De overige Eerste Klassers, Reserve le klasse. DERDE KLASSE B. VIERDE KLASSE C. Haarl. Voetbalbond. Zaterdagmiddag* Competitie. Buiten de Competitie. R.*K. FEDERATIE. DÏOC. R.*K. HAARL. VOETBALBOND. Voetbal in Engeland. KORFBAL. Ned. Korfbalbond Haarl. Korfbalbond. ZWEMMEN. Schaatsenrijden. RUGBY. HENGELEN. AjaxSparta (30) De belangstelling voor dezen wedstrijd was geweldig. De Ajacieden zijn spoedig in den aanval; na 6 minuten komt Ajax' eerste goal van den voet van Van Reenen (10). Een half uur later volgt het tweede, we derom van denzelfden speler. (20). De po.terdammers trachten nu het spel te for- ceeren. Viergever lost een gevaarlijk schot op doel, dat echter weer veilig wordt wegge werkt. Voor rust komt er geen wijziging meer in den stand. Na de pauze komen de Rotterdammers meer opzetten. Succes blijft echter uit. Het spel is veel minder fraai dan vóór de rust. Het derde doelpunt voor de rood-wit ten komt dan vrij onverwacht als Sparta's rechtshalf bij de verdediging keihard in eigen doel trapt (30). Dank zij het gelijke spel van Haarlem en A. D. O. zijn de Amsterdammers door deze 3—0-zege afdeelingskampioen. HilversumH. B. S, (32) Na een kwartiertje hebben de „kraaien" reeds een 02-voorsprong. Na de rust ston den de partijen na tien minuten op gelijken voet. Hoewel de Hagenaars in de meerder heid waren, wist Hilversum desondanks de overwinning te behalen. Van de Haagsche spelers moet voortal Jaap Reeder worden vermeld, terwijl de backs Denis en Vermetten in internationalen vorm waren. H. V. V.—Blauw Wit (0—2) H. V. V. dat met vier invallers speelt, valt het eerst aan. Blauw-Wit neemt, al spoedig de leiding, doch slaagt er voor rust niet in, deze meerderheid tot uitdrukking te brengen in een of meer doelpunten. De Amsterdam- sche verdediging heeft weinig moeite zich de aanvallen van de Haagsche voorhoede, die weinig talrijk zijn, van het lijf te houden. De rust gaat in met blanken stand. Na de hervatting valt Blauw-Wit weer krachtig aan, doch de H. V. V. verdediging weert zich flink. Smit scoort dan na een goed opgezetten aanval het eerste Amster- damsche doelpunt (01). Ferwerda maakt er vijf minuten later 02 van Daarna blijft de stand ongewijzigd. Hermes-D. V. S.'t Gooi (41) De Schiedammers zijn iets sterker. Kort voor rust scoort Van Es uit een voorzet van Seheffer. (10). De Gooiers treden na de rust krachtiger op, doch Van Beek begaat in het beruchte strafschopgebied een overtre ding. Van der Vaart benut den strafschop en het is 20. Van der Griendt verhoogt den voorsprong tot 30. Het Gooi weet de eer te redden, waarna H.D.V.S. een vierde doelpunt laat volgen. (41) E. D. O. 2—R. C. H. 2 (1—1) Zondagmorgen had op het E-D.O.-terrein bovengenoemde wedstrijd plaats. R.C.H. heeft het voordeel van den wind en is hierdoor gesteund het eerst in den aan val. Maar het schieten is zwak van de R. C. H.-^vooihoede, waardoor de E.D.O.-achter- fcoede gemakkelijk werk krijgt. Toch weet R.C.H. te scoren uit een penalty (10). Verandering komt er in den stand niet voor rust. De tweede helft is hoofdzakelijk voor E. D. O. maar de R.C.H-verdediging is in uit stekende conditie. Als Steffens met Koene van plaats verwisseld heeft, heeft eerstge noemde spoedig succes (11). ED.O. blijft steeds het beste van het spel behouden; de enkele R.C.H.-aanvallen wór den gemakkelijk door de E.D.O.-verdediging afgeslagen. Verandering komt er in den stand niet meer. Met onveranderden stand komt het einde. T. H. B.