De overige Eerste Klassers. VIERDE KLASSE C. Haarl, Voetbalbond. UW Zaterdagmiddag' Competitie. *Ind is zij direct eenige malen gevaarlijk rakelings overschiet. Bij een volgenden aan val van Haarlem lost Klipp een schot, dat over den keeper via den paal in het doel be- J&ndt (1—0). Z.FC. laat zich niet onbetuigd; zij doet eenige gevaarlijke aanvallen, waarbij vooral de linkerwing zich onderscheidt. Toch maakt Haarlem er 20 van, als Klipp na goed door loop en op uitstekende wijze scoort (20). Bij een tegenaanval van Z F.C. brengt Out den stand op 21, waarmede wordt gedraald. Na de hervatting eerst weer eenige Z.F.C.- aanvarien. Bij een dezer laat Kaan den bal vallen; ieder denkt dat het leder in het ver laten doel zal rollen, maar De la Mar weet op het nippertje te redden. Het is echter uit stel van executie; Offringa maakt met een hard schot gelijk (2—2). Het wordt nu zeer spannend; beide par- tijeu werken hard om het winnende punt. Haarlem is tenslotte de gelukkige, als Levy een goed aangegeven val met een hard schot in een doelpunt omzet (32). Met dezen stand breekt het einde aan. E. D. O. 2Stormvogels 2 (21) E. D. O. neemt al een bijzonder slechte plaats in; het is heel noodig dat de laatste wedstrijden worden gewonnen, wil men nog den dans ontspringen. Stormvogels, die op bezoek kwam, was het eerste slachtoffer. E D. O. had eerst den wind mee en wist daaj ook gebruik van te maken; zij nam door J. Oomen de leiding. Hoewel niet veel, was E. D. O. toch iets sterker; het was Van Norden, die den stand op 20 bracht. In de tweede helft heeft Stormvogels het voordeel van den wind; thans is het spel in het voordeel van de Vogels en als de achterstand verkle nd is, mpet E. D. O. alle zeilen bijzetten om verder onheil te voor komen. Onveranderd komt het einde, E.D.O heeft de kostbare punten binnen. Het E.D.O.-elftal was as volgt samenge steld: De Waard, K. Zandstra, H. Zoet, J. Steffens, W. Zandstra, A. Pennarts, J. de Waard, J. Oomen. Breems, Koene, v. Norden. A. F. C 2—R. C. H. 2 (2—0) R.C-H. 2 heeft niet van de gelegenheid gebruik gemaakt om op haar medegegadigden naar de onderste plaats flink uit te loopen, door in Amsterdam van AE.C. 2 te verliezen. Weliswaar waren de terreinsomstandigheden sterk in het nadeel van de R.C.H.'ers, doch het geheele elftal scheen een volkomen off-day te hebben. Desondanks was R.C.H. 2 voor de rust met den wind in den rug vrij wel voortdurend in den aanval, doch zag geen kans om een A. P. G. S.De Kerinemers (27) In een goed gespeelden wedstrijd zijn de Kennemers er in geslaagd, weer eens een overwinning te behalen, waardoor zij hun minimum kansje behouden. De Kennemers hebben een gewijzigde op stelling en zijn het eerste kwartier in de meerderheid. Al spoedig weet Honig de score te openen (01). De veel zwaardere politiemenschen trach ten het spel te verplaatsen, waarbij vooral Knol en Vergunst opvallen. Voor de rust, als Groot een fraaie kans mist, maakt hij zijn fout spoedig goed door op keurige wijze Nr. 2 te maken "(02). Hiermee komt de rust. Direct na de rust zijn de Kennemers er weer het eerst in; Horeman scoort het mooi ste doelpunt van den middag na fraai sa menspel met Groot (0—3). Na een missen van den Kennemers-rechts- half weet A.P.G.S. een goed tegenpunt te maken (13), terwijl even later een vrije schop door Vergunst keihard wordt ingescho ten (23). Het begint thans te spannen, doch langzamerhand komen de Kennemers los en fraai combineerend gaat het telkens op het doel af. Groot maakte keihard No. 4, terwijl vijf minuten later Honig den stand op 25 brengt. De Kennemers spelen nu een gewonnen spel; zij hebben geen moeite om den stand door Horeman en Steeman op 27 te bren gen. T. H. B.Amstel (26) Een smadelijke nederlaag voor de ..Haar lem Boys", die nu nog lang niet veilig staan. Gelukkig voor haar heeft DS.V. ook verloren, zoodat de strijd tusschen T.H.B. en D.S.V., die a.s. Zondag gespeeld wordt, wel heel be langrijk is! Voor rust was T.H-B. lang niet slecht; er werden zelfs talrijke aanvallen ondernomen, zoodat de stand 22 met rust wel een goed. beeld gaf van de krachtsverhouding in de eerste helft. Toen was nog niet te zien, dat het na rust zoo'n riébacle zou worden. T.H.B.dat de eerste aanvallen ondernam, wist. door een goed schot van Rootselaar de leiding te nemen, maar nauwelijks was weer afgetrapt, of de stand was weer gelijk (11), zoodat opnieuw begonnen kon worden. Dat deed T-H.B. dan ook: Rootselaar scoorde zijn tweede doelpunt (21), maar wederom was de stand onmiddellijk daarna gelijk. Na rust kreeg TH.B. den wind mee. zoo dat een overwinning niet tot de onmogelijk heden behoorde. Maai- al gauw bleek dat vrij wel alle samenhang in het elftal verdwenen was. Amstel kwam er steeds beter in. Haar aanvallen, die goed open werden gehouden, waren snel en gevaarlijk, en wat de backs, ciie uitstekend verdedigden, ook deden, zij konden niet. beletten, dat Amstel langzaam maar regelmatig de score verhoogde. Vooral het derde doelpunt, dat ontstond uit een goed genomen vrijen schop, was fraai. Tegen het eind raakte TH.B ontmoedigd; een 6—2 nederlaag op eigen veld valt dan ook niet mee! ZeemeeuwenD. S. V. (10) Zeemeeuwen had slechts weinig belang bij het resultaat dezer ontmoeting en dat zal dan ook wel de reden zijn, dat lang niet zoo werd gespeeld, of in ieder geval niet zoo produc tief als anders. Bij D.S.V. het tegendeel: zij staat onderaan de ranglijst, is echter nog lang niet „reddeloos" en speelde dus met al het vuur. waarmee dergelijke elftallen in den regel spelen. Het was lang geen slecht resultaat van D.S-V. om tot enkele oogen- blikken vóór tijd den stand 0—0 te handha ven. Toen kwam het voor haar teleurstellen de slot-; een corner waaide in het doel. Zeemeeuwen was geheel compleet, maar nadat scheidsrechter Pelser het beginsignaal had gefloten, duurde het nog wel een kwar- enke! doelpunt te scoren. In de middenlinïe speelt Prevost wel het beste, terwijl de ach terhoede zich de aanvallen van de Amsterdam mers van het lijf houdt. Met gelijken stand wordt gedraaid. De tweede helft begint met eenige goede aanvallen van R.C.H. 2. doch voor het doel blijft het mis: langzamerhand krijgt dan het groote enthousiasme van de Amserdammers de overhand. Met een goed schot geeft de mid voor zijn elftal de leiding, terwijl door goed spel van den rechtsbuiten, die met moeite door de Racing-defensie kan worden gehouden, het gevaar thans niet van de lucht is. Toch weet men stand te houden tot kort voor het einde, toen een wegens hands van Muller toegestane penalty ingeschoten wordt, waarmede ook A.F.C. tenslotte in veilige haven is. Gescoord wordt er tenminste niet meer zoodat AJ.C, 2 wint met 20. R.CH. 2 speelde met: Radsma, Kaestner, Van Dam, Prevost, Nieuwenhuis, Muller. Nachtegeller, Kedde, Hoogendoorn. L. Kuit, Spoor. Ajax 2H. F. C. 2 (30) H F.C. II. dat zich de laatste weken zoo duchtig weerde, speelde ditmaal zeer slecht. Het geheele elftal, op keeper Perre na, was er dan ook hopeloos uit. Wanneer de Ajax-midvoor meer geluk gehad had, aan was H.F.C. n er nog veel slechter afgekomen. In het begin van den strijd wegen de par tijen goed tegen elkaar op; en de Hf.C.