hockey. korfbal. Apropos Ned. Hockey^ Bandy-Bond, en DAMES-HOCKEY. HaarL Korfbalbond. Schaatsenrijden. BILJARTEN. ZWEMMEN. EERSTE KLASSE. M. H. C.'t Gooi (10) De nieuwe opstelling van de vorige week van de Musschen bleek best; dezen keer slaagden zij er zelfs in om aan 't Gooi een verdiende nederlaag te bezorgen. M.HC. verschijnt als volgt: Katte (doel), Fraser, Dccnik Cachter). Rhodius, D. Brand. v. Cltters, (midden), Pot, Thate, Hubrecht, J. Brand, Hooft (voor). In het begin gaat het spel gelijk op, maar de MH.C.-aanvallen zijn veel gevaarlijker, dan die van 't Goot; de MH.C.-verdediging met Fraser aan het hoofd heeft weinig moeite om de doorzichtige aanvallen van 't Gooi onschadelijk te maken. De Goolsche achterhoede heeft haar han den vol aan de snelle rennen van Pot en Hooft, die steeds met uitstekende voorzetten besloten worden, maar voorloopig weten Lis- caljet c.s. stand te houden. Rust breekt aan met blanken stand. Na een kopje thee gooit MH.C. er nog een schepje op; er wordt nu in een vlug tempo gespeeld; de voorhoede der thuisclub gaat steeds goed combineerend op den Gooi- keeper af, maar deze weet nog van geen zwichten. 't Gooi wordt hoe langer hoe meer op eigen helft teruggedrongen; eindelijk slaagt Thate er in om met een hard schot aan MH-C. de leiding te geven. (10). M.H.C. blijft aanvallen: de Gooische ach terhoede kan slechts met moeite het Mus- schen-quintet van het lijf houden. Verscheidene schoten van Hubrecht en Brand gaan net naast en de Goolsche ach terhoede weet door goed uitloopen verschei dene corners en strafcorners onschadelijk te maken. Het einde van dezen spannenden wedstrijd komt met een verdiende overwinning der Musschen. H. O. C.Bloemendaal (31) Het is den Bloemendalers niet mogen geluk ken in Den Haag een puntje te bemachtigen, hoewel beide partijen in het veld goed tegen elkaar waren opgewassen, maar de H.O.C— voorhoede beschikte over betere schutters dan die van Bloemendaal. Bloemendaal komt met het volgende elf tal in het veld: Berkhout (doel), Müller v. Czernicky, v. Donk (achter), Schouten. Mr. Geyl, v. Steenwijk (midden), Gunning Jr., Gunning Sr., Drijver, v. Eendenburg, André de la Porte (voor). De thuisclub onderneemt na de bully de eerste aanvallen, die echter geen resultaat opleveren, daar de Bloemendaal-achterhoede in goeden vorm is en alles retourneert. Dan komt dc bal bij de Bloemendaal-voorhoede; Gunning Jr. en André de la Porte geven uit stekende voorzetten, maar het binnentrio weet deze kansen niet te benutten. Bij een goeden aanval van de H.O.C. voor hoede zet de rechtsulterst uitstekend voor en de mldvoor schiet den bal ineens onhoud baar langs Berkhout (10). De oranje voorhoede valt niet ontmoedigd aan, maar kan het niet bolwerken tegen de goede verdediging van Tresllng ca. Na de rust is H.O-C. in het begin iets in de meerderheid; de Bloemendaal-achter hoede wordt nu duchtig aan den tand ge voeld en keeper Berkhout moet ten tweeden male visschen (2—0). Dit is de gasten te bar; H.O.C. wordt terug gedrongen en als v. Eendenburg bij een straf- corner hard inschiet, redt v. d. Does vallende, Drijver snelt toe. maar v. d. Does slaat den bal met de hand weg. Dit wordt gestraft met een strafbully, die in een doelpunt omgezet wordt (21). Beide partijen gaan nu weer gelijk op; het loopt al aardig naar het einde; dan valt H.O.C. nog eens aan en zoowaar maakt Mr, de Bruin het derde doelpunt voor H.O.C Einde 3—1. DERDE KLASSE. H. B. S.