HUISVLIJT Een aardige spaarpot. Postzegelrubriek RUILRUBRIEK 0# O* i BRIEVENBUS Sparen is een oud gebruik, dol we de kinderen al spoedig kunnen ke ren. Kleine bedraden, zoo nu en dan eens ontvangen, bcüooren kn de spaarpot terecht te komen. Daarom is 't prettig als de kinderen een ltfnke spaarpot bezitten, 't Model, dat we zullen behandelen, is een spaarpot in den vorm van een draag koets. We beginnen twee lakeien uit te zagen (zie fig. 1) De draagstok mag evenwel niet gelijk zijn; die van tie figuur is de lakei die voorop loopt; degene, die achter de koets komt, krijgt de ronde knop van ach teren en het afgeplatte schuine ge deelte vóór. Deze gedeelten siuit;n aan tegen de koets, die er tusschen komt. Deze bestaat uit 3 plankjes zooals fig. 2 aangeeft. Dit is echter hot plankje dat aan de buitenzijde komt, het vóór- en achterplankje krijgen geen teekening en zijn de dikten van 't hout smaller. De vierde zijde, die dienst doet als deurtje, komt tusschen de zijkanten in en wordt alleen aan de bovenzijde, zoo veel mogelijk bovenaan aan weers zijden met een spijkertje vastgetim- merd, zoodat 't kan draaien. Aan de onderzijde van 't deurtje zagen we een kiem gleufje, waardoor een echroefoogje kan, dat in den zijkant van den bodem gedraaid wordt. Met een klein siot kunnen we nu de spaarpot afsluiten. In 't midden on deraan bevestigen we een knopje om hot, deurtje te kunnen openen. De zijkanten komen tegen den bodem aan, zooals fig. 3 aangeeft. We zien dat de buitenzijde 't breedst is, de zijkanten de dikte van 't hout smal ler en 't deurtje 2 maal de dikte van t hout smaller. Het bovenblad van de spaarpot be staat uit een vierkant plankje van 7 c.M. lengte, waarop we een rond plankje timmeren van 6 c.M. mid dellijn. De randen hiervan vijlen we van boven fond bijin 't midden za gen we een gleuf van 3 c.M. lengte en 3 m.M. breedte (Zie fig. 4). Het geheel plaatsen we op een plankje van 17 bij 6 c.M., waarbij de koets op een vier kaait blokje komt van 2 c.M. lengte en 8 m.M. dikte, 't Lijkt nu of ze zweeft. We bepalen de plaats waar de lakeien komen om de gaat jes uit te zagen, waarin ze komen te staan. We timmeren 't geheel op een gelijk plankje voor de afwerking. Het kleuren der lakeien en de koets ge- scliiedt natuurlijk, vóór 't geheel in elkaar gezet wordt. Vóór je er aan begint, bekijk je 't mo.iel maar eens, dat in de Tijdingzaal aanwezig is. Rustenburgerlaan S. Ga je nraee naar school? Dat zinnetje klinkt in onze ooren zoo gewoon, hè? Maar toch is het niet overal op de wereld zoo hoor. Als de eskimo-kinderen tegen elkaar zeggen: .,Ga Je mee naar school?" beteekent dat dikwijls dat zij in geen maanden meer thuis komen Op Labrador, op het schiereiland, een landstreek waar het 's winters 60 graden vriest en waar men hon derden kilometers in den omtrek geen menschelijke woningen vindt, hebben de Engelschen een school opgericht. Maar deze school is zeker wel eenig in dc wereld, zoo moeilijk te bereiken is zijEens in het jaar vaart de missie-boot „Harmo nie" langs de