WAT ONZE EERSTE KLASSER! HET TIENJARIG BESTAAN VAN „ZEEMEEUWEN" BESLISSING Z.F.C.-BLAUW WIT TWEEDE KLASSE B Ajax kampioen van Afdeeling I. E.D.O. uitgeschakeld. Z.F.C. en Blauw Wit moeten een beslis singswedstrijd om het kampioen schap in Afdeeling II spelen. V. S. V. wint van Excelsior. Haarlem speelt tegen A.D.O. 22 gelijk. H.F.C. behaalt wederom een klinkende overwinning, thans op V U.C. Zand voort eindigt het seizoen met een nederlaag. DE UITSLAGEN AFDEELING L Eerste klasse: Ajax—Sparta 3—0 V. S. V.—Excelsior 3—1 HaarlemA. D. O. 22 Hilversum—H. B S. 3—2 Tweece klasse A. Alcm. Vlctrix—K. F. C. 0—0 D. W. S.—Z. V. V. 0—3 V. V. A.—W. F. C. 0—5 West Frlsla—H. R. C. 2—2 SpartaanHollandia 20 Tweede Kiasse B. Ba- A. F. C. 15 H. C.Zandvoort 42 Derde klasse A. A. P. G. S.—O. S, V. 6—1 Helder—K. V. V. 0—1 McervogelsPurmersteijn 41 Derue Kiasse B. O. V. V. O.—O. D. E. 2—1 T. H. B.—D. S. V. 2—2 KinheimHortus 51 Vierde klasse C. E. D. W.Heomskerck 22 E. H. S.Beverwijk 06 Reserve eerste klasse. Blauw Wit 2—A. F. C. 2 2—0 Hilversum 2—Stormvogels 2 21 E. D. O. 2—R. C. H. 2 1—1 Reserve aerae klasse A. Z. F. C. 3—Q. S. C. 2 6—3 A.S. ZONDAG OP HET H. F. C.-TERREIN. We hebben hedenmorgen aan den eompetitlelclder van den Kon. Ned. Voetbalbond gevraagd, op welk ter rein de beslissingswedstrijd, dien Z.F.C. en Blauw Wit om het kam pioenschap van Afdeeling II moeten spelen, gespeeld zal worden. Hij antwoordde ons, dat die a.s. Zondag op het veld van H.F.C. te Haarlem plaats zal hebben. Een buitenkansjo dus voor onze voetbalminnende stad genooten. 0—2 3—5 4—1 0—3 4—2 1—2 2—2 2—1 2—0 4—0 1—3 6—4 3—5 4—1 1—2 14 5—1 5—5 2—1 AFDEELING II. Eerste klasse Z. F. C.—E. D. O. H. V. V.—Blauw Wit V. U. C.—H. F. C. Hermes-D. V. S.'t Gooi Tweede klasse A: Merwede—D. H. C. V. I. O. S.—B. M. T. OvermaasS. V. V. R. F. C—S. V. W. Tweede klasse B: XerxesO. D. S. UnltasGouda U. V. V.—Steeds Hooger Derde klasse A. HillinenL. F. C. AlplilaG. S. V. U. V. S.Laakkwartier Reserve eer^e klasse D. H. C. 2—V. O. C. 2 Feijenoord 2Sparta 2 AFDEELING III. Eerste klasse. Robur et Velocltas—Tubantia P. E. C—Z. A. C. Vitesse—A. G. O. V. V. HeraclesEnschedé AFDEELING IV. Eerste klasse. L. O. N. G. A.—Eindhoven RoermondN. O. A. D. AFDEELING V Eerste klasse: Leeuwarden—Be Quick. RANGLIJSTJES. AFDEELING L Eerste klasse: ees. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. 5 0-19 1.47 41-27 1.25 37-40 1 19 43-35 1.13 43-37 1.06 33-36 1.— 48-50 0.94 34-39 0.94 32-39 0.81 34-73 0.29 AFOEELING II. Eerste klasse: Ajax 17 11 3 3 25 A D. O. 16 7 6 3 20 Hilversum 16 8 3 5 19 R. C. H. 16 7 4 5 18 H. B. S. 16 7 3 6 17 V. S. V. 17 6 5 6 17 Excelsior 17 6 4 7 16 Sparta 16 5 4 7 J5 D. F. C. 16 4 5 7 13 Haarlem 17 1 3 13 5 Haarlem-A. D. 0. (22) De roodbroeken hebben Zondag aan Ajax een grooten dienst bewezen, door aan A.D.O. een punt te ontnemen, waardoor de Amster dammers kampioen in hun afdeeling werden. Dit gelijke spel zegt voor Haarlem heel veel, want het dient gezegd te worden, dat AD.O zelfs meer kreeg dan haar toekwam. Weliswaar verkreeg A.D.O. na de rust een 20 voorsprong, maar dit was zeer tegen de verhouding ln. Haarlem had reeds vóór rust het beste van het spel gehad en de blanke stand, waarmee de rust kwam, was in hoofdzaak oorzaak van zwak schieten van het binnentrlo der Haar lem-voorhoede. De roodbroeken zijn zonder Onkenhout er. stellen zich als volgt op: Kaan, W. van Daaien, Huysmans, P. van Daaien, Blesnaar, Vreeken, B. Kammeijer, Verwaal, Breeuwer, Oldenburg. Van Poianen. De roodbroeken trappen af en spelen on middellijk enthousiast, wat een verblijdend teeken is, want Juist dit werd den laa.ster. tijd in de ploeg gemist. Het gcheele elLal geeft zich nu geheel. Elk oogenbhk is de bal bij een Haanem-speler. Vooral W. Tap bij A. D. O. ondervindt dit. Steeds Is P. van Daa ien bij hem, om hem geen schietkans te ge ven. De A. D. O.