Drama in de bosschen bij Bennekcm. 47e Jaargang No. 14321 Verschijnt dagelijks, behalve on Zon- en Feestdagen Vrijdag 28 Februari 1930 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEUREN: J. C PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week /0.27S4. met Geïllustreerd Zondagsblad /0.32 Per 3 maanden: Haarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-57J4. Franco per post door Nederland f 38714. Losse nummers ƒ0.06. GeilL Zondagsblad per 3 maanden 0-57)4, franco per post. Bureaus: Groote Houtstraat 33 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 1SG54 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN: 1—5 regels /1.75, elke regel meer 0.35. Reclames /0.60 per regeL Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbcd 14 regels 0.6<\ elke regel meer f 0.15. buiten Arrond. dubbele prijs. Onse Groentjes (Dinsdag, Donderdag en Zaterdag) I4 reg. f025. elke regel meer /0.10. uitsl. i contant* Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog I 400.-, Duim I 250.-. Wijsvinger 1150.-, Elke andere vinger I 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD VOOR DE RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD ZIE MEN HET NUMMER VAN ZATERDAG. HAARLEM, 28 Februari. Sharkey wint. I Sharkeyde nieuwe wereldkampioen. Jack Sharkey heeft be Miami, ia Florida, Phil Scott ia de derde ronde knock-out ge slagen, hetgeen zeggen wil dat Amerika's su prematie in de bokserij Ls gehandhaafd. Het was al een heel bijzonder geval dat er eens een niet-Amerikaan in een dergelijke match, die blijkbaar om den wereldtitel ging, uit kwam. Maar het heeft den EngeLs oh man Scott niet mogen gelukken, ondanks een telegram van de Engelsche regeering. zelfs ondanks een telegram van Edward, prince of Wales. Twee ronden door werd hij aangevallen, en in de derde lag hij plotse ling languit op zijn rug, en had meer dan tien tellen nooaig om te bekomen van den stoot, die technisch zuiver toegebracht den bokser een (zeer lichte) hersenschudding bezorgt en hem buiten westen brengt. Zooals meestal bij die groote zwaargewicht- matches heeft het publiek dus maar heel kort plezier van zijn geld gehad. Het heeft de twee vuistzwaaiers iets meer dan zes mi nuten zien vechten, en daarvoor f 840.000 betaald. Aan entrées alleen. Duizenden heb ben bovendien nog lange spoor- en auto- reizen gemaakt om het geweldig gebeuren door hèn geweldig geacht te kunnen bijwonen. Zelfs schijnen honderden Engel- schen er den Oceaan voor te zijn overgesto ken. Met de bezichtiging van de schoonheid van Florida zullen zij zich moeten pogen schadeloos te stellen voor den tegenvaller. De radio heeft gemeld dat Ecott in de twee de ronde al eenige malen voor de vlakte werd geslagen, en dat hij juist eenige tellen naar lucht lag te happen toen de bel voor het einde van die ronde ging. Het moet dus een naar gezicht voor zijn Engelsche suppor ters geweest zijn. En de Amerikanen, ofschoon [hun man won, waren blijkbaar evenmin te vreden, want de knock-out werd met gefluit ontvangen. Toch hadden allen den snellen afloop in dit geval als een groote kans kun nen voorzien, want de deskundigen had-den voorspeld dat. Sharkey, als hij won, dat vóór de zesde ronde zou moeten doen. De Ameri kaan moet het blijkbaar van hard en snel meppen, en niet van zijn uithoudingsvermo gen hebben. Met dat al was de arena niet uitverkocht. Er w£ren vele leege plaatsen, hetgeen een slecht te eken is voor de promotors van boks wedstrijden, en voor de zwaargewicht-beukers zelf. De belangstelling voor dit soort „wereld- evenement" is blijkbaar minderend, ondanks de geweldige reclame die eraan verbonden wordt, ondanks de verschrikkelijke opschroe- verij van