kusten om de Eskimo's van alles wat zij noodig hebben te voorzien. Hier en daar neemt men dan tevens de kinderen aan boord om ze tijdens den langen winter naar school te brengen cn daar maanden achtereen te laten, 's Win ters zijn de weinige wegen daar hee- lemaal onbegaanbaar, zie Je. En de kinderen zijn dus telkens heel lang van huis, maar gelukkig hebben zij op school van alles om te spelen en te leeren Ga je mee naar school, zeg? Een zeldzaam avontuur. n. Zit Jij daar soms in, Tobias? En oogenblikkelijk klonk het be nauwd terug: Ja.... ik stik bijna! De vrachtrijder liet van pure ver bazing den koffer vallen en staarde met open oogen naar den heer Ha verman. Zoo iets had hij zijn geheeie leven nog niet ondervonden. Ver beeldt je ook eens, een jongen in een koffer bij een verhuizing Maar vader liet er geen seconde tijd meer overheen gaan. Onmiddel lijk zocht hij zijn sleutels en even later opende hij den koffer. En daar lag onder een hoop linnengoed met zijn hoofd op de doos van vaders hoogen hoed onze vriend Tobias. Hij had een vreesdijke kleur en men kon goed zien, dat hij het erg be nauwd gehad had. En het gekst van alles was. hij bleef stil liggen en deed vooreerst geen moeite om zich op te richten Vader lachte in het geheel niet en ook de vrachtman was stil gewor den. Moeder was wit van schrik. All ien besefte zij, dat Tobias aan een groot gevaar ternauwernood ont snapt was. Hij zou het in den nau- wen koffer niet lang meer uitgehou den hebben. Gelukkig waren de zij kanten gescheurd en dat was mis schien zijn behoud geweest, daar hij anders dadelijk door gebrek aan versche luchtt gestikt zou zijn Behoedzaam nam de heer Haver man zijn zoontje in de armen terwijl moeder snel een flesch eau-de-Co- logne opgezocht. Tobias zat op va ders knie versuft In het rnd te kijken Maar gelukkig kwam hij snel weer tot zichzelve en opeens vertrok hij zijn mond tot een breeden glimlach... Maar jongetje, vertel me nu eens, hoe kwam je er bij-in dien kof fer te kruipen? vroeg vader. Tobias schudde zijn hoofd en keek tersluiks eens naar den vrachtrij der die nieuwsgierig bij de deur was blijven staan. Even lachte hij tegen den man en guitig zei hij Ik heb je wel hooren roepen, hoor! Zooantwoordde de man verbaasd, waarom gaf je dan geen antwoord? Datzei Tobias en erg ver legen, datdurfde ik niet! Waarom niet, malle Jongen! Ik kende je stem niet en ik was bang op die hotsende wagen. Ik wist niet wat je met we wilde doen En ik wist niet eens dat jij in den koffer zat, wierp de vrachtrij der tegen. Tobias keek verlegen naar zijn vader en daarna nogeens naar zijn moeder. Wat de vrachtman daar zeide zie je, was iets waar hij met zijn kleine jongensverstand niet aan gedacht had. Hij was veel te bang geweest voor die vreemde mannen stem, dat was alles! Maar hoe kwam Je nu In den koffer? vroeg vader weer. Ik wilde me verstoppen om U te laten zoeken, maar moeder gooide opeens het deksel dicht en toen kon ik er niet meer uit Dat is mooi! bromde vader en een oogenblik scheen het alsof