WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. IKOKI. NIB). TWEEDE KLASSE B Reserve le klasse. Voetbal in Engeland. VOETBALNIEUWS. Haarlem thans definitief aan gewezen voor het spelen van degradatiewedstrijden. R. C. H. verspeelt haar laatste kampioens kans. De kansen van A. D. O. stijgen, evenals die van Z. F. C. V. S. V. klopt Sparta. E. D. O. neemt revanche op Feijenoord. Ajax II kampioen der reserve 1ste klasse. Velocitas voor de vierde maal kampioen van Af deeling V. DE UITSLAGEN AFDEELING L Eerste klasse: AD.O.DP.C. Haarlem—H.B.SV. ExcelsiorR.CH. VS.V.Spaxta Tweede klasse A. West FrlsiaK.F.C. V.V.A.H.R.C. Tweede klasse B. HerculesVelox Bloemendaal—A.F.C. Derde klasse A. Helder—A.P.GS. Q.S.C.Purmersteijn Derde klasse B. Hortus—D.S.V. O.D.E.Zit.C. Vierde klasse C. HalfwegHeemswerck AJD.W-Beverwijk SloterdijkE.D.W. Reserve eerste klasse. Stormvogels 2Ajax 2 A.F.C. 2—Blauw Wit 2 H.F.C. 2—Haarlem 2 Reserve derde klasse A. H.R.C. 2Z.V.V. 2 Alcm. Victrlx 3—VJS.V. 2 AFDEELING II. Eerste klasse Blauw Wit—Hermes D.V.S. V. U. C.—'t Gooi E.DO.FeiJ enoord Tweede klasse A. R.F.C.D.H.C. V.I.O.S.—S.V.W. C.V.V—S.W Tweede klasse B: V.D.L.—Neptunus Derde klasse A. AlphiaH11 linen A .S .C.Laakkwartier Reserve eerste klasse U.V.V. 2—Excelsior 2 Feijenoord 2—V.O.C. 2 D.H.C. 2Uni'tas 2 Sparta 2—C.V.V. 2 AFDEELING III. Eerste klasse. WageningenEnschedé Robur et VelocitasZ.A.C. TubantiaGo ahead AFDEELING IV- Eerste klasse: N.O.A.D.—L.O.NG.A. N.A.C.M.V.V. B.V.V—Willem II RoermondWilhelmina AFDEELING V Eerste klasse: Leeuwarden—G V A.V. FrieslandBe Quick VelocitasFrisia AlcidesVeendam AchillesW.V.V. Velocitas kampioen. RANGLIJSTJES. AFDEELING I. Eerste klasse: 4—2 4—5 5—3 3—1 2—3 3—1 0—3 2—3 56 3—3 0—3 1—4 2—2 1—3 3—1 2—4 0—3 5—1 1—4 2—2 0-2 2—1 0—1 6—2 2—2 1 1—1 2—3 7—0 4—1 7—1 1—3 4—0 3—3 1—2 2—1 0—3 d—4 3—6 2—2 3—2 2—5 gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. A. D. O. 13 7 4 2 18 38-22 1.38 Ajax 14 8 3 3 19 35-17 1.36 R. C. H. 15 7 3 5 17 41-33 1.13 Hilversum 15 7 3 5 17 34-38 1.13 H. B S. 14 6 3 5 15 39-34 1.07 Excelsior 14 6 3 5 15 43-42 1.07 V. S. V. 16 5 5 6 15 30-35 0 94 Sparta 14 5 3 6 13 33-35 0.93 D F. C. 15 4 4 7 12 28-35 0.80 Haarlem 14 1 1 12 3 28-58 021 Tweede klasse B: D E. C. Zeeburgfa Velox Hercules B. F. C. Bloemendaal Baarn Zandvoort A. F. C. H. V. C. Blauw Wit H. V. V. Feijenoord E. D. O. Stormvogels II. F. C. 't Gooi Hermes-DV.S V. U. C. Ajax 11 z F c. n Haarlem II Stormvogels II Blauw Wit II R C. H. II E. D. O. II H. F. C. II A. F. C. II Hilversum II 16 11 16 11 16 9 15 8 17 6 16 5 16 5 15 4 15 4 16 3 2 25 4 23 4 22 3 20 8 15 8 13 9 12 9 10 10 9 10 6 41-23 1.56 39-20 1.44 49-27 1.38 45-36 1.33 35-33 0.88 32-35 0.81 25-45 0.75 23-35 0.67 32-37 0 60 25-45 0.56 AFDEELING II. Eerste klasse: 5 22 56-36 1,29 16 7 6 3 20 31-23 1.25 15 7 3 5 17 35-33 1.18 16 7 3 6 17 46-28 1.06 15 5 4 5 14 31-30 1 15 6 2 7 14 34-35 0.93 14 4 5 5 13 25-30 0.93 16 6 2 8 14 25-37 0.88 14 3 6 5 12 22-36 0 86 15 4 1 10 9 28-45 0.60 •ve eersie klasse: 15 10 4 1 24 41-24 1-60 17 8 5 4 21 45-31 1.24 16 7 4 5 18 38-33 1.13 15 6 5 4 17 38-34 1.13 15 6 4 5 16 37-28 1.07 15 5 3 7 13 28-33 0 87 16 4 5 