DEPUBLICA TIE IN DE „DAILY WORKER. Hebben de Sovjets de belofte gebroken? Vele gedelegeerden ge arriveerd. BUITENLAND. Haagsche Conferentie. AGENDA HET TOONEEL. VEREENIGD TOONEEL. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 3 JANUARI 1930 TWEEDE BLAD Henderson in een moeilijke positie. Een slecht begin. •T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In deze rubriek is een bericht opgenomen, vermeldende, dat het presidium der commu nistische internationale aan het pas ver schenen Londensche communistische dagblad de „Daily Worker" een „boodsohap" ter pu blicatie heeft laten opnemen. Strikt genomen is deze boodschap een inbreuk op de af spraak tusschen beide landen, zich van poli tieke propaganda te onthouden. De publieke opinie te Londen is begrijpelijkerwijs peer ontsticht over de publicatie van de „Daily Worker". De Communistische Inter nationale had dan ook wel niet vroeger met deze geste kunnen komen; een geste die men overigens niet alleen maar als tactloosheid kan beschouwen. Deze heele manoeuvre im mers ziet er daarvoor te opzettelijk uit en en het meest waarschijnlijk klinkt de lezmg van de correspondent van de Tel., die schrijft: „Op het ministerie van Buitenlandsche Zaken werd druk geconfereerd over de vraag, of hier al dan niet een inbreuk moet worden gezien op de belofte, door den Russischen gezant Sokolnikof gedaan inzake de propaganda en die betrekking heeft op alle organisaties, waarover de staat direct of indirect zeggen schap heeft, met inbegrip van die organisaties welke financieelen steun van den staat ont vangen. Men neemt hier het standpunt in. dat de derde internationale ook hiertoe ge rekend moet worden en dit standpunt is des tijds ook door Henderson aan den Russischen vertegenwoordiger medegedeeld, doch dit is toen eenvoudig voor kennisgeving aangenomen en een duidelijke definitie van de positie der derde internationale inzake de propaganda- belofte is nooit gegeven. Men is dan ook ge neigd de boodschap te beschouwen als een poging om te kunnen nagaan in hoeverre een ontduiking van den geest, zoo niet van de letter der belofte, door de Labour-regeering zal worden getolereerd, met de vooropgezette bedoeling op een krachtproef aan te sturen". 't Is inderdaad moeilijk een anderen uitleg voor dit geval te vinden. Intusschen zal de Labourregeering, die de Sovjet Gezant weer binnen het rijk heeft gehaald, zelf last van deze gebeurtenis moeten dragen. Ondank is 's werelds loon! Als Henderson en zijn raad gevers tot de conclusie komen dat dit geval getolereerd kan worden en als besloten wordt dat het beter is Moskou in deze zaak niet te mengen, dan kan de Labourregeering er op aan, dat de oppositie danig te keer zal gaan. Henderson heeft dus te kiezen. En hij zal de koe bij de horens moeten pakken. Doet iiij dat niet dan zal hij het niet alleen hard te verduren krijgen van zijn tegenstanders doch hij zal de Derde Internationale tevens de overtuiging schenken dat zij rustig haar gang kan gaan, op de manier die zij met de Daily Worker" heeft laten proefdraaien. En dan loopt het zeker mis! L. A. Breken de Sovjets hun belofte nu al?, Zooals men zich zal herinneren, heeft de Russische gezant op 20 December j.l. tegen over den Britschen minister van Buitenland sche Zaken, Henderson, bevestigd, dat de Sovjet-regeering onder geen beding commu nistische propaganda in Engeland zou voeren. Toch werd gisteren een Communistisch dagblad uitgegeven, waarin een boodschap is afgedrukt van den president der Communis tische Internationale- Deze boodschap be schrijft het nieuwe dagblad als „een nieuw en machtig wapen in de handen der Britsche arbeidersklasse in haar strijd tegen kapita lisme, tegen rationalisatie en tegen de so ciaal-fascistische Labour-regeering". Het blad zal strijden „tegen de Labour-regeering, tegen anti-Sovjet-intriges, tegen koloniale gewelddaden en tegen de voorbereidingen voor een nieuwen imperialistischen oorlog". De executieve der