HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 15 FEBRUARI 1930 ZESDE BLAD SPORT EN SPEL VOETBAL. De a.s.Promotie- en Degradatie competitie. Nu Haarlem definitief voor het spelen van degradatiewedstrijden is aangewezen, lijkt het ons wel aardig eens na te gaan, aan welke twee tweede-klassers de eer te beurt zal vallen met de roodbroeken om een plaatsje in de eerste klasse te mogen vechten. Voor Haarlem ls dat natuurlijk allesbehalve benijdenswaard, want ze heeft ondervonden wat dat te betteke nen heeft en de supporters behoeven maar aan den wedstrijd HaarlemZeeburgia te denken om zich de geweldige emotie te her inneren, die dat partijtje voetbal teweeg bracht. Het grootste gedeelte van de toe schouwers zat met krijtwitte gezichten het laaste kwarier met het horloge in de hand. om te kijken of het nog geen tijd was. Is het dus voor Haarlem geen eer, om deze wedstrijden te moeten spelen, voor de twee kampioenen van de tweede klasse is het dat in elk opzicht. Maar wie zijn dat? Dat valt zoowel voor de tweede klasse A als voor B slechts te gissen. Wat A betreft geven we de, meeste kans aan K.F.C. uit de Koog; deze wordt nog het meest bedreigd door Alcmaria Victrix. Er zijn nog wel een paar candidaten, zoolas D.W.S. en~Hollandia, maar die hebben slechts theore tische kansen. Het zal dus wel gaan tusschen de twee eerstgenoemde clubs. Hun cijfers luiden momenteel als volgt: Alcm. Victrix gesp. gew. gel. verl gem. pt, 14 9 3 2 21 42-28 1.50 16 9 3 4 21 41-31 1.32 De Koogsche jongens staan er dus het beste voor. Ze hebben al 21 punten en moeten nog vier wedstrijden spelen. Alcmaria heeft weliswaar óók 21 punten, maar haar aantal te spelen wedstrijden bedraagt nog slechts twee. Van de vier wedstrijden heeft KJ-C. er twee thuis en twee uit. Ze krijgt 'bezoek van Spartaan en W.F.C., waarvan de vier punten wel in de Koog zullen blijven. K.F.C. moet nog uit naar Z.V.V. en Alcmaria. De eerste wed strijd zal wel gewonnen worden maar de tweede ontmoeting zal stellig heel zwaar blij ken te zijn. Van de acht punten zal Kf.C. er dus waarschijnlijk zes behalen. In totaal zou zij dan 27 punten krijgen. Alcmaria kan dit aantal onmogelijk be halen. Wanneer zij haar thuiswedstrijd tegen K.F.C. en uit tegen V.V.A. wint, dan bedraagt haar puntental nog maar 25. De Alkmaar- ders komen defhalve alleen maar in aanmer king als K.F.C. nóg een wedstrijd verliest- En zelfs dan zou tusschen de twee gegadigden nog een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden. Neen, wij houden het voorloopig nog op KJ.C. Vooa- morgen is alleen de wedstrijd Z.V.V. KP.C. vastgesteld. Alcmaria is vrij. We zul len dus morgen nog niet veel wijzer zijn, tenzij K.F.C. eventueel mocht verliezen. En nu de tweede klasse B. Daar is de zaak wel een beetje ingewikkelder, want daar zijn nog vier candidaten, namelijk DE.C., Zee burgia, Velox en Hercules, toevallig twee Amsterdamsche en twee Utrechtsche clubs. Van die vier staat D.E.C. er het gunstigt voor, zooals men uit onderstaande cijfers kan zien: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. D. E. C. 16 11 3 2 25 41-23 1.56 Zeeburgia 16 11 1 4 23 39-20 1.44 Velox 16 9 2 4 22 49-27 1.38 Hercules 15 8 4 3 20 45-36 1.33 Een groot voordeel voor DE.C. is, dat zij (evenals Zeeburgia) haar resteerende twee wedstrijden op eigen terrein moet spelen, waarbij één tegen haar mede-candidaat Her cules. Door de vier clubs moeten nog de volgen de wedstrijden gespeeld worden: D. E. C-: