Het woord is aan 47e Jaargang No. 14275 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 6 Januari 1930 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEUREN, i. C. PEEREBOOM EN P. W. FEEREEOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR. ROBERT FEIREBOOM ABONNEMENTEN: per week /0.27J4. met Geïllustreerd Zondagsblad f032 Per 3 maanden: Haarlem en plaatse» waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-5734- Franco per post door Nederland /3.87M. Losse nummers ƒ0.06. GeïIL Zondagsblad per 3 maanden /0.57J4, franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 DrukkerijZaider Btritenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 1482S Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN: 1—regels 175. elke regel meer 10-35. Reclame» 0.60 per regeL Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbod l4 regels 0.60, elke regel meer /0.15. buiten Arrond- dubbele prijs. Onze Groentjes (Dinsdag, Donderdag en Zaterdag) 14 reg. f035. elke regel meer 10.10. uit tl i contant» Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-. Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbrenk f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD HAARLEM, 6 Januari. De Conferentie. Deze Haagsche Conferentie geniet heel wat minder belangstelling bij het Nederlandsche publiek, dan de vorige. En geen wonder. Men went er aan, en men is er spoedig op uitge keken bovendien. Het is iedereen al duide lijk dat de waarlijk belangrijke besprekingen in onderonsjes tusschen twee of drie minis ters worden gehouden, en dat daarvan maar erg weinig uitlekt, terwijl de momenten, waarin de heeren plotselinge spraakzaamheid jegens de journalisten toonen, met de noodige reserve beschouwd dienen te worden. Want dan hebben zij meestal reden, om de een of andere stemming op de een of andere wijze te wekken. Zij verzetten een pionnetje in het partijtje schaak, dat elke delegatie voor zichzelf zit te spelen. Het is een ingewikkeld partijtje met vaak onverwachte combinaties, het des te moeilijker te doorzien omdat het in velerlei opzicht verband kan houden met de volgende partij de in Londen te houden vloot-ontwapenings-conferentie en men kan veelal slechts gissen naar wat zich achter gesloten deuren afspeelt. De afwikkeling van de problemen, die met het Young-plan ten aanzien der Duitsche schadeloosstellingen in verband staan, heeft alle „dramatische" beteekepls voor den toe schouwer verloren, sinds Hugenberg's wilde volksstemmings-pogingen op een volmaakte mislukking zijn uitgeloopen, en tot tweemaal toe is gebleken dat hij maar een kleine min derheid van het Duitsche volk 12 a 15 procent achter zich heeft. De positie der Duitsche regeering is, ondanks haar nietige meerderheid in den Rijksdag, door Hugen berg's échec heel wat sterker geworden. Zij bezit helaas geen Stresemann meer. maar zij is in een erkende positie om te onderhande len namens de Duitsche republiek. De kwesties omtrent de financieele verre keningen van de Oost-Europoeschc staten dragen een technisch aspect, dat den toe schouwer evenmin boeit. Niet ten onrechte 'zegt men: Uit moeilijkheden van dezen aard komen ze op den duur altijd wel Het is ook niet bepaald interessant om te lezen dat meneer Snowden thee heeft ge dronken met meneer Moldenhauer, dat me neer Briand en meneer Loucheur samen ach ter thee dronken in de hall van het hotel Des Indes, tusschen het gewone publiek in, dat meneer Curtius en meneer Wirth een bezoek aan meneer Tardieu brachten, enzoo- voorts. Want behalve de thee die zij dron ken, of de lunch die zij aten, lekt er niets van dit samenzijn uit. En dat ze allemaal bij elkaar op