gymnastiek» Apropö! hockey. DE LIGHAL-UITVOERING. Hockey* en Bandly*Bondl. DAMES-HOCKEY. ATHLETIEK. Wat is het toch goed, dat de serie Lighal- uitvoeringen, ruim twintig jaar geleden door den heer A. J. Meijerink ingezet en met steeds stijgend succes vervolgd, nu onder de nieuwe leiding van mej. M. B. Roosen en den heer B. J. Wieland Los, reeds voor de tweede maal wordt voortgezet. Het was Zaterdagavond in den Stads schouwburg tegen zeven uur een gezellige drukte. Even dreigde vóór het begin een stag natie door het niet on tijd openen der zijdeu ren van den schouwburg en we vroegen ons af: ..Hoe zal het in de korte spanne Ujds. die nog rest, mogelijk zijn, de orde te herstellen?" Maar het kwam in orde! Wat een roezemoezige gezellige drukte daar binnen! Een kwetterende vogelschaar gelijk. Honderden meisjes en jongens, leerlingen van de Opleidingsscholen 17. 18 en 19, waren binnen; eveneens een talrijke groep dames en heerenleden van de Beverwijksche Gym- nastiekvereeniging „Turnlust", waarvan de heer Wieland Los de bezielende leider is: ter wijl een groot aantal ouders en belanzstel- lenden den schouwburg een gezellig vollen aanblik gaf. Een zeer goed orkest, de „White Star Band" onder leiding van den heer M. Rodriguez Pereira, liet zich hooren en verhoogde de 6 temming. Laten we maar dadelijk zeggen: de vlotte uitvoering is in alle opzichten uitmuntend geslaagd; de zorgen en moeiten aan de voor bereiding besteed, zijn ruimschoots door het gebodene beloond. Met genoegen mogen leid ster en leider op hun werk terugzien. Even zeven uur ging he<t gordijn open, werd het stiller in de zaal en konden we ons ver lustigen in een serie Niels Bukh-oefeningen door jongens uit de vierde klassen. Een pit tige serie; de slotoefening, een rompbuigen voorover, was als 't ware een dank voor het oplaaiend applaus. Nauwelijks waren de Jongens verdwenen of mej. Roosen vroeg voor de leerlingen der le en 2e klassen de aandacht voor een zangspel. Hiervoor was gekozen het bekende liedje en bewegingsspel „De groote Toovenaar" van Hendrika van Tussenbroek., Het was een lief geheel; het mooie toovenaarspakje vol deed zeer en de kinderen kweten zich met ijver van hun taak. Direct volgde hierop No. 3 van het pro gramma. „Evenwichtsoefeningen" meisjes 4e klasse. De leerstof, gaan over de evenwichts- latten, ook in kunstmatige passen, was na tuurlijk eenvoudig gehouden. Het nummer tje slaagde wel. Spelen jongens 3e klasse, stond weer on der leiding van den heer Wieland Los Wel konden we ons vereenigen met de keuze der spelen (gevarieerd „Kat en Muis", dat oude, maar eeuwig nieuwe spel, dat door de jeugd met groote liefde wordt gespeeld, en het leuke vlugge „Kom mee!" een prettig hardloopspel- letjc); toch speet het ons, dat de jongens alléén te spelen hadden. Met de 3e klasse vangt het egenlijke Gymnastiekonderwijs aan en juist die beginoefeningen geven vaak een juist inzicht waarom lichamelijke oefe ning zoo nuttig en noodzakelijk is; die kleu ters zijn heerlijk propagandamateriaal. No. 5 vermeldde toestelturnen door de le den van „Turnlust". Geklop en gehamer op het tooneel voordat het doek openging, kon digde het opzetten der toestellen aan. De le den van „Turnlust" gaven een goede serie oefeningen aan „Laagrek"en „Hooge brug". Kippen, knie op- en omzwaaien en buik- draaien werden keurig afgewerkt aan het rek en aan de brug kippen, rollen en hoog stand. De leden turnden met groote ambitie; het gebodene werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. Een pluimpje aan den lei der. dat zijn discipelen over het algemeen de .stof beheerschtenook het gaan naar en van de toestellen was