H. D. VERTELLINGEN. FLITSEN STADSNIEUWS OUTBROOD ëd!n DE MOEILIJKE REIS HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 13 MAART 1930 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden)* Uit het Engelsch, vertaald door P. Q. WODEHOUSE. De Pijp. Ik bemerkt», dat PilllngStrot cigaretten rookte en vroeg hem waarom. Ik heb mijn pijp verloren", zei de Pillingshot, Hij sprak zonder aandoening. Je schijnt het moedig te dragen, zeide ik koel", want Pillingshot kon het niet kalmer opgenomen hebben, als hij zijn schoonmoe der verloren had. Hij zag, dat het mij ont stemde en haastte zich het uit te leggen „Neen, neen, Smith", zeide hij haastig. Dat ls het niet. Ik houdt hartstochtelijk veel van mijn pijp. Gedurende de lange jaren van onze vriendschap, van het eerste oogenblik al dat wij elkaar ontmoetten, hebben wij niet één enkele maal ruzie gehad. Je verwon dert Je, dat ik dan niet meer onder den in druk ben van het verlies? Ik zal het Je zeg gen. Het ls. omdat ik weet, dat die pijp terug zal gevonden worden. Terwijl hij deze woorden sprak, ging er zoo'n gelukkige glimlach over zijn gezicht, dat het bijna mooi werd, hetgeen wel een buiten gewoon verschijnsel mocht heeten, want in normalen toestand was Pillingshot verre van knap. „Tien Jaren geleden" begon hij met een droomerige stom, kocht ik die pijp. Zonder Robertson je kent Robertson toch zou Ik haar nooit gezien hebben en wanneer Robertson op den dag des oordeels zich zal moeten verantwoorden, zal dit leit ten gun ste van hem in herinnering gebracht wor den. Het was niet zijne bedoeling dat ik de pijp zien zou; hij was onbewust bemidde laar. Hij liep voor mij uit en daar ik hem niet wilde inhalen, stond ik stil en keek naar de étalage ln een tabakswinkel. En daar zag ik haar." Hij wachtte even. „Zij was een van die pijpen", zeide hij, die alle beschrijving te boven gaan. Zij was niet zuiver gebogen en ook niet zuiver recht. Je begrijpt wel wat lk bedoel. Ik ging den win kel binnen. Hoe bijzonder goed kan ik mij elke bijzonderheid van dat gesprek herin neren. Hoe verlangde ik ernaar mijn schat uit het pluche étui te rukken en ermede weg te snellen. Maar ik hield mijzelf in bedwang. Ik marchandeerde met den persoon achter de toonbank. Hij droeg een roode das met vijf blauwe hoefijzers er op, en hij had zich ver geten te scheren dien ochtend. Na eenig heen cn weer gepraat kocht ik de pijp, en twee weken lang wist lk wat vol maakt geluk beteekende. Daarna ging 11c naar het buitenland en toen ik aan land stapte, bemerkte ik tot mijn groote ont steltenis, dat de pijp niet langer ln mijn bezit was. Ik adverteerde. Ik huurde omroepers. Ik liet de militairen uitrukken. Ik vroeg iedereen dien lk ontmoette, of zij mijn pijp ook gezien hadden. Niet gebogen en niet recht, legde ik uit. Eindelijk bezocht een eenvoudige visscher mij In mijn hotel en bracht de pijp mede. Ik-overlaadde hem nut belooningen en beloofde hem ln mijn tes tament te gedenken. HIJ bedankte mij en Beide dat hij het wel de moeite waard vond te vermelden, dat hij de pijp ln een haai gevonden had. Ongeveer een week later ging lk met een paar vrienden naar den krater van de Ve suvius kijken. Toen ik over de rand boog om alles nauwkeuriger te beschouwen gleed mijn pijp uit den mond en viel ln den af grond. Toen gaf lk beslist alle hoop op. Ik be stelde een stel rouwkleeren en kocht een doos met honderd cigaretten. Ik kon er niet toe komen een andere pijp tusschen mijn lip pen to nemen. Ik voelde, dat het heilig schennis zoude zijn. Op een zekeren ochtend kwam de hotelhouder binnen om aan te kon digen, dat er een uitbarsting van de Vesuvius had plaats gehad gedurende den nacht. Hij liet het doorschemeren alsof hij dat alles voor ons genot zoo geschikt had. en hoopte dat wij ons dat later zouden herinneren. Ze had drie dorpen verwoest, zeide hij en hij vroeg, of wij