Kon. Ned. Voetbalbond. DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. OVERZICHT. E.D.O.-Hermes-D. V. S. (2-3) De eerste degradatiewedstrijd van „Haarlem" Reserve le klasse. DE DISTRICTSWEDSTRIJDEN OM DEN NED. VOETBAL BEKER. Haarl. Voetbalbond. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. De promotie-degradatiewedstrijd D. E. C. Haarlem eindigt met een 43 overwinning voor D. E. C. E. D. O. eindigt haar seizoen met een 23 nederlaag tegen Hermes-D. V. S. De finale der Districtswedstrijden te Gro ningen gewonnen door het Oosten met 31 van het Westen. Het Nederlandsch elftal tegen Italië samengesteld. AFDEELING L Promotie eerste klasse: D.E.C.Haarlem 4—3 Tweede klasse A. KJ.C^Wf.C. 6—3 V.V-A.West-Frlsla 1—1 Reserve eerste klasse- AJax 2Haarlem 2 81 Z.F.C. 2R.C.H. 2 4—2 Stormvogels 2Blauw Wit 2 25 Afdeeling II: QuickS.V.W. 6—1 S.V.V.—D.H.C. 4— C.V.V.—VlOS. 3—4 GoudaU.V.V. 3—2 Reserve eer3te klasse: Excelsior 2—D.H.C. 2 8—1 AFDEELING Hl Promotie eerste klasse: A.Z.C.—P.E.C. 6—4 AFDEELING IV Eerste klasse; N.O.A.D.—Eindhoven d—3 OM DEN NED. VOETBALBEKER. Eerste ronde: S.C.A.T.H.B. E.D.W.De Kennemers Zeemeeuwen—Watergraafsmeer Schoten—Zilvermeeuwen 3—4 3—4 1—0 8—0 AFDEELING II. Blauw Wit (a) 19 10 Z. F. C. (a) 19 11 Feljenoord Hermes-D. V E. D. O. H. F. C. H. V. V. Stormvogels 't Gooi V. V. C. Eerste klasse 6 3 26 2 3 7 4 5 3 2 2 2 6 24 6 21 5 19 7 18 6 17 8 17 0 14 10 14 12 10 39-26 1.37 61-40 1-26 53-31 1.17 36-44 1.06 43-41 1— 38-40 1.— 40-45 0.94 36-41 0.82 28-46 0.77 37-57 0.59 KAAN. (a) Na een beslissingswedstrijd om de eer ste plaats. Hoewel het programma van gisteren niet groot was. zijn de gebruikelijke verrassingen toch niet uitgebleven. Daar gaan we Zater dag ln onze programmabespreking een vrij zekere en nog wel groote overwinning voor E. D. O. tegen HermesD.V.S. voorspellen en het wordt eennederlaag voor de Haarlemmers, die dus hun competitie niet fraai eindigen. Enfin, ze staan nog juist in de bovenste helft van de ranglijst. Een tweede verrassing was de uitslag van den eersten degradatie-wedstrijd, dien Haar lem gisteren tegen D. E. O. op het Ajax-veld te Amsterdam moest spelen. Er zullen Zaterdag niet veel supporters geweest zijn, die met eenige zekerheid op succes een overwinning voor Haarlem durfden voorspellen: daar voor waren de resul taten ln de afge- loopen competitie veel te slecht. En toen het bovendien Zondagmorgen zoo hopeloos bleef rege nen, begreep Iedereen en vooral zij die den competitiewedstrijd AJaxHaarlem had den bijgewoond, dat het terrein in de Watergraafsmeer in een slechten toestand zou verkeeren. De papleren voor de roodbroeken gingen dus steeds slechter staan. Op een overwin ning durfde bijna niemand meer te hopen. En toen we dan ook Zondagmiddag op het terrein kwamen, zagen we onmiddellijk, dat het een heel zwaar te bespelen veld zou zijn. Nu moet men niet zeggen, dat D. E. C. daaI' ve n óók de dupe was, want deze Amsterdam mers hebben eennog veel slechter ter rein dan AJax. terwijl de Haarlemmers aan ern droog veld gewend zijn. Ongeveer een half uur vóór de wedstrijd zou beginnen, hield het met regenen op en gir.g zelfs de zon schijnen, waardoor het terrein met zijn taliooze vlaggen nog een aardlgen indruk maakte. Naar schatting waren ongeveer dertien duizend personen aanwezig, toen scheids rechter Boekman het spel liet beginnen. Overal zag men Haarlem-supporters. die hun aanwezigheid niet verbloemden en onmiddel lijk gingen juichen toen de roodbrooken het. speelveld betraden. Elders op deze pagina kan men een uitvoerig verslag van den wed strijd vinden- We behoeven daar dus niet op terug te komen en