepassing gevonden heeft zijn hier te krijgen, van het gloeilampje tot de electrlsche ijskast, de badkamerverwar- ming, van het straalkacheltje tot stofzuiger en electrisch comfoor. Verder ook gasfornuizen, waschtafels, bad kuipen. Wij twijfelen er niet aan, of in den nieuwen winkel zal de heer Kaasenbroud voor dit alles een grooten omzet vinden. DE VERBOUWING VAN „PALACE". Ontwerp voor den gevel goedgekeurd. Nadat verschillende ontwerpen ingediend waren, heeft de Schoonheidscommissie thans eindelijk een ontwerp van den architect K. J. Aanstoot voor den voorgevel van „Pa lace" in de Groote Houtstraat, goedgekeurd. Terwijl bij vorige ontwerpen twee torentjes waren geprojecteerd, zijn deze thans verval len en krijgt men boven den kroonlijst een pannedak van zwarte verglaasde Romaan- sche pannen. Het benedendeel van den gevel is in groote lijnen hetzelfde als op vorige ontwerpen, wordt uitgevoerd in groen syeniet en roode handvormsteen met een breed Ingangenfront onder een smallen luifel van blank gelakt teakhout. De lichtreclames zijn eenvoudiger dan de eerder geprojecteerde, ze worden gemaakt van glas in lood. De gevel past nu aan bij die van de so ciëteit „Trouw moet blycken". de kroonlijsten zullen even hoog komen te liggen en die van „Palace" krijgt dezelfde kleur als die van de sociëteit. DE REDDINGBOOT GAAT IN ZEE OOK ALS HULP NIET GEWENSCHT WORDT. Uit de berichten omtrent de stranding van het Deenschc .stoomschip ..Laura Maersk" ten oosten van Schiermonnikoog, heeft, men ver nomen, dat de stoomreddingboot. ..Hilda" van Oostmahorn, met een onderbreking van slechts één uur. 33 uur in touw is geweest om het gestrande schip desnoodig hulp te verleenen. Maar de ..Laura'' wenschtc die hulp niet omdat zij inmiddels reeds vastge maakt was en drie Duitsche sleepbooten po gingen deden om haar vlot te brengen. De vraag rijst nu, of 't we! noodlg is ge weest, dat de „Hilda" 33 uren een woelige zee en een harde kou trotseerde. En men vraagt zich af, of een draadloos bericht van het gestrande schip, dat het geen hulp «•enschte, niet voldoende zou zijn geweest om de reddingboot binnengaats te houden. Deze bedenkingen zijn evenwel naar het Hbld. te bcvoegder plaatse verneemt on juist. De beoordeeling van de vraag of een schip-in-nood hulp moet worden verleend, berust in de eerste plaats aan den wal, bij degenen, die daar de leiding hebben van het reddingwezen. Ook als de kapitein van het bijv. gestrande vaartuig geen hulp vraagt, wordt er uitgevaren zoodra men op de kust tot do overtuiging komt dat er gevaar is. Een schip kan bijvoorbeeld vast zitten op een zandbank en de gezagvoerder is dan veelal van meening. dat zijn vaartuig wel weer spoe dig viot eal komen. Hij wcnscht geen assis tentie. Maar van den wat af oordeelt mer.. dat het gestrande schip gevaar loopt van de bank weggeslagen te worden en de redding boot vaart uit om eventueel op het kri tieke moment ter plaatse te zijn. In 't al gemeen kan de toestand waarin een gestrand schip verkeert, ook beter van den wal af dan aan eigen boord beoordeeld worden en van daar de bepaling, dat de reddingboot uitvaar: en zoo noodlg. in de buurt van een gestrand schip blijft, óók als de kapitein van dat- schip geen hulp wenscht. De stoomreddingbooten hebben een verwarmde kajuit, waarin een deel der bemanning, als "t weer niet al te