- voorhoede wordt uitstekend gevoed. Deze li nie, waarin Reuvekamp Gille ontbrak, blijft echter steeds niet doortastend genoeg. Wanneer de Ajax-midvoor een beetje hard handig op zij gezet wordt, geeft de scheids rechter penalty. Ajax II profiteert hier ech ter niet van. Kort hierna maakt- een van de Ajax-backs hands, wat den scheidsrechter echter ont gaat. Vooral de Ajax-midvoor speelt uitstekend; hij zendt menig goed schot in. Aan den an deren kant schiet Hagenaar eenige malen waarmede de keeper niet veel last heeft. Even voor rust scoort de Ajax-linksbinnen door een misverstand in de achterhoede. Rust 1—0. Na de rust blijken Engelberts en Marchant op halve kracht te spelen; daardoor presteert H.F.C. II niets meer. Ajax II weet nog twee goede doelpunten te maken. Als de scheidsrechter het einde fluit, is ieder blij, dat het afgeloopen is. De opstelling van H.F.C. II was als volgt: Perre, Engelberts, Smit, v. Riemsdijk, Kruyer, Marchant, Dorsman, Zwijndrecht, Koremans. Hagenaar, Pareeren. tier voordat Zeemeeuwen een behoorlijken aanval opzette. Steeds was D.S.V. sterker, maar behalve een kopbal, die door De Jong op meesterlijke wijze gestopt werd, wist de schotlooze Amsterdamsche voorhoede slechts zelden gevaarlijke momenten te scheppen. Na ongeveer twintig minuten kwam Zee meeuwen er beter in. Een kopbal van Moole- naar ging juist over en enkele schoten wer den gestopt. Na rust was het in hoofdzaak een strijd tusschen den Zeemeeuwen-aanval en de D.S-V.-verdediging. Het feit dat keeper De Jong hoogstens een drietal ballen te verwer ken kreeg, demonstreert wel duidelijk het overwicht. De Zeemeeuwen-voorhoede beging echter een groote fout: de bal werd veel te vaak gestopt en te langzaam doorgegeven, zoodat kluiten van spelers ontstonden en het overrompelende karakter der aanvallen achterwege bleef. Ook werd veel te weinig geschoten, de back Keur had er nog de mees te op zijn rekening! Vlak voor tijd had een goed door Koper genomen corner het ge noemde resultaat. Met 10 kwam het einde. Deze uitslag is voordeelig voor T-H.B. KinheimO. V. V. O. (11) Kinheim verliest den toss en moet tegen den wind aftrappen. De thuisclub komt spoe dig flink opzetten. Ellen lost een tweetal schoten in de goede richting maar beide kee- ren blijft de bal op de doellijn liggen. O.V.V.O. wordt geleidelijk sterker en er ont staan benauwde oogenblikken voor het doel der thuisclub. Dank zij het goede verdedigen van Grapendaal gaan er eenige mooie kan sen voor de gasten verloren. Tien minuten vóór rust weten zij echter him meerderheid in een doelpunt om to zetten. (01). Ook de tweede helft begint met een over wicht van O.V.V.O., doch spoedig zijn de rol len weer verwisseld. Goed samenspelend gaan Boot en Michel naar varen en met eer. uit stekend gericht schot weet laatstgenoemde gelijk te maken. (11). Vijf minuten vóór het einde slaat een der backs den bal met de handen weg, hetgeen