—T. O. G. O. 3 (11—)0 H-B.S. heeft haar nederlaag van de vorige week gewroken; Togo werd er ditmaal het slachtoffer van. Al dadelijk na de bully Is HH.S- sterk in de meerderheid en Modlich maakt spoedig No. 1. De Togo-voorhoede brengt het niet verder dan de H.B.S-halflinie, die alle drie een uit stekenden wedstrijd speelden; vóór de rust voeren Modlich en Jetten den stand tot 60 op. Na rust krijgen we hetzelfde spel van kat en muis te aanschouwen, en hoewel de Togo- backs en vooral ook de keeper bun uiterste best doen, weten Zoll, Jetten en Modlich den stand tot 110 op te voeren, waarmee het einde aangekondigd wordt. Rood WitVictoria (70) Rood Wit telt vier invalsters. Zij mist o.a haar uitstekende internationale back Mej. S. de Josselin de Jong. De opstelling is als volgt: Doel: J Krull. Achter: M. Kluytenaar en H. Deenik- Midden: I. Brusse, E. de Josselin dc Jong en V. van Hall. Vóór: J. Land, C. Woudsma, T. Leeuwen berg, L. Maks en Mevr. Menso. Rood Wit is direct in den aanval, voorloo pig echter zonder succes. Na eenige hope- looze misslagen van de mid-voor weet deze speelster eindelijk den stand op 2—0 te bren gen. Mej. Maks maakt er dan met een listig schot 30. van Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust gaat het iets beter. Mevrouw Menso valt op door haar goede runs langs het lijntje. Uit een harer voorzetten scoort Mej. Leeuwenberg no. 4. Door goed inloopen van Mej. Maks komt dan de vijfde goal. Rotterdam breekt eenige malen door.-maar de Rood Wit-backs doen goed werk. Mej. Krull behoeft slechts één maal handelend op te treden, hetgeen pleit voor de verdediging. Nadat Mej. Leeuwenberg nog tweemaal ge scoord heeft, wordt het einde van dezen over het algemeen slecht gespeelden wed strijd gefloten. Overzicht. Haarlem wist aan Sportlef, de a.s. kam pioenen der afdecling, goed partij te geven. Er werd beter gespeeld dan verleden week; de Amsterdammers wisten slechts een 20 overwinning te behalen. Advendo handhaafde haar reputatie en wist, al was het slechts met een doelpunt, van het verjongde D.D.V. II te winnen; de Haarlemmers keerden met een 2—1 overwin ning uit Amsterdam. Animo, dat S. V. opzicht, gaat door met zich van haar beste zijde te laten zien. Ze overwon de oudere club met 30, hetgeen een goede prestatie is. D. D. V. 2Advendo (12) •UVENDO GAAT OP DEN GOEDEN WEG VOORT. Advendo heeft Zondag haar ongeslagen record gehandhaafd, zij het dan niet gemak kelijk daar drie reserves meespeelden. In het begin zijn belde partijen aan elkaar gewaagd, maar al spoedig neemt Advendo het spel in handen. Krelage verschalkt zijn heer en dc vrije kans, welke hem geboden wordt, benut hij op fraaie wijze (01). Kort hierop maakt D. D. V. gelijk (l1). De vakwisseling is Advendo noodlottig, want haar aanval met twee invallers begrij pen elkaar niet goed, zoodat hier voorloo pig geen punt gemaakt wordt. Daar de goed spelende D.D.V.