Apropos Reserve le klasse. DERDE KLASSE A, DERDE KLASSE B. Haarl. Voetbalbond, R.-K. FEDERATIE, Buiten de Competitie. Voetbal in Engeland, ATHLETIEK. HENGELEN. GYMNASTIEK. Tweede klasse A: K. F. C. 15 10 3 2 23 48-31 1.53 Alcm. Victrix 16 9 3 4 21 41-31 1.32 Hollandia 16 6 5 5 17 38-37 1-06 H. R. C. 15 7 1 7 15 36-31 1.— D. W. S. 15 6 2 7 14 30-27 0.93 West-Frisia 15 6 2 7 14 32-39 0.93 Z. V. V. 15 5 3 7 13 34-36 0.87 V. V. A. 15 4 5 6 13 27-33 0 87 W. F. C 15 4 4 7 12 25-39 0.80 Spartaan 15 3 4 8 10 29-38 0.67 Tweede klasse B: D. E. C. 16 11 3 2 25 41-23 156 Zeeburgia 16 11 1 4 23 39-20 1.44 Velox 16 10 2 4 22 49-27 1.38 Hercules 16 8 4 4 20 46-39 1.25 B. F. C. 17 6 3 8 15 35-33 0.88 Bloemendaal 17 5 3 9 13 32-36 0.76 Zandvoort 16 5 2 9 12 24-35 0.75 Baarn 16 5 2 9 12 25-45 0 75 A. F. C. 16 5 1 10 11 35-38 0.69 H. V. C. 16 3 2 10 9 25-45 0 56 Reserve eerste klasse: JLjcIX II 15 10 4 1 24 41-24 1.60 Z. F. c. n 17 8 5 4 21 45-31 1.24 Haarlem II 16 7 4 5 18 38-33 1.13 Stormvogels n 16 6 5 5 17 42-42 1-06 Blauw Wit II 16 6 4 6 16 38-31 1.— H. F. c. n 17 6 3 8 15 31-39 0 88 R. C. H. II 15 5 3 7 13 28-33 0.87 E. D. O. II 16 4 5 7 13 25-34 0.81 A. F. c. n 15 4 4 7 12 31-37 0 80 Hilversum n 15 3 3 9 9 23-41 0.60 Blauw Wit Z—H. F. C. 2 (1—3) Tegen de verwachting in slaagde H. F. C. er zoowaar in om aan de Zebra's in een fortuinlijken wedstrijd in eigen home een ne derlaag toe te brengen. Het veld is zeer slecht, maar daar beide partijen willen spe len, heeft scheidsrechter Paardebek daarte gen geen bezwaar. H. F. C. stelt zich als volgt met eenlge in- yallers op: Van der Togt, Smit, Boogaard, Denijs, Kruyer, Marchant, Dorsman, Reuvekamp Gille, Koremans, v. Riemsdijk, v. Pareeren. In het begin van den strijd is H. F. C. in de meerderheid, maar de binnenspelers we ten de vele voorzetten niet te benutten. De combinatie Van RiemsdijkVan Pareeren verricht vooral voor rust goed werk. Bij Blauw-Wit komt het gevaar steeds van rechts, waar de rechtsbuiten Doorenbosch uiterst snel is. Denijs speelt echter een goede partij, doch kan niet verhinderen, dat Doorenbosch in combinatie met den mid- voor, scoort (10). H. F. C. heeft pech als Van Pareeren juist naast schiet. Onder een flinke hagelbui breekt rust aan 10. Het veld is er inmiddels niet beter op ge worden. H. F. C. komt geducht opzetten; Van Pa reeren weet dan met een listig boogje gelijk te maken. (11). Als de keeper van Blauw-Wit een bal met de hand wegslaat, is de scheidsrechter in de veronderstelling dat een van de backs zulks deed en geeft hiervoor penalty. Van Pareeren geeft esn zacht schot, dat onge lukkigerwijze door den keeper zelf achter de doellijn wordt gewerkt (12). Blauw Wit geeft zich nog niet gewonnen; het spel wordt forscher. Wanneer een der Blauw Wit-backs den bal met den arm meeneemt, scoort Van Pareeren uit de hiervoor toegestane penalty. (13). Het pleit is dan beslecht. Marchant. weet op het laatst ten koste van een corner nog te redden. Als het tijd is heeft H. F. C. 2 mooi gewonnen. Stormvogels 2A. F. C. 2 (38) Een zeer onvolledige Stormvogelsploeg De Waard, Van Gelder, Pronk, Hoogerduin, Muller, Van Pel en Langbroek, ontbraken op het appèl heeft met sprekende cijfers van A.F.C. II verloren. De Stormvogels speelden een slechten wedstrijd. In de voorhoede bracht invaller Prins nog wat gang. doch in de verdediging was het glad mis. Vooral v. d. Lugt bracht er weinig van terecht. Door zijn toedoen ontstonden voor het Stormvo gels-doel vele gevaarlijke momenten. Vooral de A.F.C.