kunnen met een paar op merkingen volstaan. En dan moet hier aller eerst even de aandacht gevraagd worden voor den reservekeeper Kaan. die zijn doel op een meer dan schitterende wijze verde digd heeft. Zonder overdrijving kan gezegd worden, dat het aan hem te danken war., dat Haarlem niet oen groote nederlaag geleden heeft. De onmogelijkste ballen wist hij er op verbluffende wijze uit te houden. Er werden heel wat goals gemaakt, dc toeschouwers, die speciaal hiervoor komen, hebben dus wel waar voor hun geld gehad. Jammer genoeg waren er drie bultenspeldoelpunten bij, waarvan twee van Haarlem. Natuurlijk wa ren, zooals altijd, de meeningen over het an- nuleeren er van verdeeld, maar men zal het feit moeten aanvaarden, want scheidsrech ter Boekman was positief ln zijn beweringen en hij heeft den ganschen middag goed mee- geloopen en dat wil heel wat zeggen op zulk een zwaar veld. Mocht dus op een overwin ning voor de roosbroeken niet gehoopt wor den. een gelijk spel had het zeer zeker mo gen zijn. In de eerste helft was D. E. C. ster ker. maar in de tweede helft domineerde Haarlem voortdurend en tot vlak bij het ein de was het dan ook nog 3—3. Toen kwam het fatale oogcnblik. De rechtervleugel van D E. C. kwam nog eens opzetten; Vreeken trachtte dien in den weg te ioopeu, maar hij gleed uit en viel. Ditzelfde overkwam daarna aan Huysmans, zoodat de weg naar het Haar lem-doel niet meer versperd kon worden. Kaan kon dezen vierden goai onmogelijk ver hinderen, zoodat D. E. C. tot uitbundige vreugde van het publiek op belde kostbare punten beslag legde. Toch behoeven de Haarlemmers nog lang niet bij de pakken te gaan neerzitten en dat doen zij natuurlijk ook niet. Ais zij as. Zon dag op etóen terrein van K. F. C. winnen, dan staan zij er weer heel wat beter voor. De deixle verrassing was de eindstrijd van de Distrlctswedstrljden te Groningen. Niet het Westen, maar het Oosten wist dien op over tuigende wijze te winnen. NEDERLAND—ITALIë. Te Groningen werd Zondag door de Tech nische Commissie van den K.N.VB. het elftal samengesteld, dat op 6 April a.s. tegen Italië in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal spelen. Het elftal is als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (II.F.C.) Achter: (van rechts naar links) Denis (II.B.S-) aanvoerder en Van Kol (Ajax). Midden: Kools (N.AXJ.), v. d. Wildt (V.U.C.) en Breitner (A.D.O.) Voor: Landaal (A.G.O.V.V.), Tap (A.D.O.), De Kreek (Go Ahead), Van den Brock (P. S. V.) en Van der Hcyde (Wageningen). Reserves: doel L. Halle (Go Ahead), Ver metten (H.B.S.C v. Kesteren (H-B.S.) en Kluin (A.G-O.V.V.) Het elftal dat op 7 December j.l. in waar noodweer zoo kranig van België won, is dus ln hoofdzaak behouden gebleven. Oud-aanvoerder Denis keeTt terug en deze verrassing ls voor den voetbalkenner niet zoo erg groot. De man, die reeds meer dan vijftig wedsctrijd voor onze nationale ploeg speelde heeft na een terugslag door een belangrijke operatie, gaandeweg zijn ouden vorm weer gevonden en het was op verzoek van zijn clubgenoot en opvolger in het Nederlandsch elftal Vermetten zelf, dat hij in de districts wedstrijden te Groningen den voorrang voor Vermetten kreeg. Een sportiviteit die prettig aandoet. In de voorhoede komt het eenige experi ment, namelijk het debuut van den Go Ahead-speler de Kreek, in de plaats van Bakhuys, die naar Indië vertrok. De Kreek is in zijn eigen club een buitengewoon gevaar lijke kracht door zijn groot enthousiasme, zijn technisch kunnen en zijn doodelijk schat. Het groote vraagteeken is, hoe hij zich zal weren ln onbekend gezelschap, want Go Ahead is een typische ploeg van