het meest gevraagde havermout ter wereld VIucfhok end INGEZONDEN UIT DE OMSTREKEN J. Lottgering Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf A jr L~~ ï- 7 HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 14 FEBRUARI 1930 DE INSLUIPING MET DIEFSTAL AAN DE AMSTERD. VAART. Voor de Rechtbank behandeld. TEGEN ELKEN VERDACHT^ 2 JAAR GEëlSCHT. SO December hebben wij uitvoerig mede- deeling gedaan van een hoogst belangrijke arrestatie, die de Haarlemsche recherche had verricht, de dieven van de Amsterdam- sche Vaart waren gepakt. Die inbraak aan de Amsterdamsche Vaart was al een oude zaak. Bij was gepleegd S November 1928 en sindsdien had de recher che nog nooit een spoor gevonden. Het ont vreemde beliep een hoog bedrag: f 2800. aan zilvergeld, bankbiljetten en goudgeld, waar onder vele vreemde munten. Ook waren er in den gestolen trommel voor den eigenaar zeer waardevolle vreemde pa pieren, zooals twee testamenten, een polis, vier spaarbankboekjes en een obligatie van f 1000. Dit alles was gestolen ten nadeele van den winkelier C. Klomp, Amsterdamsche Vaart 84, die niet tegen inbraak verzekerd was. De deur van het huis was gewoon dicht, er was geen spoor van de inbrekers. Doch de recherche zocht en vond een spoor. Zij liep de registers door, die de juweliers bijhouden van den inkoop von voorwerpen van edel metaal en twee rechercheurs waren zoo ge lukkig in het register van den goudsmid en horlogemaker S. te Haarlem aangeteekend tc vinden, dat hij op 28 November 4 gouden munten gekocht had en wel van den Haar lemmer J. V. J. V. bleek echter de munten ontvangen te hebben van een timmerman D. W. V., met het verzoek om ze voor hem te verkoopen. Dit heeft hij gedaan voor f 33. Hij wist niet dat de munten op oneerlijke wijze verkregen waren. Na zijn arrestatie werd J. V. eenigen tijl in bewaring gehouden, doch nadat ook D. W. V. gevonden was, werd de ander op vrije voeten gesteld. De timmerman nu be kende de inbraak te hebben gepleegd en noemde H. F. R. als zijn medeplichtige. Op den timmerman werden nog een gou den tientje en een Indische munt gevonden, en te zijnen huize vond de recherche een gouden tientje, een gouden vijfje en een halve gulden. De medeplichtige H. F. R. bekende eveu- evns. Hij gaf op zijn aandeel in de buit te hebben begraven cp een terrein aan de Pladellastraat bij het Slachthuis, waar het echter nimmer teruggevonden is. Het geldkistje was in het Spaarne gegooid. De timmerman heeft de buit regelmatig opgebruikt. En nu stonden Donderdagmiddag belden terecht voor de Arrondissements-Rechtbank. De publieke tribune stond stampvol met belangstellenden. Verdachte D. W. V., de timmerman is 22 Jaar, A. F. R., de monteur is 25. Er waren slechts twee getuigen opgeroe pen. De eerste was de 48-jarige koopman C. Klomp zelf. Deze gaf een opgave van wat hij aan geld en papieren in huis had. Hij controleerde zijn bezit regelmatig en wist precies hoeveel overal geborgen was. De diefstal is ge pleegd, toen man en vrouw 's avonds het paard waren gaan voeren. Het huis was afge sloten. Zijn geheele vermogen is getuige er bij in geschoten. President tot verdachte V.: Hoe groot is uw deel geweest? Verdachte: f 700. President: Getuige geeft toch op, dat veel meer gestolen is dan tweemaal jouw deel? Tot verdachte R.: Hoeveel was er in het kistje? Verdachte R.: f 1700. President tot getuige: Kende u verdachte? Getuige: ,De monteur heeft eenige jaren geleden een electrische leiding bij mij aange legd. Getuige deelde verder mede, dat hij na den diefstal verschillende wissels niet heeft kun nen betalen, zijn bedrijfskapitaal zoowel als zijn spaarpenningen waren weg. Doch de leveranciers hebben hem uitstel gegeven. De verdediger van R., mr. L. G. van Dam, vroeg of getuige het zoo goed had, dat hij al dit geld renteloos thuis liet liggen. Getuige: Ik had het elk oogenblik noodig voor den handel." Getuige Klomp heeft een groot deel van het geld van zijn moeder geërfd, die bij hem inwoonde en zoo heeft verdachte R. toen hij in het huis werkte zich kunnen overtuigen, dat er geld in huis was. Na Klomp werd diens echtgenoote als getuige voor het hekje geroepen. Ook zij deed mededeelingen omtrent den inhoud van het gestolen kistje en het zakje waarin „elke week een gouden tientje gedaan werd." En verder bevestigde deze getuige de me- dedeeling van haar echtgenoot. De president tot verdachte V.: Heeft R. je meegenomen naar de woning en heeft hij je gezegd, dat de bewoners tegen half ne gen afwezig waren om het paard te gaan voeren? Dit alles bevestigde V. En uit zyn ant woorden bleek ook, dat zij de deur geopend hebben met een valschen sleutel, die beiden gekocht hadden op de Botermarkt. Verdachte heeft van de bult zijn schulden betaald en er verder plezier van gemaakt. De president tot verdachte R., den oudste: Heb jij je kameraad voorgesteld je slag te gaan slaan? Dit gaf verdachte toe. Samen zijn verdachten naar binnen ge- gaan. R. heeft den trommel uit de kast ge nomen. De president zeide niet te begrijpen, waar om verdachten uit stelen zijn gegaan. „Ik noem het een gemeene streek" zei mr. Van Nes van Meerkerk. De subsltuut-oi'ficier van justitie mr. A. R. An dr in ga nam daarop requisitoir .Hij nam in aanmerking het goede verleden en de goede afkomst van verdachten doch stelde daar tegenover, dat beiden de eenvoudige koop lieden van hun spaarduitjes beroofd heb ben en eischte tegen ieder een gevangenis straf van twee jaar. (Rumoer op de publieke tribune.) Verdachte V. barstte in snikken uit. Mr. C. Blankevoort verdedigde ver dachte V. Pleiter vroeg een voorwaardelijke straf op te leggen, zoo mogelijk met de ver plichting tot restitutie van het gestolene. Pleiter noemde het een „onbezonnen daad" van de jongens, het ongeluk wil, dat de buit zoo groot was. Mr. L. G. v a n D a m de verdediger van R. refereerde zich wat betreft het leed, dat den benadeelden is toegebracht aan het verzoek van zijn confrère. Wat den persoon van verdachte R. betreft, dit delict staat buiten zijn leven. In een tijd perk van degeneratie heeft hij de daad be dreven. Ook voor zijn cliënt vroeg mr. Van Dam een voorwaardelijke veroordeeiing. Pleiter vroeg verder onmiddellijke invrij heidstelling van de verdachten, omdat er z.i. geen reden voor hen is om te vluchten. Mr. Blankevoort sloot zich hierbij aan. Nadat de Rechtbank in Raadkamer was geweest werd het laatste verzoek afgewezen. Uitspraak over veertien dagen. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. A. K. het te Haarlem als bestuurder van een motorrijtuig, daarmede op den open baren weg rijden met een snelheid van meer dan 30 K M. per uur 8 subs. 8 dagen hech tenis. H. Ch. B. het te Haarlem op den openbaren weg voetbal spelqn f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. de N. het niet aan het bevel der politie om het voertuig voor de stoplijn tot stilstand te brengen, voldoen 2 subs. 2 dagen hechtenis. W. F. de G. idem, idem. J. B. overtreding van het Melkbesluit 100 subs. 20 dagen hechtenis. K. v. G-, over treding van het Tramwegreglement 3 subs. 3 dagen hechtenis. L. L. S. het te Bloemen- daal op een voetpad rijden f 1.— subs. 1 dag hechtenis. Th. v. M- overtreding der Motor en Rijwielwet f 3 subs. 3 dagen hechtenis. W. L. v. d. P. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement 0.50 subs. 1 dag hechtenis. A. v. d. B. idem f 0.50 subs. 1 dag hechte nis: M. J. v. S. het zonder daartoe gerech tigd te zijn en niet handelend met vergun ning of op last van het daartoe bevoegde gezag den openbaren weg opbreken f 2 subs. 2 dagen hechtenis. A. S. overtreding van de Motor, en Rijwielwet f 3 subs. 3 dagen hech tenis. B. N. het niet zorgen, dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voor werp behoorlijk verlicht en van de gebrui kelijke teekenen voorzien is. een week aan gehouden. C. A. P. overtreding der Jacht wet f 30 subs. 30 dagen hechtenis. P. D. W. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 20 subs. 20 dagen hechtenis. P. V. idem f 20 subs. 20 dagen hechtenis. D. J. G. overtre dingen der Spoorwegwet en een va.schen naam opgeven f 3, f 5 en f 15, subs. 3, 5 en 15 dagen hechtenis. P. M. overtreding van het Vleeschwarenbesluit f 40 subs. 40 dagen hechtenis. C. van S. het bij eene verrichting op den openbaren weg niet de noodige maatregelen nemen om voorbijgangers te gen mogelijk gevaar te waarschuwen f 5 subs. 5 dagen hechtenis. JUBILEUM F. RL SOUWER. Onder zeer veel belangstelling herdacht heden de heer F. M. Souwer den das. dat hij 25 jaar geleden in dienst der N.Z.H.T.M. is getreden. Zijn woning aan het Brouwersplein was in een bloementuin herschapen. Bloemen waren gezonden door vrienden en vereenigingen die hem zeer waardeeren. Namens de directie der N-Z.H.TM. werd de heer Souwer gecomplimenteerd door den heer J. W. Martin; namens het Onderling Onder steuningsfonds door den heer G. v. Voorthui zen; namens de Spoorwegonthoudersvereeni- ging door den heer B. D. G. Wardenburg: na mens de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel door den heer J. D. Mul der. Het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging had telegrafisch zijn gelukwenschen aangeboden. Van het personeel der werkplaats was even eens een telegram ingekomen, benevens een bloemenmand. De heer Souwer had nl. den wensch te kennen gegeven niet speciaal in de werkplaats te worden gehuldigd. N. O. G. Woensdagavond vergaderde de afdeeling Haarlem van het Ned. Onderwijers-Genoot- schap in Lion d'Or onder presidium van den heei H van Leeuwen. De voorzitter deelde mede, dat 29 Maart a.s. in een feestelijke bijeenkomst in den Jansschouwburg het 75-jarlg bestaan der af deeling zal worden herdacht. Er wordt oa. on der leiding van den heer E. Marema. een tooneelstuk in vier bedrijven opgevoerd. Aangenomen werd met algemeene stemmen het. volgende voorstel voor de algemeene ver gadering te Deventer in te dienen: Leden, die bulten hun dist-riet komen te INGEZONDEN M EDIT DEELINGEN a 6(1 Cts per regel. Vlugkokend Quaker Havermout ts DIT beroemde merk havermout wordt in alle landen van de wereld verkocht. Waar het komt wordt het