—D. S. V. (2—2) Door dit gelijke spel is T.H.B. practiseh gesproken buiten gevaar. Wel kan D.S.V. nog gelijk komen, maar daar zij nog tegen O. V. V. O. moet spelen, is dit zoo goed als bulten gesloten. Ondertusschen een mooi resultaat van het Haarlemsche elftal, dat in het begin van dit seizoen zoo'n belangrijk spelers- verlies leed Op heel gelukkige wijze nam D. S. V- al spoedig de leiding. De linksback van T. H. B. wilde terugspelen op zijn keeper, maar daar deze naar voren was geloopen, verdween de bal Langs hem heen kalmpjes in doel. In plaats van zich door dit doelpunt te laten ontmoedigen, zette T.H.B. er alles op om op te halen en steeds talrijker werden de aanvallen. Bij één dezer werd een corner ge forceerd; deze werd fraai voor doel geplaatst waar Veldmeyer klaar stond om met een fraaien kopbal gelijk te maken. Hoewel voor rust T. H. B. nog wat in de meerderheid bleef, kwam rust met 11. Na rust werd het een wedstrijd vol span nende momenten. Hoewel het spel niet zoo bijster goed was, werd er door beide degra- datie-candldaten hard aan gepalet. Beide elf tallen zagen hun zwoegen bekroond met één doelpunt, hoewel T.H.B. met meer geluk wat meer had kunnen verkrijgen. Einde van dezen wedstrijd bracht dus een gelijk spel. E. H. S.Beverwijk (06) E-H.S. heeft weer eens op eigen veld een zware nederlaag geleden. Een excuus Ls echter dat ze met drie invallers moest spelen; Verbeem, Ruigrok en Vermeulen ontbra ken. E.H.S. wist door flink enthousiasme het spel voor rust gelijk op en neer te doen gaan. Na tien minuten nam Beverwijk de leiding, toen een hard recht schot doel trof. E.H.S. dat nog verschillende malen het Beverwijksche doel gevaarlijk naderde, sag geen kans om den keeper te passeeren, ter wijl ook de Beverwijksche aanvallen alle ges uit werden. Rust kwam zoodoende met 01. Ook na rust hield het gehavend E.H.S.- eLa'. nog geruimen tijd stand, maar lang zamerhand werden de aanvallen van Bever wijk talrljkei en gevaaDijker en toen dan ook na een kwartier het tweede doelpunt ontstond, was het resultaat niet meer twij felachtig. E.H.S. iiet zich hierdoor ontmoedigen en het tot dit moment zoo pittige verdedigings spel verslapte. Beverwijk kwam, geleid door den goed spelenden rechtsbinnen, steeds terug. Ge leidelijk werd de stand opgevoerd. De aan vallen van Beverwijk waren zeer productief en mede door dat het geluk aan de zijde van Beverwijk was, kwam het einde met een groote overwinning voor Beverwijk. H. V. B--elftalHaarlem 2 (13) Zondagmorgen speelde het 'bonds-eiftal van den H.V.B. een nuttigen oefenwedstrijd tegen het sterke Haarlem 2. Wij vermoeden echler, dat de elftalcommissie van den H, V. B. wel wat veranderingen in het elftal zal aanbrengen. De keeper deed wel goed werk, maar Moolenaars, die dezen keer bij Haarlem 2 in het doel stond, is ongetwijfeld beter. De backs vielen niet op, terwijl in de midden- linie Van Putten een uitstekenden wedstrijd speelde. Tiggelman, die later voor De Roode inviel, deed eveneens goed werk. De voorhoede was zeker het zwakste deel van de ploeg; haar spel hing als droog zand aan elkaar, terwijl de vleugels veel te veel genegeerd werden. Haarlem 2 speelde een goede partij, maar geloofde het na rust wel, toen ze een flin- ken voorsprong had- Het H V.B.-elftal had elf aparte voetbal lers, terwijl Haarlem 2 meer een geheel vorm de. De elftallen waren als volgt: Haarlem 2: Moolenaars, Boot, Van der Valk, P. Muringer, D. Hcutkooper, De la Mar, Kiipp, Groeneveld, Levy, Tuinman, Healy. H.V.B.-elftal: Wiarda (Damiat-en), Van de Kasteele (I.V.O.), Fortgens (Schoten), Jongkind (I. V. O.), Notrot (Ripperda), Jansen (E.D.O.), De Roode (Ripperda), Van Putten (Damlaten), De Goede (D.W.O.), Zandstra .