clubspelers die door groote gewendheid aan elkaar sterk zijn en hun beste spel vertoonen. Zal de Kreek zich, buiten dit innig clubverband ook een speler van groote klasse toonen? Wij kunnen het slechts hopen. Het is E.D.O. niet gelukt, de geleden ne derlaag ln Schiedam te wreken. Ook nu werd met den oneven goal verloren. En verdiend. De Schiedammers verdienden in alle opzich ten de overwinning. Het tempo-verschil was te groot, dan dat de thuisclub succes kon hebben. Toch had E. D. O. nog ruimschoots de gele genheid, vooral in de eerste helft, om deze match te winnen, als de voorhoede niet de eenvoudigste kansen, die zij zich schepte, verknoeid had. De thuisclub was niet bepaald gelukkig met haar spelers. Met de rust bleek Van den Berg zoodanig geblesseerd te zijn, dat hij van ver der spelen moest afzien. Voor hem kwam De Kiefte ln het doel. Ook de beide Perukels moesten wegens kleine ongevallen hun plaats resp. aan Swart en v. Weeren afstaan. Al sBoedlg wordt Van der Laan wat al te hardhandig op den grond gesmeten waardoor het spel even gestaakt wordt. Spoedig ls hij weer op de been. Als het spel weer hervat wordt, zijn de prestaties van belde parthen niet hoog. er wordt slecht geschoten; ae bal wordt maar in het wilde weggetrapt. Dan hers'ellen de Schiedammers zich het eerst; het is te zien dat zij spoedig succes zullen hebben. Vooral hun voorhoede speelt uitstekend; de E.D.O.-verdediglng wordt op een zware proef gesteld Als dan blijkt, dat ook de E.D.O.-verdedi- ging niet haar Juisten vorm heeft, ver wacht men algemeen dat de Schiedammers zuilen scoren. Dat gebeurt dan ook werkelijk, als Kuyl mist en Van der Griendt hiervan profiteert, om Van den Berg te passeeren (0—1). Door dit doelpunt schijnt E. D. O. zich wat te herstellen. Menige goede aanval wordt op gezet; vooral de lange centers van Dinkla op de vleugels brengen verwarring in de Schledamsche achterhoede. Maar hoe mooi de aanvallen ook zijn. een flink schot wordt niet gelost en wat bij den doelmond komt, weet Jousma voorlooptg te keeren. De Schiedammers doen dan weer een vinni- gen uitval, maar Schoo schiet langs den ver keerden kant van den paal. Eindelijk heeft E.D.O. succes door Perukel Jr. bij een algemeenen aanval (1—1). Maar wederom neemt Hermes do leiding door Den Hoed na uitstekend spel der geheele voorhoede (1—2). Dan begint de Invallers-misère De Kiefte neemt direct de plaats van Van den Berg in. E. D. O. tracht het verloren terrein te her winnen, maar dc achterhoede der bezoekers ls uitstekend op dreef. Ook nu weer weet de E. D. O.-voorhoede vele kansen te scheppen, maar helaas niet te benutten. Intusschen zitten de Schiedammers ook niet stil; uit een corner kopt Van Es den bal ln (1—3). Dan moet Perukel Jr. uitvallen. Vóórda' zijn plaatsvervanger ln het veld is. west Dinkla uit een hoekschop den achterstand te verkleinen *2—3). De thuisclub zet er thans alles op om nog oen gelijk spel te forceeren. Perukel Sr. moet ook uitvallen. De roodbroeken verliezen met 43 van D. E. C. DE AMSTERDAMMERS SCOREN DEN WINNENDEN GOAL IN DE LAATSTE HALVE MINUUT. De derde gang van Haarlem naar het Ajax-terrein dit seizoen is den roodbroeken ook al niet goed bekomen. De eerste maal werd de reis voor niets aanvaard; den twee den keer werd gespeeld op een zoo goed als onbespeelbaar terrein en nu, hij den eersten degradatiewedstrijd, was het veld niet vee. beter. En toch. lettende op de omstandigheden, heeft Haarlem den wedstrijd onverdiend ver loren. Een gelijk spel had de verhouding be ter weergegeven. D. E. C. heeft deze overwinning zeer zeker te danken aan het annuleeren van een schit terend doelpunt van Van Polanen uit een voorzet van Kammeijer. Belde grensrechters waren het met de beslissing van den hee Boekman niet eens Ook een doelpunt, dat Breeuwer maakte, werd geannuleerd. Het winnende punt ln dezen wedstrijd kwam in de laatste minuut, nadat het D. E C.