-linksbinnen bleek goed op chot te zijn. Hij maakte eenlge fraaie goals. Keeper Wagenaar had niet zijn besten dag. Hij werkte verschillende ballen onvoldoende weg, of liet ze in den goal glippen. Reeds na acht minuten maakte A F.C. haar eersten goal, twee minuten later gevolgd door nummer twee. Nadat Wagenaar over een schot was heengevallen, wist Prins tegen te scoren. (13). Doch met rust was de stand reeds 15. Na de rust had Stormvogels haar voorhoe de geheel gewijzigd. Na 3 minuten bracht A.F.C. den stand op 16, doch na twintig minuten spelen hadden Koningstein en De Waard den achterstand tot 36 verkleind. Toen was het gedaan met de thuisclub en A.F.C. scoorde nog tweemaal. (38). MeervogelsKennemers (12) Op een totaal onbespeelbaar veld liet scheidsrechter Boeree beginnen. De thuis club is van meet af het meest in den aan val, doch doelman v. d. Ploeg is in goeden vorm. De thuisclub is op het zeer slechte speelveld het beste op haar gemak, doch haar spel is erg onbenullig. De Kennemer- aanvallen zijn veel gevaarlijker, maar voor het doel is het mis, daar de spelers tot hun enkels in de modder blijven steken. Rust komt met 0—0. Na de rust krijgen de Kennemers het windje mee en onder een flinken hagelbui wordt weder aangevangen. De Kennemers zitten voor het Meervogels-doel, doch voor- loopig hebben zij geen succes. Integendeel weet de thuisclub de leiding te nemen (10). De Kennemers vallen dan fanatiek aan en zijn dan ook geregeld in den aanval. Einde lijk weet Horemen uit een voorzet van Van Stralen gelijk te maken *11). Ettelijke kansen worden dan gemist. Ein delijk ziet Groot zijn zwoegen beloond door onhoudbaar in te schieten (12). De Meervcgels willen dan het spel forcee- ren doch scheidsrechter Boeree houdt het spel in handen. Het einde brengt den Ken nemers een zwaar bevochten 21 zege. T. H. B.—O. D. E. (2—2) Na een spannenden wedstrijd heeft. T. H. B een kostbaar puntje veroverd. Voor rust was O. D. E. gemiddeld wat meer in den aan val dan T.H.B., zoodat de stand 1—2 niet rust niet onverdiend was. Met een effectvol schot nam ODE. de leiding, maar Veldmeyer bracht de partijen weer op gelijken voet. (11). De invaller- doelverdedlger Van den Berg uit het derde elftal weerde zich uitstekend, toen O. D. E. na dit doelpunt steeds meer op kwam zetten. Hij kon echter niet verhinderen, dat hij voor rust nog éénmaal den bal uit zijn net moest halen. Dit doelpunt was een fraaie kopbaL Na de rust zette T. H. B. er alles op om een gunstiger resultaat te verkrijgen. De voorhoede was echter niet het sterkste deel van het elftal; als hierin nog verbete ring gebracht kon worden, zou er heel wat meer kracht van het elftal uit kunnen gaan. Vele pogingen om gelijk te maken faal den en daar ook OD.E. nog menigmaal het T.HB.