BUITENLAND HET PLAN YOUNG AANGENOMEN. Oiiiilö' ortiaeixcn JAN MASARIJK. tj De Engelsche regeering in een moeilijk parket. AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 13 MAART 1930 TWEEDE BLAD Behoorlijke meerderheid in den Rijksdag. Scherpe aanklacht van Gandhi. Het volk dat aan zijn millioenen vast zit....i HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Woensdagmiddag heeft onder zeer groote belangstelling in den Rijksdag de stemming plaats gehad over de Youngwetten. Allereerst kwam Artikel I van het Young- Plan in stemming. Tegen stemde de geheele oppositie. Aan haar zijde schaarde zich ook de Beiersche Volkspartij, welke zich gisteren bij de tweede lezing, van stemming heeft ont houden. Artikel 1 werd tenslotte met 266 tegen 193 Stemmen en drie onthoudingen aangenomen. Het geheele ontwerp werd met 270 tegen 192 stemmen en drie onthoudinge aangeno men. De Rijksspoorwegwet werd aangenomen met 307 tegen 150 stemmen en drie onthou dingen. De Duitsch-Amerikaansche Schuldenover eenkomst werd hij enkelvoudige stemming goedgekeurd. Onder luid geroep van de zijde der recht- sche partijen werd de overeenkomst met Polen met 236 tegen 217 stemmen en 8 onthoudingen aangenomen. De aanneming der Liquidatieverdragen ge schiedde met 256 tegen 194 stemmen en drie onthoudingen. Voorts werd nog gestemd over een com munistische motie van wantrouwen gericht tegen den Rijkskanselier. Het voorstel werd met 277 tegen 169 stemmen en 13 ont houdingen verworpen. Daarna werd een voorstel van de regeerings partijen, waarin de verklaring van den Rijks kanselier wordt goedgekeurd, met 248 tegen 170 stemmen en 19 onthoudingen aangeno men. De derde lezing van de Young-Wetten was hiermede geëindigd. De vergadering werd verdaagd tot heden middag twee uur. GandhU Volgens berichten uit Bombay bestaat de door Gandhi persoonlijk gelelde troep, die een marsch maakt door Britsch-Indië, ten einde voor de onafhankelijkheid te ageeren, in hoofdzaak uit Hindoes. In de colonne be vinden zich slechts twee Mohammedanen, waaruit men meent te mogen afleiden, aat de Mohammedaansche bevolking niet bijzonder enthousiast is voor Gandhis plannen. Op het moment dat Gandhi zijn hoofd kwartier verliet, werd te Bombay een groote betooging gehouden, waarbij het tot botsin gen met de politie kwam. Er werden winkels bestormd en de ruiten van het gebouw van het Engelsche blad Times of India" werden ingeworpen. Door de jeugd werd eveneens een manifestatie op touw gezet, waarbij ge tracht werd de Engelsche vlag naar beneden te halen. Een vermogend koopman heeft een belang rijk bedrag ter beschikking van Gandhi ge steld voor het uitvoeren van dien plannen. Te Bombay is een soort van „krijgsraad" ingesteld, die zich tot taak stelt vergade ringen te beleggen en aanhangers to wer ven. Door dit instituut worden groote hoe veelheden vlugschriften verspreid, die er op aandringen Gandhi tot het uiterste te steunen. Wij ontleenen vervolgens nog het onder staande curieuze verhaal aan de Tel'.: In zijn blad „Young India" geeft Gandhl commentaar op het antwoord van den onder koning op zijn ultimatum. Met gebogen knie. aldus Gandhi, heb ik om brood gevraagd en in plaats daarvan heb ik steenen gekregen. De onderkoning vertegen woordigt een volk, dat niet gemakkelijk toe geeft. dat niet gemakkelijk berouw heeft, riet licht overreed of overtuigd wordt. Het heeft wel eerbied voor physieke kracht. Dit volk kan urenlang met ingehouden adem naar een bokswedstrijd kijken, het kan dol opgewonden worden bij een voetbalwedstrijd, waar beenen gebroken worden, het raakt in extase over gruwelijke oorlogsverhalen. Dit Lord Irwiit. volk zal geen afstand doen van de millioe nen, die het jaarlijks aan Indië onttrekt, op grond van argumenten, hoe overtuigend die ook mogen zijn. Het antwoord van den on derkoning baat mij daarom niet