den scheidsrechter ontgaat. Met O.V.V.O. in den aanval komt- het einde. Z. R. C.Schoten (34) De tweede ontmoeting tegen. Z.R.C in Amsterdam is wederom geëindigd met een verdiende overwinning voor Schoten. Het ging niet. zoo gemakkelijk ais de eerste maal in Haarlem, waaraan het zeer gladde veld niet vreemd is. Daar de aanvoerder P. Koeleman wegens een verleden week opgeioopen blessure niet kon mee spelen, werd zijn plaats ingenomen door zijn broer J. Koeleman; deze heeft dit op verdienstelijke wijze gedaan. Al direct zitten de geel-zwarten voor het Z R.C.-doel. waar eenige fraaie kansen wor den gemist- Da n brengen de Z.R.C.'ers een tegenbezoek en met succes. Als de linksbuiten den bal krijgt toegespeeld, doelpunt hij via Dikmans (1—0). Schoten zet er alles op om gelijk te maken; dit- gelukt op de volgende manier: Eerst schiet Philippo tegen de bovenlat; de terugspringende bal word*., wederom door Van Gasteren tegen de lat gescheten. Nu vangt. De Goede het leder op en doelpunt via den onder kant van de lat (11) - Een welverdiende gelijkmaktr. Dan zien wij weer eenige gevaarlijke aan vallen van Z.R.C.; wederom scoort de links buiten (21). Even voor rust gelukt het Cyon, om wederom gelijk te maken (2—2). In de tweede helft pakt ZJt.C- flink aan. maar stuit op de achterhoede. Uit een goeden aanval van Schoten geeft Philippo keurig over aan Cyon, die geen fout maakt (23). Z.R.C. tracht het spel te forceeren. Nu krijgt Maas den bal tegen zijn hand geschoten; de scheidsrechter geeft penalty; hieruit maak; Z.R.C. gelijk (3—3). Dan krijgt Schoten weer de overhand. Ui' een voorzet van links doelpunt wederom Cyon j:3-4). 't GooiHermes-D. V. S. (11) Deze wedstr-d was bepaald slecht te noe men. Het was een lukraaktrapperij van het begin tot heleinde. De rust ging in met blan ken stand. H. D. V. S. had een kwartier na de pauze succes, toen Van der Griendt in kopte (01). Meilof bracht den stand daar na weer in evenwicht (11L Daarna was het smijt- en duwpartij van je welste. Het einde kwam met ongewijzigden stand. SpartaAjax (22) De Amsterdammers, die met een invaller spelen, vallen onmiddellijk aan. De Spar tanen hadden nog al last van hun zenuwen, wat wegens de groote belangrijkheid van dezen wedstrijd best te begrijpen is. Nadat een doelpunt van Van Kol was ge annuleerd wegens off-side, breekt Voormo len door (1—0). Mulders maakt eenige mi nuten later den gelijkmaker, waarmee de rust Ingaat (11). In de tweede helft heeft Mulders ten tweeden male succes en scoort uit een voor zet van Van Rheenen (12>. De Rotterdam mers zeten hun beste beentje voor en oefe nen een gevaarlijken druk uit op het doel der Meerbewoners. Formenooy maakt uit een strafschop gelijk (22). Het kaat dan fel toe, de verdediging van Ajax heeft het zwaar te verantwoorden. Verandering in den stand komt er evenwel niet meer. H. B. S.Hilversum (12) Een slappe wedstrijd. Na zeven minuten heeft -H. B. S. de leiding door een schot van Ophorst <10). Na 29 minuten maakt Kramps gelijk <11). Na rust is Hilversum iets sterker, doch de „kraaien" weten de bezoekers van him lijf te houden. Tenslotte geeft Kramps na een half uur spelen zijn club opnieuw de leiding (12), in welken stand het einde komt. Blauw Wit—V. U. C. (4—1) Het eerste doelpunt voor de Amsterdam mers. die met Hageman in de plaats van Homborg spelen, wordt door Dorenbosch ge