DEDEN WAT ONZE EERSTE K LASSERS Kon. Ned. Voetbalbond. TWEEDE KLASSE B Ajax „verplettert" Haarlem met 90 en neemt weer de leiding in Af deeling I. R.C.H. verliest een kostbaar punt tegen Excelsior. A.D.O. speelt in Rotterdam tegen Sparta 11 gelijk. E.D.O. klopt H.V.V., waardoor de kampioenskans der Haarlemmers iets beter wordt. H.F.C. verliest van Feijenoord en Stormvogels van HermesD.V.S. De positie van V.U.C. steeds benarder. Hercules thans uitgeschakeld. Zandvoort wint met 10 van Bloemendaal. Willem II kampioen van Af deeling IV. Nieuws van het Westelijk front. De voetbalwedstrijden van dezen laafcsten Zondag hebben het Zuiden aan een kampioen geholpen (Willem II uit Tilburg», de Ooste lijke kampioensclub Go Ahead haar eerste en eenige nederlaag van ht seizoen bezorgd en ongetwijfeld alom in den lande spelers en supporters tot verrukking of wanhoop ge bracht. zij zijn vooral vermeldenswaard om dat ze de spanning in het Westen tot het hoogtepunt hebben doen stijgen. In afdeellng I heeft Haarlem niet in moe deloosheid het er maar bij laten liggen. De roodbroeken hebben tegen Ajax in de Meer hun best gedaan, maar dit was nog lang niet goed genoeg tegen de buitengewoon schot- vaardige Amsterdammers. Vandaar die ver pletterende nederlaag. R.C.H. kon het tegen Excelsior niet verder dan een gelijk spel brengen waardoor de kampioenskans der Haarlemsche club tot een minimum werd te ruggebracht. Het feit dat .de spanning ver grootte was A.D.O.'s gelijk spel te Rotterdam tegen Sparta. De Hagenaars waren slecht in vorm. en Ajax heeft nu de beste kansen, want in dit stadium is een wedstrijd meer gespeeld en reeds gewonnen van het grootste belang. In afdeellng II werkte Blauw Wit zich ge lijk met Z.F.C. door in Den Haag van V.UC. te winnen en tevens stelden Hermes D.V.S. en E.D.O. zich door overwinningen resp. op Stormvogels en H.V.V. veilig. E.D.O. kan zelfs, zij het slechts theoretisch nog kampioen worden. Dan moeten de roodzwarten in hun drie resteerende wedstrijden echter nog on geveer 20 doelpunten scoren (en nul tegen) terwijl Z.F.C. en Blauw Wit hun laatsten wedstrijd moeten verliezen. En met alle res pect voor E.D.O.'s capaciteiten gelooven wij niet. dat het zoo zal gaan. De eenige club die nu nog in degradatiegevaar is, is H.F.C., maar R. C. H.-Excelsior (2-2) Hoewel het weer niet aanlokte om naar een voetbalwedstrijd te gaan, was nog een talrijke menigte toeschouwers opgekomen om getuige te zijn van den wedtsrljd tus- schen R.C.H. en Excelsior, die eerst in de laatste minuten het gelijkmakende doelpunt opleverde voor de Rotterdammers, die daar mede wel kregen wat zij verdienden. Even na tweeën floot scheidsrechter Bos het beglnsignaal. R.C.H. verschijnt met het volgende elftal: Kos, Vrugt, Pre vost, Geutskens. Ruls. Krom, Hanse, van de Werve, Verkerk, de Geus, Paape. Veckerk trapt voor R.CJH. tegen den ster ken wind in af; de eerste aanvallen zijn voor de gasten, die reeds direct een goede kans krijgen, doch Kos stopt het schot van den mldvoor. Dan komt R.C.H. wat los; Ruis lost een goed schot, dat over gaat Heel goed wordt gecombineerd; steeds gaat de bal goed langs den grond van man tot man en het ls Verkerk, die na een algemeenen aanval van dichtbij Bund passeert (1—0). Nauwelijks heeft Excelsior opnieuw afge trapt of Vrugt veroorzaakt door onjuist aan vallen een penalty, waarbij de bal zacht in de handen van Kos geschoten wordt. De thuisclub wordt dan sterker; vele aan vallen worden ondernomen, waarbij het Excelsior-doel op gelukkige wijze ontkomt aan verdere doorboring. In de R.C.H.