7 13 25-34 0.81 16 5 3 8 13 28-38 0 81 14 3 4 7 10 23-34 0.71 15 3 3 9 9 23-41 0.60 Haarlem-H. B. S. (4-5) Ook nu heeft Haarlem het zoet der over winning niet mogen smaken, al dient gezegd, dat het den roodbroeken weer niet mee liep. Evenals de vorige week hadden ze het beste van het spel. Jammer was het dan ook, toen bij een 1—0 voorsprong keeper De Vries het veld verliet om te worden vervangen door Hoeben. die juist een off-day bleek te heb ben. Hij had eenige doelpunten moeten voorkomen. Met dit al is Haarlem thans definitief aan gewezen tot het spelen van degradatiewed strijden. Vóór men daaraan begint is er nog een mooie tijd van voorbereiding voor de ploeg. Het elftal, dat gisteren speelde, kwam in de volgende opstelling: De Vries, W. van Daalen, Huysmans, P. van Daalen, Bieshaar, Vreeken, B. Kammeijer, Oldenburg. Breeuwer, Van Polanen, Onkenhout. Door aanvoerder Bieshaar wordt vóór het begin aan den HB.S-speler Smeets, die binnenkort naar Indlë vertrekt, een bloemen hulde gebracht. Hierna trapt Breeuwer voor Haarlem af en gaat het onmiddellijk op het H.B.S.-doel af, waar Denis en Ver metten reeds dadelijk handen vol werk krijgen. Ook nu weer steunt de middenlinie goed; vooral-Bieshaar gooit zioh er steeds op het goede moment tusschen. De Haarlem-verdediging weet voorloopig wel raad met de weinige uitvallen van H.B.S.; de roodbroeken blijven dan ook sterk domineeren. Telkens zweeft het leder voor den HB.S.- keeper Rambonnet, maar als een wonder ontkomt het doel aan een doorboring. Eenmaal is het leder de doellijn reeds ge passeerd, maar Vermetten trapt het leder nog weg, hetgeen den scheidsrechter ont gaat, waardoor Haarlem een doelpunt ont gaat. Een goal blijft toch niet uit; als On kenhout een schot op doel lost en Rambon net niet voldoende wegwerkt, is Van Polanm er vlug bij om aan Haarlem de leiding te bezorgen (10). Nu komt er meer teekening In den strijd. De Vries verlaat het veld; hij wordt door Hoeben vervangen; eenzelfde doelpunt krijgt H BS. als de middenvoor toeloopt en Hoeben het leder niet geheel in zijn macht kan krij gen. (11). Van den aftrap af gaat Haarlem op de H.B.S.-veste af; na een goeden voorzet van Onkenhout kopt Breeuwer schitterend in (2—1). Ook deze voorsprong was weer van korten duur, want als na een hoekschop Van Kes- teren inschiet en Van Daalen het- leder uit doel trapt, komt de bal bij den linksbuiten, die met een zacht schot den Haarlem-keeper verrast. (22). Haarlem blijft niettegenstaande dit toch het beste van het spel houden, maar gescoord wordt alleen aan den anderen kant, na goed spel van Van Kesteren, door den middenvoor. Rust 3—2 voor H.B.S. Na rust is Haarlem doorloopend in de meerderheid, maar de H-B.S.-verdediging staat pal en keeper Rambonnet, goed bijge staan door Denis en Vermetten, keert letter lijk alles, zelfs als hij wórdt gepasseerd, trapt Vermetten het leder uit doél. Het blijft een belegering van het doel van H.B.S., maar een doelpunt komt weer aan den anderen kant, door toedoen van' Van Kesteren. (24). Geenszins geeft Haarlem zich gewonnen. Het elftal is nu zoodanig gewijzigd dat Bieshaar rechtsbinnen speelt en P. van "~>an.