BUITENLAND HET 700NEEL T. Drie kwartier in het Engelsche Lagerhuis. LETTEREN EN KUNST MUZIEK Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SprutoL Bij alle Drogisten. UIT DE OMSTREKEN SPORT EN SPEL Kloosterbalsem VER. ROTTF.RDAMSCH-HOFSTAD TOONEEL. TIEN URE HEIT DE KLOK! HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 11 MAART 1930 TWEEDE BLAD Onvruchtbare debatten over Rusland, Britcch- Indië en de werkloosheid. De godsdienstvervolgingen. Vallabhai Patei's arrestatie De tactiek der Engelsche regeering. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het Engelsche Lagerhuis heeft een belang rijke en rumoerige zitting achter den rug. waarin drie veel besproken kwesties behan deld werden: De godsdienstvervolgingen in Rusland, de actie van Gandhi, en de bestrij ding der werkloosheid. De discussie over de godsdienstvervolgin gen had natuurlijk weer geen resultaat. Uit den aard van de zaak moeten debatten over een dergelijke kwestie onvruchtbaar blijven. De Engelsche regeering moet de consequentie van het feit. dat zij de betrekkingen met Rusland heeft hervat, dragen, zonder veel aan de omstandigheden te kunnen verande ren. Het krijgt voortdurend de slagen der op positie te incasseeren, als het niet over de godsdienstvervolgingen is, dan is het over de politieke actie van Moskou in Engeland. Dit was trouwens te voorzien. De publieke opinie is niet op de hand van Moskou en de oppositie heeft een prachtig instrument in de Russische kwestie, waarmede het de popula riteit van de Labourregeering met succes on dergraaft. Sir Kingsley Wood vroeg den minister van buitenlandsche zaken Arthur Henderson, of hij thans overtuigd was dat in Rusland er- gelijke vervolgingen plaats hadden, of hij het Lagerhuis zijn beslissing wilde mededeelen en of hij voornemens was handelend op te treden. Op de laatste vraag antwoordde Henderson, dat hij niet meende dat de Brit- sche regeering eenigerlei doeltreffende stap pen kon doen om vrijheid van godsdienst in Rusland te krijgen. De discussies werden daarna zeer rumoerig, vooral toen Somerville vroeg, of Henderson wel wist, dat de werkloozendemonstratie van laatstleden Donderdag door de communisti sche partij was georganiseerd op aanstoken van Moskou. „Ik twijfel er niet aan", zeide Henderson, „dat de Communistische Internationale haar best heeft gedaan om de manifestatie van 6 Maart teweeg te brengen en gezien hoe ge ring de uitwerking hier te lande is geweest, vertrouw ik dat het Lagerhuis er niet door gealarmeerd is. Gelijk ik op 3 Februari zei- de, zal de regeering het Lagerhuis in haar vertrouwen nemen zoodra er werkelijk reden tot klagen bestaat". En daar moest de opositie het mee doen. Lloyd George, de liberale leider, leidde in het Lagerhuis de debatten in over de werk loosheid. Toen het huidige kabinet, aldus Uoyd George, aan de regeering kwam, bedroeg het aantal werkloozen 1.100.000, de laatste cijfers bedragen 1.539.000. Hij zeide, dat de tijd was gekomen voor het ernstig onder oogen zien van den toestand, niet zoozeer uit een oogpunt van critiek maar met de bedoeling de helpende hand toe te steken. De minister voor de Werkverschaf fing heeft hard gewerkt, doch ten aanzien van de door hem aangegeven oplossingen van het vraagstuk heeft hij gefaald. Lloyd George bepleitte het plan van de verbete ring der wegen dat een van de nuttigste mid delen zou zijn voor de werkverschaffing. Door Wheatley (linkervleugel der Labour Partij werd scherpe critiek geoefend op sommige door de regeering ontworpen plannen. In zijn antwoord deelde minister Thomas mede, dat de. toestand ernstiger was dan iemand voor 7 maanden had kunnen gelooven. De abnor male, huldigde situatie was, volgens den mi nister een uitvloeisel van den verminderden wereldhandel. De Staatssecretaris voor Indië heeft in het Lagerhuis