Ik ben vast van meening, dat de zoutbelastingen en vele andere dingen moeten verdwijnen. Den on derkoning antwoord ik, dat ik mijn hande lingen nauwkeurig heb overwogen en dat deze ongetwijfeld zullen lelden tot scheiding van de wet en het verstoren der openbare orde. Hoewel er wouden vol boeken zijn, die wettelijke bepalingen bevatten, is de eenige wet, die het Indische volk kent, de wil van de Engelsche heerschers, de eenige vrede, dien het voll: heeft, de vrede van de gevan genis. Indië is een groote gevangenis. Ik er ken die wetten niet en beschouw het als mijn heiligen plicht de droevige eentonigheid te verbreken van den opgelegden vrede, die het hart van ons volk verstikt". Hier kan Groot-Brittannië het mee doen. De Labourregeering zal het hard van de op positie te verantwoorden krijgen. Eén der conservatieve Lagerhuisleden vroeg eenige dagen geleden aan den minister, of hij er voor wilde zorgen, dat de onderkoning, Lord Irwin, zijn brieven aan Gandhi niet meer wilde onderteekenen met Yours very truly.. De oppositie zal na het scherpe antwoord van Gandhi, op Irwin's vriendeiijken brief nog wel meer bezwaren te opperen hebben. Inderdaad, het wordt der Labourregeering zeer moeilijk gemaakt Gandhi accepteert geen steenen voor brood. Maar de oplossing ligt niet voor de hand- Moet de Engelsche regeering Gandhl laten arres teeren? Dan speelt zij den tegenstanders in de kaart. En als Gandhi niet gearresteerd wordt, dan behoudt de Indische actie haar stuwkracht, haar grooten moreelen steun. L. A. De opmarsch van Gandhi en zijn vrijwilligers. In aansluiting op de berichten van gisteren melden wij vandaag nog: De groep van partijgangers van Gandhi die naar de Golf van Cambay opgebroken is, bestaat uit 79 vrijwilligers met een voorhoede van 16 studenten van Gandhi's nationale hoogeschoel. Indiën Gandhi en zijn vrijwilligers in hech tenis mochten genomen worden, zal de voor hoede het program uitvoeren. Zoo niet dan zal deze voorhoede voor de hoofdgroep blijven uittrekken en onderweg propaganda maken. Gandhi stelde zich aan het hoofd van den stoet. De anderen volgden hem met gelede ren van drie man. Op tal van plaatsen langs den weg werden aan den „mahatma" bloemen en kokosnoten aangeboden. Tot dusver is alles vreedzaam in zijn werk gegaan. Vóór zijn vertrek heeft Gandhi de zieke pupillen van zijn seminarie bezocht en har telijk afscheid van hen genomen. In de afgeloopen week zijn in het seminarie van Gancihi veertien gevailen van pokken, alle bij kinderen, voorgekomen. Drie kinderen zijn bezweken, de andere zijn herstellende. Bij een betooging die 2000 schooljongens te Bombay hielden, zijn zij met de politie in bot sing gekomen. Verscheidene schooljongens werden gewond en in het ziekenhuis opgenomen. Ter Vlootconferentle. In conferentiekringen koestert men de hoop, dat de besprekingen, die Briand en Grandi met elkaar hebben gevoerd, zullen worden voortgezet en resultaten zullen op leveren, aldus het Hbld. Italië heeft gedu rende de geheele conferentie het standpunt ingenomen, dat de vlootsterkten in onderling verband moesten worden beschouwd en dat het bereid is, zijn tonnage vast te stellen in betrekking tot die van de andere continen tale mogendheden. Een bevredigende over eenkomst tusschen Italië en Frankrijk, die tot een werkelijk aanzienlijke wijziging van de Fransche tonnagecijfers in staat stelt, zou derhalve klaarblijkelijk de heele positie der conferentie vergemakkelijken. In dit geval, meent men, zou een overeenkomst omtrent de Britsche, Amerikaansche en Japansche cijfers, schier automatisch te voorschijn komen. Intusschen Is een commissie, bestaande uit Britsche en Fransche deskundigen, bezig met het- onderzoeken van de herziene' Fransche cijfers, waaraan de ministers Alexander en Dumesnil, en ook Dwlght Morrow, de Ame rikaansche „waarnamer" van tijd