Apropos BILJARTEN. WIELRÏJDEN. ZWEMMEN. KORFBAL. IJS-HOCKEY. Schaatsenrijden. Kampioenschap van Haarlem Ie klasse. VERHEYDE WINT DEN TITEL. Zaterdagmiddag werden deze wedstrijden Voortgezet met twee partijen. Vos zorgde in zijn partij tegen De Foel jaeger weder voor een verrassing door den oud-kampioen te verslaan. Hij ging van acquit op met 31, doch De Foei jaeger maakt 12, 18 en 16. Na 10 beurten is de stand 77 om 58 voor Vos. Deze maakt nog 18, 18, 15 en 13, waarna de stand luidt 165 om 70 voor Vos. De Foeljaeger kan er maar niet inkomen en heeft ook met pech te kampen, terwijl zijn tegenstander geregeld goed blijft spelen. Na 22 beurten is de stand reeds 199 om 104. Wel heeft Vos op het einde een kleine inzinking, maar zijn tegenstander weet er geen gebruik van te maken. Wel maakt hij nog 24, maar dan beëindigt Vos de partij: 250 om 172 in 36 beurten, waarvoor hij een welverdiend ap plaus ontvangt. Vervolgens binden Van Hooff en Boerwin kel den strijd aan. De eerste is er in het begin slecht in. Na een beginserle van 21 maakt Boerwinkel ook eenige slechte beur ten. Op de 10de beurt Ls de stand pas 33 om 53 voor Boerwinkel. Als Van Hooff op de 17de beurt 25 scoort, is het 80 om 95. Dan maakt hij even later 15, waarop Boerwinkel met 23 antwoordt. De spelers blijven steeds dichter bij elkaar. Een oogenblik later scoort Van Hooff 13 en 20 en heeft daardoor de leiding met 153 om 139. Zijn partner laat zich niet ontmoedigen en maakt 32 en 31, zoodat dez/ï een stuk uitloopt. Het is nu 157 om 203. Bei den hebben daarna een inzinking. Wel maakt Van Hooff op de 39ste beurt nog 29, doch dat kan hem niet meer redden en Boerwinkel maakt de 250 vol in 42 beurten. Van Hooff noteert 211. Dan komt Zondag als de laatste dag van het tournooi, waar-op de beslissing moet val len. Verheyde was de eenige die nog ongesla gen was en dus de meeste kansen had. Daar bij was zijn moyenne nog zeer goed: 8.06 over de drie gewonnen partijen. Maar hij moest nog twee zware tegenstanders ontmoeten: Boerwinkel en De Foeljaeger, die elk met een ver liespartij stonden, terwijl Vos uitgespeeld was met slechts een verliespartij. Er kon dus nog alles gebeuren en zoodoende was er groo- te spanning. Het eerst traden Van Hooff en Lubbers in het strijdperk. De eerste gaat met 19 van acquit op. Lubbers begint slecht en zijn part ner presteert ook weinig. Op de 12de beurt maakt Van Hooff 21, waarna de stand is: 65 om 25 voor Van Hooff. Later maakt deze nog 12 en 10, maar groote series blijven uit. Aan het eind scoort Lubbers nog 24. doch dit kan hem niet meer redden. Hij blijft steeds een tamelijk eind achter. Op de 48ste beurt maakt Van Hooff uit met den stand: 250 om 186. Nu komen de drie beslissende partijen. Boerwinkel en Verheyde binden den strijd aan. Eerstgenoemde begint slap, doch Ver heyde vangt aan met een serie van 31. Na dat Boerwinkel op de 5de beurt 18 heeft ge maakt, komt zijn tegenstander los en maakt 21 en 30. Boerwinkel antwoordt met 18 en 41 en de stand luidt: 88 om 100 voor Verheyde. Na nog eenige kleine beurten breekt een ge weldige kamp los. Verheyde noteert achter eenvolgens 47, 11, 25 en 11. D^t ontmoedigt zijn partner echter niet en deze scoort 12, 12, 8 en 52. Na 20 beurten is de stand nu: 185 om 211 voor Verheyde en op de 29ste beurt eindigt deze de partij 217 om 250. Het was een mooie partij. Daarna volgt de voorlaatste partij tus- schen Boerwinkel en De Foeljaeger. Het wordt nu de mooiste partij van dit tournooi. Boerwinkel maakt achtereenvolgens 