BUITENLAND Chautemps' lot onzeker. DE SCHILDERIJENDIEFSTALLEN. Vandaag de beslissing HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 25 FEBRUARI 1930 TWEEDE BLAD Geen medewerking der links-radicalen. De terugslag in Londen. t Een onwaarschijnlijk gerucht. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In een Maandagmiddag door de links- radicale kamerfrac.ie gehouden zitting is be sla een tegen de regeering Chautemps te stemmen. Ook <ie tot de fractie bshoorende oud-ministers zullen tegen de regeering stem men. Tardüeu nam om gezondheidsredenen geen deel aan deze zitting. Dit besluit der links-radicalen brengt het jonge kabinet in een uiterst crltieke positie, daar de motie van vertrouwen in de eerste plaats van de houding van deze groep afhan kelijk is. De verwachting die wij onlangs uitspraken, dat deze regeering slechts on.stond om te verdwijnen en plaats te maken voor 'n kabi net waarvan Tardieu weer premier zal zijn, wint door dit bericht weer aan waarschijn lijkheid. Loudon wacht met ongeduld op de voort zetting der geschiedenis van het kabinet Chau emps en wel in het bijzonder op het resultaat van de zitting der Fransche Kamer van heden waarvan de regeering met haar program voor den dag zal komen. Wanneer het kabinet de meerderheid aan zijn kant zal hebben, dan kunnen de be sprekingen worden hervat. Zeer gecompli ceerd zal de situatie echter worden, indien het kabinet Chautemps die meerderheid niet krijgt (en die kans is groot!) Hoe lang zullen de overige heeren in Lon den nog op hun Fransche collega's willen wachten? Het feit dat de stemming vooral van de Amerikanen ten opzichte van Frankrijk heelemaal niet rooskleurig is, legt ln dit op zicht veel gewicht in de schaal. De spanning is dus groot en het is geen wonder dat in deze crisisstemming allerlei zonderlinge ge ruchten de ronde gaan doen. Zoo wist een Londensch blad te berichten, dat de con ferentie tot 1S35 verdaagd zou worden Reuter seinde naar aanleiding van deze zeer onwaarschijnlijke bewering: De vloot-deskundigen kwamen Maandag bijeen en zullen Dinsdag eveneens vergade ren. In bevoegde kringen weigert men zich uit te laten over het gerucht dat de confe rentie zal worden verdaagd, waarschijnlijk tot 1935. Men verklaarde er alleen dat de tijd dit zou uitwijzen. De algemeene indruk is dat veel afhangt van het resultaat der bijeen komst van de Fransche Kamer op morgen. De interne moeilijkheden waar de gedele geerden ter VIoo tconferentie mee te kampen hadden, zijn dus op het ongunstige oogen- blik vermeerderd, met een complicatie van buiten af, die nog funeste gevolgen kan heb ben. L. A. De Conferentie inzake een T arievenbestand. De conferentie heeft zich vandaag in 6, in besloten zitting vergaderende commissies op gelost. De hoofdcommissie voor het uitwerken van een overeenkomst inzake een bestand, heeft drie sub-commissies samengesteld, iie zich bezighouden met de bestudeering van bijzondere belemmeringen, uitzonderingsbe palingen en de betrekkingen tot de buiten een bestand staande staten. De vertegenwoordiger van Japan heeft een korte verklaring afgelegd, volgens welke Janan weliswaar een tarlevenvreds tusschen a"e Europeesche staten zal toejuichen, doch zijn toetreding afhankelijk stelt van die der groote mogendheden buiten Europa, zooals China, Australië, Indië en de Vereenigde Sta ten. De werkzaamheden der zes subcommissies zuren waarschijnlijk een geheele week in be slag nemen. De