De a.s. Vlootconferentie. Een Incidentje. KLENE's KAUWGOM Haagsche Conferentie. BUITENLAND. Britsch memorandum. 't Congres der Schotsche onafhankelijke arbeiders. AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 13 JANUARI 1930 TWEEDE BLAD Maxton 's houding veroordeeld. Een zuiver standpunt. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het Engelsche antwoord op de Fransche nota inzake de aanstaande vlootconferentie is verschenen. Voor driekwart bestaat dit antwoord uit onleesbare copie, doorspekt met gemeenplaatsen, zooals we dat van diploma tieke nota's gewend zijn. In het onderhavige geval is men er weer buitengewoon goed in ge slaagd in een stroom van slecht gestelde zin nen zoo goed als niets te zeggen. Het eenige belangrijke is de geheele nota, Js de mededeeling dat Z.M.'s regeering even eens van meening is, dat er een verdrag van garantie en non-agressie wordt gesloten tus- schen de mogendheden om de Middelland- sche Zee. Onmiddellijk na deze verklaring worden wel weer reserves gemaakt, doch ten slotte wordt toch gezegd, dat de Engelsche regeering gaarne van gedachten zou wisse len, over de eventueele tot standkoming van het plan. De ochtendcourant van „Het Volk" bevat een uitvoerige mededeeling over het interes sante proces dat zich in Schotsche arbeiders kringen afspeelt. 216 Afgevaardigden en 15 Lagerhuisleden namen Zaterdag en Zondag deel aan het congres van de Schotsche Onafhankelijke Arbeiderspartij te Glasgow. Het congres kreeg al dadelijk een emotio neel karakter, toen Dollan er in zijn ope ningsrede den nadruk op legde, dat het vor men van linker vleugels en andere dergelijke groepen binnen de officieele lichamen moet worden veroordeeld, daar de Onafhankelijke Arbeiderspartij zich de weelde niet kan ver oorloven haar macht door scheuring te laten afnemen. Toen een afgevaardigde een motie wilde indienen, waarin het congres wordt ge vraagd den Lagerhuisleden individueel toe te laten tegen de Labourpartij te stemmen als zij dit noodig mochten achten, zeide de voor zitter, dat deze motie niet in orde was. De executieve was van meening, dat de Lager huisleden der Onafhankelijke Arbeiderspartij als parlementaire candidaten zijn gekozen van de officieele Arbeiderspartij. De extre misten zooals Maxton en Buchanan hielden vol, dat de voorzitter het mis had en dat de motie wel kon worden besproken. Besloten werd tenslotte de motie Zondag in het open baar te bespreken. Toen het congres Zondag weer bijeen kwam steeg de spanning ten top toen een motie werd ingediend waarin het congres werd uitge- noodïgd de houding goed te keuren van den nationalen raad, die de Lagerhuisleden, die tegen de regeering hadden gestemd inzake de werkloosheidsverzekering, geluk heeft ge- wenscht en hun actie heeft gesteund. Toen uit de vergadering werd verklaard, dat Maxton niet het recht had in naam der IL.P. te spreken, brak een storm los. Maxton nam het woord en zeide, dat hij niets anders had gedaan dan het hem gegeven mandaat uitvoeren. Johnson, de secretaris der Schotsche I.L.P. stond Maxton vervolgens te woord. De vraag kwam hierop neer: blijft de Onafhankelijke Arbeiderspartij de4 uitmaken van de offi cieele partij? Als men de I.L.P. toelaat haar eigen weg te gaan, dan moet iederen afge vaardigde van de officieele partij hetzelfde recht worden gegeven. Gebeurt dit, dan is er binnen een maand geen Arbeiderspartij meer. Onder groote spanning werd vervolgens tot stemming overgegaan. Met 103 tegen 94 stem men werd de motie der „rebellenverwor pen. Het congres stemde dus tegen de actie van den nationalen raad en stelde Maxton en de zijnen in het ongelijk. De meerderheid is slechts een zeer ge ringe. doch zij wint aan beteekenis als men in aanmerking neemt dat het congres zeer radicaal is. In ieder geval geeft de uitslag der stemming duidelijk aan. dat een voldoende meerderheid de zaken