voor een ieder dagelijksche spijs. Vlugkokend Quaker Havermout is het voed zaamste gerecht voor ieder maal en een van de smakelijkste bovendien. Let er op,dat men UQuaker Havermout verkoopt is het beste Havermout wonen, houden van dat oogenblik af op Ud van het hoofdbestuur te zijn. Deze bepaling is niet van kracht voor de thans buiten hun district wonende leden van het hoofdbestuur. De heer W. de Konink bracht namens de kascommissle verslag yit. Hij getuigde van het goed beheer der financiën en een batig saldo van 161.40. Daarop kreeg de heer G. van Hees het woord over „Het levensbeeld van P. M. H. Welker" Met groot genoegen werd deze rede aangehoord. DE MIDDENPARTIJ VOOR STAD EN LAND' En Floris Vos. Naar aanleiding van de publicatie van een mo:ie, die in een algemeene vergadering op 15 Januari van de Middenpartij voor Stad en Land is aangenomen. in welke mooie de houding van den heer Floris Vos als afge vaardigde dezer partij in de Tweede Kamer wordt afgekeurd, heeft de heer Floris Vos aan het correspondentiebureau Vaz Dias te Amsterdam een afschrift gezonden van eenige brieven, die hij aan den voorloopigen voorzitter van de Middenpartij voor Stad en Land heeft gericht. Uit deze brieven blijkt, dat volgens den heer Vos, de vergadering niet kan worden be schouwd als een algemeene ledenvergadering omdat daar niet meer dan vijftien tot twin tig personen aanwezig zijn geweest en over de bijeenroeping van de vergadering geen overleg is gepleegd met het hoofdbestuur van de Middenpartij, die mede verantwoorde lijk is voor de partij voor Stad en Land. De heer Floris Vos schrijft verder in deze brieven dat de vergadering niet op een juiste manier ls uitgeschreven, dat de behandeling van zijn houding in de Tweede Kamer niet op de agenda stond, dat hij nimmer eenige critlek op een advies of wensch van de zijde van het bestuur of de leden van de partij voor Stad en Land heeft ontvangen, en dat hij zich steeds aan het voorloopig program van de partij heeft gehouden. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie cich niet verantwoordelijk- Van ingezonden stukken» geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug» orfcpven. „HET BROKKENHUIS" Kinderliuisvest. Dringend kleedingstukken. Beddegoed, etc. gevraagd. Wederom ziet het bestuur van bovenge noemde instelling zich gedwongen, een krach tig beroep te doen op de ingezetenen van Haarlem en Omstreken om steun en mede werking tot leniging van den nood. die in tai van gezinnen wegens werkloosheid e.d. weder hoog is gestegen, gezien de vele aanvragen om steun, die het bestuur de laatste weken heeft ontvangen. Hoewei door aankoop van nieuwe goederen den laatsten tijd nog vele gezinnen goed geholpen konden worden, is aanvulling dringend gewenscht, wil het bestuur zijn mcnschlievend en hoogst nuttig werk kunnen blijven voortzetten. Aan alles gebrek. Kleeding stukken, dekens, beddegoed enschoeisel. Voorts werd door Zuster Schouten, van de Ver. Maatschappelijke Zorg voor Zieken" onze hulp ingeroepen voor verstrekking van een 2-persoonsledlkant met beddegoed en dekens voor een zeer arm, doch net gezin, dat doei ziekte geheel ten gronde ls gegaan. De kinde ren slapen thans op den grond, terwijl de dekking slechts uit eenige kleedingstukken bestaat. Wie helpt ons hieraan? Wie helpt ons aan een klein kacheltje voor een oud moedertje, dat zich thans