-aanval, een puike verdediging tegen zich geplaatst ziet, blijft de stand tot rust gelijk. Na de thee is het samenspel in den zwart- witten aanval eenlgszins beter; na eenigen tijd gelukt het Veen om aan zijn club de leiding te bezorgen. D. D. V. werkt hard voor den gelijkmaker, maar daar een der dames geregeld onder den paal blijft staan, gelukt het McJ. N. Lodder herhaaldelijk, den bal te onderscheppen, ter wijl v. d. Berg en Deegenaar ook hard wer ken. Het midden vak, waar de invalster mej. W. Zoetemeijcr heel goed voldeed, voedt den aanvul steeds maar hoe er ook gewerkt wordt, er komt geen verandering in den stand. Advendo moet nu nog drie punten beha len om voor de promotie-wedstrijden in aanmerking tc komen. HaarlemSportief (02) Zondag moest Haarlem den strijd tegen de leiders van haar afdeeling aanbinden. Gelet op de plaats, die Haarlem op de rang lijst inneemt, was de kans op een overwin ning wel zeer gering, doch de uitslag bewijst dat de spanning groot was. Het scheelde maar zeer weinig of het was 1—1 geworden. De thuisclub stelt op met Brakel als in valler voor v. d. Velden en begint met den sterken wind in den rug. Van de eerste mi nuut af wordt flink aangepakt om tegen het foorsch spelende Sportief een zoo goed moge lijk resultaat te bereiken. Het begin is dan ook voor Haarlem: de aanval komt enkele malen goed opzetten, maar door zwaar ver dedigen Ls de afwerking slecht. Sportief pro beert het met verre schoten, die geen succes opleveren. Telkens kent de scheidsrechter, die uitstekend leidde, aan den Haarlem-aan val vrije worpen toe voor te zwaar verdedigen. Eenmaal zelfs een strafworp die naastge- schoten wordt. Dan is Sportief ondanks te genwind eenigen tijd in de meerderheid en weet in die periode met een goed schot te doelpunten (01). In dezen stand komt tot rust geen verandering meer Na de rust heeft Haarlem den vinnlgen wind voor; de verded'ging heeft het dan zwaar te verantwoorden. In deze periode valt het goede spel van invaller Brakel en van mej. Bottl op. De eerste weet den snel len leider der Sportlef-aanvallen goed te houden, terwijl mej. Bofcti telkens de aan vallen wist. te onderbreken. Toch moet Bra kel tenslotte zwichten; zij vergroot haar voorsprong. De Haarlem-aanval zat in dit tijdsverloop evenwel ook niet stil, hoewel die niet zoo veel te doen kreeg als vóór de rust. Een goed schot van Rootselaar springt nog Juist uit het mand, terwijl mej. v. d. Velden geheel vrij onder den paal een klein kansje niet benut. In de volgende opstelling weet geen der par tijen meer te doelpunten, zoodat het einde met 20 voor Sportief komt. Er is zeer enthousiast gespeeld, zóó enthou siast, dat enkele Haarlemmers hun geduld niet wisten te bedwingen en den bal reeds gespeeld hadden, .voordat de scheidsrechter nog gefloten had. Over veertien dagen tegen B.E.P. en dan gewonnen, Haarlemmers! Om het kampioenschap van den H. K. B. D.S.V. I—ZILVERMEEUWEN II (9—0). Onder leiding van den heer.De Vries stel den de partijen zich op. D. S. V. speelde met wind mee. en hadden uitworp. Even werd de bal naar het midden vak weggewerkt-, doch daar geretourneerd en met een mooi schot door den korf gewor pen (1—0). Daarop volgde een snelle aanval der gasten, die werd afgeslagen. D.S.V. ging weer tot den aanval over; één der heeren, die vrij kwam, doelpuntte van de lijn a* 120). Zilvermeeuwen zette haar nieuwe aanvals- vak aan het werk, om den achterstand in te halen, maar de verdediging van D. S. V. 