LETTEREN EN KUNST STADSNIEUWS UIT DE OMSTREKEN BURGERLIJKE STAND J. Lottgering Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirk j e Durf HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 3 FEBRUARI 1930 HET TOONEEL TE AMSTERDAM HET JUBILEUM VAN VERA BONDAM. DURAND, JUWELIER. Als „gala-avond" was het feest van Vera Bondam aangekondigd en een gala-avond Is het geworden. In den geheel uitverkochten Stadsschouwburg was „tout Amsterdam" te genwoordig en de Amsterdammers hadden voor dezen avond toilet gemaakt, als of het een opvoe.'ing van de Wagner-vereenlging gold. Vele heeren hadden er zelfs hun rok voor aangetrokken, een voor de hoofdstad bij een tooneelvoorstelling zoo hooge uitzonde ring, dat ik ze hier afzonderlijk vermeld. Aan dezen kant van het voetlicht dus een bijna on-Hollandsche deftigheid, aan den anderen kant de meest Hollandsche een voud! Toen het doek opging zat de jubila- resse heel gewoontjes alleen op het tooneel, voor een schrijf lessenaar! Elke andere actrice zou voor deze bijzondere gelegenheid het tooneel na het eerste gordijn-ophalen een oogenblik leeg hebben gelaten en dan zijn opgekomen. Maar een zoo louter theatraal effect was niets voor Vera Bondam, bij wie alles natuurlijkheid en eenvoud is. Dies zat zij voor haar schrijflessenaar in haar kamer, alsof zij bij zich zelf „thuis" was. Dat was voor een jubileum een zoo ongewoon begin, dat het publiek min of meer verrast weifelde. Was ze het of was ze het niet? Het bleef vreemd stil in de zaal, totdat eindelijk één meneer en laat ik het hier maar be kennen, dat ik zelf die meneer was ietwat timide en bijna angstig voor die plechtige stilte, In de handen klapte. Schuchter volg den er eenigen meer en toen op eens barstte het applaus los. Ja, ja, ze was het, nu wist men het zeker en blijde om de herken ning bracht het publiek de jubilaresse een warme en langdurige ovatie. Vera Bondam stond op en mij trof het lieve, eenvoudige gebaar, waarmee zij dankte. Ook hierin was niets theatraals! Eenvoudig, de handen steunend op het tafelblad, boog zij, zooals een vriendelijke gracleuse gast vrouw het zou doen aan tafel, wanneer zij door de gasten was toegeklonken. Maar in haar oogen was die warme tinteling, die wij van Vera Bondam kennen! Er was niets ge maniëreerds, niets bestudeerds in haar hou ding; het was alles écht! Waarom ik dat alles zoo uitvoerig be schrijf? Wijl dit zoo volkomen Vera Bondam als kunstenares en vrouw teekent! En ook, omdat dit wel het voornaamste Is, wat ik van het jubileum heb meegemaakt. Want tijdens heel de voorstelling was er niets, dat ook maar eenigszlns aan een jubileum herinner de. Qeen bloemen na elk bedrijf, geen afzon derlijke huldiging van de Jubilaresse, niets van dat alles! Vera Bondam stond heel ge woon telkens tusschen haar medespelers in, zij betrok Cecs Laseur en Dirk Verbeek in het applaus zoo als op andere avonden en wanneer Laseur niet bescheldenlijk als een adjudant een weinig achteruit getre den ware, zou men aan niets hebben be merkt, dat Vera Bondam hoofdpersoon was. Het was alles eenvoud en natuurlijkheid. Eerst nadat het stuk geheel was afge speeld, werd Vera Bondam jubilaresse. Toen was de kamer van den juwelier Durand in een bloementuin omgetooverd en aan den arm van Dirk Verbeek, die haar heel den avond als Georges Sorbier te vergeefs het hof had gemaakt, verscheen zij ten tooneele. En