-doel aanhoudend was gebombardeerd, waarbij eenige keeren tegen de bovenlat ge schoten werd. De volgende elftallen kwamen tegenover elkaar te staan: D. E. C.: De Vries Sibelis, Schilleman. Grond, De Dood, Jutte, Kanne, Geurtsen, Scheeres, Barber, Thonus. HAARLEM: Van Polanen, Oldenburg, Breeuwer, Verwaal, R. KammeiJer, Vreeken, Bie&haar, P. van Daalen, Huysmans, W. v. Daalen, Kaan. Niet zoodra heeft Haarlem afgetrapt, of De Dood van D. E. C. begaat een overtreding. Hieruit krijgt Verwaal reeds zijn eerste kans. maar zijn schot is te zacht, keeper De Vries kan den bal wegwerken. Dadelijk daarna een uitval van D. E. C.: een hard goed schot van Geurtsen wordt even goed door Kaan gehouden. D. E. C. komt nu een weinig in de meerder heid: de Haarlem-verdediging krijgt zwaar werk. Vooral de rechtervleugel van D. E. C. is gevaarlijk; die" wordt onvoldoende be waakt. De Haarlem-voorhoede zit inmiddels niet stil; als Oldenburg de geheele D. E. C.-verde- diging passeert, is het voor Breeuwer een vrij gemakkelijk werk om Haarlem de leiding te geven (01). Deze overwachte voorsprong voor Haarlem wordt door haar duizenden aanhangers met daverend gejuich begroet. Dit is voor D. E. C. het sein om beter aan te pakken en Kaan krijgt druk werk, hetgeen hij werkelijk schitterend doet. Lang houdt de Haarlem-verdediging stand, maar als dan Huysmans eens te zacht terug speelt, is het Geurtsen die de partijen op ge lijken voet brengt. (1—1), Ajax 2Haarlem 2 (8—1) Haarlem 2 trok Zondagmorgen met een zeer gehavend elftal, (niet minder dan zeven invallers) naar de kampioenen van haar afdeeling. De opstelling der roodbroeken was als volgt; Mooienaars, Van der Valk, Tlggelman, De Vos. De Groot, Paardebek, Borghouts, Levy, Klerk, Klipp, Healy. Het veld is zeer zwaar en glad, doch wel bespeelbaar. Ajax heeft drie invallers, maar niettemin een sterk elftal, o.a. met Vogel, Ingenbleek en Addicks. Vóór de rust gaan de partijen goed tegen elkaar op, met Ajax als de technisch betere. Zij is voor doel zeer gevaarlijk, en heeft met rust dan ook met 2—0 de leiding door mid del van Vogel. Met dezen stand breekt de rust aan Na de hervatting krijgt de wedstrijd eenigs- zins het aspect van het bekende kat en muis spel. Het is spoedig 3—0. waarna Haarlem haar eenigen goal scoort, door Healy, die een hard, laag schot inzendt. Ajax voert den stand geleidelijk op tot 71, waarna Haarlem zich een penalty toe gewezen ziet, wegens een handsgeval. Borg houts plaatst den bal zuiver in den hoek, doch de scheidsrechter heeft een overtreding geconstateerd en laat overnemen. Ditmaal schiet Borghouts den bal tegen den onder kant van de lat. waarbij de bal de lijn pas seert, wat de scheidsrechter niet ziet. In de laatste minuten maakt Ajax dan nog haar achtste doelpunt, waarmede het einde aanbreekt. Het Oosten wint den eindstrijd. Onder zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek vingen Zondagmorgen 8 uur in het Be Qulckstadion de districts wedstrijden van den K N VB. aan. ZUIDELIJK ELFTAL—WESTELIJK ELFTAL (0—2). De Westelijken zijn dadelijk in de meerder heid. Hofman geeft al vrij spoedig aan de Rooden de leiding bij een doelw or steling. Tap maakt er even Later 20 van. Met dezen stand komt rust. Na de hervatting pakken de Zuidelijken flink aan. Resultaat blijft echter uit. Van den Broek schiet prachtig op doel, doch Van. der Meulen is