Kon. Ned. Voetbalbond. Wat onze eerste Massers deden Onze Tweede Klassers* De Derde Klassers. DE UITSLAGEN. Heftige strijd om de leiding zoowel in Af dee ling I als in Afd. II. Ajax klopt A.D.O. met den oneven goal. R.C.H. wint na heel veel moeite en met veel geluk voor de tweede maal van Haarlem. V.S.V. verliest in Dordt van D.F.C, Een fraai resultaat van H.F.C. tegen Stormvogels in IJmuiden. Zandvoort en Bloemendaal winnen beide met 41 resp. van H.V.C. enA.F.C. Wegens sneeuwval in het Noorden geen wedstrijden. AFDEELING L Eerste klasse: Ajax—A. D. O. Hilve rsumSpa rta ExcelsiorH. B. S. HaarlemR. C. H. D. F. C.—V. S. V. Tweede klasse A. HollandiaSpartaan K. F. C.Alcm. Vlctrix W. F. C.—H. R. C. D. W. 8.—West Frisla Z. V. v.—V. V. A. Tweede klasse B. A. F. C.Bloemendaal ZandvoortH. V. C. BaarnVelox HerculesZeeburgia B. F. C.—D. E. C. Derde klasse A. Assendelft—Purmersteij n MeervogelsQ. S. C. KennemersK. V. V. O. S. V.—A. P. G. S. Helder—de Volewijckers Derde klasse B. O. V. V. O.—Z. R. C. AmstelKinhelm D. S. V.—T. H. B. O. D. E.Zeemeeuwen SchotenHortus Vierde klasse C. A. D. W.—Halfweg E. D. W.—E. H. S. Reserve eerste klasse- Blauw Wit 2—Haarlem 2 R. C. H. 2—Hilversum 2 H. F. C. 2—E. D. O. 2 Z F. C 2—Ajax 2 Reserve derde klasse A V. 8. V. 2—O. 8. V. 2 Q S. C. 2—Z. V. V. 2 Z. F. C. 3—Alcm. Victrix 3 H. R. C. 2—Hollandia 2 AFDEELING II. Eerste klasse StormvogelsH. F. C. Hermes-D.V.S.Z. F. C. V.U.C.H. V. V. Tweede klasse A. OvermaasD. H. C. S. V. W 8. V. V. R. F. C.—B. M. T. MerwedeV. I. O. S. Quick—C. V. V. 1—0 3—2 3—6 0—2 2—1 1—1 2—2 2—1 0—1 2—0 1—4 4—1 1—3 2—0 3—3 6—2 2—1 4—2 1—1 2—5 0—2 3—3 2—3 Tweede klasse B: U. V. V—O. D. S. 2—2 Steeds Hooger—Fortuna i_9 NepunusGouda 31 XerxesUnitas 43 V. O. C—V. D. L. 2—4 Derde klasse A. U. V. S.Hillinen 24 Rijswijk—R. v. C. 3—1 A. S. C.—L. F. C. i_4 Reserve eerste klasse C. V. V. 2Xerxes 2 30 Unitas 2Excelsior 2 12 Sparta 2—V. O. C. 2 22 Feijenoord 2—D. H. C. 2 4—1 H. B. S. 2—U. V. V. 2 l—o AFDEELING HL Eerste klasse. Z. A. C.Enschedé 12 Tubantia—Heracles 0—1 WageningenGo ahead 04 AFDEELING IV. Eerste klasse: P. S. V.—B. V. V. 5—2 L. O. N. G. A.Eindhoven Wilhelmina—N. A. C. 2—5 Willem IIRoermond 30 RANGLIJSTJES AFDEELING L Eerste klasse: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem üüiHiiiiiiniiiioi Ullllliliüllli 1—1 Ajax 14 8 3 3 19 35-17 136 4—0 A. D. O. 12 6 4 2 16 34-20 1.33 R. C. H. 14 7 3 4 17 38-28 1.21 Hilversum 15 7 3 5 17 34-38 1.13 1—3 H. B. S. 13 5 3 5 13 34-30 1.— Excelsior 13 5 3 5 13 38-39 1— 1—1 Sparta 13 5 3 5 13 32-32 1.— V. S. V. 15 4 5 7 13 27-34 0.87 D. F. C. 14 4 4 6 12 26-31 086 12 Haarlem 13 1 1 11 3 24-53 0.23 3—1 Tweede klasse B: 0—2 3—1 D. E. C. 16 11 3 2 25 41-23 1.5e Zeeburgia 16 11 1 4 23 39-20 1.44 Hercules 14 8 4 2 20 45-33 1.43 Velox 15 9 2 4 20 46-27 1.33 2—1 B. F. C. 17 6 3 8 15 35-33 0.88 4—2 Bloemendaal 15 5 3 7 13 30-32 0.87 1—3 Baam 16 5 2 9 12 25-45 0.75 2-4 Zandvoort 15 4 2 9 10 23-35 0 67 H. V. C. 16 3 3 10 9 25-45 0.56 A. F. C. 14 3 1 10 7 29-35 0.50 AFDEELING n. Eerste klasse: 26 Z. F. C. 17 10 2 5 22 56-36 1 29 4—3 Blauw Wit 17 7 5 3 19 29-21 1.27 Feijenoord 15 7 3 5 17 45-26 1.13 H. V. V. 15 7 3 5 17 35-33 1.13 Stormvogels 15 6 2 7 14 34-35 0.93 3—1 H. F. C. 14 4 5 5 13 25-30 0.93 5—2 E. D. O. 13 4 4 5 12 29-29 0.92 2—2 Hermes-D.V.S- 13 3 5 5 11 20-34 0 85 1—2 't Gooi 15 5 2 8 12 23-37 0.80 4—0 V. U. C. 14 4 I 9 9 28-43 