Het woord is aan Het Belangrijkste. WAT HAARLEM AAN HEEMSTEDE BETALEN MOET 47e Jaargang No. 14285 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 17 Januari 1930 HAARLEM S DAGBLAD (DIRECTEURENt J. C. PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR! ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week 0.2714. met Geïllustreerd Zondagsblad /032 Per 3 maandenHaarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) /337J4. Franco per post door Nederland 3.87)4. Losse nummers ƒ0.06. Geilt. Zondagsblad per 3 maanden 0-57)4, franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN: 1—5 regels 1.75, elke regel meer 035. Reclames ƒ0.60 per regeL Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbcd 14 regels O.óOt elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrond. dubbele prijs. Onze Groentjes (Dinsdag, Donderdag en Zaterdag) 14 reg. ƒ035. elke regel meer ƒ0.10. tritst i contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet ol Oog 400.-, Duim 1 250.-, Wijsvinger I 150.-, Elke andere vinger 1 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD HAARLEM, 17 Januari. Lloyd George. Aan het hoofd van een fractie van een man of zestig, die niet meer dan een tiende van de sterkte van het Lagerhuis uitmaakt, voert Lloyd George den zwaren strijd van de gedecimeerde Engelsche liberale partij. Hij doet het met al de merkwaardige begaafd heden, waarover deze geboren leider be schikt. En hij is in zooverre in een iets be tere positie dan vóór de laatste verkiezingen, dat het restant van de eertijds zoo machtige groep nu tenminste „op de wip zit", zoodat het bij belangrijke stemmingen den door slag ter conservatieve of ter Labour-zijde kan geven. Er wordt dientengevolge weer veel aandacht aan de houding der liberalen besteed, en Lloyd George, meester der par lementaire tactiek, haalt uit deze situatie wat hij kan. Maar een leidende rol kan hij zijn groep nooit laten spelen; zij moet in de practljk eenigszins in den toestand ver- keeren van den bridge-speler, die geen kaarten krijgt waarop hij ooit een behoor lijk bod kan doen, en zich steeds maar moet vergenoegen met „tegenzitten". Het is geen aanlokkelijke positie voor een man, die vijf tien jaar onafgebroken minister is geweest waarvan zes jaar premier, die Engeland ge leid heeft, als hoofd der coalitie-regeering, ook in de zwaarste oorlogsjaren en die vol komen erkend is als een aanvoerder met bui tengewoon initiatief en bezielend vermogen. Het wordt hem bovendien wel heel moeilijk gemaakt door de verdeeldheid in zijn partij- Toen Asquith (later Lord Oxford and Asquth) nog leefde, die voor Lloyd George's grootere leidersqualiteiten had moeten wij ken, bleef hem een groep trouw, welker ge schillen met de Lloyd George-liberalen de ineenstorting van de liberale partij verhaast ten. Herhaalde pogingen tot verzoening luk ten nooit geheel. Nu is Asquith al jaren dood en nog leeft de verdeeldheid voort. De oud- iiberalen staan onder leiding van Lord Grey (die bij het uitbreken van den oorlog, als Sir Edward Grey, minister van Buitenlandsche Zaken was), en deze onverzoenlijke tegenstan der van Lloyd George heeft pas weer in een rede het oude geschil verscherpt. De „Libe rale Raad", waarvan Grey de leider is, wil eigenlijk niets meer met Lloyd George te maken hebben, vertrouwt hem niet, zal bij de volgende verkiezingen op eigen houtje ageeren en verzet zich nog altijd tegen het feit, dat een verkiezingsfonds onder Lloyd George's persoonlijk beheer staat. Het gevolg van de uitbarsting van Lord Grey is algemeene verontwaardiging bij de liberale pers, die Lloyd George's leiderschap