thuis tegen H.V.C. en Hercules. Zeeburgia: thuis tegen Baarn en Velox. Velox: uit tegen A. F. C. en Zeeburgia. Hercules: thuis tegen Bloemendaal; Aiit tegen A.F.C. en D.E.C. DE.C. zal den thuiswedstrijd tegen H.V.C. wel winnen, maar tegen Hercules zal het niet zoo gemakkelijk gaan. Zoo is het ook met Zee burgia; die wint wel van Baarn, maar kan tegen Velox struikelen. iHer is het dus een puzzle, die niet gemakkelijk op te lossen is. Van de vier kampioenscandidaten is alleen voor Hercules een wedstrijd vastgesteld, name lijk te Amsterdam tegen AE.C. We zullen dus onze nieuwsgierigheid nog een poosje op de proef moeten stellen. De wedstrijden voor Zondag. Vijf van de zes eerste-klassers in Haarlem en Omstreken hebben morgen een wedstrijd te spelen. Slechts één daarvan wordt in onze stad gespeeld, dat is R.C.H.Excelsior. Zon dag j.l. had de eerste ontmoeting tusschen deze twee clubs aan het Toepad te Rotterdam plaats en zooals onze lezers weten leed ae Racing daar een vrij onverwachte 53 neder laag. Wel wat voorbarig is toen ongeveer overal verkondigd, dat onze stadgenooten daarbij hun laatste kampioenskans verspeeld hebben. Die kans is natuurlijk wel ernstig verminderd, maar hopeloos staat de zaak toch nog niet. Goed beschouwd zijn hier zelfs nog zes kampioenscandidaten, want zoowel AD.O. als Ajax hebben nog een paar heel zware wed strijden te spelen. De Hagenaars bijvoor beeld moeten zelfs nog twee maal Sparta be strijden, waarvan vooral die op Spangen bijna zeker verloren zal worden. En Ajax moet oa. nog thuis tegen Sparta en uit tegen H.B.S. spelen. Wie durft hier onvoorwaarde lijk overwinningen voor de Amsterdammers te voorspellen? We zullen hieronder nog even de cijfers van de zes gegadigden afdrukken: 18 38-22 1.38 Uit deze cijfers blijkt, dat R.C.H. in totaal 23 punten kan halen, tegen AD.O. 28 en A. D. O. 13 7 4 2 Ajax 14 3 3 3 R. C. H. 15 7 3 5 Hilversum 15 7 3 5 H. B. S. 14 6 3 5 Excelsior 14 6 3 5 Ajax 27. De Racing heeft echter een belang rijk voordeel, want haar drie resteerende wed strijden moeten op eigen terrein gespeeld worden. En het gaat tegen drie clubs, die voor R.C.H. een vrij gemakkelijke prooi kunnen zijn, namelijk tegen Excelsior, Hilver sum en H.B.S. Alleen de laatste kan mis schien nog wat moeilijkheden opleveren. Krom cs. zullen dus verstandig doen, alvast te be ginnen met morgen er nog eens een flink schepje op te doen, want de in Rotterdam geleden nederlaag dient gewroken te wor den. Komaan, Racing, dat zal, dat moet, dat kan! De situatie kan morgenmiddag een vrij on verwachte wending nemen, want AD.O. gaat morgen naar Sparta. Morgen is het ook Ajax—-Haarlem! Dat was een wedstrijd, die vroeger altijd een on derwerp van gesprek uitmaakte. Weliswaar herinneren we ons niet, dat Haarlem ooit in Watergraafsmeer gewonnen heeft, maar de nederlagen waren toch nooit groot. We hebben er onze annalen eens op nageslagen, maar vonden niets anders dan 10, 21 20, 31 en 32. Eervolle nederlagen dus. Een dergelijk resultaat kan derhalve, lettende op het spel van de laatste weken, ook morgen bereikt worden. E.D.O. gaat naar H.V.V. Van veel belang ls deze wedstrijd niet, want beide clubs hebben nog slechts een theoretisch kansje op het kampioenschap en dan nog wel een heel klein. E.D.O. moet nog drie uitwedstrijden spelen, die vrij zeker geen zes punten zullen opleveren, want het gaat tegen H.V.V., Z.F.C. en *t Gooi. En thuis ontmoet zij nog Hermes- D.V.S. De Haarlemmers mogen, om