zeer verzorgd. „Het Tuinierstertje" zangspel van Jacq. Dalcroze, voor meisjes 3e klasse was nu aan de beurt; 't was een lief nummer, dat fleu rig voldeed. Jongens 5e klasse werkten aan de vierdee- lig opgestelde lage ladders Hoewel de jongens met veel animo werkten, kon dit nummer ons niet geheel voldoen. Indien de ladders lagor gesteld waren geweest, had grooter af wisseling in de leerstof geboden kunnen wor den; 't waren nu hang-, loop- en kniehang- oefeningen zonder uitzondering'. Een extranummer onder leiding van mej. Roosen „De twee Poppen", sloeg bij de jeugd goed in. Aardig, zoo'n nummertje ter afwis seling! Aan de twee poppen en aan de leid ster voor haar uitleg hulde! Als laatste nummer voor de pauze kwamen de dames van „Turnlust" met een nummer staafzwaaien, dat gezien mocht worden. De serie duurde niet minder dan vijf minuten lang! Fleurig waren de costuums der dames, de oefeningen vol gratie en van groote be koring, in één woord een prachtnummer. Zoodra het applaus, dat op de oefeningen volgde, was verstomd, betrad de heer Meije rink het tooneel om namens zijn collega's (en mede namens zichzelf) dank te brengen voor de aanwezigheid van den Commissaris der Koningin; van mej. Berdenis van Berli- kom: de heeren Cransberg, Donkersloot en van Gerth, hoofden der scholen 19. 18 en 17 en de vele ouders der leerlingen. Hij bracht dank aan de gemeentebesturen van Haarlem, Bloemendaal en Heemstede voor de verleen de vergunning om met inteekenlijsten in die gemeenten te werken, teneinde een financieel succes te bereiken. Hij zei, dat hij wel geen „mlllioenenrede" zou houden, zooals dezer dagen schertsenderwijze was beweerd, maar hij wilde bescheidener zijn en constateeren met voldoening, dat hij hoopte .aan de Ver- eeniglng tot bestrijding der Tuberculose oen bedrag van 2000 te zullen kunnen afdragen als resultaat van kaartverkoop der uitvoe ring, circulaires en in teekenlij stemNog tot 10 Maart worden deze lijsten aangeboden, zoodat nog menigeen kan helpen dit bedrag werkelijk te bereiken. De mededeeling van dit financieel resul taat werd met gejuich begroet. Na afloop van de pauze vingen de jongens de klasse aan met een levendig, echt jon gensnummer, klimpalen; dat aardig Insloeg. No. 10 was weer voor rekening van mej. Roosen: ryt-hmische oefeningen voor meisjes 6e klasse. Dit mooie nummer eindigde Ln een fraaie apotheose met kleurbelichting. De leid ster ontvLng van de dankbare leerlingen mooie bloemen; ook werd een bloemenhulde en dankwoord gebracht aan mevrouw Van der Linden voor de goede muzikale begelei ding. waardoor het geheel uitmuntend slaag de. De dames van „Turnlust" waren nu weer aan de beurt mot een nummer brug. Het klassikale werken voldeed zeer; de oefenin gen werden keurig afgewerkt, de stof lag vol komen binnen 't bereik der turnsters, terwijl de opstelling der drie bruggen in diagonaal elk figuur afzonderlijk naar voren bracht. l Pc heeren van „Turnlust»" met hun serie vrije oefeningen brachten het "hoogtepunt van den avond. Werd in vorige nummers en ook in het laatste nummer dames vrije oefe ningen dc nieuwere richting der gymnastiek gevolgd, hier in het heerennummer kwam het oude regime nog eens ten volle tot zijn recht. Correct, lenig, soepel en beheerscht werden de moeilijke vormen afgewerkt tot een schoon harmonisch geheel. Het was een goede greep uit de oude school. Een buiten gewoon krachtig applaus vertolkte den dank der toeschouwers aan uitvoerenden en lei der. Aardige volksdansen, meisjes 5e klasse; een prachtig nummer hoogrek hoeren en vrije oefeningen dames waren een waardig slot van een goedgeslaagde uitvoering. Bij een „gesloten