tot tijd hun medewerking verleenen. Door het uit schakelen van de zg. speciale schepen van de globale cijfers wordt een vermindering in de Fransche netto-cijfers verkregen, terwijl overeenstemming is gebracht tusschen de methoden van berekening van de Britsche en Fransche tonnage, waardoor een verge lijking mogelijk wordt en een bespreking ver gemakkelijkt. LONDEN, 12 Maart (Reuter) Een hon derd leden van het Lagerhuis hebben aan de delegaties ter Vlootconferentie een memo randum gezonden, waarin zij aandringen op voorsteden tot vermindering met inbegrip van de afschaffing der slagschepen, de vast stelling van het toekomstig maximum der afmetingen van oorlogsschepen op 10.000 ton, de geleidelijke verkleining der Britsche kruisers, en vermindering van de duikboo- ten, indien afschaffing niet mogelijk is. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKE LING. Zaterdagavond as. wordt een feestavond gehouden ter gelegenheid van den Kadercur sus in den Kegelbond. Medewerking wordt verleend door het orkest „Het Signaal" uit Amsterdam. Veder is er zang, ook zal de film „Indië in Vogelvlucht" draaien De cursus van Dr. van Hasselt zal op 20 en 27 Maart niet doorgaan wegens plotselinge ziekte van Dr. van Hasselt. DERSTELLINGSOORn-YEREENIGING 1835—1905. De Commissie Haarlem van bovengenoem de vereeniging heeft wegens het jaarlijks grooter wordend succes wederom een bal-masqué in voorbereiding dat zal gehou den worden op Zaterdag 22 Maart- in de zaal van gebouw Bloemhof, die op een bijzondere wijze zal verlicht worden. Een groote hoeveel heid mooie prijzen en troostprijzen zal we derom beschikbaar zijn benevens eenige prij zen betrekking hebbende on het herstellings oord. Ook een publieksprijs. De Jazz-Band „The Rascals" en „The Haar lem Accordeon Band zorgen voor de muziek. De Gebr. Kwekkeboom hebben de leiding van het bal. KANTONGERECHT. H. H. R., het 's avonds met een rijwiel rij den, hetwelk niet is voorzien van een helder lichtgevende lantaarn f 0.50 subs. 1 dag hechtenis. L. v. d. B. overtreding der Motor en Rijwielwet fS subs. 8 dagen hechtenis. J. d. J. fdem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. C. G. E. idem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. J. P. idem f 2 subs. 2 dagen hechtenis. H. E. J. P. idem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. A. B. het op den openbaren weg een wapen bij zich hebben f 1 subs. 1 dag hechtenis. P W. Th. B. overtreding der Motor- en Rijwiel- wet f 5 en f 3 subs. 5 en 3 dagen hechte nis. A. F. W. K. het een voertuig onbeheerd op den openbaren weg laten staan, vrijspraak A. F. W. K. het een voertuig onbeheerd op J. W. v. d. F. openbare dronkenschap f 5 subs. 5 dagen hechtenis. S. K. het zonder vergunning op verboden grond loopen f 2 subs. 2 dagen hechtenis. M du Ch. het zon der vergunning van den Burgemeester van Haarlem aldaar op den openbaren weg lie deren zingen (bet bedrijf van liedjeszanger uitoefenen) f 0.50 subs. 1 dag hechtenis. E. W. overtreding der Leerplichtwet 1 dag hechtenis. K. B. overtreding van de wet op de openbare middelen van vervoer f 3 subs. 3 dagen hechtenis. J. H. F. H. overtreding van art. 70 der politieverordening van Bloe- mendaal. vrijspraak. J. N. E. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement f 15 subs. 15 dagen hechtenis. P. B. v. d. B. idem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Ph. F. overtreding van de Motor, en Rijwielwet f 40 subs. 40 dagen hechtenis. A. P. v. d. L. overtreding van het Broodbesluit f 10 subs. 10 dagen hechtenis. A. M. D. overtreding van het Motor- en Rijwielre^lement (schriftelijk vonnis op 26 Maart 1930). P. v. d. V. overtreding van de Motor- en Riiwielwet f 10 subs. 10 dagen hechtenis. M. G. bekrachtiging van het von nis dd. 15 Januari 1930. waarbij hij wegens oyertreding der Jachtwet is veroordeeld