0.64 Haarlem-R. C. H. (0-2) Als ooit een uitslag van een wedstrijd de verhouding verkeerd weergeeft, dat was dat ongetwijfeld gisteren in de plaatselijke ont moeting tusschen Haarlem en R. C. H. De roodbroeken waren zeer zeker veel sterker, dan R. C. H.; slechts twee zeer gelukkige doe; punten in dezen wedstrijd kwamen ten gunste van de Racing De roodbroeken waren over alle linies ster ker dan R. C. H.; het liep de roodbroeken in alles tegen. De volgende elftallen kwamen tegenover elkaar te staan; Haarlem: De Vries, W. v. Daalen, Huysmans, P. v. Daalen, Bieshaar, Vreeken, Oldenburg, Kammeijer, Breeuwer, v. Polanen, Onkenhout. R. C. H.: Paape, De Geus, Verkerk, v. d. Werve, Hanse, Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. In het begin komen van beide zijden enkele aanvallen, die door de achterhoeden worden onderbroken. Als dan na vijf minuten bij een aanval op het Haarlem-doel Van Daalen Ver kerk afhoudt geeft de scheidsrechter om on begrijpelijke reden een vrijen trap wegens trappen. Hieruit scoort Ruls voor R. C. H. (0—1). De roodbroeken blijven enthousiast door spelen: het doel van R. C. H. is herhaaldelijk in gevaar, maar ontsnapt herhaaldelijk aan een doorboren. Kammeijer en Oldenburg wis selden spoedig van plaats; dit is geenszins een verzwakking. De roodbroeken blijven in de meerderheid: de uitvallen van R. C. H. worden steeds door de Haarlem-verdediging onderbroken. De middenlinie van Haarlem zit goed ach ter haar voorhoede; dit vooral was oorzaak van de meerderheid, die de roodbroeken over de Racing toonden. Herhaaldelijk moet dan ook Kos handelend optreden; hij doet zijn werk naar behooren; een goed ;schot van Oldenburg verwerkt hij afdoende, evenals een schot van Van Po- lanen. Wegens buitenspel gaan bij R. C. H. ver schillende aanvallen verloren, terwijl Hanse door zelf te schieten in plaats van voor oe zetten een kans te niet doet. Ook een goed schot van v. d. Werve, dat rakelings naast ging, dient vermeld. Rust komt met 10 voor R. C. H. Onmiddellijk na de rust is Haarlem in de meerderheid; R. C. H. wordt geheel op eigen helft terug gedrongen. Geruimen tijd zweeft het leder voor het doel van de R. C. H., waar telkens een R. C. H.'er een doelpunt weet te voorkomen. In deze periode zijn de aanvallen van R. C. H. slechts sporadisch en met die weinige uit vallen weet de Haarlem-verdediging wel raad. In het R- C. H.-doel duikt Kos overal op om steeds weer een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. De bal is maar niet van het ,R. C. H.-doel weg te slaan. Herhaaldelijk worden zoowel door Kammeijer als.door Onkenhout de bal len goed voor doel gezet, maar telkens is er een R. C. H.-speler, die redding weet te brengen. Zelfs als Kos is gepasseerd, weet Prevost het leder nog weg te trappen. Op schitterende wijze houdt Kos een hard schot van Oldenburg. Af en toe tracht de R. C. H.-voorhoede door te breken, alleen als Huysmans eenmaal mis- 1 trapt, ontstaat even gevaar voor Haarlem, maar De Vries was op zijn post. Bieshaar wisselt dan met Van Polanen van plaats maar succes heeft het niet. Als dan R. C. H. een hoekschop krijgt te nemen, die goed door Paape wordt genomen, begaat De Vries een fout en de bal belandt in eens in doel. (02). Den nog resteerenden tijd is Haarlem ster ker. maar er komt geen verandering meer in. Stormvogels-H. F. C. (1-3) Stormvogels*heeft dezen wedstrijd absoluut verdiend