WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN Onze Tweede Klassem KOMo IMiDo Ajax bijna kampioen van Afdee ling I. Zij wint met 32 van Excel sior. A.D.O.'s kansen door een 20 nederlaag tegen H.B.S. veel slechter geworden. Haarlem speelt in een enthousiasten wed strijd met 44 gelijk met D.F.C. H.F.C. stelt zich door een 63- overwinning op H.V.V. definitief in veiligheid. V.U.C. moet de gradatiewedstrijden spelen De kansen van E.D.O. stijgen; zij wint met 52 van 't Gooi. Storm vogels verliest op eigen terrein van Feijenoord. Bloemendaal ein digt het seizoen met een 33 gelijk spel tegen Hercules. Zandvoort wint van B.F.C. en is ook veilig. H.V.C. voor het spelen van degra. datiewedstrijden aangewezen DE UITSLAGEN AFDEEL ING L Eerste klasse: A.D.O.H.B.S. o2 Haarlem—D.F.C. 44 Excelsior—Ajax 23 Tweede klasse fi V.V.A.Alom. Victrlx 21 D.W.S.H.R-C. K.F.C.Spartaan 21 West Frisla—Z.V.V. 3_1 WJT.C.Holland ia 4q Tweede klasse B. A.F.C.Ve'ox 10 D.EC.H.V.C. 42 ZeeburgiaBaarn 2—1 HerculesB'oemendaal 33 B.F.C.Zandvoort X3 Derde klasse A. M°ervogelsHelder 4_2 O S.V.—Purmerr*eyn 51 Kennemers—Assendelft 4—2 Derde klasse B O D E,Schoten 23 ZeemeeuwenT.H.B. 42 He'-t usKLnheim 1_3 Z.R.C.—D.S.V. 3—1 Vierde klasse C. HeemskerckBen ribbroek 51 Sloterdljk—Beverwijk 1—3 Reserve eerste klasse- E D O. 2—A.F.C. 2 4—1 Ajax 2—Hilversum 2 5—0 Reserve demp klasse A. Alcm. Victrlx 3—Z.V.V. 2 1—3 A*mFFLING II. Eerste klasse H.F.C.—HV.V. S—3 't GooiEJD.O. 25 Stormvogels—Feijenoord 1—3 Tweede klasse A: B.M.T.D.H.C. 2—4 OvermaasMerwede 31 R.F.C.S.V.V. 1—0 Tweede klasse B- Xerxes—Neptunus 4—3 Un 1 tas—Steeds Hooger 41 V.DL.Fortuna 02 Derde klasse A. RijswijkL.F.C. 1—4 A.S.C.HiUinen 1—3 LaakkwartierAlphia 28 Reserve eerste klasse D.H.C. 2—Sparta 2 1—3 AFDEELING IV. Eerste klasse LO.N.G.A.P.S.V. 3—4 EindhovenN.A.C. 23 WilhelminaRoermond 30 AFDEELING V Eerste klasse: Frisia—Velocitas 20 A leid esAchilles 53 VeendamLeeuwarden 4—1 RANGLIJSTJES. AFDEELING I. Eerste klasse: illUIUIililllÜ ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Ajax 16 10 3 3 23 47-19 144 A. D. O. 15 7 5 3 19 39-25 1.27 R. C. H. 16 7 4 5 18 43-35 1.13 H. B. S. 15 7 3 5 17 41-34 1.13 Hilversum 15 7 3 5 17 34-38 1.13 Excelsior 16 6 4 6 16 47-47 1— V 8. V. 16 5 5 6 15 30-35 0.94 Sparta 15 5 4 6 14 34-36 0.93 D. F. C. 16 4 5 7 13 32-39 0.81 Haarlem 16 1 2 13 4 32-71 0.25 Tweede klasse B: D. E. C. 17 12 3 2 27 45-24 1.59 Zeeburgia 17 12 1 4 25 41-21 1.47 Velox 17 10 2 5 22 49-28 1.29 Hercules 17 8 5 4 21 49-42 124 B. F C. 18 6 3 9 15 36-36 0.83 Zandvoort 17 6 2 9 14 27-36 0.82 Bloemendaal 18 5 4 9 14 35-39 0.77 A. F. C. 17 6 1 10 13 36-38 0.76 Baarn 17 5 2 10 12 26-47 0.70 H. V. C. 17 3 3 U 9 26-49 0.53 AFDEELING a Eerste klasse: Z F. C. Blauw Wit Feijenoord E. D. O. H. V. V. H. F C. Hermes-D V.S. Stormvogels t Gooi y. u. c. 17 10 17 8 18 9 16 7 17 7 16 5 15 4 17 6 17 6 16 4 58-36 1.29 34-25 1.29 53-31 1.17 40-34 1.13 40-43 1 33-37 0.94 25-37 0 93 36-41 0.82 27-42 0.82 30-4S 0.56 H.F.C-H.V.V. (6-3) H. F. C. heeft niet alleen de te Wassenaar geleden 31-nederlaag gewroken, doch 7,ij is door de 6—3-overwinning thans ook defini tief buiten degradatie-gevaar, daar V.U.C. het punten-aantal van H. F. C. niet meer kan halen. H. F. C. miste haar doelverdediger Van der Meulen en den linksbuiten Van Beem, voor wie resp. Perre en Van Pareeren in vielen. Ofschoon eerstgenoemde verleden week tegen Feijenoord zeer goed werk heeft verricht, was hij thans verre van safe. Mo gelijk speelden de zenuwen hem parten. Van