het geval. De beide stieren waren weer volgens alle regelen van de kunst tegen elkaar opgehitst, de speciaèe boksdeskun- digen in Miami hadden een heele serie malle voorbeschouwingen over de wereld geseind, de boksers hadden beiden prompt verklaard dat zij volmaakt zeker waren van de over winningen toch was er niet genoeg pu bliek. f 840.000 is, ofschoon het ietwat vreemd klinkt, niet zoo'n erg hooge opbrengst voor zulk een match. Begint er een kentering te komen in het najagen van deze onsmakelijke, weerzinwek kende lawaaivertooning? Misschien. He*, pu bliek, dat hiervoor enthousiasme en vooral geld opbrengt, heeft er waarlijk wel genoeg van dat de strijders altijd beiden beweren, dat zij zeker zullen winnen, het resultaat vrijwel zonder uitzondering is, dat de een den ander of de andere den een binnen enkele minuten, zonder zich blijkbaar bi zonder in te spannen, afmaakt. Ook vindt men het misschien niet zoo aardig meer. Ik heb vlleg-gewichten, „ban tams" lichtgewichten zien boksen, en het was werkelijk interessant en opwindend. Daar zat veel techniek en behendigheid in. De lichte boksertjes waren watervlug. Zij gaakten elkaar vaak geducht, maar er kwam meestal heel weinig bloed aan te pas. De zwaargewichten, daarentegen, benade ren elkaar als logge olifanten, „ollnchen" voortdurend, en hebben ondanks de zware handschoenen, zooveel kracht achter hun stooten, dat vrijwel iedere flinke treffer de huid openslaat. Het wordt weldra aller- viest en vergeleken bij de kleine kereltjes (die meestal pas in een voorwedstrijd ge bokst hebben) is het tempo zoo laag. dat het is of je de Amsterdamsche gemeentetram ziet rijden na den electrischen trein te heb ben zien nader stormen. Het is vervelend en onsmakelijk. Er zijn altijd „fouls", .iet publiek is altijd boos, en het eindigt onver anderlijk met gefluit en protesten. Maar voorloopog zal het zeker nog niet uit zijn. Zoolang de ontvangsten in de tonnen blijven loopen, gaat het natuurlijk door. De heer Primo Camera, die bezig is met een Amerikaansche toumée en al een heele serie „mindere goden" in éen a twee minuten per stuk buiten bewustzijn geslagen heeft, zal misschien de eerstvolgende Europeaan zijn, die een poging doet om Sharkey te overwin nen. Dan zullen we de heele onzin weer vol gens het oude recept opgelepeld krijgen. De deskundigen 2Aülen opsommingen van kinderachtigge trainings-verschijnselen ge ven, de boksers zullen ieder voor zich ver klaren dat zij vast'winnen, de managers zullen een vervaarlijk misbaar maken, de Amerikaansche persagentschappen zullen de heele wereld trachten wijs te maken, dat er nog nooit zoo'n strijd ls gestredenen meneer Sharkey, of misschien meneer Car- nera, zal in enkele minuten winnen, zonder bedreigd te worden en onder algemeene ontevredenheid van het publiek. Het is een van de raarste dingen van on zen tijd. R. P. SANCHEZ GUERRA SPREEKT. Aanval op den Spaanschen koning. DEMONSTRATIES IN MADRID. MADRID. 27 Febr. (VD-) De met span ning verwachte redevoering van den voor- maligen conservatieven minister-president Sanchez Guerra ls voor een overvol huis ge houden. In de groote zaal waren alle politie ke persoonlijkheden aanwezig. Allereerst leg de de redenaar er den nadruk op, dat hij slechts in eigen naam sprak. Hij wees op de moeilijkheden, waarin het land was gekomen sedert den dood van Alfonso XII. Herhaalde lijk is de koninklijke familie toen gereed ge weest te vertrekken. De moeilijkheden zijn toen echter door den trouw aan de grond wet van de koningin-moeder Christina zon der dictatorale maatregelen opgelost. Sanchez Guerra eischte zoo streng moge lijke afrekening met de dictatuur van Primo de Rivera van den eersten