verloren. H. F. C.'s spel moge al geen openbaring zijn geweest, een feit is, dat de „good old' beter speelde dan de thuisclub, welker spe lers er ditmaal grootendeels volkomen „uit" waren. Den invaller-doelman treft geen blaam. Bij H.F.C. was Wamsteker de beste speler. Na hem noemen we den rechtshalf Jongeneel. Van der Meulen kreeg niet al te veel te doen. De voorhoede was H.F.C.'s zwakste deel, doch ook deze linie speelde be ter dan die van Stormvogels. De elftallen waren als volgt: Stormvogels. Wagenaar, Haak, Koster, Effem, Groeneveld, v. d. Velde, De Jonge, Struys, Tol, Kuikens, Boekelaar. H. F. C.: Van Pareeren, Lamp, Kruyt, Reydon, De Ruyter, Jongeneel, Van der Lee, Jongeneel, Van Baasbank, Wamsteker, Van der Meulen. De Stormvogels hebben dus den doelman van het derde elftal in den goal. Den eersten aanval onderneemt Stormvo gels. De Jonge krijgt de eenvoudigste kans om voor te zetten, maar hij faalt wanhopig. Een corner neemt hij echter beter. Tol schiet het leder in, maar Van der Meulen geeft niet thuis. H!F.C. zit inmiddels niet stil en speelt ver rassend goed samen. Ook het schieten is niet slecht: Wagenaar krijgt het zwaar te verant woorden. Schoten van Lamp en Reydon stopt hij echter heel goed. Stormvogels doet nu ook weer eenige aan vallen, maar ze worden zóó slordig opgezet, dat Wamsteker c.s. steeds de baas blijven. Het Stormvogels-doel beleeft gevaarlijker momenten, doch Wagenaar blijft uitnemend werk verrichten. Ook Haak brengt menigmaal redding. Een fout van Van Baasbank geeft Struys een mooie kans. Zijn hard schot vliegt echter langs den versten paal. Er komt nu wat meer gang in de Stormvo- gelsgelederen, terwijl H.F.C. iets verslapt. Vooral Tol zit er nu flink op. Een mooi schot van Groeneveld stopt Van der Meulen fraai en als Kuikens in het'be ruchte gebied „genomen" wordt, kent de ar biter geen penalty toe. Tegen de rust werkt HF.C. zich weer los. Gedoelpunt wordt er echter niet, zoodat de rust met 00 ingaat. Met nieuwen moed wordt weer begonnen. H.F.C. is er het eerst in, Wagenaar komt direct in actie. Er is nog maar twee minuten gespeeld als Jongeneel op mooie wijze een doelpunt maakt (0—1). Dit prikkelt Stormvogels even. Struys werkt zich langs eenige H.F.C.-ver- dedigers, doch ziet zijn schot door den uit- geloopen Van der Meulen gestopt. Stormvogels komt terug. Na goed werk van Boekelaar krijgt Tol een kans, maar hij komt even te Iaat. Stormvogels is nu iets in de meerderheid, maar Wamsteker en de rechtshalf Jongeneel weien van geen wijken. Bovendien is Van der Meulen in laatste instantie zeer betrouwbaar. Minder zeker is de Stormvogels-defensie en als men elkaar eens in den weg loopt, profi teert Lamp er van (02). Stormvogels is er nu finaal uit. Haakt trapt over een voorzet van rechts heen en Kruyt doet de rest. (03). Stormvogels geeft nog niet op. Vijf minu ten voor het einde maakt de zwoegende Tol een tegenpunt. (13). Stormvogels tracht nog op te halen. Haak gaat zelfs naar voren, maar het is te Iaat. Als de heer Tromp het einde aankondigt, is het nog steeds 13 voor HJF.C. Een verdien de overwinning. D.F.C.