bezoek zouden gaan, in een einde loos boompje-verwisselen, was vooruit al met zekerheid te zeggen. Dat is de Confe rentie. Wc wisten het al, toen de onvermij delijke reeks foto's begon van de aankom sten op het Haagsche station: de eene dele gatie na de andere, onveranderlijk georneerd met het vriendelijke stationsgezicht van mi nister Beelaerts van BloklandAls die Haagsche Conferenties blijven voortduren, zouden de spoorwegen onzen minister van Buitenlandsche Zaken wel een werkkamer op het station mogen aanbieden, zoodat hij er tusschentijds ook nog wat andere bezig heden kan verrichten. Piekeren over de op lossing van de Scheldekwestic, bijvoorbeeld. Daar zou dan een vertrouwde kruier bij aan gewezen moeten worden, om af en toe zijn hoofd binnen 's ministers deur te steken en te zeggen: „Excellentie! Komt u even? Daar steekt weer een wereldberoemd hoofd uit een trein, cn de fotografen zijn er". Want „de conférenciers", als ik het leiden de internationale gezelschap zoo noemen mag, zijn zoo hardnekkig-vaak gekiekt, dat iedereen ze wel op slag herkennen moet ook een stationski uier. Tardieu is nog tame lijk nieuw. Maar Tardieu's gezicht is nogal eigendommelijk, en bovendien draagt het een permanenten breeden glimlach, die de levens vreugde der Fransche natie op de gelukkig ste wijze in het buitenland demonstreert. Snowden kijkt grimmig en leunt op een stokje, Curtius heeft een ironisch lachje over zich, Chéron is net een dikke oude dorpsbur gemeester. Titulescu is net een Chinees, al leen een beetje ongewoon-grootenfin, we kennen ze allemaal precies. Deze Conferentie gaat weer in hoofdzaak over de duiten, en het verloop van de sjacher- partijen der staatslieden lijkt erg veel op dat van dergelijke onderhandelingen tusschen de allergewoonste stervelingen. „De conjunctuur" schijnt gunstig voor het welslagen dezer onderhandelingen. Niet dat de heeren cebrck aan geschilpunten hebben, maar er heerscht sinds de financieele crisis een algemeene malaise op de wereldmarkt, die ongetwijfeld tengevolge heeft dat de zaken wereld een zachten aandrang op de regeerm- gen uitoefent, om de regeling der internatio nale financieele vraagstukken een beetje vlot af te handelen. Voorts zit de Fransche regee ring op het moment zeer stevig in den zadel, en hebben de Engelsche en Duitsche regeerin gen er allebei belang bij om in de buitenland- sche politiek tot beslissende resultaten te ko men .De stemming van kom-nu-alsjeblleft- tot-daden-het-heeft-al-veel-te-lang-geduurd doet zich vrijwel overal gelden. Het conferen tiewezen, sinds den oorlog zoo sterk in de lengte ontwikkeld, heeft een stadium bereikt waarin men er besluiten van eischt. Zoo schijnen de teekenen dan vrij guns ui g te zijn. Ook is doorzetten vereischt, omdat Londen alweer voor de deur staat met dn vol gende conferentie. Als Den Haag weer succes brengt zal onze residentie bij vernieuwing een reputatie krijgen van geschiktheid voor het oplossen van internationale kwesties. Laat ons zulks hopen. R. P. ONZE KRANIGE ZEEVAARDERS. ZWEEDSCHE SCHIPBREUKELINGEN DOOR EEN IJMUIDER TRAWLER GERED. Men meldt ons uit IJmuiden: Donderdagmoddag bemerkte de stoom trawler Zaanslroom IV IJm. 197 nabij Horns Riff een stoomschip, dat om assistentie ver zocht. Het was vliegend stormweer. Toen de trawler bij het stoomschip kwam, bleek dit te zijn de Zweedsche vrachtboot Johan San ne, thuisbehoorende te Uddevalla. Het stoomschip dreef met schade aan het roer hulpeloos rond. Bovendien was het roer zoodanig verwrongen, dat de schroef niet kon draaien. Vóórdat de trawler bij de Johan Sanne was gekomen, had een kleine Noor- sche vrachtboot het ontredderde stoomschip reeds op sleeptouw genomen. De sleeptros knapte echter spoedig af. De schipper van den stoomtrawler, J. 