-achterhoede gaat het nu even niet goed, maar in laatste instantie is Kos op zijn plaats, zoodat geen gevaar dreigt. Als Bund een opgevangen bal slecht weg werkt. plaatst De Geus naar den vrijstaan- den Paape. die via den paal den stand op 2—0 brengt. Met dezen stand wordt de rust aangekon digd. Als weer aan de tweede helft begonnen wordt is direct te zien, dat Excelsior zich niet gewonnen zal geven- De Rotterdammers ko men geweldig opzetten en het lijkt wel of de R.C.H 'ers zich daardoor van hun stuk laten brengen. Het goheele elftal is er uit en herhaalde lijk zwermt de bal bij het R.C-H.-doel. De wedstrijd heeft een heel ander karakter dan vóór rust. De gasten spelen bijzonder enthousiast cn het laat zich aanzien, dat er spoedig een doelpunt voor Excelsior zal komen. De voorhoede van R.C.H. presteert weinig; Hanse staat werkeloos toe te zien en aan den .•anderen kant ziet Mansen kans om een goeden voorzet in een doelpunt om te zet- ten (21). Dat schijnt Krom c.s. wakker te schudden; het spel gaat weer geruimen tijd gelijk op, waarbij de aanvallen van R.C.H. steeds op niets uitloopen. Paape wacht nog al eens met het geven van een voorzet, terwijl Hansen eenmaal schiet Inplaats van voor te zetten. R.C.H schijnt het wel te zullen houden, al heefi Kos meer werk dan vóór de rust. Verkerk schiet een voorzet van Hanse In eens hard naast en ook de Rotterdammers schijnen het doel niet meer te kunnen vin- d<Nadat bij een mooten aanval Verkerk wel wat hardhandig op zij gezet wordt, weet de linksbinnen van Excelsior via Kos voeten ge lijk te maken (2—2). Er is dan nog hoogstens vijf minuten te spelen. De partijen pakken nog eens goed aan 'maar er wordt nie: meer gescoord. Als de scheidsrechter voor het laatst fluit, ls er in den stand geen verandering meer ge komen. de Haarlemmers kunnen met één gelijk spel in drie wedstrijden reeds ontsnappen. Zij speelden te Rotterdam met weinig geluk en zonder v. d. Meulen, maar de invaller Perre toonde zich een alleszins waardig plaatsver vanger. De vraag ls in het Westen: Zal Amsterdam een dubbel, een enkel, of geen kampioenschap in de wacht sleepen? Dat is het nieuws van het Westelijk Front. RANGLIJSTJES AFDEELING L Eerste klasse: ges. gew. gel. verl.pt. v.-t. gem. Ajax 15 9 3 3 21 44-17 1.40 A. D. O. 14 7 5 2 19 39-23 1.36 R. C. H. 16 7 4 5 18 43-35 1.13 Hilversum 15 7 3 5 17 34-38 1.13 H. B. S. 14 6 3 5 15 39-34 1.07 Excelsior 15 6 4 5 16 45-44 1.07 V S. V. 16 5 5 6 15 30-35 0.94 Sparta 15 5 4 6 14 34-36 0.93 D. F. C. 15 4 4 7 12 28-35 0.80 Haarlem 15 1 1 13 3 28-67 0.20 AFDEELING IL Eerste klasse: Z. F. C. 17 10 2 5 22 56-36 1.29 Blauw Wit 17 8 6 3 22 34-25 1.29 FeijenooTd 17 8 3 6 19 50-30 1.12 E. D. O. 15 6 4 5 16 35-32 14)7 H. V. V. 16 7 3 6 17 37-37 1.06 Hermes-DB.V. 15 4 6 5 14 25-37 0.93 Stormvogels 16 6 2 8 14 35-38 0.88 't Gooi 16 6 2 8 14 25-37 0 88 H. F. C. 15 4 5 6 13 27-34 0.87 V. U. C. 16 4 1 10 9 30-48 0.56 DE UITSLAGEN AFDEELING L Eerste klasse: SpartaAD.O. 11 AjaxHaarlem 90 R.C.H.Excelsior 22 Tweede klasse A. Spartaan—V.V.A. 1—1 H.R.C.W.F.C. 3—0 Z.V.V.—K.F.C. 3—6 West FrisiaD.WjS 3—3 Tweede klasse B. A.F.C.—Hercules 3—1 ZandvoortBloemendaal 1—0 Derde klasse A. MeervogelsDe Ken nemers 12 PurmersteijnDe Voiewijckers 24 AP.GJS.