doekje" werd aan het trio Roosen, Wieland Los. Meijerink door een bestuurslid van de Vcreeniging tot bestrijding der Tuberculose dank gebracht voor de vele moeite, die zij zich voor dezen avond en voor de vereenlging getroost hadden. Na afloop der uitvoering volgde nog een bal, dat tot veler genoegen nog tot na mid dernacht duurde en waarbij de reeds ge noemde „White Star Band" dapper de feeuw vreugde verhoogde. Dank aan dat groepje voor de belangelooze gewaardeerde mede werking. Wij eindigen met den wensch, dat deze goede Lighaluitvoeringen nog tal van jaren mogen gegeven wofden ten bate der Vereeni- ging tot bestrijding der Tuberculose, tot heil van de arme zieken in Haarlem en omstre ken. Uitvoering Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging. Voor een volle zaal gaf bovengenoemde vereeniging Zaterdagavond haar eerste win- teruitvoering in de groote zaal van Hotel „Vreeburg" te BloemendaaL Precies acht uur opende de voorzitter, de heer Pronk, den avond met een woord van welkom,, speciaal aan den heer Hop, voorzit ter van <5cn Kennemer Turnkring en tevens afgevaardigde van de KN.G.V., den heer Van Opijnen. secretaris van den Kring; de vertegenwoordigers van de zustervereenigin- gen. en den athletiekleider. den heer Vergers. Tot de ouders richtte de heer Pronk een speciaal woord van opwekking, omdat de jongens-adspirantenafdeeling, ondanks alle pogingen van het bestuur, slecht bezet is. Dit kan ook gezegd worden van de vetera- nenafdeeling. Spreker hoopte dat deze uit voering er toe zal bijdragen, om meer belang- telling te gaan gevoelen voor de gymnastiek, dit zoo onmisbaar onderdeel van de opvoe ding. De leider, de heer Beets, begon toen met de uitvoering van zijn omvangrijk program ma. Niets dan hulde voor de snelle wijze, waarop de nummers elkaar opvolgden, en voor de toewijding, waarmee de deelnemen- den zich van hun taak kweten. De oefening in het voortbewegen van jonl gens werd flink uitgevoerd, evenals de brug- oefeningen der meisjes. Van de knotsofeningen dames, die veel succes hadden, was vooral het eerste num mer goed. Een succesnummer was het hooge rek voor heeren. De voorwerker, de heer v. Zadel, maakte het zijn volgelingen niet gemakkelijk. Het voornaamste gedeelte van het tweede gedeelte van het programma werd uitgevoerd door de dames en heeren; ook hier getuigden de nummers paard, brug, enz. van ernstige oefening en bekwame leiding. Een gezellig bal besloot den avond. Dr» Rey» uit het Bondsbestuur van het K. N. G. V. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, heeft de vice-voorzitter van het K. N. G. V. Dr. J. H. O. Rsys, bedankt als lid van het bondsbestuur. In de Jaarlijksche algemeene vergadering, die op 9 Maart te Amsterdam plaats vindt, zal ln deze vacature moeten worden voorzien. Het Bondsbestuur stelt voor den heer W. de Graaf, thans commissaris, te benoemen. Jaarvergadering K. N. G. V. Als bijzondere punten op de agenda voor de a.s. Zondag in Amsterdam te houden jaar vergadering van hot K. N. G. V. komen voor voorstellen van turnkringen, n.l. van den Stichtschen Turnkring om de Bonds-contri- butie per kwartaal te imien, van den Turn kring Leeuwarden in zake vergoeding van reis- en verblijfkosten voor deelnemers aan het keurturners-examen, en van den Kenne mer Turnkring om het Bondsbestuur te doen onderzoeken, of een herstel van de gewesten mogelijk is. Jaarverslag K. N. G. V. Verschenen zijn de jaarverslagen van het K. N. G. V. Daaruit en uit nadere berich ten blijkt oa., dat 23 nieuwe vereenigingen toetraden en 25 vereenigingen bedankten (8 van öe7e werden ontbonden). Een verzoek tot toetreding van een bepaalde