- len midhalf. Oldenburg komt linksbinnen en Van Polanen rechts halfback. Dit was een groote fout van Bieshaar, want de ploeg vol deed goed. Bieshaar maakt er 34 van, maar dan valt Hoeben over een bal heen en het is 35 geworden. In den resteerenden tijd is het nogmaals Bieshaar, die den achterstand verkleint (4—5). H.B.S. wint tenslotte dezen in goede ver standhouding gespeelden wedstrijd. E. D. O.-Feijenoord (2-1) De roodzwarten hebben door deze overwin ning de in November geleden 70 neder laag te Rotterdam gewroken. Over de vraag of dit verdiend is, loopen de meeningen nog al uiteen. Wij hadden een gelijk spel de juiste ver houding gevonden. Intusschen is EJD.O. met deze overwinning ten zeerste gebaat, daar zij nu zoo goed als zeker buiten degradatiegevaar is. Op het oogenblik is Feijenoord ook geen kampioensploeg meer. V/el schuilen er nog verschillende goede krachten in het elftal, maar als geheel vallen de Rotterdammers tegen. De wedstrijd stond niet op hoog peil; de spelers hadden het nogal te kwaad met den door de vorst glad geworden bodem. Vooral in de eerste helft was het een wed strijd van gemiste kansen. Het was gewoon ongelooflijk, zooveel kansen beide voorhoeden verknoeiden. De tweede helft werd beter gespeeld cn nadat ED O. de score had geopend, kwam er meer spanning in den strijd, waardoor deze aantrekkelijker werd. De elftallen stellen zich onder leiding van Prof, Snapper als volgt op: E.D.O.: Van den Berg. Kuyl, Boeree, Perukel Sr., Dinkla, C. v. d. Laan. Koene, Van der Hurk, Steffens, Perukel Jr., Oome. Feijenoord: Burg, Barendrecht, Pijl, Sinke, Hendriks, Van Heel, Bul Sr., Rixoord, Van Dijke, Bul Jr., Dekker. E.D.O. trapt af en doet den eersten aan val op de Feijenoord-veste, doch deze worat afgeslagen. De spelers kunnen zich wegens de gladheild van het veld slecht staande houden, wat dik wijls voor de aanvallers een handicap is. Perukel blijkt na zijn opgeloopen blessure tegen 't Gooi nog niet geheel hersteld te zijn, wat aan zijn spel duidelijk merkbaar is. Het beste gedeelte van de E.D.O.-voorhoede zijn de vleugelspelers. Menige goede aanval wordt door Koene en Oome ondernomen, maar voorloopig presteert het binnentrio niet veel. Echter dient erkend, dat de Rotterdamsche verdediging uitstekend op dreef is; vooral Van Dijke speelt een solide baclpartij. Bij Feijenoord moet het hoofdzakelijk van Pijl en Barendrecht komen, maar ook de E.D.O.- verdediging is in goede conditie; vooral Kuyl is er weer geweldig in. Door het uitstekend backspel van de E.D.O.- ploeg krijgt Van den Berg niet al te gevaarlijk werk. Toch wordt deze doelman meer aan het werk gezet, dan zijn collega aan de overzijde. Een hoog schot weet hij uitstekend tot hoek schop te verwerken. Met blanken stand treedt de rust in. Na de hervatting neemt E.D.O. weer het ini tiatief tot den aanval; de Feijenoord-verdedl- ging wordt op een zware proef gesteld. Toch komt het doelpunt, dat E D.O. dan scoort, op gelukkige wijze; als Dekker bij een hoog schot van Oome uitglijdt vóór hij den bal wil pakken, weet Van der Hurk deze kans handig te beriutten. (10). De thuisclub speelt door dezen voorsprong vol zelfvertrouwen verder; het