zuiver inziet. Maxton's houding was natuurlijk afkeurenswaardig. Het eenige wat in deze dagen van belang :s voor de Engelsche arbeiders is éénheid.De Labourregeering maakt een moeilijken tijd door. Het is belachelijk om te eischen dat zij ook maar een poging zou doen, om het stand punt der rebellen in te nemen. L. A. De Paus contra Mussolini. ROME, 11 Jan. (B.TA.) Heden is «n Encycliek gepubliceerd over de christelijke opvoeding der jeugd. In het eerste gedeelte worden belangwek kende dingen gezegd. De Paus antwoordt op de quaestie „op wien de opvoeding der jeugd rust". Hij stelt vast, dat hieraan drie licha men moeten deelnemen: het gezin, de burger lijke maatschappij, de Kerk. De Kerk heeft krachtens het haar door Christus verstrekte mandaat en haar geestelijk moederschap het Techt. zich in volkomen onafhankelijkheid met het onderwijs bezig te houden, zonder met het burgerlijk gezag in conflict te ko- Kerk veraet alcfa er niet tegen, dat de scholen zich richten naar de wettige bepa lingen der civiele autoriteiten, met wie zij tezamen rechtstreeks van God het recht en de verplichting orftvangt om de kinderen, waaraan r'.j het leven schonk, op te voeden. Men komt in strijd met het gezond verstand der menschheid als men beweert dat het kind aan den staat behoort. Dit gezinsrecht wordt integendeel geëerbiedigd door de naties die het natuurlijk recht in openbare instel lingen willen eerbiedigen. Het is o.a. het recht der tegenwoordige we:geving in de Ver. Sta ten. Het moet er bij den staat niet om gaan zich in de plaats der gezinnen te stellen, doch wel om hun rechten die vóór de zijne gaan, te beschermen in de opvoeding der kinderen Geen enkel monopolie kan de gezinnen dwin gen hun kinderen naar staatsscholen te stu ren, waar het onderwijs in strijd is met hun opvattingen en zelfs met hun wettige ver wachtingen. Een vergissing van Smuts. Een delicate situatie is ontstaan doordat Smuts zich op de volgende wijze over het ge duld der negers heefc uitgelaten, in een van zijn jongste redevoeringen: „Na den ezel is de neger het geduldigste wezen". Smuts' heeft verklaard, dat het eenige doel van zijn opmerking is geweest bewondering uit te spreken voor het zorgelooze geduld dei- negers. De opmerkingen van den secretaris der organisatie voor de bevordering der beLangc-n van de gekleurde bevolking zijn kenschetsend voor andere verklaringen, die naar aanleiding van Smuts' rede zijn afgelegd. De secretaris zeide: „Uit Smuts socialen geest blijkt dat hij tot het Zuid-Afrikaansche stelsel behoort. Dit stelsel beoogt exploitatie der zwarte inlanders in het belang der witte bevolking van Euro- peesche afkomst. Smuts is de menschelijkste en meest welwillende weergever van dit vreese- lijke, wreede stelsel". EEN GEVANGENE VERBRAND. SENSATIONEELE RECHTSZITTING IN ALEPPO. Aleppo in het Fransche mandaatsgebied Syrië is op het oogenblik getuige van een opwindend proces. Terechtstaan de gevrees de ingezetenen dezer Klein-Aziatische haven stad, t.w. Chani bey, de gevangenisdirecteur, benevens zijn cipiers Aboe Hassan, Abdoel Gadab en Abdoel Moestafa. Het heele stel letje wordt beschuldigd van moord op een zekeren Fares-el-Moessoli, dien de heeren le vend hebben verbrand, na hem eerst duchtig gemarteld te hebben. Eenstemmig verklaren de verdachte cipiers, dat zij op last van hun directeur hun af schuwwekkend misdrijf ten uitvoer hebben gebracht. De gevangene Fares-el-Moessoli zou den directeur in diens werkkamer aangeval len en twee messteken hebben toegediend. Daarop beval de directeur den gedetineerde aan handen en voeten te boeien en hem in een onderaardsch gewelf aan den ketting te leggen. De voorzorgsmaatregel was overigens niet noodig geweest, want reeds een uur later steeg uit het hol een woest gebrul op. De hoofdcipier snelde naar het gewelf en zag nog juist, dat Aboe Hassan. Abdoel Gadab en Abdoel Moestafa den ongelukkigen Fares- el-Moessoli. wiens lichaam met hevige brand wonden was bedekt-, uit het hol sleepten. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis over gebracht, waar hij den volgenden dag be zweek. Het onderzoek wees uit. dat de ramnzalige Fares-el-Moes«oli eerst door de drie beest- menschen halfdood was geslaeen; daarna had men hem met petroleum beeoten en ten slotte levend in brand gestoken. Tevens bleek dat hij tot zijn laat-sten zucht bewaakt was doorAboe Hassan. „Waarom", zoo vroeg de Dresident der rechtbank d<m gevangenisdirecteur, „hebt u het slachtoffer Juist door dezen Aboe Hassan faten bewaken, die niet alleen zijn persoon lijke vijand, doch tevens een van zijn moor denaars was?" Waarop de directeur. Chani bey. lakoniek ten antwoord gaf: „Och. hij was nu eenmaal zoo goed aan Aboe Hassan gewend!" Aan het sterfbed werd niemand der familie leden toegelaten. Maar tot buiten de deur van het ziekenhuis kon men de kreten van Fares-el-Moessoli hooren, die telkens weer denzelfden zin uitgierde: „Aboe Hassan en Abdoel Gadab hebben mij verbrand!" De rechtbank veroordeelde de drie ellen dige cipiers ter dood. De „menschlievende" directeur Chani bev echter mag ook voortaan in zijn gevangenis büiven, aldus de Tel.. ech ter niet in zijn werkkamer, doch geketend 'n het ord-raardsch gewe'f. dat den armen Fares-el-Moessoli tot noodlot werd. HET WAPEN. (Aan het Engelsche dagblad The Times is het recht verleend een eigen wapen te voeren, hetgeen de eerste maal is dat zulk recht aan een courant is gegeven. Courantbe- rlcht.) De Times, ook in ons land bekend. Voert dus voortaan een eigen wapen, Men doet alsof een precedent. Met die concessie is geschapen. Maar wat speciaals men daarin ziet, Begrijp ik eigenlijk nog niet. Sinds 't eerste dagblad heeft bestaan, In d'alleroudste Times (of tijden). Nam reeds de pers een wapen aan. Om haar papieren strijd te strijden. Het scherpste wapen dat ik ken. Veel machtiger dan 't zwaard: de pen'. P. GASUS. HET VERGAAN VAN DE „HOFPLEIN". DE DERDE MACHINIST VERTELT. Men meldt ons uit Rotterdam: Zaterdagmiddag half twee arriveerde te Rotterdam het stoomschip „Kerkplein" van de Maatschappij Millingen waar zich aan boord bevonden de tien geredden van het stoomschip .Hofplein", dat verleden week Zaterdag aan de Noorsche kust is vergaan. Na aankomst, vr> i dit schip hadden wij een onderhoud met den derden machinist K. Tjassens. Deze vertelde dat hij op den be- wusten nacht net wacht had in de machine kamer Om kwart vóór vier voelden allen een hevigen stoot, doch zij wisten niet of dit aan een zware zee of aan het op een rots loopen was toe te schrijven. Het personeel van de machinekamer is zoo lang mogelijk beneden gebleven. Tenslotte moesten zij voor het in- stroomende water vluchten. De machines hebben nog eenigen tijd gewerkt, maar daar het water hooger en hooger steeg, moesten deze tenslotte gestopt worden. Toen hebben allen een benauwden nacht aan boord gehad. Den volgenden morgen toen het licht ge worden was, en het bleek dat de positie van het schip onhoudbaar was, heeft de kapitein order gegeven om in de booten te gaan. Een viertal opvarenden is in de kleine werkboot gegaan, hoewel de kapitein hun nog waar schuwde dat deze het in het zware weer niet zou houden. De overigen zijn in de groote boot gestapt welke met zeer veel moeite door twee brandingen heen gestuurd is. waarna zij door het Noorsche reddingsvaartuig wer den opgepikt. Even na het verlaten van de „Hofplein" zagen d.e menschen in de redding boot het schip in tweeën splijten, waarna het gedeeltelijk wegzonk. De kleine werkboot hebben zij nog even gezien, maar deze was weldra uit het oog verloren. Nadat de bemanning, die zich hl de groote boot bevond, aan land was gekomen, is nog een reddingsvaartuig uitgevaren om naar de werkboot te zoeken. Zondag werden de andere