op zijn post. Eenige aanvallen van de Westelijke voorhoede weet Van dei Aa schitterend te keeren. Op het laatste moment, wordt Van den Broek geblesseerd, waardoor hij werkeloos moet toezien Zoo komt het einde met 02. OOST—NOORD (54). De Noordelijken zetten er onmiddellijk een flinken gang in. Het Oosten blijkt al spoedig ln de meerderheid te zijn. Zij forceeren twee corners, die geen resultaat opleveren. De Kreek opent de score. Een corner heeft het tweede doelpunt ten gevolge, aLs Roossies over de lijn stopt. Een minuut later maakt Kluin het derde doelpunt (3—0). Het Noorden werkt zich thans wat los. Woltjes scoort met een fraaien kopbal. Kluin scoort, oven daarna ten vierden male voor de Oostelijken. Bonsema verkleint den achterstand (42). Na rust fabriceert De Kreek het vijfde doelpunt. Woltjes ziet kans om het derde tegenpunt in het vijandelijk doel te doen ver dwijnen (53). De groene voorhoede valt keer op keer aan cn tot groote vreugde van de aanwezige supporters wordt het vierde Noordelijke doelpunt gescoord. Nadien komt er geen wijziging in den stand. Haarlem gooit zich dan opnieuw in den strijd, hoewel in deze omstandigheden het spel van Verwaal te slap is, hetgeen vooral fnuikend is voor zijn vleugelspeler. Bleshaar speelt ook niet best. wat vooral aan de terreinsomstandigheden te wijten is; zijn te ver opdringen ls dan ook gevaarlijk. Met een kopbal brengt Geurtsen den stand op 2—1, waarmee de rust aanbreekt. Na dc thee begint D. E. C. met een uit val. waarbij Kanne naast schiet. D. E. C. blijft eenigen tijd aanvallend, evenals vóór rust blijft ook nu van rechts het gevaar dreigen. De Haarlem-verdediging houdt echter stand; ae aanval der roodbroeken komt meer in actie. Het spel verplaatst zich op de D. E. C.-helft; de roodwitte verdediging krijg, het zwaar te verantwoorden; telkens komt de Haarlem-voorhoede terug; als Breeuwer om een back heen loopt en gelijk maakt, constateert de heer Boekman buitenspel. Niet ontmoedigd blijft Haarlem doorspelen; zij blijft sterk domineeren en het is tenslotte Oldenburg, die gelijk maakt. D. E. C. beantwoordt dit met eenige pittige aanvallen; Scheeres geeft met een mooien kopbal aan D. E. C. opnieuw de leiding (32) Dan is het vrijwel met D. E. C. gedaan; Haarlem is nu voornamelijk aan het woord De Vries in het Amsterdamsche doel krijgt het heel druk. Verwaal komt op slechts één meter afstand alleen voor den keeper, maar hij schiet te gen de bovenlat. Zoowel Van Polanen als Kammeijer zetten het leder steeds voor doel, maar, evenals bij ettelijke hoekschoppen, wordt het leder steeds weggewerkt. Opnieuw heeft Verwaal een kans om te scoren, maar thans schiet hij over. Tenslotte is het Kammeijer, die den zoo verdienden gelijkmaker scoort, nadat een Amsterdamsche back den bal nog even van richting veranderde (33>. De uitvallen van D. E. C. zijn niet van ge vaar ontbloot, maar de Haarlem-verdedi ging weet er wel raad mee, hoewel aan den rechtsbuiten wel wat veel bewegingsvrijheid wordt gegeven. Voor de zooveelste maal geeft Kammeijer een mooien voorzet; Van Polanen loopt toe en scoort het winnende punt, maar wederom constateert Boekman tot veler teleurstelling buitenspel. Het doel van D. E. C. wordt nog steeds druk bekogeld, maar het zoozeer verdiende punt komt niet. Dit komt aan den anderen kant als voor de zooveelste maal de D. E. C. rechtsbuiten pro fiteert van de hem gelaten vrijheid, waarop de linksbuiten van D. E. C. zijn club de lei ding geeft (4—3). Er wordt nog afgetrapt, maar dan ls het onmiddellijk daarna tijd. OOST—WEST (3—1). Van der Heyden geeft zijn district bij don eersten aanval al dadelijk de