beide hoofdcommissies zullen dan in de komende week opnieuw bijeenko men. Het einde van de conferentie inzake tarie- venvrede wordt op z'n vroegst midden Maart tegemoetgezien. Unie van Volkenbonds- vereenigingen. De Interna Hop ale Unie van Volkenbonds- ver?enigineen houdt te Brussel haar winter- zitt'ne onder voorzitterschap van mr. Lhn- b'irg. bijgedaan door den vlce-voorzitter, den Franschen oud-minister Jean Hennesev. al dus de Tel. Deze deelde mede. dat de Fran sche regeer'ng een crediet van 300.000 francs voor de Fransche volkenbondsvereem- gtngen heeft uitgetrokken, welk voorbeeld navolging verdient. De commissie voor huishoudelijke aange legenheden besloot, Brussel als zetel van de unie te handhaven en op het Amerikaansch- Engelsche voorstel om den zetel naar Genève pyer te brengen, niet in te gaan, De commissie der jeugdopvoeding besloot, ln 1931 een groote internationale conferen tie voor de jeugdopvoeding te organiseeren. Ter herdenking van den 18den Mei, den ver jaardag der eerste conferentie in Den Haag. zal in vier talen een jeugdblad voor den wereldvrede worden uitgegeven. Een resolu tie werd aangenomen, waarin aan de plenai re vergadering van den Volkenbondsraad wordt gevraagd, een speciale conferentie te beleggen voor een onderzoek naar het pro bleem der Heimatslosen, waarvan er vooral in Centraal- en Oost-Europa nog duizenden bestaan. Dr. Zimmerman bij Hoover. Dr. A. R. Zimmerman, die, zooals men weet, voor eenigen tijd in Amerika vertoeft, is door president H-oover in audiëntie ontvangen, aldus meldt de Telegraaf. De heer Zimmerman zal zich Woensdag naar New York begeven, waar hem door de Ned.-Amerikaansche Kamer van Koophandel een lunch wordt aangeboden. Den eersten Maart scheept dr. Zimmerman zich in op de „Aquitania" om de terugreis naar het vaderland te aanvaarden. Een aanklacht tegen Krupp en Tkyssen. BERLIJN. 22 Febr. (W.B.) Volgens Das Tempo heeft het O.M. een onderzoek gelast naar aanleiding van voor de firma's Krupp en Thyssen compromitteerende mededeelin- gen in een onlangs verschenen brochure „Die blutige Internationale der Rüstings- lndustrle", door Otto Lehmann-Ruszbüildt, betreffende transacties ln het buitenland, door genoemde firma's omstreeks tien jaren geleden afgesloten, waardoor zij zich aan landverraderlijke handelingen en militair verraad zouden hebben schuldig gemaakt. Het Hbld. meldt nog: Volgens de mededeelingen van Lehmann zou de Firma Thyssen gedurende den oorlog aan de Nederlandsche infanterie pantser platen hebben geleverd voor 68 mark per stuk, waarvoor zij het Duitsche leger 117 mark per stuk berekende. Men ziet hierin landverraad. Voorts moesten zoowel Thyssen als Krupp tijdens den oorlog groote hoeveel heden oorlogsmateriaal naar Nederland en Zwitserland hebben uitgevoerd, ofschoon zij wisten, dat dit materiaal via de neutrale landen naar de Ententemogendheden werd geleverd. Een echtscheiding* kwestie in Monte Carlo. Er doet zich een ernstig conflict voor in de vorstelijke familie van Monaco. Prinses Charlotte, de eenige dochter van den regeerenden vorst Louis heeft Monaco verlaten en eischt echtscheiding van haar gemaal, prins Pierre, vóór zijn huwelijk graaf de Polignac, aldus het Hbld. Deze zou zich daartegen verzetten, daar hij, indien hij het land zou verlaten, zijn titel van prins van Monaco en zijn erfopvolgingsrechten zou ver liepen. Tenslotte werd beoaald dat een vergade ring van vooraanstaande ingezetenen