hij kwaad zou worden. Maar ach neen, hij was toch eigenlijk veel te bhj, dat Tobias er weer heelhuids was. Hij streek hem maar eens over zijn krullebol en bromde: Aap van een jongen! Je ziet het, hè, wat een gevaarlijk spelle tje dat verstoppertje spelen was Moeder begon opeens onbedaarlijk te lachen. Vader, Tobias en de vrachtrijder keken haar verbaatxi aan. Ik bedenk daar opeens, gierde zij, rat Tobias nu zijn eerste trein reis gratis gemaakt heeft. Ja, lachte vader terug, dat is tenminste nog een geluk bij het on geluk. Maar omdat we je treinreis niet behoefden te betalen, zullen we maar eens een extra flinken fooi aan den vrachtrijder geven, vind Je ook niet? Want als die ons niet dadelijk gewaarschuwd had, zou je nu nog in je kofrertje liggen, knaap! Dat was zoo. De vrachtrijder tikte snel aan zijn pet en keerde zich snel naar zijn wagen om de andere koffers te halen. Bulten moest hij natuurlijk alles eerst in geuren en kleuren aan zijn maat vertellen. Ook die was niet weinig verbaasd toen hij de geschiedenis vernam. Maar beide mannen waren blij dat zij maar dadelijk besloten hadden om den heer Haverman op het rare doen en laten van den koffer op merkzaam te maken. En zoo zie je. dat het werkelijk maar een haar gescheeld had of wij hadden Tobias nooit meer terug ge zien!" BOSNIë IX (Slot) *4. s4 44 /a.A /j4 /f4 7*4 7f4 j*-4 4*4 Sf4 4*4 7*4 <j*4 J-4l j4t 4~4t **4 /f4 4*4 IJ.* ,j>* 4 4 f4 In 1917 verscheen een nieuwe serie met de beeltenis van den jongen kei zer Karl. In den bovenrand staat de landsnaam, in den onderrand „K. u. K. Milttarpost" en in de hoeken de waardecijfers. Uitgegeven werden 3 heller (grijs), 5 heller (groen), 6 heller (violet). 10 heller (bmin), 12 heller (blauw), 15 heller (rose, 20 heller (roodbruin)25 heilier (ultrama rijn), 30 heller (grijsgroen), 40 heller (geelolljf). 50 heller (groen). 60 hel ler (karmijn), 80 heller (blauw), 90 heller (lila), 2 kronen (karmijn op licht geel». 3 kronen (groen op licht blauw) 4 kr. (karmijn op groen) en 10 kr. (violet op grijs), Grootte van de vakjes 3 bij 3 c.M. In 1918 werd te Serajewo een wel dadigheidsserie uitgegeven voor t zoogenaamde Karlfonds. dat op de zegels is aangegeven. De waarden zijn 10 heller (groen-keizer Karl), 15 heller (bruinrood-keizerin Zita) en 40 heller (vlolet-keizer Karl). Groot te van de vakjes 3.7 bij 2,8 c.M. Bovendien verschenen in 1918 nog een paar opdrukken, de laatste ze gels door Bosnië uitgegeven, die al- Leen werden overdrukt met het jaar tal 1918. Het waren: 2 heller (yiolet- Jublleumserie 1910) en 2 heller (blauw-serie 1912) Grootte van de vakjes resp. 3.4 bij 4.5 cM. en 3.1 bij 3 c.M. Zie voor de Indeeling 't schetsje. Nieuwe deelnemers: 145 George Seegers, Duvenvoorde- straat 86. 146 Johanna Bakker, J. F. Helmer- straat 15. 149. Jaap Hartog, Schoterweg 122. Wanneer de deelnemers uit groep I (Pijlsiaan-Schouwtje en omgeving) en groep ÏII (KI. Houtweg en Heem stede) in langen tijd geen zending hebben ontvangen, is dat niet mijn schuld doch ze hebben 't aan zichzelf te wijten, daar nog niemand pogin gen in 't work heeft gesteld de por tefeuille op te sporen, Rustenburgerlaan 23. 