(E. D. O.), Van Dijk, (Hillegom). Na den affcrao zit Haarlem direct voor het doel van den H.V.B. Een uitstekende corner van Healy wordt door Groeneveld rakelings overgeschoten. Bij een aanval van Haarlem geeft Levy een goeden center aan Klipp; deze zet voor en Groeneveld schiet ineens in (01). Bij één der weinige H.V.B -aanvallen, lost Jongkind een hard schot; Moolenaars weet het bijna onhoudbare schot echter te stop pen. Uit een voorzet van Groeneveld, brengt Levy den stand op 02. Even later maakt Groeneveld er 03 van. als hij een voorzet van Healy benut. Dit doelpunt ontstond door talmen van Zand stra. Even vóór rust valt De Roode uit; Tiggel man (Haarlem) valt in. Vóór rust gebeurt er echter niets bijzonders meer. In de tweede helft komt het H.VJ3.-elftal er beter in. Eenige goals worden wegens off side ge annuleerd, maar ten slotte weet Notrot me' een zeer hard schot de eer te redden (1—3). In den stand komt verder geen verande ring meer. De Uitslagen. 3—1 2—2 2—1 1—6 Haarlem 2—H. V. B.-elftal Voor de competitie: II A: T.HE. 2Schoten 2 a IT B: Bloemendaal 4Schoten 3 II C: E.H.S. 2-D.O A. E.D.O. 5Haarlem 5 (uitgesteld) II D: R.C.H. 6Zandvoort 2 24 Haarlem ft-HE.C. 4 2—5 m A: Stormvogels 5E.H.S. 3 30 (gestaakt). III B Schoten 4—Damlaten 3 31 III C: Kihheim 4Spaarnevogels 3 43 Kennemers 4—D.W.O. 4 60 III D: Zandvoort 5Hillinen 2 36 III E: Zandvoort 4D.I.O. 3 (D.I.O. n. o.) JUNIORES. Afd. A D.I.O.R.C.HS H.F.C.Beverwijk E.D.O aHaarlem a 0—18 7—2 2—1 Afd. B: R.C.H. C-TEE. 6—4 D.W.O.—Bloemendaal b 7—7 Zandvoort bHaarlem b (Haarlem n.o.) HillegomED.O. b uitgesteld. Adspiranten, V.E.W.Bloemendaal a 00 R.C.H. b—Haarlem b 1—0 Zandvoort a—Vliegende Vogels a 2—2 Zaterdagmiddag-competitie. Tweede JeugdUlysses 53 V.V.Y.Kennemerland 22 Kennemerland 3Ulysses 3 52 Telefonia—R.C.V. 2 5—1 V. V. IJKennemerland (22) Onder leiding van den heer Chr. Klerk wordt deze wedstrijd gespeeld. De elftallen ontloopen elkaar niet veel in kracht, er volgt dan ook een gelijkopgaande strijd. Beide doe len worden onder schot genomen, doch de doelverdedigers zijn voor hun taak berekend. Bij een schermutseling voor het doel van de thuisclub bemachtigt Kennemerland's rechts buiten Stoute den bal en scoort met een hard schot. (01). In de tweede helft maakt de middenvoor Plokker, die een uitstekende partij speelt, ge lijk. Fraai combinatiespel van den Kennemer land-aanval levert een keurig doelpunt van Langere is op: de gasten leiden dus met 21. Als één der backs het leder op den schoen van Plokker kopt. bedenkt deze zich niet en brengt den stand op 22. Hierin komt geen verandering meer. B. V. C.-VeteranenBloemendaalsche Politie (14) Zaterdagmiddag werd op het terrein van de B. V. B. aan den Brederoöeweg te Bloe mendaal een voetbalwedstrijd gespeeld tus- schen een veteranen elftal van de B.V.C. en het Bloemendaalsche politie-ehtal. De wedstrijd eindigde met een 41 over winning voor de politie. TramvogelsIJ. F. C. (18) De Tramvogels waren genoodzaakt om met verschillende invallers den strijd aan te bin den tegen het zeer sterke en goed spelende IJ. F. C. Reeds terstond na den aftrap neemt IJ. F. C. het spel in handen; de Tramvogels-ach terhoede krijgt volop werk. Geruimen tijd voorkomt zij erger, doch na een kwartier opent IJ. F. C. de score, welke zij tot 50 in haar voordeel weet op te voeren. De kee per der thuisclub was in deze periode niet bijster gelukkig door vier ingeschoten ballen zelf in zijn doel te stompen. Bij een der sporadische aanvallen dei Tramvogels valt hun een penalty ten deel; deze strafschop wordt door den LJ. F. C.