Onze Tweede Klassers, De Derde Klassers. De overige Eerste Klassers. VIERDE KLASSE C. Reserve le klasse. Haarl, Voetbalbond. R.-K. FEDERATIE. SCHERMEN. WIELRIJDEN. POSTDUIVEN. MIXED HOCKEY. H. B. S—A. D. O. (3—3) De wedstrijd heeft een sensationeel begin. Van Romond maakt uit een voorzet ln de eer ste twee minuten reeds het eerste doelpunt voor de „kraaien". (1—0). Vier minuten Later scoort Reeder het tweede exemplaar (20). Als het spel 35 minuten oud is zorgt Smeets voor het derde punt (30). In de laatste minuut voor rust weet G. Tap den achterstand te verkleinen (3—1). Na de rust is A. D. O. in den aanval. Van Os ziet kans den stand op 32 te brengen. H. B. S. tracht zich los te werken heteeen echter niet gelukt. Na 30 minuten maakt G. Tap den gelijkmaker (3—5). Daarna blijft de stand ongewijzigd. Sparta—D. F. C. (31) Na eenige aanvallen van beide zijden doet Van Dam uit een corner den bal in het vijan delijk doel verdwijnen (01). 10 minuten voor rust maakt Sparta door van der Welle die den bai van Formenoy krijgt toegespeeld, gelijk (11). Tenslotte geeft Wendt ae thuis club even voor rust de leiding (21). Na de pauze ontwikkelt zich een vurige strijd tus- schen beide elftallen. De Dordtsche verdedi ging is hecht en weerstaat de Rotterdamsche aanvallen uitstekend. Sparta vergroot even voordat het eindsignaal weerklinkt den voor sprong (31). FeijenoordH. V. V. (02) De Rotierdammers maken zich spoedig los en vreten aan den druk der Hagenaars te ont komen. De Haagsche verdediging moet alle zeilen bijzetten om de aanvallers van het lijf te houden. Feyenoord houdt dit tempo echter niet lang voL De rust gaat in met gelijken stand. H. V. V. komt na den aftrap flink opzetten en Jansen scoort het eerste puntje (01). Van een misverstand tusschen Klop en Dijke weet Vermeer op de juiste wijze te profile ren en den voorsprong te vergrooten, waar mede het einde komt. (0—2). VeloxBloemen daal (32) Ook den wedstrijd tegen Velox, de derde in successie, hebben de witte Bloemendalers met den oneven goal verloren. Ook thans weer was een fout van één der witte achter spelers voor een belangrijk deel oorzaak, dat tenminste niet één der belde punten mee naar Bloemendaal kon gaan. Het was doel- verdediger Beijk, die zijn eenige fout in deze ontmoeting met een doelpunt der tegenpartij zag bestraft. In tusschen hebben de witten met Velox zoo ongeveer de sterkeren uit hun afdeelmg gehad. Thans komen de clubs uit de lagere regionen aan de beurt en wordt oppassen de boodschap. Op een zeer vet, doch bespeelbaar terrein werd onder leiding van den heer Rommes begonnen. Velox heeft het eerst het voordeel van den sterken wind en de Bloemendaalsche doelman wordt onmiddellijk aan den tand gevoeld. De strijd is echter nauwelijks vijf minuten oud of de Bloemendaalsche binnen- spelers hebben met vereende krachten den bal bij een snellen aanval in het Utrechtsciae doel gewerkt (01). Gesteund door den wind komt Velox hier na geweldig opzetten. Het Bloemendaalsche achtertrio beleeft benauwde momenten, doch de belde backs en in laatste Instantie de doelman zorgen steeds voor onderbreking der Velox-aanvallen. Na twintig minuten spelen heeft Velox eindelijk succes. Bij een aanval der geel zwarten schiet de midvoor het leder van eenige meters afstand onhoudbaar in den uitersten hoek (11). De snelle aanvallen der witten blijven ge vaarlijk. Fr. Bakker ziet eens een goed schot door keeper en doellat samen gekeerd. Aan den anderen kant heeft Velox meer geluk, daar de rechtshalf bij een scrimmage voor het ïUoemendaal doel met een geweldig hard fohot Velox de leiding bezorgt (21). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de hervatting valt Bloemendaal, dat nu het windvoordeel heeft, geducht aan. Ook na eiken verren uittrap van den witten keeper volgt een aanval op het Velox-doel. Het schieten laat echter veel te wenschen, waaraan het zeer gladde veld echter niet vreemd is. Een kwartier na de hervatting werkt Beijk het leder onvoldoende weg, waarvan één der Velox-menschen dankbaar profiteert door den bal in het Bloemenöaal-net te trappen (3—1). Wel krijgt Beijk kort hierop verschillende malen gelegenheid zijn fout goed te maken, oa. eens door uitloopen, maar dit derde doel punt van de Utrechtsche club blijkt toch wel beslissend te zijn. De witten blijven ster ker, doch Velox heeft eenige extra mannen in de verdediging geplaatst, zoodat het aantal goede schietkansen uiterst gering wordt. Na vele vergeefsche pogingen slaagt Strik er 6 minuten voor het einde in den achterstand te verkleinen (32). De laatste minuten worden op de Utrecht sche helft uitgevochten maar er komt, dank zij fanatiek verdedigen der geelzwarten geen verandering meer in den stand. D. E. CZandvoort (lr—0) Zandvoort verschijnt met één invaller voor den linksbuiten. D. E. C. trapt af. Geen van beide partijen hebben windvoordeel; de wind staat name lijk dwars over het veld. Een hard schot van één der DJI.C.'ers wordt goed door den keeper van Zandvoort weg gewerkt. Aan den anderen kant weet ook Koper een uitstekend schot te lossen, dit heeft echter niet het begeerde resultaat. D.E.C. is iets in de meerderheid en weet tenslotte uit een vrijen trap te doelpunten (1—0). Even later volgt een schot tegen de lat van het Zand voort-doel. Aan den anderen kant is het weer Koper, die het doel van D.E.C. onder schot neemt. Zandvoort komt er beter in, maar vele aan vallen stranden op buitenspel. Eens ontsnapt het doel van Zandvoort ternauwernood aan e'-n doorboring, als na een voorzet de geheele voorhoede van D.E.C. voor open doel mist. Vóór rust komt geen verandering in den stand. Na de hervatting weer goede aanvallen van Zandvoort; er wordt echter niet uit gescoord. In een periode, dat D.E.C. sterker is, heeft Zandvoort eenige malen niet over geluk te klagen. Bij een Zandvoort-aanval kan de keeper van D.E.C. een hard schot van Schaap vallende stoppen. Tegen het einde gaat Keesman nog naar voren, maar het helpt niet, zoo dat het einde komt met onveranderden stand. Het spel van D.E.C. was geenszins dat van een aanstaande kampioensploeg. De leiding was uitstekend. ZeemeeuwenO. V. V. O. (22) Onder groote belangstelling werd deze belangrijke wedstrijd gespeeld; het einde bracht voor de Zeemeeuwen het eerste gelijke spel in het seizoen, waardoor de kans op het kampioenschap vrijwel verkeken is, dank zij eenige ongelukkige wedstrijden in het begin van het seizoen. De thuisclub is in het veld wat sterker, doch de afwerking van de aanvallen is niet zoo goed als van O. V. V. O., waar de rechts buiten en middenvoor de beste en gevaar lijkste spelers zijn. Vóór de rust zijn de verdedigers den aan vallers de baas. Een schot van den O.V.V.O.