overlevenden verwacht. VERKEERSVERBETERING TE UTRECHT. Bres In het fort aan de Blltstraat Sedert enkele dagen zijn de opruimings werkzaamheden van het fort aan de Bilt- straat, dat jaren lang op een der drukst be reden wegen van ons land een ernstige ver keer sbelemmer in g vormde, begonnen. Onder leiding van den eersten luitenant M. de Boer van het corps pontonniers der genietroepen zijn de manschappen druk in de weer. de zware fortmuren met springstoffen op te blazen, hetgeen een waar geduld werk is. Toen wij gisteren een kijkje namen te midden van puinhoopen en ander afval, dat den drassi- gen bodem thans bedekt, waarschuwde lui tenant De Boer ons voor een komende explo sie, zoodat de geweldige slag. die het réduite eenige seconden later op zijn grondvesten deed sidderen, niet geheel onverwacht kwam, schrijft de Tel. Zelden krijgen wij zulk zwaar werk te doen, vertelde de luitenant, omdat de muren van dit fort, dat van 1851 dateert, zoo ontzaglijk dik zijn een nieuwe knal als van een kanonschot onderbrak zijn woorden. Als regel bepaalt de genie zich tot het op blazen van watertorens en ander klein goed, want het doen springen van forten komt na tuurlijk zelden voor. „Hoe lang denkt u nog dat het zal duren voor u alle vestingwerken zult hebben ver nietigd?" „Dat doen wij niet," zeide luitenant De Boer. „Wij schieten alleen maar een bres in de fortwerken, totdat het mogelijk zal zijn er een weg ter breedte van 35 meter aan te leg gen en daarmede hopen wij in Augustus klaar te zijn." DE COST GAET VOOR DE BAET UIT GOEDE RECLAME GROOTE OMZET VOOR RECLAME DRUKWERK DRUKKERIJ LOURENS COSTER HAARLEM INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a (.0 Cl, „r r„.L Nederl&adsds fabrikaat, prima kwaliteit, 5 tabletten 5 cent SNOWDEN BOOS, CHERON VALT HEM BIJ. Men schoot niet op. Later op verschillende punten overeenstemming bereikt. Tardieu en eventueele Duitsche leeningen. 's-Gravenhage, 11 Jan. Hedenochtend is In de vergadering van de 6 uitnoodigende mogendheden de discussie van gisteren over de Duitsche betalingen, waarover men gisteren optimistisch gestemd was, voortgezet. De crediteurstaten verwachtten dat deze voortgang ook heden zou doorgaan en zij spraken openlijk him teleurstelling uit over den langzamen voortgang, nu het bleek dat bij den aanvang van deze zitting geen Duit sche voorstellen waren ingediend. Zij wezen er op, dat nu reeds eenige dagen geen tastbare resultaten waren bereikt. Als een gevolg van een beroep door Chéron en Snowden op de Duitschers gedaan om nu tot een zakelijke behandeling te komen, heeft de heer Curtlus eenige voorstellen be treffende den datum van transfer en van het moratorium gedaan. Na een korte discussie beloofde hij dat deze voorstellen schriftelijk om 1 uur Zaterdagmiddag zouden worden in gediend opdat de crediteurstaten den tijd zou den hebben, zich er over te beraden. Omtrent de hedenochtend gehouden verga dering van de zes uitnoodigende mogendhe den inzake de Duitsche betalingen wordt van Duitsche zijde nog vernomen, dat Curtius op de klacht van Chéron en Snowden, dat men zoo langzaam ojjschoot geantwoord heeft, dat dit niet de schuld was van de Duitschers, daar hier alles loopt over eischen van de ge allieerden, waaraan de grondslag ontbreekt. Hij was bereid over alle acht punten, waar over men het nog niet eens is, onmiddellijk een verklaring af te leggen. Snowden was hierover voldaan. De door Curtius afgelegde verklaringen zouden nu, zooals reeds gemeld is, op schrift worden gebracht, aan de credi- teurmogendheden worden overhandigd, door deze eerst afzonderlijk worden besproken en dan om 5 uur met de Duitschers. Van Fransche zijde vernemen wij nog het volgende uit de discussies, die hedenochtend in de bijeenkomst der Zes hebben plaats ge had. Minister Snowden heeft verklaard, dat het onduldbaar was, zoo weinig als men was op