-V.S.V. (2-1) Ook tegen de club, die de hekkensluiters van het ranglijstje het meest nabij komt, heeft VB.V. het niet tot een overwinning kun nen brengen. V.S.V. had weliswaar de geschorste spelers Heyerman en Wolf weer in haar midden, doch het ontbreken van De Koning en Demmers was een nieuwe handicap. Hec is te betreuren dat in dezen wedstrijd ten slotte, na een goed begin, de verstand houding van dien aard werd, dat Jac. Wey uit het veld moest worden gestuurd. Onder leiding van scheidsrechter Laarmans stellen de volgende elftallen zich op: D.F.C.: Jas, Litz, Lebret, Morkoch, Wolf, Piantoni, Van Dam, Ruisch, Diepenveen, Dragt, Wepster. V. S. V.: Hillekamp, J. Wey, Wolf, Heyerman, Koning, Jac. Wey, Heyerman, Heiligers, v. d. Griendt, v. d. Pieterman, v. d. Wint. De eerste aanval is voor V.S.V. Jas krijgt daardoor al spoedig het een en ander te doen, daar Wolf' en Heijerman met eenige goed gerichte schoten het doel trachten te door boren, hetgeen echter niet gelukt, daar Jas de schoten naar behooren verwerkt. Met een keihard schot van Wolf heeft hij meer dan de handen voi. Na eenlgen tijd komt D.F.C. uit de verdruk king. Fraai samenspelend brengen Van Dam en Ruisch het leder op. Diepenveen krijgt den bal voor zijn voeten, hij lost een hard schot maar Van der Wint weet het schitterend te keeren Koning maakt handig gebruik van een goe den voorzet van Heiligers. Hij geeft door naar Wolf, maar deze schiet in de handen van den Dordtschen doelwachter. D. F. C. is dan geruimen tijd sterker; de achterhoede van V.S.V. krijgt de handen vol. Het is in deze periode vooral v. d. Pieterman die uitstekend spel laat zien. Het meeste gevaar leveren Ruisch en Van Dam op. Door hun toedoen wordt dan ook spoedig Diepenveen in de gelegenheid gesteld met een kopbal Van der Wint te passeeren. (1—0). V.S.V. wijzigt eenige malen haar opstelling. J. Wey bezet ten slotte de links-half plaats, terwijl zijn broer links-binnen gaat spelen. Deze wijziging in de opstelling heeft inder daad goede resultaten. Er komt meer verband in het elftal. Een hoekschop tegen de gastheeren wordt door Hillekamp fraai voor het doel geplaatst. Heyerman staat gereed en kopt den bal langs Jas (1—1). Met dezen stand komt de rust. Spoedig na de hervatting krijgt Jac. Wey den bal vrij, maar als hij wil schieten, wordt hij omver geloopen. D.F.C. trekt dan weer ten aanval. De voor hoede der thuisclub is thans zeer actief; haar samenspel maakt het spel zeer aantrekke lijk. Als bij een dezer aanvallen Heiligers even aarzelt, maakt Dragt daarvan een dankbaar gebruik en het tweede doelpunt, dat tevens het winnende zal blu'kei\ te zijn, is gemaakt. Van dit oogenbiik af krijgt het spel een forsch karakter; de verstandhouding laat veel te wenschen over. Allereerst is het een DJF.C.'er die een waar schuwing van Laarmans heeft te incasseeren. Doch dan is het Jac Wey die, reageerende op de houding van den Dordtenaar, een waar schuwing oploopt. Als hij even daarna de on vergeeflijke fout begaat, denzelfden speler op zettelijk te trappen, wordt hij zeer terecht door Laarmans naar de kleedkamer gezon den. Aan het einde van den wedstrijd bleek een der Dordtenaren zoodanig gewond te zijn, dat hij van het veld moest worden gedragen. Het eindsignaal van den scheidsrechter maakte gelukkig spoedig daarop een einde aan deze droevige vert-ooning. ZandvoortH. V. C. (41) Deze wedstrijd, die van het grootste belang was voor de bezetting van de onderste plaats, eindigde in een volkomen verdiende over winning voor Zandvoort. Het elftal, dat deze kranige prestatie leverde, was als VQlgt: Van der Meye. Water, E. Keur. Beekhuis. P. Schaap. A. Moolenaar, Schut, Rinkel, Keesman, J. Paap, Kraayen- oord. Het