-vooinoede is dan ook vrjj ongevaarlijk. Bieshaar verricht zijn taak als spil naar bchooren, want nu heipt hij zoowel voor als achter; zijn hinderlijk dóórdringen naar de voorhoede komt thans niet voor. Haarlem is dan ook doorloopend ln de meerderheid; Quax wordt steeds aan het werk gezet, terwijl Kaan het voorloopig vrij rustig heeft. De A. D. O.-keeper verricht zijn werk naar behooren; steeds weet hij het ge vaar te keeren. Weliswaar heeft hij ook het geluk aan zijn zijde, want eenige goeie kan sen worden naast geschoten, terwijl Breeu- wer eens, alleen voor hem staande, toch nog naast schiet. Zonder dat wordt gescoord breekt de rust aan. In de tweede helft onderneemt A. D. O. direct een ge aanva "-en: reeds na e3nige mi nuten is het de middenvoor Van Osch, die aan AD.O. de leiamg geelt (0li. Geheel niet ontmoedigd vallen de rood broeken aan; Quax krijgt het bijzonder druk. Een hard schot van Kammeijer wordt door een der Haagsche backs met de hand ge stopt, doch de toegestarie strafschop wordt door Kammeijer naast geschoten. Niettegenstaande dezen tc-genslag blijven ie roodb-oeken enthousiast doo s-? n: ze.f als Van Osch met een goeden kopbal A.D.O.'s, ;eiding vergroot, geelt Haanem zich niet ge wonnen. Steeds wordt door de roodbroeken met geestdrift aanval op aanval opgezet; vooral de duels tusschen Kammeijer en Breitner trekken de aandacht. Ongeveer tien minuten vóór het einde heeft eindelijk Haarlem zeer verdiend succes als Verwaal met een goed schot Quax het nakij ken geeft (12). De spanning stijgt nu ten top; steeds trekt Haarlem ten aanval. Tap Sr. heeft geen prettigen middag; voortdurend is het P. van Daaien, die hem den bal ontfutselt. Vijf minuten vóór het einde plaatst Van Daaxen Sr. naar Verwaal; deza zendt het leder onmiddeliijk door naar Van Polanen, die op zijn beurt met een hard schot Quax het nakijken geeft <22). Een geweldig gejuich weerklinkt na dit doelpunt. A. D. O. tracht de laatste minuten het spel te forceeren, maar ook hierin vindt zij een Haarlem-elftal, dat paraat is. De roodbroeken komen dan ook geenszins in de minderheid. Het einde komt tenslotte met een gelijk spel, waarmede A. D. O. zeker tevreden mag zijn. En nu, roodbroeken, als het spel In de a.s. promotiewedstrijden van dit gehalte is, dan behoeft men de toekomst nog niet duister in te zien. De roodbroeken hebben met dit resultaat het bewijs geleverd, dat zij toch ook nog wel tot goede dingen in staat zijn, al moeten we hier dadelijk aan toevoegen, dat het spel van A. D. O., zooals ze dit gisteren liet zien, allerminst aan dat van een kampioensclub deed denken. Haarlem heeft haar alouden naam, dat zij zelf geen kampioen kan worden maar wel een kampioenscandidaat kan laten struikelen, wederom eer aangedaan. De overwinningen worden nu zeker voor de degradatie-competitie bewaard. V. S. V.-Exce!sior (3-l) Iedereen, die te twee uur het terrein van V.S.V. betrad, kon bij den eersten oogopslag al zien, dat de wedstrijd, die er gespeeld zou worden, van weinig invloed op de compe titie van afdeeling I was. Ongetwijfeld is dit seizoen geen enkele op het V.S.V.