b3r Is. kan uitrusten, zoodat op avonturen als in het geval van den tocht van 33 uren wel eenigszins gerekend is. Wat niet wegneemt, dat hetgeen de mannen van de ..Hilda" volbracht hebben, een kranig stuk werk was! 25 JAAR BIJ DE POLITIE. UIT HET LEVEN VAN EEN AMSTER- DAMSCH HOOFD-INSPECTEUR. Op 1 Januari zal de heer C. Bakker zijl 25-jarig jubileum bij de Amsterdamsche po litie vieren. Thans is hij hoofdinspecteur en chef van de verkeerspolitie. De Tel. vertelt uit de loopbaan van hoofdinspecteur Bakker o.a-: „Toen hij in 1905 geplaatst werd aan het stokoude sectiebureau aan de hoordermark:, deed de heer Bakker wat elk braaf politie man betaamt: hU beslechtte burenruzies, sprak beschonken lieden op bestraffende wijze toe en lette er op. dat zün agenten conform voorschrift de eene week de uni formjas naar rechts en de andere week haar naar links toeknoopten." Een kans. „Aan het bureau Ferdinand Bolstraat, nu posthuis en héél vroeger brandweerpost, kreeg hij eenige malen zijn kans. De eerste was tijdens een voorstelling in het Paleis voor Volksvlijt van ..Mevrouw Warrens Bedrijf", 's Heeren Bakker's bedrijf was het dien avond de schouwburg-controle te vervullen. Midden in het stuk ontstond kennelijk cnrust in de zaal, als gevolg van een brandlucht. Er ston den reeds enkele menschen op en er was een heer. die de mouw uit de blouse van zijn echtgenoote trok. Dat was in die dagen een grootere krachtproef dan tegenwoordig, want de dameskleeding van toen was dikker van stof en ongetwijfeld hechter van constructie. Een andere dame viel flauw en de sympto men van een paniek waren in aantocht. De heer Bakker sprong boven op een stoel en riep met luide stem: ..Wanneer de heeren de zaal willen verlaten, hoop ik. dat zij zoo be leefd zullen zijn, de dames voor te laten gaan." In deze woorden zat reeds min of meer de klem van een verkeersregeling. Doch het pu bliek was te opgewonden om zich aan de woorden van den jeugdigen inspecteur in uniform, die daar op een stoel stond, te storen. Daarna riep hij: „Zitten blijven en wie de zaal verlaat wordt onmiddelijk gear resteerd." Thans zou dit dreigement ongetwijfeld heb ben gefaald, doch in die dagen maakte het indruk; het was in elk geval een trouvaille. De heer Bakker beloofde een onderzoek te zullen instellen naar de schroeilucht wijse lijk sprak hij niet van brandlucht en even later kon hij de doodstille zaal berichten, dat hij een smeulende lap had aangetroffen." t Verkeer ïn 1912. „In het jaar 1912 reden er eenige auto mobielen rond en deze haalden inspecteur Bakker van de misdaad weg en brachten hem op het toen nog glibberige pad van het ver keer. Sinds 1909 kende Amsterdam den elec- trischen atax: de Amstel- en Hein ekens brouwerij hadden eveneens electrische wa gens. In die dagen vond men dat dit, en trouwens ook ander verkeer gevaarlijke vor men begon aan te nemen. De vluchtheuvels werden eerst uitgekreten voor struikelblokken voor het verkeer: later zegende men hen. De agenten kregen een manchet en verder ruzie met allerhande soort bestuurders. Reeds drie jaar bestond het voorschrift om rechts te houden. Dit werd toegepast. Er werd een einde gemaakt aan de tactiek van koetsiers en chauffeurs, die hun weg namen door de hiaten, die er In het rijverkeer waren, onverschillig of die soms aan den linkerkant van den weg waren gelegen." „Teekenend is. dat in 1912, toen het „drukke" verkeer tot ingrijpen noopte het aantal automobielen even groot was als thans het getal benzine-pompen. Momenteel tolt Amsterdam ongeveer 10.000 auto's, 210.000 fietsen, 2800 bespannen voertuigen en 13.000 handkarren." Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden verzoeken wij voor de verschillende afdeelingen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mededee lingen of vragen voor de Redactie: 1060Q Voor de Hoofdredactie: 15054. Voor advertenties, abonnementen en bezorging: 10724; Voor aangelegenheden van de direc tie: 13082. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich n'ct verantwoordelijk. v'an ingezonden stukken, geplaatst of nie> geplaatst, wordt de kopy den inzender niet terug gegeven. HAARL. SLAGERSGEZELLEXVEREENIGING EN DE SLAGERSBOND Geachte Redactie, Onder het opschrift „Haarlemsche Slagers gezellen Vereeniging" komt in Haarlem's Dagblad van 24 December j.L een artikel voor over welks inhoud het bestuur der afd. Haar lem van den Nederlandschen Bond van Ar beiders (sters) in de slagers- en aanverwante bedrijven het volgende ter kennis van het publiek en de slagersgezellen brengt: Bedoelde vergadering was geen openbare debatvergadering, doch een vergadering met gelegenheid tot debat: daarbij had men ver zuimd. den heer Arbeid, hoofdbestuurder on zer organisatie op tijd uit te noodigen. Deze ontving een dag te voren een briefje waarin hij verzocht werd den volgenden avond tc komen debat toeren. Dit was ln verband met een andere vergadering onmogelijk. Ook het bestuur der afd. Haarlem van den Bond had geen schriftelijke uitnoodiging ont vangen. Van het plaatselijk bestuur van den Bond was de penningmeester aanwezig, die het bo venstaande aan de vergadering mededeelde. De mistoestanden in onzen bond bestaan alleen in de fantasie van den heer Heuvcr- kamp. Er is slechts in zooverre sprake van een ..conflict", dat door dc moderne, de Christe lijke en R.K. slagersgezellenbondcn elke me dewerking of samenwerking aan den Neutra len Bond van Personeel in dc voedingsbedrij ven is ontzegd wegens onbetrouwbaarheid! Ook de minister van Arbeid erkende dezen bond niet by de besprekingen aangaande onderbrenging van slagerijen bij de winkel- wet. Dit zal wel de eenige reden zijn waarom deze bond tracht zich op deze wijze te doen hooren. De slagersgezellen zullen goed doen zich van een dergelijke organisatie waarvan vrijwel geen kracht uitgaat, af te wenden, aangezien wij geen gebrek hebben aan strijd tusschen de verschillende organisaties onder ling. U mijnheer de redacteur beleefd dankend voor de plaatsruimte verblijven wij. hoog achtend. Het bestuur van den Ned. Bond van Arbeiders(sters) in de Sla gers- en aanverwante bedrijven- Scheepvaartberichten Arendskerk 29 9 u. v. Suez, Rotterdam naar Australië. Amstoikerk 30 te Amsterdam v. Hamburg Almkerk 30 te Hamburg v. Rotterdam. Alphard p. 28 Fernando Noronha. Rotter dam naar Buenos-Aires- Alwaki 28 v. Rio Janeiro, Buonoö-Aires n. Rotterdam. Alcyone, 29 te Hamburg v. Rotterdam. Aiwaki 29 v. Santos, Buenos-Aircs naar Rotterdam. Boskoop 28 v. Talcahuano naar San An tonio. BeemsterdUk 28 n.m. v. New York naar Java. Bengkalis 28 v. Honolulu, Tacoma naar Batavia. Bovenkerk 29 te Port Said. Rotterdam n. Karachi. Baarn p. 29 1 u. Azoren, Amsterdam