BUITENLAND Het communisme in Duitschland. De politie de baas. Betoogingen mislukt STADSNIEUWS PASTOR SEB. KNEIPP's HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG TWEEDE BLAD 3 FEBRUARI 1930 Een zeer zonderlinge gedachtengang. Van chaos naar dictatuur, van dictatuur naar Bolsjewisme. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De communisten leggen op het oogenblik een gevaarlijke activiteit aan den dag. In ge heel Duitschland werd een scherpe actie ge voerd onder de werkloozen en ontevredenen; „hongermarschen" naar Berlijn en Hamburg werden georganiseerd, doch dank zij de acti viteit van de politie leden de communisti sche plannen schipbreuk. Ten overvloede heeft de Senaat het ver schijnen van de communistische „Hamburger Volkszeitung" en van het daarbij behooren- de kopblad, de „Norddeutsche Zeitung" met inbegrip van eventueele vervangende bladen, tot nader order verboden. Ondanks het verbod trachtte Zaterdag een groot aantal communisten uit Luebeck met partij genooten uit de omgeving, langs omwegen naar Hamburg te komen. Zij wer den evenwel door de politie tegengehouden en wegens overtreding van heb manifestatie verbod gearresteerd. Thans zijn opnieuw vijf tig personen, onder wie twee leden van den gemeenteraad van Luebeck in arrest gesteld. Te Schwarzenbek werden vier personen aangehouden, die er van verdacht worden zich eveneens op weg naar Hamburg te be vinden. De communisten hebben pogingen aange wend optochten te organiseeren. Zij werden echter door de politie verijdeld. Tot half negen Zaterdagavond werden in de onderscheidene deelen der stoel Berlijn in totaal 10 politie beambten gewond. Nergens behoefde even wel gebruik gemaakte te worden van de schietwapenen. In de Bergerstrasse werd een politieman, behoorende tot een overvalcom- mando. door messteken gewond. Van de be- toogers werd een persoon door een slag met een gummiknuppel gewond. In het geheel werden er 20 personen in arrest gesteld. Op een der arrestanten werd een revolver ge- yonden. "Uit deze berichten bemerkt men wel dat de Duitsche communisten er alles op gezet had den om tijdens de jongste weekend een burgeroorlog te verwekken. In Oostenrijk werd van andere zijde eveneens hard ge werkt. Het plaatje bij dit overzicht laat een demonstreerende menigte voor de prachtige Gothische Votiv-Kirche in Weenen zien. Hier waren het de nationalistische Heimwehren die de roode meerderheid in den Weenschen Raad trachtten te compromitteeren. Eenige duizenden namen aan deze demonstraties deel. Er werd een belofte uitgesproken dat niet eerder gerust zal worden voor en aleer de roode vlag van het Weensche stadhuis ver dwenen zou zijn. Zoowel de Duitsche als de Weensche de monstraties hebben, al werden zij door te gengestelde machten in het leven geroepen, iets gemeen. Zij richtten zich beiden tegen de sociaal democratie. In Duitschland heeft men zelfs van Sociaal Democratische zijde de wel wat erg fantastische theorie op geworpen, dat de comnunisten er naar stre ven, door hun destructivisme een reactie bij het volk op te wekken, die het rijp zou ma ken voor de dictatuur. Onder die (mili taire) dictatuur, zou als tweede reactie het volk weer terug grijpen naar het bolsje wisme. Werkelijk, deze redeneering lijkt al te fantastisch. De communisten zouden den gxooten vicieuzen cirkel, (die thans zelfs in Rusland de dictatuur gebracht heeft) te baat willen nemen, om in het naburige land via dictatuur naar bolsjewisme terug te vallen Een interessante gedachtengangin theorie. De practijk zal er wel niet veel van over laten. L. A. Onthulling van een gedenk- teeken voor Princip. BELGRADO. 