- middenvoor belandt tegen de bovenlat. Aan de andere zijde schieten Paap en Drommel rakelings langs den paal, ter wijl Koper een voorzet van Franssen van heel dichtbij recht tegen den keeper aan trapt. De tweede helft is rijk aan spanning. De thuisclub is uitgesproken sterker, doch zoo als het meer gaat, de doelpunten komen juist aan de andere zijde, waar de handige mid denvoor zich tweemaal vrij speelt en on houdbaar scoort. Zeemeeuwen laat den moed niet zakken; een uittrap van den keeper belandt in het verre veld; Paap speelt den bal door, een fout van den keeper en Koper scoort. Zeemeeuwen is nu niet meer te houden; het publiek leeft geheel mede en is buiten gewoon enthousiast bij eiken aanval der thuisclub; succes komt spoedig als Koper een fraaien voorzet van Franssen ineens keurig inzet (22). De thuisclub blijft nog in actie cn onder groote spanning verstrijken de laatste minu ten; een schot zeilt over de lat; weer een aanval Molenaar schiet, de keeper werpt zich languit voor den bal doch er is helaas geen Zeemeeuw tijdig present om de overwinning tot een feit te maken. Tot groote opluchting van de gasten komt dan het einde; O.V.V.O. mag wel tevreden zijn. De heer Hartman leidde den zeer snellen wedstrijd; ondanks de groote belangrijkheid had de strijd een prettig verloop. T. H. B.—Z. R. C (2—3) T-H.B. heeft een invaller voor F. Lindeman. Z.RC. is volledig. De eerste aanvallen zijn voor de Boys, doch de Zü.C.-achterhoede voorkomt doel punten. Enkele mooie kansen gaan door buiten spel verloren. Dan komt Z R.C. er beter in. Gevaarlijk komt zij voor het doel, maar hier zijn het Spierdijk en Karrij, die voorloopig succes voorkomen. Toch komt het eerste doelpunt voor ZH.C. De linksbuiten schiet scherp in. Gras stopt den bal, doch de mid voor vangt den terug springenden bal op en schiet hard in (0—1). Aangemoedigd door dit succes blijft Z.R.C. aanvallend. Eenige corners op het T.H.B.- doel hebben geen succes. Dan probeert v. d. Pol het eens alleen, doch zijn scherp schot belandt juist naast het Z.R.C.-doel. T-H.B. werkt nu hard voor den gelijkmaker, doch het geluk is niet met haar, wanneer enkele mooie schoten juist over of naast gaan. Rust 01. Na de rust Is T.H.B. direct voor het Z.R.C.- doel. Een voorzet belandt bij v. d. Pol, die mooi inschiet ClD. T-H.B. blijft het beste van het spel behou den. Een doelpunt kan niet uitblijven. Kot man bemachtigt den bal; hij passeert han dig enkele spelers en schiet mooi in den uitersten hoek (21). Deze voorsprong is echter van korten duur; ZJEtC. bemachtigt den bal; een voor zet volgt, de T.HB.-back mist, en de bal komt bij een vrij staanden speler, die zacht voorzet. De midvoor weet deze kans te be nutten (22). Bij een der aanvallen krijgt een speler den bal in het beruchte gebied op zijn knie. De scheidsrechter fluit en geeft een vrijen trap buiten het strafschopgebied. De doorgespeel de bal wordt door een der spelers in eens in geschoten (2—3). Spoedig hierop fluit de scheidsrechter het einde. E. H. S.Heemskerck (14) E.IIS. stelt zich volledig op. Na den attrap ontwikkelt zich een gelijk opgaand spel. Heemskerck's voorhoede is gevaarlijker. Na ongeveer 15 minuten spelen doelpunt, de linksbuiten van Heemskerck, doordat hij den bal met de hand in het doel sloeg, wat den scheidsrecht-er ontging (01). Spoedig maakt de rechtsbuiten met een mooi schot gelijk (11). Nog vóór de rust