hun kansje te behouden, geen enkel punt verliezen, want Z.F.C. heeft nu al 22 punten. Ook H.V.V. mag niet meer struikelen, maar als men op haar programma let, dan zal dat toch wel gebeuren. De groote Haagsen e moet namelijk thuis, be halve tegen ED.O., ook nog tegen Blauw Wit spelen en uit tegen HE.C. Resumeerende meenen we te mogen zeggen, dat de kam pioenskansen van H.V.V. en ED.O. niet veel te beteekenen hebben. Maar de tweede plaats is ook nog wel de moeite waard om er nog eens goed voor aan te pakken. De eerste ont moeting, die op 29 September aan de Klever- laan plaats had, eindigde met een éclatante 61 overwinning voor onze stadgenooten, die dus morgen ie Wassenaar wel op een warme ontvangst mogen rekenen. Maar, komaan E.D.O., men weet nooit hoe een stuivertje rollen zal. Blauw Wit en H.V.V. kunnen best hun resteerende wedstrijden verliezen en aangezien zij zelf nog naar ZE.C. moet en Feljenoord niet meer in aanmerking komt, kunt ge nog wel op de eereplaats terecht komen. H.F.C., die morgen Feijenoord in Rotterdam moet bestrijden, is nog niet heelemaal vrij; de good old kan in totaal 21 punten halen, maar zij moet nog vier wedstrijden spelen. Als de H.F.C.'ers hieruit drie punten kunnen bemachtigen toch geen onmogelijk kar weitje dan kunnen ze verder gerust zijn, want V.U.C. de hekkesluiter, kan hoogstens tot 15 punten komen. Aan de Spanjaardslaan heeft H.F.C. ons op 19 Januari reeds verrast met een 31 overwinning tegen Feijenoord. Als zij iets dergelijks morgen ook aan den overkant van de Maas kan bewerken, dan doet zij haar mooien naam wederom eer aan. Maar we vreezen wel een klein beetje voor het tegenovergestelde. De Stormvogels speelden op 29 September te IJmuiden tegen Hermes-D.V.S., die zij met een 3—1 nederlaag naar Schiedam terug stuurden. Morgen heeft daar de tweede ont moeting plaats. De Stormvogels hebben al leen in theorie nog maar gevaar voor degra datie; in werkelijkheid zullen zij wel in de middelmoot eindigen. Reden om bijzonder aan te pakken hebben ze dus niet, of het moet de eer der overwinning wezen. Hermes daarentegen moet nog geducht op haar tellen passen, zoodat de twee punten wel eens in Schiedam konden blijven. Verder heeft nog een .belangrijke wedsitrijd in de tweede klasse plaats busschen Zandvoort en Bloemendaal. Heel in het begin van het seizoen, op 15 September, wisten de witten op eigen terrein nog maar net met 32 over Zandvoort te zegevieren. Daarna werd in de duinen de vermaarde jubileumwedstrijd in de stortregenbuien gespeeld, die met niet minder dan 70 door Zandvoort gewonnen werd-Maar dit kon niet als de revanchematch beschouwd worden. Hierover valt morgen de beslissing. De Zandvoorters hebben de pun ten harder noodig, dan Bloemendaal, hoewel ook laatstgenoemde het niet op een nederlaag kan laten aanloopen, want no. 10 (H.V.C.) kan ook nog dertien punten halen. Het zal dus morgen in onze badplaats wel spannen. De partijen staan er op het oogenblik als volgt voor; gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Bloemendaal 16 5 3 8 13 32-35 0.81 Zandvoort 15 4 2 9 10 23-35 0.67 Het verschil is dus niet heel groot. R.C-H—EXCELSIOR. Het elftal van R.C.H. komt geheel compleet uit met: Kos, Vrugt, Prevost. Geutskens, Ruis, Krom, Hanse, Van de Werve, Verkerk, De Geus, Paape. HERMES-D V.S.—STORMVOGELS. Stormvogels trekt als volgt naar Schiedam: De Waard, Haak, Koster, Effern, Tol, v d- Velde, Langbroek, Kuikens, Groeneveld, Struys, Boekelaar. n. V. V.