- doelman keurig gehouden en corner gewerkt: de hoekschop levert niets op. Vóór rust weet IJ. F. C. den voorsprong tot 07 te verhoo- gen. Na het kopje thee hebben beide ploegen van doelverdediger verwisseld; thans komen de Geeltjes goed in den aanval, hoewel zij niet bijzonder gevaarlijk zijn. Toch gelukt het hun rechtsbinnen om op fraaie wijze de eer te redden (17). De Tramvogels krijgen kort hierop nog eenige mooie kansen om den achterstand te verkleinen, doch weten deze niet te benutten. Het spel gaat thans veel beter tegen el kaar op. Nadat de keeper der Tramvogels verschillende schoten onschadelijk gemaakt heeft, moet hij tenslotte zwichten voor een schot van den IJ. F. C.-linksbinnen (l8). Hoezeer beide ploegen ook zwoegen, er kpmt- in dezen stand geen verandering meer. De Tramvogels hebben een goede les ln voet ballen en goals maken van IJ. F. C. gehad. SchotenDe Volewijckers (61) Schoten heeft dezen Zondag benut met het spelen van een vriendschappelijken wed strijd tegen De Volewijckers uit Amsterdam, die kampioen zijn van de afdeeling 3e klasse K.N.V.B. Vóór het begin werden zij door den heer Lohmann, voorzitter van Schoten, gehuldigd, en tevens een bloemenmand aangeboden. Rust kwam met 30 en het einde met 6—1. Het was een verdiende overwinning. H. B. C.D. E. M. (2—1). Beide ploegen verschijnen met hun sterk ste combinatie. De strijd gaat zeer snel gelijk op, tot het na een half uur Van Rooden gelukt, de leiding te nemen (10). Dit is voor H.B.C. slechts een korte vreug de, want binnen twee minuten maakt De Vreede gelijk. Rust 1—1. Na rust weer een felle kamp om de leiding. Na heel wat vergeefsche pogingen gelukt het Juffermans, met een schuin hard schot, dat den keeper merkbaar verrast, te scoren (21). Wel doen beide ploegen nog pogingen doch tevergeefs. Met een 21 overwinning plaatste H.B.C. zich neg sterker op de eerste plaats. T. IJ. B. B. n—O. G. (0—8). O. G. dat, om het kampioenschap te be halen, tenminste moest winnen, wist dit met sprekende cijfers te doen. Zoowel voor als na de rust scoorde O.G. viermaal. DE UITSLAGEN. 1 B: D.H.L.—Graaf Willem GD.AT.IJ.B.B. 2 C: VictrixO. G. II Santpoort II-Alliance H.B.C. IlaLisse Hl 3 D: Geel Wit H—H.B.C. Hl Alliance IIB. S. M. 4 D. D.S.S. n—Santpoort IV O. G. Hl—Geel Wit III R.K.V.Z. H—Victrix H IIS.C. V—T.IJ.B.B. rv JUNIORES. 2—1 3—1 2—2 3—5 0-3 1-4 0—6 7—0 2—7 2—1 uitgesteld 2—1 2—1 1ste klasse - TIJ.BB. V—Alliance IH H.B.C. V-DEE. IH 2de klasse: Alliance IVB.S.M. IV 21 H.B.C. VI—O. G. rv 4—2 gestaakt- 3e klasse: T.IJ.B.B. VH—Geel Wit V 1—3 T.IJ.B.B. VIIIAlliance V 100 O.G. V—AUlance VI uitgesteld Concordia niaGeel Wit IV 40 O- G. VI—V.V.F. n 1—3 Bekerwedstrijd Juniores. R.K.V.Z.—Concordia 0—3 Zaterdag is voor de Londensche voetbal liefhebbers wel een zeer bijzondere dag ge weest. want. de beide Londensche eerste klassers West- Ham United en Arsenaal be streden elkaar voor de kwartfinale van den beker op het terrein van eerstgenoemde club. Zooals te begrijuen is. was het toch al niet g! oote West Ham terrein veel te klem om alle kijkgragen te bergen en toen het begon kon er geen muis meer bij. De wedstrijd werd een groote teleurstelling voor de supporters der thuisclub en de Arsenal was in grootschen vorm. Na 10 minuten opende Baker voor 'naar reeds de score uit een strafschop en een eerste doelpunt is in een bekerwedstrijd altijd goud waard. Hoewel West Ham de uiterste krachten inspande, bleef Arsenal, met veel zelfvertrouwen spelende voortdurend de meerdere en in de tweede helft wist Lum ber nog tweemaal te scoren. Huddersfield Town leverde oen schitteren de prestatie door op vreemd terrein Astor. Villa, de geduchtste aller cupvechters mot 21 te slaan. De beide andere bekerwedstrij den eindigden in een gelijk spel. De volledige resultaten waren: West Ham UnitedArsenal 03 Aston VillaHuddersfield T. 12 Newcastle U.