in antwoord op verschillende hem gestelde vragen medegedeeld welke verdere stappen de Britsche regeering denkt te ne men met betrekking tot het „ultimatum" van Ghandi. Het deelde mede, dat hij aan het antwoord van den onderkoning aan Ghandi niets to? te voegen heeft. De Engelsche re geering is bereid de aanhangige kwesties door middel van een gemeenschappelijke con ferentie te regelen. Niemand is diligenter dan spreker zelf om het verlangen tot wederzijds begrijpen recht te doen wedervaren. De situatie in Indië heeft zich intusschen verscherpt. Tegen den Eersten Burgemeester van Calcutta is een bevel tot inhechtenis neming uitgevaardigd, terzake van verraad, aangezien deze functionaris in een aantal massavergaderingen het woord heeft gevoerd. Te Bombay hebben de leiders van den Akali- stam Ghandi er van in kennis gesteld, dat zij 5000 man uit hunne gelederen te zijner be schikking willen stellen. Te Bombay werden 26 met het voeren van propaganda belaste personen gearresteerd. In het gebied van Titaghur zijn ruim 20.000 werklieden der ka toenspinnerijen in staking gegaan. Aan het verslag in het Hbld. ontleenen wij nog het volgende: Sir H. Dalrymple Whyte (conservatief) vroeg: „Wil de minister den onderkoning voorstellen, als hij weer aan Ghandi schrijft, zijn brief niet meer te onderteekenen met „Yours very truly?" Wedgwood Ben:: „Ik acht dat voorstel van den achtbaren afgevaardigde een staal tje van impertinentie (applaus van de arbei- dersbanken en geroep van: „Intrekken, in trekken" van de conservatieven). Sir A. Knox: Beschouwt de minister het antwoord op een brief van dien opruier op zichzelf niet reeds als in strijd met het pres tige van Brittannië? De Speaker zeide dat dit een meenings- quaestie was en ging over tot de volgende vraag. En hiermede was ook deze zeer netelige quaestie van de baan. Intusschen blijkt uit de laatste berichten, dat de Engelsche reeee- ring met de arrestatie van Vallabhai Patel duidelijk heeft te kenenn geeeven. dat zij krachtig oo zal treden te een ieder actief ver zet. De beteekenis van deze arrestatie is zeer groot, 't Heeft menigeen verbaasd. datGandhl niet gearresteerd werd. doch achteraf is dit zeer beerijnelijk. Gandhi is de ziel der actie, het symbool in zekeren zin, van Britsch-In- dië's bevrijding. Patel echter is de man van de organisatie en de uitvoering. Volgens den correspondent van de „Daily News" te Bombay is hij eigenlilk de man. die het plan-de-campagne -van Gandhi heeft ontwornen. Patel zou ook een oneindig groo- ten invloed hebben in het gebied van Jalalpoera, dat uitgekozen is voor het on wettig fabriceeren van zout ten einde het regeerings-monopolie te breken. Het' grenst aan Bardoli, waar Patel met succes een camoagne leidde tot het weigeren van het betalen van belasting. Het is niet bekend of de districts-magi straat het verbod aan Patel tot het houden van zijn rede op zijn eigen initiatief dan wel op last van de regeering uitvaardigde. Doch het is duidelijk dat de regeering thans defi nitief genoopt is de beweging van Gandhi te keer te gaan, en dat Patel's arrestatie een waarschuwing beduidt. L. A. MEVR. HANAU IS ZEER VER- ZWAKT. PARIJS, 9 Maart. Mevrouw Hanau blijft in de gevangenis alle voedsel weigeren. De artsen, die haar gisteravond onderzochten, constateerden een bedenkelijke verzwakking, verergerd door koorts. „AAN DE MOOIE BLAUWE DON AU". Schouwburg Janswcg. Hetzelfde Nederlandsche Operette-ensem ble, dat hier met „Broadway-melodie" en „Rose Marie" successen boekte gaf hier Zon dag- en Maandagavond een operette met bovenstaanden Straussiaanschen titel. We hebben vroeger van het Fritz Hirsch-ensem- ble reeds een dergelijke compositie bijge woond. Deze bestond, als ik me wel herinner, wat het muzikale deel betreft uitsluitend uit melodieën die aan werken van Johann