—K.V.V. 3—2 Derde klasse B. T.H.B.O.D.E. 2—2 Vierde klasse C. Sloterdijk—Halfweg 03 Reserve eerste klasse. Stormvogels 2A.F.C. 2 38 Blauw Wit 2H.F.C. 2 1—3 Reserve derde klasse A. Alcm. Victrlx 3Z.F.C. 3 12 AFDEELING II. Eerste klasse V.U.C.—Blauw Wit 2—3 H.V.V.—ED.O. 2—4 FeijenoordHJ.C. 42 Hermes-D.V.S.—Stormvogels 3—1 Tweede klasse B: S. V. W.-RJ.C. 2—2 Derde klasse A. R.V-C.AJ3.C. 2—1 Hillinen—G.S.V. 3—1 Reserve eerste klasse C.V.V. 2—Feijenoord 2 2—6 HB.S. 2—Unitas 2 11—0 AFDEELING Dl Eerste klasse. P. E. C.Heracles 23 A.GO.V.V.Z-A.C. 2—3 EnschedéGo ahead 43 AFDEELING IV. Eerste klasse: Willem IIN.A.C. 3—1 AFDEELING V Eerste klasse. G. V. A. V W. V. V. 2—5 AlcldesFrisia 12 ZandvoortBloemendaal 1 0 Veel belangstelling was er Zondagmiddag voor bovengenoemden wedstrijd. Niet alleen gold he: hier een strijd tusschen cwee ver enigingen, die in degradatiegevaar verkeer den, maar tevens is Zandvoort-Btoemendaa! één dier wedstrijden, die langzamerhand eenige historische beteekenis krijgen. Van bet begin tot het einde was het een spannende strijd. Zandvoort was bijna steeds sterker, maar trof het gelukkig, dat Bloe mendaal onverwacht met drie invallers ver scheen. Hierdoor kwamen de elftallen als volgt tegenover elkaar te staan: Zandvoort: Van der Meye, J. Water, Keur, Beekhuis, P. Schaap A. Molenaar, Schut, Rinkel, Keesman, J. Paap, Kraayenoord. Bloemendaal: J. Kammeijer, Parson, C. Bakker, Immer, Kopjes Nieman, Van der Mey, H. Beijk, Van Dam, IJfs, Sunter, Lever. Doordat in de Bloemendaal-voortioede Strik en F. Bakker ontbraken, was deze linie zwaar gehandicapt. Kammeijer speelde nu Unks- en Kopjes Nieman rechtsbuiten, ter wijl Immer en Parson de binnen-plaatsen be zetten. Het is begrijpelijk, dat van deze voor hoede geen kracht kon uitgaan. Voorzetten kwamen er haast niet, terwijl va:i het bin- nentrio Immer nog de beste was. Hij trachtte tenminste eenig verband te brengen; het bleef echter een onsamenhangend spelletje. Over de Bloemendaal-verdediging echter niets dan lof. In de allereerste plaats meet wel keeper Lever genoemd worden. Het is bekend, dat deze invaller-keeper zeker H.V.V.-E.D.0. (2-4) Evenals de eerste ontmoeting tegen H.V.V. heeft E.D.O. zich ook nu weer de meerdere getoond van de Hagenaars. Op een uitstekend bespeelbaar terrein werd onder de goede leiding van scheidsrechter Laarmans begonnen. E.D.O. stelde zich als volgt op: Oome, Swart, Steffens, Van der Hurk, Koene, C- v. d. Laan, Dinkla, Perukel Sr., Boeree, Kuyl, Van den Berg, H.V.V. trapt af met bet nadeel van den wind. Direct neemt H.V.V. het spel in banden, maar de achterhoede van ED.O. weet zich voorloopig staande te houden. Steffens ondernam een aanval, doch door treuzelen wordt hem het leder ontnomen. H.V.V- speelt veel beter; opmerkelijk is dat zij den bal veel lager houdt en zuiver over den grond plaatst. E.D.O. kan maar niet los komen en moet zich hoofdzakelijk op verdedigen toeleggen. Van den Bosch is In de H.V.V.-voorhoede de gevaarlijkste schutter; van zijn vost komt het eerste schot, dat over gaat. Dan weet E.D.O. het spel te verplaatsen; zij forceert achtereenvolgens twee corners, die niet het gewenschte resultaat opleveren. De vleugelspelers van H.V.V. zijn uiterst snel, waardoor steeds gevaarlijke aanvallen op het E.D.O.