behelpen moet met een petroleumkacheltje, dat beslist onvol doende en bovendien met het oog op brand ge vaarlijk is? Laat nu nog eens een ieder zijn garderobe ter dege nakijken of er niet iets is op te ruimen, dat voor de betrokken ge zinnen van zooveel waarde kan zijn. Ook finan- cieele bijdragen zullen dankbaar worden aan vaard, daar deze bestemd zullen worden voor aankoop van nieuwe goederen. Het post- gironummer van den penningmeester ten name van de Vereeniging „Het Brokkenhuis" is 147245. De laatste 3 weken werd weder in vrien delijken dank ontvangen: van mevr. K. een doos met goed en 1 deken; van mevr. S. een mooie kachel; van mevr. L. Aerdenhout kinderkleeren, 2 pr. heerenschoenen, 1 pr. meisjesschoenen; van mevr. D. eenige pakken kinderkleeren; van mevr. T te Bloemendal l kinderledikant, 1 heerencostuum en diverse kleeding; van mevr. S. 5 damesjaponnen, damesmantel en diverse goederen; van mevr. P. 1 mantel; van mevr. W. 5 pr. heerenschoe nen, 1 japon en eenig ondergoed; van mevr. N. 1 wieg. 1 kinderwagen en eenige kleeding stukken: van mevr. R. v. d. L. te Bloemendaa! stroomatrassen en 3 doozen kleeren; van mevr ten B. 1 linnenkast, 1 waschtafel en wasch- stel, 1 nachtkastje, 1 bed met dekens. 2 pr. schoenen, 3 winterjassen, 2 heerencost-uums en diverse kleedingstukken; van mëvr. M. eenige kleedingstukken; van mevr- M. Diverse goederen; van mevr. D. te Overveen dames- goed; van mevr. v. d. W. te Aerdenhout diverse voorwerpen; van mevr. B. 1 canapé en 1 ligstoel; van mevr. v. B. 1 kacheltje; var. mevr. A. L. eenig heerengoed en kindergoed; van mevr. C. eenig kindergoed, 1 heerenjas en diversen; van mevr- H. eenige kleeren; var. mcj. G. 1 mantelpak, 1 japon en 1 mantel; van mevr. v. R. te Aerdenhout 1 doos kleeren en 2 pr. schoenen. Voorts werden nog goede- ien in vrlendtlijken dank ontvangen van de firma Vroom en Dreesmann; de firma Gerzon en de firma W'.sbrun en Liffmann. Financieel bijdragen werden omvangen van mevr. de W. L. f 5; van mej. v. D. f 2.50 en den heer t. C. T. f 2.50. De adressen voor het afhalen der goede en kunnen schriftelijk opgegeven worden aar -et adres Kinderhuis vest en telefonisch j<jo 'laarlem bij mevr G. N. v. d. Vangstde Gild? Irederodestraat 14, tel. 11702 en bij mevr v. Kempe Va'.k— Robbers. Kempstraat 14. tel. '4441 en te Bloemendaal bij Mevr. Lioni-- Tungblut, RIjperweg. tel. 22115 en bij mevr Prinsen GeeriigsBiaauw, Platanenlaan 6 tel 22478. Het bestuur van het Brokkenhuis, A v. MARSELIS HARTSINCK. presidente, P. J. MULDER, Secretaris-penningmeester. HEEMSTEDE R.-K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van den Ned. R.-K. Volksbond een ledenver gadering. die meer speciaal ten doel had de behandeling der begrooting over 1930. Zes nieuwe leden werden geïnstalleerd. Met algemeene stemmen werd besloten f 10 beschikbaar te stellen voor het. aankoo- pen van prijzen voor de te houden bloemen tentoonstelling der onderafdeellng „St. Deus Dedit". De begroottng sloot met een bedrag van 2300 aan inkomsten en uitgaven. Dit bedrag was gebaseerd op een gemid deld aantal leden van 445. Een post van 60 werd uitgetrokken voor ..Hulp in Nood" en de toezegging van een milde bijdrage werd gedaan, als de plaatse lijke afdeeling van ..Herwonnen Levens kracht" steun behoefde. Als leden der controlecommissie werden voor de komende 3 jaren benoemd de hee- ren F. Roest