2 Febr. (VD.) Heden werd te Serajewo een gedenksteen onthuld als herinnering aan het feit, dat op 28 Juli 1914 de gymnasiast Princip den aartshertog van Oostenrijk Ferdinand en zijn gemalin te Serajewo doodschoot, welk feit aanleiding was tot het uitbreken van den wereldoorlog. De geheele plechtigheid verliep zonder inci denten. Na een speeialen kerkdienst begaven zich de deelnemers aan de plechtigheid naar de plaats, waar ruim vijftien jaar ge leden de aanslag geschiedde. In den muur van een huis daar ter plaatse is een marme ren gedenkplaat aangebracht met den naam van den moordenaar: Princip. Wassili Grditsch, die indertijd als medeplichtige ter dood was veroordeeld, welk vonnis echter niet was uitgevoerd, verzocht den aanwezi gen door twee minuten stilte Princip te wil len herdenken. De nationalist Nitsehitsch onthulde daarop de gedenkplaat, waarna de aanwezigen een driewerf „Slava" (Heil) uit brachten. Een neger gelyncht. Te Ocilla in Georgia is een jonge neger door een woedende menigte van eenige hon derden personen gelyncht. Hij werd er van verdacht de 14-jarige dochter van een gezie- nen farmer aangvallen en vermoord te heb ben. Nadat men hem een geheelen nacht met bloedhonden had gezocht, werd hij gevat en voor den sheriff geleid, wien hij de misdaad bekende. Daarop wist de menigte den neger aan den sheriff te ontrukken; men sleepte hem naar de plaats in het bosch, waar het meisje vermoord werd en daar werd de man met messteken afgemaakt. Vervolgens be goot men het lijk van man met benzine en verbrandde het. Daarna trok de menigte zich rustig terug. Japan en de narcotica. Bij de besprekingen in de opiumcommissie van den Volkenbond zijn weder tal van ver wijten tot Japan gericht over den klandestie- nen invoer van Japansche morfine en cocaïne en verschillende andere landen. Verschillende gedelegeerden en in het bij zonder die van Engeland en van Britscli- Indië richtten tot de Japansche regeering het verwijt, dat zij nog steeds de concessie voor een fabriek had gehandhaafd, wier pro ducten nu reeds tal van jaren in groote ger,ale in den ongeoorloofden handel werden gevon den. De Japansche gedelegeerde Ito verdedig de zich met de mededeeling, dat de Japan sche regeering herhaaldelijk een onderzoek ter zake had ingesteld, doch dat niet gebleken was van medeplichtigheid van den fibrikant zelf aan het in den ongeoorloofden handel komen van de morfine. De Japansche ge delegeerde zegde aldus de NR.C., echter een nader onderzoek toe. De Britsche gedelegeerde antwoordde hier op, dat de fabrikant verantwoordelijk is, dat de door hem vervaardigde verdoovende mid delen niet in verkeerde handen komen. De sensationeele ontvluchting van Lipari. Na een korte zitting van het Assizenhof te Messina, op Sicilië, zijn veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 25000 lire Emilio Lussu, prof. Carlu Rosselli en Francisco Nitti, die in Juni 1927 van het eiland Lipari zijn ontsnapt, waarheen zij ver bannen waren wegens hun anti-fascistische overtuiging. Het vonnis draagt een formeel karakter, aangezien de drie ontsnapten zich thans in Frankrijk in veiligheid bevinden. Alleen de kapitein van het schip, dat de vluchtelingen naar Tunis heeft gebracht, Fabri is veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf. Op het dat de vluchtelingen, nadat zij het zwemmen de in de duisternis bereikt hadden, in veilig heid bracht, is in de haven van Civta Vecchia beslag