elftal was dus iets gewijzigd: oa. ont brak haar uitstekende speler G. Koper. Het resultaat van dezen wedstrijd schijnt echter de elftalcommissie in het gelijk te stellen. De kwestie is waarschijnlijk dat Koper een ge heel anderen stijl van voetballen heeft, dan zijn medespelers, waardoor hij zich moeilijk aanoast. Zijn vervanger Paap daarentegen past precies in het kader, en was bovendien zoo gelukkig, den hat-trick te verrichten. De beide backs. Water en Keur, maar voor al eerstgenoemde, speelden uitstekend. Hij stelde zich keurig op. speelde ditmaal heel kalm en mede hierdoor was hij één der bes ten van het veld. De middenlinie verrichtte zoowel verdedigend als aanvallend zeer goed werk: het goede kopwerk van P. Schaap viel op. De voorhoede werkte zeer goed. Het leeu wenaandeel had wel Keesman: deze veteraan werd zwaar bewaakt door eenige Amersfoor- ters. maar toch wist hij mooi het spel te ver deden en voor zijn medespelers fraaie kan sen te scheppen. Reeds kort na het begin krijgt Schut een verren bal toegespeeld. Door zijn groote snel heid achterhaalt hij den bal. passeert de ver dediging en ceeft een afgemeten voorzet, waar Paap alleen maar z'n hoofd onder heeft te zetten. (10). Zandvoort's voorhoede blijft een open spel spelen: herhaaldelijk dreigt gevaar voor het Amersfoortsche doel. Het spel van H-V.C. is onsamenhangend, niettemin worden enkele felle schoten gelost., maar Van der MeiJe houdt ze uitstekend. Als Keesman weer eens een bal mooi door geeft aan Paap. krijgt deze hierdoor een kans, die hij goed benut. Gedraaid wordt met 20. Na rust blijft Zandvoort met onverflauwd enthousiasme doorspelen: H.V.C. wordt geheel overspeeld en Paap scoort reeds spoedig ï'.andvoort's en zijn derde doelpunt. Dc grondslag voor dit doelpunt werd gelegd door Schaap, die den bal uit een vrijen schop tactisch naar voren plaatste. Dan gaat Rinkel er geheel alleen van door. Hij besluit zijn rush met een schot, dat doel treft. (4—0). Tegen het eind wordt de strijd forscher, maar prof. Snapper leidt zeer goed en heeft het spel volkomen in handen. H.V.C. blijft ondanks den achterstand dap per doorspelen. De rechtsbinnen maakt een verdiend tegenpunt, waardoor het einde komt met 41. Rest nog te vermelden, dat Zandvoort bijna twintig minuten te laat op het veld kwam. A. F. C.Bloemendaal (14) De Bloemendalers zijn met een stevige overwinning uit Amsterdam teruggekeerd, waardoor het nog steeds aanwezige degra datiegevaar nu wel als geweken kan worden beschouwd. Het seizoen 1929-1930 is voor de Bloemen dalers wel zeer eigenaardig. In de best ge speelde wedstrijden werd steeds met den oneven goal verloren, terwijl het meeren- deel der punten wordt behaald juist als het spel der witten nogal te wenschen laat. Zoo was het ook Zondag te Amsterdam; de tame lijk sprekende overwinning moet dan ook allereerst worden geweten aan het feit, da;, dc A. F. C.'ers tegenvielen, terwijl voorts niet mag worden ontkend, dat Bloemendaal m dezen wedstrijd het geluk aan haar zijde had. De witten stelden zich onder leiding van scheidsrechter Westerbeek op met een inval ler voor Kopjes Niemann, terwijl A. F. C. vol ledig was. Het begin van den strijd is gelijk opgaand. De snelle aanvallen der Amsterdammers zijn zelfs heel wat gevaarlijker, dan die van Bloemendaal, doch het witte achtertrio is er gelukkig goed in. Nadat Beijk Jr., bijna succes boekte met een hard, hoog schot van grooten afstand, kwam Bloemendaal vrij gelukkig aan de leiding toen genoemde speler uit een scrim mage voor het A. F. C.