Kon. Ned, Voetbalbond/ Wat onze eerste Wassers dedem OVERZICHT. DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. VOETBALNIEUWS. Voetbal in Engeland. Haarlem behaalt de eerste overwinning in dit seizoen: zij slaat Excelsior met 42. R.C.H. vrijwel uitgeschakeld voor den strijd om het kampioenschap door haar 52 nederlaag tegen Ajax. V.S.V. speelt tegen Hilversum met 22 gelijk. Ook E.D.O. en Blauw Wit deelen met 11 de punten. H.F.C. verliest met 31 van Z.F.C. Ook de Stormvogels lijden een 21 nederlaag tegen 't Gooi. Kleine nederlagen van Zandpoort en Bloemen- daal. Z.F.C. neemt de leiding in Afd. II. Dat was me daar een raar geval Zondag middag: Haarlem had haar eersten wed strijd gewonnen! Toen dït met eenigszins flinke cijfers op onze nieuwsborden werd medegedeeld, keek het publiek ongeloovig. „Dat kin toch niet!" kon men op de meeste gezichten lezen. Eu toen we dezen uitslag daarna aan de twintig adressen telefoneer den, waar Haarlem's Dagblad eiken Zon dagmiddag de voetbaluitslagen publTceert. dachten velen verkeerd te hooren. „Wat zegt u daar?", werd er gevraagd; „bedoelt u vier-twee of één-twee?" Toen het daarna nog eens duidelijker herhaald werd. dat Haarlem gewonnen had, luidde het weer: ..Zoo zie je maar, de wonderen zijn de we reld nog niet uit!" Een wonder was het echter niet; Haarlem heeft verdienc de eer ste overwinning beh tald. En het toeval wil de. dat de spelers ditmaal geen roodbroeken waren. Die droegen de Excelsior-menschen De Haarlemmers waren Zondag gekleed in witte pantalon en rood-wit gestreepte truien. Het zelfvertrouwen zal nu wel zijn terugge keerd. Er zullen nu stellig nog meer over winningen volgen. Heel Jammer is het, dat R. C. H. en Storm vogels bijna geen kansen oo het kampioen schap meer hebben, nu ze resp. van Ajax en van 't Gooi verloren. Ook is het te be treuren, dat H. F. C. weer een nederlaag ge leden heeft, waardojr zij wederom in ern- tlg degradatiegevaar komt. E. D. O. en V. S. V. wisten een gelijk spel te bevechten, resp. toger. Blauw Wit en Hil versum. Vooral dft eerste resultaat is ver blijdend. A. D. O. staat in Afdeellng I nog op de eerste plaats en Z. K C. heeft in Afaeeling II de leiding genomen. AFDEELING L le klasse. Sparta—D. F. C. H. B. S.—A. D. O. R. C. H.Ajax V. S. V.Hilversum Haarlem—Excelsior Tweede klasse A. Alom. VlctrixZ. V. V. H. R. CSpartaan West FrislaHollandla V. V. A K. F. C. D. W. S.—W. F. C. Tweede klasse B: H. V. C.B. F. C. VeloxBloemendaal ZeeburgiaA. F. C. D. E. C.Zand voort HerculesBaara Derde klasse A: K. V. V.Purmersteyn A. P. G. S.Assendelft De Volewijckers-Meervogels O.S-V.-De Kennemers Derde klasse B. Klnheim-Schoten T. H. B Z. R. C. Zeemeeuwen-O. V. V. O. Hortus-Amstel O. D. ED. S. V. Vierde klasse C. E. H. S.Heemskorck SloterdijkBennebroek Reserve eerste klasse Hilversum 2Z. F. C. 2 A. F. C. 2-Haarlom 2 E D. O. 2-Blauw Wit 2 H. F. C. 2-Stormvogels 2 Reserve derde klasse A Z. V. V. 2-0. S V. 2 Hollandia 2-West Frisla 2 AFDEELING II. Eerste klasse Feijenoórd-H. V. V. Z. F. C.-H. F. C. 't Gooi-Stormvogels Blauw Wlt-E. D. O. Tweede klasse A. S. V. V-Qulck V. I. O. S.-Overmaas C. V. V.S.V.W. Merwede-R. F. C. Tweede klasse B. Fortuna-V. O. C. Gouda-O. D. S. Unltas-U. V. V. V. D. L.-Steeds Hooger Reserve eerste klasse. Excelsior 2-H. B S. 2 V. O. C. 2—Xerxes 2 D. H. C. 2-C. V. V. 2 U. V. V. 2-Unitas 2 AFDEELING III Eerste klasse. EnschedéZ A. C. A. G. O. V. V.-Go ahead Heracles-Tubantla Vitesse-Robur et Velocitas P. E. C.-Wageningen AFDEELING IV Eerste klasse: P. S. V.