communistische Interna tionale verklaart, „dat het blad de reaction- naire plannen der vakvereenigingsbureau- cratie aan de kaak moet stellen". „De „Times" zegt, dat de boodschap van den president der communistische Interna tionale. die onder de directe of indirecte con trole van de Sovjet-regeering staat, slechts beschouwd kan worden als een inbreuk op de beloften die de Russische gezant nog pas veertien dagen geleden heeft gedaan. Egypte en de onafhankelijk heid. In het nieuwe Egyptische nationalistisch ministerie wordt Nahas pasja premier en minister van Binnenlandsche Zaken, Makram Ebeid minister van Financiën, Wassef pasja Ghali minister van Buitenlandsche Zaken- De overige portefeuilles zijn als volgt ver deeld: Onderwijs Bahieddin Bey, Oorlog Has san Hassib Pasja, Justitie Negnig Pasja, Ver keerswezen Nukirsj Essendi en landbouw Mohammed Safwat Pasja. In een brief aan den koning vermeldt Nahas pasja als de voornaamste doeleinden van zijn ministerie het invoeren van binnen landsche hervormingen en voortzetting cier pogingen tot het verkrijgen van de werkelijke onafhankelijkheid van het land en tot het bereiken van een eervolle, stabiele overeen komst met Engeland, gepaard gaande met een politiek van vriendschap ten opzichte van alle vreemde mogendheden. Het nieuwe parlement zal op 11 Januari a.s. zijn eerste zitting houden. In politieke kringen te Cairo verwacht men, dat Nahas Pasja onmiddellijk daarna naar Londen zal gaan om met de Engelsche regeering bespre kingen te voeren over het Egyptisch-Engelsch verdrag. Amnestie in Italië. ROME, 2 Jan. (V.D.) Naar aanleiding van het a.s. huwelijk van den Italia anschen Kroonprins heeft de Koning amnestie ver leend, welke heden in werking treedt. Zij strekt zich uit tot hen, die gestraft zijn met vrijheidsstraffen tot één jaar of dienovereen komstige geldstraffen. Voorts worden alle dieven, wier buit een bedrag- van 500 Lire niet overtrof, begenadigd. Van deze amnestie zijn uitgesloten allen, die ten tijde van het plegen van het misdrijf onder bijzonder politietoezicht stonden. Voorts heeft de am nestie niet betrekking op misdrijven tegen den staat, spionnage, oproer, desertie e.d. Voor leger en vloot- is kwijtschelding afge kondigd voor straffen, opgelegd voor mis drijven die in het jaar 1929 gepleegd wor den. In de stad worden thans de laatste werk zaamheden verricht voor de versiering van de straten en pleinen. De gestolen Van Dijck. Het bericht dat een kostbaar schilderij van de hand van Van Dyck tusschen Brussel en Londen gestolen is, heeft in Brussel nog al belangstelling gewekt, schrijft de corres pondent van de Tel. De eigenaar, de heer Echbache te Brussel, deelde ons mede, dat het doek bekend staat als „Le Concert des Anges" en voorstelt Maria met het kindeke Jezus op haar schoot: aan beide zijden van de middengroep staan musiceerende engelen. Het meet zonder lijst 1 M. 66 bij 1 M. 28. De waarde mag gerust op 350.000 gulden worden gesteld; het doek was echter voor slechts 2 millioen Belgische francs verzekerd. De heer Echbache kocht het vier jaren geleden in Frankrijk; hij zond het onlangs naar Ber lijn, doch slaagde er niet in het daar te ver- koopen. Hij besloot het naar Londen te zen den, waar de kunsthandelaar Godefroy Phi lips er een particulieren kooper voor had. Op 14 December j.l. werd het in de kunstgalerij te Brussel, waar het speciaal door personeel werd bewaakt, ingepakt en door den expedi teur Thomas Ellis met een eigen wagen en eigen personeel afgehaald en aan boord ge bracht van de „City of Brussels". Op 19 De cember schreef de eigenaar naar Londen om ontvangstbevestiging; dat deze uitbleef, schreef hij toe aan de opeenvolging van Zon- en feestdagen en de moeilijkheden bij de douane. Den Tweeden Kerstdag vroeg de eigenaar Londen telegrafisch om bericht; Dinsdag j.l. werd daarop door Londen ge seind dat de kist leeg te Londen was aange komen. Scotland Yard werd onmiddellijk van het gebeurde in kennis