—E. D. O- Het E. D.O.-elftal is als volgt: Van den Berg, Kuyl, Boeree, Perukel Sr.,-Dinkla, C. v. d. Laan, Koene, Van der Hurk,, Steffens, Perukel Jr.. Oome. AJAXHAARLEM. Voor dezen voor Ajax zeer belangrijken wedstrijd, is het Haarlem-elftal als volgt samengesteld: De Vries, W. van Daalen, Huijsmans, P. van Daalen, Bieshaar, Vreeken, B. Kammeijer, Oldenburg, Breeuwer, Van Po- lanen, Onkenhout. Zij, die dezen wedstrijd willen gaan zien, kunnen zich aan de bekende adressen te Haarlem van kaarten voorzien. FIJENOORD—H. F. C. Het H.F.C.-elftal, dat tegen Feijenoord uit zal komen, ls als volgt: Van der Meulen, Wamsteker, Van Baasbank, R. Jongen eek Van der Lee. P. Jongeneel, De Ruyter, Reydon, Kruyt, Lamp, Van Beem. ZANDVOORT—BLOEMENDAAL. Voor dezen wedstrijd zullen de elftallen als volgt tegenover elkaar staan: Zandvoort: Van der Meije, Water, E. Keur, Beekhuis. P. Schaap, A. Molenaar, Schut, Rinkel, Keesman, J. Paap, Kraayen- oord. Bloemendaal: Strik, C. Bakker, F. Bakker, Kopjes Nieman, J. Kammeijer, Parson, H. Beijk, Immer, IJffs, Sunter, J. Beijk. AJAX 2—HAARLEM 2. Haarlem 2 speelt Zondag als volgt tegen Ajax 2: Hoeben, Boot, Moolenaars, Torringa, Buissink, De la Mar, M. Houtkooper, Levy, Groeneveld, Tuinman, Healy. De wedstrijd begint te half elf en wordt aan de Kruis la an gespeeld. STORMVOGELS H—AE.C. IL Stormvogels komt als volgt uit: Wagenaar, v. d. Lugt, Pronk, De Boer, Spruyt, Heilig, Veuger, Hoogerduin, v. Pel, Muller, De Waard. Haarl. Voetbalbond. Overzicht In klasse I A hebben E.D.O. 3 en Haarlem 3 de punten door een 33 gelijk spel eerlijk verdeeld. De bezoekers waren regelmatig in de meerderheid, doch doordat één der E.D.O. backs in eigen doel trapte, konden zij het niet tot een overwinning brengen. Ripperda won met 41 van Stormvogels hetgeen een goede prestatie is te noemen. ED-O. 4 zag kans om Bloemendaal 2 door een 22 gelijk spel een punt te ontfutselen, doch de positie der rood-zwarten is nog verre van fraai. H.F.C. 3 won op eigen terrein met 31 van R.C.H. 3 na een goed gespeelden wedstrijd Kennemers 2 bleef in Beverwijk met 31 de meerdere van Haarlem 4, zoodat de Haarlem mers, hoewel zij een veiligen voorsprong heb ben op E.D.O. 4, toch nog niet geheel in veiligheid zijn. Het programma voor Zondag a.s. Hillegom ontvangt op haar terrein bezoek van I.V-O. hetgeen voor de thuisclub een goede gelegenheid is om een stapje nader tot net kampioenschap te komen. D.I.O.Spaarnevogels is alieen voor laatst genoemde vereeniging van direct belang, m verband met het bezetten van de laatste plaats. Wij vermoeden, dat een gelijk spel misschien wel te behalen is. Haarlem 3—Damiaten kan door de thuis club gewonnen worden. In I B speelt Ripperda tegen Schoten 2. De Schotenaren zullen hier wel het sterkste blijken. Kcnnemeis 2. dat nog ailijd de tweede olaats bezet, zal moeite genoeg hebben om tegen R.CPI. 3 niet te struikelen. H-F.C. 3 heeft nog steeds aspiraties voor de tweede plaats in deze afdeeling. De blauw- witten zuUcn daarom goed doen om Bloemen daal 2 niet te onderschatten. Tenslotte nog ED.O.Stormvogels 3. De IJmuidenaren zijn langzamerhand uit bovenste groep gezakt; het zou ons nog niet verwonderen indien E.D.O. ten koste van hen één of meer punten zou veroveren. Het volledige programma luidt als volgt: 1 A: Hillegom—LV.O. D.I.O.Spaarnevogels Haarlem 3Damiaten I B: R.C.H. 3Kennemers 2 ED.O. 4Stormvogels 3 HE.C. 3Bloemendaal 2 RipperdaSchoten 2 2 A: Beverwijk 2Schoten 2 A Bloemendaal 