erkent en liefst zoo sterk mogelijk wil steu nen, en begrijpelijke vreugde bij de twee an dere partijen, Labour en de Conservatieven, die een nieuwe verzwakking van de Libera len constateeren. Het is een kleine minderheid van parle mentariërs, die Lord Grey aanhangt-, maar er achter staat een vrij groot deel van de liberale kiezers in Engeland. En voor de be roeps-politici zoowel als voor hen is dit in hoofdzaak een persoonlijke kwestie. Het moge wonderlijk klinken, maar in het wezen van de zaak is hun voornaamste grief, dat Lloyd Georee geen Engelschman is Hij is een zoon van Wales. Het karakterverschil tusschen En- gelschen en Welshmen is inderdaad niet denkbeeldig. De Welshman is levendiger, onstuimiger, lichter bewogen, heeft veel meer fantaisie en toont dat in scherp con trast. Hij is, tenslotte, de afstammeling van een ander ras. Lloyd George is er een typisch voorbeeld van; eer. subliem voorbeeld door zijn groote gaven. Hij is een brillant redenaar, een bril- lant polemist, een man van brillant initia tief. Zijn vindingrijkheid schijnt onuitputte lijk: hij weet altijd weer nieuwe oplossingen om uit moeilijkheden te komen. Het is alles on-Engelsch. Dat brillante wekt al achter docht. doet de statige Engelsche liberalen van den ouden stempel al afkeerig van hem zijn. Hij is niet afkeerig. op zijn tijd van de magogische middelen, waarvan zij gruwen. Hij mist de eerbiedwaardige eruditie van een Asquith. Van vele dingen, die hij behoorde te weten, weet hij niets. Zijn intuïtie, zijn genie leveren de compensatie. Maar men vertrouwt daar niet op. De echte oud-liberalen zooals Grey, Runciman en Vivian Phillips moeten er niets van hebben. Wie is die Lloyd George? Hij heeft nimmer gestudeerd in Oxford of Cambridge, samen bakermat van alle groote liberale staatslieden. En hij is hinderlijk on- Engelsch. Als hij spreekt gesticuleert hij te veel, en zijn gezicht is vol leven (ofschoon hij zich poogt, te bedwingen), en zijn oogen schitteren en twinkelen. Dat doen Engelsche oogen niet. Hij kan luchtig causeeren als een Franschman, hij is „witty" als een Fransch- man inplaats van ..humorous" als een En gelschman. Alles is leven en brio aan hem. Als Lord Grey en de zijnen ooit zoo persoon lijk werden in het openbaar, zouden zij zeg gen: „De man heeft geen stijl". Dit somt al de schrikkelijkheden wel zoowat op. Den nlechtigen stijl, de „breeding" van den ouden Engelschen liberaal mist Lloyd George. Hij sleept volksmassaas mee, hij sleept ook het parlement mee, maar de Greys en de Runci- mans weigeren om zich te laten bedwelmen door al deze snelle manoeuvres, al deze bril lante intuïtie, al dit brio. Er Is een groot precedent In de historie: Benjamin Disraëli, die het een halve eeuw geleden tot Engelsch premier bracht na een leven van politieken strijd, die tenslotte Lord Beaconsfield werd en die inderdaad een van Engeland's grootste staatslieden is geweest. Disraëli was een Jood. Hij was vol Zuidelijk temperament. Hij was een romanschrijver hetgeen men heel erg vond, en hij was aan vankelijk ook een dandy en een poseur. Toen hij zijn maidenspeech in het Lagerhuis hield werd hij uitgehoond. Hij kreeg ettelijke vijanden. Carlyle schreef van hem: „Hoe lang zal deze aap nog op John Buli's borst mogen rondspringen?" Hij won tenslotte door de macht van zijn persoonlijkheid, en toen hij premier werd, was een van zijn eerste daden om Carlyle een zeer hooge decoratie te geven. Dat was een sublieme wraak maar het was ook geen „stijl". Maar de vrouwen geloofden in hem. Zij gelooven ook in Lloyd George. Beiden hebben van haar macht ge profiteerd. Het is te verwachten