23, 10, 16, 15, en 17, terwijl ook de Foeljaeger zich niet onbetuigd laat en 17, 13, 35 en 13 scoort, zoodat de stand na 10 beurten' is 94 om 96 voor De Foeljaeger. Op de 11de beurt no teert Boerwinkel een schitterend gespeelde serie van 96, waarvoor hij van de vele toe schouwers oen welverdiend applaus ont vangt. De volgende beurt brengt nog eens 35 op. Hiertegen kan De Foeljaeger niets in brengen; hij raakt geheel op den achter grond: 225 om 115 in 12 beurten! Dan op de 17de beux-t maakt Boerwinkel aan deze mooie partij een eind: 250 om 140. Hierdoor zijn De Foeljaeger en Boerwinkel door de vorige partij uitgeschakeld en is Verheyde van den kampioenstitel verzekerd. Onder deze omstandigheden vangt de slotparftij van het tournooi aan tusschen Verheyde en De Foeljaeger. Eenigen tijd gaat het gelijk op. Na 8 beurten is de stand 58 om 55. Dan heeft Verheyde zijn vorm we der gevonden en noteert 21, 46, 23, 19 en 17, terwijl De Foeljaeger 12, 25 en 22 scoort en dus een tamelijken achterstand boekt: 189 om 123 in 17 beurten. Op de 20ste beurt maakt Verheyde nog eens 51 en de volgende beurt de 250 vol. De Foeljaeger bleef op 145 staan. Hiermede had Verheyde den titel ongesla gen gewonnen. Bij de laatste twee partijen was de vice- voorzitter van den Ned. Biljartbond, de heer G. Mastenbroek, tegenwoordig, die de kam pioensmedaille met een toespraak uitreikte aan den nieuwen kampioen, terwijl de voor zitter van D. E. S., de heer F. van Terwisga, aan de club van den kampioen een zilveren biljartje als wisselprijs gaf namens zijn ver- eeriiging. De heer De Foeljaeger dankte den heer v. d. Bos namens de spelers voor het goede materiaal. luidt: gesp. gew. brt pnt. h.s. moyenne 1. W. H. Verheyde 5 5 143 1250 53 8.60 2. G. Vos 5 4 181 1208 38 6.67 3. H. Boerwinkel 5 3 166 1124 96 6.77 4. D. A. de Foeljaeger, 5 2 141 957 59 6-78 5. R. v. Hooff 5 1 172 958 27 5.56 6. A. G. Lubbers 5 0 196 898 33 4.58 De Kweekschool-uitvoering. Elk jaar weeft de heer Goeting iets nieuws iets verrassends in zijn uitvoeringen të leg gen. Dit bleek ook Zaterdagavond met de demonstraties, die in de Gemeentelijke Con certzaal werden gegeven ten bate van „Vacantiekolonies" en „Weldadigheid naar Vermogen". Maar ook de overige kwaliteiten van de Kweekschool-uitvoeringen zijn van dien aard, dat zij in belangwekkendheid niet achterstaan bij de beste vereenigings-uitvoeringen, on danks dat bij deze de techniek op hooger plan staat. Deze techniek die overigens bij het publiek buitengewoon in den smaak valt wordt terecht voor de schoolgymnastiek ver worpen. Is dus een school-uitvoering belang wekkend als een vereenigings-uitvoei-ing, dan beteekentdit een dubbel compliment. Zaterdag was er een vijftal nummers van bij- zondcren aard. Eerst vielen te noteeren de bal-oefeningen van de meisjes der 4e en 5e klasseVi van de Leerschool. Als tweede van genoemde nummers zagen we een dans van meisjes uit het 4e studie-jaar van de Nuts- kweekschool. Dit was het eenige van de 16 nummers dat onvoldoende moest worden ge noemd. In dezen girl-dans ontbraken het machinale 1 gelijke en gelijkvormige, alsmede de „Schwung", al te zeer. Dat evenwel de vereischte st ijl hierin wel valt te bereiken ook door dilettanten, is wel zeker. Op veel hooger peil stond de uitvoering van door een tweetal •meisjes (dochtertjes van den heer Goeting) gedanste beweglngs-studiën. Dit zuivere en on gekunstelde werk verwierf een geweldig ap plaus, waarin de beide danseresjes' haar be geleider, den heer De