scoord. (1-^0). Van den voet van Ferwerda komt even later het tweede doelpunt (20). V. U. C. valt eenige malen gevaarlijk aan. Het appelleeren is niet van de lucht. Op een gegeven moment staat de geheele Haagsche verdediging o.i. misplaatst te protesteeren, van welke gelegenheid Ferwerda gebruik weet te maken door den voorsprong van Blauw-Wit te vergrooten (30). Het vierde doelpunt laat niet lang op zich wachten, maar wordt geannuleerd, daar de bal reeds uit was. Even later wordt Van der Glas voor de vierde maal gepasseerd door den actieven rechtsbuiten (4—0). Na rust hebben de Hagenaars na vijf mi nuten spelen succes als Dill van dichtbij Schindeler onhoudbaar passeert (4—1). Hoe wel de gasten gedurende de laatste tien mi nuten in de meerderheid zijn, komt er geen verandering meer in den stand. E. H. S.Sloterdijk (3—1). Niettegenstaande E. H. S. met invallers voor den linksback en linksbinnen ver scheen, heeft zij uitstekend partij gegeven en Sloterdijk dan ook met een 31-nederlaag naar huis gestuurd. Het vlotte reeds dadelijk goed in de voor hoede der rood-witte Haarlemmers en al ver schillende aanvallen had Sloterdijk's achter hoede met veel moeite afgeweerd, toen Ruig- rok het eerste doelpunt maakte met een hard schot (10). Hoewel E. H. S. tactisch en technisch beter was, wist Sloterdijk dank zij haar enthousiasme en geleid door den goed-spelenden middenvoor gevaarlijke te genaanvallen op te zetten. Nadat één dezer uitvallen den gelijkmaker opgeleverd had, bleef E. H. S. het laatste deel voor rust do- mineeren. Steeds werd getracht de backs van Sloterdijk het wegwerken te belemmeren. Éénmaal leverde dit zelfs een doelpunt op. Een Sloterdijksche achterspeler raakte zóó in het nauw, dat hij niets anders wist te doen, dan den bal in eigen doel te wer ken. Weliswaar kwam E. H. S. hierdoor ta melijk goedkoop aan een tweede doelpunt, maar het was zeker verdiend. Na rust gaf de eerste periode weer een overwicht van E.H.S. te zien. Na tien mi nuten een scrimmage voor het doel der te genstanders. Ruigrok zag in het strijdge woel zijn kans schoon en vergrootte den voorsprong van E. H. S. Wel had E. H. S. nu eens mooien voorsprong van 31, maar zij was nog lang niet veilig. Steeds feller kwam Sloterdijk opzetten. Zij kreeg nog wel gelegenheid om een beter resultaat te ver krijgen, maar profiteerde hiervan niet. Het einde van dezen prettigen wedstrijd, die een iets te forsch slot had, kwam met 3—1. EERSTE KLASSE A. Haarlem 3 aSpaarnevogels (23) Haarlem begint met tien spelers. Ondanks dit weet ze door Daudey de leiding te nemen, die via de lat scoort (10>. Spaarnevogels beantwoordt dit doelpunt met enthousiast en goed spel. Uit een mooie doorbraak maakt Teunissen gelijk (11). SpaarncvogeLs is nu vrijwel voordurend in de meerderheid. Als de belde Haarlem-backs elkaar verkeerd begrijpen weet Tar.german hier handig van te profiteeren en zijn club de leiding te geven (12). Even later brengt Do Bruijn den stand op 1—3, als hij van een te zacht teruggespeelden bal gebruik maakt. Een penalty, aan Haarlem toegekend we gens een handsgeval. wordt naast geschoten. Met den stand 13 voor Spaarnevogels breekt de rust aan. In de tweede helft Is Haarlem sterker, doch goed verdedigen houdt voorloopig de score tegen. Een hard schot van Van Keulen wordt uit het doel gekopt. Dan ziet Haarlem zich weer een penalty