lust hadden te gaan kijken. Wij gingen er heen en onder het wandelen stootte mijn voot tegen iets. Daar lag mijn pijp tegen een stuk lava. Iets geschroeid, maar verder niet beschadigd. Eens word lk gevangen genomen door roovers. Zij namen alles wat ik bezat, m'jn geld. mijn horlogo. mijn kleeren, mijn laarzen en mijn wandelstok alles behalve mijn pijp. Ik keerde naar Engeland terug en werd bijna dadelijk door een auto overreden. Ik brak mijn linker been en drie ribben, maar niet mijn pijp. Ik werd na verloop uit het hospitaal, waar ik verpleegd was, ontslagen en nam een invatie van een vriend aan om op zijn landgoed te komen Jagen. Op den tweeden ochtend schoot een der gas ten, die wat ook zijn verdere verdiensten moch ten zijn geen prima schutter was, mij ln den arm en de dokter verklaarde, dat, als het schot een weinig meer naar links getrof fen had, mijn pijp geraakt zoude zijn. Eenigen tijd later Op dit oogenblik kwam Harrison binnen. „Hallo, Pillingshot", zeide hij, waarom rook je sigaretten?" Pillingshot zeide dat hij zijn pijp verlo ren had. „Toevallig" zeide Harrison, „ik heb een pijp gevonden. Ze lag onder een zitplaats in esn eerste klasse rookcoupé, dicht bij York. Mijn voet stootte er tegen." „Hoe zag de pUp er uit?" „Nu, zij was niet geheel gebogen en ook niet precies recht. Hier ls ze". Pillingshot uitte een kreet van verrukking en riep drin gend om tabak. DE UITBREIDINGSPLANNEN VOOR HAARLEM-NOORD. B. en W. stellen aan den gemeenteraad voor om voor geonden gelegen ten oosten van de Delft, ten zuiden van de Zaanenlaan, het noordelijk bouwterrein aan die laan, ten westen van de Plataanstraat en de Laurier straat en ten noorden van de Wilgenstraat en de Accaciastraat een uitbreidingsplan vast te stellen. Verder om het dd. 1 Maart 1929 vastge stelde uitbreidingsplan voor wat betreft de gronden ten oosten van de spoorbaan Haar- lem-Velsen, ten zuiden van de grens der ge meente Velsen, ten westen van de Delft, en ten noorden van de Zaanenlaan, te wijzigen. Er was namelijk op de grens der gemeente Velsen en Haarlem een straat geprojecteerd, waaraan tal van moeilijkheden van admi nistratieven aard politletoealeht, leidin gen enz. het gevolg kunnen zijn. Bij na dere overweging komt het gewenscht voor de grens tusschen .die gemeenten voor zooveel mogelijk door het midden der bouwblokken te doen loopen. SYNAGOGEDIENSTEN. Van 14 Maart af: Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 5.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Mlddagdlenst te 1 uur. Avonddienst te 6.43 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet. Werkdagen: 's avonds te 7,15 uur. Zon dagavond te 7 uur. De diensten op Sabbath vinden plaats ter Synagoge. Lange Begijnestraat 11. De overi ge diensten, alsmede Talmoed Torah, worden verricht In het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. NAAR CONCOURS Naar wij vernemen heeft de muziekver- eeniglng „Excelsior" directeur de heer Peter Wit Jr.. onderafdeeling van de Nederland- sche Vereenlging van Spoor en Tramweg personeel. ingeschreven voor het dezen zo mer te houden concours van het Politiemu- zlekkorps. „Excelsior" zal in de afdeeling „Uitmuntendheid" uitkomen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a f»0 Ct«. per regel. GOEDKOOP DUURKOOP. Geef een kleinigheid meer uit, en ge hebt het beste ARR'S DE DRIEVOUDIGE AANRIJDING OP DEN RIJKSSTRAATWEG. EEN DER ZAKEN VOOR HET KANTONGERECHT. Onze lezers zullen zich den woesten rit herinneren, dien een 50-jarig expediteur uit Beverwijk, G. V. in den avond van 6 Februari Jl. maakte van Haarlem naar Velsen. In dron kenschan achter het stuur zittend veroor zaakte hij eerst een aanrijding te Haarlem en daarna tweemaal een onder Velsen. De politie te Haarlem deed onmiddellijk een ra dio-politiebericht uitzenden en aan de acti viteit van eenige Velsenaren, die dit bericht hebben ongevangen is het te danken, dat 1e beschonken rijder kon gearresteerd wordn. Hij had kort daarvoor op den Rijksstraatweg bij het dorp Velsen een motorrijder aange reden, wiens duorijdster ernstig aan het been gewond werd en was ln botsing geweest met een auto uit Drachten, die hij links passeeren wilde. Voor het Kantongerecht te Haarlem dien de thans alleen de zaak van de aanrijding te Haarlem. Deze heeft den bewusten avond plaats gehad te half acht. Verdachte reed naar Santpoort, hij zat alleen in den wagen. Ter hoogte van de R.