Nobel, lieten deelen. Ook de mannelijke leerlingen bezorgden ver rassingen. Vooreerst noemen we trefbal, welk spel onder groote spanning verliep. En dan valt te vermolden een springkast-nummer, dat zoodanig werd uitgevoerd, dat 't ook op eeix vereenigings-uitvoering een buitengewoon succes zou hebben behaald. Een zoo groot aantal vaardige springers als er Zaterdag medewerkten, hadden wij zelfs bij de kweeke- lingen niet verwacht. Bespraken we tot dusver nummers, die het groote publiek zelden ziet. thans gaan we over tot de behandeling van de overige nummers, wat geenszins zeggen wil, dat die minder wa-< ren! Integendeel, vrijwel het geheele pro gramma was toebereid op de wijze, die we jaar in jaar uit kunnen bewonderen bij de Kweek school-uitvoeringen. De massale nummers trokken natuurlijk het meest de belangstelling en de leider had dan ook terecht daarvan het programma goed voorzien. Uiteraard een voudig waren de beide nummers vrije oefenin gen van de Leerschool, en ook de vrije oefenin gen van de Nutskweekschool bleken niet in gewikkeld. De eenvoud stond het resultaat evenwel allerminst in den weg! En dan zijn nog te noteeren een viertal nummei's, waarbij het bereiken van een goed ensemble zooveel tot het succes meewerkt: halteroefeningen jongens-Rijkskweekschool, sprlngriet-oefenin- gen meisjes-Nutskweekschool, staf zwaaien meisjes-Rij kskweekschool en knotsewaaien meisjes Nutskweekschool. Ondanks enkele oogenblikken van minder volkomen gelijkheid (hal'eroefenlngen), waaraan ook de samen stelling schuld droeg (laatste oefening staaf- zwaalen), stonden al deze nummers op hoog ^Tenslotte zijn nog te vermelden een door de oudste meisjes van de Leerschool uitgevoerde rei. waaruit alle ouderwetsche stijfheid was gebannen een algemeen swingnummer van de Leerschool. volksdansen, jolig uitgevoerd door de oudste leerlingen van de Rijkskweek school en algemeene toestel-oefeningen van de beide Kweekscholen. Een spreekkoor vergrootte het contact met het publiek, voorzoover dat 'contact nog te vergrooten was Verschillende autoriteiten woonden de uit voering bij. W. L. Tweede lustrum D. H. G. B- Zaterdag en Zondag vonden de feeste lijkheden en wedstrijdeix plaats ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van den D. H. G. B. Zaterdagavond werd een kring-uitvoering gegeven in het Brongebouw, waar Zondag eveneens de wedstrijden plaats vonden. De turners en turnsters troffen het Zater dagavond in het ietwat verwaarloosde Bron gebouw bijzonder slecht. De verwarming was zeer onvoldoende en een koude tocht noopte zelfs het aanwezige publiek de jassen uit de garderobe te halen teneinde zich tegen de koude te beschermen. Het behoeft wel geen betoog dat onder deze omstandigheden de prestaties der turners niet geheel tot hun recht kwamen. Vooral bij de rythmische dansen der dames kwam dit tot uiting. De kleinste meisjes van Leonidas zorgden met hun zingen en spelen voor een aardig intermezzo. Te ruim elf uur behoorde het eerste ge deelte van de D.H.G.B.-feesten tot het ver leden. De prestaties bleven over het algemeen beneden de verwachtingen, hetgeen echter uitsluitend moet worden geweten aan de slechte entourage en de absoluut onverwarmde zaal. De exploitanten van het Brongebouw hadden waarschijnlijk het voorjaar reeds in het hoofd. Het was wel spijtig voor de ijverige commissie, welke alles toch uitstekend had voorbereid. Zondag werd het 10-jarig jubileum verder gevierd. Allereerst vond te half negen een H. Mis plaats in de kapel van het R.K. Lyceum aan den Zljlweg, welke geheel gevuld was. 