geschoten. Hoezeer hij het ook betreurde, het was absoluut noodzakelijk den Duitschers iets onaangenaams te zeggen en daar de anderen het niet deden, zou hij het wel doen. Men was nu een week hier en feitelijk nog niets opge schoten. Hij had geen lust zijn heele leven in den Haag door te brengen en men moest nu tot beslissingen komen. Wanneer men als ge volmachtigde gedelegeerde optreedt, dan moet men zelf ook zijn beslissingen nemen en niet weer bij anderen raad gaan inwinnen Als de Duitschers geen zin in het Young-plan* hadden en de Dawes-regeling prefereerden, dan moesten zij dat maar in eens zeggen. Van Duitsche zijde wordt over dit Incident tenslotte nog gemeld, dat Chéron en Snowden er zich over beklaagden dat men in het ge heel niet verder kwam. Zij zinspeelden erop, dat de Duitsche delegatie geen voldoende vol macht had en meenden, dat er vragen zijn, die ook zonder Schacht kunnen worden opge lost. Omtrent de hedenmiddag te 5.15 uur ge houden bijeenkomst inzake het Duitsche her- stelvraagstuk wordt van Fransche zijde me degedeeld. dat de Duitsche delegatie omtrent de quaestie van den datum der stortingen en de mobilisatie van het Young-plan een nieuw uitstel heeft verzocht om deskundigen uit Berlijn te hooren onder voorbehoud van den datum, waarop de zaak opnieuw zou worden behandeld. Hiermede heeft men zich veree- nigd. Vervolgens is dc quaestie van het ne gatief pandrecht aldus geregeld, dat. indien Duitschland de crediteurstaten voldoening geeft op het punt van den betalingsdatum, deze Duitschland voldoening zullen geven t. a. v. het negatief pandrecht. Wat het moratorium betreft Is een tekst door de deskundigen overgelegd. Maandagnamiddag zal deze worden bespro ken. Omtrent de Duitsch-Amerikaansche over eenkomst Ls overeenstemming bereikt. Ook is men het eens geworden over de quaestie der spoorwegtarieven, waaromtren: een uitwisseling van interpretatieve nota's zal plaats hebben. Inzake de quaestie van de liquidatie van het verleden zal de voorgestelde tekst worden aangenomen. Omtrent de quaestie van het speciale depot is men het niet eens geworden; deze quaestie is naar de experts verwezen. Aangaande de quaestie der mobilisatie van het Young-plan is een uitvoerige discussie ge voerd. waarbij Chéron in herinnering heeft gebracht, het gesprek dat hij reeds met Mol- denhauer had gevoerd en waarin hij had be toogd, dat Duitschland geen buitenlandsche schuld zou mogen uitgeven, waardoor de plaatsing van de obligaties van het Young- plan zou worden belemmerd. Moldenhauer herhaalde daar tegenover wat hij gisteren reeds gezegd had, ni. dat het Young-plan te dien aanzien geenerlei ver plichting aan Duitschland oplegde. Duitschland was trouwens reeds sinds eeni gen t-ijd in onderhandeling met Krueger over de plaatsing van buitenlandsche leeaingen. Overigens moest de Duitsche regeering de Rijksbank consulteeren over de plaatsing van buitenlandsche uitgiften. Hij had experts uit Berlijn laten komen en moest dezen over de quaestie hooren. Hierop heeft Tardieu geantwoord, dat Juist omdat de Fransche regeering op de hoogte was van de voornemens om bij Krueger een leen in g te plaatsen, zij daarover reeds op 5 November j.l, de Duitsche regeering door be middeling van den gezant te kennen heeft gegeven, dat zij vernomen had. dat Duitsch land die leerüng wilde uitgeven onmiddellijk na de ratificatie van het Young-plan en da* zij daartegen bezwaar moest maken. Ook ver klaarde hij het aigument van Moldenhauer, dat een Duitsche buitenlandsche leening eerst ter kennis moet. worden gebracht van do Rijksbank, voordat zij kan worden uitgegeven, niet te begrijpen. Dit verhinderde immers niet dat Duitschland zich kon verbinden door de leening niet uit te geven. Het was Tardieu bekend, dat er onder den tegenwoordlgen minister van Financien voortdurend pogingen worden gedaan om lee ningen te