PASTOR SEB. KNEIPP's J. Lottgering De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 17 FEBRUARI 1930 CONFERENTIE DER JONGEREN VREDES-ACTIE. „GEWELD EN GEWELDLOOSHEID". Een voor pacifisten zoo belangrijk onder werp als „Geweld of Geweldloosheid" werd door vier sprekers behandeld op de Zater dag en Zondag hier ter stede in gebouw „Cae- cilia" gehouden gewestelijke conferentie der Jongeren Vredes-Actie, waaraan leden en belangstellenden uit Kennemerland. Amster dam. Den Haag, Groningen en Leiden deel nam jn. De voorzitter van de afdeeling Kennemer land. de heer P. Kuin wees er Zaterdagmid dag in zijn openingswoord op, dat de jonge ren staan tegenover tal van vragen waarop het niet gemakkelijk is te antwoorden. Wan neer zij denken over geweld voelen zij in stinctief verzet hiertegen. Toch is de vraag of geweld al dan niet in de maatschappij or dening gebruikt mag worden van veel be lang. Daarom is dit tot onderwerp van de conferentie gekozen, al vleide so rek er zich niet met de hoop, dat er een definitief ant woord op gegeven zou kunnen worden. Dr. A. K. KuiDer, Doopsgezind emeritus predikant te Amsterdam sprak allereerst over „Geweld en Christendom". Geweld wekt de gedachte aan dwang, zeide spreker. Dwang leidt nooit tot iets goeds en is een gevaar voor dengeen waarop ze uitgeoefend wordt en nog meer voor dengeen die dwang uit oefent. Christendom en geweld beteekent voor spreker: Christus en geweld. Jezus heeft overal gezag gehad, zedelijk gezag. Hij kon een zekere kracht van het geweten tegen over het booze doen gelden, hij kon het booze wederstaan door zijn gezag, maar door het offer kon hij het booze overwinnen. Spre ker wees er vervolgens op, hoe de kerk opge treden is als erkenner van het gezag, hoe zij het gezag wijdde en heiligde. En gezag moét gesteund worden door geweld. Geweld en Christendom sluiten elkaar uit, zeide spreker, in het persoonlijke leven kunnen wij vaak echter niet buiten geweld. Zouden wij ons tegenover een inbreker b.v. kunnen verwe ren door zedelijke macht? Neen, immers. Wij durven niet zonder geweld te leven, omdat wij te weinig liefde hebben, te weinig ge meenschap met Christus hebben. Wij voelen in een maatschappij te zijn, die geen Christe lijke maatschappij is. Totaal afstand doen van dwang kunnen wij niet, wij moeten zoeken naar een syn these tusschen dwang en liefde, tusschen dwang en recht en hierdoor is de tegenwoor dige oorlog absoluut onaanvaardbaar, aldus spreker. Zaterdagavond hield de heer Mr. JRutgers oud-wethouder van Amsterdam een inleiding over „Geweld en Rechtsorde". In de eerste plaats behandelde spreker de eenvoudige, werkelijke feiten. Ver in de oud heid zal de mensch, de individue geweld hebben gebruikt tegenover de dieren om ze baas te worden. In de primitieve maatschap pelijke omstandigheden was de mensch aan gewezen op geweld, wie geweld kon uitoefe nen had macht, steeds zullen zij die geweld konden uitoefenen, macht gehad hebben, de sterkeren geweest zijn. Recht is, volgens spre ker, eigenlijk niets anders dan erkende macht," waarbij de zwakkeren zich neerleg gen. Het is een vergissing onder recht slechts gelegaliseerde moraal te verstaan. Waar tusschen staten onderling macht ge bruikt wordt tegenover macht zal de eene staatsmacht zich met geweld willen uiten tegenover de andere, waardoor oorlog zal ontstaan. Een individu heeft, als hij aange vallen wordt, recht op noodweer. Met