's Middags van half twee tot half drie re cipieerde hot bestuur van den D.H.GB. in één der zalen van Brinkmann Groote Markt, waar het aan belangstelling niet heeft ont broken. De hoofdschotel van het menu werd gevormd door de wedstrijden, welke van 11 uur af plaats vonden in het Brongebouw en Zander- Instituut-. De uitslagen luiden: Heeren: Wedstrijd C (heeren 4 kamp 3 graden): I. K.D.O. Amsterdam, 2. Ursus Haarlem, 3. Wils kracht, Amsterdam. Wedstrijd D. (heeren 4 kamp 2 graden). 1. Jong Leven, Amsterdam, 2. V.I.O.S. Naald wijk, 3. St. Lodewijk, Rotterdam. Eigengekozen Oefeningen (Jongens) 1. K.D.O., Amsterdam, 2. St. Lodewijk, Rot terdam, 3. Leonidas Haarlem en Jong Leven Amsterdam. Eigengekozen Oefeningen (Heeren). 1. KD.O. Amsterdam, 2. Wilskracht, Amster dam, 3. Jong Leven, Amsterdam. Dames: Wedstrijd A. 1. Advendo, Rotterdam 137 puriten. 2. Wils- kracht, Amsterdam 129 1:2 p., 3. Cito, Amster dam 127 p. Wedstrijd H. 1. Advendo Rotterdam 511/2 p., 2. Advendo II 48 1 2 p., 3. Meerburg 48 p. Wedstrijd E. 1. Advendo Rotterdam 481 '2 p.. 2. Graaf Willem II Den Haag 47 p., 3. Leonidas Haarlem 45 p. Wedstrijd 8. 1. Jeanne d' Are. Leiden 14212 p.. 2 Meer burg Leiden 1351,2 p., 3. Jeanne d' Arc II 1321/2 p. Boksen en boksen 2. Boksen en boksen is twee. Onderdaad, er is een vorm van bokssport, die alleen ingesteld is om publiek te trekken en daardoor geld te maken en er is een an dere vorm, die een gezonde lichamelijke ont wikkeling tot doel en, wat belangrijker is, tot resultaat heeft. Wij hebben op het hemelsbreede verschil tusschen deze beide voimen van boksen reeds vroeger meermalen gewezen, de reden, dat wij er nog eens op terugkomen ligt besloten in den brief van een lezer, die nogeens een lans breekt voor het mooie in de ware bokssport. Onze lezer zegt o a- Tachtig procent van het publiek weet niet wat boksen is. Als boksen serieus wordt beoefend is het voor de ware sportliefhebbers een genot, ont spanning en ontwikkeling voor het lichaam. Het iaagt corpulentie op de vlucht en geeft uithoudingsvermogen. Het is een spel van vaardigheid, moed en zelfbeheersching en men behoeft geenszins een wedstrijdbokser te worden om deze sport te beoefenen. Ik beoefen die sport ongeveer tien jaar en vaar er, wat mijn uiterlijk en spieren betreft wel bij. d.w.z ik heb nog een gave neus en geen lichamelijke gebreken. De vooroefeningen alleen, geheel zonder boksen, zijn na geda- nen arbeid al een ontspannixrg voor lichaam en geest. Dit schrijft onze lezer o.a. en wij zijn het volkomen met hem eens. Hij had er nog aan toe kunnen voegen dat het bewustzijn zich in geval van nood met de vuisten te kunnen verdedigen en het algemeen vertrouwen in eigen kracht, dat kennis van heit boksen geeft, evenzeer van belang zijn. Het is ongetwijfeld»waar, en het is te betreuren, dat de „groote" wedstrijden van beroepsboksers met al de vaak weerzinwek kende aankleve van dien, het goede boksen in discrediet brengen. Dit goede boksen be staat echter nog steeds en het verdient, mits onder goede en deskundige leiding beoefend, tot nieuwen bloei te komen. V oetbal-broederschap. De Grieken doen in den laatsten tijd op voetbalgebied van zich spreken. Terwijl men in vele andere landen, waaronder ixlet in de laatste plaats ons eigen, sceptisch gestemd is omtrent de evolutie in het spelpeil, beginnen de Grieken het hoe langer hoe beter te »ce- ren en het bewijs is, dat zij onlangs eiin ge slaagd zijn, de Joego