dat deze zeer open lijke oorlogsverklaring van Lord Grey het begin van het einde van den Liberalen Raad zal zijn. Persoonlijkheid en daadkracht zijn macht-'ger attributen dan de stijl, de reserve, het intellectueele snobisme van Lord Grey en de zijnen. Het is de vraag of Lloyd George de liberale partij ooit nog tot grooten nieuwen opbloei zal kunnen brengen. Maar het is zeker dat de historie hem zal boekstaven als een groot- staatsman niet alleen, maar ook als een groot mensch. En het merkwaardige is, dat Lord Grey in belangrijke mate zal hebben bijge dragen tot het vestigen van die reputatie. R. P. DE VERDWENEN GELDZENDING IN BRUSSEL GESTOLEN. Over den aangeteekenden brief met 80.000 franc van Brussel naar Roermond gezonden, maar daar nooit aangekomen melden de Belgische bladen oa. het volgende: De „Soc. Générale de Belgique" verzond per aangeteekende spoedzending op 8 Jan. om 11.55 u. aan het adres van de Neaerland- sche Landbouwbank te Roermond een enve loppe, bevattend tachtig briefjes van 1000 fr. in tweeën gevouwen. De brief, welke op het postbureau in de Kansela rij straat te Brussel was afgegeven, werd aldaar ingeschreven en in administra tieve enveloppe gesloten en vervolgens ge stoken in een brievenbus van de tram met bestemming naar Brussel-Hoofdbureau. Deze brievenbus werd geledigd door een besteller om 12.10 u., welke den brief op het midden bureau neerlegde om 12.15. Van dat oogenblik af is men alle spoor van den brief kwijt. Alleen heeft men kunnen vaststellen dat een ledige enveloppe om 13.45 te Brussel-Centrale is aangekomen. Men veronderstelt dus, dat de brief tusschen 12,15 en 13.45 werd geopend. De Engelsche Marinesleepboot ,£t. Gennbezig met het vastleggen van een schiet- schat die tengevolge van de jongste stormen verging. De bemanning die uü 23 koppen bestond, is verdronken* BLOEMENDAALSCHE AUTOBUS DIENST. DE CONCESSIE INGETROKKEN. Zooals in ons Raadsverslag van Bloemen- daal te lezen staat heeft de gemeenteraad van Bloemendaal met algemeene stemmen en met ingang van 1 Maart as. de concessie verleend aan W. C. Olie voor den Bloemen- daalschen Autobus Dienst Duinlustpark Vogelenzang, ingetrokken. Over deze zaak werd een langdurige verga dering met gesloten deuren gehouden. Naar wij vernemen ligt het ln de bedoeling den tegenwoordigen concessionaris de ge legenheid te geven, na 1 Maart met anderen in te schrijven voor dezelfde route (maar dan onder andere voorwaarden) en voor den Zee weg. Het wordt wenschelijk geacht dat oeide routes in één hand komen. GEVOLGEN VAN DE MIST. AANVARINGEN OP DE SCHELDE EN DEN NIEUWEN WATERWEG. Twee schepen Ioopen zware averij op. Donderdagavond omstreeks zeven uur heeft tijdens mist op de Schelde een aanvaring plaats gehad tusschen het Zweesche stoom schip „Cismaren" en het Duitsche stoomschip „Clauss". Beide schepen liepen zware averij op. De „Clauss" Is op de middelplaat omhoog gezet. Van de „Cismaren" is een ruim vol water geloopen; het schip is voor anker gegaan. Voor de opvarenden van beide schepen bestaat geen gevaar. Een sleepboot ls in de buurt voor eventueele assistentie. Op den Waterweg- Op den Nieuwen Waterweg heeft Donder dagmiddag het Italiaansche s.s. „Mar Glaum" een aanvaring gehad met het Grieksche stoomschip „Eugenia". Het is den geheelen da? zeer heiig ge weest op de rivier, schrijft de Tel. De aanvaring geschiedde tusschen Vlaar- dingen en Maassluis. Zoodra het ongeval op het bureau van L. Smit en Co.'s Internatio nale sleepdienst bekend was, zijn onmiddellijk de sleepbooten „Maassluis" en „Rozenburg", vertrokken. Ook twee booten uit Rotterdam hebben zich naar de „Mar