staten is dit volgens spreker niet anders. Zooals men den plicht heeft niet alleen zichzelf maar ook zijn gezin te beschermen, zoo heeft men dezen plicht evengoed ten aanzien van de gemeenschap. Het niet gebruiken van ge weld is terugwijken voor de macht van den sterkste, als deze niet zedelijk hooger staat, dan wijkt, volgens spreker de Christen terug voor den booze. Tenslotte zeide spreker, dat ieder moet trachten den vrede te bewaren, het is Chris tenplicht. Daarom moet de Volkenbond aller sympathie en steun hebben, daar zij tracht de oorzaken van den oorlog te bepalen en den oorlog uit te bannen. Mr. Dr. J. Valkhoff sprak Zondagmorgen over „Geweld en klassenstrijd". Spreker die Marxist is, zeide dat in den Marxistischen klassenstrijd steeds geweld gebruikt is. Bij een zekere spanning tusschen 't zich ont wikkelende economische leven en het niet ge lijk daarmee groeiende politieke en juridi sche leven, dan brak er een revolutie uit, waarbij geweld onvermijdelijk was. Tegen woordig is dat ook nog het geval. De klassen strijd is een strijd om de staatsmacht, om dat met de staatsmacht de ontwikkeling der maatschappij te beïnvloeden is. De arbeidersklasse is volgens spreker de draagster van den vooruitgang. In de Marxistische maatschappij zullen de maat- schapnelijke verhoudingen en ook de moraal geheel andere zijn. De tegenwoordige staats orde legt dezen vooruitgang echter allerlei belemmeringen in den weg. Wat die vooruit gang bevordert acht spreker moreel, in ze keren zin heiligt het doel hier de middelen. De vraag of hierbij geweld gebruikt mag worden, wilde spreker zuiver empirisch en inductief beschouwen, zonder gevoels- of ge- loofsoverwegingen te laten gelden. Volgens hem is bij een revolutie geweld noodzakelijk en het is in dit geval beter enkele levens te offeren dan talloos vele levens in gevaar te brengen. De Russische revolutie, waaraan volgens spreker het West-Eurcpeesche. prole tariaat veel te danken heeft, zou zonder ge weld direct ondergegaan zijn, een leger ter verdediging der revolutie is noodzakelijk en is volgens spreker daarom ook moreel verant woord. De vierde inleiding op deze conferentie werd gehouden door mevr. Henriette Roland Holst-Van der Schalk en ging over ..Geweld en Socialisme". In de socialistische beweging is het altijd een belangrijke vraag geweest, of men den strijd voor het socialisme uitslui tend langs parlementa'ren weg mo?st voeren, of dat ook geweld gebruikt mocht worden D? moderne socialisten van den tijd tusschen 1870 en 1914 hebben zich nooit gereageerd, of die parlementaire middelen toereikend zouden zijn. De wereldoorlog leerde dieoer op dit vraagstuk in te gaan. men zag ontelbare malen hoe geweldmethoden toegepast wer den. «- Men moet geweldloos zijn tot op zekere hoogte, zeide spreekster. Geweld ls niet een daad, doch een gezindheid, een richting. La ten wij het geweld zóo beschouwen, en ons niet bezighouden met de vraag óf en in welke mate in de revolutie van de toekomst geweld gebruikt zou moeten worden. Dat hangt van ons af, van onzen wil, van onze actie in de maatschappij zeide spreekster. Het is zoo veel gemakkelijker de menschen te brengen tot 't gebruik van geweld, dan tot ongewelddadige activiteit. Voigens spreekster kan het socia lisme er alleen komen door de absolute be zieldheid en toewijding van een voorhoede, het streven naar de vormgeving van het so cialisme is de zwaarste