-doel na missen van één der backs zijn club de leiding gaf. (0—1). Het zag er hierna heelemaal niet naar uit dat de witten regelrecht op de overwinning zouden afstevenen. De Amsterdammers be legerden het Bloemendaal-doel geducht, maar zagen al hun aanvallen afgeslagen. Toen Bakker Sr. na cenlg heen en weer ge- trap voor de Amsterdamsche veste met een hard schot nummer twee voor zijn club kon aanteekenen, nam de mogelijkheid van een Bloemendaalsche zegepraal echter grootere vormen aan (02). Wel weerde A. F. C. zich hierna tot half-time geducht, doch dit 'eldde niet tot het gewenschte resultaat. Met 2—0 voor Bloemendaal werd gedraaid. Het spelpeil, dat voor de rust al niet bij zonder veel te beteekenen had, zakte in de tweede helft nog geducht. Een fraai staaltje voetbal besloot J. Kam meijer spoedig met een hard laag schot, dat doel trof (0—3). Het eenige dat hierna nog te genieten viel, was het doelpunt van den A. F. C.-veteraan Piet Bos, die uit een corner fraai inkopte (13). Wel trachtte A. F. C. toen den strijd te forceeren, doch de witte verdediging bleef haar goeden vorm behouden en hoe handig Lungen ook soms te werk trok, bijzonder veel gevaarlijks kreeg de witte keeper toch niet meer te doen. Geruimen tijd bleef de stand verder on gewijzigd. Ruim vijf minuten voor het einde kreeg Bakker Sr., een niet te missen kans, waarvan hij dankbaar profiteerde. (14). Twijfel ten opzichte van het resultaat be stond er hierna niet meer. De laatste vijf minuten waren al heel wei nig interessant. Toen scheidsrechter Wester beek het einde aankondigde, had Bloemen daal een verdiende overwinning behaald, hoe wel deze niet den indruk bij ons kon weg nemen dat ze op ietwat gelukkige wijze was verkregen, 't Is echter ook wel eens anders om geweest. Het spel van A. F. C. viel niet mee. De aanvallers zijn in het veld wel handig, doch het schieten Iaat veel te wenschen. Het elftal van Bloemendaal was als volgt samengesteld: J. Beijk. Sunter, IJfs. Parson, H. Beijk, Van der Meij. J. Kammeijer, F. Bakker, C. Bakker, Immer, Strik. KennemersK. V. V. (42) Een talrijk publiek was getuige van dezen spannenden wedstrijd, die in een verdiende overwinning van de thuisclub eindigde. Het spel gaat direct van doel tot doel, waarbij Groot na een kwartier met een kei hard schot aan de Kennemers de leiding bezorgt (10). Direct volgen enkele gevaarlijke K.V.V.- aanvallen; Van den Berg scoort keihard in eigen doel, zoodat de stand weer gelijk is (11). Dan nemen de Kennemers het spel in handen; Steeman weet met een hard schot aan de thuisclub weer een voorsprong te geven (21). Nog voor de rust wordt het door toedoen van Groot 31. Met de thuisclub in de meerderheid komt de rust. Na de rust is het spel er niet beter op geworden. Na 25 minuten krijgt Groot den bal goed toegespeeld: met een hard schot brengt hij de Kennemers in veilige haven (4—1). De K-V.V.'ers werken hard om den achter stand in te halen, doch de Kennemers-ver- dediging geeft telkens niet thuis. Enkele minuten voor het einde scoren de gasten een verdiend tweede tegenpunt (4—2), toen de rechtshalf een vrijen schop voor doel plaatste. SchotenHortus (40) De laatste thuiswedstrijd van Schoten is geëindigd in een fraaie overwinning. Het