toegewezenSchravcn- dijk brengt den stand op 23. Hard werken de veteranen voor den ge lijkmaker. maar Spaarnevogels werkt zoo mogelijk nog harder om deze te voorkomen. Dit gelukt haar en als de heer Cassee, die goed leidde, tijd fluit, krijgt Spaarnevogels iets meer, dan zij verdiende. E. D. O. 3Damiaten (14) De bezoekers beschikken over een goed elftal, waartegenover de thuisclub niet veel heeft in te brengen. Van meet af aan wordt er een flink tempo ingezet, met Da miaten in de meerderheid. Zij woeien dan ook spoedig een 02-voorsprong te verkrij gen. De thuisclub kan dan den achterstand icrkleinen. (1—2), De tweede helft is E.D.O. geruimen tijd in de meerderheid, maar door goed verdedigen en slecht schieten gaan vele kansen verlo ren. Men denkt dat met dezen stand het ein de komt, maar de bezoekers hebben een andere meening en weten even voor het einde nog tweemaal te scoren. (14). HillegomHaarlem 3 (21) Een goede prestatie van Haarlem 3. om met niet minder dan zes invallers, slechts met 2—1 in Hillegom te verliezen. Hillegom wint den toss. zoodat Haarlem met wind tegen aftrapt. Hillegom is direct sterker en het Haarlem-doel beleeft angsti ge momenten; keeper Moolenaars is de si tuatie echter volkomen meester. Een schot van één der Hillegommers belandt tegen de lat. Rust breekt aan met blanken stand. Na de hervatting heeft Hillegom uit een scrimmage spoedig de leiding (l0). Hil legom is ook tegen den wind in sterker en bij één der volgende aanvallen maakt de linksbinnen op goede wijze uit een through pass den tweeden goal '20). Dit wordt Haarlem te bar en bij een doel- worsteling wordt de achterstand verkleind (2—1). In den stand komt verder geen ver andering meer, zoodat Hillegom een ver diende overwinning behaalt. Scheidsrechter HonUk leidde goed. D. I. O.—I. V. O. (3—1) Beide clubs waren nog niet in veiligheid, zoodat het te begrijpen is. dat een interes sante strijd ontstond. D.IO. dat verdiend won, stelde zich nu definitief in veiligheid, maar voor I.V.O. gaat het er nu donker uit zien. Het zwaartepunt ligt in het feit dat er geen samenhang in het elftal is; stuk voor stuk doen alle elf dikwijls goed werk en zij hoefden wat dit betreft, niet voor D.I.O. onder te doen. Eén der besten was S. rie Vries, die het zwaar te verantwoorden tegen den sterken linkervleugel van D-I.O- Voor rust konden geen der beide partijen op dreef komen. Een lichtpunt was de goal, op bijzonder fraaie wijze gesoord door den linksbuiten van D.I.O. uit een voorzet van den rechtsbuiten. I.V.O. was voor rust beslist sterker; de gelijkmaker was alleszins ver diend. Rust 11. Na rust ging het. vooral bij D.I.O- veel beter. De rechtsbinnen scoorde het tweede punt, terwijl Saeys ook nog een schot van den rechtshalf in zijn doel liet verdwijnen (31). I.V.O. kreeg nog vele kansen om op te halen, maar zelfs de meest eenvoudige ble ven onbenut. Eens rolde de bal uit een voor zet op een meter afstand voor het doel langs, maar alle I.V.O.-aanvallers misten. Ook wij zigingen in het elftal hadden niet het ge- wenschte effect. Einde kwam met 31. Eerste klasse B. Bloemendaal 2Ripperda (31) Het spel der gasten heeft aanvankelijk niet veel te beteekenen, zoodat de Bloemendaal- sche verdediging met gemak meester van het terrein blijft. Aan den anderen kant heb ben de verdedigers moeilijker werk. Voorloo pig houdt men echter ook hier stand. Na 20 minuten spelen weet de Bloemendaalsche rechtsbinnen na goed doorzetten te scoren. Ripperda is hierna zoo vriendelijk uit een strafschop den bal meters naast te trappen. Toch komt de gelijkmaker als de linksbinnen der gasten na een goeden aanval het leder in het Bloemendaalsche doel werkt. 