nu kwam ook het publiek los! Thans gold het applaus niet meer de spelers, maar Vera Bondam alleen en staande heeft men de sympathieke en geliefde actrice minuten lang toegejuicht. Daarna nam Vera Bondam plaats ln een fauteuil en uit de bonte rij van dames en heeren, die om haar heen geschaard stond, trad een heer in rok naar voren, die een goed bedoelde, maar voor deze gelegenheid een wel heel erg stadhuisachtige rede afstak. Het verwonderde mij niet te hooren, dat deze heer de wethouder van onderwijs was, die namens de „gemeente" sprak. Professor Lanz, de voorzitter van het comité, volgde, maar ook deze hoogeleerde vermocht niet mij in geestdrift te doen ont vlammen. Toen trad Verkade naar voren en misschien is het den artist gelukt andere snaren te doen trillen, maar ik mocht zijn woorden niet meer hooren, omdat mijn hor loge kwart voor twaalf wees en een tram niet wacht, zelfs niet voor een tooneeljubl- leum. Wat er verder is gesproken, kan ik u dus niet vertellen, maar omdat een verslag van speeches zelden het opwekkendste deel van de krant ls, zult u het wel met mij willen gelooven. Bij mijn afscheid van de zaal. wierp-ik nog eenmaal een blik op het tooneel, waar Vera Bondam tusschen haar bloemen was gezeten en het trof mij, hoe zij luisterend naar de woorden van Verkade ook toen van een innige vrouwelijkheid en een charmeerende natuurlijkheld was. Op haar groote feest bleef zij wat zij heel den avond in Durand, Juwelier was geweest de warme, gewone, echte vróuw! En nu het stuk van Leopold Marchand, waarin Vera Bondam heeft gejubileerd! Ik kan dit maal kort zijn, omdat lk na de voor stelling van Haarlem misschien nog wel gele genheid vind de opvoering uitvoerig te be spreken. Het ls een heel eenvoudige, bijna simpele geschiedenis van een man tusschen de veertig en vijftig, die na een zeer gelukkig, maar weinig geëmotioneerd huwelijk naar „variatie" snakt en deze ook vindt bij een twintig jarig „vriendinnetje", dat voor hem de physieke bekoring heeft, welke zijn eigen vrouw na zoo veel jaren mist. Een VTij alle- daagsche, zelfs banale geschiedenis, die ein- digtï zooals ze meestal eindigt, met het bedrog door het vriendinnetje en den terugkeer van den man bij zijn vrouw. Men zou allicht vra gen: Is dat voldoende voor een heelen avond? Wanneer een ander dan Louis Marchand het geschreven had, waarschijnlijk niet, maar de auteur van „Wij zijn geen kinderen meer" geeft het geval, met zoo'n lichten toets en in zoo'n charmeerenden toon, dat wij er heel den avond van genieten, al dreigde het derde bedrijf door te veel herhalingen, even wat lang te zullen vallen. Men moet Fransch- man zijn om een zoo eenvoudig, banaal gege ven zoo schijnbaar luchtig en nu en dan ook wel even erg „Fransch" te behandelen en toch den diepen ondergrond van het ver driet van de door het bedrog getroffen vrouw zoo fijn en teer zonder een moment van sentimentaliteit te laten voelen! Zie. dat is nu juist, wat wij. Hollanders, zoo absoluut missen. Wij moeten altijd betoo- gen, zijn zwaar op de hand, uitgestreken plechtig Zoo'n Franschman steekt zoo'n ge valletje echter ln een heel luchtig kleed, maar wij voelen onder dat kleed een gevoelig vrouwenhart kloppen, dat ons vooral bij het teere. lieve slot ontroert, omdat het zoo zuiver, zoo diep ln het kort zoo echt „vrouwelijk" Vera Bondam was deze Renée Durand en zij speelde de „fatsoenlijke" vrouw, zooals