van Monaco zou beslissen te wiens gunste de huwelijksreis behoorde te worden opgelost- De beslisdng vnU ten gnnste van prinses Charlotte uit. Het B. T. A. meldt thans dat de desbetref fende vergadering met 550 tegen twee stem men ten nadeele van prins Pierre heeft be slist en heeft besloten den burgemeester van Monaco te verzoeken zich naar prins Louis te begeven ten einde hem oo de hooete te brengen van de ware gevoelens der bevol king in de moeilijkheden. wel te de dynastie ke belangen des lands doormaken. Intusschen had Drins Pierre, zor^er de be slissing de* vergadering af te wachten, reeds den 21en Februari het vorstendom verlaten. Hij heeft zijn dochter, prinses Antoinette, en zijn zoon. prins Rain'er. aan de zorgen van de hertogin van Vendóme te Cannes toe vertrouwd. Uit Nice meldt het B. T. A. dat prinses Charlotte nog niet te Monaco is terugge keerd. Zij bevindt- zich te Espedaletti in Italië. De staatsinrichting van Monaco. Ter herinnering diene dat het vorstendom Monaco wordt geregeerd krachtens de grond wet van Januari 1911, welke in November 1917 is herzien. Het is dus een constitutio- r.eele monarchie, zonder volkomen onafhan kelijkheid echter, daar voor het sluiten van verdragen en de regeling der troonsopvolging Frankrijks goedkeuring is vereischt. De wetgevende organen bestaan uit: de Nationale Raad. die 12 leden telt. welke voor vier jaren worden gekozen door een kies college van negen leden uit den gemeente raad van de stad Monaco, en 21 leden, door rechtstreeksche verkiezingen aangewezen; de Raad van State, welke door den directeur van het departement van justitie wordt ge presideerd; de Regeeringsraad. uit drie raadsleden bestaande, onder voorzitterschap van den minister van staat. De staat vormt slechts één gemeente met een gemeenteraad van 15 leden, die den maire kiezen. Deze gemeenteraad kan door den minister van staat worden ontbonden. Patroon: .Maar juffrouw, ik heb mijnheer i>an Gelder al vrijaf gegeven, omdat hij gaat trouwen. Moet u nu ook al vrij hébben?" Jk ben zijn bruid". (Passing Show). GEMASKERD BAL II AA RL. KEGELBOND Zcoals gewoonlijk bestond Maandagavond een groote belangstelling voor het Jaarlijksch gemaskerd bal voor de leden en genoodigien van den Haar!. Kegelbond in het gebouw aan de Tempellersstraat. Er waren dan ook geen kosten en moeite gespaard om aan de dansenden en aan de kijkers (want die waren er ook veel) eenige aangename uren te verschaffen. De zaal was keu:ig versier.i en er waren twee orkesten, namelijk Stoeken's Jazz-Band en het accor deon-orkest ,.The Happy Band", die elkaar zonder oponthoud afwisselden. Wie het dus kon volhouden, kon den ganschen avond dansen, voor zoover de ruimte-het tenminste toeliet, want het aantal danslustigen was gioot. Toch was het dansen nu geen hoofd zaak: de grootste aandacht bestond voor de costuums, waaraan wederom veel zorg was besteed. E>e jolij t steeg ten top. toen ongeveer kwart over tien een groep van ongeveer veertien Beiersche dames en heeren luid zingend en met het traditioneele potje bier in de hand de zaal binnenkwamen. Dit- was een ge trouwe nabootsing van de leien der Beier sche Muziekkapel, die in het afgeloopsn sei zoen in het Kurhaus te Zandvoort zooveel vroolijkheid te weeg heeft gebracht. Zooals te verwachten was, waren er ook aotueele groepen en personen. Zoo bijvoor beeld de zes oude heeren, die de papegaaien ziekte voorstelden. Doodziek en al maar kuchend schuifelden