-doel bedreigde, werd het een aar dige, vlugge wedstrijd, die het aankijken ze ker meer dan waard was. Enkele gevaar lijke momenten ontstonden voor het Am- sterdamsche doel, maar niets wilde lukken, totdat ongeveer tien minuten voor tijd Ver- straaten den bal uit een voorzet van links te pakken kreeg. Hij zond een hard, laag schot in. dat doel trof (22). De laatste minuten stelden beide partijen alles in het werk om het tot een beslissing in hun voordeel te brengen, maar toen de scheidsrechter het eindsignaal blies, was het nog steeds 22. De Uitslagen. I A: D.I.O.Spaarnevogels (uitgesteld). Haarlem 3Damiaten 23 I B: ED.O. 4Stormvogels 3 (uitgesteld). H.F.C. 3Bloemendaal 2 40 RipperdaSchoten 2 73 R-CJï. 3Kennemers 2 52 tl A: Bloemendaal 3H.F.C. 5 91 II B: Swastika—V.O.G. (uitgesteld) II C: E.D.O. 5D.OA 4-3 n D: I.V.O. 2—Zandvoort 2 25 ID A: E.HB. 3Zandvoort 3 (EJUS, niet opgeko men). m B: V.O.G. 2—Damiaten 3 (uitgesteld). Spaarnestad 2Schoten 4 uitgesteld) E.D.O. 6Damiaten 3 51 III C: Zeemeeuwen 3D-S.K. 42 III D: V.VH. 2—Zandvoort 5 (uitgesteld). 3 E: Zandvoort 4Spaarnevogels 2 20 Zeemeeuwen 5D.W.O. 2 101 III F: T.H.B. 4—Zeemeeuwen 4 (scheidsrechter niet opgekomen). D.S.K. 2—T.H.B. 5 (uitgesteld). JUNIORES: Afd. A: H.F.C.Zeemeeuwen (uitgesteld). Haarlem a—Bloemendaal a 3—3 ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE Kennemerland 3R.C.V 2 85 Vliegende VogelsV. V. IJ. 3 56 Kennemerland 2Telefonia 14 Ulysses 2—V. V. IJ 2 1—7 EERSTE KLASSE A. Haarlem 3Damiaten (23) Haarlem begint, gesteund door den wind, direct met eenig overwicht. Er wordt goed samengespeeld in de voorhoede, maar voor doel gaat het nog al eens mis. Bij eén der vele aanvallen opent Kornmann met een goed schot de score (10). Dit inspireert Damiaten tot groote daden en spoedig maakt Smit gelijk (11). Even voor de rust begaat keeper Moole- naars een fout, waarvan de rechtsbinnen van Damiaten dankbaar profiteert (12). Na de hervatting is Damiaten vrijwel steeds aan het woord. Haar uitstekend spe lende voorhoede brengt tal van hachelijke momenten voor het doel van de roodbroe- ken. Moolenaars stopt uitstekend eenige moeilijke schoten van Wiarda. Deze speler schiet ook eens tegen de lat- Een goal van Riebeek wordt geannuleerd. Damiaten versaagt echter niet, en de vlugge Smit brengt den stand op 1—3. Uit één der weinige Haarlem-aanvallen weet Kornmann den achterstand te ver kleinen (23). Ten slotte mist Van der Valk de kans van den dag. waarna de scheidsrechter het einde aankondigt. De overwinning was voor Da miaten volkomen verdiend. EERSTE KLASSE B. R. C. H. 3Kennemers 2 (52) Reeds de eerste aanval van R.C.H. levert een goal op als na goed werk van Verkerk, Hessels een goede kans krijgt, die hij on houdbaar benut. De R C.H.'ers spelen onge kend geestdriftig en daar ook de Beverwij- kers zijn gekomen met den vasten wil om te winnen, wordt het een heel goede wedstrijd. Eerst weet de rechtsbinnen der gasten gelijk te maken, maar spoedig daarop gaat de goedspelende rechtervleugel door alles heen, waarna Verkerk hard Inschiet. Ondanks dentegenwind blijft R.C.H. in de meerderheid en als Verkerk weer eens keurig voorzet, verhoogt De Vries den voor sprong tot 31. In de tweede helft blijken de partijen meer aan elkaar gewaagd te zijn, hoewel de Racing-aanvallen uiterst gevaarlijk blijven en nog menigmaal het doel -der gasten in gevaar brengen. Na geruimen tijd pas gelukt het Kedde, een voorzet van rechts ineens in te schieten, waarna de Wijkers wederom