wij dat van haar kennen, met heel fijne accen ten, gevoelig, natuurlijk en ontroerend zui ver. Het was héél mooi! En op dezen avond had zij als tegenspeler naast zich Cees La seur, de acteur, wiens spel zich volkomen aanpast bij dat van Vera Bondam. Laseur speelde dezen man op leeftijd, die nog een maal hunkert naar het „avontuur", met tal van verrassende details en maakte van dezen juwelier ondanks zijn slecht zittende pruik een pracht figuur. Ook in de overige rollen is het stuk zeer goed bezet uitstekend o.a. Minny ten Hove als het vriendinnetje en Adelphe Hambur ger als de employé van het Oostersche ras zoodat wij ook aan het succes bij de opvoe ringen te Haarlem, die wij zeker mogen ver wachten, niet twijfelen. J. B. SCHUIL. KERKCONCERT BROEDERGEMEENTE. In het kerkgebouw der Broedergem. Park laan, zal op Dinsdag 4 Februari een concert worden gegeven aoor de dames Corrie Bijster zang, Hanny Scheffelaar Klots viool, en den heer Jan Booda orgel, ten bate van de ge noemde gemeente. STADS-BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aantal bezoeken in Januari 10825. waar van 3183 aan de Krantenkamer, en 2086 aan de algemeene leeszaal. Uitgeleend werden 2699 boeken. KINDERVOEDING. De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelinge'"./ ZoetestraatMaandag 206. Dinsdag 210 Woensdag 190, Donderdag 192, Vrijdag 211 Zaterdag 172 porties. Gen. Cronjéstraat: Maandag 105, Dins dag 100, Woensdag 86, Donderdag 98, Vrij dag 98, Zaterdag 91 porties. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over Januari 1930—1929. Aantal behandelde posten 20001 Cv.J. 17742) Aantal inlagen 15028 (v.j. 13442). Aantal terugbetalingen 4973 (v.j. 4300). Ingelegd f 707.696 87V* (v.j. f 600 574.80 1/2) Terugbetaald f 669.152.15 (v.j. f 556.107 02'A) Meer fngelegd f 38 544 72 1 2 (v.j. f 44.467.71) Aantal nieuwe boekjes 503, (v. j. 431). Aantal afbetaalde boekjes 222 v.j. 128). Spaarbusjes op 31 Januari 1930 in omloop 2818. Geledigd in Januari 1930: 346 busjes met totaal f 6438.27. Aantal klulsloketten verhuurd op 31 Ja nuari 1930: 220. DE VERKOOP OP AFBETALING. EEN STAATSCOMMISSIE BENOEMD. De minister van justitie heeft ingesteld een commissie aan welke is opgedragen: a. te onderzoeken of en zoo ja op welke wijze de overeenkomsten van koop en ver koop od afbetaling bij de wet moeten worden ge-egeld; b. van de uitkomsten van dat onderzoek aan den minister van justitie verslag uit te brengen en wel. wanneer de commissie tot het besluit komt, dat wettelijke regeling wen schelijk is, vergezeld van een of meer ont- werpen van wet met memorie van toe"ichting Benoemd is tot lid en voorzitter: prof. mr. E„ J. J. van der Heyden, hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen: tot leden: mr dr. G. v. d. Bergh, lid van de Tweede Kamer te Amsterdam; mr. W. F. Fruin, raadadviseur bij de eerste afdeeling van het departement van justitie, te 's Gravcnhage; mr. F. W. Fischer, voorzitter van de vereeniging van di recteuren van financieringsmaatschanoijen in Nederland, te Amsterdam; J. J. Korff, lid van den Middenstandsraad te Amsterdam; prof. dr. N. J. Polak, hooeleeraar aan de Han- delshoogeschcol. te Rotterdam: mr. H. H. Steneker, lid van den Nijverheidsraad te Am sterdam. Aan de commissie is toegevoegd als secreta ris mr. L. D. Frank, advoocaat en procureur te Amsterdam. ZANDVOORT WACHTGELD. Door het bestuur