gelegd. De eigenaar, Dagala, bevindt zich als verdacht van medeplichtigheid in voorarrest. Besprekingen van Tardieu te Parijs. PARIJS, 2 Febr. (VD.) Minlster-presl- dent Tardieu, die gisteren uit Londen te Parijs terugkeerde, heeft den geheelen Zon dag besteed aan het voeren van belangrijke besprekingen. Na elkaar ontving hij den minister van Financiën Cheron en der. mi nister van Landbouw Hennessy. Vervolgens begaf hij zich naar het Elyséc, waar hij on geveer een uur bleef en aan president Dou- mergue verslag uitbracht over het verloop der Vlootconferentie te Londen. Meer vrijheid in Spanje. Naar verluidt zal de nieuwe minister van onderwijs binnenkort de door de dictatuur tegen de studenten genomen maatregelen opheffen, den gearresteerden voorzitter der algemeene studentenvereenlging vrijlaten en de een Jaar geleden vrijwillig afgetreden vijf professoren in het ambt herstellen. Verder wordt een uitgebreide amnestie voor studenten en militairen aangekondigd, benevens een algemeene herstel in functie van de in het voorjaar van 1929 ontslagen artillerie-officieren, zonder dat tegen hen een proces zal worden gevoerd. Generaal Millian del Boso. civiele gouver neur van Barcelona is afgetreden. Uit Madrid wordt gemeld dat de gouver neur van verscheidene provincies hun ont slag hebben ingediend. Ook de voorzitter en verscheidene leden van den Madrileenschen gemeenteraad dien den hun ontslag in. Een Reuterbericht meldt tenslotte nog, dat alle studenten, die in verscheidene ste den zijn gearresteerd, weer vrijgelaten zijn, De minister van Binnenlandsche Zaken heeft verklaard, dat de regeering besloten heeft een einde te maken aan de balling schap van den student Ibert, die op Majorca is geïnterneerd; de vorming van een Stu dentenfederatie toe te staan en de naar Huesca gezonden artilleristen uit Segova weer vrij te laten. De pers vraagt eensgezind om het herstel der persvrijheid. Tot deze geleerden die in hun rechten her steld worden, behoort onder meer ook de bekende schrijver Unamuno, die sedert zijn verbanning door de dictatuur in Frankrijk woonde. Unamuno, die thans 65 jaar is, wordt beschouwd als een van de voornaamste lei ders der Spaansche jeugd- Hij is door zijn literair en en philosophischen arbeid ook ver buiten de grenzen van zijn vaderland be kend. De universiteit te Madrid Is intusschen reeds weer geopend en de colleges worden weer geregeld gegeven. De wachten voor het gebouw der hoogeschool zijn teruggetrokken. De „Chicago Tribune" weet te melden, dat de nieuwe regeering voornemens is op 6 Fe bruari, den sterfdag van koningin Christina een algemeene amnestie af te kondigen. Koetjepof's verdwijning. Uit Moskou wordt gemeld dat de Sovjet- regeer ing de geruchten, als zou generaal Koetjepof door sovjet-agenten ontvoerd zijn, tegenspreekt. Te Parijs gelooft men echter, dat dit dementi slechts bedoeld is om de meening der Fransche regeering te be ïnvloeden, die in elk geval stappen te Mos kou zal doen. Het te Parijs verschijnende blad van Russische emigranten „Renais sance" ontving eenige dagen geleden de te lefonische mededeeling van de ontvoering van den generaal. Degene, die telefoneerde, weigerde echter zijn naam te noemen en thans looft het blad 100.000 francs uit, wan neer hij zich meldt. De „Victoire" uit zich zeer scherp zoowel tegen sovjet-Rusland in het algemeen als tegen de sovjet-ambas sade te Parijs, die volgens het blad, naar men uit Bessedowski's publicaties kan we ten, geen gewone ambassade is. Ook valt zij de Fransche regeering aan, die „de dom heid heeft begaan Rusland te erkennen". 