tegenscoren. Kort voor het einde krijgt R.C.H. nog een strafschop toegewezen, dien Kedde in een doelpunt omzet. Hiermede komt het einde. RipperdaSchoten 2 (73) Een kranig stukje werk van Ripperda; een bittere pil voor Schoten II dat Zondag haar eerste nederlaag leed. De Schotenaren speel den niet slecht, maarRipperda was toch beter, werkte ook enthousiaster en verdien de deze groote overwinning volkomen. Voor rust was Schoten stellig niet minder. Ripperda behaalde In de eerste helft een 10 voorsprong, die echter even goed andersom had kunnen zijn. Na rust was het binnen zeven minuten 1—2 in het voordeel van Schoten, maar van dit morsent af was het afgeloopen met Schoten. In den tijd van een oogenblik had Ripperda dezen voorsprong weer te niet gedaan en de leiding hernomen. Schoten scheen hierdoor ontmoedigd; van goed spel van haar zijde was geen sprake meer. Ripperda kwam er daarentegen steeds beter in. Haar voorhoede, vooral de rechter vleugel, combineerde uitstekend, terwijl Deen het spel goed verdeeld hield- Ook het afwer ken van de aanvallen liet niets te wenschen over. Eerst toen het 62 stond, verslapte Rip perda iets. Schoten maakte hier nog even gebruik van door nog een tegengoal te sco ren, waarna Ripperda kort voor het einde den stand op 73 bracht. T. U. B. B—LISSE (1—2). Hier was het een strijd tusschen Candi da ten voor de onderste plaats. Er wordt pittig gestreden om de leiding, doch voor rust bleef de score blank. Rust 0—0. In de tweede helft geeft Dreyer aan T. IJ. B. B. de leiding, doch dan komt Lisse opzet ten en scoort achter elkander twee maal (1—2). T.IJ-B.B. krijgt dan een goede kans om gelijk te maken, doch De Wit schiet een penalty in des keepers handen. T.IJ.B.B. blijft sterker; in de laatste seconde maakt Lisse hands. Nu zal Van Leuven het probeeren doch hij schiet tegen den paal. Direct hierna wordt tijd gefloten. V.V.Z.—H.B.C. (0—2). H. B. C. trok Zondag naar Zaandam, nog zonder Van Deurzen, terwijl Timmers op ne: appèl ontbrak, waarvoor P. Warmerdam in viel. In een feilen kamp op een klein en glaj terrein heeft H.B.C. haar kansen op de eerste plaats behouden door aan V.V.Z. een 20 nederlaag toe te brengen. SANTPOORT—D. O. S. S. (2—2). Spoedig na het begin ondernam D.O.S.S. een pittigen aanval. Haar linksbinnen zond een hard schot langs den uitgeloopen doel man. doch een toeschietende Santpoort-back weet het leder nog juist voor de doellijn te stoppen. Kort hierna bewerkte een speler der thuisclub den bal met de handen De toege kende penalty werd door D O.S.S. in een doel punt omgezet. (01). Hierna hielden beide partijen het spel te kort en werd er bovendien vrij laks gespeeld, zoodat de achterhoeden steeds weer met succes konden ingrijpen en de keepers het vrij kalm hadden. Na de rust werd het spel pittiger met Sant poort iets in de meerderheid. Een snelle uitval van D.O.S.S. wordt be sloten met een hard schot, dat een back van richting verandert. (02). Nu is Santpoort niet meer te houden en vrij spoedig hierna doelpunt Kaldenbach. (1—2). Heel Santpoort strijdt nu voor den gelijk maker, maar Fortuna is met D.O.S.S Toch weet Kaldenbach uit een doelworsteling den gelijkmaker te scoren. (2—2). DE UITSLAGEN: Santpoort IB. S. M. I 11 H. B. C. III—Lisse II 2—3 4 