leiding (10). Van het Westen komen steeds gevaarlijke aanvallen. Het succes komt echter van an dere zijde. Flnsel scoort fraai en het ls 20. Het duurt niet lang of Homburg verkleint den achterstand. Zonder veel enthousiasme wordt tot rust zonder dat er doelpunten wor den gemaakt, doorgespeeld. Na rust weet De Kreek het derde doelpunt te scoren. De Westelijken blijven in den aanval, doch het ls aan Tap te wijten, dat tal van fraaie kansen verloren gaan. Zonder spanning komt dan het einde met een overwinning van het OoStelij k elftal. A.s. Zondag HAARLEM-K. F. C. Naar wij vernemen zal a.s. Zondag op het terrein aan den Schoterweg dc dcgradatie-promotiewedstrijdi HaarlemK.F.C. gespeeld worden. SchotenZilvermeeuwen (70) Schoten heeft de Zaandammers met een zware nederlaag naar huis gestuurd. Om even over tweeën stellen de elftallen zich op. Zilvermeeuwen heeft twee invallers en bij Schoten ontbreekt Steenbergen nog. Eerst zien wij een gelijk opgaanden strijd, maar al spoedig neemt Schoten de over hand. He tem opent de score uit een voorzet van rechts (1—0). Uit een soloren van Cyon doelpunt hij keu rig (2—0). In de tweede helft gooien de gasten er nog een schepje op. Cyon scoort no. 3, even later gevolgd door no. 4. De Zaandammers geven den moed niet op, maar niets mag hun baten. Wederom doel punt Cyon (50). Na goed samenspel doelpunt Van Gaste ren (6—0). Zilvermeeuwen brengt 't niet ver meer.Hetem sluit met een fraaien kopbal de doelpuntcn- reeks (70). Schoten plaatst zich in de twee de ronde. S. C. A.—T. H. B. (3—4) Een goede prestatie van T. H. B.: zonder keeper Gras een overwinning tegen S.C.A. op een terrein dat door den velen regen zwaar te bespelen was. Voor rust kopte Van der Pol; na rust was Van der Ham de man die de balletjes er uit moést houden. Voor de rust ondernamen beide partijen vele aanvallen maar slechts één daarvan leverde het gewcnschtc resultaat, en daar dit juist een aanval van S.C.A. was, ging rust In met 10. Dit doelpunt werd gemaakt door een hard schot van bulten het penalty gebied. Na de rust scheen het vrij spoedig dat de Amsterdammers met de overwinning zouden gaan strijken, want met een fraaie kopbal werd de voorsprong vergroot tot 20. Wel maakte Kortman eveneens met een moeilijken kopbal uit een corner een tegen-doelpunt, maar toen tien minuten voor tijd de links binnen er 31 van maakte, scheen hot pielt beslecht. Maar T.H.B. huldigt de stelling dat een wedstrijd niet verloren is, vóór het eind signaal geklonken heeft, en vol moed wier pen de „Haarlem Boys" zich weer in den strijd. Een solo-ren van Kortman besloot deze met een schot dat doel trof. Nauwelijks was afgetrapt of T.H.B. zond den bal naar den vleugel, den voorzet ving Lindeman o?, deze bracht nog even op om dan den SUA.- keeper te passeeren (33). Een gelijk spel was voldoende, dus we:j Kortman in de verdediging teruggehaald. Niettegenstaande deze verzwakking van dta Haarlemschen aanval wist TLI-B. zoowaar nog een vierde, en winnend doelpunt scoren. Een schot stuitte van den keeper terug, waarna Lindeman het vonnis vol- trok. E. D. W.De Kennemers (34) Na een aardigen wedstrijd zijn de Kenne mers nog maar juist in de meerderheid ge bleven; zij plaatste zich ln de volgende ronde. Direct na het begin heeft de E.D.W.