't Onderzoek tegen Böss. Volgens de „Lokal Anzeiger" is het onder zoek tegen burgemeester Böss thans geslo ten. Het dossier is aan den opperpresident toegezonden. Binnen een dag of acht zal de commissaris van onderzoek burgemeester Böss nog het laatste wettelijk voorgeschre ven verhoor afnemen. Dan zal waarschijn lijk ook de opperpresident een besluit heb ben genomen omtrent de vraag, of tegen Böss verder zal worden opgetreden, dan wel of geen vervolging zal plaats hebben. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. p«r regel. Demonstranten, onder leiding der Weensche Heimwehren. voor de Cotfiische Votivkirche in Weenen. HET FEEST VAN DE M. T. S.'ers. EEN VERRASSEND GOEDE SCHOOL REVUE. Studentenjool te Haarlem. Na het opgewekte begin van den glorierij ken lustrumdag. dat het Corns van Leerlin- een der M T.S. Zaterdag vierde met een voet balwedstrijd van het leerlingeneiftal van het vierde jaar tegen de leeraren en een gecos- tumeerden wedstrijd hebben de M.T.S.'ers in opperste vreugde in auto's en Jan Pleziers door Haarlem gereden en zoo met de vlag gen en sjerpen, de corpsmutsen en kokardes de faam van dit Haarlemsche Studenten corps uitgedragen door de heele stad. Felicitaties en bloemen. 's Middags half vijf recipieerde het Corps- bestuur in het Corpsrestaurant, hotel Royal op het Stationsplein. Ter receptie versche nen het bestuur van de Vereeniging voor Nij verheidsonderwijs te Haarlem, waarvan de M. T. S. een stichting is, het bestuur van de vereeniging van Leeraren aan de M. T. S., zoomede alle leeraren en de directeur, ir. G. Hofstede. Een comité uit de donateurs, dat de receptie bezocht, bood den bestuursleden zilveren bestursinslgnes aan. waarbij de heer C. Wijdooge het woord voerde. Hun opwachting kwamen verder maken deputaties uit de Sportaf deel ing van het Corps, uit het Corps van Leerlingen van de Koloniale Landbouwschool te Deventer „Njl Sri", uit de besturen van de corpora der M. T. S. te 's-Hertoger.bosch, Amsterdam en Utrecht, uit de zusiervereenigingen, Haar lemsche Kaderlandstormvereenigtng „Kenne- merland", „H.B.S. V", van het Gemeentelijk Lyceum, ,JD. T. V. H." van de H. B. S. B., „Avadia" van de Middelbare School voor Meis jes en voorts de hoofdredacteur van het BEROEMDE BORSTCARAMELS, thans volgens origineel recept ook in Nederland gefabriceerd, door N. V. I. C. KLENE Co., zijn overal verkrijgbaar .i 10 cent per doosje. Probeert deze aangenaam smakende en geneeskrachtige caramels. 21 Corpsorgaan „De Knor", de heer R Marsman. De meeste dezer vereenigingen en de direc teur der school hadden bloemen gezonden. Het hoogtepunt. Stampvol was de Stadsschouwburg des avonds, toen het feest zijn hoogtepunt ging bereiken in de opvoering van de Corps-revue „Je maakt wat mee". Er was weer hetzelfde M.T.S.-enthousiasme als kort geleden, toen in het najaar de school zijn 10-jarig bestaan met een feestavond vierde. De zware studie schijnt bij de M.T.S.'ers de lust tot ontspanning eerder te stimuleeren dan te dooden en het schoolcorps komt o.a. door zijn wekelijksche corpsavonden aan die behoefte ruimschoots tegemoet. Wat dezen avond op een zoo buiten het kader der tech niek liggend terrein bereikt is, geeft van den goeden invloed van het corpsleven duidelijk blijk. Wij voelden het dus als terecht, dat de heer Addicks aanleiding om mevrouw Lan- schetste als meer dan een gewone sc'noolver- eeniglng. Wat de revue betreft, waar deze geboren is kon de voorzitter niet zeggen, in elk geval is zij