D. H. B. C. IV—Santpoort IV 2—1 B. S. M. IV—Geel Wit m 3—1 R.K.V.Z. IIConcordia II uitgesteld TUH.B. IV.Victrix n 82 D. S. S. H—O. G. Hl 4—1 JUNIORES. A. T.IJ-B.B. V—H.B.C. V 0—1 B. T.IJJ3.B. VI—O.G. IV 0—1 C. T. IJ. B. B. VIII—Geel Wit V 2—2 De terreinen van Onze Gezellen en van Alliance afgekeurd. Vriendschappelijk: D. S- S. I—Geel Wit I 30 TramvogelsUlysses (72) De Tramvogels brengen het leder aan het rollen, doch zien het zich bijna terstond af handig gemaakt, waarop de onvolledige Ulys- ses-ploeg een serie goed opgezette aanvallen onderneemt, welke echter niet het gewensch- te succes opleveren. Reeds na tien minuten spelen zien wij dan den Tramvogels-linksbuiten zijn vereeniging de leiding geven. (1—0). Niet lang beleven de Tramvogels plezier van dezen voorsprong, want wanneer hun doelverdediger een fout maakt, zijn de par tijen weder op gelijken voet. (1—1). Ulysses blijft in deze periode het beste van het spel houden, doch de Tram vogels nemen, ondanks dat. toch weder de leiding door toe doen van hun rechtsbinnen (2—1). Ulysses werkt hard om het verloren terrein te herwinnen; juist in de laatste minuut voor half-time gelukt het haar voorhoede om nogmaals gelijk te maken (22). Na het kopje thee genieten de Tramvogels het windvoordeel en zijn, nadat afgetrapt is. bijna voortdurend in de meerderheid. De nu merieke minderheid bij Ulysses wreekt zich thans dubbel. De Tramvogels-middenvoor scoort, uit een penaltv wegens hands '3—2). terwijl weinige minuten later hun rechtsbinnen op goede wijze den stand op 4—2 brengt. De Ulysses- voorhoede tracht wel het spel te verplaatsen, doch schijnt voor het doel gekomen volkomen schotloos te zijn geworden. De linksbuiten der Geeltjes maakt er dan via de handen van den Ulysses-doelman 5-2 van, terwijl in den resteerenden speeltijd de mid denvoor en de rechtsbinnen der Tramvogels nog ieder een doelpunt aan de score toevoe gen. Met 7—2 voor Tramvogels komt het einde. DE VIJFDE BEKERRONDE. Zaterdag werden in 'Engeland de acht wedstrijden voor de vijfde bekerrronde ge speeld. De uitslagen werden: West Ham United—Millwall 4—1 Middlesbrough—Arsenal 0—2 Manchester City—Hull City 1—2 SunderlandNotts Forest 22 Huddersfield T.—Bradford City 2—1 Aston Villa—Blackburn Rovers 4—1 Sheffield Wednesday—Bradford 5—1 Newcastle U.—Brighton Hove A. 3—0 De groote verrassing was de zege van den tweede klasser Hull City op Manchester City. Een groote teleurstelling voor Manchester dat den gcheelen wedstrijd door sterker was, maar de fortuin niet aan zijn zijde had Voor de eerste klasse competitie werden nog gespeeld: SKirnleyLeicester City 11 Bolton W.—Leeds United 4—2 BirminghamLiverpool 10 Grimsby Town—Manchester U, 2—2 KOM HAARLEM! Kom Haarlem, kom. dat gaat niet goed. Verlies niet op het eind den moed En ga nu niet verslappen, Speel eiken strijd met man en macht Opdat ge straks, naar wordt verwacht Nog tijdig zult ontsnappen; Wat drommel, gij koost zelf den naam Der stad met den sportleven faam, Zij gaf uw club prestige, zy geeft u echter ook de plicht. Dat gij niet na één jaar weer zwicht. Bedenk: Noblesse oblige! Juist als het niet fortuinlijk gaat Toont d' echte vechter ruggegraat, Hij acht zich nooit geslagen Kom Haarlem, toon het oude merg Van Stol. de Haak'en, van