vereeniging is in onaerzoeic, zoodat dit jaa. het K. N. U- V. 1 of 2 vereenigingen minder heeft dan vorig jaar. .Als proeflid werden in 1929 veertien vereenigingen toegelaten. Gememoreerd wordt, dat als uitvloeisel van het werk der Turnblad-commissie voortaan het officieel orgaan gratis gezonden wordt aan 35 pCt. in plaats van aan 10 pCt. van de leden. Als bijzonderheid vermeldt het verslag, dat de dames G. C. van Huizen en A. Wielart van Concordia te Haarlem resp. voor de 13e en 10e maal met succes aan de vaardigheids- proeven deelnamen. Geconstateerd wordt, dat het peil van het toestelturnen stijgende is, en dat hierin ge durig meer jongere turners naar voren ko men. Uitvoering van „Turnlust". De Christ. Gymnastiekvereniging „Turn lust" te Haarlem geeft a.s. Zaterdag haar jaarlijksche uitvoering in het Gemeentelijk Concertgebouw. Het programma vermeldt voor de dames staaf-oefeningen en toestelturnen: voor de oudste meisjes stokoefeningen en klassikaal- brug; voor de jongste meisjes bank-oefe- ningen en een dansje; voor de heeren vrije oefeningen en toestelturnen (aan dit num mer werken ook de veteranen mee); voor de oudste jongens gedeelte van een les: voor de jongste jongens stokoefeningen en eventueel ladder. Bovendien staan op het programma 2 springnummers, één voor de oudste adspi- ranten en één voor de leden. Bonds-jeugddag. Op Zaterdag 5 Juli vindt in Dordrecht de Bonds-jeugddag plaats. Het programma is vrijwel gelijk aan dat van de vorig jaar in Utrecht gehouden Bonds!eesten. SharkeyScott. Donderdagavond j.l. heeft dus de heer Josef Paul Cuckoskay den heer Philip Suff- ling in den boksring te Miama bewusteloos geslagen en daarmee, behalve een fortuin, den titel van wereldkampioen verdiend. Met andere woorden Jack Sharkey heeft gewon nen van Phil Scott. Dit zal u bekender in de ooren klinken, maar waarom zouden wij de echte namen van deze heeren ook niet eens gebruiken. Het is een eigenaardig geval met die bok sersnamen. Hun eigen doopnaam schijnt nooit goed genoeg te zijn. De Litauer c-n later genaturaliseerd Amerikaan Sharkey vond al spoedig nadat hij van zeeman bokser was geworden, dat Josef Cuckoskay niet in drukwekkend genoeg klonk. Shakespeare moge gezegd hebben: Wat is er in een naam?, voor een bokser en trouwens voor bijna ieder ander is deze wel degelijk van belang. Niemand in Amerika zou er aan denken naar het boksen van den Litauer Cuckoskay te gaan kijken, maar iedereen is wild over den Amerikaan Sharkey. Dat klinkt Krachtig, wreed. Shark is het Engelsche woord voor haai, Sharkey Haaiachtig. Zoo behaal je wereldkampioenschappen, althans als be roepsbokser. Phil Suffling, die vroeger in Londen het eerzame beroep van brandweerman uitoefen de, vond ook zijn naam een belemmering, maar om een andere reden. Phil Suffling had als bokser ln den aanvang heel weinig suc ces, hing zijn handschoenen zelfs moede loos aan de wilgen en g.ng weer tegen bran den strijden in plaats van tegen menschen. Tot de hooge „beurspolitiek" in de bokserij hem zoo aantrok, dat hij besloot, nog eens een kans te wagen. Maar de herinnering aan Phil Suffling was ietwat pijnlijk en dus was het raadzaam dezen bokser stil begraven te laten. Phil Scott kwam voor hem in de plaats en bracht het zoowaar tot een wedstrijd om het wereldkampioenschap, zij het meer door geluk dan wijsheid. En in de naamkeuze van Phil vinden wij het bewijs dat hij niet zoo „gehaaid" is ais zijn collega Sharkey. Het geen dan ook gebleken is* Jack Sharkey is millionalr wereldkampioen en overigens een arrogant, onuitstaanbaar en onhandelbaar individu. Ik heb weinig sympathie voor hem en minder bewondering. Ik