-doel worden ondernomen. Van den Berg weet een scherpen voorzet van Snoek mooi te onderscheppen. Weer forceert E. D. O. een hoekschop; deze, mooi voor het doel geplaatst, wordt met veel geluk weggewerkt. Eindelijk heeft H.V.V. succes als Pasteur Sr. een schot lost, dat Van den Berg wel houdt, maar niet wegwerkt; van den Bosch schiet het leder in (10). E.D.O. laat zich hierdoor niet ontmoedigen; zij komt er steeds beter in. Mooi is het spel van E.D.O. vóór rust evenwel niet; succes blijft dan ook uit. De tweede helft begint voor ED.O. vee' beter; keer op keer wordt de HV.V.-aChter- hoede gepasseerd. Dan maakt Swart spoedig gelijk (1—1). Hij blijkt echter zóó geblesseerd te zijn, dat hij van verderspelen moet afzien. Van Weeren valt voor hem in; deze gaat linksbuiten spelen en Oome linksbinnen. Direct zit er veel meer gang in de ED.O.- voorhoede. Maar H.V.V. laat zich niet over spelen en nadat Snoek een voorzet van Pasteur rakelings heeft naast geschoten, maakt Van den Bosch het tweede doelpunt (2—1). De wedstrijd, die vóór rust eenzijdig en zonder spanning was is thans bijzonder inte ressant. E.D.O. speelt nu voor wat zij waard is; Koene smaakt het genoegen, den gelijkmaker te scoren (22). Een H.V.V.'er maakt hands in het straf schop gebied; op kalme wijze zet Dinkla den strafschop in een doelpunt om (23). Nog is het E.D.O. niet genoeg, maar H.V.V. laat het er niet bij zitten; de ED.O.-verdedi- ging is echter uitstekend op dreef, zoodat er voor de geel-zwarten geen doorkomen meer aan is. Dan komt de bal weer in de H.V.V.-verde diging; Van Weeren is er snel bij hij ont neemt De Granada den bal en plaats: voor goal, waar Steffens keurig inkopt (24). Het verdere gedeelte van den strijd wordt verder doelloos heen en weer getrapt, zoodat er geen verandering meer in den stand komt. Door deze overwinning is E.D.O. weer een gegadigde voor de bovenste plaats gewor den. tweede-klas-fahig is, maar dat hij zijn doel zóó meesterlijk kon verdedigen, was toch een verrassing. Aan hem dankt Bloemendaal het In hoofdzaak, dat de nederlaag niet grooter werd. Ook de belde backs, die een heel moei lijken middag hadden, hebben uitstekend verdedigd. Het Zandvoort-elftal vormde een keurig geheel. Er werd snel en goed gecombineerd. Keesman was nog steeds de gevaarlijke man; hij maakte den bal steeds mooi vrij en speelde dan goed door naar zijn medespelers. De rechtervleugel was gevaarlijker dan de linker. En dan P. Schaap! Onvermoeid gooide deze jonge, eerlijke speler zich overal tus schen; hij ontpopt zich steeds meer als een spil, waarvan groote kracht uitgaat. Over de beide backs nog dit: hun spel was uitstekend, doch enkele malen te forsch. Zandvoort neemt onmiddellijk het spel in handen, zoodat Bloemendaal zich tot ver dedigen moet bepaler.- Reeds dadelijk valt he: tactische spel van Keesman op, hij is sen doorloopend gevaar voor Bloemendaal. Lever komt enkele malen zegevierend uit een doel- worsteling te voorschijn. Ook Bloemendaal onderneemt nu eenige aanvallen, maar alles wordt op rechts ge speeld, zoodat Zandvoort, door aan die zijde haar verdediging samen te trekken, het ge vaar zonder moeite bezweert. Plotseling, na ongeveer een half uur spelen, krijgt Parson een mooie kans. Voor open doel staande, schiet hij den bal juist enkele cen timeters langs den verkeerden kant van den paal. Met Zandvoort in den aanval wordt rust aangekondigd. Na rust komt Zandvoort met Koper als versche kracht in het veld. Ook het Bloemen daal-elf tal ls gewijzigd, de voorhoede ls nu van links naar rechts: Parson, Immer, Bak ker, Kopjes Nieman, Kammeijer. Met wind mee is Zandvoort weer iets ster ker, maar de