tot den laatsten man. Het is te betreuren, dat de dictatuur ertoe heeft bijgedragen een gunstige stem ming te scheppen voor de republiek. Hiervoor moet de koning verantwoordelijk gesteld worden, van wien Primo de Rivera slechts executief orgaan was. Spr. verzekerde met nadruk, dat hij een grondwet-getrouw mo narchist en niet-republikein was. Desondanks moet hij Spanje het recht toekennen voor een repu bliek te zijn, wanneer het volk dat wil. Ten slotte gaf Sanchez Guerra nogmaals uiting aan zijn persoonleken afkeer van den huldi gen koning. Nadat de redevoering ten einde was ge sproken trokken eenige duizenden personen met roode vlaggen door de straten en de monstreerden tegen de monarchie en den koning. De politie greep in en dreef de menigte met den blanken sabel uiteen. Van monarchistische zijde werden vlugschriften voor den koning verspreid, die echter vaak op demonstratieve wijze werden verscheurd. ONTPLOFFING TE VLISSINGEN. IN EEN GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Donderdagmiddag omstreeks kwart voor vijf werden de bewoners van de Breestraat te Vlissingen opgeschrikt door een hevlgen knal, terwijl dikke rookwolken opstegen uit het pand, waarin is gevestigd de vogel- en zaadhandel van den heer B., meldt de Tel De etalage, waarin vele vogels en andere dieren aanwezig waren, werd geheel uit el kaar genikt, terwijl alle beesten onder luid gekwetter wegvlogen. Daar het pand recht tegenover het politie bureau gelegen is. snelden aanstonds eenige agenten van politie met de „minimax" ge wapend, het pand binnen en bluschten in de keuken een begin van brand. Tegelijkertijd snelde de heer B. het bureau binnen en deed aangifte van het feit, dat hij een geheime distilleerderij in de keuken had en deze bij het overhalen van eenigen alcohol ontploft was. Onnoodig te zeggen dat veel schade is aangericht. Het achterdeel van het huis leek een ware ruïne. Persoonlijke ongevallen kwamen echter niet voor. De inmiddels ge waarschuwde Rijksontvanger verscheen spoedig met eenige ambtenaren op het ter rein en nam eenigen alcohol, een distilleer ketel en andere attributen in beslag. De heer B. werd in arrest gesteld, maar zal op vrije voeten worden gesteld» 21 -Jarige verpleegster vermoord, haa r vriendin gewond. Uitgebreid onderzoek naar den dader die spoorloos verdwenen is. Donderdagmiddag te ongeveer vier uur heeft nabij de spoorbaan Ede-Wolfheze, ter hoogte van Blokpost Nr. 20 een verschrikke lijk drama plaats gehad. Op den Breukeler- weg wandelden de 21-jarige mej. Boerwinkel, een leerling-verpleegster uit Bennekom en de eveneens 21-jarige mej. T. Koperberg, leer ling-verpleegster te Velp en wonende te Arn hem. De meisjes werden op een gegeven oogen blik .aangesproken door een onbekend ge bleven, als heer gekleed, persoon, die haar dwong met hem mede te gaan naar het bosch en aldaar met mej K. niet nader te noemen handelingen pleegde. Er is vervolgens een worsteling ontstaan, waarbij de aanrander mej. K. met een driekantig, lang dolkmes steken in rug en polsen heeft toegebracht, aan de gevolgen waarvan zij bezweken is. Mej. B. ontving aan belde handen wonden, doch zij kon nog de vlucht nemen. Zij ont moette onderweg den jachtopziener Rozen- bcom, aan wien zij het gebeurde mededeel de, deze bracht haar in de woning van den arbeider Tetjer, terwijl onmiddellijk de poli tie gewaarschuwd werd. De dader van de laffe aanranding ls in- tusschen ontkomen. Er werd onmiddellijk een uitgebreid on derzoek Ingesteld, waarbij de politie te Ede geassisteerd wordt door die van Bennekom, Oosterbeek en Wageningen, rijksveldwach ters, jachtopzieners, marechaussée en mili taire politie. Tot ver in den omtrek worden