ben zelfs niet bang voor hem. Waarom zou ik? Hij vraagt een half millioen gulden garantie om in Europa te komen vechten. Vrouwen en Sport. Vrouwen doen aan athletiek, aan tennis, hockey, roeien, schermen, ruitersport, golf, zwemmen, ja, aan welke sport doen zij tegenwoordig eigenlijk niet. Een vrouw doet nooit iets half, het geheele terrein moet ver overd worden. Dezer dagen heeft een Japan- sche vrouw te Londen een jiu-jitsu school voor haar sexegenooten gesticht en zij heeft reeds aangekondigd, dat zij haar twaalftal leerlingen binnenkort in een openbare de monstratie zal bewijzen, dat zij in deze zelf verdedigingsmethode volkomen opgewassen zijn tegen dén bruut, die man heet. Het zal wel zoo zijn en ongetwijfeld is eenige kennis van zelfverdediging voor een vrouw nuttig, maar wij zien het toch nog niet gebeuren, dat onze jonge meisjes zich in grooten getale in het overwinnen van den man door physieke kracht zullen gaan oefe nen. Overwint de vrouw ons sterke mannen niet reeds sinds eeuwen juist door haar zwakte? En door duizend andere middelen, die met spierkracht niets te maken hebben? Zesdagen-tactiek. De zesdaagsche wielerwedstrijden te Brus sel en te B: eslau hebben in hun verloop een merkwaardige overeenkomst getoond, name lijk dat de favoriete koppels in de eerste da gen tamelijk op den achtergrond blijven, zelfs een of meer ronden verliezch en dat de mindere goden trotsch de eerste plaatsen be zetten. Daarbij regent het jachten en achter volgingen en de krantabonné kan lezen, de toeschouwer zien, dat de groote wedstrijd op buitengewoon levendige wijze begonnen is en dat er onmiddellijk emotie van de hef tigste soort te genieten viel. Dit gaat dan zoo door tot den vijfden dag, waarop de sterkste koppels htm achterstand inloopen en onder elkaar den strijd uitvechten, zonder dat de tweede klasse paren nog een kans krijgen. De zesdaagsche te Berlijn, Zaterdag begon nen, is precies zoo begonnen en van Kem- pen-Buschenhagen hebben bijv. al een ronde achterstand. Er gaat geen uur voorbij zon der dat er ronden worden verloren hier en teruggewonnen daar. Geen uur tenminste wanneer er publiek is om den hevigen strijd te zien. En straks op den vijfden dagU zult zeggen: maar dat is toch begrijpelijk, die mindere koppels beginnen met veel vuur en klacht, maar kunnen het op den langen duur o welk een langen duur niet meer vol houden tegen de routine en het uithoudings vermogen van de „grosse Kanonen". U heeft natuurlijk gelijk, het is logisch volkomen ver klaarbaar. Maar het is een feit. dat het ver loop van zesdaagsche wedstrijden in Ame rika reeds lang op deze wijze georganiseerd wordt, om de publieke belangstelling ook voor de eerste dagen te prikkelen. En nu zien wij hetzelfde keer na keer ook in Europeesche zef.'daagschen gebeuren en het eenige wat wij ervan zeggen willen is. dat niet ook op dit onderdeel de sportiviteit geweld is aan gedaan om Amerika te imiteeren en het pu bliek te trekken. Want dan zal het niet lang duren of de zesdaagsche fraaiigheid is more- dooi en begraven. Hetgeen misschien wel niet zoo heel jammer zou zijn voor de wie lersportenthousiasten, maar wel voor een groote groep renners die, wat er ook van die wedstrijden gezegd kan worden, te'kens weer een merkwaardige prestatie van uithoudings vermogen leveren. n» Ja maar BROEKMAN kleedt U toch beter G. A. BROEKMAN KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELE F. 12225 De Hockey-competitie. Waarom spelen dc tien ciubs slechts twaalf wedstrijden? Eenige lezers hebben ons gevraagd, waar om de tien clubs van de eerste klasse slechts twaalf wedstrijden spelen en niet achttien, zooals