6. (Deze raadsels zijn Ingezonden ioor Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder at beste oplossers vier boeken "erloot AFDEELING I (Leeftijd 10 Jaar en ouder.)' 1. (Ingez. door Zonneroosje.) Verborgen plaatsen in Nederland. a. Ik tol en broer hoepelt. b. Moeder zei: Stil zijn kinderen, maar zij luisterden niet. c. ,0, Stina," roept Maartje, „nu heb ik iets vergeten." d. Kees Groen loopt altijd weg, als zijn moeder hem roept. e. Ze gingen naar hun kamp en legden vuur aan. f. Die appels ga lk opeten. 2. (Ingez. door Santpoortertje). Mijn 1ste is een roofdier, mijn 2de !s een voertuig voor den winter, mijn 3de is een boom. En mijn geheel is een stad in Nederland. 3. (Ingez. door het Timoreesje.) Door mijn 1ste deel word je lenig en sterk. Mijn 2de vindt men overal in de natuur. Mijn geheel is een deel van Haarlem's Dagblad. 4. (Ingez. door Francis Vere.) Wie kan deze letters vereenigen tot een spreekwoord? Zooo alissshhheeeeetttt tttkkkkjuiiinnrg. 5. (Ingez. door Alba) Strikvragen. a. Wat was morgen en zal giste ren zijn? b. Wie draalen ons gewoonlijk den rug toe. als ze niet gebruikt worden? c. Wie gaat eerst spelen en dan Slagen uitdeelen? d. Jan Is wijs, maar wie ls steeds wijzer? e. Welk woord wordt korter door tr iets bij te doen? f. Wat wil niemand graag hebben en toch, wanneer hij t heeft voor geen geld van de wereld missen? f. Wat komt tweemaal in een mo ment, eenmaal ln een minuut en nooit in duizend jaren voor? h. Wat is 't gehoorzaamste eiland? i. Welke dieren schamen zich na hun dood? j. Welke overeenkomst ls er tus schen een sneeuwbal en een leugen? k. Wat is 't vreesachtigste dier? 1. Wat is 't voedzaamste dier? m. Wat is 't zonderlingste dier? 6. (Ingez. door Rika v. d. Stad.) Ik ben een woord van 16 letters en noem iets, wat wij allen eens in t jaar krijgen. 4 6 11 is een kleed ingstuk. 13 5 6 11 is een knaagdier. 16 14 7 8 ls een vrucht. 16 2 1 10 3 is een klein dier. Een 16 5 6 7 11 kan licht geven evenals 9 5 8 9 7 5 8 is goe<l voor 't vee. 7 6 1 2 15 zijn donkere vogels. 15 14 9 10 7 is een donkerkleurig mensch 11 12 13 5 6 3 gebruikt de kapper. 1 10 3 8 is poezie. 1 2 10 15 is een grondsoort. 1 5 3 16 10 15 ls een veelhoevig dier AFDEELING II (Leeftijd B Jaar en Jonger.) 1. (Ingez. door Wenda.) Mijn geheel is een plaats In N. Hol land van 10 letters. 1 2 3 4 is een dier, dat in den grond kruipt. 1 2 3 4 5 6 is een plaatsje aan de Zaan. 7 8 9 10 dient om ons van den eenen waterkant naar den anderen te brengen. 2. (Ingez. door Ballenbreistertje.) Mijn 1ste deel is geen zilver, mijn 2de deel is geen schoteltje en mijn geheel is een Rubrlekertjesnaam. 3. (Ingez. door Babbelkous.) Welke stad ln Zeeland kan men vormen uit 2 x i, 2 x n, 2 x s, 1 x L 1 x V, 1 x e en 1 x g? 4. (Ingez. door Doornroosje.) Strik vragen. a. Wanneer is de molenaar zonder hoofd in den molen? b. Welke appel heeft de meeste waarde? c. Welke knecht zit met den hoed ©p 't hoofd vóór zijn heer? 5. (Ingez. door Roodwangetje.) Mijn 1ste is zwart. Uit mijn 2de en 3de drinken wij. Mijn geheel is een schuilnaam. 