-Willem H N. A. C-Roermond M. V. V.-Elndhoven N. O. A. D.-Wilhelmina AFDEELING V Eerste klasse: Veendam-Frlesland W. V. V.-Alcldos Be Quick-G. V. A. V. 3—1 3—3 2—5 4—2 3—1 6—5 2—2 1—2 0—3 3—2 8—1 1—0 4—1 4—1 5—2 0—1 2—0 54 2—3 2—2 1—1 2—1 1—4 7—0 1—1 3—1 2—1 4—2 3—1 3—1 0—2 3—1 2—1 1—1 1—4 1-4 0—3 0-5 5—4 2—3 3—6 5—1 2—3 2—4 O2 0—7 4—2 0—3 3—4 1—2 7—2 3—1 1—0 3—0 3-1 2-0 3—1 •4—0 AFDEELING L Eerste klasse: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. A. D. O. 10 5 4 1 14 28-18 1.40 Ajax 11 6 2 3 14 29-14 1.27 H. B 8. 10 4 3 3 11 26-22 1.10 Sparta 11 5 2 4 12 28-27 1.09 Hilversum 12 5 3 4 13 29-32 1.08 Excelsior 11 4 3 4 11 31-33 1.— V. S. V. 13 4 5 4 13 26-28 1— R. C. H. 12 5 3 4 13 33-28 1.08 D. F. C. 12 2 4 6 8 19-27 0.67 Haarlem 10 1 1 8 3 20-40 0.30 Tweede klasse B: D. E. C. 14 11 1 2 23 37-19 1.64 Zeeburgia 14 10 0 4 20 37-10 1.43 Hercules 11 6 3 2 15 37-28 1.36 Velox 14 8 2 4 18 40-27 1.28 B. F. C. 14 6 1 7 13 27-24 0.93 Baarn 14 5 1 8 11 23-41 0.79 Bloemendaal 12 3 2 7 8 20-27 0.67 Zandvoort 12 3 2 7 8 18-26 0.67 A. F. C. 12 3 1 8 7 26-26 0.58 H. V. C. 13 2 3 8 7 17-35 0.54 AFDEELING IL Eerste klasse: Z. F. C. 15 9 1 5 19 50-34 1.27 Feijenoord 13 6 3 4 15 39-22 1.15 Blauw-Wit 13 5 5 3 15 24-20 1.15 H. H. V. 13 6 3 4 15 30-29 1.15 Stormvogels 12 6 1 5 13 32-27 1.08 Hermes-D. V. S. 10 3 4 3 10 17-26 1.— 't Gooi 13 5 1 7 11 20-28 0.85 E. D. O. 11 3 3 5 9 21-27 0.82 H. F. C. 11 2 4 5 8 19-28 0.73 V. U. C. 11 3 1 7 7 22-33 0.64 Feestavond van „Bloemendaal". Zaterdagavond gaf de B.V.C. Bloemendaal een feestavond in de zaal van den Haarlem sehen Kegelbond. Hoezeer deze feestavonden in trek zijn, bewees de volle zaal. De voorzitter, de heer A. Cassee, opende met een woord van welkom. Het deed hem genoegen, dat de club in en bulten Bloemen daal zoo'n groote populariteit geniet, wat blijkt uit de groote opkomst. Maar spreker mist een trouw bezoeker. Op verzoek van den voorzitter verheffen zich allen een oogenblik van hun zetel, om den overledene in stille aandacht te gedenken. Spreker dankt dan hen die giften hebben geschonken, de feestcommissie en speciaal den heer Kaspers en den heer Meeuwig, die het bal zal leiden. Dan komen de artisten aan de beurt, die de aanwezigen tot half twaalf kostelijk amu seeren, zoodat de lach niet van de lucht is. De Jazz-band onder leiding van den heer Boeree was ten volle voor haar taak bere kend. Stella Seemer zong haar liedjes: de Hol- landsche vrouwen, de Kleine Vrouw, Miss Amsterdam enz. Louis Contran overtrof zichzelf. Zijn mi miek alleen deed de zaal schudden, zijn pa rodie op „Ich küsse ihre Hand, Madame", was onbetaalbaar. The Morley's Original Banja and Hawaaiian Entertainers tooverden sleepende muziek uit wondere instrumenten. Eindelijk Prof. Ben Ali-Llbl, de bekende goochelaar, die verbluffende staaltjes van vingervlugheid ten beste gaf. Speciale ver melding verdiende zijn toer, waarin hij siga retten in massa's toovert in een leege doos. Het was een mooie avond, gevolgd door een gezellig bal. In de pauze werd een verloting gehouden om fraaie prijzen. Zaterdag heeft in Engeland het competitie rad stilgestaan om gelegenheid te laten tot het verspelen van de derde ronde van den beker, dat is de eerste ronde waarbij ook alle „grosse Kanonen" in het veld komen. Hier volgt de lange rij van uitslagen: West Ham u.—Notts County 40 ArsenalChelsea 20 CorinthiansMillwall 22 Clapton OrientBristol R. 10 PlymouthHull City 34 Charlton A.Queens Park R. 11 Tottenham II.Manchester C. 22 BlackpoolStockport C. 21 Brighton Hove A.