maakte Heemskerck er 12 van. Na de rust stelde E.HS. alle pogingen in het werk om gelijk te maken; zij was geregeld ln den aanval, maar het wilde voor doel niet lukken. Heemskerck werkte zich weer los en maakt bij een doelworsteling het derde doel punt. en kort daarop met een goed schot het vierde tl4). Heemskerck heeft de overwinning wel ver diend, maar zij ls geflatteerd- E. D. O. 2Blauw Wit 2 (21) De reserves van ED.O. hebben even als het eerste de punten brood noodig; zij wierpen zich vol vuur in den strijdT In snel tempo volgden de aanvallen elkaar op. Ondanks de meerderheid van ED.O. is het Blauw Wit, dat de leiding neemt. Niet ontmoedigd weet ED.O. haar tempo te verhoogen; en met een fraai en kopbal brengt Swart de partijen op gelijken voet. Nog voor rust geeft Koene aan ED.O. de leiding. In de tweede helft is Blauw Wit meer in den aanval; de verdediging van E.D.O. moet telkens ingrijpen, wat haar heel goed gelukt. Swart weet nogmaals te scoren; de scheids rechter geeft buitenspel. Het einde komt tenslotte met een verdlen- 1 de overwinning voor ED.O. Het ED.O.-elftaL dat met twee invallers uitkwam, was als volgt: v. d. Berg, Breems, Zoet, 3. Steffens, Pennarts, Zandstra, Koene, v. Norden, Oomen, Swart, Luijken. H. F. C. 2Stormvogels 2 (42) In een goed gespeelden wedstrijd slaagde HJ.C. H er om aan Stormvogels n haar tweede nederlaag toe te brengen. Stormvogels II speelde bepaald slecht, hoe wel in aanmerking diende genomen te wor den, dat zij met verschillende invallers moest uitkomen. Daar de aangewezen scheidsrechter weer eens niet verscheen, bleek een van de mee gekomen Stormvogels-bestuursleden bereid om den wedstrijd te leiden. Wij weten niet in hoeverre de fout bij den scheidsrechter of bij den K.N.V.B. ligt. maar te betreuren is het, dat in twee achtereen volgende wedstrijden geen scheidsrechter aanwezig was: wij hopen, dat de K.NV.B. hiernaar een onderzoek zal doen instellen. De H.F.C.'ers waren direct in de meerder heid; Stormvogels werd totaal overrompeld. Reeds kort na het begin werd een Storm vogelsback zóó in het nauw gebracht, dat hij onhoudbaar scoorde. De vreugde was echter van korten duur. daar Stormvogels vlak hier op een goeden tegengoal scoorde. Kort hierna kreeg S.ormvogels zelfs een penalty te nemen wegens hands van één der H.F.C.-achterspelers, maar Perre stopte het harde schot goed; de weggewerkte bal kwam bij de H.F.C.-voorhoede en binnen de minuut scoorde Koremans (21). HJ.C. had nu den smaak te pakken; zij zat steeds voor het Stormvogels-doel; Kore mans weet nogmaals te scoren (31), waar mede de rust inging. Na rust werd er zeer forsch gespeeld, maar de scheidsrechter hield de teugels strak; hij moest eenige vrije schoppen ultdeelen. Stormvogels speelde nu iets beter, maar Perre. geholpen door de achterhoede, liet zich niet verschalken. Eindelijk scoorde Dorsman wiens" voorzet ln het doel waaide (41). De Stormvogels midvoor wist er daarna 42 van te maken. Als de scheidsrechter, die tot ieders genoe gen leidde, tijd fluit, hebben de H.F.C-reser- ves 2 kostbare puntjes in de wacht gesleept. A. F. C. 2Haarlem 2 (31) Het is aan Haarlem 2 niet mogen geluk ken om het toch niet zoo sterke elftal van A. F. C. 2 onder de knie te houden. De opstelling was als volgt; Hoeben, Boot, van Balen Blanken, F. van den Beigh, Buissink, De la Mar, M. Houtkooper, Levy, Groeneveiö, Tuinman, Healy. Haarlem