plaatsen; o.a. was een leening ge vraagd aan Morgan en een andere aan Dillon Read. Op verzoek dezerzijds hadden dezen daar van afgezien. Snowden heeft daarop gezegd, dat men on getwijfeld Duitschland niet ten eeuwigen da ge mocht verhinderen leeningen te plaatsen, maar wel was hij het eens. dat Duitschland niet kan leenen. zoolang de eerste tranche van het plan niet was gemobiliseerd. Chéron uitte zich op dezelfde wijze. UITVOERING VAN DE OVERIJSSELSCOE KINDERDANSCLUB De kinderdansclub uit de vereeniging van Overijsselaren „De Oosthoek" te Haarlem heeft Zaterdag een uitvocringsavond gegeven in gebouw „Olympla", die bijzonder geslaagd ls. De avond stond onder leiding van het lid den heer J. Westervoorde, dien wij wel mogen noemen: de ziel der vereeniging, zonder dat wij daarmede aan de andere bestuursleden te kort willen doeru De heer Westervoordc heeft speciaal wat de uitvoeringen betreft getoond voor de vereeniging van groote waarde te zijn, hij is het, die een dansavond in elkaar zet, hij is de conférencier, de ontwerper van talrijke vermaken, de redenaar. Hoe prachtig had hij Zaterdag den avond weer georgani seerd. Het was alleraardigst, zooals hij de al lerkleinsten liet uitvoeren „Als het regent", het versje van „Onder Moeder's paraplu" aan schouwelijk voorgesteld, door minstens een dozijn paren peuters, leder onder een groote paraplu, zingende. Hoe 'n echt gewestelijke sfeer werd geschapen door de uitvoering van de Overijsselsche dansen, den „Driekusman" eerst, „het Kwezelken" dan, en later nog ver schillende andere. En welk een vaardige scholing hadden de kleine meisjes, die op zoo aantrekkelijke ma nier tooneel speelden in haar samen- en al leenspraken, zooals in Roodkapje, Poppen- moedertje, De twee winkeljuffrouwen. De kre kel en de mier, de Kibbelpartij. Ook noemen wij, wat de jongens opvoerden, .Luitenant en oppasser", „De vlugge bakkers- Jongen" en meer van deze vermakelijke tafe reeltjes, waarom hartelijk gelachen is. Verder werkten aan den avond mede pro fessor Antonlni met de poppenkast, buikspre ken en goocheltoeren. Van hem behoeven wij zeer zeker niet meer te getuigen, dat hij zijn talriik gehoor vermaakte. Tot het scheppen van een mooien avond droeg voorts bij de opvoering van het „Me nuet de Ponpenwinkel", 'dat. zeker niet het minst slaagde door de goede muziek Dansen wisselde een en ander af en een bal besloot den avond, die in alle opzichten uitstekend slaagde en de jonge vereeniging goeden moed geeft om zoo voort te gaan ter bevordering van den saamhoordighcidszin dec landgenooten uit den Oosthoek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ctr per re rel $'»j not-Koud wee/* een paar Wybert- tabletten f Zij bescher men tegen verkoud heid en infectie. OrtZE. GROEMTUE3 »DIM5DA6 OOMDERDA5 ZATERDAG=1 G Heden: MAANDAG 13 JANUARI Stadsschouwburg. Abonn. voorst. 2e serie. „De groote Reis". 8 uur. Schouwburg Jansweg. Het Oost Neder- landsch Tooneel. „Volpone". 8.15 uur. Gem. Concertzaal. Concert Johanna Ree- ser, alt, Jacob Bijster, orgel, piano. 8.15 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond. Volksuni versiteit. Lezing met film vertooning door H, C. Verkruysen: „Japan". 8 uur. Psycho Synthese. Openbare voordracht B. v. d. Meer: „Goethe's Faust". 8.15 uur. Palace. „Het Ontwaken" (Awakening). Too neel: Two Siemonis, 8.15 uur. Luxor Theater: „IJzeren Klauwen" en „Geboorte-echt". Tooneel: The Lloyd Sisters en Jean Modern, 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Schimmen uit het Verleden (Forgotten Face)" Tooneel: Koes Pruis, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 14 JANUARI Stadsschouwburg: 5e Gem. Volksvoorstel ling: „Het Chineesche Landhuis", 8 Uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyleris Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 'a Maan dags toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5