Glauco" begeven De aanvaring is vermoedelijk van geringe be- teekenis. Het uitgaande Italiaansche s.s. „Mar Glauco" heeft geen noemenswaardige schade opge- loopen en kon zijn reis vervolgen. De Griek is op eigen kracht naar Rotterdam terugge keerd, ten einde aldaar een kleine reparatie te ondergaan. Voor Hoek van Holland en op den Nieuwen Waterweg is het nog steeds zeer mistig. Alle schepen zijn voor anker ge gaan en sedert eenigen tijd is geen enkele boot meer binnengeloopen. DE VERKEERSVRAAGSTUKKEN. DE SAMENWERKENDE ORGANISATIES. Door de besturen van de samenwerkende organisaties op verkeersgebied n.l. den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders (Ned. Unie), de Ned- Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel (afdeeling tram), den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland en den Bond van Part. Chaufeurs, werd Don derdag in de Centi-ale een vergadering ge houden. Medegedeeld werd dat aan verschillende autoriteiten uitnoodigingen waren verzonden voor de verkeersbijeenkomst welke Vrijdag 17 Januari in het Blauwe Kruis wordt ge houden. terwijl verder een verzoek was inge komen van de Unie van Onderwijzers om mede te mogen werken op dit terrein. Van verschillende autoriteiten was reeds bericht ingekomen dat zij zoo mogelijk ter vereade- ring aanwezig zullen zijn, waar de Hoofd inspecteur. de heer Staal uit Amsterdam, de verkeersproblemen zal behandelen. Met voldoening werd kennis genomen van het feit dat de heer Aug. M. J. Sevenhuysen, architect te Haarlem zich bereid heeft ver klaard de Commissie behulpzaam te zijn, waarvan hij reeds op deze vergadering blijk gaf. Op verzoek der Commissie had de heer Sevenhuysen n.l. op zich genomen cenige belangrijke verkeerspunten hier ter stede op teekening te brengen. Door hem werd ter vergadering ni. een teekening gedemon streerd en nader toegelicht. Door de menschen uit de practijk werden hierop verschillende wenschen geuit om te komen tot een behoorlijk veilig verkeer. De voorzitter der Commissie, de heer A. Mars dankte den heer Sevenhuysen vóór zijn bereidwilligheid. LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND". De afdeeling Haarlem houdt een openbare vergadering op Maandagavond 20 Januari ln „De Nijverheid". Als spreker zal optreden de heer E. M Teenstra, oud-lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: „Politieke toestand. Staatspen sioen". Daar de heer Teenstra in den Bond van Staatspensionneering een goede bekende is, verwacht het bestuur dat het aan belang stelling van dit actueele onderwerp niet zal ontbreken, u Disraëli: Ik bekommer mij niet om icraaknemingen, maar als iemand mij beleedigd heeft schrijf ik zijn naam op een stukje papier en berg het in een daarvoor bestemd laadje. Het is verwonderlijk, zoo snel als deze namen m de vergetelheid raken. KOKSARBEID. (De Nederlandsche Koksorga nisatie, op audiëntie bij den Minister van Arbeid, heeft aangedrongen op invoering van dc Arbeidswet, ook voor koks. De minister zegde een spoedig onderzoek toe). Neerlands koksorganisatie. Is eens naar Den Haag gegaan. En zij vroeg bij den minister Daar een audiëntie aan: Excellentie, hoor 'k hen zeggen, Ach, verbeter toch ons lot, Schraalhans is de keukenmeester, Onzer vrije-uren-pot; Steeds maar bakken, stoven, braden Wij de fijnste kostjes klaar, En voordat wij ook eens rusten Zijn wij zelf voor driekwart gaar; Ook een kok wil weieens vrij zijn. Hij Is altijd aan den gang. Wij die lange messen dragen Dragen deze veel te lang; Wij zijn heusch niet bang te werken Voor ons dagelijksch gebak, Maar de koksmaat loopt nu over Tot je kokhalst van je