Pareeren heeft Van Beem zeer goed vervangen. De volgende elftallen stellen zich om twee uur op: H. F. C.: Perre, Van Baasbank, Wamsteker, P. Jongeneel, Van der Lee, R. Jongeneel, De Ruyter, Reydon, Kruyt, Lamp, Van Pareeren, H. V. V.: Vermeer, Vis, Pasteur, Van den Bosch, Snouck Hurgronje. N. N., Roelofsma, Kolthof, Neuerburg. De Granada. Rekkers. Na eenig terrein verkennen komt H. F. C., gesteund cLoor den sterken wind, in het of fensief en al spoedig krijgt zij de eerste cor ner te nemen; Van, Pareeren neemt deze goed, doch de bal wordt weggewerkt. Even daarna kopt Reydon, die buitenge woon goed op dreef is. juist over. Ondanks een paar snelle uitvallen van H. V.V. is H.F.C. toch ln de meerderheid; 't is won derlijk dat bij een scrimmage voor het H. V. V.-doel de bal nog weggewerkt wordt. Een zeer goede en gevaarlijke aanval van H. V. V. strandt op buitenspel. H. F. C. doet weer een aanval; Neuer burg kan slechts ten koste van corner- trappen redden. Deze corner, door Van Pa reeren goed genomen, wordt door Lamp even mooi ingekopt (1—0). Groot enthousiasme bij de H. F. C.-suppor- ters. Bij een aanval van H. V. V. grijpt Perre mis; de bal wordt echter vlak voor de doel lijn toch nog weggewerk. H. V. V. maakt bij een mooien aanval door Van den Bosch gelijk (11). Dezen goal had Perre moeten verhinderen. Bij een der volgende aanvallen is het we derom H. V. V.. die scoort, doch dit punt wordt zeer terecht door den scheidsrech ter wegens buitenspel geannuleerd. Dan Ls H. F. C. geregeld in den aanval; Reydon maakt er met een mooi schot 2—1 van. Wanneer daarna Reydon binnen het be ruchte gebied door Neuerburg al te hard handig wordt bewerkt, maakt van Pareeren er uit de hiervoor gegeven penalty 3—1 van. H. V. V. tracht nu hot spel te forceeren hetgeen haar slechts vrije schoppen tegen zich oplevert. R. Jongeneel verhoogt, vóór rust met een mooi schot den stand tot 41. Na de thee krijgt H V. V. den wind in den rug; zij is aanvallend. H. F. C. krijgt ech ter een mooie kans voor open doel, doch Kruyt mist. Even daarna schiet Lamp den bal den kee per precies In zijn handen. Van der Lee moet dan uitvallen; nu gaat Lamp mid-half spe len; Kooremans komt de plaats van Lamp innemen. Er volgt dan een periode van overwicht van H. V. V. doch de verdediging van H.F.C. breekt weer door en is het De Ruyter, die er met een schot in den hoek 51 van rüaakt. Dat wordt H. V. V. toch te bar; verwoed komt zij opzetten. Bij een dezer uitvallen is het Pasteur, die met een mooi schot tegen - scoort (5-'2). Bij een aanval van H. V. V. vangt Perre den bal op. maar trapt dezen juist voor de voeten van Vis, die zich niet lang be denkt (53). Nu komt H. F. C. weer opzetten; door mooi samenspel van Reydon en Kruyt weet laatst genoemde voor het laatst te scoren. (63). Haarlem-D. F. C. (4-4) De temperatuur was gisteren voor de spelers aangenamer dan voor het publiek. Het onge wone schouwspel deed zich dan ook voor, dat de eerste rijen van de overdekte tribune ditmaal geheel leeg bleven. En op de achter ste rijen was het een gedrang om een be schut plekje te zoeken. De een trachtte ach ter den ander weg te kruipen. Dit alles was de schuld van den vlijmscher- pen, harden Noord-Oosten wind, die precies op de tribune stond. We zijn Zaterdag toch nog te optimistisch geweest, toen we nog wel zonder voorbehoud de tweede overwinning voor Haarlem durfden voorspellen. Het ls tenslotte nog een 44 gelijk spel geworden, maar dat zag er in de rust niet naar uit, want toen leidde D-F.C. maar