maar óok de zeker ste weg. Zondagmiddag omstreeks vier uur sloot de heer P. kuin deze conferentie, die vooral bij de inleiding van mevrouw Roland Holst zeer druk bezocht was. HET DRAMA TE EINDHOVEN. BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS. Zaterdagmorgen heeft de begrafenis plaats gehad van de drie slachtoffers van den drie- voudigen moord in de Spireastraat te Eind hoven. De 21-jarige dochter Irma Reymers werd het eerst begraven. Daartoe verzamel den zich .om half negen belangstellenden in de Azaleastraat ten huize van den heer Ver meulen, een kennis van het slachtoffer, ten einde zich vandaar achter de lijkkoets naar de kerk te begeven. In de parochiekerk van St. Georgius volgde om negen uur een re quiem mis, opgedragen door mgr. Dijkmans. Na de mis vond onder groote belangstelling op het roomsch-katholieke kerkhof van ge noemde parochie de beaarding plaats van het stoffelijk overschot. Omstreeks elf uur volgde de begrafenis van de twee andere slachtoffers, nl. mej. E. Lange en A. Reymers. De lijkkoetsen reden van het politiebureau naar de algemeene begraaf plaats. De koetsen werden door niemand ge volgd, meldt de N. R. Ct. Op de algemeene begraafplaats bestond groote belangstelling. DE OVERVAL OP WILLEMSTAD. TWAALF BEKLAAGDEN VOOR HET KANTONGERECHT. De Amïgoe di Curacao meldt: Woensdag 15 Januari heeft net kantonge recht te Willemstad uitspraak gedaan in zake de overrompeling, gewelddadigheden enz. op Zaterdagavond 8 Juni 1929. Zes van de beklaagden zijn vrijgesproken, vijf zijn veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf, en één beklaagde is veroordeeld tot 7 maanden: alles met aftrek van de pre ventieve hechtenis. DE „JAGTLUST"-AFFAIRE IN DE BILT. De burgemeester gerehabiliteerd. Zooals men weet kocht twee jaar geleden de gemeente De Bilt de buitenplaats „Jagt lust" aan voor den prijs van 60.000, om er een gemeentehuis van te maken. Reeds langen tijd gingen er geruchten, dat met dezen aankoop Iets niet ln orde zou zijn, de voor „Jagtlust" betaalde prijs te hoog zou wezen en dat de burgemeester het perceel in e;gen belang den Raad zou heb ben aangepraat. Op verzoek van den burgemeester be noemde de Raad op 6 Januari j.l. een Com missie voor onderzoek, welke commissie thans met haar onderzoek is klaar gekomen. Zaterdag verscheen een lijvig en zeer ge documenteerd rapport dezer commissie, het rapport komt tot een volkomen rehabilita tie van den burgemeester. De aankoop van „Jagtlust" is volkomen in orde bevonden, terwijl het rapport de groote activiteit van den burgemeester prijst. Elk vermeend ver band tusschen den aankoop van „Jagtlust" en den prijs, waarvoor de burgemeester privé gronden heeft aangekocht, wordt in het rapport met beslistheid van de hand gewezen. De commissie beantwoordt in haar rap port nog een viertal andere vraagpunten, die zij zich voor haar onderzoek heeft ge steld, alle in ontkennenden en voor den burgemeester gunstigen zin. In een aanhangsel-rapport volgt tenslotte een scherpe veroordeeling van een in een der plaatselijke bladen „De Koerier" ver schenen artikel en van de eigenaardige rol, die de plaatselijke notaris de heer La Cha- pelle, zoowel thans, als vroeger, in deze kwestie gemeend heeft te moeten spelen. OPRUIMING VAN WOONSCHEPEN. Ook Haarlem heeft haar „woonschepen kerkhof". Wel niet zooals Amsterdam, maar toch waren de laatste jaren eenige afge dankte woonschuiten ter