van het Algemeen Ned Verbond van ambtenaren in Overheidsdienst is namens den heer A. G. W. J. Muller aan den raad het verzoek gericht, om nu hij weer tiidelijk aangesteld is als klerk bij Publieke Werken weer een vaste aanstelling te geven on eene wedde van f 2500 ner iaar. De heet Muller wil zich alsdan verplichten om zijn wachtgeld in de gemeentekas terug te storter BEVERWIJK BLOEMENTENTOONSTELLING. Naar wii vernemen zal de bloemententoon stelling, welke wordt geoream'seerd door de afkoeling Beverwijk van de Koninklijke Ne- derlandsche Maatschaooii voor Tiunbouw en Plantkunde, in samenwerking met de afdee- 'ing van Bloembollencultuur Vriidag 28 Fe bruari a s. door den eere-voorzitter. burge meester Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, officieal worden geopend. De tentoonstelling wordt gehouden in het veilinggebouw ..Kennemerland". en wel op 28 Februari, 1 en 2 Maart. Allerwegen blijkt veel belangstelling te bestaan. Een zeer groot aan tal geldprijzen, tot een bedrag van 800 gul den, alsmede vele zilveren bekers, waaronder één van de gemeente Beverwijk, werden be schikbaar gesteld. Ook uit het feit, dat het waarborgfonds binnen eeniee dagen voltee- kend was. büikt. dat veel belangstelling voor deze tentoonstelling bestaat. Het aantal in zendingen belooft zeer groot te zullen wor den. F^enmorven is door burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten nam°ns den Al- eemeenen Nederlandschen Politiebond aan den hoofdagent van politie, den heer W. J. ten Otter, het zilveren dienstkruis voor 20- tarigen trouwen dienst bij de politie over handigd. De heer Ten Otter trad 20 iaar ge leden in dienst bij de politie te Enschedé, was daarna als gemeenteveldwachter te Oos terwij k werkzaam en werd 1 Mei 1918 be noemd tot hoofdagent van politie te Bever wijk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cts. per regel. IJMUIDEN. TRAWLERVISSCHERIJ DOOR LOGGERS. Het aantal loggers, dat dezen winter aan de trawlvisscherij deelneemt is belangrijk grooter dan het vorig jaar. Naar wij vernamen be draagt het aantal Katwijksche loggers, dat van IJmuiden uit gaat trawlen, ongeveer 65. Thans zijn echter ook vele Scheveningsche loggers in de vaart gehouden en verder nog eenlge van Vlaardingen, zoodat naar schatting ln totaal 120 a 130 van deze vaartuigen, waarvan vroeger het grootste deel na het beëindigen der haringteelt gedurende eenige maanden ging stilliggen, in bedrijf is. Dat deze zeilschepen met zooveel succes het trawlvlsschen kunnen uitoefenen,, is het ge volg van den motor. Niet alleen de reeders en de manschappen profiteeren van deze ver anderde omstandigheden. Ook de vischkoopers vooral zij die de fijne vischsoorten als tong en tarbot kunnen plaatsen, profiteeren van de ruimere aanvoeren als gevolg van deze tijde lijke vlootvermeerdering. HILLEGOM HULP IN NOOD. De Vereeniging „Hulp in Nood" heeft een vergadering gehouden, die door ruim 250 leden was bezocht. Het aantal leden bleef dit jaar ongeveer onveranderd. Aan 149 leden is f 6229 ziekengeld uitge keerd, een hoog bedrag, waardoor dit jaar niet gunstig was voor de kas. De rekening sloot met een naaeelig saldo van f 1367.88. De bezittingen bedragen f 11.919.51. De extra contributie in den zomer zal weer geheven worden. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden beide goedgekeurd. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren J. v. d. Weyden en L. Seysener en tot lid der contole-commissie de heer C. Brouwer. Dr. Versluis is benoemd tot eere-lid der vereeniging. HAARLEMMERMEER BRAND. Vrijdagavond omstreeks zes uur ontstond aan den Aalsmeerderdijk in Haarlemmer meer brand in een schuur, staande achter de woning van T. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat voor een ernstige uitbreiding werd gevreesd. De brandweer van Aalsmeer was spoedig ter plaatse en trad zoo flink op. dat het gevaar weldra geweken was en de gealarmeerde brandweer van Hoofddorp, die inmiddels met de autospuit bij het terrein arriveerde, geen dienst behoefde te doen. De schuur brandde geheel uit. Een vracht auto kon niet meer in veiligheid worden ge bracht en werd door het vuur vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. PERSONALIA. Voor het landmetersexamen (koloniale richting) is te Wageningen met lof geslaagd de heer C. J. W. de Jong geboren te Haar lemmermeer. HILLEGOM. Getrouwd: J. A. van Leeuwen en C. M. v Lierop; C. P. van der Aar en H. J. de Mooy Bevallen: P. Rusmanvan Kesteren d. E SchotmanRikkers z. E. E. LangelerEnt hoven d. C. v. d. MeyDuivenvoorden d. M C. ImanseDenaijere d. Overleden: F. Hulsebosch, m., 64 jaren. VELSEN. Geboorten; A. de VisserKuijper d. W. L CordiaSpeet z. E. A. DukerPot z. P DankoBlom d. Overleden: Petrus Franciscus Gozeling 1 12 jaar, zoon van P. F. Gozeling: Gerritje Bindt, 19 j., ongehuwd; Leo Nicolaas van Zwol. 2 j., zoon van W. van Zwol. Ondertrouwd: G. v. d. Ketterij en L. Haas noot; W. Wierda en H. v. d. Wateren, M. M Cohen en G. Keesje. Gehuwden: A. Kruyt en M. S. Snoofj, J v d. Haak en C. M. Imming, C. Scheringa ea Maria C. Mol, K. Ruys en G. A. P vsn de Zande, K. van Leeuwen en C. de Vries. ZANDVOORT. Geboren: Pieternella Anna, dochter van P. Salomé en E. A. G. Radke; Cornelis, zoor vanN. A Waaning en E. S. M. Bergman. Overleden: H. Meijer, oud 50 jaren. Scheepvaartberichten Amstelkerk 30 Jan. te Lagos, West-Afrika naar Amsterdam. Amstelland passeerde 31 Jan. Fernando- Noronha. 8 Febr. te Las Palmas verwacht, Buenos-Aires naar Amsterdam. Alchiba 31 Jan. te Buenos-Aires van Rot terdam. Ameland passeerde 31 Jan. 22 u. Suez, Rot terdam naar Batavia. Alpherat 31 Jan. van Buenos-Aires naar Rotterdam. Alphacca 1 Febr. van Rotterdam naar Bue nos- A ires. Andijk 1 Febr. van Rotterdam naar Ham burg. Belawan 1 Febr. van Suez, Rotterdam n. Batavia. Beemsterdijk 1 Febr. te Sabang. New-York naar Batavia. Commewijne 1 Febr. te Amsterdam van West-Indië. Drechtdijk 30 Jan. te Portland, Paclfickust naar Rotterdam. Delft-dijk 1 Febr. te Rotterdam van de Pa- cifickust. Dinleldijk 31 Jan. te Los Angeles, Rotter dam naar de Pacifickust. Fiandrla 1 Febr. van Cherbourg, Buenos Aires naar Amsterdam. Giekerk 31 Jan. van Port Said naar Genua, Rotterdam naar Z.-Afrika, Gelria 31 Jan. van Rio Janeiro, Amsterdam naar B.