't Hart genaamd, bood daarop, zoo goed en zoo kwaad dit met het oog op de taalmoeilijkheden mogelijk was, assistentie aan, die ten slotte door den Zweed werd aanvaard. De Zaanstroom IV maakte daarop aan den afgeknapten tros vast, doch door de onstuimige zee brak deze wederom af. Schipper 't Hart maakte den Zweedschen gezagvoerder toen duidelijk, dat hij een sleeptros op een ankerketting moest steken cn ten slotte verkregen de vaartuigen met veel moeite ten tweeden male verbin ding. Daar de Johan Sanne niet kon mee stemen bleef de toestand, met het oog op de nabijheid der banken hacheljjk, doch toen men Vrijdagmorgen aan boord van het Zweedsche stoomschip de schade in zooverre had hersteld, dat de schroef weer vrijkwam en het gesleepte vaartuig dus mee kon stoo- men, kon de reis naar IJmuiden met succes worden aanvaard, waar de schepen Zondag middag, dus drie etmalen na dc ontmoeting aankwamen. Voor de pieren en bij het binnensleepen verleenden twee sleepbooten van Bureau Wijsmuller assistentie. Naar wij vernemen, zal de Johan Sanne naar Amsterdam opvaren om te repareeren. De Zweedsche gezagvoerder was vol lof over de zeemanschap van schipper 't Hart. De Johan Sanne, toebehoorende aan de Reederij J. N. Sanne te Uddevalla was met een lading stukgoed op weg van Antwerpen naar Gothenburg. Het meet 1372 bo. tons. HET STATION TE HAARLEM. NOG GEEN 4e PERRON. In „Bouwbedrijf", orgaan van het Ned. In stituut van Architecten, staat opnieuw een bericht dat de dienst van Weg en Werken der Ned. Spoorwegen te Utrecht definitieve plan nen in bewerking heeft voor den bouw van een 4e perron met tunnelverlenging en lif ten aan het station Haarlem (zijde Kenne- merplein). Daar wij onlangs bij genoemden dienst naar de juistheid van een dergelijk bericht infor meerden en ons toen werd medegedeeld dat er geen quaestie was van het spoedig gaan bouwen van een 4e perron, hebben wij ons opnieuw tot „Weg en V/erken" gewend. Men noemde daar het bericht van „Bouwbedrijf" zeer voorbarig en handhaafde de ons op 8 November j.l. gedane mededeeling: dat er voorloopig niet gedacht wordt aan een 4e perron; alleen zijn er plannen, (zooals wij toen ook meldden) voor verlenging van het middenperron aan de Oostzijde, een werk van veel minder omvang. DE VERBINDING IJMUÏD.EN- OOST—HAARLEM-NOORD. EEN NIEUWE LIJN VAN DE BROCKWAY? De Haarlemsche Brockway Bus Maat schappij heeft bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een verzoekschrift ingediend om haar lijn HaarlemIJmuiden zoo te mo gen wijzigen, dat zij in plaats van o\er SantpoortStation gaat rijden over Haar lem-Noord en Santpoort-dorp. Daardoor zou IJmuiden-Oost een verbinding met Haarlem- Noord en Santpoort krijgen, die tot nu toe niet bestond. Ten tweede heeft de H.B.B M. verzocht om een dienst te mogen instellen van Haarlem naar Jan Gijzenvaart (Santpoort-Station) Deze aanvragen werden hedenmorgen door een commissie uit Gedeputeerde Staten in openbare zitting behandeld. De vertegenwoordiger van de N.V. Storm vogels, de heer Visman, voerde aan, dat niet juist is het argument, dat Haarlem-N >ord en Santpoort niet verbonden zijn met IJmui- den-Oost. De bussen van Stormvogels o.a. brengen deze verbinding tot stand. De N-V. Stormvogels heeft schriftelijk gevraagd om het verzoek af te wijzen. De NZ.H. had schriftelijk verzocht om geen haltevergunningen te verleenen bimien haar gebied vallende. Tevens vroeg zij om geen recht van over stappen te verleenen op de communale bus lijnen. De heer Olie, exploitant van de buslijnen Santpoort (Station) OverveenHaarlem verzocht mondeling om in het dunbevolkte gebied van Santpoort Station niet meer ver voersmogelijkheden te openen dan er reeds in zoo groote mate zijn. Mr. P. Langeveld uit Alkmaar, sprekende namens de Brockway maatschappij betoog de, dat een verbinding van cle volkswijk IJmuiden-Oost met de volkswijk Haarlem- Noord vqn groot belang is. De groote steden geven voorbeelden van het nut van zulke ver bindingen. De bestaande verbinding van Stormvogels maakt een lus langs de pont te Velsen, aan dien omweg hebben echter de bewoners van IJmuiden-Oost niets. Men zou ook over Amsterdam kunnen gaan, bij wijze van spreken. En de bewoners van den Duin en Kruidbergerweg kunnen dc bestaande Brock- waylijn wel missen, zij hebben meest eigen auto's. Tenslotte beval mr. Langeveld de organisa tie van de Brockway-maatschappij aan. Een lijn als deze zou ook de locale Haarlems :he lijnen ten goede komen. Met den heer Olie zou een schikking getroffen kunnen worden. Nadat gelegenheid gegeven was voor re- en dupliek deelde de voorzitter, mr. A. Brucli, mede, dat Gedeputeerde Staten later hun be slissing zullen bekend maken. RACE-AUTO BIJ ARNHEM TEGEN EEN HOOP STEENEN GEREDEN. TWEE PERSONEN GEWOND. Zondagmiddag omstreeks kwart over zes is op den we-g van Arnhem naar Apeldoorn een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een race auto, raakte ter hoogte van Teriet, vermoe delijk door het springen van den linker achterband, aan het slingeren met het nood lottig gevolg, dat de wagen met groote vaart tegen een hoop steenen aanreed, waardoor de drie inzittenden uit den wagen werden ge slingerd. De bestuurders Kors uit Apeldoorn werd zwaar gewond met twee gebroken beenen opgenomen. Een der beide passagiers, Holt- man eveneens uit Apeldoorn, klaagde over inwendige pijn, terwijl de andere slechts lichte uitwendige kwetsuren opliep. Deze laatste kon, na verbonden te zijn. huiswaarts keeren. De beide anderen zijn naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd- Op deze idyllische plek, de baai bij het Californische eiland Santa Catalina, stootten twee vliegtuigen (het ééne teas afgegleden op het andere) brandend neer. 16 personen kwa- men hierbij om het leven, onder hen waren eenige filmoperateurs van de Fox-filmmaat schappij. Men was namelijk bezig met bet maken van een onderdeel van een film die den dood van bankier Loewenstein behandelt. Men herinnert vich dat Loewenstein boven het kanaal uit een vliegtuig stortte en gedood werd. Boven Catalina naren 3 vliegtuigen op gestegen. Toen uit éen daarvan een parachutist -.ou springen die Loewenstein voorstelde) gleed het ticeede vliegtuig af op hel derde, met bet bekende, noodlottige gevolg Dc parachutist zag het ongeluk gebeuren juist op het oogenblik toen hij uit zijn vliegtuig tcllde springen. A. J. Cook: Het eenige blijvende is verandering. HARINGLAND. (De bekende Hongaarsc'ne carica turist Kelèn, die tijdens de Olym pische Spelen te Amsterdam o.a. ook voor ons blad werkte, heeft in een Duitsche krant geschreven dat in heel Nederland door oud en jong op elk uur van den dag en bij iedere gelegenheid, op alle straathoeken, uii, de hand haring wordt gegeten.) Lezeressen, mannenbroeders. Het geheim is uitgelekt, Met beschaamde haringkaken. Staan wij daar we zijn ontdekt! Wij zijn 't volk van de gelijkheid, Oud en jong en arm en rijk, Onge- en getrouwden, mannen, Vrouwen allen zijn gelijk, In die ééne groote hartstocht. Zijn we zelfs van één partij, Van volmondig' eensgezindheid In de haring-eterij; Ik persoonlijk, moet 'k bekennen, Houd er in 't geheel niet van, Kan geen haring zien of.... luchten, Maar dat komt er niet op an; Scheveningen en IJmuiden Lachen bitter: was 't maar waar. 