6. (Ingez. door Moeders grootste hulp). Ik ben een spreekwoord van 14 letters. I 2 is versterkend. 5 6 7 8 is niet slecht. 10 13 3 9 is een meisjesnaam. 8 9 10 is tusschen de bergen. II 12 13 14 is 5 6 7 8 8 7 3 is een boom. 4 6 5 is een soort hond. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorig® week zijn: AFDEELING L 1. Gramram. 2. Vele varkens maken de spoeling dun. 3. Regen. 4. Waar een wil is, is een weg. 5. a. Sigaren, b. De letter r. c. kof fiemolen. d. Zijn voetstap. 6. Koekoek. AFDEELING II 1. De kleine Vogelvriend. 2. Een eiernetje. 3. a. Voorraad, b. Ooievaar, c. Lo comotief. 4. Zierikzee. Venloo. Epe, Hedel, Alkmaar. 5. Neus, sneu. 6. Daan, gaan, haan, Jaan. laan, maan, vaan. Goede oplossingen ontvangen van: Helpstertje 6 Violetta 6 De kleine Violist 6 De kleine Vogelvriend 6 Het Rietvoorntje 6 Ballenbreistertje 6 De kleine Chauffeur 6 Juffertje Wild zang 6 De kleine Koopman 6 Ridder spoor 6 Wenda 6 Karei I 6 Graaf Lo- dewijk 6 Katuil 6 Hardlooper 8 Herfstkindje 6 Primula 6 Paasch- haasje 6 Zwartoogje 6 Ismene,5 Frans Hals 5 Francis Vere 6 Pinksterbloemetje 5 Jan Steen 6 Rozenknopje 6 De kleine Voetballer 6 De kleine Monteur 6 Violetta 6 De kleine Stoffeerder 5 Doornroosje 6 Het Veluwsche Meisje 2 Krielkip 6 Kleine Uibo 6 Francis Vere 5 Pinksterbloemetje 5 Klap- roosje 6 Verpleegstertje 6 Blauw- druif je 5 Doctor Mystaro 6 Piet Hein 4 Dicky Durf 6 Zmerbloempje 6 Juffertje Schrijfgraag 6 De kleine Bouwer 6 Blauwoogje 6 Poppenver- pleegstertje 6 Rika v. d. Stad 6 Jo- han v. d. Stad 6 De Woudlooper 6 Wipneusje 6 Trambestuurder 8 Moe ders Kleinste 6 KorJtjesknager 5 Roodkapje 5 Kerstroosje 6 Prinses Rozemond 4 De Schipper in 6 Gou den Regen 6 Zevenster 6 Obione 6 Babbelkousje 2 Appeltje 6 Appel mootje 6 Moorkopje 4 Boerinnetje 6 Nachtegaaltje 6 Zeeuwsch Boerin netje 6 Bloze Kriekske 6 Amico 6 Zangvogeltje 6 Don Frederik 6 Pioen roos 6 Tilburgertje 6 Roodwange tje 6 Bloemendaalstertje 5 Krullebol 6 Goudsbloem 6 De kleine Kapi tein 6 Damiaatje 6 Klein Duimpje 6 Goud Elsje 6 Prikkebeen 6 Sneeuw klokje 6 Palle 6 Pierre la peu 6 Re kel 6 Alba 6 Droomkoninkje 5 Moe ders grootste Hulp 6 Krummeltje 6 Vergeet mij nietje 6 Mimi Poesekat Papavertje 6 Draaitol 5 Viooltje 6 Schotenaartje 6 De kleine Bakker 6 Koekoek 6 Roodborstje 6. JUFFERTJE WILDZANG. Fran- kenstraat 47, dankt Julietje hartelijk voor de ontvangen bonnen. Zij heeft verder 4 Wybert-bonnen, 1 Bussink- Album, 1 Amstelpenning, 10 H. O.