—Grimsby T. 1—1 Carlisle U.Everton 24 Manchester U.Swindon T. 02 WalsallSwansea T. 20 Chesterfield—Middlesbrough 11 Sheffield W.—Burnley 1—0 LiverpoolCardiff City 12 Newcastle U.—York City 1—1 Aston V.Reading 51 BirminghamBolton W. 10 Rotherham C.Notts Forest 05 BuryHuddersfield T. 00 Sheffield U—Leicester C. 3—1 PortsmouthPreston N. E. 20 Wrexham—W. Bromwich A. 1—0 Derby C.Bristol City 51 Blackburn R.—Northampton T. 41 BarnsleyBradford 01 Leeds U.Crystal Palace 8—1 PulhamBournemouth 11 Bradford C.Southampton 4—1 Oldham A.Wolverhampton W. 10 De wedstrijd Doncastcr RoverStoke City moest een kwartier voor het einde, met den stand 32 voor Stoke wegens duisternis wor den gestaakt. De sensatie van deze ronde is dat Bolton Wanderers, die het. vorig jaar den Cup wonnen, thans in de eerste ronde waar aan zij deelnamen, zijn gewipt. ^."WflraEff!ttffOTTUITFTOfPA[r';!ira3r!nBÏÏ?F?!TOt3!3rt!:; VüliMÜBD Haarlem-Excelsior (4-2) In een door de roodbroeken goed en boven al enthousiast gespeelden wedstrijd is aan Excelsior een verdiende nederlaag toege bracht. Haarlem speelde als volgt: De Vries, D. Houtkooper, Huysmans, Dik, Bleshaar, Vreeken. Oldenburg. B. Kammeijer, Breeuwer, v. Polanen, Onkenhout. De Rotterdammers trappen met den wind in den rug af en ondernemen den eersten aanval, dien de Haarlem-achterhoede afslaat. Als dan de Haarlem-voorhoede er op af gaat, blijkt al spoedig, dat men enthousiast ls en dat men zeker zal trachten een goed resultaat te bereiken. Oldenburg breekt eenige malen goed door, maar de achterhoede van Excelsior weet voorlooplg gevaar te keer en. Aan den anderen kant ontstaan eenige ge vaarlijke oogenblikken, doordat men elkaar verkeerd begrijpt, maar het loopt zonder ge varen af. Als dan Van Polanen een schotkans krijgt schiet hij onhoudbaar in (10). Plotseling krijgt Kammeijer een kans om de score te verhoogen, maar hij schiet over. Voor een botsing tusschen Stoik en De Vries moet even worden gestopt. Als weer be gonnen is, zweeft het leder enkele malen gevaarlijk voor de Haarlem-veste en hoewel goed wordt verdedigd, blijft de gelijkmaker niet uit. Als De Vries een bal onderschept maar niet vlug kan wegwerken, maakt Stolk gelijk (1—1). Nu komt er weer wat meer teekening in het spel; Haarlem neemt den aanval over en na eenige vergeefsche aanvallen ls het weer Van Polanen die onhoudbaar scoort (21). Van dit oogeblik af is Haarlem in de meer derheid. Kammeijer en Oldenburg verwisse len van plaats. Een hard schot van Olden burg vliegt langs den paal. Rust 21. Gesteund door den wind is Haarlem in de tweede helft onmiddellijk in de meererheld en het doel van Excelsior is steeds in gevaar. Da achterhoede der Rotterdammers krijgt het zwaar te verantwoorden. Men verwacht een doelpunt, maar zooals altijd komt dit aan den anderen kant; als de achterhoede van Haarlem appelleert voor buitenspel, is het Manssen, die ongehinderd den gelijkmaker kan scoren (22). Dit geeft den Rotterdammers weer hoop; het wordt voor Haarlem nu even gevaarlijk. De achterhoede weet echter stand te houden en als de roodbroeken dan weer los komen wordt Excelsior geheel terug gedrongen. De wedstrijd blijft spannend. Men denkt reeds dat het einde met een gelijk spel zal komen, als vier minuten voor het einde Breeuwer het zoo verlangde maar dan ook verdiende doelpunt scoort (32). Haarlem blijft nu in de meerderheid; twee minuten later ls het Kammeijer, die met een hard schot de Haarlem-overwinning tot een feit maakt (4—2). Kort hierop fluit de heer Boekman voor het laatst en heeft Haarlem haar eerste over winning binnen die ook zeer vei-diend was. We verwachten nu van de roodbroeken nog meer goede resultaten. R. C. H.