opgevoed te Beverwijk. Daarin vond de heer Adidcks aanleiding om mevrouw Lan- gendijk uit- Beverwijk dank te brengen voor de gastvrijheid, die de revue bij haar geno ten heeft, waaraan hij dank aan alle andere medewerkers toevoegde, zoowel aan het schoolbestuur als aan de leeraren voor hun tegemoetkomende houding, den heer Jac Langendijk yoor diens beschikbaar stellen van tijd, kennis en ruimte, en mevrouw Ge vers Leupen voor de vervaardiging van de vlaggetjes voor de trams, die het Corps in Haarlem een bekendheid hebben gegeven als 'net nooit te voren genoot. Die gepavoiseerde trams waren een groote verrassing. In zijn dank betrok de voorzitter voorts den compo nist van de revue, Jan Odé. den dirigent, den heer Leo Pielage, mej. Anty Busquet, die de dansen ontwierp en instudeerde en hij liet een driewerf hoera aanheffen op het bestuur van de Sportaf deeling, alle leden en alle ver dere medewerkers. Een kleine plechtigheid had nog plaats, het aanbieden van een Corpsvlag door de Vereeniging van Afgestudeerden. De heer C. van Schieveen Jr.. die de vlag aanbood sprak daarbij de hoop uit, dat de witte letters op het groene fond smetteloos blank zouden blij ven, in letterlijken zoowel als in figuurlijken zin. De revue zelf is een triomf geweest voor de ontwerpers en uitvoerders. Een kostelijk mengsel is zij van muzikale en litteraire speelschheid en technische symboliek. Het ryt-hme der zuigerslagen van de machines, waaraan de M.TB.'ers werken klopt er in en door de bijzonder suggestieve kracht van de in „eigen atelier" vervaardigd door eenvoud zoo sprekende moderne décors (dat van 'net schip bijvoorbeeld), worden de vijf takken van onderwijs der school op onmiddellijk tot de toeschouwers sprekende wijze gedemon streerd. Het eerste bedrijf is hieraan gewijd. Daarbij is ér een weldadige humor in dit de goede „beroeps"-revue nabij komende en de middelmatige beroepsrevue overtreffende M.T.S.-panorama en dat niet alleen voor In gewijden. Herinnert u slechts de „Duivels- dans" en den man met de „rook" uit den stoomwalspijp en de stoomwals zelf. Ook de „komieken" streefden naar bena dering van het „echte", maar onzes inziens was dit juist eenigszins hun fout, omdat :oo- wel jhr. J. H. Gevers Leupen als de overigens als partner voortreffelijke Gerard Langendijk door te geforceerde Buziau-imitatie te veel verloren van de oorspronkelijkheid, die wij in sommige eenigszins buiten het kader van hun vastgesteld repertoire vallende opmerkin gen juist zoo zeer waardeerden. Aan onzen lof en bewondering voor den durf, waarmee zij het op zich genomen hebben om <len ganschen schouwburg vier uur achtereen te boeien en te amuseeren behoeft dit overi gens niets af te doen. Zij droegen het succes der revue voor een zeer belangrijk deel. Uit de reeks van niet minder dan 22 tafe- reelen hebben ons wel het meest getroffen, die in het begin van het tweede bedrijf, dat op het schoolleven betrekking heeft; het af scheidslied door zijn weemoed, de scène met den triomfantelijken slotzin „De M.T.S. is uit verkocht!" door zijn propagandistische kracht, de sportrevue „Vrijheid" door de oorspronKe- lijke opvatting. Het eerste bedrijf is sterk in de ouverture niet alleen, maar tevens door de verrassende „Waternymphen"-scène, de indrukwekkende Scheepsdoop en de keurige Matrozendans. Wat de koristjes „the Mer-y Time Sweethearts" aan dansen lieten zien kwam het volmaakte voor een revue weer zeer nabij en ook het zingen zoowel door dames als heeren. was van een groote bekoring. En dan de muziek