- bonnen, 1 Haas-azijnpl., 1 Quick-bon schoencrême. Ruiltijd van 1 tot half 3, of 's avonds na 8, voor Sunlight- omsl., Sickesz-bonnen, Turmac-pun- ten, en van Nelles-bonnen HELPSTERTJE, Marnixstraat 20. heeft 30 Texelpl., 4 Kamerplanten, 20 Bloemen in onzen tuin. 4 IJsel, 1 Sickesz-, 2 Mijn Land, 1 Sp-ookjcs- Album, 3 Dierengaarde, 20 Bosch en Heide, 23 Naardermeer. Dit aües wil ze ruilen voor SunUghtbons of Vlm- bens, 1 tegen 1. Ruiltijd Woensdag 7—8. of Zaterdag 1.30—2.30. VERPLEEGSTERTJE zou zoo graag een beschrijving willen hebben van een gehaakten stropdas. Wie mij daaraan kan helpen stuurt het s v.d aan Mevr. Blomberg, dan zal deze het in de Handwerk-Rubriek zetten, omdat anderen er misschien ook van kunnen profiteeren. BOERINNETJE, Kloppersingel 91, heeft Texelbonnen, Meco-bonnen, 3 Roodbandpl. Dick Trombonnen, Bensdorp omslagen, Verkadebonnen Plaatjes van de Zuiderzee, Texel. Vecht, IJsel, Naardermeer, Haust BeschuitpL Hagzegels, Haarl. B ood en Meelfaoriekpl. van der Lindenspl. Sigarenbandjes, Turmacpunten, Slultzegels, Dit alles wil ze ruilen voor Sickesz-punten, Kwatta-ree- pen, Paddestoelenpl. of bonnen. FEBRUARI-WEDSTRIJD Inzendingen ontvangen van: Ballenbreistertje, oud 7 Jaar, Herfstkindje, oud 7 Jaar. Obione, oud 10 jaar, Krielkip, oud 10 jaar, Huib van Eek, oud 6 jaar, Goudsbloem, oud 12 jaar, Moeders Kleinste, oud 7 jaar, De Woudloooer oud 13 jaar, Schotenaartje, oud? Dui- zendschoontje, oud 9 jaar, Wouter Havenaar, oud 9 jaar. ONZE BIBLIOTHEEK. A.s. Zaterdag is dc Maart-aanvul ling tegen 2 ets. voor vergoeding van papier- en arbeidskosten te verkrij gen. In deze aanvulling zijn o.m. opge nomen de door Mevr. Blomberg be sproken sprookjes van Andersen voor de kleineren. Voor de ouderen heb lk er de Ca mera Obscura van Hiidebrand bij gedaan. Verder nog een Engelsrih book en nog vele andere mooie boe ken, in totaal 19. Zij, die zich wenschen op te geven kunnen dit doen door middel van 't hieronder vermelde inschrijvings biljet. INSCHRIJVINGSBILJET Ondergeteekende Naam: Adres: wenscht deelnemer van „O. B." te worden en wenscht alle mogelijke inlichtingen zoo spoedig mogelijk te ontvangen.. Boeken worden te lang gehouden door: 4. Reinder Lindeman, no. 131 van af 1 Februari. LIJST VAN DEELNEMERS Wil hij 't Zaterdag terugbrengen? 23. A. Prent, Twijnderslaan 3. 26. W. Klomp, Zandv.laan 139. 27. R. Bakker, Wagenweg 29 rood. 28. T. Treffers, Friezenstraat 2. 29. N. Veenstra, Kamperstraat 24. 30. J. C. v. Waard, Sterrebosch- straat 12. W. LASSCHUIT. Gr. Houtstraat 155z. Een meet>werkje. O e» Q» O C9 O Er was eens een man, die buiten wilde gaan wonen en de rest van zijn dagen in rust en vrede wilde door brengen. Hij kocht een aardig huisje met een groot stuk grond er om heen. Op dien grond stonden vijftien prachtige vruchtboomen, terwijl de grond zelf ook nog heel vrachtvaar was en overal voor gebruikt kon wor den. Je ziet op onze teekening pre- 1 cies hoe de toestand was. Je ziet het huis en daarom heen den grond «f de vijftien prachtige boomen. Toen nu de man zijn bezit eens stond te bekijken, vond hij wel dab hij eigenlijk veel te veel grond voor zichzelf alleen had en daarom be sloot hij het grootste gedeelte te ver huren. Hij verdeelde nu zijn bezit in vijf precies gelijke deelen en wel zoo dat op ieder stuk drie boomen ston den. Een stuk behield hij voor zich zelf en de vier andere wist hU voor goede prijzen te verhuren. Ziezoo, dacht hij, nu hebben mijn huurders, noch Ikzelf te klagen, want onze stukken grond zijn precies aan el kaar gelijk. Nu vraag ik jullie: hoe heeft do man nu de verdeeling gemaakt? Pro beer dat eens uit te zoeken. De vol gende week geef lk Je de oplossing. Brieven aan de Redactie van d« Kindei-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG- ZEEMAN, Marnixstraat 20. W. v. d. L. 