ruste gelegd in het z.g. vuilrak, achter de noodwoningen aan den Harmenjansweg. nabij de Reini ging. Wat aan brandbaar hout. er af te ha len viel werd er zorgvuldig afgesloopt o.a. door bewoners van het woonwagenkamp, zoodat slechts de wrakken en geraamten overbleven en in de modder wegzakten Het moddergat zal nu gedempt worden en bij het terrein worden gevoegd waarop de aannemer Lastdrager een groote aantal ar beiderswoningen gaat bouwen. Men is daar om begonnen met de halfvergane wrakken uit het moddergat op den wal te halen. Een opruiming die op zichzelf a! een goede ver betering zou zijn voor de omgeving. Met de voorbereidselen voor den bouw der woningen oo dat terrein en op het terrein waarop nog eenige noodwoningen staan die echter op den siooper wachten, is men eveneens reeds begonnen. Dat belooft daar, tusschen Harmenjansweg en Oudeweg een groote verbetering te zullen worden. INGEZOND' N MEDFDEELINGEN a 60 Cts. per regel. BEROEMDE BORSTCARAMELS. thans volgens origineel recept ook in Nederland gefabriceerd, door N. V. 1. C. KLENE Co., zijn overal verkrijgbaar a 10 cent per doosje. Probeert deze aangenaam smakende en geneeskrachtige caramels. 21 „Maar Pietje, wat doe je nu?" Pietje: „We spelen stoombootje en Marie- tje neemt kolen in". (Passing Show). INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt dc Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug» geeeven. HET EEUWFEEST VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP". EEN OUDEJAARSAVOND. Het bestuur van Zang en Vriendschap schrijft ons: Donderdag 20 Februari is de dag, dat honderd jaar geleden Zang en Vriendschap werd opgericht. Dit. zoo hoogst zeldzaam jubileum moet en zal op schitterende wijze worden gevierd. Woensdag a.s. is de generale repetitie voor de H.O.V. en de zangers gezamenlijk voor het groote feestconcert van den vol genden avond. Na afloop van deze repetitie gaan alle zangers van Z. en V- Oudejaarsavond vieren bij Brinkmann op de Groote Markt. Immers, alle jaren viert men den oudejaarsavond, zouden dan de zangers niet bijeenkomen op den avond die een dergelijke herdenking vooraf gaat? Neen, dat kan niet. Het ligt in de bedoeling van de Eeuw feest-commissie zooveel mogelijk een ge wonen Oudejaarsavond na te bootsen. Zoo dra de leden bij Brinkmann zijn gearri veerd, wordt de chocolade rondgediend; oliebollen en appelflappen zullen niet ont breken. Het traditioneele: „Uren. dagen, maanden, jaren" zal wellicht afgewisseld worden met ,Hoog de Vaan" of „Op naar t Eeuwfeest" van Hein en Bart en als dan de klok zijn twaalf slagen doet hooren, dan blijft men tot hoogstens 1 uur bijeen. Donderdag toch moet een Feestconcert gegeven worden voor het Eere-comite, do nateurs en kunstlievende leden en moeten we de eer van Zang en Vriendschap hoog houden. Na dit concert verzamelen zich de wer kende leden met hun dames in de koffie kamer, waar wel weer eenige uren gezellig zullen worden doorgebracht. De tentoonstelling van Z. en V.'s archief, in het gebouw van Z. en V., Jansstraat, zal van Donderdag tot Zondag geopend zijn en veel merkwaardigs te zien geven o.a. de notulen van de eerste bijeenkomst op 20 Februari 1830. Den 27sten zijn alle leden der Haarlem- sche mannenzangvereenigingen uitgenoodigd. Door het optreden van goede cabarettisten zal die avond een feestelijk karakter hebben cn bijdragen tot verbroedering in de zan- gerswereld. Het Feestconcert