3H.F.C. 5 Schoten 3—Stormvogels SwastikaV-O.G. 10 10 10 10 10 12 10 10 10 ED.O. 5D.O.A. Hillegom 2E.H.S. 1 I.V.O. 2Zandvoort 2 R.C.H. 6Spaarnestad 3 A: Spaarndam 3Stormvogels 5 E.H.S. 3Zandvoort 3 Kennemers 5R.CH. 9 3 B: V.O.G. 2Damiaten 3 Spaarnestad 2Schoten 4 3 C: D.W.O. 4Spaarndam 2 Zeemeeuwen 3D-S.K. Stormvogels 6Kennemers 4 Kinheim 4Spaarnevogels 3 10 10.30 10 10 10 10 10.30 10 10 1130 12 10.30 3 D: V.V.H. 2Zandvoort 5 D.W.O. 2Spaarndam Hillinen 2Bennebroek 2 Ripperda 2—E.T.O. 2 S E- Zandvoort 4—Spaarnevogels 2 Zeemeeuwen 5D.W.O. 3 F: Damiaten 2Hillegom 3 Halfweg 3—R.CH. 8 T.H.B. 4Zeemeeuwen 4 D.S.K. 2TH-B. 5 JUNIORES: Afd. A: H.F.CZeemeeuwen Haarlem aBloemendaal a Afdeeling B: Bloemendaal b—R.CH. c R.CH. b—EDO. b 10 M 10 10.30 2 1130 2 10 10 10 10 10 10 10 UUT 10 KORFBAL DE NK.B.-WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Haarlem I gaat morgen een harer moei lijkste uitwedstrijden tegemoet. De reis naar Koog-Zaandijk is altijd vol moeilijkheden geweest. Toen indertijd Haarlem tegen het eerste K.Z. speelde was 't kleine, nog al hobbelige veld een ware handicap voor de Haarlemmers: van winnen was dan ook geen sprake. Ook nu zijn we niets gerust! Boven dien staat K.Z. n er iets beter voor. De thuis club behaalde in 11 wedstrijden 6 Duntjes; Haarlem in 9 wedstrijden 3! Dat kan in 11 wedstrijden zelfs 7 punten worden! S.V. ontvangt bij de Ruïne van Brederode de kampioenen Advendo, die eigenlijk niets meer te verliezen hebben en dus zonder eenige zenuwachtigheid den strijd kunnen beginnen. I.V. daarentegen moet terdege op passen, vooral nu DD.V. n geducht komt op zetten. Toch gelooven we, na geduchten tegenstand der Santpoorters, een overwinning van Ad vendo te kunnen voorspellen. Animo I bezoekt het Amsterdamsche D.E.D., dat een behoorlijke plaats op het lijstje bezet. Animo, dat 3 wedstrijden minder speelde, kan gelijk komen met de Amsterdammers, maar dan moet morgen begonnen worden met een overwinning. We meenen te moeten betwij felen, dat. zelfs met de noodige inspanning van den kant der Haarlemmers. D ED. zich op eigen terrein zal laten kloppen. De andere N-K-B.-clubs zijn vrijaf. HET H.K.B.-PROGRAMMA. Bekerwedstrijden. K.V. I ontvangt Haarlem in. Deze ontmoe ting zal o.i. een spannend verloop hebben, waarin de partijen elkaar niet veel ontloo- pen zullen. K.V. I, op eigen terrein spelende, zal wel een volledig Haarlem Hl tegen zich zien, daar Haarlem n vrij is. De tweede wedstrijd voor deze competitie ls de ontmoeting Advendo II—Advendo Hl, die voor de Jongste zwart-witten een goede oefening is en twee puntjes zal opleveren voor 't tweede twaalftal. DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. In de tweede klasse zal D.S.V. n wel kans zien om Ons Genoegen te overwinnen. T.HB. I zal in Animo H een flinke tegen partij ontmoeten, die haar veel werk zal geven. K V. H zal wel eenige moeite hebben met S.V. H. De derde klasse geeft ZHvermeeuwen m— Voorwaarts H. Oosterkwartier I ontvangt Haarlem IV, waarvan de uitslag nog twijfel achtig Is. T-H.B. H ontvangt K.V. IH, dat de vorige maal verioor met 13. De Boys hebben dus de beste papieren. FIET TIZNJARIG BESTAAN VAN DEN H.K.B. Op een vergadering van het bondsbestuur met- de voorzitters der aangesloten vereeni- gingen werden eenige bestuursvoorstellen be sproken en aangenomen. In de eerste plaats zal het tien-jarig be staan herdacht worden met het houden van seriewedstrijden op 18 en 25 Mei a.s. Ook ont moetingen