komt ons voor, dat de Feijenoord-verdediging eenigen tijd een weinig de kluts kwijt is, waardoor Dekker zijn talenten moet toonen. Toch geven de Rotterdammers het geens zins op; keurige staaltjes voetbal vertoonen Pijl en Barendrecht Bij een snellen aanval van Koene appelleert Feijenoord voor buitenspel; Prof. Snapper laat doorspelen en Koene brengt den stand op 2—0. Dat is Feijenoord toch te bar; nadat Pijl eerst een doelpunt geannuleerd ziet, schiet de zelfde speler even daarna onhoudbaar langs Van den Berg. (2—1>. De Rotterdammers zien in, dat het moge lijk nog wel gaat. Maar Van den Berg weet. eenige malen keurig te redden, zoodat met een overwinning voor E.D.O. het einde komt. V. S. V.-Sparta (3-1) Als scheidsrechter Breethof heeft gefloten staan de volgende elftallen tegenover elkaar: V. S. V. Van der Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Jan Wey, J. Heyerman, Demmers, Koning, De Koning, Wolf, H. Heyerman, Hillekamp. Sparta: Formenoy, Wendt, Voormolen, Viergever, v. d. Welle, De Jong, v. d. Heyden. Wilson, v. d. Geest, Van Zwieteren, Cohen, Sparta wint den toss en begint met de zon in den rug. Het veld is door de hardheid vrij moeilijk bespeelbaar. Na eenig heen- en weer getrap leidt De Koning een aanval der thuis club in. De rechtervleugel drijft den bal in de richting van het Rotterdamsche doel, maar Koning schiet achter. Dan is de beurt weer aan V. S. V. De Ko ning speelt den bal handig vrij en met een hard schot geeft hij Cohen het nakijken (1—0). Van de Pieterman, die in den beginne nog niet op dreef is, mist een schot van Van der Welle, maar Van der Wint is in uitsteken den vorm en schijnt van plan, niets door te laten. Even later doet Formenoy een fraaien omhaal vlak vóór v. d. Wint, maar ook dit maal laat deze zich niet verschalken. Goed plaatsen van Hillekamp stelt Wolf in staat om den bal langs Cohen In het doel te koppen, maar er is juist voor buitenspel ge floten. Demmers valt en krijgt een bloedende hoofdwond, vyf minuten later komt hij, flink bepleisterd weer in het veld. Jammer is het, dat de spil Heyerman te veel naar Koning speelt. Deze geniet de eer van een dubbele bewaking, terwijl Hillekamp geregeld ongedekt staande, veel te weinig te doen krijgt. Beide elftallen vallen nu beurtelings aan. De voorhoede der thuisclub is echter voor doel veel gevaarlijker, dan die der gasten. Door een fout van Van Zwieteren moet Cohen uitloopen; hij kan den bal niet goed wegwerken, waardoor Wolf in staat wordt gesteld, het leder fraai in het doel te koppen, zoodat V. S. V. thans met 2—0 leidt. Voor de rust komt Sparta nog eens ge ducht opzetten, maar de verdediging van V. S. V. laat niets passeeren. Rust komt met een fraaien voorsprong voor V. S. V. Na de hervatting is Sparta het eerst in den aanval, maar vóór doel brengen de rood- witten (V. S. V. was ditmaal weer blauw-wit) er weinig van terecht. Een goede aanval van V. S. V. is gevaarlij ker; Hillekamp had met een laag schot bijna succes, maar Van Zwieteren doet den bal van richting veranderen, zoodat het een hoekschop wordt in plaats van een doel punt. Deze levert echter niets op. Als v. d. Pieterman naast den bal