-Aires. Haarlem 31 Jan. te La Guaira van Amster dam. Kennemerland 1 Febr. van Amsterdam n. Hamburg. Kilstroom 29 Febr. van Freetown naar Sherbro, Amsterdam naar West-Afrika. Koudekerk 1 Febr. te Rotterdam van Bom bay. Kota Radja passeerde 31 Jan. 22 uur Gi braltar, Batavia naar Rotterdam. Melampus 1 Febr te Vlaardingen van Ma cassar 1. v. Amsterdam. Maceres 3 Febr. van West-Indië te S. Pedro de Macoris verwacht. Menado 1 Febr. 7 u. te Marseille, Batavia naar Rotterdam. Meerkerk 1 Febr. van Colombo, Calcutta Narenta 1 Febr. te Hamburg, Pacifickust n. Rotterdam. Oostkerk 31 Jan. van Marseille, Japan n. Rotterdam. Oresters, 31 Jan. te Duala, Amsterdam naar West-Afrika. Poelau Tello 1 Febr. te Hamburg van Am sterdam. Pr. Fred. Hendrik 31 Jan. van Paramaribo naar Madeira en Amsterdam. Poelau Laut 1 Febr. te Amsterdam van Batavia. Rijnland 31 Jan. te Rio Janeiro, Buenos Aires naar Amsterdam. Rij per kerk 1 Febr van Rotterdam naar Kaapstad. Sitoebondo 1 Febr. 8 u. te Singapore, Rot terdam naar Batavia. Salabangka 1 Febr. te P. Said, Amsterdam naar Batavia. Stadsdijk 31 Jan. van Port Said, Rangoon naar Rotterdam. Spaarndam 31 Jan. van Vera Cruz, Rotter dam naar New-Orleans. Sibajak passeerde 31 Jan. 19 u. Suez, Ba tavia naar Rotterdam. Zosma 31 Jan. van Hamburg naar Rotter dam. Alcinous 31 Jan. te Marseille, Batavia naar Amsterdam. Burgerdijk 1 Febr. v.m. te Baltimore van Rotterdam. De li passeerde 1 Febr. 7 u. Finisterre, Rot terdam naar Batavia. Eemdijk 1 Febr. te Willemstad, Antwerpen naar de Pacifickust. Gorontalo 30 Jan. van Sabang naar Soe- rabaya. Helder 1 Febr. van Rotterdam naar Ham burg. Karimoen 29 Jan. te Belawan Dell van Batavia. Jagersfontein 29 Jan. van Tanga, Beira n. Rotterdam. Klipfontein 31 Jan .van Beira naar Rot terdam. Nias 30 Jan. van Kaapstad naar Algoabaai. Kambangan 1 Febr. van Amsterdam naar Batavia. Kota Baroe 1 Febr. van Rotterdam naar Batavia. Merauke 1 Febr. van Djedda, Batavia naar Rotterdam. Menado 1 Febr. 18 u. van Marseille, Bata via naar Rotterdam. Montferland 1 Febr. 13 u. 15 m. van Am sterdam naar Hamburg. Nieuwkerk 31 Jan. te East London van Al- Nieuw Holland passeerde 31 Jan. Thursday Island. Nebraska 1 Febr. van Rotterdam naar San Francisco via Londen. Rondo 1 Febr. van Amsterdam naar Ham burg. Spaarndam 1 Febr. v.m. te Tampico, Rot terdam naar New Orleans. Sommelsdijk passeerde 1 Febr. 16 u. Kaap del Armi, Rotterdam naar Calcutta. Sibajak 1 Febr 14 u. van Port Said, Bata via naar Rotterdam. Sigli 30 Jan. te Belawan Deli. Tjikarang 30 Jan. van Batavia naar Hong Kong. Tapanoeli passeerde 1 Febr. 12 u. Kaap del Armi, Rotterdam naar Batavia. Texel passeerde 1 Febr. 6 u. Finisterre, Hamburg naar Batavia. Veendijk 1 Febr. 20 u. van Hamburg naar Antwerpen en Rotterdam. Flandria 1 Febr. n.m. van Southampton 2 Febr. 10 u. van Buenos Ayres te IJmuiden verwacht. Maasland 1 Febr. te Pernambuco, Buenos Ayres naar Amsterdam. Zaanland 1 Febr. van Montevideo, Buenos Ayres naar Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel- jliil'llfllfiliiflïii Verven Stoomen jrifTf-tiWIIIIMIIillllllilllllllllllllllllllllllllllllll DINSDAG 4 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. 10.Morgenwijding. 12,15 Concert door het AVRO-ensemble. 2.Gramofoonmuziek. 3.Knipcursus. 4.Gramofoonmuziek. 4.15 Solisten-concert. Agaath Tolk, piano. Sissy Kalker, (zang). Aan den vleugel: Betsy van Praag. 5.30 Concert uit café „Moderne" te Amsterdam. 6.01 Voortzetting concert uit ,^3oderne". 6.30 Gramofoonmuziek., 6.45 Engelsche conversatie. 7.15 Engelsch gevor derde n. 8.01 Concert door het Omroeporkest Geza Frid (piano), 9.AVRO-Nutslezing over Indië. Het Inheemsch en Europeesch bestuur. Spreker Mr. H. A. Kinderman. 9.45 Voortzetting concert. 11.Het Ensemble Lismonde uit het Carlton Hotel te Am sterdam. 12.