ze door de zaaL Heel veel succes had de 750.000ste inwo ner van Amsterdam, die door zijn ouders de zaal werd ingedragen. Voor hen. die er even tueel aan mochten twijfelen, of dit wel de vermaarde zuigeling uit de hoofdstad was. hadden de „ouders" ook wethouder Po'ak meegebracht! Dit was ln één woord koste lijk! Verder waren er gewone typen, die men op elk gemaskerd bal aantreft. Het ging best! De leiding berustte ln de handen van den heer Jac. van Marls, die geassisteerd werd door den heer R. van den Berg. De jury bestond uit de heeren Jos. Josseaud Huib Huninga en W. A. van Herpe. Na lang beraad kende die de vogende prij zen toe: lste prijs Beiersche groep; 2e prijs Ko zakken, 3e prijs Papegaaien, 4e prijs Salon poppen, 5e prijs Hoedenpierrotten, g-oepen; 6e prijs Rus, fraaiste heer; 7e prijs Lappen- heeren, zonderling paar; 8e prijs 2 kost schoolmeisjes. origineel paar, 1: 9e prijs Rol schaatsen, origineel paar, 2; 10e prijs Fran sche studenten, fraaiste paar. 1; 11e prijs Wesp. fraaiste dame, 1: 12e prijs 2 pages (zwart met goud), fraaiste Daar. 2: 13e prijs Kegelaarsters. fraaiste paar, 3; 14e prijs Amazone (studentje, grijze hoed), fraaiste dame, 2; 15e prijs 750.000 Amsterdammer, actueel paar; 16e prijs twee kampeerders, origineel paar, 4; 17e prijs Marker vrouwtje, fraaiste dame, 3: 18e prijs Kaartenpaar, fraaiste paar, 4; 19e prijs Oranle Danseresje, fraaiste dame, 4; 20e prijs Edison, origineel heer. Tot ongeveer Tjalf vijf vanmorgen werd er met enthousiasme gedanst. „SNELVERBAND". HET JUBILé EN DE DEMONSTRATIE. Den 2en Maart ls het zooals wij reeds mededeelden 20 jaar geleden, dat de vereenl- glng „Snelverband" op initiatief van een'ge cursisten, na afloop van een door Dr. N. J. M. Facee Schaeffer in 1909 geleiden cursus, in het verleenen van eerste hulp bij onge lukken, werd ongericht, daar de wenschelijk- heid was gebleken om het geleerde te onder houden. Aanvankelijk 10 leden tellend, en aangeslo ten bij de Ned. vereeniging „Eerste hulp bij ongelukken", groeide het ledental, dank zij de eminente leiding van Dr. Ch. A Göfcte gedurende de eerste 10 jaren en daarna tot op heten door die van Dr. C. L. W. Ruys, tot ruim 160. De vereeniging gevoelt veel waardeering voor wijlen den heer W Saeys, die gedurende ruim 15 jaar de functie van voorzitter met groote toewijding heeft vervuld Ter herinnering aan dit feit wordt Zater dagmiddag a.s. in den schouwburg aan den Jansweg door de leden een openbare demon stratie gegeven, waarin de te behandelen ongevallen zoo natuurgetrouw mogelijk wor den nagebootst, om hiermede het nut van het eerste hulpwezen te demonstreeren. Deze demonstratie ls. zooals gemeld, "oor een ieder vrij toegankelijk, alleen het koopen van een programma ls verplichtend gesteld. PROPAGANDA VOOR HET VEGETARISME. Het bestuur van de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Vegetarlërsbond is op de laatste jaarvergadering als volgt samenge steld: M. H. Groenendaal Jr.. voorzitter. J. Strijbos. secretaris, mej. C. Crama, penning- meesteressc. Jac. Groot. 