heeft ge trapt, grijpt v. d. Griendt bijtijds in. Door toedoen van v. d. Pieterman ontstaat het eenige doelpunt van Sparta. Hij maakt n.l. „hands" in het strafschopgebied. Forme noy weet deze penalty in een doelpunt om te zetten (21). Even later begaat v. d. Pieterman weer een overtreding, ditmaal juist bulten de ge vaarlijke zone. Hij maakte echter alles weer goed, door zich als een buffer tusschen het kanon en het doel op te stellen. Wel komt er wat meer spanning, nu V. S. V. slechts met den oneven goal leidt, maar het spel is niet veel meer dan een onsamen hangend heen- en weergetran. Bij een aanval van Sparta trapt Formenoy in het doel. De supporters van Sparta jui chen reeds, maar het blijkt, dat de bal over de doellijn is geweest, hetgeen de scheids rechter niet had gezien. Het doelpunt wordt terecht niet toegekend. Bij een aanval van V. S. V. komt de bal na veel misgetrap bij De Koning, die het derde doelpunt weet te scoren (31) Nadat de Rotterdamsche voorhoede door slecht schieten eenige mooie kansen mist, komt het eind met een welverdiende over winning voor V. S. V. Excelsior-R. C. H. (5-3) Door met niet minder dan 53 in Rotter dam van Excelsior te verliezen, heeft de Ra cing haar laatste kansje op het kampioen schap verspeeld. In tegenstelling met den wedstrijd tegen Haarlem den vorigen Zondag, heeft het elf tal ditmaal een uitstekenden wedstrijd ge speeld; in zooverre is de overwinning voor de rood gebroekte Rotterdammers wel wat geflatteerd. Het elftal van Excelsior maakte geen enkel oogenblik den indruk, sterker te zijn dan R.C.H.; integendeel de Racing-aanvalien waren belangrijk talrijker. Scheidsrechter Casteleyn had dezen middag de leiding. Om twee uur liet hij de volgende elftallen aantreden: Excelsior: Bund, Achterberg, Hogersteege, Smaal, Grobbe, Mout, Mansen, Polle, Bouter, Jo Bak, Stolk. R.C.H.: Paape, Verkerk, Roelfsema, De Geus, Hanse. Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. R.C.H. trapt tegen den wind in af, doch de Rotterdammers ondernemen direct een aan val, waaraan Kos te pas moet komen. Dan nemen de R.C.II.'ers het initiatief tot den aanval; keurig combineerend wordt her haaldelijk het doel der gastheeren bereikt, doch tot schieten komt het nog niet. Daar entegen lost Bak een goed schot op Kos, dat hij echter weet te keeren, waarna Hanse aan de overzijde een goeden voorzet geeft, die on benut blijft. Als weer eens de geheele voorhoede den bal goed opbrengt, geeft Roelfsema op het juiste moment een pass naar Verkerk, die mooi inschiet. (01). De vreugde bij het handje vol supporters is van korten duur, want geen minuut later schiet Grobbe van grooten afstand hard in en doordat Kos in zijn doel uitglijdt, kan hij den bal niet meer bemachtigen (11). De Rotterdammers leven dan even op en krijgen enkele corners op het R.CH.