naar West-Indlë. Bacchus 27 v, New-York naar Venezuela. Breda, p. 29 Azoren. Curacao naar Rotter dam. Ceres 28 v Curacao naar Santa Marta. Crijnssen 30 te Amsterdam v. Hamburg. Delfland p. 29 Fernando Noronha, Amster dam naar Buenos-Aires. Deli 28 23 u. v. Port Said. Batavia naar Rotterdam. Delftdijk 27 te Los Angeles. Pacifickust n. Rotterdam. Drechterland, 30 I u. te Hamburg v. Am sterdam. Enggano 27 v. Java naar Calctta. Eemstroom 29 te Teneriffe, West-Afrika n, Rotterdam. Edam, 29 n.m. v. Corunna, New Orleans n. Rotterdam. Eemland 18 v, Rio de Janeiro. Buenos- Aircs naar Amsterdam. Flora 28 te New-York v. West-Indlë. Gaasterland 28, 21 u. v. Leixoos, Amster dam n. Buenos-Aires. Gorontalo, p. 29 Vllssingen, Rotterdam 1. v. Antwerpen naar Ned. Indic. Glekerk 28 v. Durban n. L. Marques. Heemskerk 30 v. Amsterdam naar Ham burg. Hercules. 28 v. Bristol naar Glasgow. Hoogkerk 29 te Haanburg v. Rotterdam. Indrapoera p. 29 24 u. Perün. Rotterdam naar Batavia» Insulinde. p. 29 21 u. Finlsterre. Rotter dam naar Batavia. Johan de Wlt-t 29 v. Port-Sald. Batavia n. Amsterdam. Jagerefontein 30 v. Kaapstad naar P. Eli zabeth. Koningin der Nederlanden 29 v. Colombo, Amsterdam naar Eatavia. Karimata. 29 v. IJmuidcn n. Londen, Am sterdam naar Batavia- Kertosono 29 19 u. v. Bremershaven. Ham burg naar Batavia. Kieldrecht 27 te Rotterdam v. Antwerpen. Kota Baroe 29 9 u. v. Port Said, Batavia naar Rotterdam. Kota Inten p. 29 14 u. Point de Galle, Rot terdam naar Batavia. Lochkatrine 27 te Rotterdam v. Pacific kust. Lochgoll 24 te Los Angeles. Rotterdam n. Pacifickust» Meerkerk 30 te Rangoon v. Rotterdam. Maaskerk 27 v. Fernando Po. n. Lagos, W. Afrika naar Amsterdam. Madoera 27 te Norfolk New-York n. Java. Nias 29 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Nictheroy 25 te Seattle, Pacifickust naar Rotterdam. Narenta 26 te San Francisco. Pacifickust naar Rotterdam. Nieuw Amusterdam 29 v. m. te New York v. Rotterdam. Nlj kerk 28 v. Dar-es-Salaam, Belra naar Rotterdam. Nieuwkerk 29 v. Antwerpen naar Amster dam. Nijkerk 27 v. Dar-es-Salaam naar Zanzibar. Oranje Nassau 28 te Paramaribo v. Am sterdam. Orania 28 20 u. van Las Palmas, Amster dam naar Buenos-Aires. Polydorus 30 te Arasterdam v. Batavia. Palria p. 30 1 u. Finisterre 21 17 u. te Cowee verwacht. Batavia naar Rotterdam. P3lembang, 29 22 u. v. Gibraltar. Batavia naar Rotterdam. Rotta 30 te Antwerpen, Amsterdam naar Bataria. Rijnland 27 te Rio de Janeiro, Amsterdam naar Buenos-Aires. Riouw, p. 29 Gibraltar. Batavia naar Am sterdam. Randfontein 29 v. Suez n. P. Soedan. Rijperkerk 29 te Marseille, Bcira naar Rot terdam. R'nea, 27 te Porto Rico v. Amsterdam. Calcutta. Simon Bolivar, p. 27 Azoren, Amsterdam naar West-Indië. Statendam 27 te Kingston J. v. New-York, vertrok naar Cristobal. Toba 25 v. Macassar naar Europa. Tapanoeli 30 te Hamburg v. Rot terdam. Van Rensselaer 28 v. Cristobal naar Pto. Colombia. Veendijk p. 27 Perim, Rangoon naar Rot terdam. Vechtdijk 28 v. Madras naar Rotterdam. Kllpfontein p. 27 Dakar. Rotterdam naar Zuid-Afrika. Laertes 20 14 u. 10 m. 200 mijl Zuid van Land's End. Bataria naar Amsterdam. Mapi Ap. 29 Perim. Batavia haar Amster dam. Waterland 29 te Antwerpen, Amsterdam naar Buenos Aires. IJseikerk 28 te Genua. Rotterdam naa® naar Calcutta.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7