Bloemendaal-voorhoede, die iets minder slecht speelt dan vóór de rust, brengt verschillende malen opluchting. Hoe wel Sunter en IJfs uitstekend backen, krijgt de Zand voort-voorhoede toch eenige schiet kansen. Enkele keiharde schoten suizen ln de richting van het Bloemendaal-doel, maar op meer dan schitterende wijze weet Lever steeds te redden. De tijd verstrijkt, het publiek begint zich te roeren. Zandvoort tracht het spel te forceeren; zelfs de backs bestoken het doel der witten. Twee minuten vóór tijd krijgt Zandvoort een corner te nemen; zeker acht Zandvoorters hebben zich op de lijn opge steld. Als een niet te stuiten menschelijke lawine rolt alles het Bloemendaal-doel in en daar Paap zoo handig is, hierbij den bal niet te vergeten, heeft Zandvoort gescoord (10). Nog een aanval van Bloemendaal volgt, maar succes blijft uit- Kammeijer mist nog een goede kans. Zandvoort heeft verdiend gewonnen. Hermes-D. V. S.-Stormvogels (3-1) Het Schiedamsche terrein was onbzettend „vet", wat voor de Vogels een geduchte han dicap was. hetgeen onder deze omstandig heden de ploeg telde vier invallers zeer slecht te pas kwam. Met rust leidde Hermes met 21, welken voorsprong zij door haar beter aanvalsspel verdiende. Het Stormvogels-elftal was als volgt sa mengesteld: De Waard. Haak, Van Gelder, Effern, Tol, Van der Velde, Langbroek, Struys, Groeneveld, Muller, Boekelaar. Hermes heeft een invaller voor Van Nus, terwijl bij Stormvogels Thijssen, De Jonge, Kuikens en Koster ontbreken. Het veld is ontzettend glad en zwaar te be spelen, zoodat glij- en valpartijen direct aan de orde zijn. Desondanks zien Tol aan den eenen en Van der Vaart aan den anderen, kant al gauw kans om een hard schot te lossen, hetwelk de resp. keepers echter netjes stoppen. Even later rolt de bal in de richting van het door Jousma verlaten doel, doch het le der blijft in de modder steken. Nu komt Hermes opzetten. Het is vooral de linkerwing, die menigen aanval leidt. Eens lost Van der Griendt, alleen voor De Waard staande, een hard schot, dat rake lings over de lat gaat. Hermes blijft sterker en als de Stormvo gelsverdediging even niet op haar qui vive is, scoort Van der Griendt (10). De Stormvogels- voorhoede komt maar weinig in actie, slecht als zij gesteund wordt door de half-backs. Bij Hermes laat Van der Vaart een fraai staaltje individueel spel zien. Hij lost een keihard schot, dat de Waard zoowaar nog corner werkt. Na dit Hermes-offensief doet Stormvogels eindelijk weer eens een aanval. Struys plaatst zuiver naar Mulder, die gelijk maakt. (1—1). Dit geeft den Vogels moed. Wanneer Jousma onnoodig uitloopt, schiet Groeneveld over hem heen, echter juist tegen den paal. In deze periode van Stormvogels-meerder heid weet Hermes opnieuw de leiding te ne men door Van Es, die een voorzet van Nolet benut (21). Kort hierna is het rusten. Wanneer weer begonnen is, leidt de Storm- vogels-linkerwing den eersten aanval. Muller zet netjes voor het doel en Struys schiet on verwacht in. We denken reeds aan den ge lijkmaker, als Van der Windt snel opduikt en een zeker doelpunt voorkomt. Meteen leidt Nolet een tegenaanval. Van Es loopt op zijn voorzet stevig door en scoort met een hard schot (31). Het spel wordt inmiddels forscher, maar niet fraaier. Hoe langer hoe meer krijgen de spelers het met het zware terrein te kwaad. Een kwartier vóór het einde gaat Tol midvoor spelen. Dit heeft tot gevolg, dat Langbroek