-doel te nemen, doch deze worden alle weggewerkt. De achterhoede van R.C.H. is er zeer goed in en maakCde aanvallen van de tegenpartij steeds onschadelijk. Ondertusschen blijkt Bak bij de Rotter dammers nog een uiterst tactisch speler, die met zijn linksbuiten een heel goede wing vormt en daar ook Mansen heel goed speeit, hebben de verdedigers van de Racing soms heel wat werk te verzetten. De tweede helft vangt aan met een sterk offensief van de Racing. Het geheele elftal van Excelsior wordt ln het eerste kwartier als het ware overspeeld; het zag er naar uit, dat Krom c.s. zouden gaan winnen, Het liep echter geheel anders uit. Was tot dusver de aanval der gastheeren volkomen in bedwang gehouden, waarin de beide backs een groote rol speelden, werd o.i. geheel ten onrechte toen een ge duchte wijziging in het elftal gebracht; al heel spoedig kreeg toen Bak een goede kans, die hij wist te benutten. Thans denken we, de Racing direct te zien gelijk maken, doch De Geus heeft niet. hét geluk aan zijn zijde bij zijn pogingen- Heel R.C.H. valt nu aan, doch het gevolg was dat Excelsior een derde doelpunt maakte. De Racing geeft niet op en als Roelfsema een ver naar voren gespeelden bal weet te bemachtigen schiet hij hard in. (23). Wederom leeft de hoop op, dat R.C.H. nog verder zal ophalen, doch het is Mansen, die deze illusies den kop in drukt. Na keurig werk scoort hij het vierde doelpunt voor zijn club en daarna volgt zelfs het vijfde doelpunt. R.C.H. geeft nog niet op; De Geus weet kort voor het einde den achterstand nog te verkleinen tot 53. De tijd is thans reeds zoover verstreken, dat ophalen verder onmogelijk is en als het einde wordt aangekondigd, heeft R.C.H. ver loren. BloemendaalA. F. C. (23) Na de groote overwinning van Bloemen daal, verleden week in Amsterdam, klinkt deze uitslag wel een beetje vreemd. Echter de Amsterdammers verdienden de overwin ning volkomen. Mogelijk is het feit, dat de witten met invallers voor J. Kammeijer en Immer moesten uitkomen, hieraan niet vreemd, doch het groote enthousiasme, waar mede het bedreigde Amsterdamsche team zich in den strijd wierp, heeft toch wel den doorslag gegeven. Door hun vurig spel wisten de gasten den striid al spoedig op de Bloemendaalsche helft te houden. De verdediging der witten hield een minuut of tien stand, doch toen profi teerde Lungen van een misverstand in de witte achterhoede en passeerde Beiik met een hard laag schot in den hoek. Het ver dere deel van den wedstrijd zou leeren welk een eroot aandeel deze uitstekende Amster- damsohe voetballer in de overwinning voor zijn club zou hebben. Na dit eerste doelpunt ging de strijd ver der gelijk op. Bijzonder goed was het aan- valsspel aan beide kanten niet. Toch werd Fr. Bakker na een kwartier in staat gesteld de partijen op gelijken voet te brengen. Deze tactisch spelende Bloemendaler bemachtigde toen een ver naar voren geplaatsten bal, welk feit hij handig uitbuitte door den A.F.C.- keeper op het juiste moment het nakijken te geven. (11). Tot halftime bleven de verdedigingen ver der meester van het terrin, zonder dat de doelverdedigers veel gevaarlijk werk kregen te verrichten. Beijk Jr. kreeg tegen het einde van de eerste helft nog een kans om Bloe mendaal uit een hoekschop de leiding te ge ven, doch hij raakte den bal slechts half. Met een gelijken stand werd gedraaid. Na de hervatting had A-F.C. weer spoedig succes. De Amsterdamsche linksbuiten plaat ste een bal heel goed voor het witte doel, waar Lungen vrij stond en Ineens met een formidabel hard en hoog schot in den ho»k Beiik voor de tweede maal passeerde. (1—2). Wel wisten de Bloemendalers den strijd hierna eenigen tijd op de Amsterdamsche helft te houden, maar het aanvalsspel liet vpel te wenschen. Gevaarlijk werk kreeg de A.F.C.