die in compositie zoowel als in de uitvoering voortreffelijk was! Uit het derde bedrijf, dat de verspreiding der M. T. S.'ers over den aardbol tot thema heeft, noemen wij vooral de Negerdans en de Chlneezendans. als komische intermezzi. En de gesyncopeerde muziek in het tweede op twee plano's door des- heeren Swaving Dijkstra en Vrijenhoek heeft niet ten onrechte het publiek in extase gebracht. Deze grootsch opgezette schoolrevue. waar van het jammer is, dat zij slechts een één- dagsvlinder moest zijn, uitgevoerd onder regie van de Lustrumcommissie, de heeren A. Ad dicks. G. J. W. Langendijk en jhr. J. H- Gevers Leupen heeft een uitbundig succes ge oogst. De heer Joh. N. Tromp vervaardigde grootendeels de tekst De groote nafuif in alle zalen van Brink- mann, waar het overvol was, een geanimeerd souper met veel navreugde over de revue en speeches aan de bestuurstafel, geraffineerde dansmuziek van het groote jazzorkest „The Bonzonians" uit Amsterdam en de Haarlem sche Jack Pape and his Blue Bees onder aan voering van J. C. Braakman, dansen van leer lingen, zoowel als van leeraren en introducés, waaronder hier uit den aard der zaak alle vertegenwoordigsters van het vrouwelijk ge slacht vielen, besloot het feest op een wijze, die alle verwachtingen overtrof. En het prettigste is, dat er 8 Februari nog een gezellige avond is voor donateurs en leden. DE VERLAGING VAN DE NASSAUBRUG GEREED GEKOMEN. Na maandenlange werkzaamheden is thans de verlaging van de Nassaubrug gereed ge komen. Het resultaat is dat dc opritten nu makkelijk te „nemen" zijn. Het brugdek Is van asfalttegels voorzien en de trottoirs van cementtegels. Het eenige wat nog niet klaar is, is het plantsoentje op het Nassauplein, dat door de belangrijke afgravingen hoog I boven de omgeving van straatsteenen en te gels is komen uit te steken. Het. perk wordt nu ook afgegraven en opnieuw aangelegd, en mettertijd zal de argelooze voorbijganger aan niets kunnen bemerken, dat de Nassaubrug en wat er omheen is, zoolang onder handen is geweest van Openbare Werken, in welken tijd de waardeermg van hen, die de Nassau- laan ais verkeersweg gebruiken, door het ge mis daarvan toegenomen is. ..JACOB VAN LENNEP". Het Februari-nummer van het Maandblad van de Kor.. Erk. Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" vermeldt allereerst een gecos- tumeerd kinderbal op Woensdag 5 Februari gevolgd door een bal voor de leden. Voor dit kinderbal zijn fraaie prijzen voor de mooiste een geestige costuums uitgeloofd. De jury zal bestaan uit mevr. J. M. M. Vrugt. mej F. Busquet en de heer K. Visser, lid van Ver dienste. Het programma vermeldt kinderlied jes van mevr. Co van den Berg. Mr. Ramsteal and his Partner <snelteekenaars> en kinder films. aangeboden door de directie van Palaco en Variété, terwijl Sioekens versterkt Orkest het geheel zal opluisteren. Dan volgen eenige mededeelingen o.a. voor het jubileum van mevr. C. v. d. Berg—de Munnik. A. v. H. schrijft een stukje over Rolverdeellng en E. M. behandelt de opbrengst van het Auteurs recht van het dilettanten-tooneel ln verhou ding met het beroepstooneel. Een tooneeluit- voering, gevolgd door een bal, zal 18 Februari in den Schouwburg aan den Jansweg plaats vinden. Opgevoerd za! worden „Dc Blijspel— Firma biijspel in drie bedrijven van Walther en Stein. COÖPERATIE „VOORUITGANG". Door de coöperatie „Vooruitgang"' werd een vergadering gehouden van den ledenraad. Door den voorzitter, den heer W. Koppen, werd medegedeeld, dat het ledental reeds do 41)00 overschreden