liefst met 41, nadat even te voren Van Polanen zich de luxe veroorloofd had. om een penalty keihard zoo hoog mogelijk over te schieter- Maar na de hervatting kregen we een ge heel ander Haarlem-elftal te zien; het blaak te opeens van een prettig aandoenden vecht lust en als de schitterend spelende Olden burg toen eenige keeren den bal aan den ge heel vrijstaanden rechtsbuiten had willen af geven, dan had Haarlem zeer waarschijnlijk met stukken gewonnen, want toen had heel D.F.C. niets meer in te brengen. Van Polanen maak.e eerst zijn tweeden goal en toen zorgde Kammeijer er met twee goals voor, dat het tenslotte nog een gelijk spel werd, waarmee de vrienden der roos broeken nog uitermate in hun schik waren. Haarlem heeft Invallers voor De Vries en P. van Daalen en stelt zich als volgt op: Kaan, W. van Daalen, Huysmans, Boot, Bieshaar, Vreeken, B. Kammeijer, Oldenburg, Breeuwer, Van Polanen, Onkenhou1:, De D.F.C.-achterhoede krijgt druk werk, maar weet steeds scoren te voorkomen, hoe wel gezegd dient te worden, dat het schieten in de Haarlem-voorhoede niet al te best is. Door het blnnentrio wordt het spel te kort gehouden en dit is toch niet de weg tot succes. Kammeijer, die tegen Ajax reeis enthousiast speelde, is ook nu zijn tegen standers te vlug af; hij breekt telkens door. maar zijn voorzetten blijven onbenut, even als die van Onkenhout, die ook goede ballen voor doel zet. Breeuwer weet zelfs, alleen voor den keeper s'.aande nog naast te schieten. Inmiddels zit D.F.C. ook niet stil. Het ge vaar dreigt hier het meest van rechts. Als Kaan eens te vroeg uitloopt, maakt D.F.C. haar eerste doelpunt (01). De roodhemden komen er dan beter in; dc strijd gaat dan meer gelijk op. Sleicher weet er dan 02 van te maken, waarna Van Polanen, die de laatste weken zijn schot eenigszlns kwijt is, er 1—2 van maakt. De roodbroeken krijgen ook nu de meeste kansen, maar doelpunten komen weer aan den anderen kant en als Van Daalen denkt dat Ruisch buitenspel staat en hopeloos blijft staan, maakt deze ongehinderd 13. Nog voor rust waalt een als voorzet bedoel de bal van Van Dam in doel (14). Polanen mist dan een penalty. Met een 41 achterstand begint Haarlem aan de tweede helft; zij is onmiddellijk in de meerderheid en reeds dadelijk krijgt Breeuwer een kans, maar hij schiet naast. D.F.C. komt niet meer over de helft en zelfs Huysmans is af en toe in de voorhoe de. De verdediging van D.F.C. is echter steeds op haar post, maar toch kan zij tenslotte den druk niet weerstaan. Van Polanen maakt er 24 van. Telkens zweeft- de bal weer voor het Dordt- sche doel; talrijke schoten worden ingezon den. maar de keeper is op zijn post. Kaan krijgt dan eindelijk ook weer eens eens bal. fin 't geheel drie na de rust!) De roodbroeken blijven doorloopend ster ker; het is Kammeijer die ook in de tweede helft enthousiast spelende, voor Haarlem het derde en ook het vierde doe humt maakt. De stand is dus peliik (44). Stormvogels-Feijenoord (1~3) De nieuwe opstelling der Vogels heeft nie', het succes gebracht, dat men er van had verwacht. Niet alleen, omdat verloren werd, maar vooral omdat het vertoonde zoo weinig hoopvol stemde. Ook Feijenoord speelde niet best, maar toch beter dan Stormvogels. De overwinning was dan ook verdiend. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: Wagenaar. Van Gelder, Koster, v. d. Velde, Haak. Heilig, Kuikens, Groeneveld, Tol, Stmys, Boekelaar. Feijenoord: Verburg, Barendregt, Pijl, Sinke, De Greef, Van Heel, Paauwe, N. N. Van Dijke, Bul, Dekker, Stormvogels mist dus Thijssen, De Waard en Effern; bij Feijenoord onbreken Hermans en Bul Sr. Stormvogels heeft het eerst den wind tot bondgenoot. Het duurt dan ook niet lang of Tol ziet kans een voorzet van Kuikens te be nutten (10). Dit doelpunt moedigt de Stormvogels aan; de IJmuidenaren blijven nog even domineeren Het valt- echter op, dat het binnen trio wei nig schiet, doordat Bul en Van Dijke steeds van *t talmen van Groeneveld en Struys pro fiteered Alleen Kuikens en Boekelaar trekken er nog al eens met succes tusschen uit. Eens lost eerstgenoemde een hard schot dat juist over de lat gaat. Tot nu toe heeft Feijenoord nog weinig goeds laten zien. Wanneer Van Heel het spel echter weet te verplaatsen, blijkt, dat de Stormvogels-ver dediging niet „safe is en dat Pijl zich nog altijd handig weet op te stellen. Als Koster een schot met de hand stopt, benut van Dijke de toegekende penalty (1—1). Kuikens krijgt direct na den aftrap de kans om den bal in het leege doel te trappen, maar hij zoekt het doel te hoog. Dan neemt Feijenoord de leiding. Als Kos ter mist, breekt Pijl door. De ultgeloopen Wagenaar stopt eerst zijn schot, maar direct schiet Pijl opnieuw en met succes (12). Stormvogels is even ontmoedigd; Feijen oord blijft sterker. De halfbacklinie van de thuisclub vertoont groote gaten en het is dan ook verwonder lijk, dat Feijenoord den voorsprong niet ver groot. Tegen de rust komt Stormvogels weer op zetten, doch een schutter ontbreekt. Rust 12. Met den wind in den rug is Feijenoord direct na de hervatting sterker; al spoedig stopt Wagenaar een kogel van Sinke heel goed. Dan komt Kuikens in actie. Een hard schot van zijn voet stopt Dekker en een mooie voor zet van hem vliegt langs het doel, zonder te worden aangeraakt. Inmiddels moeten Koster cs- steeds op hun qui-vive zijn. Gelukkig voor hen is Barendregt nog al langzaam en is Sinke niet zoo op schot als in Rotterdam. Wanneer de oal achter over Koster heen springt is Pijl er als de kippen bij; hij brengt den stand op 13. Haak verwisselt van plaats met Tol. Het baat niet veel. Wel krijgen Kuikens en Groe neveld elk 'n mooie kans, doch ze blijken niet te kunnen schieten. Van Dijke is een meester in het nemen van vrije trappen, doch Wagenaar weet ze keurig te stoppen. Einde 13. 't Gooi-E. D. 0. (2-5) Evenals tegen H.V.V. bracht ook nu het laatste halfuur aan E.D.O. de overwinning. De omstandigheden waren vrijwel gelijk, tot twee maal toe had de tegenpartij de lei ding en toen men bij E.D.O. reeds de hoop op een overwinning begon op te geven, kwam ineens het keerpunt en won E.D.O. met be sliste cijfers. De kans op de bovenste plaats blijft be staan, wat een kranige prestatie van E.D.O. is. Eerst een ernstige candidaat voor de on derste plaats en nu zoo opeens een opmarsch naar boven! De leiding berustte bij den heer Groot- meijer. De elftallen waren als volgt 't Gooi: Cohen Van Beek, Gorel. Dolder, Fransen, Söilner, Damen, Sterk, Wentlnk, Meilof. Hom. E.D.O.: Oomen, Perukel Jr., Steffens, v. d. Hurk, Koene, C. v. d. Laan, Dinkla, Perukel Sr., Boeree, Kuyl. Van den Berg. E.D.O. heeft den vrij sterken wind tegen: bijna direct heeft 't Gooi een kans als Kuyl mist; Wentink schiet echter hoog over. Hoe wel 't Gooi het meest in den aanval is en meermalen gevaarlijk voor Van den Berg komt, is het schieten van dien aard dat er betrekkelijk weinig gevaar door ontstaat. E.D.O. brengt er nog minder van terecht; de strijd is weinig interessant. De E.D.O.