van 20 Februari zal op 28 Februari herhaald worden met geheel het zelfde programma en tegen billijken prijs voor allen toegankelijk zijn. Haarlemmers! Helpt ons dit honderdjarig feest vieren, zoodat later onze boeken kun nen getuigen, hoe geheel Haarlem daaraan heeft meegedaan. Volgt het symoatleke voor beeld van de directie der N.Z-HT.M.. die van 20 tot 23 Februari alle trams zal doen rijden, met vlaggen versierd. Steekt allen het dun doek uit, dat verhoogt de stemming in de stad. Bezoekt de tentoonstelling, bezoekt het concert van 28 Februari. Ziet voorts een Eeuw-feestnummer te krijgen van Z. en V. Ze zijn zoolang de voorraad strekt ver krijgbaar bij den heer Th. Wanders, Zijlstraat- 57. Het is een rijk geïllustreerd feestnummer, 16 pagina's groot, 40 foto's, iets, dat nimmer nog in de zangwereld voorkwam en waar schijnlijk ook nooit meer zal voorkomen. Maakt voort kennis met ^t Gedenkboek van Z. en V. een kostbaar en prachtig uitgevoerd werk. Haarlemmers! Straatvereenigimgen enz. enz. helpt allen mede. opdat Haarlean in feesttooi zij van 20 tot- 23 Feb. Steekt de vlaggen uit! SCHEPEN VAN DE „NEDERLAND" NAAR DE K.N.S.M. „De Koningin der Nederlanden" en de „Prinses Juliana". Het stoomschip „Prinses Juliana" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" maakt thans de laatste reis naar Neder- landsch-Indië. Na terugkeer van het mail schip te Amsterdam zal het worden over genomen door de Koninklijke Nederland- sche Stoombootmaatschappij. waar het waarschijnlijk in den Coien-dienst dezer maatschappij zal worden opgenomen. Ook het stoomschip „Koningin der Neder landen", zal nadat het nog eenige reizen voor de maatschappij „Nederland" naar Nederlandsch-Indië zal hebben gemaakt, naar de Koninklijke Stoomboot Maatschap pij overgaan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct» per rcvel- Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a Scheepvaartberichten Almelo 13 Febr. van Mollendo n. Arlca, Baralt 13 Febr. te Panama. Breda 14 Febr. 22 u. van Hamburg naar Antwerpen. Bodegraven 13 Febr. te Guayaquil van Amsterdam. Borneo, 14 Febr. te Java van Rangoon. Fauna, 13 Febr. van Curacao n. Port of Spain. Ganymedes 13 Febr. te Maracaibo van West-Indië. Grijpskerk 14 Febr. te East London van Rotterdam, Klipfontein 14 Febr. v. Mombasa n. Suez, Beira* n. Rotterdam. Rhea 14 Febr. 17 u. te Hamburg van Am sterdam. Scheldestroom u. 14 Febr. Ouessant, W. Afrika n. Amsterdam. Venezuela 15 Febr. te Barbados van Am sterdam. TE ROTTERDAM VERWACHTE SCHEPEN. Bellview van Vlzagapatam, 10 Febr. van Algiers. Birkenfels 12 Febr. van Negapatam. British Valour van Tamplco p. 1 Febr. Key West. Carperby 12 Febr. van Atalantl. Depute Josselin de Rohan van Nantes p. 14 Febr. Ouessant. Elpidophoros van Odessa p. 14 Febr. Gi braltar. Klipfontein, van Beira, 14 Febr. van Mom basa. Lista v. Rosario p. 14 Febr. Ouessant. Macharda v. Calcutta, 12 Febr. van Al giers. Motagua van Santa Marta p. 14 Februari Lozard. Mariston v. Whyalla 14 Febr. te Suez. Rheinfels 13 Febr. van Calcutta. Vredenburg v. Melila (of Vlaardingen) p. 15 Febr. Beach Head. Alwakl 15 Febr. v. Rotterdam n. Buenos- Aires. Arendskerk 14 Febr. van Brisbane naar Sydney. Aihena 14 Febr. van Buenos Aires n. Rot terdam. Algorab 14 Febr. van Las Palmas, Buencs Aires n. Rotterdam. Billlton 15 Febr. te Rotterdam van Dur ban. Deli p. 15 Febr. 7 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Garoet p. 15 Dec. 6 u. Suez, New-York n. Java. Hercules 14 Febr. van Winnebah naar Keta. Krakatau 15 Febr. te Amsterdam van Ba tavia. Kedoe 14 Febr. te Londen, Batavia n. Rot terdam. Maaskerk 14 Febr. te Accra, Amsterdam n. W.