Jan Berg Uit glorievoller dagen; Die negen—nul in Amsterdam? Een incident, al was het lam Dat niet zoovee! beteekent. Kom jongens, haal Je kousen op En houdt de ou 'e vlag in top, Er wordt op je gerekend! P. GASUS. Boksen. Op 27 Februari a:s. zal de Engelschman Phil Scott, (dieelgenlijk Phil Suffllng heet) in de zeer mondaine badplaats Miami, in den Amerikaanschen staat Florida boksen tegen Jack Sharkey. Er staat geen wereldti tel op het spel en de reden daarvan hebben wij vroeger al eens uiteengezet ln deze ru briek. Maar Engeland is ln groote opwin ding over dezen komenden strijd, want het Is al heel lang geleden sinds een Engelsch man zoo in de buurt van een wereldtitel kwam als Scott. Tal van deskundigen zijn uit Europa onder weg naar Amerika om nog wat aan deze match te verdienen door spe ciale verslagen voor meest Engelsche cou ranten. Het wordt heel belangrijk gevonden, En in Amerika worden ook weer tal van re clame dwaasheden uitgebuit. Zoo heeft de manager van Scott zijn bokser overgehaald om met een monocle rond te loopen. anders gelooven de Amerikanen niet dat hij een echte Engelschman is. Ook is er al een revol- veraanslag op Scott gepleegd. Verder wordt er beweerd, dat Scott nog zeer onvoldoende getraind Is en dat hij heel hard zal moeten werken om nog op tijd ln de beste conditie te komen. Toen men vreesde dat deze tij ding de publieke belangstelling zou bena- deelen, werd onmiddellijk het praatje rond gestrooid, dat Sharkey reeds overtraind is, zoodat Scott toch weer een mooie kans krijgt. Tenslotte beweert Scott, dat hij makkelijk zal winnen en Sharkey, dat de zege hem on mogelijk kan ontgaan. En het allerverwon- derlijkste Is, dat Jan Publiek zich altijd maar weer door deze malligheden laat opwin den. In tusschen maakt de maatschappij tot exploitatie van Primo Camera in Amerika goede zaken. Deze Italiaansche reus maakt ln Amerika nog meer opgang dan in Frank rijk. Hij heeft totnutoe in vijf weken even veel wedstrijden gebokst en met het grootste gemak gewonnen tegen derde klasse krach ten. Straks zal men sterker tegenstanders tegenover hem plaatsen en zoo zal hij met een gemiddelde van een wedstrijd per week tot Juli doorgaan. Als hij dan nog ongesla gen is zal Dempsey zijn jas nog eens uittrek ken en Camera partij geven. Ook een mooi reclame-opzetje dus. Maar Camera heeft nu ln Amerika al meer dan een kwart millioen gulden verdiend, waarvan zijn manager ze ker de helft opstrijkt, dus de affaire bloeit. En de Scotts, Sharkeys. Cameras, met hun aanhang van managers beijveren zich om het boksen als sport steeds meer in discre- diet te brengen. Het is een gekke boel. Geld voor sport. Het ls eenvoudig ongeloofeiyk zooveel geld als men in Amerika en Engeland voor de sport over heeft. Wat Amerika betreft, behoeven wij slechts te wijzen op de enorme honoraria die de eerste klasse boksers en honkbalspelers opstrijken, uit Enge.and halen wij bewijzen va:i een andere soort. Op 26 April as. zal in het stadion van Wembloy de eindstrijd om de voetbalbeker worden gestreden en op 23 Juni a.s. begint te Wim bledon het 14-daagsch tennistoumament- De aanvragen van kaarten voor belde sport gebeurtenissen is reeds gesloten en zoo enorm veel grooter dan de beschikbare ruimte was de