11. Kort hierop scoort Eijsten met een formi dabel schot Bloemendaal's tweede doelpunt, zoodat met 21 voor de witten wordt ge draaid. Na de hervatting speelt Ripperda stukken beter. De aanvallen op het witte doel zijn talrijk err niet van gevaar ontbloot doch het schieten laat zeer veel te wenschen. Tegen de verhouding in maakt Ad. Cassee tegen het einde nog een derde doelpunt voor Bloemendaal, zoodat de witten dezen span- nenden strijd met 31 winnen. Stormvogels 3Haarlem 4 (44) Haarlem 4 heeft gisteren in IJmuiden een kostbaar punt binnengehaald. Haarlem 4 sueelde een goeden wedstrijd, speciaal haar voorhoede had haar dag. De stand is spoedig 0—3 door Schoten van Hetem, Kornmann en Mas. Stormvogels ziet zich twee penalties toe gewezen. die beide benut worden. Rust breekt aan met den stand 2—3. Direct na de rust trapt een back van Storm vogels na een voorzet van Mos den bal heel solide in eigen doel. Door een fout in de achterhoede van Haarlem wordt het 34, terwijl Stormvogels even vóór tijd gelijk maakt (44). Haarlem had een kleine overwinning wel verdiend. De scheidsrechter leidde goed. R. C. H. 3—H. F. C. 3 (2—2) De eerste aanvallen zijn voor HF.C. en mede doordat de Racing-backs nogal onzeker Staan te spelen, ontstaan er voor het R.C.H. doel vele hachelijke situaties. Kort na het begin reeds kan Veenstra een hard schot niet voldoende stoppen; de te rugspringende bal wordt door Sturm hard in geschoten. R.C.H. onderneemt nu ook eenige attaques, maar het eenige resultaat is een bijzonder hard schot van De Graaf tegen de lat. De H.F.C.-middenlinie. waarin Gobets uit blinkt. stuwt de voorhoede steeds op. Toch komt een goal aan den anderen kant als Ra makers den bal handig vrijmaakt en hard inschiet. Weer is het dan Sturm die den bal kalm langs Veenstra plaatst. Kort hierop moet dezelfde speler wegens een knieblessure uitvallen, waardoor de wed strijd eenige minuten gestaakt wordt. Als weer begonnen wordt, valt R.C.H. ver woed aan. De Graaf schiet een voorzet in eens hard in. echter juist tegen den keeper aan. In de tweede helft is R.CH. doorloopend sterker, maar de voorhoede speelde veel te kort om succes te hebben. Alleen Van Sin- doren maakt een gunstige uitzondering, maar zijn voorzetten worden meestal onderschept door de goed spelende H.F.C.-verdediglng. Kort voor het einde belandt een corner van Van Sinderen ineens in het doel, waardoor de stand gelijk wordt. Hiermede komt het einde. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 KLEERMAKER ■HunnriBI De Uitslagen. I A: HillegomHaarlem 3 Haarlem 3a—Spaarnevolgels E.D.O. 3Damiaten D.I.O— I.V.O. I B: Bloemendaal 2—Ripperda R.C H. 3—H.F.C. 3 Stormvogels 3—Haarlem 4 n A: T.H.B. 2—Bloemendaal 3 II C: E.HS.2-EJ3.0. 5 D.OA.V.V.H. n D: HF.C. 4Zand voort 2 8—5 III A: I.V.O. 3—E.H.S. 3 Spaarndam 3—Zand voort 3 uitgesteld R.C.H. 9Bloemendaal 5 63 III B. Damiaten 3Kennemers 6 7—1 III C: 2—1 2-3 1—4 3—1 3—1 4 4 1-1 2—1 3-3 Spaarnevogels 3—D.S.K Stormvogels 6—D.W.O. 4 2—1 op. 1-3 m D; H11 linen 2—Spaarndam 6—2 gestaakt m E: Spaarnevogels 2—TH.B. 3 Zandvoort 4D.W.O. 3 m F: Damiaten 2T.H.B. 4 JUNIORES. Afdeeling A ZeemeeuwenBeverwijk H.F.C.