Slaven te Athene te kloppen in een wedstrijd om den Balkan - beker, waaraan ook Bulgarije en Roemenië deelnemen. De Joego Slaven speelden daarbij met vrijwel dezelfde ploeg, die in Mei 1929 te Parijs van de Franschen won. Een eigenaardige bijzonderheid van het Grieksche elftal bij deze glorierijke gelegen heid was, dat in de voorhoede niet minder dan vier broers speelden, Darianoperlos "e- heeten. De linksbuiten, Angelakis van naam, zal zich naast deze familiephalanx wel wat geïsoleerd hebben gevoeld, maar wij kunnen ons voorstellen, dat deze vier moderne Heemskinderen, elkander ten volle begrijpen de. een samenspel vertoonden, waartegen de Joega Slaven en zelfs hun vermaarde doel- verdediger Miheltic machteloos stonden. H. S. V. „De Kampioen". Zondag- werd een begin gemaakt met de wintercompetitie: in verband met het weder werd allereerst 5 K.M. gereden. Ondanks het koude weder was de eerste opkomst vrij goed wij zagen onder de goede leiding van derï heer W. Metz de volgende renners starten: Koper. Fabel, v. d. Broek. Kruyd. v. Baaten, Egmond, Gryyters, Schell, Schijvenaar en De Groot. Er werd direct een flink tempo ingezet en gedurende den geheelen rit onderhouden. De uitslag was als volgt: 1 Egmond, 2 v. Baak, 3 Kruyd, 4 Schijve naar, 5 De Groot,.6 Gruyters, 7 Schell. De volgende week wordt de 1 K.M. verre den; dan hoopt men ook Zeulevoet, Coster, Baardman e.a. aan den start te zien. A s. Dinsdagavond vergadering in het club lokaal voor een bespreking van het jaarfeest op .22 Maart en voor de prijsuitreiking. Haarl. Zeilvereeniging. Zaterdag gaf de Haarlemsche Zeilvereeni ging een feestavond in het gebouw Rose- haghe. In zijn opennigswoord heette de voorzitter de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de „Stormvogels"-leden en de Haarlemsche Kano-vereeniging. Hij hoopte dat het aan te bieden programma naar al ler wensch zou zijn en dat de stemming als van ouds ongedwonger zou worden. Laten we aanstonds zeggen dat deze wensch ver vuld is. Het strijkje onder leiding van den heer Van Bommel heeft zich wel bijzonder naar aller genoegen van zijn taak gekweten. Niet alleen dat de dansmuziek „af" was. ook de begeleiding der Interessante, films was onbe rispelijk. Een groot deel van het programma be stond uit het afdraaien van toepasselijke sportfilms, die onvei'deeld succes hadden. De heer Paradijs verdiëlxt daarvoor aller dank. Bij het opvoeren van het één-actertje „Een pootig' wijf" was de lach niet van de lucht. De ontknooping was den ook allerzotst. Ock het cabaretclubje „De Delft" heeft het zijne ertoe bijgedragen om den avond zoo uitste kend te doen slagen. De avond werd besloten met een gezellig dansje. Met tegenzin ging men om twee uur naar huis; wel een bewijs dat allen zich uitstekend geamuseerd hadden. I. n- Ja maar BROEKMAN kleedt U toch beter! G. A. BROEKMAN KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELE F. 12225 Haarlemsche Zwembond. Vrijdagavond had een tweede vergadering van bovengenoemden bond plaats, teneinde de agenda van den Nederl. Zwembond met de aangesloten vereenigingen te benande- len. Ditmaal waren niet alle vereenigingen bin nen het Haarlemsche district vertegenwoor digd. De waterpolo-voorstellen, ingediend door H. P. C., werden toegelicht door den heer A. J. Braam en de voorsteilen tot wijziging van het kampioens- en wedstrijd-reglement, ingediend door het bestuur van den H. Z. B., door dr. M. J. Huizinga. Een uitvoerige bespreking werd aan de verschillende voorstellen gewijd; aan