-K. kerk te Oud-Schoten fietste een 18-Jarig meisje uit Haarlem op het klinkerpad naast het asfalt geheel rechts van den weg. Zij werd door een auto aangereden, welke auto dit is geweest kon het meisje zich niet meer herinneren, aangezien zij onmid dellijk bewusteloos is geworden en eerst bij gekomen. nadat zij in een huis was binnen gedragen. Zij heeft echter geen letsel gekre gen en is loopend naar huis kunnen keere.i. Wel kon het meisje zeggen, dat de auto zeer snel gereden had. Een getuige, die het ongeval gezien had kon slechts ongeven, dat de auto een vier kants achterruit had. Verdachte was ten laste gelegd niet vol doende naar links te hebben uitgeweken en in staat van dronkenschap te hebben ver keerd. De veldwachter Bosman uit Velsen ver klaarde als getuige dien avond door een bur ger te zijn gewaarschuwd. Hij begaf zich naar de pont. waar hij den auto heeft gevonden, stil staand voor een pont, die niet voer. De bestuurder zat slapend achter het stuurrad en de veldwachter constateerde dat hij dron ken was en sloot hem deswege op in het arrestantenlokaal. De motorpolitie van Haarlem was eveneens gearriveerd en ln overleg met den commissa ris van politie te Velsen werd V. nu in zijn eigen auto, bestuurd door een Haarlemsen agent naar onze stad vervoerd. De veldwachter heeft echter een afzonder lijk p-oces-verbaal opgemaakt terzake van de andere aanrijdingen, zoodat deze zaak vermoedelijk nog wel voor de Rechtbank zal dienen. Naar getuigen a décharge, die kort voor den tocht van V. van Haarlem naar Velsen met hem waren uit geweest, verklaarden, zijn dien dag vele cafés bezocht, vele kennisma kingen aangeknoopt en vele glaasjes gedron ken. Bier en kinawijn had de verdachte op- Doch van dronkenschap zeiden deze getuigen niets te hebben gemerkt. De vader van het aangereden meisje stelde zich civiele partij voor de kosten, voortsprui tende uit het ongeval. Het O. M. achtte de .geheele ten laste leg ging bewezen, noemde wat verdachte gedaan heeft misdadig en eischte 14 dagen hechte nis en 8 maanden ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen. Verdachte ontkende de aanrijding veroor zaakt te hebben. De verdediger, mr. dr. A. F. H. Schreurs. noemde het gevaarlijk om bij een onzeker heid als ln deze zaak een dergelijk zwaar re quisitoir te nemen. Volgens pl. is niets posi tiefs bewezen. Pl. vroeg derhalve vrijsp-aak. De kantonrechter zal over 14 dagen schrif telijk vonnis wijzen. NED. HERV. KERK. Vrijdagavond houdt het kiescollege van de Ned. Hervormde Gemeente een vergadering in de Kerkeraadskamer der Groote Kerk. Op de agenda staat o.a. het verkiezen van zeven ouderlingen wegens periodieke aftre ding van de heeren J. J. Delfos, J. G. Hoff mann, A. Kleyn, J. ten Klooster, D. Rozeboom en H. J. Tjaden. Voorts moet worden voor zien in de vacature ontstaan door het be danken van den heer J. N. Voorbrood. Daa-na heeft plaats het verkiezen van acht Diakenen wegens periodieke aftreding van de heeren A. E. Beekman, T. Bruyn Pz J. C. Cramer. K. J. Dijkstra, J. P. de Klerk en A, Ph. Romein. Ook moet worden voorzien in de vacature ontstaan doo:- het vertrek van den heer J. van Es en het bedanken van den heer W. Roodenburg Tenslotte komt. aan de orde het formeeren van een drietal predikanten (vacature Ds. L J. van Leeuwen), voortdurende door het be- rtnnVov) Van De. W A nar. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1560 MOEILIJKE PROBLEMEN De zorgen van het samenstellen van een voetbat ploeg als vier deelnemers in de go&i willen staan en drie anderen alleen mee willen apelen als zjj aanvoerder mogen zijn. (Nadruk verboden.)' DE GEM. ONTSMETTINGSDIENST VERANDERING VAN HET TARIEF. De nieuwe Besmettelijke Ziektenwet maakt zoo schrijven B. en W. aan den raad het noodig, dat de verordening op de heffing van rechten voor reiniging en ontsmetting door den gemeentelijken ontsmettlngsdienst wordt herzien, omdat het tarief voor de bijdragen van de belanghebbenden in de kosten thans Imperatief ls geregeld, ln tegenstelling met de facultatieve regeling van voorheen. De Haarlemsche verordening bevat geen hef- fingsgrond voor door den Burgemeester gé- laste reinigingen en ontsmettlngen.wel voor de diensten door de belanghebbenden gevraagd en dan nog alleen voor ziekten niet in de besmettelijke ziektenwet genoemd. De nu ter hand genomen herziening houdt voorts ver band met de eischen die het Rijk stelt voor toekenning van subsidie in de kosten zoowel van ontsmetting en reiniging ais van deskun dige leiding van den gemeentelijken ontsmet tlngsdienst. De heffing strekt zjch in het vervolg uit over alle te verleenen diensten, zoodat het tarief tevens de rechten voor cy- elonneeren omvat. Het recht zal niet verschuldigd zijn door nersonen, wier inkomen niet meer dan f 1500 bedraagt. Indien het Inkomen in den zin dezer ver ordening meer dan 4000 bedraagt, is ver schuldigd: voor de eerste ovenvulling of gedeelte daarvan f 6. voor elke meerdere vulling of gedeelte daarvan f5. voor elke formalinkast-vulling of gedeelte daarvan f 3. voor elke giftgastank-vulling of gedeelte daarvan f 3.50 voor elke ontsmetting en/of reiniging in de ontsmettingsinrichting per man en per uur f 1— voor elke wagenvracht of gedeelte daarvan voor het halen en terugbezorgen der lijf- en andere goederen f 2.— voor buiteneemeenten wordt dit recht ver hoogd met f 0.15 per K.M. en f 1.— per uur voor den chauffeur; voor elke ontsmetting en/of reiniging bui ten de ontsmettingsinrichting, met inbegrip van ontsmettings- en relnigings-middelen en toezicht per man en per uur f 1.50; (even tueel verhoogd met de kosten van het ver werkte giftgas) voor ieedren man meer f 1.per uur. Voor hen, wier Inkomen: a f 3.000.—, doch geen f 4 000.over schrijdt bedraagt het recht 3/4 van de ln de vorige alinea genoemde bedragen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL STOFZUIGER HUIS MA ER TENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 10756 HOBBY VLOERWRIJVERS F 125.. b. f 2.000.doch geen 3.000over schrijdt, bedraagt het recht 1/2 van de in de vorige alinea genoemde bedragen. c. f 1.500.doch geen f 2.000over schrijdt bedraagt het recht 1/4 van de in de vorige alinea genoemde bedragen. CONGRES S.D.A.P. EEN SOC. DAGBLAD MET OCHTEND. EN AVONDBLAD VOORGESTELD. Het jaarlijks door de SD.A.P. te hou den congres zal plaats vinden op 19, 20 en 21 April a.s. te Groningen. Op den beschrijvingsbrief komen eenige voorstellen voor uit Haarlem en onze omge ving. Allereerst: „Het congres, enz., van over tuiging, dat de huidige toestand en ontwik keling der arbeidspers niet bevorderlijk zija voor den vooruitgang onzer beweging, draagt het Partijbestuur op die maatregelen te tref fen welke noodig zijn om ten spoedigste geraken tot de uitgave van één groot sociaal democratisch politiek dagblad voor het ge- heele land, met ochtend- en avondeditie, dat als zoodanig aan de eischen van partijorgaau en nieuwsblad kan voldoen en waarin de vele plaatselijke dagbladen van thans zich automatisch oplossen." Verder de volgende voorstellen: „Het congres van oordeel dat zoo spoedig mogelijk een eind moet worden gemaakt aan de geweldige verbrokkeling van stemmen bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en de Gemeenteraden, verzoekt de Kamerfractie zoodanige maat» regelen te willen beramen, die tengevolge kunnen hebben, dat aan deze verbrokkeling een einde komt." „De Partij ijvert er voor, dat arbeiders, welke eenmaal zelfstandlg'zijn werkzaam ge weest, maar daarna weer geproletariseerd worden, ook weer in aanmerking komen voor een rentekaart. zoodat ook voor hen de werkgever verplicht ls rentezegels te plak ken." FEUILLETON 23) Roman van HULBERT FOOTNER. Toen hij alleen gebleven was, keerden zijn gedachten naar Mabyn terug. Wat zou hij al dien tijd uitgevoerd hebben en hoe zou hij zich bij dezen stand van zaken gedragen? Na eenigen tijd begon Natalie in haar slaap to mompelen. Zij deod haar oogen open en keek hem aan. Stuur hem weg! Stuur hem weg' Ik kan hem niet. bij tr.y hebben! fluisterde zij. Aanvankelijk dacht hij. dat zij yicte. maar den blik van haar oogen volgend, zag hU de figuur van een man onder de boomen. Ter wijl hll haar hoofd ondersteunde, gaf hij haar Rina's drank en zij viel direct ln slaap. Toen nam Garth zijn geweer en trad op Mabvn toe. De man wachtte hem on ln een houding die half vrees, half overmoed verried. Toen Garth dichterbij kwam trach'te hU te glim lachen. maar zlin glimlach wekte des te meer afkeer bij Garth on. Is er lets wat ik doen kan? vroeg Mabyn Ja. maak dat je weg komt. antwoordde Garth koud. Als ik Je zie binnen een kring van honderd yards om mijn kamp. zal lk zorgen, dat Je geen vin meer verroeren Kunt zoolang we hier zijn. Mabyn deed beleedlgd. Jo hoeft niet on dien toon tegen me te spreken, bromde hij. Ik kom als vriend en moe: eons met Je praten. ik luister, zei Garth. wel vervloekt» riep Mabyn, hoe kan lk nou vriendschappelijk praten met iemand, die met een geweer tegenover me staat! Zeg wat je te zeggen hebt, of ruk in! riep Garth. Mabvn gaf toe. Wel, zei hij, kijk eens, wij zijn hier mot ons drieën. Met vieren! zei Garth. Goed, met vieren. Maar we kunnen hier zoo niet ln ruzie leven. We moeten het eens worden. Is dat alles? zei Garth. Mabyn keek rond alsof hij hulp van om- staanders verwachtte. Luister, zei hij tenslotte. Ik ben geko men om je de hut aan te bieden voor Natalie. Zij kan in dien toestand niet in de open lucht slapen. Zeer verplicht, zei Garth. Ik had het plan om je hut in bezit te nemen, maar miss Bland weigert. Mabvn's oogen puilden uit. Wat ga je dan doen? vroeg hij. Ik bouw haar een huls. zei Garth. Mabyn keerde zich om alsof hij uitgepraat was Is dat alles? vroeg Garth. Kijk eens aan, zei Mabyn, ehik ken Je raam niet. Garth noemde zijn naam. Welnu. Pevensy, wat vanmorgen ge beurd ls. spijt me. Ik wist niet wat ik deed. Wil je het door de vingers zien? Aan woorden heb lk r.lets. zei Garth. Ik zal me door Je daden laten leiden. Zijn stem klonk milder en Mabyn, hierdoor aan gemoedigd, kwam naderbij. Wil Je me een hand geven? Garth keek hem onderzoekend aan. Hij vond dat hU Natalie niet te kort deed door op Mabyn's verzoek in to gaan. Bovendien had hij «cn geweer en hij kon Natalie voor- looplg niet alleen laten. Ik heb er geen bezwaar tegen, zei Garth. Maar het blijft afeesuroken; je blijft op 100 yard afstand van mijn kamo. Accoord? Goed. zei Mabvn. je hand! Garth kwam naderbij en stak zijn hand uit. Onmiddellijk zag hij een vergissing. In Mabyn's oogen kwam een vonk van haat, en terwijl zijn rechterhand die van Garth greep als een schroei" gleed uit ziin linkermouw een mes in de andere hand Hij rukte Garth een halve draai om en wilde hem een steek tus schen de schouders toebrengen. Maar Garth liet zijn geweer los en wist met zijn linker hand den stoot af te weren. Terwijl hij Ma byn's pols greep, wiern hij zich vooruit, om den ander neer te drukken. Het duurde maar een oogenblik. Mabyn bleef op de been en was een oogenblik aan de winnende hand. Zij erepen elkaar aan cn