wint den toss. zoodat A.F.C. af trapt met wind tegen. Het spel gaat gelijk op met Haarlem iets ln de meerderheid. Bij een aanval van A. F. C. maakt van Balen Blanken free kick. De toeges :ane strafschop wordt hoog over geschoten, maarHoeben had zich bewogen, zoodat de penalty overgenomen moest worden. Den tweeden keer ging het beter (10). Bij een Haarlem-aanval schiet Houtkooper hard tegen den paal. De rust komt met onveranderden stand. In de tweede helft ls het spoedig 2o door den linksbinnen. Haarlem is niet gelukkig, als Healy tegen de lat schiet. De linksbuiten van A.F.C. geeft met een moolen voorzet- aan den rechtsbuiten een kans, die deze niet onbenut laat (3—0). Haarlem tracht dan het spel te forceeren, waardoor de scheidsrechter zich genoodzaakt ziet aan twee Haarlemmers waarschuwingen uit te deelen. Als Tuinman een goede kans heeft, wordt hij „genomen" in het penaltygebied. Buissink schiet tegen den paal; den terugspringenden bal schiet Houtkooper hard in. De scheids rechter echter laat weer overnemen. Ditmaal doet Buissink het beter (31). In den stand komt geen verandering meer. Haarlem 2 gaat nu met een gemiddelde van 1.— in het midden van de ranglijst. De Uitslagen. Wedstrijd proef-elf tallen: rood-blauw— rood-wit 5—1 I A: Haarlem Hl ADJ.O. 2-5 U A: Schoten n ABloemendaal III 05 11 B: D.I.O. II—Schoten III 1—2 II C: E.H5. IIR.CJL V 1-4 11 D: R.C.H. VI—D.W.O. 1—5 in b. Damiaten m—VB.V. IV 1—9 Schoten IV—V.O.O. H 5—1 UI F: Hillegom mDamiaten n 2-2 JUNIORES. AFDEKT .ING A: R.C.H. aHD.C. 8—2 AFDEELING B ED.O. b—R.C.H. b 1—2 ADSPIRANTEN ZeemeeuwenR.C.H. a 0-4 R.C.H. c—V.E.W. b 5—1 Eerste klasse A. Haarlem 3 aD. I. O. (23) D.I.O begint met een langdurig offensief Zij is steeds sterker; er wordt vrijwel voort durend op de Haarlem-helft gespeeld. Het goede schot ontbreekt echter en mede door 'het goede keepen van Kaan, duurt- het ge- ruimen tijd, voordat Hessels aan D.LO. de leiding geeft (0—1*. D:t moedigt DJ.O. ten zeerste aan; De Nieuwe brengt met een ver schot in den bovenhoek op uitstekende wijze den stand op 0—2. Vóór de rust wordt er niet meer gedoel punt. Na de hervatting zijn de rollen omgekeerd. De opstelling van Haarlem is eemgszms ge wijzigd; het doel van D.I.O. doorleeft gevaar lijke momenten Door een fout van den keeper der roodwitten kan Dankelman gemakkelijk den stand op 1-2 brengen. Haarlem blijft aan vallen en na goed wer* van Terwee en B-a^el weet laats .genoemde gelijk te maken (2—2) Iedereen denkt nu. dat de veteranen zullen gaan winnen, maar DJ.O. is het daar in he; het geheel niet mee eens. Als Kaan te veel passen met den bal doet. krijgt D.LO. in het strafschopgebied een vrijen trap te nemen, die na eenig heen en weer ge trap door Poelgeest Jr. in het doel gedeponeerd wordt (23). Langzamerhand verstrijkt de tijd en als scheidsrechter Kotte, die goed leidde, he, einde aankondigt, heeft DJ.O. verdiend ge wonnen. Proefwedstrijd tusschen twee H. V. B.