2e secretaris, depót houder. E. Hollebrands, commissaris. Uit de jaarverslagen bleek, dat het- jaar voor de beweging buitengewoon slap geweest is, actie was er niet, de vergaderingen waren slecht bezocht. Om nu tot grootere activiteit te komen zal een studiegroep worden ingesteld, die het vegetarisme zal bekijken in verband met de verschillende humane en politieke stroomin gen, om door studie te komen tot een groepje propagandisten, die in staat zullen zijn om met kans op succes huisbezoeken af te leg gen en een lezing of toespraak te houden. De studiegroep staat ook open voor leden, die slechts uit belangstelling komen, zonder pro- pagandistlschen aanleg. Daar de jaarvergadering niet druk beszocht was ls een bijeenkomst belegd om het werk plan nader toe te lichten en tevens een begin te maken met den cursus. Deze heeft plaats Donderdag 27 Februari in de kleine zaal van het gebouw van den Protestantenbond. Na een inleiding van den voorzitter over ..ons werkplan" zal spreken de heer B. C. Kooi uit Den Haag over „Het vegetarisme in de maatschappij". Twee dames-leden zullen de bijeenkomst met zang opluisteren. Hoe de Duitscher in Amsterdam gearresteerd werd. De Argentijn in den steek gelatenwaarna hij alleen op buit uitging, De diefstal in Utrecht. De Duitscher en de Argentijn die verdacht worden in het Centraal Museum te Utrecht een klein schilderijtje gestolen te hebben, moeten den nacht van Vrijdag op aZterdag doorgebracht hebben in een Utrec-htsch hotel Een Ut-echtsche in specteur van politie Van den Brink en de rechercheur Olaenbeste zijn, toen de diefstal bemerkt was op zoek gegaan, zij zijn naar Amsterdam gespoord en hebben daar Zater dagavond allerlei cafés en vermakelijkheids inrichtingen doorzocht waarna men tal van hotels en logementen is afgegaan. Zondag morgen is een der dieven in een hotelletje bij het Centraal Station van zijn bed gelicht en gearresteerd. In zijn bagage vond men zes schilderijen waaronder ook het in Utrecht gestolen paneeltje. De aangehoudene deelde mede zoo ver telt het Utrecht-sch Dagblad dat hij en zijn kameraad (deze laatste logeerde niet Ln het bewuste Amsterdamsche hotelletje) Vrij dag van uit Düsseldorf de grens waren over gegaan naar Nederland. Men reisde per spoor naar Utrecht en nam daar intrek in een hotel. Men was voornemens in Utrecht en in andere steden schilderijen te stelen, een misdrijf, dat- mij óók reeds ln Keulen en in Aken had gepleegd, met goed gevolg. Men wilde het thans ook in Nederland probeeren en begon nu maar met een bezoek aan Utrecht- Het tweetal logeerde dan in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in een Utredhtsch hotel en ging 's Zaterdagsmorgens op stap naar het Centraal Museum ln de Agnietenstraat. Op de Nieuwe Gracht heb ben zy aan een voorbijganger den weg ge vraagd naar het Museum, in de Duitsche taaL Zij maakten intusschen de afspraak, dat één hunner het museum zou binnengaan, als gewoon bezoeker, terwijl de ander zou wachten ln het plantsoen, tegenover den Tolsteegsingel. Terwijl nummer één het Mu seum binnenging, zette nummer twee zich neer op een bankje ln het plantsoen, in de koestering van de morgenzon. De Museum-bezoeker is omstreeks half 12 het museum binnengestapt en om 12 uur daar weer uit gekomen. Met een geschilderd por tret onder z'n jas verborgen, kwam hij bij z'n wachtenden vriend ln het plantsoen terug. Het was heel makkelijk geweest- het portret van Sand Pieterse uit de omlijsting te wip pen; er was slechts een spijkertje om te draalen, waarna de dader met behulp van een potlood het portret uit de lijst kon stooten: werk van enkele seconden. De heeren zijn met spoed teruggegaan naar hun hotel ln den omtrek van het Centraal Station, haalden daar hun bagage weer op en reisden om 12.39 van Utrecht met den sneltrein naar Amsterdam, waar zij uitstapten aan het