belangstelling, dat de exploi tanten van Wembley 720.000 gulder. die reeds voor plaatsbewijzen waren toegezon den. moeten terugsturen en Wimbledon 600 £>00 gulden. Wielrennen. Piet van Kempen die met Buschenhagcri weer de Zesdciagsche te Brcslau won. Men zal zich nog herinneren dat Plet van Kempen, die net weer den zesdaagsche 'e Breslau heeft gewonnen, in den zesdaag- schen strijd te Brussel ruzie heeft gehad met de wedstrijdleiding. Men zwoer in de Bel gische hoofdstad dat men nu voor goed met Pietje had afgedaan. Maar Zaterdag J.l. verscheen van Kempen, alsof er niets ge beurd was, op diezelfde Brusselsche win- terbaan, aan de start voor een drieuurswed- strljd. Een Fransch sportblad dat deze verge vensgezindheid van den Brusselschen baan- directeur vermeldt, huldigt den exploitant voor zijn buitengewoon sportieve opvatting. Hm! Er zal wel een zakelijke overweging bij gegolden hebben ook. We zijn er nu maar benieuwd naar of Desmarets, directeur van 'de Parijsche winterbaan onzen zesdagen- koning straks ook toch maar ln zijn zesdaag- schep zal laten optreden, hoewel ook hij den renner wegens zijn optreden te Brussel in den ban heeft gedaan. Zwemmen. Toen onze Nederlandsche zwemster Zus Braun tijdelijk te Parijs woonde, heeft zij zich veel moeite gegeven om het veetbelo- venae Fransche meiske Solita Salgado te coachen. Zus bracht Solita op weg naar haar eigen rc-cords, hetgeen bewonderens waardig van altruïsme was. En u heeft zij de eerste wrange vrucht van haar groot moedigheid geplukt. Solita heeft de vorige week te Parijs de 500 Meter vrije slag ge wonnen in 7 min. 50.6 sec. en daarmede het op naam van Zus Braun staande Europeesrh record met precies een seconde verbeterd. Bij deze zelfde gelegenheid verbeterde de kleine Salgado de Fransche records over 300, 400, 500, 800 en 1006 Meter vrije slag. Het is de eerste maal in de geschiedenis der Fransche zwemsport, dat Frankrijk'zicu op het bezit van een dames snelzwemrecord zal kunnen beroemen. Tenminste wanneer het als record erkend wordt, wat nog af te wach\$n valt. Automobilisme De Engelsche heer Coatalcn, constructeur van de ..Silver Bullet" waarmede Kaye Don zal trachten Segrave's snelheidsrecord te verbeteren, heeft verklaard, dat hij van zijn wagen een snelheid Verwacht van 400 K M. per uur. Als dit inderdaad bereikt wordt, gaat Segrave's prestatie eraan, want deze was 372.34 K.M. per uur. De constructie van den „zilveren kogel" is berekend op 445 K.M. per uur, maar wrljvlngs- en wind weer stand zullen daar ongeveer 40 KM. afdoen. Als er niets scheef loopt is Kaye Don dus een beroemd man, als er ook maar de klein ste kleinigheid hapertHet is een ge vaarlijke bezigheid. Jaarl. alg. vergadering Noord-Holl. Athletiekbond. Als voorzitter Thcinert de vergadering opent zijn van het K. N. A. U.