't Gaat eenmaal zoo ln 't leven: je groeit boven de genie tingen van je jeugd uit. En dat is goed. Hoe zit dat met dien spaar- kring in Jullie jeugd-organisatie? Ja jong, kunnen wachten is werkelijk een groote deugd, vooral als men, nog jong is. ELFENBLOEMPJE. Je moogt dezen schuilnaam houden. Leuk, dat Eikeltje je vriendinnetje is. Werken jullie nu maar prettig. Ja hoor, je mag best lieve tante boven Je briefje zetten. Ik vind je postpapier beeldig. Ik feliciteer je nog hartelijk met je verjaardag. Heb je een hceriijken dag gehad? Hebben jullie met 't ont bijtservies gespeeld? Hoe oud zijn Tinus en Steintje? Ik wist niet, dat de kleine Jager je neefje was. Hoc is 't met hem? VIOLETTA. Ik dacht wel, dat je heel wat merkwaardige dingen ln Teylersmuseum zou zijn. Was je op stel goed, dat Je erover gemaakt hebt? Denk je eraan spoedig je wed- strijdwerk ln te zenden? Of heb lk het al? PAASCHHAASJE. Zoo ls hetj als jij een briefje aan mij schrijft, krijg je in de Brievenbus een briefjo van mij terug. Gezellig hè, dat Kerstroosje op school naast Je zit- Jullie maken zeker wel eens een babbeltje. Hoe vond je Woensdag de poppenkast? Wat kun je al keurig met een vulpen schrijven! JAAP A. Je bent hartelijk wel kom, Japle! PRIMULA. Je raadsels zijn goed Die heb Je maar keurig bedacht. Die vogelnaam was Juist heel gemak kelijk. Is je vogel-album al vol? Be ginnen er al kamerplanten te bloeden? Heb Je ook een tuintje? GRAAF LODEWUK. Je raad sel is goed. KATUIL. Je raadsel is goed. RIDDERSPOOR. Je raadsel ia goed. DE KLEINE KOOPMAN. JU wordt een knappe Jongen ln 't oplos sen van raadsels. De krantenbezor- ger ziet dus Vrijdag bij Jullie twee blijde gezichten. Je ingezonden raad sels zijn goed. JUFFERTJE WILDZANG. 't Be dankje voor Julietje was er bij in geschoten. Dc zal het nu doen. Ik had echt een standje verdient. Ken je geen Rubriekertje, dat je wtl hel pen met 't oplossen van spreekwoor den. 'k Voel niet veel voor Je plan netje, omdat ik niet van na-apen houd. Snap Je 't? DE KLEINE CHAUFFEUR. Ik ben je heusch niet vergeten. Had je de vorige week mei je naam onder je briefje gezet? Je bent een bovenst beste chauffeur, dat je den kleinen Koopman tijdens zijn ziekte gezel schap hebt gehouden. Kom Woens dag maar eens bij me, dan kan ik jo misschien wel aan 't gevraagde hel pen. W. L. Prettig ook voor Jou, dat 't concert zoo goed geslaagd is. Nog prettiger, dat je nichtje weer gezond is thuis gekomen. De sprookjes van Andersen is lectuur voor de ouderen. Tom Du-m en Kaboutertje Eigenwijs zijn aardige verhalen voor de klein tjes. Van onbekende boeken mag Je

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 24