— Sluiting. HUIZEN. Tot 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M. UitsL KRO-Uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 1.Concert door het KRO-Trio. 2Vrouwenuurtje. 3. Kniples. 4.Gramofoonmuziek. 5.Lezing over Moderne controversen over de belijde nissen van August-inus. 5.50 Gramofoonmu ziek. 6.01 Gramofoonmuziek. 6.15 Voetbal praatje. 6.30 Zakenzender Schevenlngen. 6.40 Gramofoonmuziek. 7.Cursus Kerklatijn. 7.30 Tweede rondwandeling door de fabrieken van de N. V. Rademaker's Cacao- en Choco ladefabrieken te Den Haag. 8.15 Bijeen komst van het Alg. Ned. Verbond (Groep Ne derland). Sprekers en vocale soliste. In d© pauze en na afloop: Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. DAVENTRY. 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert H. Russell Fergusson (sopraan met harpbegeleiding)F. Allen (bariton). 12.50 Orgelconcert door E. O. Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestcon cert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert en ci nema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.Piano-recital door Laffitte. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Con cert. R. Henderson (bariton), orkest. 8.20 Le zing. 8.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 10.Vau deville 11.05 Dansmuziek. 11,35 Dansmuziek. 12,20 Proef uitz. Televisie. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestcon cert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek- 11.30 Gramofoonmuziek, 12,25 Con cert. Orkest, viola en piano. 4.50 Concert. Orkest en pianist. 7.20 Orkestconcert. 7.50 Uit Breslau: Concert. Orkest, piano en vocale so listen. Daarna. Voortzeting orkestconcert, Koor, orkest, vocale en instrumentale solis ten. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. Orkest en violist. 4.20 Kinderuurtje. 7.20 Concert. Orkest en instrumentale solisten. 9.20 Con cert. Balalaika-Ensemble en vocale solisten. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en vocale soliste. 8.35. Op Golflengte 338,2 M. Concert door de Soc. Arb. Radio Omroep in Vlaanderen (S. A. R. O. V.) ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen en berichten. 11.50 Gra mofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramo foonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert uit Liepzig. 4.50 Lezingen. 7.50 Piano-recital door Egnon Petri. 8.25 Concert. Orkest, Joseph Schmidt (zang). Daarna: Lezing en berich ten. Daar komt de auto van Gerrit, Dicky en Dirkje aan. Ze zien nog net den diender op zijn motor fiets in de eerste groote bocht van den weg. Wij moeten er toch het eerst wezen, zegt Gerrit. Weet je wat? W'e nemen dat geite- paadje, dan zijn we 'r gauwerEn Gerrit stuurt de kostbare auto van dokter Van de Paraplu tegen het smalle, steile bergwegje op- Dat meen je toch niet. Gerrit? schrikt Dirkje en zij wordt een beetje wit om haar n u-. Als we naar beneden vallen vinden ze niets meer van ons dan drie porties appelmoesOok Dicky vindt het veel te gewaagd om met een o zóómaar tegen een bergpaadje op te rijden. Dat krijg je nooit klaar, roept hii tegen Gerrit- Dn-'-- lijk blijft dc kar staan en rollen we onherroepelijk naar omlaag. Laten we maar liever direct te: i;- keeren naar den grootin weg. Houdt toch je mond. roept Gerrit terug. Als het lukt winnen we minstens een kwartier, al moesten we de kar naar boven hijschcn. Maar wq blijven zitten zoolang we kunnen..-

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 8