in de voetbalcompetitie geschiedt. Hierop kan het volgende worden geant woord: In September 1927 besloot de Ned. Hockey- bond teneinde voldoenden tijd beschikbaar te houden voor oefeningen voor de Olympische Spelen 1928 een competitie systeem-De M:ye- re in te stellen. Naar aanleiding van den eindstand 1927 stelde de competitieleider toen voor iedere vereeniging twaalf wedstrij den vast. Ondanks de oppositie bleef dit systeem bestaan, doch in September 1929 werd besloten, om met ingang van 19301931 een nieuwe regeling te maken. Daartoe werd beslot-en ook nu iedere vereeniging twaalf wedstrijden te doen spelen, doch in 1930-1931 een overgangsklasse in te stollen. Hierin spelen nu de twee hoogst geplaatste clubs uit ieder der drie tweede klassen, benevens nummer laatst (T.O.G.O.) uit de eerste klasse. Het seizoen 19301931 geeft dan een eerste klasse van acht vereenigingen die een heele competitie en een overgangsklasse van zeven vereenigingen, die eveneens een heele com petitie zullen spelen; twee tweede klasse-af- deelingen van zeven vereenigingen, eveneens een heele competitie spelend, en een aantal derde klasse afdeelingen naar behoefte. Proefwedstrijd te Amsterdam. (Van onzen medewerker.) Niet meer dan honderd toeschouwers heb ben Zaterdagmiddag binnen de muren van het Amsterdamsche Stadion een kern van 22 flinke hockey-spelers aan het werk gezien. En we kunnen over dezen oefenwedstrijd te vreden zijn, ook al zijn we nog niet tot een ideale oplossing van het voorhoede-vraag stuk gekomen. De A-voorhoede heeft zeker in vele opzichten uitstekend voldaan. Zóó sterk domineerde het A-aanvalsquintet, dat na de rust C. v. d. Hagen en Hardebeek het B-team moesten versterken, om een sterkere tegen stand te kunnen bieden aan de stormloopen van Maas, Jannink, Dupon, Van Wijck en Tinbergen. De rechterwing is constanter en daardoor gevaarlijk. Met C. v. d. Hagen als ruggesteun was vooral deze wing goed op dreef. Maas was buitengewoon snel en gaf vele goede voorzetten, die dan ook eenige goede doelpunten opleverden. De beide binnenspelers Jannink en Van Wijck, zijn snel en handig, beschikken over een goed schot en verzuimen nooit in te loo- pen, waarvan de resultaten niet uitbleven. Tinbergen heeft goede oogenblikkenhij maakte oa. een mooien goal, maar ook min der sterke. Terwijl de rechte rwing dan ook een voortdurend gevaar was, wist de linker- wing door snelle doorbraken ook menige hachelijke situatie te scheppen. Tenslotte heeft Dupon als midvoor een enthousiasme en goeden wil getoond, die de opneming van hem zeker volkomen recht vaardigen. Blijft deze combinatie gehandhaafd, dan zal ze zeker eiken wedstrijd beter worden. Over de rest van het A-team niets dan lof. Deze spelers begrijpen elkaar, beheerschen technisch het spel, stellen zich tactisch op, zetten hun voorhoede steeds weer aan het werk, wisselen harde schoten naar de vleu gels met korte passes af kortom, haiflinie- backstel en keeper vormen een geheel, waarop ons Nederlandsch elftal trotsch zijn mag. Het B-team heeft als geheel minder vol daan, maar ook hier zijn lichtpunten. Kee per Meijer, die Berkhout vervangen moest, heeft gedaan wat hij kon. Toussant, de De venter back, is een waardig remplagant van Tresling en De Waal. Van de half linie was Cleveringa zwak. Eilers, constant zwoegend, is een zeer verdienstelijk speler en de Looper 'n kanthalf, die zeker niet onderdoet voor Van Lierop. De voorhoede als geheel was zwak. Speciaal Ingram en De Geer vielen niet op. Van der Wall Bake is snel en zet meest al zuiver voorVan Voorst van Beest en Havinga waren echter het beste deel van het team. De Amersfoortspeler