de af gevaardigden werden instructies voor ver schillende voorstellen gegeven. De nadruk werd er op gelegd, dat na de reorganisatie het zwaartepunt op decentralisatie was ge legd, zoodat verscheidene voorstellen van de Technische Commissie in deze vergadering werden verworpen. Het Zwemfeest van H. V. G. B. Het nationale zwemfeest dat a.s. Donderdag avond in Stoop's Bad door H.V.G.B. wordt ge houden, zal een record-aantal deelnemers tel len. Behalve de deelneming van de Haarlem sche vereenigingen, zullen o.m. het IJ, H.Z. en P C., Zian, A.Z. en Nereus hun beste zwem mers naar Haarlem dlrigeeren, zoodat den H.V.G.B.'ers een zwaren avond te wachten staat- Op de 100 M. vrije slag voor heeren is o.m. ingeschreven door de Haas (Zian), G. v. Voorst (A.Z.) (die beide reeds van Essen hebben ge klopt), hetgeen een bij-zonderen strijd zal geven tegen Sietske van de Meer en Jan Schouw, die door het voordeel van eigen terrein wel licht voor een verrassing zullen zorgen. Op deze baan komen eveneens uit Jan v. Hemsbergen (Haarlem), K. Zeegers (A.Z.) en O. v. Aarem (Het IJ). Van de schoolslagzwemmers zullen H. Kooy (H.V.G.B.), C. Vrugt (D.W.R.) en Hegie (Zian) elkaar weinig toegeven; de meeste kans geven we aan H. Kooy. Op de 60 M. RugSlag (nieuwelingen) krijgt M. v. d. Meer de gelegenheid de eer van H. V. G. B. op te houden, al zullen Kramp (Dol fijn) en v. Voorst (A.Z.) het hem zeer lastig maken. Het hoogtepunt van den avond zal wel komen te liggen in de estafette-wedstrijden. Hiervoor verschijnen de ploegen van A.Z., Zian, De Dolfijn, Haarlem, D.W.R.H.P.C. eix De Delft aan de start. H.V.G.B. krijgt een mooie gelegenheid tot revanche na de overigens zeer eervolle neder laag, Zaterdagavond tegen A.Z. Aan de demonstratie schoonspringen inge- lascht ter afwisseling, zullen de bekende springers Lottgering (IJ) en Stotijn (H.Z; en PC.) medewerken. Natuurlijk zal een watei-polo-wedsbrijd op dit feest niet ontbreken. Nereus (Koog Zaan dijk) zal als steeds een sterken tegenstander blijken te zijn. Alles bijeen genomen wacht ons een bij- zonderen avond. Zwemfeest van „Inter Nos" te Amsterdam. H.V.G.B. TWEEDE OP DE 5 MAAL 50 M. VRIJE SLAG. Zaterdagavond had in de overdekte bad- en. zweminrichting aan den Heiligenweg te Am sterdam een nationaal zwemfeest van de da- mesvereenigïng „Inter Nos" plaats. Het aantal deelnemers aan deze wedstxdj- den was zeer groot; er werden aantrekkelijke banen gezwommen. Een zeer mooie race was de 100 M. rugslag voor dames, waar zoowel mej. Braun als mej. Grendel (beiden O.D.Z.) startten. Dat was nu eens niet een opgelegde zege voor onze we reldrecordhoudster. Er moest gestreden wor den. Mej. Grendel gaf niet op en zwom keurig. Tot aan het laat-ste keerpunt waren beiden gelijk, doch toen gaf de beroemde eindspurt van „Zus" den doorslag en was zij toch nog een Meter voor. Mej. Grendel is geweldig vooruitgegaan met zwemmen; haar slag is meer verfijnd. Het zou feitelijk geen groote verwondering wekken, indien mej. Grendel in dit seizoen voor een verrassing zorgde. In de estafette nummers waren de ploegen van de O.D.Z. ahe superieur, de Amsterdam- sche dames betwistten elkaar de andere prij zen. Tusschen de damesnummers door werd een heeren-estafette over 5 maal 50 M. vrije slag verzwommen. Deze strijd was buitengewoon spannend zoowel in de eerste als tweede serie. In de eerste serie gaf de ploeg van H.P.C. goed partij, doch in de laatste banen zakte ze af en werd De Dolfijn met een flinken voor sprong eerste. In de tweede