gesteld, waar men geneigd is aan te nemen dat de diefstal reeds te Brussel heeft plaats gehad. De eigenaar acht dit echter uitgesloten. Het onderzoek heeft intusschen uitgewezen, dat de „City of Brussels" zoowel te Antwerpen als te Londen oponthoud heeft gehad en eenige dagen voor anker heeft gelegen. GEWELDIGE BRAND NABIJ TRIEST. TRIEST, 2 Jan (VD.) Een geweldige brand is gisteravond uitgebroken op de hout- werven van de voorstad Servala, waar enor me hoeveelheden hout zijn opgeslagen van exportfirma's uit Italië en midden-Europa. Alle beschikbare brandweerlieden, vele vrij willigers en de fascistische militie hebben den geheelen nacht gewerkt om den brand te beperken. Men vreest evenwel, dat alle werven in vlammen zullen opgaan. De scha de is zeer groot. BOM IN EEN KERSTPAKJE. Labourleden en het Al-Indisch Congres Achttien Labourleden van het parlement hebben telegrammen gezonden aar. de leiders van het Al-Indische congres, waarin er bij de leiders op wordt aangedrongen, niet de wel gemeende uitnoodiging van de Labourregee ring te verwerpen, om deel te nemen aan de Londensche conferentie tot oplossing van de Jndische problemen. VROUW EN TWEE KINDEREN GEDOOD. CHICAGO. 2 Januari (N.TA.) Bij het openen van een Kerstpakje ontplofte een bom, waardoor een vrouw en twee kinderen gedood werden. Zij maakte het pakje open in het bijzijn van familieleden, waarvan er ook vijf gewond werden. KLETSPRAATJES ALLEEN. De trouwe lezers van mijn rubriek zullen waarschijnlijk weten, dat mijn sympathie voor den Bond van Nederlandsche Tooneel- schrijvers en vooral voor de wijze, waarop deze bond zijn actie meent te moeten voe ren, niet bijzonder groot is. Opvoeringen van blijspelen als „Kletspraatjes" zouden mij bij na bekeeren! Moeten de Hollandschc too- neelschrijvers nu achterstaan bij een Noël Coward? Zijn „Gevallen Engelen" die in Nederland een val deden om nooit meer op te staan hadden de directie van Het Ver- eenigd Tooneel reeds een waarschuwing kun nen zijn. Zijn Kletspraatjes geeft even als zijn eerste hier gespeelde blijspel een bewijs van den groven geest van dezen Engelschon schrijver. Ik behoef slechts de opzet van dit stuk als voorbeeld te nemen. Janet Ebony en Peter Chelsworth zijn de eenige geredden bij een verschrikkelijk spoorwegongeluk. De wagens zijn in elkaar geschoven en alleen het compartiment van Janet en Peter is gespaard gebleven. Janet en Peter, die daar tusschen enkel dooden en gewonden lagen, vinden in die tragische ge beurtenis enkel maar een reden tot 'n grap! Want, ziet u ze zijn geen „man en vrouw" en ze reisden toch gezamenlijk in een slaap wagen in één compartiment. Het heele spoorwegongeluk wordt niet alleen door den schrijver, maar ook door Janet en Peter, die het pas hebben meegemaakt, als 'n soort aardigheid beschouwd! Ik heb eenmaal in mijn leven een dame ontmoet, die een groot spoorwegongeluk had meegemaakt en zij was na eenige dagen nog niet in staat er over te spreken. Janet schatert het uit. omdat een zeker kleedingstuk van Peter, toen hij in ge klemd zat tuschen twee balken, niet werd gevonden! Zulke grapjes geven den geestesgesteldheid van den schrijver aan. Grof is hij het heele stuk door! Grof is Janet in de manier, waar op zij revanche neemt op haar man. die in haar onschuld niet dadelijk kan gelooven. grof is zij in haar grap op de flat van Peter, wanneer de twee moeders haar willen bezoe ken en als later Alex Stone binnenkomt. De stelling: de menschen gelooven je niet. als je de waarheid spreekt, maar ze zijn onmiddel lijk van je eerlijkheid overtuigd, wanneer je ze voorliegt, heeft al heel dikwijls als motief voor een blijspel gediend! Nieuw is het ge geven dus allerminst! Alleen een lichte fijne behandeling had dit blijspel kunnen redden, maar lichtheid en fijnheid kunnen wij van Noel Coward blijkbaar allerminst verwachten. Zij was ook niet in de opvoering! De regie had het geheel min of meer op het grove in gesteld en deze kijvende, schreeuwende