Strauss waren ontleend. Met de operette, die we Maandagavond zagen, is dit niet het ge val: de muzieknummers vormen een mengel moes van Strauss-walsen en operette-wijsjes van andere herkomst, zeer ten nadeele van deze laatste, want het is opmerkelijk, na te gaan hoever Strauss' oergezonde, pittige, geestige melodieën met hun prachtige rhythmen het winnen van de latere senti- menteele confectie-schlendriaan. „An der schónen blauen Donau" en „Wiener Blut" vormden natuurlijk hoofdbestanddeelen van den muzikalen inhoud. En de handeling? Weer, evenals een paar dagen geleden in den Stadsschouwburg be leefden we hotel-avonturen; in het hotel aan den Jansweg ging het niet minder fideel en onwaarschijnlijk toe dan in dat aan het Wilsonsplein. En weer was de afloop zoodanig, dat de schoonste wenschen, al thans der hoofdpersonen, werden vervuld; aan het slot zag men slechts gelukkige paren op het tooneel: de weduwe met den ex- pseudo-baron, Oscar met Friedel, de Graaf met z'n meisje, en de zotte politieman met z'n flesch. En daarbij de oude Ober, in eer en waardigheid hersteld en gelukkig door het geluk van z'n dochtertje. Hoe dat alles zoo gekomen is uit de voorafgegane schier hopelooze verwikkelingen verklap ik U niet, want ten eerste zou ik daarvoor veel te veel plaatsruimte noodig hebben, en ten tweede zou er zóóveel logisch verband in hebben moeten zitten dat ik zelf het eenigszins snapte. Maar dit laatste zeg ik in vertrouwen en onder belofte van discretie. Enfin alles komt goed terecht. De heer Meermans had weer een gevoelige rol, die hij op zijn gewone beschaafde manier vertolkte. Goubits oogstte als altijd succes met z'n „gijn", dat evenwel vaak een beetje te drukdoenerig is. „Friedel" heeft een aar dige stem; zij zong na de pauze de concert- wals, die we indertijd op een Bachconcert van Liezel von Schuch hoorden, niet onver dienstelijk, maar moet nog heel wat colora tuur studeeren om het tegen Frau von Schuc.h op te kunnen nemen. Ook de tenor stem van „Oscar" is van goed soort; de an deren treden vocaal minder op den voor grond. Het orkestje met De Vos als dirigent en Cor Lemaire aan de piano weerde zich dap per en verdienstelijk. De ensceneering was in het derde bedrijf niet onaardig; de Donau in n was wel erg breed en geleek meer op de monding van de Amazone-rivier. Hedenavond heeft nog een voorstelling plaats. K. DE JONG. „Tien ure heit de klok!" is een gelegen heidsstuk. De heer A. den Hertog, 1ste Lui tenant der Jagers, schreef het voor de her denking van het honderdjarig bestaan van het Regiment Grenadiers en Jagers en ik kan mij voorstellen, dat dit „spel van Trouw en Vaderlandsliefde" op den feestavond in een zaal van louter officieren en oud-offi cieren met hun dames allen natuurlijk nauw verbonden aan het „keurkorps" en thousiasme heeft gewekt. Zoo'n fanfaronna- de van luitenant Louwers op de gevechten om de poorten van Schaerbeek, de geestdrif tige Tirades over het eervolle beroep van soldaat van luitenant Van Zevenhoven, de nl even hoog gestemde vaderlandslievende ont boezeming van Kees Muller, den klepper man. hebben de feestvierende grenadiers en jagers natuurlijk in lichte laaie gezet! Maar het is een heel verschil, als ie zoo'n nationaal stuk op een militairen feestavond zïet in Den Haag te midden van daarvoor ontvankelijke grenadiers en jagers of te Haarlem op een gewone abonnementsvoor stelling tusschen allemaal heel lakonieke, nuchtere menschen. De fanfaronnades van de twee luitenants doen je hart geen moment vlugger kloppen ja. je luistert er zelfs een beetje spottend glimlachend naar en denkt: „Wat ben jullie nog jong!" Eigenlijk doet zelfs zoo'n stuk na „De Groote Reis" 'n beetje katterig aan! Om het in een vergelijking uit te drukken: Tien ure heit de klok staat tot De Groote Reis als de groote oorlog