-terrein gespeelde wedstrijd zoo schaars bezocht geweest, als deze. Vooral de overdekte tribune vertoonde groote ga pingen. Onder scheidsrechter Lissauer stellen de volgende elftallen zich op: V. s. v.: Van der Wint, de Bakker, v. d. Griendt, Heiligers, v. d. Pieterman. Demmers, Koning, de Koning, Wolf, H. Heyerman, Hillekamp Excelsior: Taffijn, Bak, Bouter, Stolk. Manssen, Mout, Grobbe, Smaal, Pols, Achterberg. Bund. Na eenige heen-en - weer getrap komt de eerste serieuze aanval van den kant der thuisclub en wel door goed werk van Hil lekamp. Deze zet fraai voor het doel der Rotterdammers. Heyerman snelt toe, maar even voordat deze den bal in het net kan deponeeren grabbelt Bund dien voor z'n voeten weg. Er wordt in een snel tempo ge speeld, zonder dat er echter grootsche dingen worden verricht. V.S.V. is iets sterker. Han dig werk van Heyerman stelt Hillekamp in de gelegenheid een mooi schot te lossen, dal echter door Achterberg wordt gestopt. Van der Pieterman doet op de spilplaats goed werk. Af en toe 5 zijn spel te agressief, ten koste van de. verdediging. Een goede aanval van Eexcelslor besluit Bouter door vlak voor het doel staande, naasta te schieten. Een tweetal hoekschoppen aan belde zijden leveren geen resultaat op. Door slecht schieten gelukt het vooralsnog V.S.V. niet, haar derheid in een doelpunt om te zetten. Het eerste doelpunt komt als na goed opbrengen van de Koning, Koning den bal bijna van de doellijn af vóór het doel dervRotteij^f'™: mers plaatst, waar Heyerman hem slechts voor 't inkoppen heeft (1—0). Langen tijd na dit doelpunt gebeurt er weinig bijzoniers. V. S. V.blijfthet spe1 jj®; heerschen. Toch komt het tweede doApun. in het doel van v. d- Wint, ni. als Stoik na eenlg gedraai den bal mooi vrij maakt en dien naar binnen speelt, waarvan Bouter, de gevaarlijkste aanvaller van Excelsior een dankbaar gebruik maakt 1—1. Langzamer hand komt nu ook Excelsior opzetten. Vooral Bak en Bouter geven de verdediging der thuisclub veel werk. Als v. d. Wint ejnmaal een schot heeft opgevangen laat hij den bal vallen. V. d. Griendt weet echter het gevaar te bezweren. Een keihard schot van Bak, vun grooten afstand gelost, kan v. d. Wint nog. bijtijds bereiken. De verdediging van Excel sior is in goede conditie. Voor de rust worUrt. er niet meer gedoelpunt. Na de rust is het weer V. S. V. die den eer sten aanval onderneemt. V. d. Pieterman plaatst het leer naar Heyerman, maar Ach terberg zendt den bal retour. Een enkele maal zien we Manssen een zijner snelle soio- aanvalen ondernemen, maar ook dit brengt geen resultaat. De strijd heeft dan weinig aantrekkelijks. De voorhoede der thuisclub brengt, er weinig van terecht, zoodat het op brengen van de middenlinie steeds op niets uitloopt. Koning is wei de beste van de aan- valsllnie. Een mooi schot van hem rolt juist over de lat achter het doel. Heyerman maakt een fraai doelpunt door met z'n rug naar Bund staande, den bal in te schieten. Dit doelpunt wordt echter wegens buitenspel ge annuleerd. Uitstel van executie, want spoe dig daarop stelt de Koning Heyerman ln staat, mat een kalm schot Bund, die de si tuatie verkeerd beoordeelt, te passeer en. 2-1. De aanvallen van V. S. V. worden talrijker en gevaarlijker en indien Wolf z'n schoten wat beter had gericht, zouden er eenige doelpunten 'meer gekomen zijn. Pols moet wegens een knieblessuur het veld verlaten, waarna de zevende Invaller het veld be treedt Plotseling zien we Hillekamp het luchtruim doorklieven, doordat hij volgens de regelen der kunst door een Rotterdammer geschept wordt.. Met een smak komt hij op den grond en blijft liggen. Gelukkig is hij spoedig weer op de been. Dit kost den Rotterdammers een penalty, die Wolf kalm en naar onze mee ning niet onhoudbaar langs Bund trapt. 3-1. V.U.C.