—Huil City 1—1 Notts ForestSheffield Wernesday 22 Voor de hoogste afdeeling der competitie werden nog de volgende wedstrijden ge speeld: Sunderland—Sheffield U. 32 EvertonBlackburn R. 2—2 Manchester C. Liverpool 43 Leeds ULeicester C. 12 Derby County—Middlesbrough 3—1 Bolton W.Manchester United 4l Overzicht. Het gaat Haarlem I, zooals we reeds moesten constateeren, op het veld niet goed. Dat ze tegen Ready Tekca niet zou winnen, stond wel vrij vast, maar dat er tegen de vier pun ten van de Amsterdammers geen Haarlemsch doelpuntje staat, geeft te denken. De aan- valslinie en doelcapaciteiten van de Haarlem mers mogen wel eens terdege onderhanden genomen worden. Animo ontving de Santpoorters. Na een goedgespeelden strijd, waarin de partijen vrij wel tegen elkaar opwogen, wist S. V. beslag te leggen op de twee, voor haar zoo noodige twee puntjes. Met 2—3 verloor Animo, dat op moet passen. In de haar drie resteerende wedstrijden zal het flink moeten aanpakken. Ready TekcaHaarlem (40) Gisteren speelde „Haarlem" te Amster dam eindelijk weer eens een competitie wedstrijd en wel tegen Ready-Tekca. Er was dus een scheidsrechter. Weer verloor Haarlem, waardoor de toe stand voor haar steeds bedenkelijke ordt. In het veld wogen de partijen vrijwc *en- elkaar op, maar bij den paal waren ue Am- Amsterdammers de sterksten. Als scheidsrechter Bos laat beginnen, stelt Haarlem zich als volgt, op: Aanval: mej. v. d. Velden en mej. R. Botti Baay en Zijlstra. Midden: mej. B. Bottl en mej. Hogendoorn de Haan en v. Lohuizen. Verdediging: mej. v. Leeuwen en mej. Nooy Benjamins en Brakel. Het begin is voor Ready, dat aanstonds de Haarlemsche mand bedreigt, doch he: schieten is onzuiver. Slechts een enkel scnot raakt de mand. Dan komt ook Haarlem los en Baay lost enkele schoten, eveneens zonder succes. Een maal is het randje van de mand de laatste hindernis die een doelpunt voorkomt. De partijen geven elkander weinig toe. Aan beide zijden worden kansen gemist. Het eerste succes komt voor Ready-Tekca als een der heeren Inschiet (10), binnen korten tijd gevolgd door nummer twee (20). Niet ontmoedigd houden de Haarlemmers vol. De verdediging weet den Amsterdam- schen aanval vrijwel in bedwang te houden. De aanval kan tegen de stevige verdediging niet goed op, zoodat ook hier succes uit blijft. Met ongewijzigden stand wordt gedraald; Haarlem speelt nu met. wind mee en pro beert het met verre schoten zonder succes en een enkele maal met pech. Aan de andere zijde wordt he'. door een der dames 30 en in de laatste minuut zelfs nog 40. Zij nog vermeld dat Ready-Tekca dadelijk na het begin zich een strafworp zag toebe deeld, die werd gemist, terwijl Haarlem zich een strafworp zag ontgaan toen een der dames den bal uit de handen werd gesla gen bij een vrije doelkans, waarvoor slechts een vrije worp werd toegewezen. AnimoSport Vereent (23) Met twee invallers trokken de Santpoor ters naar Animo om zoo mogelijk, revanche te nemen voor de thuis geleden nederlaag. S. V. had vier dames en zes heeren, Animo was volledig. Daar beide clubs niet zoo mooi staan op de competitie-ladder, werd direct, een flink tem- no ingezet om tot een gunstig resultaat te komen. S. V. had door Hooremans het eerst succes. Vlak daarop brak Vosman mooi