-Ajax (2-5) Ten aanschouwe van een groot aantal toe schouwers, waaronder vele Amsterdammers, heeft R. C. H. een verdiende nederlaag gele den. Zij ziet zich daardoor geheel uitgescha keld voor den strijd om de eerste plaats in haar afdeeling. Precies twee uur stelde R .C. H, zich als volgt op: Kos. Vrugt, Prevost. Geutskens, Ruis, Krom, Hanse, Van de Werve, Verkerk, De Geus, Paape. R. C. H. trapt af met den sterken wind in het nadeel en al direct neemt Ajax het spel in handen. Een corner is het resultaat, waarna Kos niet zonder geluk naar het schijnt een doelpunt weet te voorkomen. R. C. H. komt dan ook eens in de buurt van De Boer; bij een dier aanvallen maakt Diepenbeek hands. Ruls neemt den straf schop en R. C. H. leidt met 10. Dan volgt een periode van groot Ajax- overwicht, waarin de Raclng-achterhoede het heel druk krijgt. Zij houdt stand, totdat aan Ajax een vrije trap wordt toegekend, dien van Kol neemt; doordat Kos het uit zicht op den bal ontnomen wordt, kan hij toezien dat de bal langs hem in het doel springt (11). De strfjd wordt er heftiger door; gesteund door der. wind blijft Ajax iets sterker. De R. C. H.-achterhoede werkt echter voor wat zij waard is en slaat de aanvallen re soluut af. Toch weet Ajax nogmaals te doelpunten als Strijbos uit een fout van Kos den bal te pakken krijgt en met een scherp schot zijn club de leiding geeft (1—2). Kort voor het aanbreken van de rust brengt Hanse met Van Werve den bal goed op; een voorzet volgt, Van Kol is gepasseerd, Verkerk passeert naar De Geus, die alleen voor De Boer staande den gelijkmaker scoort (22). Algemeen heerschte in de rust optimisme in het R. C. H.-kamp, nu men in de tweede helft den steun van den wind kreeg. Nauwelijks was afgetrapt, of Ten Have Krijgt den bal vrij voor het R. C. H.-doel en schiet. Vrugt denkt nog te redden, doch ver andert den bal alleen van richting, zoodat deze onhoudbaar voor Kos in het doel vliegt (2—3). Deze tegenslag heeft vooralsnog geen in vloed op het spel van de thuisclub; integen deel, Verkerk luidt een periode van goede aanvallen in, die echter niet tot het ge- wenschte succes leiden. Vele schoten worden weliswaar ingezon den op het Amsterdamsche doel, doch geen enkel treft doel. Wel slaagt Van de Werve er in, om tegen te scoren, doch hij blijkt buitenspel te staan, Dan volgt plotseling een Amsterdamsche doorbraak en Van Reenen trapt nummer vier langs Kos .(24). Dan trekt geheel R. C. H. ten aanval; het Ajax-doel wordt als het ware onder vuur ge nomen. De Geus schiet tegen de bovenlat; Verkerk ziet eenige van zijn goede schoten juist over het doel vliegen'en de rest keert De Boer. Wat meermalen plaats vindt in zulke om standigheden, gebeurt ook nu. Een der wei nige Ajax-aanvallen levert nog een doel punt op als Kos over het o.i. houdbare schot van Van Reenen heenvalt (25)). Z.F.C-H.F.C. (3-1) Zooals wel verwacht werd, heeft H.F.C. in Zaandam wederom verloren, ofschoon de Zaandammers geen kans hebben gezien om aan H.F.C. zoo'n groote nederlaag toe te brengen als verleden week Feijenoord. Om even twee uur laat scheidsrechter Van der En de de elftallen beginnen. HJ.C. speelt met .het volgende elftal: Van Beem, N.N., Miezérus, Daniëls, R^don, P. Jongeneel, Van der Lee, R. Jongeneel, Van Baasbank, Wamsteker, Van der Meulen. Bij H.F.C. ontbreekt De Ruyter; Miezérus speelt weer eens mee. Vóór rust was H.F.C. geruimen tijd in de meerderheid. Gesteund door den vrij sterken wind wer den vele aanvallen ondernomen, maar de voorhoede bleek absoluut machteloos om te doelpunten, hoewel de Z.F.C.