'iet niets door: inmiddels werd de stand op 40 gebracht, waaraan voor de rust nog twee doelpunten werden toegevoegd. Werd In de eerste helft vol geestdrift ge speeld. na de rust namen de gastheeren de zaken kalmer op; Zilvermeeuwen speelde vu riger. Het leek, of zij den achterstand zou verkleinen. Een doelpunt werd niet toegekend wegens „loopen". D. S. V. maakte in korten tijd nog drie doelpunten en won alzoo met 90, waar mede tevens het kampioenschap der le klasse van den Haarl. Korfbalbond was behaald, welk feit 's avonds in het clublokaal feeste lijk werd herdacht. Verscheidene humoristen verleenden hun medewerking, terwijl de ver zorging van de dausmuzlek bij den heer Van Rhoon berustte. Een ware feestdag voor D. S. V.! De Hollanders in Zwitserland. Zooals te verwachten was, Is het succes van de Holiandsche deelnemers aan de Acade mische Winterspelen in het algemeen ge nomen, zeer bescheiden geweest. Bergachtige landen hebben een te grooten voorsprong bij het skiloopen en springen en het bobrennen boven ons vlakke landje, welks vertegenwoor digers in aantal uiterst beperkt zijn. omdat niet iedereen zich de luxe kan permitteeren in dergelijk vermaak gerulmen tijd buiten de grenzen te oefenen. Niettemin hebben nog een paar onzer jongens zich kranig geweerd, maar de groote man van deze Winterspelen is voor ons natuurlijk de Zutfensche schaat senrijder van der Scheer geweest. Deze hard- looper op de schaats, die het vorig seizoen reeds zoo veelbelovend reed, iheeft bewezen, dat hij opnieuw vooruitgegaan is en hij werd dan ook royaal eerste in de internationale studentenkampen. Zooals men weet reden ln deze wedstrijden echter tevens niet-studenten mee en van der Scheer moest thans nog buigen voor Thunberg en Ballangrud, die beiden schitterend in vorm waren en elk een wereldrecord verbeterden resp. op 1000 en 1500 meter. Zooals men zal weten ls de afstand van 10.000 meter van het klassieke programma geschrapt en vervangen door 1000 Meter, om dat men het verschil tusschen de korte sprint van 500 Meter en de 10.000 meter te groot vond voor denzelfden rijder. Deze verande ring is mede een o.i. niet bepaald toe te juichen gevolg van de specialiseering die wij in zooveel sporten zien. Men kan zich niet tegelijkertijd op 500 en 10.000 meter speciaii- seeren. De afstanden zijn dus nu 500, 1000, 1500 en 5000 Meter en Thunberg werd in het algemeen klassement eerste voor Ballangrud, derde van der Scheer. Vijfde werd verder Heiden, achtste Hooftman, elfde B. Blaisse, dertiende Jongers, achttiende H. Blaisse, 21 G. Elema, 23 J. Elema, 25 van Beekum en 26 Kuypers. De bekende H.F.C.-voetballer Arie van Beekum heeft dus deze eerste maal nog niet veel succes gehad, maar wat niet is, kan ook voor hem nog komen. Vermelding verdient verder nog het feit dat van der Scheer tweede werd op de 5000 M achter Ballangrud en voor Heiden (derde) en Thunberg (vierde). De tijd van den Zutfenaar was 8 min. 44.7 sec.) (hij heeft al eens 8 min. 43.8. sec. gemaakt) terwijl Ballangrud hier met 8 min. 21.6 sec. een nieuiw wereld record vestigde. De 500 Meter reed van der Scheer in 45.6 sec. (vroeger reeds 45.4 sec), dé 1000 Metei in 1 min. 33. 