Cen traal Station. Aan het bagage-depót gaven zij hun hand koffers in bewaring, nadat zij er eerst de zes gestolen schilderijen hadden uitgenomen. Die zes stukken, allemaal beschilderde pa- neelen, deden ze in een map en met die map zijn ze onmiddellijk op bezoek gegaan bij Amsterdamsche kunst-handelaren. Om 2 uur Zaterdagmiddag waren ze daar in Amsterdam al mee bezig. Op hetzelfde tijdstip ongeveer, waarop de politie ln Utrecht kennis kreeg van de vermissing van het portret, wandelden de daders al over het Rokin in Amsterdam met de beeltenis van den den heer Sand Pieterse te leuren. Maar de Amsterdamsche antiquairs hadden geen zin ln de hun getoonde zes exemplaren, zoodat in het begin van den avond de twee vreem delingen waxen moe-gedrenteld en neerstre ken in een café, waar zij een glas bier gingen drinken. De ecne dief verdwenen. Toen is er tusschen de twee vrienden schei ding gekomen, schrijft het blad verder. Een hunner wilde de bult des zes gestolen schilderijen voor zich alleen hebben en zon ln het Amsterdamsche café op een middel om zich van den ander te ontdoen. Hij be dacht een list en wel deze: hij stuurde z'n kameraad uit om ergens in de buurt wat te halen. De ander zou in het café op hem blijven wachten. Maar toen de uitgezondene goed en wel de deur uit was, pakte de ander vliegensvlug de koffers bij elkaar, betaalde de consumptie en verdween. Toen de man die de boodschap moest gaan doen, terug kwam in het café, was zijn kameraad ver dwenen om niet meer terug te komen. De bedrogene was degeen, die ln Utrecht het portret gestolen had, de bedrieger de man, die op het plantsoen bankje in Utrecht had zitten wachten. Voor den bedrogene was deze verraderlijke gang van zaken een zure geschiedenis, want hij bleef achter zonder geld. Het eenige wat hij nog bij zich had was een (eveneens gestolen) miniatuurportretje van Elbenbein, door hem ontvreemd uit een Duitsch museum. De bedrieger, in het bezit der zes gestolen schilderijen, heeft den ganschen Zaterdag avond door Amterdam gezworven en ver scheen des nachts om half 2 ln het bewuste hotelletje dicht bij het Centraal Station, waar hij logies vroeg en verkreeg. Z'n hand bagage nam hij mee naar z'n kamer, waar hij Zondagmorgen te half tien door de Utrechtsche politie slapende werd gevonden. Een bekentenis. Hij deed aan de ambtenaren die hem ar resteerden een omstandig verhaal van het gebeurde; in het café. waar de bedrieger de plaat gepoetst had, vernam de politie, hoe de bedrogene zich daar zéér teleurgesteld had getoond door bet bedrog van zijn kame raad en in huilen was uitgebarsten, om dat hij zich geweldig gedupeerd gevoelde. De arrestant werd door de politie uit het hotelletje meegenomen en op den trein gezet naar Utrecht, waar hem een verhoor werd afgenomen. HIJ bekende volledig zijn aan deel in den Utrechtschen museum-diefstal alleen: hij had het portret van Sand Pie terse niet gestolen, maar z'n kameraad. En waar d ie was. kon hij natuurlijk onmogelijk weten. Hij achtte het niet onmogelijk, dat z'n makker naar België zou trachten te komen, omdat hU met een in Antwerpen wonenden vriend een afspraak had gemaakt elkaar te zullen ontmoeten. De arrestant- die in Utrecht zit opgesloten ls een 20-jarige Duitscher van geboorte; de vreemdeling dien men nog zoekt en die hoogst waarschijnlijk ln het- Frans Hals-Museum en ln het Gemeente-Museum in Den Haag een schilderijtje stal. ls een Argentijn, die