-doelman in deze periode dan ook niet te verwerken. Aan den anderen kant ging het beter, want toen Lungen in een zeer moei lijke positie het leder voor zijn voet kreeg zond hij een hard laag schot in. Wel slaagde de Bloemendaal-keeper er vallend nog in het leder gedeeltelijk te stoppen, maar via den paal trof dit toch doel. (13). Hierna was het voor iedereen duidelijk, dat A/F.C. den wedstrijd zou winnen. Door zeer enthousiast spel wisten de Amsterdammers den strijd verdeeld te houden. Steeds zuiver den de backs met verre trappen het doelge bied. Wel trachtte Bloemendaal den strijd te forceeren en zelfs Sunter waagde zich ver buiten zijn gebied, doch het bleef bij het lof felijk streven. Eerst tegen het einde zette Strik den bal goed voor het A.F.C.-doel, waar Fr. Bakker gereed stond om den doelman voor de twee de maal te passeeren. (23). Tijd om nog een gunstiger resultaat te ver krijgen restte den witten echter niet, want onmiddellijk hierop kondigde scheidsrechter Hauber, die geen moeilijke taak had, het einde aan. Bloemendaal speelde ln de volgende op stelling: J. Beijk, Sunter, IJfs, Parson. H. Beijk, van der Meij, Kopjes Nieman, F. Bakker, C. Bakker, H. Eijsten, Strik. Stormvogels 2Ajax 2 (24) Op alleszins verdiende wijze heeft Ajax n dezen wedstrijd gewonnen en daarmee be slag gelegd op het kampioenschap der Re serve le klas. Tot dusver zijn de Amsterdam mers ongeslagen, zoodat hun het kampioen schap zeker ten volle toekomt. Aanvankelijk leek het er op, dat de wed strijd al na een kwartier beslist was, daar Ajax II zich in deze periode, gebruik makend van het missen en halfraak trappen van de beide Stormvogels-backs, een veiligen 30 voorsprong had verschaft. De Stormvogels, die een invaller voor doelman De Waard had den. gaven zich echter nog niet gewonnen en wisten zoowaar door toedoen van Muller en Van Pel den achterstand tot 32 te verklei nen, met welken stand de rust ln ging. Na de rust bleef het Ajax-spel superieur aan dat van Stormvogels. Vooral de rechts half Hangard blonk uit. terwijl in de voor hoede Vogel en Mulders dezelfde, die in den wedstrijd Ajax-A-D.O. zoo goed voldeed uitblonken. De Stormvogels-aanval kreeg des niettegenstaande ook nog een aantal goede kansen, doch ze bleven onbenut. Ajax doel puntte nog eenmaal en won dus met 4—2. H. F. C. 2Haarlem 2 (22) Te circa 11 uur stellen de volgende elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter Hollander: IL F. C. II: Per re, Engelbert, Smit, Denijs, Kruyer, March ant, Dorsman, Reuvekamp Gilie, Koremans, Hagenaar, Van Farceren. Haarlem II: Healy, Levy, Groeneveld, Brakel, Tuinman, De la Mar, Buissink, Terwee, A. Moolenaars, Torrlnga, W. Moolenaars. Het veld blijkt zeer hard en effectvol te zijn; toch weet H.F.C. n zich direct aan te passen en zit direct voor Moolenaars. Deze speelt goed, zoodat er niet gescoord wordt. Hagenaar krijgt, dan