Ha vinga, is een speler met grooten aanleg, die het spel echter nog niet beheerscht, doch met Van Voorst van Beest een goede wing vormde. Over den wedstrijd het volgende: Om kwart voor drie stellen onder leiding van de heeren Mr. Molhuizen en J. A. H. G. Broese van Groenou zich de volgende elftallen op: A: Hardebeek. De Waal, Tresling, C. v. d. Hagen, v. d. Rovaert, v. Lierop, Maas, Janning, Dupon, v. Wijk, Tinbergen. B: v. d. Wall Bake, de Geer, Ingram, v. Voorst v. Beest, Havinga. De Looper, Cleveringa, Eilers, Pont, Toussant, Meijer. Na eenig inspelen werpen beide partijen zich enthousiast in den strijd; het A-team domineert. In de witte voorhoede geeft Maas voorzet op voorzet, doch voorloopig blijft succes uit. De eerste strafcorner op het B- doel heeft succes, want Dupon schiet hard in en de snel inloopende Jannink doet de rest (1—0). Een tweede strafcorner wordt eveneens goed genomen. Nu ontstaat een scrimmage en Jannink scoort andermaal (20). Uit een der vele voorzetten van Maas scoort Dupon no. 3. Een volgenden voorzet mist 't heele binnen- trlo evenwel; het is nu Tinbergen, die met een mooi schot den stand op 4—0 brengt. De wedstrijd blijft snel, speciaal van het A- team, doch tot geldige doelpunten komt het niet. Rust komt met 40 Na de doelwisseling is B. in gewijzigde op stelling beter tegen A o^ vassen; Eilers ver kleint met een fraai scmot den achterstand (41). Langzamerhand raakt B. vermoeid; het tempo wordt minder. A is weer sterker; Van Wijck passeert Har debeek (51). Langzamerhand wordt het spel minder; de spelers plaatsen niet zuiver; er wordt meer gemist. Alleen Van Voorst van Beest blijft stevig doorzetten en tenslotte scoort hij een goed doelpunt (52). Zoo eindigt deze eerste proefwedstrijd met een 52-zege voor het A-team. Zaterdag a.s. volgt in het stadion de twee de proefwedstrijd en zoo bereidt hockey-Ne- derland zich vol enthousiasme voor op de komende internationale wedstrijden. Bloemendaal 2Togo 2 (2 2) Toen scheidsrechter De Kadt om één uuf beginnen blies, kwam Bloemendaal met vijf Invallers in het veld, terwijl Togo met tien man opkwam. Bloemendaal valt direct fanatiek aan. Togo speelt met vier man in de voorhoede, doch deze vier waren zeer snel en gaven den Bloemendaal-keeper Jonker veel werk. Na een kwartier spelens scoort Kan Jr. den eersten goal voor de gasten. Even hierna doelpunt dezelfde speler ten tweeden male. Direct brengt Bloemendaal eenige tegenbe- zoeken; met een hard schot heeft Van Linden succes als hij den achterstand tot 12 verkleint. Hiermede gaat de rust in. Na halft time is Bloemendaal veel in den aanval, doch ook de uitvallen der Togo- voorhoede zijn niet ongevaarlijk. Vijf minuten voor tijd brengt Van der Man. deler de partijen op gelijken voet, als hij mei een keihard schot den Togo-keeper passeert, Met 22 kondigt de referee het eincle aan, OM DEN TRESLING-BEKER. DEMI FINALE. Utrecht—H. B. s. (1—2) H.B.S. verschijnt met twee invallers; onder leiding van Drs Kleefstra en Momma stelt H-B.S. zich als volgt op: v. d. Wal (doel), Houtman, Ten Brink (achter), Schallenberg, Reinshagen, v. Om meren (midden), v. Dijken, Bolland, Modlich, Jetten, Zoll (voor). Het begin kenmerkt zich door zenuwach tig spel van beide kanten, doch spoedig neemt Utrecht het initiatief en onderneemt eenige zeer snelle uitvallen, die geleid wor- den door den rechtsbuiten, maar H.B.S. weet steeds het gevaar te keeren; keeper Van der Wal houdt eenige harde schoten op keurige wijze. De H.B.S.