en P. Juffermans. SPAARNDAM DE POST. Met ingang van 24 Februari wordt bet ge deelte Houtrakpolder, gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. van Buitenhulzen af Noorderweg (gedeeltelijk) via Ringweg (gedeeltelijk) gerekend te behooren onder den bestelkring „Spaarndam". Voor de be woners een verbetering! TELEFOON Het is vanwege de vele telefoon-aanslui tingen alhier, noodzakelijk geworden een ondergrondschen kabel te leggen. Gehoopt wordt dat. de gelegenheid tot te- lefoneeren ook wordt uitgebreid- Tusschen des avonds half acht en des mor gens acht uur bestaat die gelegenheid niet, evenmin tusschen 4 en 5 1/2 uur 's middags. VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING. De mandolineclub „Amicitia", directeur de heer J. D. A. Theilen, geeft a.s. Zondagavond ln „Het Wapen van Velsen" een concert ten bate van de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose. Een tooneelclubje verleent medewerking. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct» per repel. Verven Stoomen Scheepvaartberichten Alpharat 12 Febr. van Victoria naar Rotter Jam. Alcyane 12 Febr. te Buenos Aires van Rot terdam. Aldabi p. 12 Febr. Ouessant, Rotterdam n. Port Natal. Amsterdam 13 Febr. te Rotterdam van Val paraiso. Ameland p. 13 Febr. 9 u. Galle, Rotterdam n. Batavia. Alcinous 13 Febr. te Amsterdam van Batavia Almelo 11 Febr. van Callao naar Chili. Bhtar 11 Febr. te Singapore van Batavia. Bandoeng 12 Febr. te Moulmain van Batavia. Brielle 11 Febr. te Antcfagasta van Corral. Bantam p. 12 Febr. Malta, Rotterdam naar Batavia. Billiton 13 Febr. te Antwerpen, Beira naar Rotterdam. Crijnssen 12 Febr. van Barbados naar Plymouth. Delfland 12 Febr. van Buenos Aires naar Amsterdam. Glamorganshire 11 Febr. te Vancouver van Antwerpen. Giekerk p. 13 Febr. Gibraltar, Beixa naar Rotterdam. Jagersfontein 11 Febr. van Djedda naar Por: Said, Beira n. Rotterdam. Joh. de Witt 12 Febr. te Port Said, Amster dam n. Batavia. Kedoe p. 12 Febr. 12 u. Ouessant, Batavia n. Rotterdam. Lochmonar 12 Febr. te Colon, Rotterdam n. de Pacifickust- Meliskerk p. 11 Febr. Dakar. Kaapstad n. Rotterdam. Menado 13 Febr. te Rotterdam van Batavia. Medan 12 Febr. van New York naar Batavia. Maroeran 12 Febr. van Marseille, Batavia n. Amsterdam. Meerkerk 12 Febr. n.m- te Suez, Calcutta n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam 12 Febr. nm. van South ampton. Rotterdam n. New York. Nicthexoy 12 Febr. te Liverpool, Pacifickust n. Rotterdam. Nickerie 11 Febr. te New York van Wes> Indië. Prins Fred. Hendrik 12 Febr. van Madeira n. Lissabon, West-Indlê n. Amsterdam. Rotti 11 Febr. te Penang van Amsterdam. Riet fontein 13 Febr. te Port Said, Rotterdam n. Z.-Afrika. Soemba 11 Febr. te Jacksonville van Phila delphia. Singkep p. 12 Febr. Lizard, Batavia naar Amsterdam. Sommelsdijk p. 13 Febr. Perim, Rotterdam n. Calcutta. Triton 12 Febr. van Curacao n. Santa Martha. ZeelandJa 12 Febr. 18 u. van Las Palmaa, Amsterdam n. Buenos Aires. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct# per regal. CRYSTALPHONE-RADIO Wisselstroomtoestel met luidspreker Compleet Ft. 274.50 Onovertroffen weergave. Deagewentchl termijnbetaling. H. KONING ZOON KORTE Z JLSIRAAT 8—10 ZATERDAG 15 FEBRUARI. HILVERSUM, 1875 M. 10.— Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Ensembie. 