-achterhoede begint raar te doen; steeds gevaarlijker worden de aanvallen van 't Gooi. Op goede wijze keert Van den Berg eenige schoten van Sterk en Wentink, doch moet dan bezwijken voor een zeer hard schot van Wentink. 't Gooi zit fanatiek op den bal; EJ5.0. kan maar niet los komen. Bij de aanvallen van EJJ.O. trekt de mid denlinie niet voldoende mee op; Gorel en Cohen maken telkens den aanval van E.D.O. onschadelijk. Dan maakt E D O. een buitenspel doelpunt. Wel gaat E.D.O. nu iets vlugger spelen, doch het beste spel is nog voor 't Gooi; het E.D.O.-doel doorstaat dikwijls gevaarlijke momenten. Vlak voor rust schiet Oomen tegen den binnenkant van den paal, doch heel gelukkig vangt de keeper den bal. In de tweede helft forceert E.D.O. direct een corner, zonder resultaat. Er is nog weinig berbetering in het spel te bemerken, tot ineens de opleving komt. Perukel Jr. benut een voorzet van rechts en de stand is gelijk. Een heftige aanval van T Gooi volgt en als Van den Berg op Damen inloopt, zet deze voor; en Hom heeft slechts in het verlaten doel te trappen. Weer heeft 't Gooi de leiding. Nu komt het oude vuur weer bij E.D.O.:' ai is het spel nog niet mooi, productief is het wel en daar gaat het om. Een corner slaat Cohen weg; Steffens scoort met een hard schot den gelijkmaker. Nu is het spel van E.D.O. beter; Dinkla zet de vleugels aan het werk en Koene, die niet te veel werk heeft gehad, brengt herhaalde lijk verwarring in de verdediging van 't Gooi. Van der Hurk zet uitstekend voor; Cohen slaat er naast, waardoor Oomen gelegenheid heeft om in te koppen. 't Gooi geeft nog geenszins op. Keurig houdt Van den Berg een hard schot van Damen. Gorel krijgt een waarschuwing voor zijn al te stevig spel. Steeds sneller volgen de E.D.O.-aanvallen elkaar op en als Koene behendig den bal vrij maakt, brengt hij den stand op 24. Met dezen veiligen voorsprong wordt het spel van E.DO. rustiger. Dinkla krijgt een voorzet van links te pakken; onhoudbaar brengt hij den stand op 25. Over en weer volgen nog enkele aanvallen en dan blaast Grootmeijer inrukken. Hercules-r—Bloemendaal (33) Het was in dezen wedstrijd duidelijk te zien dat er voor belde part.iien weinig of niets meer op het spel stond. Het is dan ook geworden een ontmoeting, waarin de gemoe delijkheid booetij vierde. Het praedicaat ..vriendschappelijk" lag er zoo dik op, dat IJfs. b.v. reeds binnen eenige minuten het leder, uit pure beleefdheid tegenover de te genstanders in eigen doel deponeerde. De Herculanen vonden dit blijkbaar zóó vrien delijk, dat hun achterhoede zich hierna al lerlei gepaste en ongepaste vrijheden ging veroorloven, welke zeker tot noodlottige ge volgen geleid zouden hebben, indien de Bloe- mendaalsche aanval tijdens de eerste helft wat beter on schot ware geweest. Doch in elk geval was het voor de spelers een bijzonder prettige ontmoeting en voor die van Bloemendaal een aangenaam slot van het tamelijk bewogen comoetitieseizoen. Het gelijke spel is wel een resultaat, dat in de gegeven omstandigheden het best in het ka der paste. Wij zouden nog kolommen kunnen wijden aan deze speciale soort competitie voetbal. doch zullen ons. in verband met de plaatsruimte, nu maar tot het verloop van den strijd bepalen. Het begin is voor Hercules. De Bloemen dalers hebben veel moeite om zich met het zware veld vertrouwd te maken. Voor 't zoo ver is heeft Hercules zich reeds een 20 voor sprong verzekerd. Het eerste doelpunt werd voor de witten ongelukkig door IJfs in eigen dótei geplaatst, terwijl de tweede goal door Wout Buitenweg