door. (1—1). De strijd in het veld ging vrij gelijk op. hoewel het zeer merkbaar was, dat S. V. te weinig dames had. Even vóór rust kreeg S. V. weer de leiding. Rust 21. Direct na de rust scoorde Bosch den ge lijkmaker. (22). Toen kwam Animo geweldig opzetten; de bal was bijna niet uit den aanval. S. V. ver dedigt hardnekkig en doet dat met succes. Een fout in de Animo-verdediging maakte Slinger vrijEen ver schot en het is 23. S. V. stond de leiding niet meer af. Aan beide kan ten werden goede kanssen gemist. Animo was vaak meer in den aanval. De Santpoorters namen dus de twee pun ten mede naar huis. D. S- V. 1Zilvermeeuwen 2 (51) Onder leidfng van scheidsrechter Licht stelden de partijen zich op D. A. V. speel de met wind mede en had den uitworp. On middellijk werd aangevallen; er werden ee nige schoten op den korf gelost, die door den vrij sterken wind overgingen, waarna de Meeuwen konden wegwerken. Do aanvals- vakke waren zeer sterk; de verdedigers wis ten veel aanvallen te onderbreken. Er werd vol geestdrift gespeeld, doch de heer De Vries, die intusschen de leiding had overgenomen, hield de teugels strak. Een da me van Zilvermeeuwen gaf met een keu»-' doelpunt aan haar club de leidt""; na zeven minuten maakxe ecm u. S. V.-hcer ge lijk, terwijl even later mej. Meijers eveneens doelpuntte (21), met welken stand rust kwam. Ir. de tweede helft was D. S. V. overwegend sterker, en vergrootte haar voorsprong met een schot van Duyff. De nieuwe aanval van de gastheeren gaf een uiterst snel spel te zien: het was dan ook door kranig verdedi gen van de Meeuwen, dat de partijen niet spoedig in hun oude opstelling speelden. Twee mooie doelpunten van A. Deen brach ten den stand op 51, waarmede het einde kwam van dezen zeer vriendschappelijk ge speelden wedstrijd. BEKER - COMPETITIE. Haarlem 3Advendo 2 (00) Als om tien uur scheidsrechter Koek be ginnen fluit, heeft Advendo slechts vier aa- mes doch tien minuten later Ls zij ook vol ledig. Haarlem gooit uit maar Advendo neemt direct over. De aanval heeft echter geen succes. Het spel gaat snel op en neer; beide par tijen zijn beurtelings in den aanval. Ver schillende gcode schoten treffen geen doel. Het Advendo-middenvak ls sterker dan dat van Haarlem, waardoor zijn aanval dan ook moer te doen krijgt. Met blanken stand breekt rust aan. Ook na rust behoudt liet spel hetzelfde karakter; belde partijen krijgen verschillende kan sen. rioch hebben met schieten geen succes. Ook een strafworp levert Advendo geen punt op. Deze aangename wedstrijd eindigt dus zooals hU begonnen ls. Zus Braun wint weer in Parijs. Op een zwemfeest te Parijs wist zus Braun volgens een bericht aan De Crt. de nummers 100 M. rugslag en 100 M. vrije slag te win nen resp. van de Engelsche zwemster Joyce Cooper en van mej. Grendel. Vooral de strijd tegen de Engeisciie was voor mej. Braun heel zwaar. De Delft. In een der zalen van den Haarl. Kegel bond werd de algemeene jaarvergadering van de Haarlemsche zwemvereeniglng „De Delft" gdhouden. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, ce heer J. H. Luyken. het bij zonder geslaagde bai-masqué in het afge- ioopen jaar. terwijl ae training een zeer v.ot verloop heeft, zoodat daar terecht in de naaste toekomst de vruchten voor „De DeTt" van verwacht kunnen worden. Het bestuur stelde voor, dit jaar geen zwem-wedstrijden te organiseeren, aange zien gebleken was, dat reeds een voldoend aantal wedstrijden voor het komend seizoen in Haarlem georganiseerd zal worden. Hierna volgden de uitvoerige jaarverslagen van den secretaris, den penningmeester en