2.Lezing door Gerard Pilger over: China in 't algemeen en over Chineesche huwelijksgebruiken ln 't bijzon der. 2.30 Concert, door de Star muziek van het 5e Regiment Infanterie. 4.30 Sportpraatje door H. Hollander. 5.Gezondheidshalfuur:Jo door Dr. F. Delhez, arts. Onderwerp: Genot middelen. II. 5.30 Duitech: Gevorderden en Conversatie. 6.01 Concert door het Omroep orkest m.m. v. Stella Fontaine. 8.— VARA. Toespraak. 8.30 VARA Cabarct-a>vond. 10 VARA. Persber. 11.VARA. Varia en Granio- foon muziek. HUIZEN. Tot 1 uur: 298 M. Na 1 uur: 1071 M. Uitsl. K. R. O.-Uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Gramo- foonmuzlek. 1.— Concort door KH-O.-TrJo. 2-Kinderuurtje. 4.Cursus Esperanto. 4.30 Cursus Engelsch. 5.— Gr&mofoonmuziek. 6 Concert, uit. Bioscooptheater. 7.30 Lezing. 8 Gramofoonmuziek. 8.30 Orkestconcert. 0.30 Nieuwsber. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.— Ver volg concert. 1LGramofoonmuziek. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.10 Verslag van een Cup-wed strijd. 5.05 Orgelconcert,. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.— Sport-ber. 7.05 Plano-trio's 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Studentenliedjes. 8.20 Concert H. Fry (bariton), L. Henry (voordrachten), M. Thomas (sopraan), A. Brown (orgel). M. Balfour (alt). E Vaughan (piano), A. Clayton (tenor). 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 10.Vaudeville. 11.20 Dansmuziek» PARUS „RADIO PARIS" 1725 M. 9.20 Concert. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Concert. 0.55 Gramofoon muziek. 8.35 Plano-ies. 9.05 Concert. 9.50 Gra mofoonmuziek. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 935 Gramofoonmu ziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12 25 Concort Orkest en tenor. 4.50 Concert. Koor en solis ten. 7.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 M. 11.05 Gramofoonmuziek. 2.50 Concert. Orkest en viool. 7.20 Cello-recital. 8.35 Cabaret. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508A M. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Gramofoon muziek. 8.20 Concert. Orkest en plano. ZEESEN 1635 RL 6.15 Lezingen en berichten. 1.20 Gramo foonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Cncert uit Hamburg. 4.50 Lezingen. 7 50 „Gegen das Seine". Hoorspel uit Breslau. 8.50 Orkest concert uit Breslau. Daarna: Berichten. Ver volgens tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Hartelijk gefeliciteerd, meneer Goochum. m** het reuzcnsucces en dat U er nog maar lang plezier van mag hebben, zegt Ludovicus Lenigheid, terwijl hij Gerrit de hand drukt. Als ik raden snag. dan zou ik zeggenU moet voor de film gaar. spelenKan je geld als water verdiener. - Hoor c.*. agent, antwoordt Gerrit diep bewo» gen.... Ik heb nou "n baantje als eerste stuunnan op het vliegende sigarenkistjemaar als ik es werkeloos mocht worden, dan zal ik L* een aan» bevelinkje laten schrijven voor de filmmaatschap* pij.... Je kunt op mij rekenen, Gerrit, belooft de agent. Dan salueert hij deftig en brengt Simon naar de auto van den dierendokter. De motorfiets wordt er ook opgeladen en het heele stel vertrekt naar het politiebureau. Gerrit. Dicky c:i Dirkje, weer in hun eigen kar retje. wuiven den agent nog een laaft vaarwel toe: Ajuus, vaarwel, tot we-c-ederzictif. zingt Ger- r:t met een stern al* verkouden nijlpaSrw

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7