werd gemaakt, nadat deze speler de witte verdediging handig voorbij geloopen was. (20). Toen kwamen de Bloemendalers er eerst beter. Bij één van de aanvallen op het Utrechtsche doel kreeg de invaller Ad. Cas- see het leder vrij: hij passeerde den uitloo- oenden Balt met een welgeplaatst schot, waaruit het leder juist in den hoek van het Utrecbtsrhe doel belandde. (21). De strijd ging verder tot rust gelijk op. De Blcemendaalsche doelman kreeg een paar gevaarlijke vleugel schoten van D. Buitenweg te stoppen, maar moest tenslotte zwichten toen de linksbinnen van Hercules weinig moeite had om het derde en laatste doelpunt der Utrechtenaren te maken. (3—1). Bloemendaal liet het er niet bij zitten. Wel bicven de gasthceren nog een tikje sterker, doch bij een sneller» aanval der witten kon één der backs slechts ten koste van een strafschop den bal uit het doel werken. Im mer plaatste zich achter het leder en scoor de, nadat Balt eerst het niet bijster geluk kig geplaatste schot had gestopt. (3—2), Met dezen stand werd gedraaid. Na de hervatting zijn de bordjes geheel verhangen. Bloemendaal is nu verreweg het meest ln den aanval. Herhaaldelijk is het Utrechtsche doel in gevaar. Balt verricht niet zonder geluk uitstekend werk. maar kon toch niet verhinderen dat Parson hem tenslotte met een welgeplaatst schot passeert. (33). Ook de strijd om de leiding wordt voor een zeer belangrijk deel op de Utrechtsche helft uitgestreden. De verdediging der Herculanen moet nu alle zeilen bijzetten om het win nende doelpunt der Bloemendalers te voor komen. Ook Balt weert zich hierbij geducht. Tegen het einde komt Hercules nog eens krachtig opzetten. Een fraai en hard schot van Wout Buitenweg kan de Bloemendaal- sche doelverdedleer slechts met de grootste moeite keeren. Verandering in den stand komt er niet, zoodat het einde een verdee ling der punten brengt. Vermelden we tenslotte nog dat Bloemen daal speelde met invallers voor Sunter en Van Dam. In de tweede helft moest Fr. Bak ker worden vervangen door J. Huijer, die zich op de rechtshalfolaats heel goed weerde. Het Bloemendaal-elftal speelde in de vol gende opstelling: J. Beijk, IJfs, C. Bakker. Parson, H. Beijk, Van der Meij, J. Kammeijer, A. Cassée, F. Bakker, Immer, Strik. B. F. C.Zandvoort (13) Koper verricht den „hat-trlck" Daar Zandvoort natuurlijk niet kon weten wat H.V.C. tegen D.E.C. zou doen, nam zij het zekere voor het onzekere, en ging naar Bussum met het voornemen om toch min stens één puntje te veroveren. Toch waren de harten verre van gerust, daar Water, die bij den wedstrijd tegen Bloemendaal eenige ribben kneusde, niet van de partij kon zijn en ook Beekhuis ontbrak. Mede hierdoor mocht Koper weer eens meespelen, een om standigheid waarvan de elftalcommissie geen spijt zai hebben gehad! Het elftal was nu als volgt samengesteld: Van der Mey, Kiesman, Keur. Visser, P. Schaap, A. Moolenaar, Schut, Rinkel, Koper, Paap, Kraayenoord. B.F.C. trapte af, maar èn door het enthou siasme der Zandvoorters èn door het wind- voordeel, zat Zandvoort onmiddellijk voor het Bussumsche doel. Het wilde voorloopig bij B.F.C. niet erg vlotten, zoodat de verdedi ging met man en macht moest werken om het dreigend gevaar te bezweren. Na een kwartier had Koper succes. Op zeker 40 M. afstand loste hij een keihard schot, dat volkomen onhoudbaar in den bovenhoek suisde. (01). Nog was B.F.C. niet van den schrik beko men, of weer lag de bal in het doel, maar de scheidsrechter kon van zijn standplaats niet zien dat de bal de