tot f 30 subs. 30 dagen hechtenis. DE MISDAD'GFEID IN ONS LAND. Geen reden tot groote verontrusting. De hoofdredactie van het „Weekblad van het Recht" schrijft: „Er zijn in den laatsten tijd in ons land zware, gruwelijke misdaden gepleegd. Het is niet meer dan natuurlijk, dat daarover lulde weeklachten worden gehoord, op strengere bestraffing, zooals ook wel vanzelf spreekt op wederinvoering van de doodstraf wordt aan gedrongen, alsof in landen, waar die straf nog bestaat en wordt toegepast, minde: zware misdaden worden gepleegd. Doch juist onder omstandigheden als deze is het nooalg dat de hoofden koei blijven en slechts gere deneerd wordt op grond van de werkelijke feiten. Daarom willen wij nog even de volle aandacht vestigen op de statistische cijfers. „In de inleiding tot de indexcijfers der crimi naliteit wordt een vergelijking gemaakt met het jaar te voren en gezegd, dat het aantal veroordeelden in 1929 1167 minder bedroeg Han in 1928; het aantal misdrijven tegen le ven en persoon was 290 minder. Het vierde kwartaal geeft een lager indexcijfer voor alle misdrijven te *a- men; misdrijven tegen de zeden en economi sche misdrijven gaven veel gunstiger cijfers dan verleden jaar. Tegenover het indexcijfer 99 voor 1928 stond voor 1929 het cijfer 92. „Heel verontrustend klinkt dit alles niet, vooral als men zich herinnert, dat mr. G. T. J. de Jongh, kinderrechter te Amsterdam, in zijn in 1923 verschenen boekje Bestraffen en Bestrijden op bl. 2 schrijven kon: Het is u misschien niet onbekend, dat er in de laatste jaren in de strafrechtszaa! een andere klank is gekomen, een ander licht, een andere atmosfeer." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Eens gekocht altijd gedragen. VAN ARME SMIDSLEERJONGEN TOT GROOT GELEERDE, POLITICUS EN STAATSHOOFD. (Van onzen Weenschen correspondent). Nauwelijks heeft men in Hongarije het tien-Jarige regeeringsjubileum van den rijks- bes:uurder Horthy gevierd, of men vierde er feest om het staatshoofd van de republiek Thomas Jan Masarijk, die zijn tachtigsten verjaardag vierde. Na de berichten over dezen verjaardag, willen wij nu nog iets vertollen uit het loven van den president. Thomas Jan Masarijk stamt evenals de Oostenrijksche politici dr. Seipel, wiens vader koetsier en later portier van eer. theater m den Weenschen Prater was, en dr. Schober. wiens vader brievenbesteller en gemeente- bode in het kleine Opper-Oostenrijksche stadje Perg is geweest, van slechts zeer een voudige ouders af. Zijn vader toch, Josef Maszarik, de naam werd toen, zooals men ziet, nog anders geschreven was een ge wone koetsier en zijn moeder, Theresia Kropaczek, was keukenmeid geweest. In den zomer van het jaar 1849 zijn deze twee menschen met elkander in het plaatsje Göding in Zuid-Moravië, in den echt getre den en op den 7en Maart 1850 werd aldaar hun eerste zoon, Thomas Jan, geboren. De koetsier Josef was in zijn jeugd nooit op school gegaan, hij stamde uit Slowakije en een oude vrouw in het dorpje Kopcan, waar hij woonde, de weduwe van een soldaat, had hem zoo goed en zoo kwaad als het kon, lezen en schrijven geleerd. Josef's beroep ais koetsier bracht het met zich mede, dat hij en zijn gezin nog al vaak moesten ver huizen om zich telkenmale in andere plaat sen te vestigen. In Tscheikowitz bezocht Thomas Jan de lagere school, als ministrant hielp hij den kapelaan van dit dorp in de kerk, later kwam hij aan een middelbare school te Auspitz, waar de andere jongens hartelijk om hem lachten, daar hij oogal vreemd was uitgedoscht- Men had namelijk van een oud koetsierslivrei van zijn vader een pak voor hem gemaakt, dat. niet al te elegant van snit was. Groote koperen knoopen bengelden eraan. Daar de jonge Masarijk buitengewoon intelligent was en zeer vlijtig leerde, wilde men. dat hij onderwijzer zou worden, mar hij was na de klassen