da mes maakten niet altijd een bijster godis- tingeerden indruk! Alleen Vera Bondam kon ik als Janet geheel waardeeren! Zij speelde de verdachte echtgenoote met die natuur lijke, prettige charme, die wij van haar ken nen. En mevrouw Ranucci—Beekman had als mevrouw Chilham aardige momenten. Veel meer goeds is er niet te releveeren, doordat het spel van allen erg nadrukkelijk was. wat wel met den geest van Noel Coward maar niet bepaald met onzen smaak strookte. Verreweg het beste van den avond kregen wij na de pauze! Het prachtige spel van Cecs Laseur in den fijnen ecnacter Alleen van Henri Duvernois maakte alles goed! Waarom brengen de toonec-lgezelschappcn ons niet meer van die kleine juweeltjes, waaraan het Franschc tooneel toch zoo rijk is! Maar het. was een gewaagd experiment om dit Fransche kleinood te geven onmid dellijk na het grove blijspel van den En- gelschman! In dit armoedige zolderkamertje, waar de dichter woonde, stegen wij torenhoog uit boven de tusschen twee haakjes wel heel ongezellige flat van Peter en het appartement van Janet Ebony. Eugene Bricot, de jonge dichter, wacht al weken lang op het bezoek van de jonge vrouw, die zijn muse is. Dan plotseling ver schijnt zij. maar hij is er onwetend van, doordat zij achter een gordijn verscholen staat! Hij waant zich alleen en in die een zaamheid maakt hij zich hopeloos belache lijk! De held van haar droomen blijkt bij zich thuis, op zijn zolderkamertje, niet meer dan een ridder van de droevige figuur. Ge heel ontgoocheld wil zij heengaan, maar dan treedt Eugene haar in den weg en het is de dichter, die haar weer verovert! Schijnbaar 'n niemandalletje, maar 'n juweel, zooals liet door Duvernois is uitgewerkt! En Cees Laseur maakte er iets onvergetelijk moois van! Hij was waarlijk de dichter en hij voerde ons re gelrecht mee naar zijn hoog gebied! Over heel zijn gezicht lag de bezieling van den kun stenaar en de geestvervoering sprak uit elk woord, dat hij sprak! Dit korte stukje werd zooais Cees Laseur het speelde één kostbaar gedicht! Minny ten Hove secondeerde als het jonge mevrouwtje bescheiden en naar wensch, Froukje de Waard speelde het episodische rolletje van vrouw Frute, de Parijsche „juf frouw van zes hoog" geestig en raak on Adolphe Hamburger was goed als de „over- geënthousiasmeerde" vriend! Maar boven alles en allen uit steeg Cees Laseur! Aan hem en aan Duvernois hebben wij het te danken, dat wij gisteren toch nog met een mooie herinnering rijker naar huis gingen! Moge Het Vereenigd Tooneel dit prachtige stukje niet spoedig van het repertoire ne men en het ook nog brengen, als de klets praatjes van Noel Coward al lang weer ver geten zijn. J. B. SCHUIL. DE METHYL-ALCOHOL- VERGIFTIGIN GOP DE „ZETA". Aan boord van het Noorsche s.s. „Zeta", dat 31 December in de Binnenhaven te Rot terdam ligplaats genomen heeft en waarop zich bij een aantal passagiers ernstige ver schijnselen van methyl-alcoholvergiftiging hebben voorgedaan, wordt thans een uitge breid onderzoek ingesteld, schrijft de Tel. Daar dc politie aanvankelijk weinig kon ondernemen, aangezien het hier een Noorsch schip geldt, heeft men zich tot den Noor- schen consul gewend. Deze heeft nu geza menlijk met den commssaris van politie van het bureau Nassaukade. den heer Alberda. het onderzoek in handen genomen. Zooals bekend zijn drie pasagiers, behoorende tot een gToep studenten, die een studiereis naar Amerika ondernamen, overleden. Vier perso nen worden thans nog in het ziekenhuis aan den Bergweg verpleegd. Gisterenmiddag maakten zij het vrij goed. Om zich omtrent de oorzaak van deze noodlottige gebeurtenis volledig op de hoog te te stellen, zal men hun een verhoor afne men. Het spel han vandaag beginnen. Heden te 5 uur openbare plenaire conferentie. (Zie ook de Foto-pagtna). Tardieu, één der belangrijkste vertegenwoordigers ter Haagsche Conferentie. De Fransche minister-president Tardieu is heden in gezelschap van Briand, Loucheur en Chéron in