worstelden. Maar Mabvn had al zijn hoop on den eersten stoot gevest'ed en zag r.u geen uitkomst meer. Hij verslapte in Garth's greep. Garth kreeg nu een hand vrij en sloe* zijn tegenstander tegen den grond, waar nij zuchtend en machteloos bleef liggen. Garth nam bezit van het mes en stond neer te zien op het gebroken wrak met een walging van afkeer. Hij lachte kort. Te verachtelijk om te dooden, zei hij en hij keerde zich om. HOOFDSTUK XVII. Wat Rlna bezielde. Rina bracht alle paarden behendig door het bosch. Zij steeg af naast Garth en keek in de richting waar Natalie lag. Ze slaapt, nog. zei Garth. Toen Rlna hem aanzag, zet ze ineens ver schrikt: Herbert is hier geweest! Hoe weet je dat? vroeg hij verbaasd» Rina stak haat vinger uit. Je hebt mijn mes! zei ze. Hoe kom je daaraan? Hij wilde mij hiermee vermoorden, zei Garth, terwijl hij haar gezicht besoiedde. Rina dacht niet verder aan Natalie. Waar is hij? vroeg zij gejaagd. Wat heb je hem gedaan? Ik heb hem laten gaan, zei Garth. Moor den is mijn gewoonte niet. Hij wilde Je dooden en je liet hem gaan? vroeg zij ongeloovig. Zulk een grootmoedig heid leek haar onbestaanbaar en zij ging weg. Plotseling kwam ze terug. Je moet mij beloven, dat Je Herbert geen kwaad zult doen. zei ze hartstochtelijk. Als hij mij aanvalt, zal lk me verdedigen en haar. zei Garth koeL Rina bekeek den grond en het was onmo- eelük te vissen wat zij dacht. Toen ging zü naar Natalie alsof er niet": gebeurd was en luisterde aan haar hart. Nadat zij ongestaan was. gaf zij Garth in het kort eenige wen ken voor den nacht. Maar ik wil weten, waarom je dit alles doet. zei Garth, toen zit wee wilde gaan- Rlna keek den anderen kant uit. Ik zeg het niet. zei ze koel. Wat moet dat beteekenen? vroeg hij verbaasd. Niemand kan haar genezen, behalve ik. zei Rina. Ik zal haar gezond maken als Je Herbert geen kwaad doet. Anders zij moet dood gaan. Dit was ten minste eerlijk en Garth moest zulk een tegenstandster eerbiedigen. Hij is veilig, zei hij, op voorwaarde dat hij hier weg blijft. Dan kom lk morgen terug, zei Rina en zy verdween tusschen de boomen. Nu moest Garth zijn zorgen gaan besteden aan de paarden. Vóór alles moest nij er voor waken, dal ze binnen zijn bereik bleven. Het was maar de vraag, of hier gras genoeg groei de. voor het geval zij lang moesten blijven. Nadat hij ten laatste de tent voor \atalie had opgeslagen bracht hij het meisje naar binnen en legde haar op een bed van bla deren. Hij ging aan den ingang zitten, zoo dat hij haar kon zien en met haar spreken, terwijl hij den maaltijd gereed maakte. Na talie was rustig ze had geen pijn, maar voel de weinig lust tot spreken. Na den maaltijd viel zij in slaap en Garth maakte toebereidselen voor zlin naobtwaKp. Zijn hoofd was te zeer met zorg eevuld dan dat hij aan slanen kon denken Hij zat neer ln de duisternis en overdacht den toestand- De nacht was zoo stil. dat hij Natalie's adem haling kon hooren. evenals het grazen der paarden op eenigen afstand. Hij had het vuur laten uiteaan uit vrees, dat het kraken van het hout Natalie zou wekken. Plotseling meende hli menrehe'iike stem men te booren en na secern luistere" -»-H?r- reheidc5* bij dukte'ijk Mabvn's stem i-0n Rina's antwoord niet hooren. Het geluid kwam uit de richting van de hut Garth dacht aan de moveMIkheM om Ma byn's plannen te leeren kennen en zoo met Rina's becioo,,rgen Jegens iv>m o-> de "oorte te komen. Hij keek naar Natalie: zij <'iep rustle; er was geen gevaar, dat haar dreigde: en hij had maar 'n half uur noodig. Hij deed de tent dicht en sloop weg tusschen de boo men. Toen hij dichter by de hut kwam. ont dekte hy tot zyn geruststelling, dat het naar op de bank zat. Garth sloop naderby tot op een dertig voet van de hut. Het flauwe schijn sel van. een lantaarn zou hem verraden neb ben. (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6