't Is zoo zegt een vreemde snuiter, Een Hongaarsche teekenaar; Hij is naar ons land gekomen, Waar hij haring kreeg of kuit En in Duitsche kranten kraamt hij Nu zijn haringwijsheid uit; Holland wordt het haring-eten Zegt hij, nooit en nimmer moe, Haring 's ochtends, haring 's avonds. Haring voorspijs, haring toe. Als je het met dat soort dingen. Nu niet al te ernstig neemt, Is dit oordeel van een vreemde. Laat ik zachtjes zeggenvreemd; Hij heeft op dien blauwen Maandag, Toen hij bij ons was misschien, Elke haring die hij aantrof. Voor een tweetal aangezien. Mocht hij nog eens ons bezoeken, Dan geef' men hem op zijn bord, Een heel vette zure haring. Dat hij weer wat nuchter wordt. EEN ONGELUKSVOGEL. HET WAS DIJKMANS NIET! Zaterdag kwamen eenige burgers op het Politiebureau te IJmuiden mededeelen, dat zij den uit cle Scheven in gsche Strafgevan genis ontvluchten Dijkmans in IJmuiden hadden gezien. Zooais zich laat denken ging de politie onmiddellijk op onderzoek uit. Eenige rechercheurs troffen den man, die voor den vluchteling werd gehouden aan en daar eenige personen pertinent verklaarden in hem den bedoelden. Dijkmans te herken nen werd de man gearresteerd en naar het politiebureau overgebrachte Spoedig bleek echter dat men had misge tast. Tevens kon geconstateerd worden dat de vergissing der ijverige burgers voor den betrokken persoon onaangename gevolgen zal hebben, men had nl. te doen met een de serteur uit het Indische leger. Hij vertelde dat hij als stow-away aan boord van een stoomschip uit Indië was ver trokken. Vóór Suez werd hij echter ontdekt met het gevolg, dat de gezagvoerder hem in deze haven aan de autoriteiten overleverde. Na in Suez zes dagen in hechtenis te zijn geweest werd hij weer losgelaten. Met het stoomschip Riouw van dc Mij. „Nederland" vertrok h(j daarop na,ar zijn vaderland. Za terdagmorgen kwam dit stoomschip te IJmuiden aan. De man sprong- in dc sluis aan wal en als soldaat slaagde hij er zon der moeite in, door de beruchte prikkel draadversperring rondom het sluisterrein te komen. Zijn bedoeling was van IJmuiden uit met de Katwijksche autobus zijn familie in Leiden op te zoeken. Wellicht zou hij op liet oogenblik daar vertoeven als Dijkmans niet de gevangenbewaarders te Scheveningen had weten te verschalken. Thans zal de krijgs raad over zijn lot moeten beslissen. Inmiddels is de pechvogel aan de militaire politie overgegeven. DE GESTORVEN ARRESTANT. Zooals wij meldden is het, vermoeden uit gesproken. dat zekere P.. die in Amsterdam gearresteerd was en op Nieuwjaarsdag in zijn cel overleed, gestorven zou zijn tengevolge van hem bij zijn overbrenging door dc agentrn toegebrachte slagen. Deze ontkennen dit echter en voeren naar dc N.R.C. meldt, ten bewijze aan. dat dc jongen zoo versuft was door den drank, dat eenigerlel krachtig op treden niet nooaig was. Een getuige zelde echter, dat hij gezien had, dat de jongen een klap kreeg van een der agenten. Daar dit vooralsnog niet waarschijnlijk m^est worden geacht, werden de betrokken agenten niet ge schorst. Wel werd het proces-verbaal van het gebeurde aan den officier van justitie ge zonden, en een geneeskundig onderzoek naar de doodsoorzaak werd ingesteld. Naar het blad verneemt is daarbij gebleken, dat de jongen aan encephalitis leed. Door het gebruik van bier met cognac is deze kwaal zoo snel ver ergerd, dat spoedig dc dood intrad. Het Belangrijkste. Het stoomschip „Hofplein" vergaan aan de Noorsche kust. 5 opvarenden omgekomen. (pag. 2, 2c blad). Race-auto te Arnhem tegen een hoop steenen gereden. (pag. 1. Ie blad). Dc in