8 sec. (Nederlandse!) record). De wedstrijden te Da /os. Ballangrud. Uit Davos Plate: Zaterdagmorgen werd voor de internationale wedstrijden en de Academische winterspelen de wedstrijd over 1000 Meter gehouden. De uitslag luidt: 1. Thunberg (Finland); 2. Ballangrud (Noor wegen); 3. Van der Scheer (Nederland). Van der Scheer werd ook thans eerste in de academische winterspelen. Thunberg verbeterde zijn eigen wereldre cord op 1000 Meter met 2 seconden. De einduitslagen van de wedstrijden hard rijden waren als volgt: 5000 Meter Academische wedstrijden: 1. Van der Scheer (Nederland). Internationale wedstrijden; 1. Ballangrud (Noorwegen); 2. Van der Scheer (Neder land): 3. Van der Heiden (Nederland; 4. Thunberg (Finland). Van der Scheer werd wereldkampioen der Academische wedstrijden. Internationale wedstrijden: 1. Thunberg, 2. Ballangrud, 3. Van der Scheer. Van der Scheer naar Drontheim. Uit Davos: Naar gemeld wordt zullen de hardrijders op de schaats v. d. Scheer, Heiden, Hooftman en Pronk naar Drontheim gaan, terwijl B. en H. J. Blaiss.e en Boot naar Wee- nen zullen worden gezonden. DAVOS-PLATZ, 11 Jan. (V.D.) De eind uitslagen van de wedstrijden hardrijden wa ren als volgt: 5000 Meter Academische wedstrijden: 1. Van der Scheer (Nederland). Internationale wedstrijden: 1. Ballangrud (Noorwegen); 2. Van der Scheer (Nederland); 3. Van der Heiden (Nederland); 4. Thunberg (Finland). Van der Scheer werd wereldkampioen der Academische wedstrijden. Internationale wedstrijden: 1. Thunberg; 2. Ballangrud; 3. Van der Scheer. DAVOS-PLATZ. 11 Jan (V.D.) In den Ski-estafettewedstrijd over 30 KM. won Duiisc-hland (2 uur 52 min. 13,6 sec.) van Tsjecho-Slowakye (2 uur 53 min. 27,6 sec.) Nederland werd 10de in 3 uur 37 min. 34 sec. Bij de wedstrijden te schoonrijden voor dames was mevrouw Hornung (Oostenrijk) en bij die voor heeren Gautschi (Zwitser land) overwinnaar. De tijden, die gemaakt werden bij de wed strijden hardrijden over 1000 Meter waren de volgende: 1. Thunberg 1 min. 28.4 sec. (Wereldrecord) 2. Ballangrud 1 min. 3C.8 sec.; 3. Van der Scheer 1 min. 33.8 sec. Elema werd 7 in 1 min. 38 sec.. Booth 9 ln 1 min. 38.6 sec. en Van der Helden 12 in 1 min. 39.2 sec. De tijden van den wedstrijd over 5000 Me ter waren als volgt: 1. Ballangrud 8 min. 21.6 sec. (Wereldrecord)2. Van der Scheer 8 min. 44.7 sec.; 3. Van der Heiden 8 min. 45.8 sec.; 4. Thunberg 8 min. 48 sec. Pronk werd 7 te 9 min. 10 sec. en Hooft man 9 m 9 min. 16.7 sec, Jaap Eden-Van der Scheer. De Academische Winterspelen, zoojuist te Davos beëindigd hebben opnieuw bevestigd dat Nederland weder een schaatsenrijder van extra-klasse rijk is, namelijk de Zutfenaar van der Scheer. En ongetwijfeld zullen velen zuch afvragen hoe van der Scheer's prestaties zich nu eigenlijk verhouden tot die van wijlen onzen vermaarden stadgenoot Jaap Eden. Laat ons dan beginnen met op te merken, dat Jaap Eden nog altijd als de primus van de twee beschouwd mag worden. Het feit dat Jaap driemaal wereldkampioen is geweest en van der Scheer nog niet, is hierbij natuur lijk van secundair belang, want dit hangt ook ai van de klasse der tegenstanders. Maar op twee der afstanden (en beiden de langere) zijn Eden's tijden nog steeds beter, terwijl men ook niet moet vergeten dat wij nu zoo veel jaar verder zijn wat ten opzichte van materiaal en stijïbestudeerteg in van der Scheer's voordeel in aanmerking moet worden genomen. De beste tijden der twee matadors zijn als volgt naast elkaar te plaatsen: 500 meter Eden 45.8 sec., van der Scheer 45.4 sec., 1500 meter Eden 2 min 25-4 sec., van dei- Scheer 2 min. 22.9 sec.; 5000 meter Eden 8 min. 37.6 sec., v. d. Scheer 8 mm. 43.8 sec.; 10.000 meter Eden 17 min. 56 sec., v. d. Scheer 18 min. 9.6 sec. De nieuwe afstand van 1000 meter heeft Eden nooit officieel gereden, de 10.000 meter zal van der