vak; Zoo tenminste zoo vermoed ik Heeft de opperkok gepleit. Voor de wettelijke omschrijving Van den koksvak arbeidstijd, De minister heeft tenslotte, Hun in antwoord toegezegd, Dat hun zaak met ernst en stellig Gauw zou worden overlegd; Hoe werd dit zoo vlug bekokstoofd? Hier ls 't antwoord op die vraag, Ook naar 't hart van een minister Loopt de weg nog door de maag. P. GASUS Wat Haarlem aan Heemstede betalen moet. De regeling der schadeloosstelling. (pag. 1. Ie blad). Haagsche Conferentie: Langzaam vlottende besprekingen. (pag. 1, 2e blad). De geheimzinnige moord te Voorburg. Het motief tot dc daad nog niet bekend. (pag. 3, 2c blad). Bloemendaal: Raadsvergadering. (pag. 2, 3c blad). Duitschland: De Sociaal-Democraten treden Dr. Schacht op. (pag. 2, 3e blad), ARTIKELEN, enz. R. P.: Lloyd George. (pag. 1, lc blad). Brief uit BerlijnHjalmar Schacht (pag. 1, 2e blad) N.ZJI.T.M.-PERSONEEL. Door de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel wordt op Maan dag 3 Februari alhier een vergadering voor het N.Z.H.T.M.-personeel belegd ter ondersteuning van de gestelde eischen tot verbetering van de loonregeling en het reglement dienstvoor- waarden. DEBATVERGADERING JOEKES—DE KADT. Op Donderdag 23 Januari a.s. zal voor de Jongere Vredesactie een vergadering plaats vinden in het Remonstrantenhuis, Wilhel- minastraat, waar de heeren Mr. A. M. Joek°s, Vrijz. Dem. lid der Tweede Kamer en Jac. Kadt, lid der S.D.A.P. en redacteur vati het links-socialistisch orgaan „De Socialist", sul len deba'teeren over: De Volkenbond. Mr. Joekes zal als voorstander van den Volkenbond spreken, de heer de Kadt als tegenstander. De regeling der annexatie-schadeloosstelling. In ons vorig nummer hebben wij reeds medegedeeld, dat er thans tusschen de ge meentebesturen van Haarlem en Heemstede overeenstemming ls bereikt op alle punten inzake de annexatie-schadeloosstelling, Uitgezonderd nog die volgens art. 22 der Annexatiewet. Wij zijn thans in de gelegenheid om pre cies mede te deelen wat Haarlem aan Heem stede zal moeten betalen. Heemstede had gevraagd voor de overne ming van bezittingen van de bedrijven f 352.000. Haarlem bood f 303 000. Er is nu beslist, dat Haarlem f 315.000 betalen moet. Voor de winstderving van de bedrijven vroeg Heemstede gekapitaliseerd f 2.522.000. Haarlem bood f 135.000. Men is het er nu over eens dat Haarlem gedurende 10 jaar f 74.000 betalen zal, dus totaal f 740.000 Voor de overgenomen bezittingen Spaar en Hout, de sportterreinen aan de Spanjaards laan. 't dienstgebouw op Bosch en Vaart heeft Heemstede f 874.300 gevraagd. Het aanbod van Haarlem beliep f 621.419. Uitgemaakt is nu dat Haarlem f 650.000 zal betalen. Voor overgenomen weg en werken vroeg Heemstede f 89.100, terwijl Haarlem f 83.310 bood. Het bereikte compromis beslist, dat Haarlem f 85.000 zal betalen. Als wij dus deze vier punten bij elkaar nemen komen wij tot het volgende resul taat: Heemstede had gevraagd 3.837.000. Haarlem bood /l.167.719 Bij compromis Is vastgesteld, dat Haarlem 1.790.000 zal moeten betalen. De quaestie van Tuinwijk wordt door de regeering uitgemaakt. Heemstede heeft voor dit Tuinwijk f 379.000 gevraagd, terwijl het aanbod van Haarlem slechts f 135.000 be loopt. Ter bevestiging van onze mededeelingen in ons vorig nummer vernemen wij nog, dat op dit moment nog geen volledige overeenstem ming verkregen is over de schadeloosstelling die Haarlem ingevolge artikel 22 der An nexatiewet aan Heemstede moet uitkeeren. Heemstede kan zich vereenigen met een compromis-voorstel dat bij de onderhande lingen ter tafel kwam. Dit behelst dat Haar lem aan Heemstede voor belastingderving uitkeeringen zal doen over 10 jaar. Deze zouden dan ongeveer zijn: le jaar f 175.000. 