vloeiend. Spaansch, Engelsch. Fransch en Italiaansch spreekt en zich in het Duitsch slechts gebrekkig kan uitdrukken, al weet hij zich ook in d i e taal wel verstaanbaar te maken. De vraag laat zich stellen hoe de Duitscher en de Argentijn in eikanders gezelschap zijn geraakt. Het blad kan daaromtrent het vol gende mededeelen: de Duitscher die nu in arrest zit. beweert dat hij op een goeien dag den Argentijn op straat ontmoette in Keu len, toen deze hem om vuur voor een sigaar vroeg. Zoo kwam men met elkander in ge sprek en waar de Argentijn zonder werk was, beloofde de Duitscher hem hulp bij het zoe ken daarnaar. Men bleef in elkanders gezel schap en trok ook samen uit Keulen naar Düsseldorf. Van Düsseldorf uit trok men naar Utrecht, na overleg hoe men samen in Ne derland zou probeeren uit musea schilderijen weg te nemen. De vriendschap is inmiddels niet bijster sterk gebleken, want hoewel de museumdiefstal in Utrecht schitterend ge lukte, kreeg de Duitscher ln Amsterdam plotseling genoeg van den Argentijn en neeft hij dezen op niet zeer faire wijze ln den steek gelaten, zelfs zonder geld op zak. Maar de Duitscher liep na z'n trouwelooze hou ding het eerst in de fuik. KIEZERSLIJST 1930 1931. DE VROUWEN VER IN DE MEERDERHEID! D® on 22 Februari 1930 vastgestelde K'e- zerslijst der gemunte Haarlem omvat- 648°4 personen, nl. 30022 mannen en 34802 vrou wen. Daarvan zijn kiezers: Mannen. Vrouwen. Totaal. voor den Gemeen teraad 28453 32850 61303 voor de Provinciale Staten 29295 33932 63227 voor de Tweede Ka mer der Staten- Generaal 30022 34802 64824 De verdeeling der Kiezers voor den Ge meenteraad naar de Kieskrineen ls als volgt: Mannen. Vrouwen. TotaaL Kieskring L (Stemdistrlcten No. 1—271 9393 12276 21669 Kieskring II. (Stemdistrlcten No. 28—51) 9512 10321 19833 Kieskring IH. (Stemdistrlcten No. 52—73) 9548 10253 19801 B. en W van Haarlem maken bekend, dat de kiezerslijst van 24 Februari tot en met 17 Maart as. op het bureau van den Burgerlij ken Stand en Bevolking, Ged. Oude Gracht No. 18, voor een ieder ter inzage wordt ne- dergelegd. Tot en met 10 Maart is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor eeni ge verkiezing aangewezen ls als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. De kindertjes komen des Maandags op school De juffrouw zij monstert de klas En zij kent aan het schortje de Moeder er uit D?e „Klokzeep" gebruikt voor de wasch. (348) AGENDA DINSDAG 25 FEBRUARI Stadsschouwburg. Het Schouwtooneel. (A. v. d. Horst en Jan Musch). „Eva Bonheur". Volksvoorstelling. 8 uur. Het Blauwe Kruis. Demonstratie V. A. R. A.-bouwcursus- 8 uur. Gebouw Kenaustraat 9, Bijeenkomst Oud- Enschedéërs. 7.30 uur. Palace: „Dlch hab lch geliebt". Tooneel: 4 Osiris, 8.15 uur. Luxor Theater: „Venus in Rok". Tooneel: The Hendersons en Clown Freddyaf, 8 15 uur. Rembrandt Theater: „Melodie des Her- zens". Tooneel: Svetlanoff, 7 en 9.15 uur. Beverwijk: Raadhuis. Gemeenteraad, 7.30 uur. WOENSDAG 26 FEBRUARI Schouwburg Jansweg: Volksvoorstelling ,Rose Marie". 8.15 uur. Gem. Concertgebouw. Ledenconcert H. O. V. o. 1. v. Ed. van Belnum. Berlhe Seroen, zang, 8.15 uur. Openbare voordrachtoefening leerlingen en klein orkest Joh. Steemnan. Bioscoopvoorstellingen, 'g middags en 's avonds. Dagelijks: Waag. ..Kunst zij ons Doel". Ten toonstelling Limburgsche Kunstkring. Teyler's Museum. Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan, dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5