Scheer, nu deze af stand geschrapt is, waarschijnlijk wel niet meer rijden, zoodat hij hierin Eden niet meer kan verbeteren. Slechts op de 5000 meter heeft de Zutfenaar nog een appeltje met Eden te schillen en wellicht zal hij hem hierin den loef nog wel afsteken. Maar voorloopig heeft Eden, ailes bij elkaar genomen nog de beste papieren. Cricketrecord. .De Australische cric keter Don Brandman, spelende in een Shef field Shield wedstrijd voor New South Wales Queensland heeft het record voor een per soonlijke score ver- beterd door in iets C minder dan zeven uur ijd 452 runs bijeen te slaan. Bovendien bleef hij „not out". Het oude record stond ten na me van den Australi- schen batsman Pous- ford met 429 en werd in 1927 gevestigd, Brad- man's score bevatte 49 vieren, die van Pous- ford 42 boundaris, maar Pousford had bijna 10/i- uur noodig om zijn totaal te bereiken,wat Bradman's prestatie qua kracht en snelheid van scoren nog indrukwekkender maakt. Hij sloeg de runs bijeen met een snelheid van meer dan een per minuut, hetgeen, in aan merking nemende, dat de partner batsman toch ook wel wat tijd voor zich opeischt, niet gering is. Deze Bradman is een zeer ver dienstelijk jongeling, want hij is eenige maan den geleden pas 21 jaar geworden. Behalve als formidabel batsman heeft hij groote ver maardheid als fielder. Nu is het natuurlijk waar dat Queensland geen al te sterke tegen partij is en dat de wickets in Australië zoo buitengewoon goed worden verzorgd, dat de bowler er al bijzonder weinig hulp van heeft, het feit blijft dat je iets bijzonders in je mars moet voeren om 452 runs te scoren en dan nog ongeslagen met je bat naar de tri bune terug te keeren. Van een monument. Heden is het precies twee en twintig jaar geleden dat Henry Farman op het vliegveld van Issy-les-Moulineaux erin slaagde in ge sloten circuit een kilometer ver te vliegen. Dit was destijds een gebeurtenis van bij zondere beteekenis en vandaag wordt daarom op die historische plek een eenvoudig monu ment, dat de herinnering aan die prestatie zal vereeuwigen, onthuld. Nu zij vooropgesteld, dat ook naar onze meening deze prestatie van Henry Farman zeer bijzonder was van moed en bedrevenheid. Maar op het monu ment zelf, of nauwkeuriger nog op de in scriptie die het zal dragen, hebben wij toch nog wel een enkele aanmerking. In de eerste plaats wel dat deze zal luiden: „Op dit ter rein werd op 13 Januari 1908 voor de eerste maal ter wereld.... Verder behoeven wij niet te eSteeren, de onjuistheid Is reeds ver meld. Het staat toch reeds lang vast-, dat de gebroeders Wright reeds vele maanden voor het krachtstukje van Farman, in Amerika veel meer dan 100 Meter in gesloten circuit hadden gevlogen. Als vermeld zal worden, dat Farman de eerste was, dan kan dat, mits erbij wordt vermeld: in het openbaar. Want de proeven der Wrights werden met dc grootste geheimhouding gemaakt- Dat zij Farman echter bij voorbaat overtroffen heb ben, is aan geen twijfel onderhevig en de Franschen zijn het aan de toekomst verplicht om op dit monument geen verwarring stich tende en wat erg chauvinistische mededeelin- gen te doen. Wij herhalen dat dit de prestatie van Farman in geenerlei opzicht zou ver minderen, daar deze evenmin als een der anderen iets van Wright's resultaten afwist. Een andere kwestie is echter nog of het wel billijk is dat Farman alleen hier