-elftallen. ROOD-BLAUW WINT MET 1 VAN ROOD-WIT. Onder leiding van scheidsrechter Honyk speelde Zondagmorgen op het Bloemendaal- terrein de twee volgende proef-eiftallen van den H.V.B. een oefenwedstrijd: Rood-blauw: Van DUk. (Hillegom), De Kruif (Ripperda), Van de Aar (Hillegom), Van der Putte (Damiate), De Roode (Ripperda), Jansen (ED.O.), Nottrot (Ripp.), De Groot (Hillegom), Fort-gens (Schoten). Smit (Damiate), Kasteele (I-V.O.) Rood-wit: Boeree (Spaarnevogels), De Kruif (Ripperda), Jongkind (I.V-O.), Hessels (R.C.H.), Van 4 Leuven (I-V.O.) L. Geutskens (I-V.O.), Koeleman (Schoten). Tangerman (Spaarnevogels), Wempe (R.C.H). Zandstra (ED.O.) Van Roon (E.D.O.). Van den aftrap af ls feitelijk het eerstge noemde elftal in de meerderheid geweest, meer speciaal door haar doortastender spel in voorhoede en middenlinie. Vooral had ln de blauwe voorhoede Fortgens er goed het oog in; hij scoorde liefst vier van de vijf doelpunten, twee vóór en twee na de rust. Over het algemeen stond het spel toch niet op bijster hoog peil; het wil ons voorkomen, dat de elftalcommissie van den H.V.B. nog. niet bijzonder tevreden geweest zal zijn over het vertoonde. Zoo viel Van Roon ln het roode elftal al bijzonder uit den toon, terwijl van de beide backs Zandstra wel de beste was. In de mid- denlinie speelde Koeleman te slow; hoewel een uitnemend voetballer, is zijn spel zooals gisteren zeker onvoldoende voor het vertegen woordigende elftal. Ook Tangerman viel ge ducht tegen, al speelde hij na de rust wel iets beter dan in de eerste helft, terwijl Geutskens zich op de Unkshalfplaats niet geheel thuis scheen te gevoelen. In de voorhoede speelden vooral Jongkind en Van Leuven belangrijk onder hun kun nen. Jongkind talmde te lang. Rechtsbinnen Hessels scoorde handig uit een vrijen trap het eenige tegenpunt, doch toonde zich na de rust een zeer behoorlijke rechtshalf in het Blauwe elftal. De linksbinnen De Kruif was eveneens niet geheel thuis op de voor hem vreemde plaats; hij beging ook de fout om te langzaam te spelen. Boeree als linksbuiten was eveneens heel matig. Keeper Van Dijk heeft nagenoeg niets te doen gehad, doch leek wel betrouwbaar, al geven we de voorkeur aan den oorspronke lijk gekozen keeper van Bloemendaal 2. Ook hier vielen de backs niet bijzonder op, doch de mlddenllnie was wel goed. Zoowel Jan sen als Van de Putte speelde heel nuttig en met veel vuur. In de voorhoede deed Nottrot goed werk, doch De Groot lijkt ons niet de man. terwijl ook Smit, hoe aardig hij soms den bal vrij wist te spelen, t-och nog niet rijp is voor een keuze in het elftal naar onze meening. Van de Kasteele deed als linksbuiten goed werk doch beging de fout om te lang zelf met den bal te loopen, waardoor het spel werd opgehouden. Toch schuilt ln hem wel een goed voetballer. Het spelverloop 'was als volgt: Kort na het begin maakt Fortgens het eerste doelpunt, terwijl Van Roon heel on- noozel een ver schot van De Groot laat glip pen. Uit een vrijen trap verkleint Hessels den achterstand, waarna gedraald wordt. Van Sinderen speelt dan in het Roode elftal rechtbinnen en Hessels in het Blauwe elftal rechtshalf op de plaats van De Roode. Fortgens scoort nog tweemaal, één keer met een kopbal, de tweede maal met een schot over den vallenden Van Roon. Van Sinderen miste nog een penalty en daarmede was deze aangename oefenwedstrijd alge- loopen. GRAAF WILLEMH. B. C. (I—S>. In de eerste hellt wil het bij H. B. C. niet vlotten. Wel ls de H. B. C.-aanval gevaarlijker, maar dit overwicht weet aU slechte met éen goal te toonen. In de tweede helft begint Graaf Willem goed door tegen te scoren (1—1). Dan komt H. B. C. geweldig opzetten, en weet geleidelijk den «tand tot 5—1 op te voeren, waarmede het einde komt. T. Y. B. B.Y. V. Z. (1-4). V. V. Z. geeft een wat al te forsch spel, waartegenover T. Y. B. B. een veel gemoede lijker spel speelt, met als gevolg dat V. V. Z. voor rust tweemaal scoort. Rust 02. Na rust- ls T. Y. B. B. sterker. Een penalty schiet Karpers ln de handen van den V. V. Z.