de kans van den dag, maar hij schiet hoog over. Ook de Haarlem-voorhoede weet niet te scoren, zoodat de rust met blanken stand in gaat. Na de rust is bij Haarlem Brakel mld-voor en Groeneveld rechtsbuiten gaan spelen. Laatst genoemden heeft al gauw succes, als hij profiteert van weifelen van de te ver op gedrongen achterhoede van H.F.C.; hij scoort onhoudbaar (01). H.F.C. II geeft zich echter niet gewonnen; Reuvekamp Gille weet na goed doorzetten fraai te scoren (11). Smit redt dan fraai, als Perre het doel verlaten heeft. Na eenigen tijd weet Groeneveld voor de tweede maal te scoren, wanneer Perre ver geet uit te loopen. H.F.C. II zet er nog eens alles op; A. Moolenaars maakt hands binnen het beruchte gebied Den toegestanen strafschop neemt Van Pareeren onberispelijk in den linker beneden hoek (2—2). De partijen weten verder niet meer te scoren Uitslagen van Zaterdag J.I.: ArsenalEverton 40 W. Ham U.Grimsby Town 2—0 LiverpoolLeicester City 11 Newcastle U.—Sheffield United 3—5 Leeds UnitedSunderland 50 Sheffield Wenesday—Burnley 4—1 Manchester CityManchester United 01 Blackburn R.Huddersfield T. 52 MiddlesbroughBirmingham 51 PortsmouthDerby County 31 Aston Villa—Bolton Wanderers 20 Het vierde lustrum van „Schoten". Een goed geslaagd feest. Zaterdag heeft het feest van de voetbal- vereeniging ..Schoten" ter eere van haar 20- jarig bestaan in den schouwburg Jansweg plaats gehad. De geelzwarte vlag wapperde boven den ingang. De receptie. Verschillende vereenigineen kwamen Scho ten complimenteeren. De foyer zag er dan ook schitterend uit. Het bestuur, gezeten achter de groene tafel, was omgeven door vele bloemen en planten. De vele fraaie bekers en medail'es waren op een tafel ter bezichtiging gesteld. De receptie werd zeer druk bezocht; Scho len had vele fraaie bloemenmanden in ont vangst te nemen. De zeer fraaie krans van R.C.H. verdient extra vermelding. De ver- eeniging D.I.O. overhandigde een fraaien zil veren lauwerkrans. De Amsterdamsche voet- balvereeniging O W O. gaf een medaille. Vele waardeerende woorden werden tot het bestuur gericht. De K.N.V.B. was vertegen woordigd door den heer F. Pigge. Het doch tertje van den heer F. Slot bood het be stuur een bouquet bloemen aan, waarbij zij een keurig gedicht uitsprak. Gelukwenschen cn bloemen werden aange- ooden door: Dr. Snoelder namens H.F.C.: H. Scheen namens R.C.H,; J. P .van Balen Blan ken namens Haarlem; J. Steenkist namens ED.O.; J. Beijk namens Bloemendaal; verder de vereeniffingen Stormvogels Haarlemsche Scheidsrechtersvereen'elng. D.W.O., Damia- ten. Zeemeeuwen. I.V O.. E.H.S., Kennemers, Ripperda, Volewijckers. Ook nog b'oems'uk- ken van de heeren Moseman en Dijkzéul. De H.V.B. was vertegenwoordigd door de heeren v. d. Aart en Kluit. De heer Slot over handigde een mooie bloemenmand. Tele grammen werden ontvangen van vrienden uit Amerika. Verder van V.S.V.. Kinheim. ZRC, Benne- broek. Spartaan. De Jagers. W F C H S M D.E.C., T.H.B.. K.V.V.. Droste O.D E Hillinen! V.V.A., Alcmaria Victrix, de Vereeniging van 2e. 3e en 4e klassers, enz. Eenige donateurs van „Schoten" schonken

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10