-achterhoede verre van safe was. De Z.F.C.-aanvallen waren vrij gevaarlijk, maar de H.F.C.-achterhoede, waarin Van der Meulen schitterde, wist tot vlak voor rust stand te houden. Toen wist De Makr met een eenigszins ge lukkig schot via den paal te doelpunten. (10) in welken stand voor rust geen ver andering meer kwam. Als na inst wederom begonnen wordt, is Daniëls vervangen door Kruyt, die nu de middenvoorplaats bezet. Z.F.C. neemt nu direct het spel in handen; haar voorhoede komt onstuimig opzetten. Hierin werd zij ter dege geholpen door haar mid-half Klopper, die voortdurend de voor hoede op eminente wijze wist op te stuwen. Het kan dan ook niet uitblijven of een tweede doelpunt zit in de lucht. Bij een aan val van Z.F.C. is het Hoogmoed, die er na een snel combinatiespel van dichtbij 2—0 van weet te maken. Bij HT.C. wil het in de voorhoede maar niet vlotten; er wordt soms hopeloos ge knoeid, terwijl de overige spelers teekenen van vermoeidheid beginnen te geven, wat grootendeels ook aan het zwaar te bespelen veld moet worden toegeschreven. Z.F.C. weet echter nog eens te scoren, als De Maar uit een der vele fraaie voorzetten van Lust tegen de lat kopt en Hoogmoed den terugspringenden bal onhoudbaar voor Van der Meulen inschiet. (30). HT.C. komt dan iets meer opzetten; zij doet eenige goede aanvallen en zoowaar een tegenpunt Ls de beloon!ng hiervan door een listig boogschot van. Miezérus, uit een goed genomen corner door Van Beem. (31). Na nog êenige wede&zijdsche aanvallen, blaast scheidsrechter Van der Er.de, die uit stekend en zeer rustig leidde, inrukken. HT.C. heeft wederom twee puntjes ver speeld. Bij H.F.C. was Van der Meulen uitstekend; hij kon aan de doelpunten niets doen. De achterhoede was aLr> gewoon met Wam steker als uitblinker. Van de hall-backlinie had Van.der Lee een off-day; hij had veel D: van het zware veid. De voorhoede faalde volkomen, Miezérus was h!er de meest tactische, maar te lang haam. Blauw Wit-E.D.0. (1-1) Als voor een talrijk publiek de heer Laar mans beginnen blaast, zien we het volgende ED.O.-elftal: Oome, Perukel Jr., Steffens, v. d. Hurk, Koene C. v. d. Laan, Dinkla, Perukel Sr., Boeree. Kuyl, Meenhorst. Blauw Wit heeft het voordeel van den wind. wat voor E.D.O. geen beletsel ls om het eerst een gevaarlijken aanval te onder nemen, waarbij de Amsterdammers niet over gebrek aan geluk te klagen hebben, daar de bal buiten Schindeler's bereik tegen de lat ketst. De roodzwarte voorhoede, goed gesteund door de middenlinie, bezorgt aan Schindeler eenige benauwde oogenblikken, maar hoe mooi de aanvallen ook worden opgezet, het zwakke punt in de E.D.O.-voorhoede is nog steeds, dat er niet (althans heel weinig) ge schoten wordt. Een corner op het Blauw Wit-doel wordt weggewerkt. Dan weet Blauw Wit zich wat los te wer ken en het spel te verplaatsen. De gevaarlijkste whig is Smit-Gerrltse, hoe snel en handig met den bal ook, wordt zij door C. v. d. Laan geheel in bedwang ge houden. Maar van links dreigt nog al eens gevaar voor den E.D.O.-goaL Gelukkig is Kuyl goed op dreef; de Blauw Wit-voorhoede munt ook niet uit in schie ten. Blauw Wit oefent e enigen druk uit op het E.D.O.