-H.F.C. (3-5) In een vlot gespeelden wedstrijd, waarin H. F. C. met invallers uitkwam voor Van der Meulen, Van der Lee, Kruyt en Van Beem, heeft H. F. C. zich sterker dan V.U.C. ge toond. Bij V.U.C. hielden de voorhoedespe lers den bal te lang bij zich; dit was bij H. F. C. juist het tegendeel. Daardoor was het voorhoedespel van H. F. C. sneller en vooral gevaarlijker, wat zij trouwens ook bewezen hebben met een 1—5-voorsprong. Daarna kwam er een inzinking bij H. F. C. V.U.C. wist hiervan te profiteeren door tweemaal te scoren. De uitslag 35 geeft echter wel de juiste verhouding weer. Als professor Snapper laat beginnen, zien wij H. F. C. als volgt opgesteld: Van der Togt, Wamsteker, Van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, P. Jongeneel, De Ruyter, Reydon, Hagenaar, Lamp. Van Pareeren. De wedstrijd begon met een offensief van V.U.C., maar haar voorhoede wist niet te doelpunten. Toen kwam H. F. C. opzetten; vele goede aanvallen werden opgezet tot na 20 minuten spelen Reydon voor H. F. C. wist te scoren. (01). Wei trachtte V.U.C. nu op te halen, maar dit lukte haar pas ongeveer tien minuten ia ter, toen uit een corner één der halfs fraai inkopte. (11). Nog vóór de rust nam H. F. C. echter weer de leiding door Lamp. Uit een scrimmage voor doel zette Lamp flink door en van dichtbij scoorde hij H. F. C.'s tweede doel punt (12). Spoedig hierna was het rusten. Na de rust zit H. F. C. direct flink op den bal; zij was iets sterker dan V. U. C. Uit een aanval van links schoot Hagenaar hard in; de keeper stopte het schot wel, maar kon den bal niet wegwerken; De Ruyter wist daarop gemakkelijk te scoren (13). V. U. C. zette er nu alles op om in te ha len, doch haar aanvallen waren niet vol doende beheerscht. Er werden eenige kansen gemist en ook wist Van der Togt zijn doel uitstekend te be waken. Vooral de voorzetten van den Haagschen rechtsbuiten gaven hem eenige moeilijk heid, doch hij wist ze toch alle te onder scheppen. H. F. C. bleef echter uiterst gevaarlijk; verschillende goed opgezette aanvallen wer den ondernomen. Bij een dezer aanvallen wist Hagenaar met een mooi schot den stand voor H. F. C. op 14 te brengen. V.U.C. vond het nu toch wel wat al te bar; er werd alles geprobeerd om den achterstand in te halen, doch voorloopig gaf H. F. C. hiertoe geen gelegenheid. H. F. C. kwam toen weer opzetten; ver schillende aanvallen werden ondernomen; de V.U.C.-keeper Van der Meer, moest ook verschillende schoten stoppen. In de H. F. C.-voorhoede werkte Lamp vooral zeer hard; hij had dan ook zoowaar nog eenmaal succes, toen hij bij flink door zetten van links een mooi zuiver schot in den linkerhoek loste, dat de keeper tever geefs trachtte te stoppen (15). H. F. C. vond het nu voorloopig blijkbaar welletjes; zij verslapte leelijk. V.U.C. was nu veel sterker, doch de H.F.C. achterhoede, keeper en halfbacklinie verde digden uitstekend, waarbij speciaal Van der Togt, Wamsteker" en P. Jongeneel uitblon ken. Toch wist V.U.C. een tweede doelpunt te maken (25). V.U.C. kwam nu geregeld op het H. F. C.- doel afstormen en zoowaar wist zij nogmaals van de inzinking van H. F. C. te profiteeren door Dill, die er met een hard schot 35 van maakte. H. F. C. zag toen het gevaar in en begon zelf weer aan te pakken. V.U.C. had nog één maal pech, toen een mooie kopbal vlak over de lat ging. Toen de scheidsrechter tijd floot, had H. F. C. den wedstrijd welverdiend gewonnen. Ook den returnwedstrijd heeft H. F. C. alzoo weten te winnen. De laatste wedstrijden hebben in den competitiestand een zoodanige verandering gebracht, dat H. F. C. thans no. 5 op het ranglijstje staat met nog een te spelen wed strijd, thuis tegen Stormvogels. ItRMI'iniiliinRlllllBlllllllllllRIfllHRIIRIHlIIBinBIIlilUlliiiflHIiyiilllllUillllUnillllUllMBlBlIllMllllIHi'riSiQ Z. F. C.