tusschen adspirant-twaalftallen staan op het programma. Tevens zal gespeeld worden de wedstrijd H.K-B. XH-talNoord- H K B. Xn-tal. Een commissie, die een schema zal ont werpen en uitvoeren, bestaat uit de heeren Pruschen, Looyer, Slikker, Deen en Pater. Ook buiten het sportveld zal het tweede lustrum herdacht worden en wel door een een feestavond, waarvoor eerste klasse artis- ten uitgenoodigd zullen worden. Deze avond heeft plaats op 10 Mei in den Schouwburg Jansweg. HOCKEY NED. HOCKEYBOND. OVERZICHT. Het programma voor a.s. Zondag is be perkt. H. B. S. dat de vorige week het kampioen schap behaalde, krijgt a.s. Zondag een uit stekende oefening voor de komende kam pioenschapswedstrijden. De Haarlemmers be- hooren nl. tot de laatste acht teams, die strijden om den Tresiingbeker. Ze ontvan gen in Santpoort bezoek van Amsterdam 2. Dat wordt as. Zondag een spannende match tegen de Amsterdam-veteranen; we gelooven, dat H. B. S. zich door enthousiasme en snelheid in de demi-finale zal weten te plaatsen. Bloemendaal 2 zette de nacompetltie in met een zege op Victoria 2. Zondag as. spe len de oranje-reserves thuis tegen de Deut sche Studenten. Een vlugge prettige wed strijd, die Bloemendaal kan winnen. Bloemendaal 3 speelt ook voor de nacom- petitie in Rijswijk tegen te Werve 2. KEGELEN. HAARLEMS C HE KEGELBOND. Het gemaskerd bal van den Haarl. Kegel bond zal plaats hebben op Maandag 24 Fe bruari a.s. De zaal wordt versierd: twee orkesten, namelijk ..Saeken's Jazz-Band" en het accor deonorkest „The Happy Band" zullen het feest opluisteren. De jury zal bestaan -zit de heeren: Jos. Josseaud, kunstschilder, Herm. Moerkerk, kunstschilder, en Iiuib. Huninga, architect. DAMMEN. KA.MPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. De uitslagen van de wedstrijden ln de tiende ronde lulden als volgt: Hoofdklasse. J. Poppen remise met A. de Jong, B. Du- kel wint van J. J. P. Kraayer; J. B. Sluiter Jr. wint van W. Stroo; P. G. van Engelen wint van W. Stroo; P. G. van Engelen wint van J. van Berkum; H. Greeuw wint van F. A. Berkemeier. De partijen J. LycklemaJ. W.van Dar telen en H. de BoerJ. van Looij werden uit gesteld. De partij H. A. van AbsJ. P. van EIJk afgebroken. Tweede klasse. H. Berghuis wint van J. Balk, P. Mollema remise met A. Kiel; Joh. Fabel Jr., remise met C. Kool, J. van Steenwijk remise met R. Hartgerink; W. Bosman wint van W. J. A. Maüa. De partij G. A. Ottollnl Jr.,—H. Souverein werd uitgesteld. DE GEVANGENISSEN. TE VEEL CELBEZOEKERS? Omtrent de gevangenissen merkten som mige leden der Eerste Kamer bij de be grooting in het Voorloopig Verslag op, dat het getal celbezoekers over het algemeen veel te groot is. Niet alleen geeft dit moeite voor het bewakend personeel, maar het staat ook aan een goed geregeld celbezoek in den weg. Bij een ingesteld onderzoek ls gebleken, dat in Breda 58 personen toegelaten zijn tot ce'.- bezoek, in 's Gravenhage 70e in Haarlem 45, in Amsterdam 47, in Utrecht 46 en :.i Rotterdam 113, onder wien 40 vrouwelijke. Dergelijk druk celbezoek, waarbij verschei dene gevangenen bezocht worden door meer dere personen, d:e verschillende instellingen vertegenwoordigen, kan slechts verwarrend werken. Dit getal dreigt nog belangrijk opge voerd te worden, nu de pas als reclas- seeingsinstelling toegelaten Protestansch- Christelijke Reclasseeringsvereeniging over al de toelating van de door haar opgegeven celbezoekers komt vragen. De leden, hier aan het woord, vnoegon, of