Den Haag gearriveerd. De Fran sche delegatie, die dit keer vrij uitgebreid is en meer dan 70 personen telt, omvat tal van financieele en militaire deskundigen. Voorts arriveerde de Belgische delegatie met den voorzitter der conferentie Jaspar en den minister van' Buitenlandsche Zaken Hymans. De Duit-sche delegatie zou vanochtend aan komen. Men neemt aan, dat de conferentie 10 tot 14 dagen zal duren. Aan het Staatsspoorstatlon is gisteravond AVONTUURLIJKE NIEUWJAARS NACHT. OP ZOEK NAAR EEN INBREKER. Het was tegen halfzes in den ochtend van den lsten Januari, dat mevrouw F., wonende op den Haagweg in Loosduinen, wier echt genoot een wasscherij heeft, cenig gestommel hoorde boven, waar dc strij kaf deeling van genoemde wasscherij is gevestigd. De heer F., die op onderzoek uitging, ontdekte een on bekenden man, die zeide: „Schrik maar niet, ik ben op zoek naar iemand dien ik hier heb zien binnengaan, dat zal wel niet pluis zijn". Al gauw begreep de heer F., wat voor vleesch hij in de kuip had, schrijft de Tel. Het trok zijn aandacht dat op cie waschbakken u de fabriek allerlei kleedingstukken lagen, die thuis hoorden in het kantoor. Boven deze waschbakken brandt den geheelen nacht een lichtje ten behoeve van de werklieden, die 's ochtend vroeg in de fabriek komen. De kleeren waren nu blijkbaar daarheen ge bracht om ze leeg te halen en om in het kantoor geen licht te behoeven ontsteken. Er was ook een jas bij van een broer van den heer F., die naast hem woont cn waaruit 50 gulden verdwenen was. De zakken van de kleedingstukken waren naar buiten gekeerd. Deze broer had intusschen van het geval vernomen en de marechausseekazerne op gebeld, die zich vlak bij deze fabriek bevindt. De opperwachtmeester antwoordde, dat eeni ge manschappen uit de kazerne een man zochten en dien waren kwijt geraakt bij de fabriek van den heer T. De onbekende man was nu spoedig overgebracht naar dc mare chausseekazerne, waarop hem gevonden wer den een aantal sleutels en 50 gulden. Deze geschiedenis had nog een interessant voorspel. Aan den Leyweg woont in een vrij staand huisje zekere S. Die was denzelfden nacht wakker geworden door het breken van een ruit van zijn woning. De heer S. ging op onderzoek uit en hooide iemand wegloo- pen. Het was stikdonker, maar bij het schijn sel in dc marechausseekazerne zag hij een man loopen, dien hij achterna zette. In het voorbijgaan waarschuwde hij dc marechaus see. Twee man gingen mee om den onbeken de te volgen en ook een agent van de ge meentepolitie voegde zich bij dc achtervol gers. De drie politiemannen hebben toen de on middellijke omgeving afgezocht. Zij wisten toen nog niet, dat de man verdwenen was in dc fabriek van T., waar de heer T. hem bij toeval had aangetroffen. De man bleek de 40-jarige B. uit Haarlem te zijn, die sedert kort in Den Haag woont. SCHIP VOOR DE KUST. BIJ KIJKDUIN VOOR ANKER. Sedert Donderdagmorgen ligt er een klein stoomschip van onbekende nationaliteit cn waarvan de naam ook niet bekend is ter hoogte van Kijkduin twee en een halve mijl uit de kust voor anker. Het schip heeft geen hulp gevraagd, zoodat aangenomen wordt, dat zijn machines te zwak zijn om tegen de vrij hoog loopende zee op te stoomen. Daar het schip gevaarlijk dicht bij de kust werd gedreven heeft men het anker uitge worpen. hetwelk goed houdt, omdat met de machines tevens tegen den stroom in ge werkt wordt Zoo gauw de zee wat kalmer wordt zal het schip ongetwijfeld weer zee kiezen en zijn reis kunnen voortzetten. Zoo ver zulks van de kust af te zien is dreigt er geen gevaar, schrijft dc Tel. te 7.35 u. aangekomen de Tsjecho-Slowaak- sche gedegeerde Bcnesj. vergezeld van zijn echtgenoote. Hij werd op het perron o.a. be groet door den gezant van Tsjecho-Slowakije enkele leden der delegatie cn door den ge delegeerde Osusky. Te 9.20 u. kwamen aan het Hol!. Spoor station met den Parijschen trein aan de Ja- pa nsche gedelegeerde Adatsji, te wiens be groeting de Japanschc gezant