-doel, waaruit een paar corners ont staan, die Homburg keurig voor doel plaatst, echter zonder resultaat. Dan onderneemt Oome een snellen ren; uit diens voorzet krijgt Van der Hurk een kans, maar Schindeler stopt. Direct redt Boeree een zeker schijnend doelpunt, door aan Gerritse den bal te ont nemen. Blauw Wit forceert weer een corner. Homburg plaatst mooi voor doel; bij de scrimmage, die hierbij volgt, scoort Burger. (1—0). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting komt Blauw Wit het eerst in den aanval; de voorzet van Homburg wordt door Boeree onderschept. Een voorzet van Oome kopt Perukel Jr. naast. De roodzwarten spelen pittiger, dan in de eerste helft. Jammer is, dat Koene wat te weinig aan het werk wordt gezet, want het weinige dat hij krijgt, doet hij heel goed. Dan denkt men Blauw Wit te zien scoren als Dorenbos plotseling vrij voor goal komt, maar Boeree weet op het laatste nippertje te redden. Een vrije trap, dien Dir.kla neemt., belandt ln de veilige handen van Schindeler. De ED.Ó.-miödeniinie speelt thans uitste kend en zet de voorhoede aan het werk. Bij een algemeenen aanval komt de bal bij Koene, die met een ferm schot Schindeler geen kans geeft, (ii). De roodzwarten spelen thans enthousiast verder en me», een beetje geluk had het zelfs nog een overwinning kunnen worden. Maar Schindeler wist verder scoren te voorkomen. V. S. V.-Hilversum (2-2) V.SV. speelt in de volgende, opstelling: Van 't Hout, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, P. Heiligers, Jan Weij, Demmers, Koning, Heijermans, Jac. Weij, de Koning, HlUekamp. Direct nadat Jac. Weij den bal aan het rollen heeft gebracht, trekt de voorhoede der thuisclub op Meinders af en krijgt Hilver sum een hoekschop tegen zich, die echter niets oplevert. Dan gaat het leer den anderen kant uit. Van Heekeren centert fraai naar Bitter, maar deze laat de kans onbenut. Even later laat Van Heekeren een voorzét van F. Huizinga onbenut. Dan komt VS.V. flink opzetten. Jac Weij werkt den bal handig langs eenige Hilversummers en geeft dan tactisch over aan De Koning, die Meinders weet te verschalken (10). Er is dan nog slechts vijf minuten ge speeld. Van Heekeren die de lange centers van F. Huizinga meermalen goed benut, werkt zich ongeveer een kwartier nadat VB.V. gedoelpunt heeft, door de verdediging van VjS.V.; hij schiet tegen van der Griendt en de bal stuit langs Van 't Hout (11). Eenige corners op het doel der gasten leve ren niets op. De «wrhoede van V.S.V. faalt herhaaldelijk Van ere Pieterman wil het eens probeeren. Hij lost van het middenveld een hard schot, maar Meinders is op zijn post. Het spel blijft onbete eken end, vooral het schieten gaat aan beide kanten slecht. Tegen het eind der eerste helft komt Hilversum weer opzetten. Bij een der aanvallen ziet Bitter zoowaar nog kans om zijn club met een goed schot de leiding te geven (12). Weinig had het gescheeld of het was 13 geworden. Van de Pieterman drong te ver naar voren. Van Ek weet hem te passeeren en met alléén v. d. Griendt en Van 't Hout voor zich gaat hij met Bitter naar voren. Hun aanval strandt echter op buitenspel. Rust komt met 12. De tweede helft is precies eender. De voorhoede der gastheereh doet wel haar best, maar als het op schieten aankomt, wil het niet lukken. Looyse en T. Huizinga zijn er trouwens als de kippen bij. Spanning is er echter genoeg, want beide boelen worden her haaldelijk belegerd. Langzamerhand komt er wat meer systeem in het spel der thuisclub; geruimen tijd ver keert het doel der gasten in gevaar. Meinders