de bosschen met politiehonden afgezocht. Mej. B. is voorloopig opgenomen door Dr. H. van Omme te B.nnekom. Het lijk van mej. K. Is overgebracht naar het ziekenhuis te Bennekom. Het Parket te Arnhem ls ge waarschuwd. Het gebeurde heeft begrijpelijkerwijze groo te consternatie in de omliggende plaatsen verwekt. Nader seint men ons uit Ede: Donderdagmiddag wandelden mej. Boer winkel en mej. T. Koperberg op den Breuke- lerweg in de richting van de spoorlijn. Om streeks kwart over vier werden zij aangespro ken door een omstreeks 30-jarigen man, die de belde meisjes met een dolkmes dwong met hem mee te gaan. Hij voerde de meisjes mee In het bosch tusschen Ede en Wolfheze, ongeveer 500 Meter ten Noorden van net rij wielpad van Ede naar Wolfheze. Daar, mid den in het bosch, heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld. De onverlaat overviel mej. Koperberg en wierp haar tegen den grond. Het meisje verzette zich krachtig, doch was niet tegen den man opgewassen. Toen zij zich bleef verzetten, heeft de bruut met een driekantig, lang dolkmes het meisje in den rug gestoken, aan welke verwondingen zij spoedig moet zijn bezweken. Haar vriendin mej. Boerwinkel wilde haar helpen, doch toen zij zag, dat de man mej. Koperberg doodstak, is zij gevlucht in de richting Ben nekom en op weg daarheen ontmoette zij den jachtopziener Roozenboom. In overspannen toestand vertelde zij hem in verwarde taal, wat er gebeurd was. De jachtopziener bracht het meisje naar de wo ning van den arbeider Tetjer en ging onmid dellijk daarop de politie en andere autoritei ten waarschuwen. Onmiddellijk heeft de po litie alle maatregelen genomen om te trach ten den dader van het vreeselijk misdrijf in handen te krijgen. De hulp van de mare chaussee en de Rijksveldwacht werd ingeroe pen, terwijl het parket te Arnhem werd ge waarschuwd. Nog Donderdagavond heeft het parket een onderzoek ter plaatse ingesteld. Uit Arnhem kwamen de Officier van Justitie Mr. E. van Rijckevorssel; de Rechter-Commissaris Mr. H. Hannema en de politie-deskundige Dr. Hesselink. Deze heeren werden naar de plaats des misdrijfs door den inspecteur van politie te Ede. den heer Hulsman, gevoerd, waar een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Aan politiehonden werd lucht gegeven op het lijk en een zeker spoor werd gevolgd. Di rect resultaat heeft dit onderzoek Donderdag avond nog niet opgeleverd. Het spoor dat de honden volgden, liep ten slotte dood in het bosch. Onder leiding van den politie-deskun dige Dr. Hesselink werden foto's van het lijk genomen. Het stoffelijk overschot van mej. Koper berg is daarop door de Justitie in beslag ge nomen. Het zal voor het verrichten van een sectie r.aar Arnhem worden overgebracht. Mej. Boerwinkel was in tusschen naar het huis van Dr. H. H. van Omme te Bennekom overgebracht, waar zij voorloopig zal blijven. Het was Donderdagavond vrijwel onmogelijk naar een verhoor af te nemen. Het meisje was zeer overspannen en kon een betrekkelijk vaag signalement van den dader geven. Zij wist te vertellen, dat toen de man de beide meisjes aansprak hij o.a. zeide: „Ik ben een beetje gek". Hedenochtend zou zij opnieuw door de po litic worden verhoord. Het parket uit Arnhem is tot Donderdag avond laat te Bennekom gebleven. De omge ving is tot op verren afstand door de politie afgezocht en het onderzoek wordt ook ge durende den nacht Voortgezet. Half twaalf 's avonds was echter nog geen enkel spoor van den dader gevonden. Zooals reeds gemeld, heeft het drama in de omge ving van Ede groote beroering verwekt. Een belooning uitgeloofd. Een nader bericht meldt nog: De plaats van het misdrijf is door de po litie afgezet om te voorkomen, dat eventueele sporen van den dader zullen verdwijnen. De politie te Ede heeft nog Donderdagavond een belooning van honderd gulden uitgeloofd voor dengene (degenen) die nadere inlichtin gen omtrent den dader kunnen verstrekken. Reeds hebben zich eenige personen aange meld, die meenen den man in den loop van den dag in de omgeving te hebben gezien. Deze aanwijziglngen zijn evenwel vaag, doch zooals van zelf spreekt, wordt alles minutieus onderzocht. De daad van een krank zinnige? Aan de Tel. ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden: Het meisje, dat had gezien dat haar vrien din in het gras was neergezegen, nam de vlucht, achtervolgd door den man. Naar haar zeggerf heeft zij wel tien minuten door het bosch gedraafd, voortdurend met haar ach tervolger achter haar. ZIJ bemerkte toen in de verte-een man. en hoewel zij een oogenblik vreesde dat zij een helper van den moorde naar voor zich zag, snelde zij toch op hem toe. Daarop verdween haar achtervolger ijlings De man, die in het bosch stond, bleek een boschwachter te zijn. Deze wilde zich onmid dellijk naar de plaats van de misdaad bege ven, doch mej. Boerwinkel, die zeer overstuur was, smeekte hem haar niet alleen te laten. De boschwachter begaf zich met het hevig bloedende meisje naar een paar werkloozen, die juist op de flets passeerden en gaf haar aan hen over. Deze hebben haar toen naar een villatje in de bosschen gebracht. Onder het loopen moesten haar armen en handen omhoog gehouden worden, omdat zij veel bloed verloor. Gisteravond heeft te Ede reeds een arres tatie plaats gehad. Het betrof een man die bij omstanders naar de misdaad informeer de en even later in een autobus naar Am-» hem wilde stappen. Daarna is hij ter con frontatie overgebracht naar het huis, waar mej. Boerwinkel was. Deze heeft hem echter niet herkend. Er loopen hardnekkige geruchten dat nog een tweede arrestatie heeft plaats gehad. Hieromtrent is echter geen nadere beves tiging te verkrijgen. Het is twintig jaar geleden, dat In deze omgeving eveneens een moord, toen op een 14-jarig meisje, is gepleegd. Daar het niet uitgesloten ls dat de daad door een krankzinnige is gepleegd, heeft de politie ook in de richting van de gestichten Wolfheze, Den Dolder, enz. haar onderzoek voorgezet en geïnformeerd of er wellicht iemand ontsnapt was. Heden zou dr. Hesselink, de politiedeskun dige, wederom foto's nemen en zou het lijk, dat vannacht onder een groot laken door politie wordt bewaakt, naar Arnhem worden vervoerd, waar dr. Hulst de sectie zal ver richten. Men heeft vannacht ter plaatse een groot kampvuur aangelegd. Signalement van den dader. De Inspecteur van politie te Ede verzoekt allen, die inlichtingen omtrent het gebeurde kunnen verstrekken, zich bij hem te ver voegen. Het signalement van den dader luidt als volgt: Middelmatige lengte, leeftijd 30 jaar, groote blauwe oogen, vuilgrijs pak, plat boord, verfomfaaide zelfbinder, lage zwarte schoenen, lichte sokken. Draagt een hoed. HAARLEM EN HAARLEMMER- LIEDE. HET PROCES OVER HET SCHOOLGELD B. en W. van Haarlemmerliede en Spaam- woude deelen aan den gemeenteraad mede, dat ten verzoeke der gemeente Haarlem een exploit uitgebracht is. waarbij de gemeente Haarlemmerliede ca. is gedagvaard voor de Haarlemsche rechtbank. In dit exploit wordt betaling gevorderd van 4723.82 met de rente en proceskosten. Dit bedrag wenscht de gemeente Haarlem krachtens art. 104 der Lager onderwijswet 1920 nog van onze ge meente te vorderen als naar hare meening ten onrechte afgetrokken schoolgeld over de jaren 1922 tot en met 1925. B. en W. van Haarlemmerliede hebben hierover het advies ingewonnsn van Mr. A Bruch te Haarlem. In verband met dit