-Afrlka. Mapia 15 Febr. van Rotterdam naar Ba tavia. Maasdam p. 14 Febr. Vhssingen, Rotterdam L van Antweroen n. New-Orleans. Madoera 15 Febr. te Batavia van New- York. Maasdam 15 Febr. v. Boulogne s. Meer, Rotterdam n. New-Orleans. Merauke p. 15 Febr. 9 u. Sagres, Batavia n. Rotterdam. Noorderdijk 14 Febr, te Boston v. Rotter dam. Orestes 14 Febr. v. Lagos n. Cotonou. Patria 15 Febr. 11 u. v. Colombo, Rotter dam n. Batavia. Rotterdam 15 Febr. van Funchal, New- York n. de Midd. Zee. Ridderkerk 15 Febr. v. Colombo, Rangoon n. Rotterdam. Sembilan p. 14 Febr. Gibaltar, N.-York n. Batavia. Singkep 15 Febr. te Amsterdam v. Ba tavia. Schiekerk 15 Febr. te Port Said, Rotter dam n. Calcutta. Stadsdijk 15 Febr. te Antwerpen, Rangoon n. Rotterdam. Schouwen 15 Febr. te Bassein van Soera- baya. Volendam 14 Febr. van New-York n. W.- Indic. Waterland 14 Febr. v.m. v. Buenos-Aires n. Amsterdam. Aagtekerk 15 Febr. v. Genua, Rotterdam n. Australië. Alphacca p. 15 Febr. Fernando Noronha, Rotterdam n. Buenos Ayres. Andijk 15 Febr. n.m. van Rotterdam n. Hamburg. Bilderdijk, 15 Febr. nam. v. Rotterdam n. Baltimore. Bennekom p. 14 Febr. Dungeness, Amster dam n. Chili. Gelria, 14 Februari van Santos, Buenos Ayres n. Amsterdam. Helder 15 Febr. v. Amsterdam n.'Curacao. Indrapoera p. 15 Febr. 22 u. Suez, Batavia n. Rotterdam. Hoogkerk p. 15 Febr. Perim, Rotterdam n. Kurrachee. Kedoe p. 15 Febr. 20 u. Graversend, 16 Febr. van Batavia te Rotterdam verwacht. Gota Tjandi 15 Febr. nam. v. Rotterdam n. Batavia. Karimoen p. 13 Febr. Perim, Java n. New- York. Oldekerk 14 Febr. te Sjanghai van Rotter dam. Poelau Roebiah 14 Febr. van Padang n. Batavia. Poelau Tello 15 Febr. v. Amsterdam naar Batavia. Rotti 13 Febr. v. Port Swettenham n. Ba tavia. Salland 15 Febr. te Montevideo, Amster dam n. Buenos Aires, Sumatra 13 Febr. v. Killridini n. Port Natal. Toba p. 15 Febr. 10 u. Pantellaria, Madras- kust n. Hamburg. Tjikembang 13 Febr. van Chinwangtao n. Dairen. Vechidijk 15 Febr. 10 u. 30 m. v. Hamburg via Antwerpen. Waterland 15 Febr. te Montevideo, Buenos Ayres n. Amsterdam. Zosma 15 Febr. v. Amsterdam n. Japan.. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct* per regel- tegen Pijnen Lijdt* niet langer onnoodlg. De Tojil-tiMeileo ver dreven de hevigste pijnen en generen U gegarandeerd Rheumatlek Inlluema Verkoudheid Jicht, Oriep Hoofd- en Zenuwpijn 1500 Doktoren bevestigen de pijnstillende en gencsendc wcrklDg der Tog al-tabletten. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM, 1875 M. 10.00 Morgenwijding. 1215 Concert door bet AVRO-Ensemble. 2.00 Gramofoonmuzlek. 3.00 Knipcursus. 400 Gramofoonmuziek. 4.15 So listen-concert. Ankie v. Wlckevoort-Crom- melin (zang), Arend Koole (piano). 5 30 Concert uit. Café „Moderne" te Amsterdam. 6.00 Tijdsein. 6.01 Vervolgconcert. 6.30 Gra mofoonmuziek. 6.45 Engelsch: Conversatie. 7.15 Engelsch: Gevorderden. 8.01 Concert door het Omroeporkest. 9.00 AVRO. Nutsle zingen over Indië: Het leven van het Eu- ropeesch gezin in Indië. Spreekster: Mevr. J. Docters van LeeuwenRevnvaan. 9.45 Vervolg concert. 10.00 Persber. 11.00 Aansl. van het Carlton Hotel te A'dam. Ensemble Lismonde. 