—Bloemendaal a 4—1 12—0 0—0 5—7 fdeellng B ZandvoortE.D.O. b 8—2 Haarlem bT.H.B. Adspiranten. Bloemendaal bBloemendaal c 10- 0 R.C.H. aBloemendaal a 14 Zaterdagmiddag-competitie. IJ.F.C.Kennemerland 7—1 Kennemerland 2R.C.V. 2 Kennemerland 3Vliegende Vogels 3—3 IJ. F. C.Kennemerland (71) IJ. F, C. heeft korte métten gemaakt met haar concurrent Kennemerland; de IJmui- denaren, die uit de twee resteerende wed strijden nog maar één punt noodig hebben, zijn vrijwel zeker voor de derde maal in suc cessie kampioen. Een titel, die hun zeker toekomt, want het spel der IJ. F. C.'ers is buitengewoon goed. De grootste kracht schuilt in de voor hoede. die voortreffelijk voetbal speelt. Vooral W. v. d. Steen, de snelle linksbuiten, is een rasvoetballer. Hoewel deze een spe ciale bewaking van Rijk Prins genoot, wist hij toch enkele malen te ontsnappen en die enkele doorbraken leverden IJ, F. C. vier doelpunten op In het begin zijn de bezoekers Iets meer in den aanval; al spoedig krijgt de rechtsbin nen gelegenheid om zijn club de leiding te geven, doch hijschiet juist naast Blink- hof doet het beter en scoort onhoudbaar (1—0). Van der Steen vergroot met een hard en onhoudbaar schot den voorsprong. Kort na de hervatting weet Van der Steen even aar. zijn bewaking te ontsnappen cn de stand is 3—0. Nadat Langerels, Kennemerland's rechts binnen, juist naast, heeft, geschoten, is het weer Van der Steen, die scoort (4—0). Het enthousiasme van belde ploegen doet prettig aan; geen moment verslapt het spel. De veteraan Blinkhof profiteert van onvol doend wegwerken der Kennemerland-ach terhoede i50), waarna Kroon de eer voor de Haarlemmers redt. Er volgen nog meer aanvallen der bezoe kers, doch ook de achterhoede van IJ. F. C. is voor haar taak berekend. Tegen het einde brengen Van der Plas cn Van der Steen met onhoudbare schoten den stand op 71. zoodat IJ. F. C. dezen fair gespeeldcn wedstrijd met flinke cijfers wint. TramvogelsH. T. M. (25) De Tramvogels zien zich genoodzaakt met negen spelers te beginnen, terwijl H.T.M. vol ledig is. Na een half uur komt een tiende speler binnen de lijnen, doch een kwartier na rust verlaat de middenvoor met spierkramp het terrein, zoodat bijna de geheele wedstrijd met negen man gespeeld werd. Ondanks dezen tegenslag werd door Tram vogels flink party uegeven! Reeds weinige minuten na het begin neemt HTM. dc lei ding (O—l) De partijen gaan tamelijk goed tegen el kaar op. de aanvallen der H.T.M. zijn echter het meest gevaarlijk. Het gelukt echter aan de Tramvogels na een half uur gelijk te maken. (1—1). Eenige goede aanvallen der II.T.M. volgen, waarvan één succes oplevert (12). Nog voor rust echter moet ook de H T M - keeper Koek. voor de tweede maal visschcn, zoodat rust met 22 Ingaat. Na het kopje thee Is terstond de H.T.M. In den aanval; zij neemt geleidelijk het spel ln handen. Succes komt echter pas, nadat de Tramvogels een misverstand in hun achter hoede scheppen (23). Dc Tramvogels trachten het terrein te her winnen. doch ze krijgen geen schijn van kans. H.T.M. blijft het meest aanvallend; zij ziet haar overwicht beloond, want een paar goede doelpunten worden aan dc score tcx-e- voegd. (2—5). Hiermede komt liet einde,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11