heeft. Bij het einde van het vorig boekjaar op 31 Augustus 1929 be droeg het ledental 3660; de eerste vier maan den van het nieuwe boekjaar hebben dus veel nieuwe leden gebracht. In samenwerking met het bestuur van den Haarl. Bestuurders Bond is een propaganda- commissie samengesteld teneinde de leden van de aangesloten organisaties te bewegen lid van „Vooruitgang" te worden. Na deze mededeelingen kwam ln behande ling het voorste] van het bestuur tot vergroo ting van de bakkerij, die noodzakelijk is ge worden door den grooteren omzet. Naast do 6 bestaande ovens zullen dan twee heet- waterovens gebouwd worden. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Ten slotte werd medegedeeld, dat een begin is gemaakt met den bouw van een zevenden winkel nabij de Amsterdamsche Poort, ter wijl, zoo werd door het bestuur medegedeeld, over eenige tijd plannen nog meer ingrijpen den aard zullen komen, teneinde het. coöpe ratieve systeem nog meer te bevorderen. NED. KAPPERSBOND. Vrijdagavond hield de afd. Haarlem van! den Ned. Kappersbond haar Jaarvergadering ln Hotel „Centraal". De jaarverslagen van secretaris, penning- meesier, vakdepothouder cn plaatsbureau- houder werden goedgekeurd. Alle aftredende bestuursleden en verdere functionarissen werden bij acclamatie her kozen. Vervolgens werd een diploma van verdien ste uitgereikt aan den heer C. de Jager. Aan het bestuur werd vrij mandaat ver leend voor de voorbereidende maatregelen voor de ontvangst der deelnemers aan de bondsvergadering, die te Haarlem zal ge houden worden in Juni 930 met daaraan ge paard gaande feestelijkheden ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der afdeellng Haar lem. Hierna werden de kaarten betreffende het werktijdenbesluit 'behelzende verzoek aan do Clientèle om medewerking) uitgereikt. Voorts sprak de vergadering haar groote teleurstelling uit over het besluit van den Haarlemschen gemeenteraad omtrent het verzoek door de afdeellng Haarlem gedaan een wijziging in de Haarlemsche politiever ordening te brengen tot het verplicht stellen van sluiting van alle kapperszaken op Don derdagmiddag na 1 uur n.m. en werd met 10 stemmen tegen besloten een vernieuwde ac tie op touw te zetten, doch thans naar aan leiding van opgedane ervaringen omtrent de voor de kappers fnuikende werking van het werktijdenbesluit. De vergadering werd bijgewoond door den heer J. Comax te Amsterdam, algemeen. Bondssecretaris. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per reirol. kinderkeeltjes 2ijn bizonder gevoelig er» daarom is t vorstandig z» te beschermen tegen de In vloeden van 'I gure Jaarge tijde. Geef Uw kindoren 'n LaXerol v6ór ze naar buiten ■v gaan! - Ze lusten 't graag. !£want L&kerol ia lekker! Mal AGENDA Heden- MAANDAG 3 FEBRUARI. Stadsschouwburg. Abonnementsvoorstel ling le serie. „V/at doet mijn vrouw van twee tot vijf?", 8 uur. Schouwburg Jansweg; „Rose Marie". 8.15 u. Palace: „De Triomt der Liefde'. Tooneei: De 2 Gezetty's. 8.15 uur. Luxor Theater; „De Vier DuIVels". Too neei: Harolds en Annv van Evkeren 8.15 uur Rembrandt Theater: Abie's Irish Rose". Tooneei: Lajos Rigo, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 4 FEBRUARI Schouwburg Jansweg. .Rose Marie" 8.15 u Gem. Concertzaal. Gemeentelijk Orgelcon cert. George Robert, orgel, Cornells Tromp, viool, 8 uur. Kerk Broedergemeente, Parklaan. Kerk- conceri ten bate der Broedergemeente 8 u Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopond op werkdagen van 11—8 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5