-keeper. Ook Boot krijgt een goede kans. doch hij zet voor. maar een V. V. Z.-back zorgt aan voor een T. Y. B. B.-goaL (1—2). V. V. Z. komt dan nog eens opzetten en scoort twee maal. Einde 41 voor V. V. Z. LISSE—D. E. M. (0—3) Lisse heeft een heel slechten dag. waarte genover D. E. M. drie maal scoort. Lisse krijgt geen kans tegen de hechte D. E. M.-verdedi- ging. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 Lezing en demonstratie van den heer Brassinne. In Amsterdam wordt door den Amsier- damschen Scherm bond een flinke propagan da gemaakt om het schermen in te voeren op de middelbare scholen en reeds met suc ces. Daar het schermen een sport ls, welke weinig bekendheid geniet, meende de heer Brassinne, ook hier voor de diverse middel bare scholen het initiatief te moeten nemen om aan de Jeugd het schermen wat meer eigen te maken en er belangstelling voor tc moeten opwekken. Aan het Kennemer Lyceum te Bloemen daal heeft- deze tak van sport al eenige vruchtbaarheid gehad, want door de mede werking van den gymnastiek-leeraar Th. van 't Lam werd reeds met een groepje jongelui aan eenige wedstrijdjes deelgenomen. Nieu we leerlingen kwamen en verdere belang stelling bleef uit. De aula van het Kennemer Lyceum was Zaterdagmiddag gevuld met een vroolijkc schare jonge meisjes on jongemannen, die gaarne wat meer van die edele sport wilden weten. Ook diverse leeraren en Leraressen gaven van hun belangstelling blijk. De heer Van 't Lam heette allen wel kom namens den Rector Dr. A. C. de Vlet ter, die tot zijn spijt verhinderd was aanwe zig te zijn en gaf het woord aan den heer Brassinne. schermleeraar en propagan dist. Deze, die een Belgische professeur is. deed op duidelijke wijze naar voren komen waarom het zoo nuttig ls, het schermen te beoefenen. Niet alleen omdat deze sport het lichaam staalt en lenigt, doch ook de gees telijke eigenschappen zoo op den voorgrond brengt; moed, tegenwoordigheid van geest, ridderlijkheid en eerlijkheid aankweekt. Bij uitstek geschikt om reeds jong tc loeren omdat een maal aangeleerde fouten heel moeilijk later hersteld kunnen worden. De leerzame lezing werd gevolgd door een demonstratie, zoodat de praktijk van het gelezene naar voren kwam. Brassinne begon met een floret-les aan drie zijner leerlin gen. Zij voerden de bevelen vlug uit. Daarna mochten de jongelui hun vorderingen la'en zien, door met elkaar een onderling partijtje te schermen, wat zeer gewaardeerd werd door het jeugdig publiek. Vervolgens een partij degen; gedemon streerd door den heer Van Noppen, (Haarl. Schermclub) en den heer H. Joosten (Am- sterdamsche schermclub). Het was een vlot assaut; mooie touchés werden geïncasseerd. De heer Brassinne gaf aan zijn leerling Van Tienhoven een les ln sabel. Zeer goed en vlug werden deze bevelen uitgevoerd. Eerst langzaam enkele eenvoudige aanvallen en weringen, vervolgens meer samengesteld tot het op het laatst een moeilijk probleem hersen gymnastiek werd, welke echter heel goed werd uitgevoerd met een uitstekend uit houdingsvermogen. Om het geleerde in pracktijk te brengen werd nog een assaut