serie startten de ploegen van Het IJ, A.Z. en H.V.G.B., dus drie oude riva len. Op de eerste baan namen A.Z. en Het IJ een kleinen voorsprong, doch toen haalde H. V. G. B op en bleef met A. Z. gelijk; Het IJ zakte af. De race werd buitengewoon span nend, er was geen centimeter verschil tus schen de zwemmers en het publiek joelde. In de laatste baan werd met 10 c.M. verschil door No. 2 de overwinning behaald. Donderdagavond zal in Stoop's Bad de re vanche van dezen wedstrijd op het H.V.G.B. zwemfeest plaats vinden. Dat het ook hier spannen zal, daarvan kan men verzekerd zijn. De 100 M. vrije slag heeren was zeer span nend. Voorst werd eerste, terwijl de strijd tus schen Pronk (Dolfijn) en S. v. d. Meer feitelijk onbeslist was. Ook de Haarlemmer Jan van Hemsbergen kan op een goeden wedstrijd te rug zien. De voornaamste resultaten, dezer wedstrij den zijn: 100 M. rugslag Dames: 1 M. Braun (O.D.Z.) 1 min. 22.4 sec., 2 J. Grendel (O.D.Z.) 1 min. 22.6 sec. 100 M. vrije slag Heeren 1 G. v. Voorst (A.Z.) 1 min. 6 sec., 2 J. Brink (De Dolfijn) 1 min. 8 2 sec. 5 maal 50 M. estafette vrije slag adspiran- ten-mcisjes: 1 O.D.Z. 3 min. 14.4 sec., 2 H.D.Z. 3 min. 35.6 sec. 100 M. vrije slag Dames: 1 M. Braun (OJD.Z.) 1 min. 13.6 sec.. 2 E. Smits «Inter Nos) 1 min. 17.4 sec.; 3 J. Gren del (OD.Z.) 1 min. 19 sec. 5 maai 50 M. estafette vrije slag heeren: 1 A.Z. 2 min. 37 sec.. 2 H V.G.B., 2 min. 37.2 sec., 3 De Dolfijn 2 min. 39 sec. 3 maal 50 M. wisselslag estafette dames: 1 O.D.Z. 2 min. 54.4 sec., 2 Het IJ 2 min. 4 seconden. Overzicht. Haarlem I maakte een reis voor niets naar Sportief te Amsterdam. Daar de scheidsrech ter niet opgekomen en geen geschikte arbi ter te vinden was, gingen de Haarlemmers 't is voor de tweede maal meenen wij onverrichter zake naar Haarlem. Haarlem II, dat voor den Zilveren N. v. d. Dagbal, Advendo ontving, was in 't veld niet de mindere, voor den paal echter waren de bezoekers beter en plaatsten zich door een 41 overwinning in de volgende ronde. S. V. moest in D.D.V. n haar meerdere er kennen en verloor met 52. Haarlem 2Advendo (14) ZILVEREN N. v. d. DAGBAL. Ook in dezen wedstrijden heeft Haarlem 2 het niet tot een oveiwinning kunnen bren gen tegen het goedsluitende Advendo I, hoe wel er Zondag aan den Middenweg een span nende en enthousiaste partij is gespeeld. Beide twaalftallen gaven zich geheel; vlug ging de bal van vak tot vak. Toen scheidsrechter Terhorst, die met dezen in de beste verstandhouding gespeelden wed strijd niet de minste moeite had, beginnen blies, stelden de partijen zich op. Direct na den uitworp werpen beide par tijen zich in den strijd en reeds na tien mi nuten heeft Krelage het eerst succes; spoedig volgt dan de gelijkmaker door A. van Lohuizen. Dan krijgt de Haarlem-verdediging zwaar werk, daar de bal geregeld terugkomt. Nog voor de rust weet Deegenaar er 31 van te maken. Na rust hetzelfde enthousiaste spel. De Haarlemmers geven het niet op; ze hebben pech met goed gerichte schoten van Weif- fenbach en Arends. Aan de andere zijde echter gelukte het ook niet. Eerst even voor het einde wist een Advendo-heer met een ver schot doel te treffen, zoodat deze wedstrijd, met 14 in het voordeel van Advendo eindig de. Jaarfeest van „Ulysses". Waren de verwachtingen over bovenge noemden feestavond Zaterdag j.l. in het ge bouw van den Haarl. Kegelbond hoog gespan nen, de werkelijkheid overtrof deze verre. Het is voor het bestuur van „Ulysses", dat dezen avond organiseerde, een waar succes geweest en