tot de tiendaagsche Veldtocht!" Luitenant Den Hertog zal misschien tot zijn verontschuldiging aanvoeren, dat hij zijn regimentsmakkers geen andere wapenfeiten kon aanbieden dan de ruzie met België! Ten slotte kunnen wij daar niet anders dan dankbaar voor zijn! Maar wij zijn na den grooten oorlog niet zoo erg gevoelig meer voor oorlogsromantiek, zooals zij ons in „Tien ure heit de klok!" wordt aangeboden! Schrijvers als Sheriff, Remarque en Bar- busse hebben ons langzamerhand wel geleerd wat die oorlogsromantiek waard is! Luitenant Den Hertog schreef zijn stuk voor zijn feestvierend regiment en hield het daarom in de hoera-stemming! Wanneer wij het van de hoera-stemming ontdoen blij ven er wel eenige aardige tooneeltjes over, zooals de dubbele schaakpartij om de konin gen tusschen luitenant Louwers en den heer Diederik Barteling en de mislukte diplomatie van het schoone vers De Held van Waterloo, door den dichterlijken Pieter van Aronsheu- vel, en ook het slot van III bewijst dat de heer Den Hertog kijk heeft op het tooneel. Er zijn wel minder gelegenheidsstukken ge schreven dan dit spel van Trouw en Vader landsliefde. Dat het geheel ondanks de nationale geestdrift wat perkamentachtig en duf aandoet ligt aan het onderwerp! Wij leven nu eenmaal in 1930 en niet meer in 1880, toen zulk soort romantiek ook nog in kringen buiten feestvierende grenadiers en jagers gewaardeerd kon worden. Het stuk was aardig aangekleed en „Tien ure helt de klok" was dus de moeite van het kijken waard! Vooral de luitenant van de grenadiers met zijn berenmuts en de luitenant der jagers zetten de harten van het jeugdige vrouwelijke publiek in vlam! Mijn nichtje althans kon zich niet begrijpen, dat Anne Lye niet dadelijk „smoor" op Willem van Zevenhoven was! Maar toen ik haar uitlegde dat dit enkel was ten pleziere van meneer den Hertog, die het voor zijn stuk noodig had, en het aan het slot zeker in orde zou komen, had zij er vrede mee. Jan van Ees was anders bescheiden genoeg voor zoo'n representatief grenadier; hij had gerust 'n beetje meer soldaat anno 1830 kunnen zijn! Wat wij ook van zijn krijgsmakker Jan Louwen kunnen zeggen! Een allervermakelijkst echtpaar uit den ouden tijd zagen wij van Anton Roemer en Juliette Roos! Vooral Roemer speelde den pantoffelheld in opstand heel fijn en het succes van den avond was dan ook voor hem. Cor Dommeishuyzen wist den toon lang zoo goed niet te treffen en zat vooral in het laatste verreweg zwakste bedrijf met zijn houding in den weg. wat voor een deel ook aan den schrijver te wijten is. En Hans van Ees bleek in den tiendaagschen Veldtocht niet alleen een arm. maar ook zijn geheugen kwijt geraakt te zijn, ja, hij leed zelfs gevaarlijk aan klanken-associatie en sprak bijvoorbeeld van kegelrogen kogel - regenl Vermoedelijk had Kees, de klepper man, zonder dat hij het wist, in de tiendaag sche ruzie nog een klap tegen zijn hoofd ge had! We hadden bepaald medelijden met hem! Annie Brugman wier stem soms sterk aan die van Vera Bondam herinnert speelde Anne Lize met gratie, eenigszins in de richting van een précieuse en Eduard Palmers had plezier van zijn declameeren- den Pieter van Woutsheuvel, zonder dat hij het in chargeeren zocht. Het publiek was vriendelijk gestemd tegen over deze vriendelijke ouderwetsche men schen, maar de geschiedenis van 183Ö bleek niet meer in staat de Haarlemmers geest driftig te stemmen, J. B. SCHUIL. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. (Zie ook elders in dit nummer). VELSEN. VERVOER VAN SCHOOLKINDEREN UIT DEN POLDER. Eenigen tijd geleden richtten bewoners van den Velser- en den Spaarndammerpolder het verzoek tot Burgemeester en Wethouders om maatregelen te nemen, hun kinderen in staat te stellen gemakkelijker de scholen te bezoeken, die %-oor vele kinderen 4 K.M. van hun woning zijn verwijderd. Thans roepen B. en W. gegadigden op voor het vervoer van 30 kinderen per auto- \bus uit den polder naar het pontveer te Vel- sen. De tweemaal daags af te leggen afstand bedraagt 15 K.M. aanleggen der gazons over te gaan. wan neer de bebouwing zoover is gevorderd, dat geen verstuiving meer kan plaats vinden. JAARVERSLAG GEM. HANDELSAVOND SCHOOL. Volgens het Jaarverslag van de Gemeen telijke Handelsavondschool bedroeg het aan tal leerlingen op 1 Januari 1929 67, waarvan ln de le klasse 25, in de 2e klasse 18, in de 3e klasse 13 en ln de 4e klasse 11. Van de 67 leerlingen waren 42 jongens en 25 meisjes. In den loop van het jaar verlieten 5 leer lingen de school zoodat de vorige cursus s»oo: met 62 leerlingen. De op 10 Mei gehouden bevordering had het volgende resultaat: naar de 2e klasse werden bevorderd 16 leerlingen (niet be vorderd 7), naar de 3e klasse bevorderd 12 (niet bevorderd 4). naar de 4e klasse be vorderd 11 (niet bevorderd 1). Aan het eindexamen namen deel 11 candidaten, die allen slaagden en wel 2 „met zeer goeden uitslag". De school telde 8 leeraren, nl 6 vaste en 2 tijdelijke. Totaal aantal wekelijksche les uren 48. VOLKSHUISVESTING. Volgens het beredeneerd verslag van B. en W. over hetgeen met betrekking tot ver betering der volkshuisvesting in de gemeente Velsen in 1929 is verricht, werden ln ge noemd jaar 827 bouwvergunningen verleend n-L 129 voor nieuwbouw van 747 woningen, 2 voor berbotiw van 2 woningen. 81 voor ver bouw van 105 woningen. 110 voor nieuw bouw van 124 diverse gebouwen, 1 voor ner- bouw van 1 en 27 voor verbouw van 27 diver se gebouwen. In 1928 werden verleend 300 bouwvergunningen, waarvan oa. 120 voor nieuwbouw van 498 woningen. In 1929 kwamen beschikbaar 541 woningen waarvan 536 door aanbouw en 5 door herbouw Er kwamen 32 woningen te vervallen, nd. 29 door slooping en 3 door verbouw. In 6 gevallen werden verbeteringen voor geschreven ingevolge art. 17 en 19 der wonlne wet, omvattende 20 woningen. Verbeterd werden 36 woningen na onderhandsch over leg met de eigenaren. Het nieuwe schooljaar 19291930 begon 16 September. Voor de eerste klasse werden ingeschreven 26 leerlingen, van wie 19 op het schoolrapport konden worden toegelaten. Van de 7 leerlingen die zich aan het toe latingsexamen moesten onderwerpen slaag den 4. Voor de 2e en 3e klassen werden nieuw ingeschreven resp. 4 en 2 leerlingen. Op 31 December 1930 telde de schooi 66 leerlingen. VOETBAL. A.s. ZONDAG D. E. C—HAARLEM? In aansluiting aan de mededeelingen ln ons vorig nummer over den eersten degra datie-wedstrijd van Haarlem wordt ons door een bestuurslid van deze vereeniglng mede gedeeld, dat er door DJE.C. pogingen worden aangewend om voor a.s. Zondag den pro motiewedstrijd D.E.C.—Haarlem vastgesteld te krijgen in verband met het feit, dat noch Ajax, noch Blauw Wit in Amsterdam een wedstrijd om het kampioenschap van Neder land zal spelen, naar aanleiding van de districtswedstrijden, die Zondag in Gronin gen gespeeld worden. Haarlem heeft er (noe- wel volgens een ongeschreven wet altijd eerst een wedstrijd op het terrein van de betrok ken eerste klasse club wordt vastgesteld), geen bezwaar tegen om eerst tegen D. E. C. ln de hoofdstad te spelen. Tot zoover de mededeelingen van dit be stuurslid. Volgens het programma voor a.s. Zondag in de .Bportkr." is de laatste competitie wedstrijd K.F.C.—W.F.C. vastgesteld. Dus we krijgen in geen geval HaarlemKF.C. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE Het programma van Maart tot en met Mei luidt als volgt.: 8 Maart: H. T. M- ITramvogels, 14 Maart A. G. T.—H. T. M„ 14 Maart A. G. T. II—H. T. M. II, 21 Maart.: HT.M. II—A G T. II. 22 Maart- TramvogelsN.Z.H.. 29 Maart: NZ. H.A.G.T., 29 Maart: N.Z.H.A-G.T. II, 12 April- N.ZH.—Tramvogels. 