wordt ge huldigd, want velen zijn van meening dat den genlalen constructeur Gabriel Voisin veel, zoo niet de meeste lof toekomt voor de in die eerste dagen der aviatiek door Farman behaalde resultaten. Sharkey-Schmeling- Scott. Het is weer een prettige frissche boel in de beroeps-bokserij. Reeds lang is de situatie zoo, dat de continentale I. B. U. zióh niets laat gelegen liggen aan den Engelschen Boksbond, die deze achting ten voile reci proceert, terwijl de Amerikanen zich van geen der beide bonden iets aantrekken. Van een centrale leiding is in de bokserij nog steeds geen sprake. Als een der drie machten het in zijn hoofd krijgt, een wereldkampioen schap te ensceneeren, dan doet zij zulks en beschouwt ae wereld gemakshalve als be perkt tot het terrein van haar bemoeiing. En de orde der zwaargewichten, die uitslui tend aan geld denkt en reeds lang vergeten is, dat boksen een aan sport verwante bezig heid moet zijn, heeft langzamerhand zulk een fantastische „wereld"-beschouwtng gekre gen, dat niemand er meer wijs uit kan. De situatie is echter zoo. De Amerikanen zijn de eenigen die aan de belachelijke finan- ciëele eischen der boksers kunnen voldoen en in de zwaargewichtklasse organiseeren zij dus uitsluitend het wereldkampioenschap. Voor zulk een match zoeken zij niet in de eerste plaats de allersterkste boksers, maar die strijders, die het meest kleurrijk zijn, zooals zij dat noemen, hetgeen bet-eekent: de sterkste persoonlijkheid hebben, of zoo ge nog duidelijker wilt: die het meeste publiek trek ken. Sharkey bezit deze eigenschap in hooge mate, naar het schijnt. Verder komt er de gelukkige omstandigheid bij. dat deze Let lander genaturaliseerd Amerikaan is en dus den titel in Amerika kan houden en dat hij tenslotte een werkelijk formidabel bokser is. Sharkey moet dus zeker om den door Tunney vrijgegeven titel vechten en als het even kan, moet hij winnen ook- Voor dat laatste is het noodig dat zijn tegenstander niet al te sterk is. Op dit oogenblik heeft dus Sharkey de beste papieren en zijn geroepen tegenstanders zijn de Engelsch-man Phil Scott en de Dultscher Schmeling. De eerstgenoem de pleegt te verliezen en te winnen om beur ten. Er is geen peil op hem te trekken. Niet temin beweren velen, onnoodig te zeggen dat dit allemaal Engelschen zijn, dat hij de meeste aanspraken op den titel heeft. De Amerikanen echter beweren, dat Schmeling de beste pretendent is om de kwestie met Sharkey uit te vechten. Zonder cynisme mogen wij hieruit opmaken dat Schmeling een grooter attractie is voor het Amerikaan- sche publiek, vooral natuurlijk voor de tal rijke Duitsch-Amerikanen en dat deze Duit- scher niet sterk genoeg geacht wordt om Sharkey te overwinnen, zoodat de titel voor Amerika behouden kan blijven. En in dit licht moet u dan ook het nieuws beschouwen dat Sharkey een contract heeft get eekend met Scott voor een wedstrijd waar in de titel niet op het spel staat. De win- nar hiervan zal dan tegen Schmeling strij- ien. Het is mooi bedacht. Als Sharkey van Scott mocht verliezen, dan is er nog niets verloren, want er staat geen titel op het spel. Hei. is dan gemakkelijk genoeg om den wed strijd ScottSchmeling op de lange baan te schuiven, want geen Amerikaansch porcno- tor zal bereid gevonden worden om het hope- looze risico van een titelstrijd tusschen twee buitenlanders te aanvaarden. Wint Sharkey, dan is Scott uit den weg geruimd en kan de Amerikaan den minder gevaarlijken Schmeling aanvallen om zich van den titel te verze keren. En deze comedie Ls geheel compleet nu Tunney heeft- aangekondigd dat hij nog eenmaal in den ring terug zal keeren wanneer het onverhoopt noodig mocht blijken, den wereldtitel op een buitenlander te herove ren. MASSAKAMP D.E.S.