2e jaar f 157.500, 3e jaar f 140 000. 4e jaar f 122.500, 5e jaar f 105.000. 6c Jaar f 87.500. 7e jaar f 70.000 8e jaar i 52.500. 9e jaar f 35.000. 10de jaar f 17-500. In totaal zou dit dus f 962.500 beloopen. Heemstede heeft voor dit onderdeel der schadeloosstelling f 1.800.000 gevraagd, ter wijl Haarlem voor het le jaar f 171.000 had ge boden, voor het tweede Jaar een kleiner be drag en verder niets meer. Blijkbaar stelt Haarlem de aanvaarding van dit laatste compromis-voorstel afhankelijk van een toezegging uit den Haag inzake extra uitkeeringen door het rijk aa:i Haarlem in gevolge de Gemeentefondsbelasting-wet. Ons werd verzekerd, dat het Haarlemsche gemeentebestuur reeds belangrijke toezeg gingen uit den Haag ontvangen heeft inzake de extra uitkeerlng aan Haarlem in verband met de gevolgen van de annexatie. In de openbare zitting van het college van Ged. Staten die as. Woensdagmiddag gehou den wordt, komt de schadeloosstelling ingevol ge art. 22 der annexatie-wet nog niet aan de orde. Ged. Staten zullen daarover in &en niet-openbare zitting, binnenkort een be slissing nemen, omdat de bepalingen van de annexatie-wet zoo worden uitgelegd, dat al leen de procedure inzake art. 19 in ^ïet openbaar moet plaats hebben. De gemeenteraad van Haarlem heeft bij de behandeling der gemeentebegrootlng voor 1930 een voorstel van B. en W. aangenomen om een reservefonds in te stellen voor do annexatie-schadeloosstelling. Dit fonds be loopt thans f 865.993.68, waarbij nog geen rekening gehouden is met de gelden van Spaar en Hout, dat de gemeente verkocht heeft. De begrootingen van de bedrijven werden dit jaar belast met de volgende reserveeringen voor de schadeloosstelling: elect riciteit f 100.000. gas f 81.800, waterleiding f 23.450. Totaal dus f 205.250. HET RUSTDAGBESLUIT. WERKWEKEN VAN 80 a 100 UUR. Donderdag werden in het gebouw Dc Cen trale twee vergaderingen gehouden op Ini tiatief van den Centia'.en Bond van Trans portarbeiders <Ned. Unie) ter bespreking van het Rustdagbesluit. De vergadering welke des ochtends plaats vond stond onder leiding van den heer A. Mars en die 's avonds plaats vond onder leiding van den heer Sormani. Uitvoerig werd door de bestuurders het Rust dagbesluit uiteengezet en verder de opvat ting die de Directeur-Generaal hieromtrent heeft. Van rechtskundige zijde is men geheel de meening toegedaan dat de werkgevers de kaarten moeten betalen waarom de organi satie dan ook besloten heeft een procedure te voeren. Echter kwamen hier te Haarlem, naar de verschillende klachten te oordcelen, diverse overtredingen voor. waaromtrent de besturen nader ingelicht wenschten te wor den. Door verschillenden der aanwezigen werd hierop het woord gevoerd. Medegedeeld werd dat b.v. in het taxibod rij r bij verschillende ondernemers niet de hand worat gehouden aan den voorgeschreven arbeidstijd doordat men, behalve de 10 uur als taxi-chauffeur, andere werkzaamheden laat verrichten, waardoor in dit bedrijf arbeidstijden van 80 a 100 uren per week voorkomen. Ook ten opzichte van den rustdag wordt niet do hand aan de voo-schriften gehouden, doordat men de betrokken werknemers in de garage werkzaamheden laat verrichten op straffe van ontslag. De besturen namen van alle opgegeven overtredingen kennis om deze m den kortst mogelijken tijd met dc betreffende werkge vers te behandelen en Indien deze bespre kingen niet het. gewenschte resultant hebben zullen de autoriteiten hiervan in kennis wor den gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1