Amsterdam gestorven arrestant. (pag. 1, le blad). Het werktijdenbesluit voor winkels. (pag. 2. le blad). Haagsche Conferentie: Voortzetting der on derlinge besprekingen. (pag. 1, 2e blad) ChinaDe vreemde mogendheden en dc af schaffing der exterritoriale rechten. (pag. I, 2c blad). (Voor de laatste berichten zie men de 2de pagina van het Eerste Blad). ARTIKELEN, enz. R. P.: Dc Conferentie. (pas- 1, le blad). Lettinga; Financieele kroniek. (pag. 4, 2e blad). J. D. Duyts: Het verkeer te Berlijn. (pag. 4, 2e blad). H. O. V. OPTREDEN VAN JOSEF PEMBAUR. Jozef Pembaur, de beroemde pianist, dft lievelingsleerling van Frans Liszt en de beste vertolker van dezen componist Ls thans te Amsterdam en gal' Zondagmiddag 5 Januari een concert met liet Concertgebouw-Orkest onder leiding van Pierre Monteux. Zijn suc ces was enorm en zijn vclo bewonderaars hebben opnieuw genoten van hot pianistisch talent van dezen Liszt-vertolker. Overtuigd dat de herinneringen aan Joscf Pembaur zich uitstrekken tot or.n groot aan tal ingezetenen van Haarlem en omliggende gemeenten, hebben dirigent en bestuur der H.O.V. gemeend alles -in het werk te moeten stellen, om dezen talcntvollcn pianist op een harer concerten tc doen optreden en hot is gelukt (zooals wij reeds meldden) Pembaur voor het eerste ledenconcert In 1930. hetwelk zal plaats hebben op Woensdag 8 Januari a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal, als so list te engageeren. Hij zal zich doen liooren in het A dur Concert van Liszt, voor plano met orkest, onder leiding van Eduard van Belnum. Het zal voor de goede bekenden een avond zijn van schoone herinneringen aan vorige concerten cn voor de jongere gene ratie een kennismaking met een der groot ste kunstenaars. Het programma bevat verder een waarde volle omlijsting van liet solistisch gedeelte. MIDDELBAAR ONDERWIJS. J. van Daalen, tijdelijk leeraar in aard rijkskunde en Nedcrlandsch aan de 2e H.B S. in het Kleverpark, verzoekt eervol ontslag wegens zijn vaste benoeming tc Rotterdam. DE AANGEVRAAGDE SPOED VERGADERING DER TWEEDE KAMER. Niet waarschijnlijk. Zooals wij elders in dit blad vermeid'n, heeft do heer D. Wijnkoop telegrafisch bij den voorzitter der Tweede Kamer een spoed-ver gadering aajvgovraagd in verband met dc in vallen der politic op verschillende plaatsen in Ned. Oost-Indlë. Onze Haagsche correspondent meldt naar aanleiding hiervan: Dit verzoek om een spoed-vergaderlng kan alleen kracht hebben, wanneer de heer Wijn koop nóg 9 Kamerleden vinden kan. die zijn verzoek willen ondersteunen Of hij die vin den zal? WU betwijfelen 't. Da Kamer zal. nu in haar gebouw dc Internationale Conferentie wordt gehouden, deze niet willen storen in haar arbeid. Elders vergaderen zal de Komc.* ook niet op prijs stellen, vooral niet, nu er in Indië een Volksraad Ls. waar de parlementair vragen het eerst en het best kunnen gesteld en beantwoord worden. Het zou bovendien tc bezien zijn of de minister van Koloniën in staat zou zijn, in zulk een spoedvergadering medcdeelingen te doen, waaraan men wat heeft, of zich met kennis van zaken te ver dedigen. nu hij waarschijnlijk zelve op rap porten zit te wachten. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „ZETA". SECTIE OP EEN DER LIJKEN. De Noorsche regeertni; heeft toestemming verleend, sectie te laten verrichten op oen van de lijken van de slachtoffers van de vreemde ziektegevallen van het stoomschip Zeta. Een van de lUken is inmiddels naar Noorwegen vervoerd. De vier patiënten, die in het ziekenhuis aan den Bergweg w«rdeu verpleegd, zijn als genezen onl-slagen, altais dc N, R, c

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1