sabel gedemonstreerd door een lid van de Haarlemsche Schermclub en den heer Burger (zaal Giandomcnlci), Vooral de vrije, harde klappen, die meer la waai maken dan ze treffen, vonden bij de jeugdige toeschouwers heel veel bijval. Hiermede werd de prettige middag ge ëindigd; we hopen voor de moeite van den heer Brassinne, dat velen van zijn lessen ge bruik zullen maken. De Zesdaagsche te Dortmund. PIJNENBURG OP DE 7e PLAATS. Uit Dortmund: Zondagmiddag 17 uur was de stand van de ..Zesdaagsche" te Dortmund als volgt; 1 Rausch-Hürtgen 40 punten; 2. Charlier-Duray 34 punten: 3. Dülberg-De- baets 29 punten. Op een ronde 4. Meijer- Stübeckc 35 punten. 5 Petri-Kroschel 56 pun ten. 6 Mac Naraara-Belloni 18 punten. Op 2 ronden: 7 Joksch-PiJnenburg, 74 punten. 8 Goebel-Dinaie 67 punten, 38 punten. Tentoonstelling van H. A. K. Zaterdag en Zondag jJ. hield de vereenl- ging van Postdulvenliefhebbers H. A. K. al hier een tentoonstelling in het gebouw „Caecilia" aan de Jansstraat. Deze tentoon stelling is zeer goed geslaagd, terwijl de be langstelling groot was. De keurmeester P. J. van Daalen en L. Gimbrère kenden de vol gende bekroningen toe. Eereprijs schoonste oude doffer. Idem schoonste oude duif, idem jonge doffer, idem jonge duif, idem schoonste bevlogen duif of doffer aan G. H. Stouten. Eereprijs voor beste vllegtype, fdem op een na. idem voor op twee na aan H. Th. de Droog. Eereprijs voor beste 2e prljswinner vllegtype J. J. Hart. idem voor beste 3e prijswinner aan P. Dekker. Tevens behaalden de hecren G. H. Stou ten 37 eerste prijzen, 18 tweede prijzen, 3 derde prijzen en 3 Z.E.V.; H. Th. de Droog 4 eerste, 1 tweede. 2 derde prijzen en 2 E.V. H. J. Petter 3 eerste, 1 tweede, 1 derde prijs. 1 Z.E.V., H. C. Gans 2 eerste, 3 tweede. 2 derde prijzen ne 1 vierde, L. van Meurs 3 eer ste. 1 tweede, 1 derde prijs: P. Dekker 2 eerste, 1 tweede. 1 derde, 1 vierde prijs; J. Radsma 1 eerste, 1 tweede, 2 derde prijzen, 1 Z.E.V., C. Koning 1 eerste. 1 tweede. 1 der de prijs; P. Kaptijn 1 eerste. 1 tweede en 1 derde prijs; F. H. van Kleef 1 eerste en 1 tweede prijs; A. Statie 2 tweede prijzen, 1 Z.E.V. en 3 E.V., C. van Meurs 2 tweede en 2 derde prijzen, 1 Z.E.V., P. v. d. Veen 2 tweede prijzen. 1 vierde en 1 Z.E.V„ J. J. Hart, 1 tweede en 1 derde prijs. De SaxenburgersBloemendaal- comb. (02) De Saxenburgers speelden Zondag tegen een elftal, samengesteld uit spelers van Bloe mendaal n en B.D.H.C. Bloemendaal was dadelijk ln den aanval, maar had geen geluk met eenige schoten die vlak naast gingen. Hoewe. de bezoekers het. beste van het spel behielden namen zii pas even voor de rust de leiding uit een straf- bully door v. d. Stadt. Vele slrafcorners leverden niets op. Na de rust was het spel vrij gelijk verdeeld. Ofschoon de Saxenburgers twee van hun beste spelers misten trad de voorhoede vaak snel aanvallend op. Kort voor-tijd maakte Lakeman met een mooi schot het tweede doelpunt voor Bloemendaal, dat welverdiend won. Het spelen van een ongewoon groot aan tal wedstrijden, vooral tegen sterker tegen partijen. zooals ook nu, heeft merkbaar goe den invloed gehad, vooral op de voor hoede van de Saxenburgers. die sneller ls ge worden en beter samenspeelt. Binnenkort zullen deze mixed-elftallen el- Louet-Boucheron kaar nog eens op het Boemendaal-veld ont moeten.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11