direct al een goede kans krijgt, maar op het beslissende moment glijdt hij uit. Dan lost Tol zelf een scliot, maar Jousma staat op de Juiste plaats. Even later komt Pronk Effern vervangen. Direct hierop krijgt Tol de kans van den dag, daar Jousma uit zijn doel is geloopen. Zijn zacht schot stopt de Bruvn echter. Een beogen voorzet van Boekelaar werkt Langbroek juist over de lat. Als de Waard dan nog een keihard schot van Van der Vaart heeft gestopt, is het einde daar. imiiiuiiuiuiiiiniHiiiitiii Feijenoord-H. F. C. (4-2) Den returnwedstrijd tegen Feijenoord heeft H.F.C. niet kunnen, winnen. Een handicap was echter, dat Van der Meulen wegens een opgeloopen blessure tegen Stormvogels niet kon keepen» waar voor Perre uit het. tweede inviel. Direct moet echter worden toegegeven, dat deze aan de goaLs niets kon doen; hij heeft zich een waardig plaatsvervanger van Van der Meulen getoond. Ook Wamsteker kon zich dezen keer niet geheel geven; deze moest betrekkelijk op halve kracht spelen. Om even twee uur stelt HF C. zich als volgt op: Van Beem, Lamp. Kruyt, Reydon. De Ruyter, P. Jongeneel, Van der Lee, R. Jongeneel, Van Baasbank, Wamsteker, Perre. Na een gelijk opgaand begin, waarbij aan beide kanten eenige gemakkelijke kansen onlbenut blijven, komt Feijenoord wat beter opzetten, wat vooral gevaarlijk ls, daar Wamsteker zich niet geheel kan geven. Perre in het H.F.C.-doel is echter op zijn post en weet menig lastig schot te keeren. De tegenaanvallen van H.F.C. bezorgen den Rotterdammers voorloopig nog niet veel moeite. Feijnoord vertoont wederom het korte spel; zij was daarenboven te loom om erg gevaarlijk te zijn. Van Beem krijgt een mooie kans om de leiding te nemen, doch Jammer genoeg mis lukt hem dit. Rust gaat dan ook met blanken stand In- Na de hervatting komt Feijenoord gewel dig opzetten; het is te zien, dat zij wil win nen en revanche nemen voor de ln Haarlem ge'eden nederlaag. Bij een der Feijenoord-aanvallen weet Pijl dan ook, als er circa tien mimiten ge speeld is, met een fraai schot zijn club do leiding te geven uit een corner. (10). Het spel golft dan weer op en neer; bij een der aanvaren van H.F.C. kan Kruyt met een mooi schot gelijk maken. Geheel ten onrechte geeft de scheidsrech ter hiervoor buitensnel, zoodat dit doelpunt niet wordt toegekend. Dit ontmoedigt HF.C. eenieszins. uit een corner op het H.F.C.-doel weet Barendregt den stand op 20 te brengen. H.F.C. komt dan weer opzetten en wil met alle geweld scoren. Van Beem moet het veld verlaten; hij wordt vervangen door P. Hagenaar. Hard wordt er door H-F.C. gewerkt voor een tegenpunt, doch het mag niet. Het is daarentegen Sinke. die wederom voor Feijenoord weet te doelpunten (30>. H.F.C. geeft het nog niet op; bij een van haar aanvallen schiet Hagenaar tegen den keeper op. De terugspringende bal wordt door de Ruyter bemachtigd, die met een goed schot den stand op 31 brengt. Dit geeft H.F.C. moed; zU komt geweldig opzetten. De Ruvtcr brengt goed op en cen tert dan naar Kruyt, die zich niet bedenkt en scoort (32). Hard wordt er nu door H.F.C. gewerkt om den stand nog gelijk te maken, doch de tijd ls hiervoor te kort. Als de grensrechter reeds hevig loopt te vlaggen, dat het tijd is, laat scheidsrechter Wey nog doorspelen. Feijenoord krijgt nog een corner te nemen die door Shake in een doelpunt wordt omgezet (42». Dit doel punt ls echter 3 4 minuut over tijd gemaakt- Met dit al heeft H.F.C. verloren doch