en enkele le den der delegatie aanwezig waren. De heer Politis. gedelegeerde van Grieken land, kwam eveneens met dien trein aan en werd door enkele leden der Grieksche legatie verwelkomd. Met ruim 40 minuten vertraging arriveerde tenslotte aan heftStaatsspoorstation de trein waarin de Oostcm-ljksche gedelegeerden, de bondskanselier Schober en de minister van financiën Juch zaten, alsmede de Engelsche gezant te Weenen Philips, die als deskundig waarnemer de conferentie zal bijwonen. Ook eenige Hongaarsche functionarissen en des kundigen, alsmede een deskundige van het Poolsche ministerie van financiën, kwamen met dezen trein aan. Namens minister Bee- laerts van Blokland was jhr. mr, dr. Rendorp ter begroeting op het station aanwezig. Vandaag te twee uur. meldt het Haagsche Corr.-Bureau, zal ex een bespreking tusschen de vertegenwoordigers van de zes uitnood 1* gende mogendheden worden gehouden. Naar het. Haagsche Corr.-Bureau ver neemt, zal hedenmiddag te vijf uur een openbare plenaire zitting ter opening der Haagsche Conferentie worden gehouden. VEILIGHEIDSVOORDRACHTEN. Met medewerking van de samenwerkende organisaties van bouwvakarbeiders zal te Haarlem door den dienst der Arbeidsinspec tie, bij voldoende belangstelling, een serie voordrachten over de veiligheidsmaatregelen in het machinale houtbewerklngsbedrijf ge geven worden. Deze voordrachten, die in het gebouw St. Bavo, Smedestraat op Woensdag 8, 15 22 Januari e.k. zullen worden gehouden, begin nen des avonds te 8 uur en zijn toegankelijk voor ederen machlnalen houtbewerker en werkgever in dat bedrijf. Het ligt in het voor nemen om op den eersten avond ook de al- gemeene veilgheia in het bouwbedrijf te be handelen. De spreker, de heer J. N. Voorbrood, Tech- nisc hAmbtcnaar bij de Arbeidsinspectie te Haarlem, zal zijne voordrachten toelichten met voorbeelden, die ontleend zijn aan de praktijk der ongevallenbestrijding en een serie, daarop betrekking hebbende, lichtbeel den vertoonen. De werkgevers en werknemers, wie de vei ligheid bij den arbeid ter harte gaat. worden opgewekt deze lezingen bij te wonen, in de verwachting, dat zij het streven van de Ar beidsinspectie naar dc vermindering der on gevallen in de werkplaatsen en op de bouw werken. krachtig zullen willen steunen. WELDADIGHEIDSFONDS „HET SCHEMER LAMPJE". Dt weldadigheidsfonds hield dezer dagen zijn jaarvergadering, waarin dc inkomsten verdeeld werden. Aan armbesturen cn wel dadigheidsvoorstellingen werd 350 gege ven, aan de slachtoffers van de scheeps ramp reddingsboot „President van Heel" te Hoek van Holland 50. terwijl aan 97 der allerarmste gezinnen in Haarlem 605 werd uitgekeerd. Totaal dus 1005. Het bestuur zegt. dat nu meer dan 1000 uitgekeerd kon worden, het ideaal bereikt is. PLOTSELINGE DOOD. Donderdagmiddag kwart over één wilde de 22-jarige J. s., wonende Harmenjansweg 57a, een handwagen mot huisraad de Catharijne brug op duwen. Toen hij bijna midden op dc brug was. zakte hij plotseling ineen en bleef levenloos liggen. Hij werd in dc broodbakkcrij van de firma De Zeeuw binnengedragen, waar een geneesheer hartverlamming con- stteerde. De jongeman was daar reeds eerder lijdende aan. Het lijk werd nar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. Heden: VRIJDAG 3 JANUARI Stadsschouwburg: Nieuw Nederl. Tooneel. (Louis Saalborn „Kwart voor Tien", 8 uur. Palace. ..De Man met het IJzeren Masker 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater. „Saxophoon Susl". Tooneel: Les Corellis en 2 Barty's. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater. „The Singing Fool". Tooneel: Yamamoto and Koyoski. 2.30, 7 cn 9.15 uur. ZATERDAG 4 JANUARI Stadsschouwburg: Het SchouwtooneeL „Elias weet het beter." 8 uur. Schouwburg Jansweg. Jacob van Lennep. „Doddy". 8 uur. I Bioscoopvoorstellingen, 's middags en 's avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 'a Maan dags toegang vrlg.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5