advies stellen B. en W. aan den raad voor. dat de Gemeente zich tegen de rechtsvordering van Haarlem zal verweren. Zooals onze lezers weten heeft de raad van Haarlem B. en W. van Haarlem reeds gemachtigd om dit proces te voeren. Het Belangrijkste. r rut in de bosschen van Bennekom. Ver pleegster vermoord. Haar vriendin gewond. (Ie blad. le pag.) De Gentsche Hooge school vervlaamscht. (2e blad le pag.) De Engelsche arbeldersregccring gered door 12 Liberalen. Amendement op het ont- werp-MiJnwet verworpen. (2e blad, le pag.) Boksen: De icedstrijd Sharkey-Scott. Scott door knock-out geslagen. (2e blad, le pag Intimus: Tweede Kamer: De Indische Be grooting. Eerste Kamer Algemeene be schouwingen over de Rijksbegrootlng (4e blad, le pag.) ARTIKELEN, enz. R. P.: Sharkey wint. (le blad, le pag.) Voor de laatste berichten zie men de 2e pag. van het Eerste Blad). INCFZOVHFN 5TFT>rnFFT TVGFN Pavilion RICH£ - Zandvoort Morgenavond Zaterdag 1 Maart GECOSTUMEERD VASTENAVOND BAL HAND-DRUKTE. (De handdruk wordt in Italië steeds meer vervangen door den. la -Jcistengroet. Courantbe- richt). Mussolini heeft gesproken En er ls een nieuw besluit, Een traditie wordt verbroken Want de handdruk gaat er uit; Mussolini is gekomen En heeft voor den Italiaan Weer een factor weggenomen Uit het drukkende bestaan. Er komt rust in 't heele land Zonder drukte aan de hand. Handen die als tangen knapen, Handen week en handen slap, Handen die je juichend grijpen, Handen als een natte lap. Kleine handen, groote handen, Handen Jong en handen oud. Handen die een hart verpanden. Handen warm en handen koud Handen zuiver of besmet Druk ze niet, in naam der wet! U moet nu fascistisch groeten Met omhoog gestrekte hand Als u vrienden mocht ontmoeten In het Itallaansche land. Maar de ideaalbegroetlng Die zich Mussolini denkt. Als hij zelf bij een ontmoeting 't Volk zijn hooge aandacht schenkt Is voor vreemde en landgenoot: Zwijg, zit op en geef een poot! P. GASUS. SCHOOLKIND GESLAGEN. 14 Dagen gevangenisstraf geëischt. Voor de Vijfde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank stond Donderdag terecht de zus- ter-overste van de St. Agnes ?e hooi ie Bus sum. Verd. zou op 31 Januari een 10-jarig meisje, dat de school had verzuimd, toen het 's mid dags weer op school kwam, hebben geslagen. Het kind werd door de zuster mede naar boven genomen. Hier moest het meisje kie zen uit twee stokken, met welke het een strafoefening wilde ondergaan. Het meisje werd toen over de knie gelegd en ontving 20 stokslagen. Ze moest zelf het aantal tellen. Daarna werd de gestrafte In een hok opge sloten, met een doek over het hoofd. Het meisje werd als getuige gehoord en vertelde, hoe het 's morgens do school had verzuimd wegens ziekte. Toen zij 's middags op school kwam, had zij de strafoefening moeten ondergaan. De vader van het kind trad hierop voor het getuigenhekje en ver telde dat zijn dochtertje een zeer gemakke lijk kind was, dat nooit aanleiding gat tot klachten. Verd. die niet verschenen was, had schrif telijk haar schuld bekend en had veel spijt van het gebeurde. De Officier van Justitie. Mr. de Blécourt, noemde het feit zeer ernstig, de straf was zonder grond toegediend en van eenige op winding of dr ft van de zijde van vera was geen sprake. Het kwam spr. vreemd voor dat verd. niet was geschorst, noch eenige andere disciplinaire straf was toegepast. Spr. wiide daarom geen geldboete vorderen, doch eisch te een gevangenisstraf van 14 dagen. Mocht binnen 14 dagen een disciplinaire straf op verd. worden toegepast, dan zou spr. de ge vangenisstraf eventueel nog in een geld boete willen zien omgezet. De Rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1