de Minister, door het invoeren van meerdere centralisatie. aan dergelijke overdaad, geen paal en perk wil stellen. SPREEKUUR WETHOUDER VOOR DE BEDRIJVEN Mr. J. N. J. E. Heerkens ThUssen, wethou der voor de Bedrijven, het Armwezen en Werkloosheldszorg is verhinderd a.s. Maan dag zijn gewone spreekuur te houden. DE 750.000ste AMSTERDAMMER ONTDEKT. De 750.000ste Amsterdammer is ontdekt. Hij heet Jan Nauta, zoon van Frans Nauta, stoffeerder, wonende Korenbloemstraat 56, Amsterdam-Noord. Jan ls de jongste van acht kinderen, hij heeft twee broertjes er vijf zusjes. De wethouder voor den Burgerlijken Stand heeft Vrijdagochtend, in overleg met den burgemeester van Amsterdam uitgemaakt, dat het toch aanbeveling verdiende een 750.000ste aan te wijzen, schrijft het Hbld. Men is daarbij eenvoudig op de volgende wijze te werk gegaan: bij nauwkeurige tel ling bleek, dat er Woensdag nog zeven aan de 750.000 ontbraken; Jan Nauta was het zevende kind, dat aan den Singel werd aan gegeven. De hulpsecretarieën konden buiten beschouwing blijven, daar was zoo vroeg geen aangifte geweest. De overlijdens-, vertrek en vestigingsaangiften liet men bulten be schouwing. ONTVLUCHTINGEN UIT HET PSYCHOPATHEN-ASYL. Het is niet moeilijk. In den tijd van een half Jaar zijn nu al acht verpleegden uit het Rijks Psychopaten Asyl te Lelden ontvlucht. De Tel. deelt naar aanleiding hiervan o.a. mede, dat het voor de verpleegden niet moeilijk is te ontspap- pen, als ze b.v. in groepjes van 6 of 7 in do tuinen werken onder toezicht van één be waker. Ze hoeven dan maar over een paar slootjes te springen om zoo op een der groote wegen te komen. Ook over het terrein van het Academisch Ziekenhuis is ont vluchting niet moeilijk. De laatste drie psychopaten ontsnapten door een raampje van de W.C. Pas toon er appél werd gehouden bemerkte men hun verdwijning. Men vraagt zich ln Leiden dan ook af, or men inderdaad wel op afdoende wijze be schermd is tegen de ingeslotcncn, van wie de strafrechter toch meende, dat zij gevaar opleverden voor de maatschappij. Een der ontsnapten b.v. had 30 inbraken op zijn geweten. (Onderstaande berichten zijn reeds ln een deel van de vorige oplaag opgenomen.) BLOEMENDAAL. DE BLOEMENDAALSCHE WEG. De Bloemendaalsche weg zal er binnen kort geheel anders uitzien, dan eenigen tijd ge leden. De hekken van eenige buitenplatsen zijn of worden achteruit gezet. Buitentwist heeft z'n hek bescheiden een paar meter achter uit gebracht. Bij de Dompvloedslaan is de uitpuiling in 't hek ook weg gewerkt kunnen worden. 't Voorover hangende hek van B oemheuvel wordt ook achteruit en rechtop gezet. Het krijgt een gemetselde steencn voetlng. Het voetpad kan dus aanmerkelijk breeder worden. Op de Busken Huetlaan wordt de noordelijke, rommelige berm opgevuld met zand. om 't te veranderen in een behoorlijk voetpad. CONCERT TEN BATE VAN HET JEUGDÜUIS As. Maandag kunnen kunstlievende Bloe mendalers in het Jeugdgebouw genieten van een mooi concert, te geven door Annie Veen en bos alt, Alkmaar; Bets van Kempen, piano, Jac. van Kempen tenor en Henk van Kempen fluit, allen uit Bloemendaal. VELSEN. IJSCLUB „VELSEN EN OMSTREKEN." De ijsclub ..Velsen en Omstreken" houdt a.s. Woensdag 19 dezer een algemeene leden vergadering in „Het Wapen van Velsen". In deze vergadering zal o.a. in behandeling komen een voorstel van het bestuur om de Koninklijke goedkeuring op dc statuten aan to vragen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 19