van de school te Auspitz te hebben afgeloopen, nog niet eens zestien jaar oud en daarom zou hij voorloopig alleen maar als assistent van een schoolmeester werkzaam zijn. Opeens echter deed men hem bij een slotemaker te Weenen in de leer, waar hij ijzer beslag voor schoen zolen moest vervaardigen. Drie weken hield de jongen het uit, toen ging hij er vandoor. Vervolgens werd hij lec-jongen bij een smid te Tscheitsch, waar hij heei hard moest wer ken. Des zomers werkte men haast aan één stuk door van des morgens drie uur tot des avonds tien of elf. Toen kwam hij weer bij een onderwijzer te Tscheikowitz en vervol gens op het gymnasium van de PLaristen te Brtinn. Hier trad hij als een soort repetitor op, door andere, minder begaafde scholieren bij hun werk te helpen. Hij verdiende hierdoor een beetje geld en zoodoende werd hij na eenigen tijd in het huis van den hoofdcom missaris van politie aldaar, den heer Le Monnier, opgenomen, wiens zoontje Franz hij les moest geven. Le Monnier werd ondertusschen naar Weenen overgeplaatst en nam Masarijk mee, waar hij hem tezamen met zijn zoon aan het zoogenaamde „academische gymnasium" liet studeeren. Vervolgens kwam hij aan de Ween- sche hoogeschool, waar hij een der ijverigste studenten was-Tevens werd hij als huls- ieeraar in 't gezin van een Weenschen bank directeur, Schlesinger, opgenomen. Op den lOden Maart 1876 werd hij tot doctor in de philisophie gepromoveerd. Met zijn leerling Alfred Schlesinger maakte hij nu een lange reis door Italië. Hij werd leeraar aan een gymnasium te Weenen en hij had intusschen, bij een bezoek aan Leipzig, een Amerikaansche jongedame leeren ken nen, Charlotte Garrigue, uit Brooklyn, die daar in de muziek studeerde. Deze werd zijn echtgenoote. De toekomstige schoonvader liet hem naar Amerika komen en daar werd het huwelijk op 15 Maart 1878 gesloten. Te Weenen werd Masarijk nu docent aan de uni versiteit, hij hield hoofdzakelijk voordrachten over philosophie en godsdienst. Zijn eerste kind, Alice, dat in Mei 1879 werd geboren, liet hij Protestantsch doopen en zelf is hij op den 31en Augustus 1880 tot de Protestant- sche godsdienst overgetreden. In 1882 werd hij buitengewoon hoogleeraar aan de nieuwe Tsjechische universiteit te Praag. Hij ging zich hoe langer hoe meer met de politiek bemoeien, hij was een vurig Tsjechische nationalist en in 1891 deed hij als afgevaar digde zijn intrede in het Oostenrljk-Hon- gaarsche parlement. Hij betoonde zich als een voorvechter voor den socialen staat en hij hield zich veel met arbeiders- en met schoolvragen bezig. Van 1900 af had hij een eigen Tsjechische volkspartij in het parle ment, later de Tsjechische progressieve partij genoemd. Onvermoeid streed hy tegen de onderdrukking van de Slavische volks stammen in de groote monarchie. Hem komt de eer toe de eigen individualiteit van het Tsjechische volk wakker te hebben geroepen en deze voortdurende te hebben ontwikkeld. Steeds heftiger en heftiger werd zijn strijd tegen het Oostenrijksche centralistische stelsel. Hij was een felle tegenstander van Aehrenthal, dien hij als een van de ernstigste vfjanden van de Slavische volksstammen be schouwde. Hij zag het einde van de heer schappij der Habsburgers langzaam, maar zeker naderen en door zijn onvermoeide werk zaamheden legde hij den grondslag voor de latere zelfstandigheid van het Tsjechische volk. Daarom beschouwen alle Tsjechen hem steeds als hun grootsten nationalen held, want zij weten, dat de Tsjechische staat nooit zonder Masarijk tot 6tand zou zijn geko men. Door een groot gedeelte van zijn volk wordt hij „Vadertje" genoemd en ook we', noemt men hem „den Tsjechlschen Wash ington!" Gedurende den oorlog hield Masarijk zich in het buitenland op. Via Italië reisde hij naar Genève en hier begon hij zijn groote voorbereidingen om den Tsjechen tot een vrij