was een pittige wedstrijd, waarin Schoten tech nisch beter was. Hortus werkte wel hard, maar haar aanvallen werden te slordig afge werkt. Koeleman bij Schoten had er bijzon der het oog in; hij speelde een keurigen wed strijd, hoewel de geheele achterhoede ge noemd mag worden. De voorhoede verstaat de kunst om doelpunten te maken. Schoten ls een elftal, dat veel vertrouwen schenkt voor de toekomst. Als scheidsrechter Hoorn beginnen blaast, zijn beide ploegen volledig. De eerste aanval len zijn voor Schoten en al spoedig moet de Hortuskeeper zijn talenten toonen. Nu zet Hortus eenige aanvallen op, maar de Scho- ten-defensie geeft haar geen tijd met schie ten. Nu volgt een snelle Schoten-aanval. Cyon zet goed voor en De Goede doelpunt fraai. (1—0). Schoten ls steeds aanvallend. Nu heeft Philippo succes met een verraderlijk schot. (fc-0). Voor rust wordt er niet meer gedoelpunt. In de tweede helft pakt Hortus flink aan; de achterhoede van Schoten moet alle zeilen bijzetten, om doelpunten te voorkomen. Als Schoten zich weer wat hersteld heeft, zet Hetem fraai voor, en Cyon doelpunt fraai. Dan krijgt Hortus een kans om tegen te (3—0). scoren, wanneer Boeser uit zijn doel is, maar de linksbinnen schiet nog naast. Enkele goede schoten houdt Boeser goed. Als dan de keeper van Hortus een schot krijgt, en het leder wil wegwerken, trapt hij tegen den toesnellenden Philippo aan, met het gevolg een doelpunt. (4—0). Hortus ziet geen kans om een tegen-goal te maken. Het einde komt met een verdiende 40 zege voor Schoten. D. S. V.—T. H. B. (2—3) Deze wedstrijd was voor The Haarlem- Boys van het grootste belang. Immers, D.S.V. stond onderaan, maar T. H. B„ dat één plaats hooger stond, was nog lang niet veilig. Maar zoowaar heeft T.H.B. het kranige stukje geleverd, D. S. V. op eigen terrein te klop pen, waardoor de positie der groenwitte Haarlemmers wel zeer verbeterd is. Reeds vóór rust had T. H. B. zich een 12- voorspong verzekerd. T. H. B. speelde zeer enthousiast: ieder spande zich tot het uiter ste in, zoodat de strijd zeer aantrekkelijk was. Van Straaten maakte het eerste doel punt voor T. H. B., de voorsprong werd ver groot door J. v. d. Pol. D. S. V. zette er eveneens alles op, maar haar voorhoede vond de T. H. B.-verdedi- ging, waar Drayer uitstekend stond te backen in goeden vorm. De keeper kreeg heel wat te doen, enkele schoten hield hij goed, maar hij moest zwichten voor een kei= hard schot Yan den Amsterdamschen links half. Met 1—2 werd gedraaid. Na rust werd onmiddellijk fel gestreden. De spanning werd steeds grooter, maar toen v. d. Pol den stand op 13 bracht, ston den de kansen voor T. H. B. niet slecht. Er was echter nog geruimen tijd te spelen en D. S. V. werd langzamerhand iets sterker. Haar voorhoede knoeide enkele malen voer doel, maar eindelijk werd het T. H. B.-doe! voor de tweede maal getroffen. De laatste minuten verliepen onder groote spanning, en toen het einde aangekondigd werd, had T. T. B. een waar bevochten overwinning be haald. O. D. E.Zeemeeuwen (1I) Zeemeeuwen was slecht op dreef. De fout zat waarschijnlijk in het feit dat het verband in de voorhoede zoek was. Door dat Koning ontbrak, moest namelijk Moolenaar Jr. uit de voorhoede naar de achterhoede verhuizen. Zijn plaats werd ingenomen door Moolenaar Sr. Reeds na een paar minuten liep deze den

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10