-E. D. 0. (4-1) Zoo is dan door deze nederlaag het kleine kampioenskansje, dat E.D.O. Zondagmorgen, nog had, geheel verspeeld. Begrijpelijkerwijze bestond er voor dezen, wedstrijd van Z.F.C.'s kant groote belang stelling. Het terrein was dan ook geheel uit verkocht; de loketten werden zelfs een kwartier vóór het aanvangsuur gesloten. De wedstrijd wos vooral in de eerste helft zeer spannend, maar toch kwamen de doel punten te gauw om de ware spanning er in te houden. De wedstrijd was vooral in de eerste helft helft voor de Haarlemmers verloren, want een 40 achterstand tegen Z.F.C. beteekent zoo goed als verloren. Lates we evenwel dadelijk hieraan toevoe gen, dat de Zaandammers deze overwinning volkomen verdienden, al is de uitslag een weinig geflatteerd. Door deze overwinning is Z.F.C. toch nog geen kampioen, want Blauw Wit heeft ook 24 punten, zoodat Z.F.C. en Blauw Wit een beslissingswedstrijd moeten spelen, om uit te maken wie van beide kampioen van af deeling II zal worden. De leiding was in handen van scheid*- rechter Mr. van Bisselick. De volgende elftallen komen tegenover elkaar: Z.F.C.: Kuiper, Fijma, Van 't Kaar, Rep, Klopper, Bakker, Lust, Steens, Hoogmoed, De Maar, v. d. Kolf. E.D.O. '"«ome, Perukel Jr., Steffens, Van der Hurk, Koenew C. v. d. Laan, Dinkla, Perukel Sr., Boeree, Kuyl, Van den Berg. E.D.O. wint den toss en kiest het voordeel van zon en wind. Niettegenstaande dit nadeel neemt ZTC. direct het spel in handen; E.D.O. wordt op eigen helft terug gedrongen. De spanning in en om het veld is begrijpe lijk zeer groot. De Zaandammers hebben al gauw reden tot juichen, als Hoogmoed een ver schot in zendt, dat Van den Berg verrast (10). Dan gaat E.D.O. zich ook roeren; het Z.F.C.-doel komt in gevaar. Maar deels door slecht schieten, deels door goed verdedigen van Van 't Kaar c.s. blijven doelpunten uit. Bij Z-F.C. wordt met ongekend enthou- sisme gespeeld, waardoor zij steeds eenigs- zins in de meerderheid is. Vooral de Zaandamsche vleugelspelers zijn zeer snel en daar zij dikwijls aan het werk worden gezet, dreigt er steeds gevaar voor het E.D.O.-doel. Als Lust weer eens een goeden voorzet geeft, die op den linkervleugel komt, weet Z.F.C. voor de tweede maal te scoren (20). Toch geeft E.D.O. het niet op, maar het loopt de Haarlemmers in deze periode werke lijk niet mee. Dan komen de Zaandammers weer sterk opzetten en wederom uit een voorzet van Lust scoort Van der Kolf ten derden male (3-0). Nog is het de Zaandammers niet genoeg: Lust smaakt het genoegen, om aan zijn club een veiligen voorsprong van 40 te geven- Met dezen voor E.D.O. hopeloozen stand breekt de rust aan, In de tweede helft is Van der Laan door Swart vervangen. Vol goeden moed wordt er door de Haar lemmers begonnen. Verschillende goede aan vallen worden er op het Z F-C -doel onder nomen; uit één hiervan weet Oome dan een verdiend tegenpunt te maken (41). Door dit succes aangemoedigd weet E.D.O. even een kleine meerderheid te bewerken. Vooral Dinkla speelt in deze periode heel verdienstelijk. Jammer is het, dat Koene te weinig aan het werk wordt gezet, want de linkervleugel krijgt werk te over, en daar de Z.F.C.-verdediging zich daarop heeft inge steld, blijft succes voor E.D.O. uit. Ook Z.F.C. geeft steeds goed partij, maar de ED.O.-verdedlging is in de tweede helft heel goed op dreef en is niet meer te pas- seeren. Een vrije trap op het Zaandamsche doel, door Dinkla genomen, gaat over. Succes blijft verder aan beide kanten uit. Met een verdiende Z.F.C.