-bestuur aan wezig de nieuwe vice-voorzitter Strengholt en de secretaris-penningmeester Pijper. De heer Theinert geeft een korte inleiding waarin hij oa. erkent dat er in het afgeloo pen seizoen talrijke technische fouten zijn gemaakt, doch hij vertrouwt dat het bestuur krachtig gesteund door de technische com missie hierin het volgend seizoen een belang rijke verbetering zal brengen. Dan vraagt Strengholt namens de K. N. A. U. het woord. Hij brengt allereerst naar voren dat het nieuwe bondsbestuur er in 1930 naar zal streven meer steun aan de on derbonden te verleenen. Een nauwer contact tusschen K. N. A. U. en onderbonden zal zeer zeker nuttige resultaten opleveren. Ten slotte merkte de radsprekende vice pracses op dat dit de 10e jaarvergadering is die de heer Theiners leidt. Hij brengt hem hulde voor zijn productief enthousiasme. De diverse Jaarverslagen alsmede de nieuwe begrooting werden onder dankzeg ging goedgekeurd. Bij de uitreiking der kampioensdiploma's neemt Haarlem er zeven in ontvangst. De bestuursverkiezing heeft tot resultaat dat met algemeene stemmen voorzitter Theinert en secretaris Cramer herkozen worden. De drie overige plaatsen worden in genomen door ae heeren v. d. Molen en Oos terbeek, terwijl de voorzitter van Alcmaria Victrix als commissaris toegevoegd wordt. Van de technische commissie was niemand herkiesbaar, zoodat deze geheel ln nieuwe handen overging. De samenstelling is thans: Keesman (Wieringerwaard), Brandenburg en Hillebrand (Haarlem). Alvorens tot bespreking van het komende wedstrijdprogramma over te gaan stelt de H. A. V. de éénmaal gewonnen Sportparkbeker opnieuw ter beschikking van den bond die dit kleinood dankbaar accepteerde. Diverse wedstrijden bleken reeds aange vraagd oa. door Wormerveer. Wieringer waard en door F. L. Jahn, welke vereeniging dit jaar haar vijftigjarig bestaan zal her denken. De wedstrijden zullen t.z.t. worden be kend gemaakt. Aan het einde der agenda gekomen laakte voorzitter Theinert de geringe opkomst en deelde mede dat de N. T. A. B. dit jaar weder om het door de U. P. A. B. versmade Weesp zal steunen en er een wedstrijd organisecren. De afgevaardigde van Haarlem brengt den heer Theinert dank voor zijn vlotte, pret tige leiding en den secretaris-penningmees ter Cramer voor zijn uiterst zuinig beleid. Een belangrijke achterstand werd door hem in een voordcelig saldo omgezet. De perspectieven van den N. H. A. B. zijn niet slecht. Er ls enthousiasme en men vraagt om leiding. Mogelijk ls dit het eerste succes van het aanbod der Snelvoeters om de cracks ln het voorseizoen als trainers in de provincie te laten fungeeren. Alleen goede leiding geeft goede resultaten. De N- H. A. B. gaat dit tot haar eigen voordeel beseffen. Door Onthouding Vereenigd. Bovengenoemd college hield een wedstrijd op baars in de Ringvaart te Sassenheim. De vangst was goed. De eerste prijs werd gp- wonnen door J. C. Schell, 2e pr. J. Schcll; 3e pr. Antonissen, 4e pr. v. Delden. 5e pr. G. Dikkeboom, 6e pr. W. Covers, 7e pr. v. d. Berg, de 8e pr. na loting H. Grocncndeel, 9e pr. C. Hoogendtjk en de 10 pr. J. Kalis. De uitreiking van de prijzen heeft plaats ln het clublokaal aan de Wolstraat 7. Uitvoeringen van „Turnlust". Dinsdag en Woensdag geeft de Beverwijk- sche Gymnastiekvcreenlglng „Turnlust" uitvoeringen in het Kennemer Theater. Op het programma staan vermeld voor meis jes vrije oefeningen en dansen: voor jon gens touw-oefeningen. klassikaal rek en klassikaal ladder, voor dames staafzwaaien. vrije oefeningen en klassikaal brug; voor de heeren vrije oefeningen, algemeen to?stel- turnen, hoogrek en groepen (dit laatste niet de Jongens),

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11