14 April: H. T. M. IIA.G-T19 April: HTM. II—Tramvo gels, 19 April N.Z.H.—H.T.M., 22 April: HT. M.A.G.T., 30 April- A-G.T.N.ZH.. 30 Aoril A.G.T. II—N.Z.H.. 7 Mei: A G.T. HH.T-M., 7 Mel: A.G.T.—HTM II. 24 Mei: HT.M A.G.T. II. 24 Mei: A.G.T.—'Tramvogels. 28 Mei A-G.T, II—Tramvogels en 31 Mei Tram vogelsH.T M. II. D.I-O.SPA ARNEVOGELS (0—2). Het spel, dat D.I.O. Zondag vertoonde, was zeker twee klassen slechter dan gewoonlijk. Wat een verschil met den wedstrijd tegen Hlllegom! Ook Spaarnevogels speelde maar heel matigjes, maar toch niet zóó slecht, dat. ze de overwinning ten slotte niet zou ver dienen. Er werd nogal forsch gespeeld, maar scheidsrechter Boeree hield het spel volko men in handen. Uit een strafschop wist Spaarnevogels voor rust één maal te scoren. Wel kreeg de linksbinnen van D l O. uit een corner nog een kans om gelijk te maken, maar het schot ging juist over. Na rust speelde D.I.O. wat minder slecht, 1 zoodat het spel meer verdeeld raakte. Weer kreeg D.I.O. verschillende kansen om gelijk te maken, maar de rechtsbuiten miste oa een kans door te zacht te schieten. De wedstrijd werd tegen het einde steeds spannender, maar toen vijf minuten vóór tijd het tweede doelpunt voor Spaarnevogels ont stond, had zij de overwinning al binnen. Dit doelpunt was heel merkwaardig: de keeper van D.I.O., in het nauw gebracht door een drietal Spaarnevogels. raakte bij het wegwerken van den bal uit de buurt van zijn goal, en nog voor hij terug was, had één der half backs van grooten afstand den bal in het net geschoten. Hulpvaardig reizigerprobeer eens de volgende coupé, mijnheer, deze deur is ge- sloten." (London Opinion). HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDF.ELING L Tweede klasse A: K. F. C W. F. C. V. V. A—West Frisia. Reserve eerste klasse. Ajax 2Haarlem 2 Z. F. C. 2—R. C. H. 2 Reserve derde klasse A. O- S. V. 2—H. R. C. 2 AFDEELING IL Tweede klasse A: Quick—S. V. W. S. V. V.—D. H. C. C. V. V.—V. L O. S. Tweede klasse B.: Steeds HoogerNeptunus FortunaUnitas. Gouda—U. V. V. Xerxes—V. O. C. Reserve eerste klasse: Excelsior 2D. H. C. 2. Unitas 2—V. O. C. 2 AFDEELING IV. Eerste klasse: N. O. A. D.—Eindhoven. OM DEN NED. VOETBALBEKER. Eerste ronde: PurmersteijnSpaarndam. Beverwijk—K.V.V. S.CA.T. H B. E.D W.-De Kennemers. HalfwegVoorwaarts. KinhelmDe Meteoor. Zeemeeuwen—Watergraafsmeer. SchotenZilvermeeuwen. HlllincnUJ3.C. (Sportkr.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. nor rcexl. i den last komt bet gevaar, wanneer ze niet zorgvuldig worden behandeld. Akker's Kloosterl-alscm op de wonde, verzacht de pijn, bevordert de vorming van nieuwe weefsels en werkt ontsmettend. Akker s „Geen goud zoo goed" AGENDA Heden: DINSDAG 11 MAART Stadsschouwburg. 8e Gem. Volksvoorstel ling. Ensemble Bouber. „Zeemansvrouwen". 8 uur. Schouwburg Jansweg. „Aan die mooie blauwe Donau" 8.15 uur. Gebouw N?d. Protestantenbond. Herden kingsavond Guido Gezelle, 8 uur. Palace. „Plicht". Tooneel: The Frank Bro thers. 8.15 uur. Luxor Theater. „Zevenmaal Verliefd". Too neel: Henri Albers en Trio Mascotta. 8.15 uur. Rembrandt Theater. „Weary River". Too neel: Paulton en Doley. 7 en 9.15 uur. Standaard Theater. „De Juweelen der Prinses". Tooneel: The Sisters Washington. 8.15 uur. Kennemer Lyceum. Olympladefllm 1928. 8 uur. Electr. Luxebroodfabriek v. h. De Zeeuw, Koudenhorn 24. Jaarl. alg. verg. v. aandeel houders. 8 uur. Velsen: Raadhuis. Gemeenteraad. 7 uur, WOENSDAG 12 MAART Stadsschowburg. Ensemble Bouber. „De Jordaan". 8 uur. Schouwburg Jansweg. „Aan die mooie blauwe Donau". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en 's avonds. Kennemer Lyceum. Olympiadefilm 1928. 3 en 8 uur. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken. Spoedvergadering van aandeelhouders 11 uur v.m. Teyler's Museum, Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5