-overwinning komt met onveranderden stand het einde. Een druk bezochte receptie. Z. F. C. 18 11 2 5 24 Blauw Wit 18 9 6 3 24 Feijenoord 18 9 3 6 21 E. D. O. 17 7 4 6 18 H. F C 17 6 5 6 17 Hermcs-D.V.S. 16 5 6 5 16 H. V. V. 18 7 3 8 17 Stormvogels 17 6 2 9 10 14 't Gooi 18 6 2 14 y. u. c. 17 4 1 11 9 Dat het feest van „Zeemeeuwen" niet on opgemerkt is gebleven, bleek Zaterdagmiddag wel overduidelijk bij de receptie. Een gezel lige drukte, een steeds groeiende bloemen massa. een overstelpende stroom brieven en telegrammen en een eindelooze rij sprekers. Uit alle kringen kwamen de gelukwenschen binnen. Namens het gemeentebestuur van Zandvoort en de Vereeniging „Vreemdelin genverkeer" was Ds. N. Padt aanwezig, de K. N.V.B. had een gelukstelegram gestuurd, ter wijl het dagelijksch bestuur van den H.V.B. vertegenwoordigd was door de heeren Van der Aart en Kluit. Verder noemen wij nog de voetbalvereeniging „Zandvoort", de Zand- voortsche Handelsvereniging, Onderling hulpbetoon, de Zandvoorsche muziekkapel, de Forensenvereeniging enz. In totaal waren zeker wel een twintig bloemstukken binnen gekomen; vooral dat van H.F.C. was bijzon der mooi. Bijna alle Haarlemsche en vele andere verenigingen hadden gelukstele grammen gestuurd, terwijl het bestuur van den Noora-Hollandschen Voetbalbond de aardige attentie had aan den heer Rauch, voorzitter van Zeemeeuwen, een keurlgen voorzittershamer aan te bieden. Dat het Zeemeeuwen-bestuur, maar vooral de heer Rauch, een drukken middag had is begrijpelijk. Met een benijdenswaardig ge mak en een rijke woorden-keus werden de vele toesproken door den voorzitter beant woord. Dc feestavond. Een voornaam gedeelte van de feestelijk heden was natuurlijk ook het feest, dat 's avonds in „Monopolc" plaats had, Na een openingswoord door den voorzitter der feestcommissie, den heer De Jong, ging praeses Rauch in een korte samenvatting nog even de geschiedenis der vereeniging na- Ver volgens had de huldiging plaats van de „roem van Zeemeeuwen", het vijfde elftal. Dit elftal, dat zoo mooi het kampioenschap van zijn afdeeling veroverde is het zelfde dat vorig jaar kampioen werd van de junior- afdeellng van den H.V3. Door mej. Rauch, de dochter van den voorzitter, werd een groote krans aangeboden; een onderscheiding die ten volle verdiend is- Van dit elftal kan Zeemeeuwen nog veel verwachten! Nog was het officieele gedeelte niet afge- loopen. De heer Drayer, secretaris van Zee meeuwen, werd onder daverend applaus tot eerc-lid benoemd, terwijl alle bestuursleden buitengewoon verrast werden door een blij vend aandenken, door de leden aangeboden. Maar nu kon dan toch het vroolijke deel beginnen! Er werd tooneel gespeeld, voor gedragen, gedanst, gemusiceerd; er was een verloting en vele andere attracties, kortom het was een feest dat klonk als een klok- De feeststemming zat er zóó ln, dat het drie uur was voor men het wist. Maar toen was het dan toch tijd om naar huis te gaan. Het was een zeldzaam goed geslaagd feestl ZeemeeuwenRampioenselftal R.C.H. (3—6). Tot besluit van de feestelijkheden natuur lijk een voetbalwedstrijd. Als tegenpartij fungeerde een combinatie van R C H„ waar van de meeste spelers indertijd deel uitmaak ten van het elftal, dat eenige jaren geleden het kampioenschap van Nederland behaalde. Dat dezen het nog niet verleerd waren, on dervonden de Zeemeeuwen al spoedig. Met de grootste moeite en met inspanning van alle krachten wist Zeemeeuwen het spel vóór de rust vrij verdeeld te