-voorhoede brengt eenige tegen bezoeken bij de Utrechtsche verdediging, maar in de voorhoede der gasten wil het niet vlotten; de verdediging der thuisclub is in puike conditie. Bolland la-ijgt nog een mooie kans, maar deze weet de linksback van Utrecht hem te ontnemen. Rust gaat In met blanken stand. Na de rust speelt HBH. stukken beter; m de H.B.S.-voorhoede wordt nu beter gecom- bineerd. Plotseling breekt Utrecht door; uit een goeden voorzet van rechts weet de midvoor te doelpunten. Dit prikkelt de H.B.S/ers, er wordt nog enthousiaster gespeeld; H.BS. krijgt paar corners te nemens, maar de harde schoten van Modlich weet de keeper goed te keeren. Eindelijk heeft Bolland succes als hij na goed inloopen den bal in het doel plaatst (1—1). Utrecht valt nu ook weer fanatiek aan; de H.B.S. achterhoede heeft het zwaar te verduren, maar ze weet stand te houden; zet voortdurend met forsche slagen haar voorhoede aan het werk; na goed samen- spel van Bolland en Modlich weet laatstge- noemde met een zuiver geplaatst schot te scoren. Nog drie minuten zijn te spelen; Utrecht valt verwoed aan, maar het baat niet. Als het eindsignaal klinkt heeft H3.S. zich in de finale van den Tresling-beker geplaatst, H. B. S. 2Oh Kay (1—7) De eerste helft van dezen wedstrijd was uitermate snel. Het eerste kwartier golfde het spel regelmatig op en neer. Oh Kay deed eenige snelle uitvallen, doch de H.B.S. ver dediging met de dames Van Trooyen en Van Eijk was goed op dreef en in laatste instantie stopte mej. Klerks eenige harde schoten van de middenvoor der gasten, Mej. Kuinders. Steeds sterker kwam Oh Kay opzetten; eindelijk gaf Mej. Kuinders haar club de leiding. Dan glipt direct H.B.S. door de achter hoede van Oh Kay. De bal belandt bij Mej. Ketelaar, die de partijen op gelijken voet brengt. Met 11 gaat half time in. H.B.S. is nu meer vermoeid en mist het combinatievermogen. De gasten komen er meer in en spelen goed samen, terwijl hun productieve lialf-linie uitstekend steunt. De rechtsbinnen en middenvoor voeren geleidelijk de score tot 14 op. Het spel blijft open en het tempo der gasten snel. Als Oh Kay nog drie goals aan haar totaal heeft toegevoegd, is het tijd. 't GooiRood Wit 2 (61) Met eenige Invallers trok Rood Witnaar 't Gooi. Met de internationaal Mej. Hofland op de middenvoorplaats was 't Gooi reeds bij voorbaat van de overwinning verzekerd. Een volgende maal heeft Rood Wit misschien meer succes. Een nieuw nummer op het programma. 200 Meter hordenloop te Haarlem Wie is de eerste recordhouder op dit nieuwe nummer? In de laatste algemeene vergadering van de K. N. A. U. is op voorstel van de H. A. V. een nieuw hordennummer aan de 110 M. en 400 M. toegevoegd. Op de kampioenschappen te Amsterdam bleek het nummer 4.)0 M. horden velen deel nemers te machtig. De 200 Meter hordenloop zal waarschijnlijk bij velen in den smaak vallen. De bepalingen van het wedstrijdreglement luiden als volgt: „De horden zijn 10 in getal, hebben hooite van0.76.2M. en worden geplaatst op een ondeningen afstand van 18.29 M. De afstand van de beginstreep tot de eerste horde be draagt 18.29 M., die van de laatste horde tot de eindstreep 17.10 M. Van bevriende zijde heeft „Haarlem" toe zegging gekregen dat vier stel horden in bruikleen zullen worden afgestaan. „Hr.ar- .em" zal %'an dit aanbod dankbaar gebruik maken en zoo ïogelijk op 1 Juni het nieuwe nummer aan ..aar programma toevoegen. De goede accomodate maakt het mogelijk dat de 200 Meter slechts met één bocht ge- loopen wordt, zoodat er wel een prestatie te verwachten is. die voor recordaanvrage in aanmerking komt, te meer, daar er een scherpe concurrentie onder de deelnemers te verwachten Is. Wie zal de eerste recordhou der op de 200 M. horden zijn?

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12