den commissaris. Uit één en ander kwam duidelijk naar vóren, dat de zwem-uren der vereeniging zeer druk bezocht worden, ter- „De Delft" zich in alle opzichten in stij gende lijn beweegt. Ook het financieele ge deelte der vereeniging verkeert in een kern- gezonden toestand. Bij de bcsiuursverkiezlng deelde de voor zitter mede, dat ook hij zijn functie niet ianger kan blijven waarnemen, 2oodat na langdurige discussie bleek-, dat drie vacatures in het bestuur waren ontstaan. Op voorstel van den voorzitter werd de heer P. van Til Dzn. bij acclamatie tot voor zitter benoemd. Vervolgens werden de heeren P. II. Sprokkreeff, II. Polderman en H. Wil- lems tot bestuursleden gekozen. Na overdracht van het voorzitters-ambt. deelde de heer p. van Til Dzn. mede, dat de heer P. H. Sprokkreeff wederom bereid ge vonden was het secretariaat op zich :e nemen, zooda*. de formatie van het bestuur thans als volgt- is: Voorzitter P. van Til Dzn.. secretaris P. H. Sprokkreeff. Hoogerwoerd- straat 13, penningmeester W. C. Bos, terwijl de overige functies nader zullen worden ver deeld onder de heeren J. van Teggelen Jr.. H. Polderman, H. Willems en mej. N. van Esch. Na de rondvraag, waarvan door verschil lende aanwezigen werd gebruik gemaakt, schetste de nieuwe voorzitter den betoon den grooten ijver en verdiendsten van den heer J. H. Luyken als voorzitter; hij dankte hem daarvoor namens de geheele vereeni ging. Te half twaalf sloot de voorzitter met een opwekkend woord deze vergadering. BALLANGRUD TE WEENEN. Uit Weenen: Nadat Ballangrud nog slechts eenige dagen geleden zijn rivaal voor het wereldkampioenschap, Staksrud, te Dront- heim heeft geslagen, is het hem thans ge lukt, ook te Weenen eenige gedecideerde overwinningen op zijn landgenoot, te beha len, Op de 500, 1500 en 5000 meter kwam Ballangrud steeds voor Staksrud als eerste aan. De 10.000 meter bracht echter een ver rassing, want deze wedstrijd werd gewon nen door den Weener Jungbiuth. terwijl Staksrud en Ballangrud resp. als tweede en derde aankwamen. Het behaalde puntental in het totaal-klassement was voor Ballun- grud 145.3. Staksrud 146 73, Riedel (Weenen) 148.34 en Jungbiuth fWeenen) 150.25 punten. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Ballangrud 44-6 sec.., 2. Staks rud; 3. Riedel. 5000 meter: 1 Ballangrud 8 46 min.; 2- Staksrud, 3. Jungbiuth. 1500 meter: 1. Ballangrud 2.24.3 m.n.; 2- Staksrud, 3. Riedel. 10.000 meter; 1 Jungbiuth 18.50.3 min. 2. Staksrud, 3. Ballangrud. Wedstrijden van de M. T. S.'ers. Twee wedstrijden achter elkaar op twee opeenvolgende dagen is een zware prestatie voor de M. T. S.'ers geweest. Jammer dat beide wedstrijden zijn verloren. Zaterdagmiddag werd tegen .Amsterdam" mei 193 het onderspit gedolven, terwijl Zondag de Rugby-Club „Eindhoven" een klei ne 98 overwinning in de wacht sleepte. Op 15 Maart a.s. wordt, waarschijnlijk weer tegen de Delftsche Studenten Rugby-Club gespeeld. D. V. V. Zondagmorgen hie'.d het vlschcoilege „De Vereenigde Visschers" zijn laatsten onderün- gen wedstrijd in de Ringvaart te Bennebroek. Na 1 1/2 uur gevLscht te hebben, ging men naar het clublokaal aan de Barrevoetestraat 1. waar de prijzen aan de deelnemers wer den uitgereikt. Zij werden als volgt behaald: le prijs en kampioensprijs B. Bes; dit Is de vierde maal, da* ce heer Bos het kampioenschap achter een behaalde. 2. J. W. Janse. 3 J. J. Traksel, 4 H. J. Bijster, 5 J. C. Traksel, 6 B. v. d. Wou- wer. 7. J. van Tongeren. De controleur F. Kok ontving een prijs voor zijn bemoeiingen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11