volk te maken. Voortdurend stond hij in verbinding met zijn aanhangers te Praag en eveneens zocht en vond hij contact met alle groote groepen Tsjechen in alle deeien van de wereld. Tevens knoopte hij verbin dingen aan met de entente-sta ten. Hij wierf RUHR «I .V f door alle landen, nu eens hield hij zich in Zwitserland, Frankrijk en Engeland op. dan. weer trok hij naar Rusland, Japan en Amerika om den Tsjeschischen opstand tegen de Habsburgers te organiseeren. Ondertusschen deed de politie te Praag herhaaldelijk huis zoekingen in zijn woning en werden zijn vrouw en een zijner dochters telkenmale op nieuw verhoord. Deze dochter, Alice, moest eens zelfs gedurende acht maanden in pre vent-leve hechtenis zitten! Masarfjk begaf zich naar Amerika en op' 16 November 1918 ontving hij te New York, Juist toen hij aan een banket van een Sla vische vereeniging deelnam, een telegram, waarin hem werd medegedeeld, dat men hem tot president van de nieuwe Tsjechoslowaak- republiek had gekozen. Masarijk las het tele gram vluchtig door en stak het toen ln zijn zak om op gewonen toon met zijn tafel- buurlieden verder te converseeren. Eerst °en paar minuten later deelde hij den aanwezigen het groote nieuws mede, waarop allen hem hartelijk feliciteerden. Gedurende de daarop volgende dagen gelukte het hem in Amenka een leening van tien millioen dollars voor zijn land te sluiten, op den 20en November verliet hij de Vereenigde Staten, hij bezocht verschillende politici te Londen, hij zocht te Parijs Poipcaré en Clemenceau op en was in Italië gast van koning Victor Emanuel. Op den 20en December betrad hfj den Boheem- schen bodem, luid toegejubeld door het van het Juk bevrijde volk. Sedert dien heeft hij nimmer opgehouden steeds zijn allerbeste krachten aan het wol zijn van zijn land en volk op te offeren'. Een groote slag was voor hem de dood vaa zijn echtgenoote op den 13en Mei 1923, juist toen maarschalk Foch te Praag vertoefde en er tal van groot militaire feesten ter care van dezen grooten veldheer gegeven werden. Om zich eenigszins van dezen slag te her stellen, begaf hij zich met zijn dochter Olga naar Montreux en maakte hij vervolgens een reis over de Middellandsche Zee naar Algiers. Daarop bezocht hU de koningen van Engeland en Belgtc en den president van de Fransche republiek, Mlllerand. ZUn macht als president van de Tsjecho- slowaaksche republiek is vrij groot en staat ongeveer in het midden tusschen die vaa de presidenten van Frankrijk cn van Ameri ka. Zijn devies is „Veritas vincit", „de waar heid zegeviert", hetgeen de leus is geweest, welke indertijd op de banieren van de Hus sieten geschreven stond. Masarijk behoort tot de evangelische kerk der Bohcemsche broe ders. Gedurende zijn arbeidzame leven heeft hl) tal van boeken en brochures over weten schappelijke, philosophlsche, rellgicuse, sociale en politieke onderwerpen aan het licht gegeven. W. M. BEKAAR. De bokser helpt zijn vrouw b\j de voor jaarsschoonmaak (Passing Show). Hed en: DONDERDAG 13 MAART Stadsschouwburg. Mij. tot Bevordering der Toonkunst. 3e Kamermuziekavond. Gregor Platlgorski, cello. 8 uur. Palace. ..Piicht". Tooneel: The Frank Bro thers, 8.15 uur. Luxor Theater. „Zevenmaal Verliefd". Too neel: Henri Albers en Trio Mascotta. 8.15 uur. Rembrandt Theater. „Weary River". Too neel: Paulton en Doley. 7 en 9.15 uur. Standaard Theater. „De juweelen der Prinses". Tooneel: The Sisters Washington, 8.15 uur. VRIJDAG 14 MAART Schouwburg Jansweg. 5e Abonnements- voorsteiling. Oost-Nederlandsch TooneeL „Volpone". 8-15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Nieuw Programma. Nieuwe Gracht 11 Buitengew. verg. v. aan deelhouders N. V. MU. tot Expl. v. Onroerende Goederen „Groot Haarlem". 10 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend pp werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5