door de nederlaag van V.UC. tegen Blauw Wit behoeft zij nauwelijks meer bang te zijn voor de laatste plaats. lilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Ajax-Haarlem (9-0) Ongetwijfeld zal het bezoek van Haarlem aan Ajax haar nog lang heugen, maar we dienen er direct op te laten volgen dat deze uitslag wat geflatteerd is; aan den eenen kant liep alles mee an aan de andere zijde wilde niets lukken. Het terrein was een ware modderpoel. Het is begrijpelijk, dat er dan ook soms meer werd gegleden dan gevoetbald. De eerste helft ging het spel meer gelijk op en de 30 voorsprong was voor Ajax verdiend. Onder leiding van den heer Israëls komt Haarlem als volgt tegen het volledige Ajax op De Vries, W. van Daalen, Huysmans, P. van Daalen, Bieshaar, Vreeken, B. Kammeijer, Oldenburg, Breeuwer, Van Polanen, Onkenhout. Breeuwer trapt voor Haarlem af; Ajax neemt onmiddellijk het leder over en de eerste aanvallen zijn op het Haarlem-doel; Mulders breekt eenige malen door, maar het neelt voorloopig geen succes. Ook eenige hoekschoppen leveren niets op. Dan weten de roodbroeken zich los te wer ken; zij ondernemen snelle uitvallen. Er ko men goede voorzetten van Onkenhout en Kammeijer, maar de achterhoede van Ajax is eveneens op haar post. Door goed verdedigen bij Haarlem wordt het de Ajax-voorhoeae nogal lastig gemaakt. De speiers zijn al spoeaig onherkenbaar. Wanneer een schot van Van Reenen faalt, blijft door de modder de bal voor doel lig gen; Strljbosch scoort (1—0). In het veld is Haarlem niet veel minder dan Ajax, en ook de uitvallen van Haarlem blijven gevaarlijk, maar Van Kol cs. en in laatste instantie De Boer weten alles te stuiten. De AJax-voorhoede weet daarentegen nog tweemaal te scoren. Rust komt met 30 voor Ajax. Reeds kort na de hervatting geeft de scheidsrechter aan Ajax een vrijen trap, die via eenige spelers zacht in doei rolt (40). De hahbacks van Haarlem (in het bijzon der Bieshaar en P. van Daaien) gaan nu wel wat veel in de voorhoede spelen, waardoor de taak van de achterhoede wordt verzwaard. De vleugels der roodbroeken worden nu totaal genegeerd: vooral Onkenhout neemt in de tweede helft weinig deel aan het spel. Alleen Kammeijer wordt af en toe aan het werk gezet; deze gaf aardige voorzetten, maar de achterhoede van Ajax weet steeds een doelpunt te voorkomen. Ajax is met doelpunten maken gelukkiger; zij heeft den stand reeds opgevoerd tot 60, waarna De Vries het veld verlaat; hij wordt vervangen door Kaan. Ook Huysmans verdwijnt even van het tooneel, in welke periode no. door Ajax wordt gescoord. Geenszins geeft Haarlem op; steeds gaat de voorhoede er van door, maar alles wordt door Van Kol en Diepenbeek gekeerd, terwijl De Boer, die veel werk krijgt, aan alle kanten van zijn doel den bal af en toe uit de mod der grabbelt. De stand wordt opgevoerd tot 90 en on danks hardnekkige pogingen lukt het Haar lem niet om zelfs maar de eer te redden. Met dezen stand komt het einde. De gunstige indruk, dien het spel van Haarlem in de laatste wedstrijden gemaakt heeft, is hiermee totaal verloren gegaan. En dal is heel Jammer, want hiermee is ook het vertrouwen, dat de supporters in de aan staande degradatiewedstrijden stelden, ook danig geschokt. As. Zondag is het aan den Schoterweg HaarlemD. F. C. De roodbroe ken moeten dan nog maar eens laten zien, dat ze toch ook nog wel goed kunnen spe len.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10