laten wij er direct op volgen, voor het trio Hofmann niet minder. Nadat de voorzitter met eenige welgekozen worden dit trio had geïntroduceerd, werd met de afwerking van het, programma begonnen. Al dadelijk waren het de heer en mevrouw Hofmann, die het publiek in extase brachten. De stemming zat er spoedig in; het applaus na het eex-ste gedeelte bewees dit dan ook. Toen gaf een harmonica-gezelschap eenige nummers ten beste, wat veel bijval oogstte. Ook het tweede gedeelte viel zeer in den smaak. Het derde gedeelte werd geheel voorgedra gen in Volendammer costuum. Toen ook het laatste gedeelte was afge werkt, brak er een luid applaus los, dat aan zwol toen zij nog een extra nummertje ten gehoore brachten. Een bal besloot dezen goed geslaagden feest avond. Tot diep in den nacht werd er lustig gedanst. Duitschland Europeesch kampioen. BERLIJN, 9 Febr. (V.D.) Hedenavond vond in het uitverkocht Berliner Sportpalast de finale plaats om het Europeesehe kam pioenschap ijshockey tusschen Duitschland en Zwitserland- Zwitserland nam in het eer ste gedeelte de leiding met 10, den tweeden speeltijd won Duitschland met 10, en de dei-de was eveneens met 1—0 voor Duitsch land, zoodat het eindresultaat was, dat Duitschland met 21 van Zwitserland won. Duitschland is dus Europeesch kampioen ge worden. Maandagavond speelt Duitschland, eveneens in het Sportpalast, tegen Canada om het wereldkampioenschap. Wereldkampioenschappen te Oslo. Uitslagen van den eersten dag. 500 eu 5000 Meter. OSLO. 8 Febr. (VD.) Heden begonnen in het Stadion alhier de wedstrijden om het wereldkampioenschap. De uitslagen van de zen eersten dag luiden: 500 Meter: Pedersen 43.8 sec.: Ballangrud 44.5 sec.; Daenes 44.6 sec., Sjolshagen 44.9 sec.; Staks- i*rud 45.1 sec:; Christensen 45.2 sec.; Van der Scheer 45.3 sec (de beste tijd door een Ne derlander gemaakt)Lassen 45.6 sec., W. Nygreen 45.7 sec., Anderson 45.8 sec., Hooft- man 45.9 sec., Holtung 46.1 sec., Nilson 47,2 sec., Ganderson 47.7 sec., Prina 47.7 sec., Carl- sen 47.8 sec., Lindberg 47.8 sec., Heiden 47.9 sec., Stenbeck 59.3 sec., H. Nygreen is geval len. 5000 Meter. Staksrud 8 min. 28.7 sec., Ballangrud 8 min. 37.3 sec.,; Stenbeck 8 min. 39.4; Heiden 8 min. 44.9 sec., Van der Scheer 8 min. 49,3, sec., Carlsen 8 min. 50.5 sec., Haltung 8 min. 54.6 sec., Ganderson 8 min. 56.7 sec., Chris tensen 9 min. 0.2 sec., Larsen 9 min., 5.9 sec, Andersen 9 min. 7 sec., W. Nygreen 9 min. 8,9 sec., Pronk 9 min. 17.3 sec., H. Peddersen 9 min. 18.9 sec.; Lindberg 9 min. 20 sec.; Daas nes 9 min. 21,5 sec.; Sjolshagen 9 min. 25.1 se.; Hooftman 9 min. 29,9 sec., H. Nygreen 9 min. 44.8 sec.; Nilson 9 min. 58.5 sec. Er waren 7000 toeschouwei-s. Het weer was prachtig, de baan spiegelglad. De wed strijden stonden weder onder leiding van den Nederlandschen scheidsrechter G. W. A. van Laer. Hierna zal Van der Scheer op 1500 Meter tegen Larsen rijden. Heiden tegen Lindberg, Hooftman tegen Holtung en Pronk tegen Nilson. In het voorloopig klassement staat Van der Scheer derde. Causerie in het Kennemer Lyceum. Óp Zaterdag 15 Februari, 's middags half vier, houdt de heer C. Vreedenburgh, secre taris van de Propagandacommissie van den Ned. Lawntennisbond een causerie met ver traagde tennisfilms «Tilden. Timmer en mej. Bouman) iix de aula van het Kennemer Lyceum te Overveen, uitsluitend voor leer lingen dier school. Hieraan is bovendien toe gevoegd de D. Laan-film: „het meisje van de tennis",

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12