krijgt voor de tweede maal bij het uitloopen een onwillige spier, maar de soheidsrechter- geneesheer helpt hem spoedig weer overeind. Toch zou het ons niet verwonderen als hij de volgende week zich moet laten vervangen. V.S.V. komt opzetten; de gelijkmaker zit in de lucht. Die komt dan ook, als Meinders een schot van De Koning niet voldoende kan wegwerken. De bal komt bij Jac. Weij die zich geen oogenblik bedenkt en Meinders het nakijken geeft (22). De Hilversumsche achterhoede is blijkbaar met dezen stand tevreden, daar de bal her haaldelijk met opzet wordt uitgetrapt. De voorhoede wil echter winnen. Van 't Hout stopt fraai een onverwacht; schot van Van Ek. Het einde komt spoedig met 22, een stand, die de verhouding zuiver weergeeft. 't Gooi-Stormvogels (2-1) 1 Ook in den tweeden wedstrijd tegen *t Gooi is het den Vogels niet meegeloopen. Voor de rust waren zij overwegend sterker, doch kon den deze meerderheid slechts in één doel punt omzetten. Zelfs een penalty werd gemist. Stormvogels speelde in de volgende opstel ling: Boekelaar, Struys, Groeneveld, Kuikens, De Jonge, v. d. Velde, Tol, Effern, Koster, Haak, De Waard. Als Koster den toss wint, trapt Meüof voor het Gooi af; Stormvogels speelt eerst met den vrij sterken wind in den rug. Al spoedig maakt v. d. Velde free-kick, maar de vrije trap levert geen resultaat op. Geholpen door den wind neemt Stormvogels het heft in handen en zet voortdurend de Gooische verdediging aan het werk. Doch 't Gooi weet toch over de helft te komen; één keer kan invaller De Waard den bal nog net vóór de lijn wegwerken. De bal, vlug door een Stormvogels-man naar voren geplaatst, wordt door Ronday corner gewerkt. Deze wordt door De Jonge keurig voor doel geplaatst en daar Cohen juist in den verkeerden hoek staat, heeft Boekelaar weinig moeite om het leder in den anderen te schieten. (0—1). Wafmeer van Beek hands maakt In het beruchte gebied, wijst de heer Wolf naar de witte stip, maar Struys schiet hoog over; de kans is verkeken. Dan brengt 't Gooi eenige bezoeken aan De Waard en als deze een hard schot van Wentink corner werkt, wordt deze door Hom goed voor doel geplaatst. Tijdens de scrimmage voor doel blaast de heer Wolf echter voor de rust. Na de rust opent t Gooi een geweldig of fensief en na één aanval kan Effern nauwe lijks corner werken. Het schieten is echter slecht. Een voorzet van Boekelaar wordt door Groe neveld naast geschoten, terwijl Cohen met een vrijen trap veel moeite heeft. Hoewel 't Gooi menigen aanval onderneemt weten Koster c.s. goed stand te houden en zelfs hun voorhoede aan het werk te zetten. Intusschen hebben Van Beek en Fransseu van plaats verwisseld, wat wèl de verdedi ging, doch niet het steunen der voorhoede ten goede komt. Toch echter weet 't Gooi gelijk te maken, als Meilof plots den bal vrij krijgt. De Waard loopt uit en met een hard schot verdwijnt de bal in het open doeL (1—1). Het spel begint nu wat aantrekkelijker te worden. Effern lost eens een hard schot, dat tegen de lat belandt. Ook Kuikens krijgt nog een kans; Cohen werpt zich echter moedig op den bal en weet het terrein te zuiveren. Dan begaat De Waard een fout, als hij een schot van Wentink, „recht op den rnari af" tus schen zijn beeneu door laat gaan. (2—1). Hierop verwisselen Struys en Haak van plaats, wat niet de gewenschte verbetering oplevert. 't Gooi is nu zelfs sterker en levert beter spel dan vóór de rust, zonder er echter van te profiteeren.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10