—K.E.T.S. Deze ontmoetingen zijn ln het lokaal van D.E.S. met acht partijen voortgezet. De strijd werd geopend door Loghles (K.E.TS.) en H. Kuiper Jr. (D.E.S.). Terwijl de laatste weinig presteerde, was de D.E.S.- man aardig op dreef. Vooral aan het einde van de partij liep hij hard weg en won onbe dreigd met 100 om 71 in 37 beurten. Op het tweede biljart stonden Dammuller (K.E.T.S.) en H. Kuiper Jr. (DJ3.S.) tegen over elkaar. Het was een spannende partij van a tot z, die ten slotte door Kuiper werd gewonnen met 47 om 50. De partij Brandt (K.E.T.S.Bottelier (D.E.S.) was eveneens zeer spannend. Ook in dezen strijd zegevierde de D.E.S.-speler. Toen hij de 75 vol load, stond zijn partner op 72. Op het andere biljart was de partij van den avond aan den gang tusschen Webeling (K.E.T.S.) en De Foeljaeger (DIS.). De kampioen van Haarlem was weder bijzonder op dreef. Hij zette in met 15. spoedig gevolgd door 29, 11, 18 en 40. Na 12 bev was de stand reeds 145 om 44 in zijn vc Twee beurten ltter scoorde hij weder en was het voor den Amsterdammer een hopelooze strijd. Toch wist deze een fraaie serie van 42 te maken en wat op te halen. Maar De Foeljaeger bleef dominee ren. maakte nog 20, 11 en 16 en had de 250 caramboles cadre bij een toen zijn tegenstander 159 noteerde. Vervolgens taden Ploeger (K.E.T.S.) en Kuiper Sr. (D.E.S.) in het strijdperk. Ook ditmaal wist Kuiper te zegevieren met 37 om 50. In de party Rusconie (K.E.T.S.)—Tuninga (D.E.S.) waren beiden aanvankelijk slecht op stoot. Later herstelde Tuninga zich en wist zelfs met een slotscrie van 12 uit te ma ken. zijn partner op 51 latende staan, als hij 75 noteerde. Ristjouw (K.E.T.S.) en Dekker (D-E.S.) kampten aanvankelijk om den voorrang. De Amsterdammer ging tenslotte met de eer strijken: 50 om 29. De slatpartij tusschen De Gelder (K.E.T.S.) en De Nijs (D.EJ3.) was afwisselend. Op heb laatst kwam de D.E.S.-man er beter in, scoorde 16, 11 en 13 en was daardoor aanmer kelijk voor. Het slot kwam dan ook na 48 beudten met 101 om 125 in zijn voordeel. Na deze acht partijen was de stand van den avond: KJ2.T.S. 639 en D.E.S. 754 caram boles. Zwemfeest H. V. G. B. Op Donderdag 13 Februari as. houdt H. V. G. B. het jaarlij ksch Zwemfeest in Stoop's Bad. Het voorloopige programma, omvattend zwemwedstrijden voor adspiranten, voor M. O. scholen en nationale nummers, is als volgt vastgesteld: la. 20 M. vrije slag deelnemers t.m. 10 Jaar. lb. idem idem van 11 t.m. 13 jaar. lc 40 M. vrije slag, deelnemers van 14 t.m. 16 jaar. 2. 100 M. vrije slag, nationaal (heeren). 3. 100 M. schoolslag, nationaal (heeren). 4. 100 M. vrije slag (dames). 5. 60 M. rugslag nieuwelingen. 6. 60 M. vrije slag, nieuwelingen. 7. 4 maal 40 M. vrije slag estafette M. O.- scholen. 8. 5 maal 40 M. vrije slag estafette, natio naal. 9. 4 maal 40 M. wisselslag estafette na tionaal. 10. Schoonspringen. 11. Waterpolo. 12. Touwtrekken voor H.V.G.B.-leden. 13. Atfractienumihei:.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12