12.00 Sluiting. HUIZEN. Tot 6 aar 298 M. Na 6 uur 1071 M. UitsL K. R. O.-Uitzending. 8.30 Gramofoonmuzlek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Cóncert door KRO.-trlo. 1 15 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3 00 Knipcursus. 400 Gramofoonmuziek. 500 Le zing over: De staatsleer van Augustlnus. 550 Gramofoonmuziek. 6.01 Gramofoonmu ziek. 6 15 Voetbalprnatje. 6.30 Beursbcr. 6 40 Gramofoonmuziek. 7.00 Cursus Kerklatijn. 7.30 Lezing over: Een burgerlijk proces II. 8.00 Orkestconcert. In de pauze en na af loop: Gramofoonmuzlek. 11.30 Sluiting. DAVENTRY, 1554.4 M* 10.33 Morgenwijding. 11.05 Lezfng. 1120 Gramofoonmuzlek. 12.20 Concert. G. Rey- nodls (alt), G. Thomas (tenor), 12 50 Or gelconcert door E. O "Henry. 1.20 Orkestcon cert. 2.50 Uitz. voor scholen. 4.20 Orkestcon cert. 4.35 Lezing. 4 50 Concert. Orkest cn or gel. 535 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Zang door G. Parker (bari ton). 7.20 Lezing. 7.45 Lezing, 8.05 Concert Instrumentaal Kwintet. 8.20 Lezing 8,50 Zang door M. Tcvte sopraan). 9 20 Nieuws ber. 9.40 Lezing. 1005 ..The Mock Doctor" v. Henry Fielding (naar Molière's ..Le Mé- decin malgré lui"). 1055 Dansmuziek. 1135 Dansmuziek. 12.20 Proefuitzendlng Televisie. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12 50 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soil. 6 55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramo foonmuziek. 8 20 Concert. ,.La Jolie Parfu- meuse" van Offenbach. Orkest en solisten. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek 12.25 Or kestconcert. 4.50 Concert. Kinderkoor, strnk kwintet, blnas-ensemble en piano. 7 35 „Tannhausex". Toekomstklucht van Joh, Nestroy. Muziek van Karl Binder. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. Orkest en pianist. 4 20 Kinderuurtje 720 „Konye- sönner". Tooneelspel van Helge Rode. 9.35 Her-uitz. van buitenlandsche stations. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6 50 Gramofoonmuziek. 8 35 Concert, Orkest en zang. 8 35 Op golfL 338.2 M. Concert door de S.A.R O-V. 7EESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 1150 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1 20 Gramofoonmuziek. l 50 Lezingen. 3 50 Concert uit Leinzig. 4 50 Le zingen. 7.20 ..Fedora". Opera in 3 bedrijven. Muziek van U. Giordano. Daarna: Lezing cn nieuwsber. Een degelijk*che Kindervertelling. Isegrjm de wolf hoort in de verte gerucht cij zijn fijne neus ruikt het m: lschc menschenvlcesch van Dicky en Dirkje. Dus heft Isegrim een gehuil aan dat iemand koude rillingen over zijn rug j ;a-.:t Dirkje hoort het gehuil en ze bibbert hcelemaal van angst- Bibberend met haar tongetje stottert ze ..hhbboor je 'teen v.- wwolf. Ook Dicky is ongerust. Hij is maar klein en de wolf herit «•«•li gro. tnuii. Al- hij Roodkapje met één hap kon verslinden, dan behoeft hij voor Dicky bcusdi geen twee happcu te nemen. Maar (Herrit, voor op <io auto, draait zich om. grinnikt feestelijk cn zegt Hoor jullie 't ook? Weet jc wat je doen moet? Jc moet het zoeklicht op hem laten schij nen. Denk je dat het helpt? vraagt Dicky nog een beetje benauwd. Vast. verzekert Gerrit. En waarempel. ais Isegrim plotseling het felle licht in zijn oogtij krijgt, ««.eft hij ren gil van anj. en gaat er vandoor met zijn staartje tusschen zijn achterpootjes, ligt valt hem zelfs mee, dat hij nog biet dood ij)——

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7