doellijn was gepasseerd, zoodat dit doelpunt niet toegekend kon worden. Nu werkte B.F.C. zich los; enkele zeer ge vaarlijke aanvallen werden op het Zand- voort-doel ondernomen. De gevaarlijke man in de voorhoede van BT.C. was weer de links binnen, maar deze veelbelovende jonge spe ler werd goed bewaakt. Keesman stond buitengewoon goed te backen, zoodat er voor B.F.C. geen doorkomen aan was. Rust kwam met 01. Reeds kort na rust maakte de linksbinnen gelijk (11), maar Zandvoort, dat zich de overwinning zag ontglippen, spande zich nog eens tot het uiterste in. Goed dooi zetten van Koper bezorgde Zandvoort weer de leiding (1—2). Van dit moment af tot het eindsignaal is Zandvoort overwegend sterker geweest. De Zandvoort-keeper kreeg bijna niets meer te doen, terwijl de backs zich op het midden veld opgesteld hadden. Koper maakte nog een doelpunt, zoodat het einde kwam met 13. Van de invallers voldeed Koper uitstekend, terwijl ook Visser, hoewel geen fijn voet baller, toch ook heel behoorlijk speelde. De KennemersAssendelft (42) De laatste competitiewedstrijd van de Kennemers is na een slecht gespeelden wed strijd van het nog in degradatiegevaar ver- keerende Assendelft gewonnen. Direct na den aftrap gaan Groot. Hore man en Steeman samenspelend op het As sendelft-doel af en zonder dat de tegenpartij een voet aan den bal kreeg scoort Groot (1—0). De strijd gaat dan gelijk op, het gelukt As sendelft gelijk te maken (1—1). Na een half uur geeft Groot aan de Ken nemers weer een voorsprong (21), doch nog voor de thee maakt Assendelft uit een straf schop wegens hands gelijk (22). Na de rust zijn de Kennemers overwegend sterker; de verdediging der thuisclub staat op de helft van het veld. Schoten van Groot. Horeman en Steeman komen tegen lat en paal, totdat eindelijk Horeman uit een straf schop aan de Kennemers weer de leiding hergeeft (3—2). Even later mist dezelfde speler eenzelfde schop door thans in des kee pers handen te schieten. Drie minuten vóór het einde maakt Aar denburg met een goed doelpunt de overwin ning tot een feit (4—2). Scheidsrechter Dan- keiman leidde goed. De Kennemers eindigen de competitie met de volgende cijfers: gesp. gew. gel. verl. pnt- voor-tegen 18 13 3 2 29 ,58 29. O. D. E.Schoten (23) Het terrein was zeer slecht te bespelen; goed spel was niet mogelijk. OJD.E. is volledig: Schoten heeft een Inval ler voor Steenbergen. O.D.E. heeft eerst het windvoordeel Schoten krijgt de eerste kans tot scoren, maar Van Gasteren laat een gemakkelijke kans onbenut. Ook O.D.E. weet niet te pro fiteered van eenige kansen. Wel maakt O.D.E. een doelpunt, maar dit wordt terecht wegens buitenspel geannuleerd. Om beurten zijn cïe doelen in gevaar, maar vóór rust weet geen der partijen te doel punten. Ook in de tweede helft zien wij voorloooig geen goals; Van belde zijden wordt zoo nu en dan aardig gecombineerd. Boeser houdt eenige harde schoten uit zijn doel. Als er nog een kwartier te sne'en is. moet hij echter zwichten voor 'n kopbal uit een voorzet van links G—O). Schoten werkt nu flink; Van Gasteren maakt gelijk (1—1). Dan ls het weer O.D.E., die eenlgszins fortuinlijk scoort. (21). Niet lang heeft O D.E. hier plezier van, want spoedig maakt Cyon keurig geluk (2—2). Wij denken reeds, dat hiermede het einde komt. Maar als Schoten goed combinee rend op het Ams'.erdamsche doel afgaat is het- De Goede, die met een mooi schot aan zijn club de leiding en tevens de overwin ning bezorgt. (2—3),

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10