houden. Een humo ristisch moment was het toen Keur een schitterend schot loste, dat juist in den bovenhoekvan zijn eigen doel belandde. Aan den anderen kant miste Zeemeeuwen een penalty, zoodat RC H. met den 23 voorsprong, met rust behaald, tevreden zijn mocht. Na de rust had Zeemeeuwen den wind mee, maar het spel der thuisclub zakte lang zamerhand af. R.C.H. daarentegen, dat niet gefuifd had, speelde steeds beter, vooral ook doordat Krom na rust mee speelde. Het eind van dezen, in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd kwam met een 63 over winning voor R.C.H. Na afloop bleven spelers en genoodigden nog eenigen tijd gezellig bijeen. R.CH. werd de fraaie wisselbeker overhandigd, die be schikbaar was gesteld door den heer Petro- witch en die elk jaar door de beide elftallen verspeeld zal worden. Hiermede was het feest afgeloopen. Het is alleszins geslaagd. H. V. C—Zandvoort (4—2) Na een in zeer slechte verstandhouding ge speelden wedstrijd heeft Zandvoort haar laatsten wedstrijd niet in een overwinning kunnen omzetten. Het Zandvoort-elftal was op het laatste moment nog gewijzigd. De opstelling was nu als volgt: Van der Mey, Keesman. Water, Visser, Schaap, Keur Koning, Rinkel, Koper, Moolenaar, Kraayen- oord. Zandvoort moest het dus zonder Schut. Paap en Beekhuis doen. Voor rust werd door beide partijen nog be hoorlijk gespeeld. Vóór begonnen werd, stel den beide partij en zich op, waarna stram in de houding de nagedachtenis van den dezer dagen overleden secretaris-penningmeester van den Utrechtschen Voetbalbond geëerd werd. Aanvankelijk was Zandvoort sterker. Toen Kraayenoord een goeden voorzet gaf, storm de Koning toe; hij rolde met bal en al in het net. Maar al gauw kreeg H. V. C. den gelijk maker cadeau, toen Keur door ongeoorloofd spel een penalty veroorzaakte. Zandvoort bleef sterker. Koper draalde handig om een aanstormenden back heen, waarna hij den bal kalm in doel plaatste (12). Met dezen stand kwam de rust. Zandvoort had met eenig geluk wel een grooten voorsprong kunnen behalen, want Koper schoot eens keihard tegen de lat. ter wijl A. Moolenaar eens tegen den paal had gekopt. Leek het spel voor rust nog wat op voet bal, na de hervatting werd het een verroo- nlng, die niets meer met voetbal gemeen had. Moeilijk is uit te maken aan wie de schuld lag; een feit is echter dat de wedstrijd per minuut verruwde. De jongere spelers hielden zich wijselijk op den achtergrond. Al spoedig veroorzaakte Keur een tweeden penalty, die wederom in een doelpunt werd omgezet (22). Nog schenen deze straffen niet in staat om de speelwijze van Keur te matigen, want even later werd op den rand van het strafschop-gebied weer een vrije schop tegen hem gegeven, waaruit H. V. C. de leiding nam (3—2) Waren alle goals dus tot nu toe door Keur veroorzaakt, no vier was eindelijk een nor maal doelpunt (42). Ook op het spal van H. V. C. was zeer veel aan te merken, eens trader. haar spelers zóó forsch op, dat ook aan Zandvoort een straf schop werd toegekend. Deze werd door Kees man vele meters naast geschoten. Moolenaar had er langzamerhand genoeg van gekregen: hij verliet het veld, zoodat Zandvoort met tien man verder snee'-53. Keesman stoelde nu weer vóór, Keur back en Koper half-back. Zandvoort was het laatste deel van den wedstrijd steeds sterker. Keesman passeerde nog eens mooi de verdediging, maar zijn schot werd gestopt. D? uitvallen van H. V. C. werden meestal door buitenspel onderbroken. Er werd niet meer gescoord, zoodat het eincia van deze vertoonins met 4—2 kwam.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10