-mld- voor succes door onhoudbaar te scoren (1—0>. De Kennemers willen het allen veel te mooi doen en hebben hiermee tegen de enthou siast werkende E. D W.'ers geen succes. Na een kwartier weet Aardenburg gelijk t« maken. (11). Direct hierna weer een uit val van E.D.W. en weer heeft zij een voor sprong (27). Nu is het Horeman die gelijk maakt (22), om vijf minuten later een pe nalty naast te schieten. Rust 22. Na de rust zijn de Wijkers overwegend ster- ker. doch het doel der Amsterdammers schijnt dichtgespijkerd. Eindelijk heeft Stee man tweemaal kort achteen succes (24) De Kennemers spelen thans lauw verder; het verwekt geen verwondering als twee minuten vóór tijd E. D. W. den achterstand tot 3—1 verkleint. Hiermee komt het einde. ZeemeeuwenWatergraafsmeer (1-0) Ondanks het feit dat Zeemeeuwen niet ge heel volledig lean verschijnen, heeft zij de eerste bekerronde overleefd, zij het ook met de kleinst mogelijke overwinning. 0.a. ont brak A. Paap en werd de backplaats van Ko ning door D. Moolenaar ingenomen. In zoo verre heeft Zeemeeuwen blijvend nut van dezen wedstrijd, dat deze laatste verande ring een ware openbaring was Deze snelle, enthousiaste speler, die over een stevige body beschikt, speelde een werkelijk verbluffend goede partij. In de eerste helft was Zeemeeu wen wel wat sterker, maar het liep niet be paald mee. Wel werd er goed geschoten, maar de Watergraafsmeer-keeper was heel goed op dreef. Aan den anderen kant ondernam Wa tergraafsmeer ook menlgen aanval, maar zooals gezegd was de Zeemeeuwen-verdedi ging uiterst moeilijk te passeeren. Na rust speelde P. Drommel rechtsbinnen? deze speler was het die het beslissende doel punt wist te scoren. Wel was het een goed schot in den hoek, maar onhoudbaar leek het toch niet. De keeper maakte hier zijn eenige fout, door iets te laat uit te vallen. Ook na rust stond het spel op hoog peil; er werd snel en met veel overleg gespeeld. Bo vendien liet de verstandhouding tusschen de partijen niets te wenschen over, zoodat het een mooie voetbalmiddag was. StormvogelsZandvoort (22) Stormvogels heeft het tegen Zandvoort niet verder dan een gelijk spel kunnen bren gen en is daardoor voor het kampioenschap van Haarlem uitgeschakeld. Nauwelijks is afgetrapt, of Muller zet met een flink schot den Zandvoort-doelman aan het werk, wat deze naar behooren verricht Dan waagt Zandvoort een kansje. Op de Stormvogelsrechterwing voelt In valler Langbroek zich aanvankelijk aardig thuis. Uit een zijner voorzetten krijgt Muller een mooie kans, doch hij komt juist iets te laat. Bij de Zandvoorters stelt de mid voer Koper zich handig op, maar Koster heeft er goed het oog in. zoodat hij niet veel kans tot schieten krijgt. In de Stormvogels-voorhoede speelt Boe- kelaar nog een goed partijtje. Keer op keer ls hij zijn tegenpartij te vlug af. Als Kraayenoord fraai voorzet, geeft Koper met een mooi schot Wagenaar geen kans (0—1). Na de rust is Stormvogels het eerst in den aanval. Water onderscheidt zich al direct door Groeneveld op handige wijze een kans te ontnemen.De Stormvogels blijven dominee ren. Na een vrijen trap, door Boe keiaar ge nomen. lost Groeneveld een hoog schot, dat v. d. Mey evenwel keurig stopt. Plotseling onderneemt de Zandvoort-lin- kerwing een uitval. Paap lost van vrij groo- ten afstand een schot, dat Wagenaar tot Ieders verwondering laat gaan (02). Stormvogels valt met nieuwen moed aan. Doordat een Zandvoortspcler ln eigen doe! trapt wordt het 12. Stormvogels blijft sterker. maar haar voorhoede heeft aan de fanatiek verdedigen de Zandvoort-achterhoede de handen vol. Tenslotte maakt Muller met een mooi schot gelijk (2—2). Zandvoort heeft zich dus in de volgende ronde geplaatst. s De Uitslagen. 8-1 2-7 2-3 I A: R.C.H. 4—D.I.O. I.V.O.Haarlem 3a Spaar nevogelsHi llegom I B: E.D.O. 4Stormvogels 3 (uitgesteld). II A: Kennemers 3R.C.H. 7 6—3 II B: Bloemendaal 4Stormvogels 4 12—0 D.W.O. 2H.F.C. 6 6-3 II C: R.C.H. 5D-O.A. 1—4 Haarlem 5Hillegom 2 1—3 E.T.OEB.O. 5 (uitgesteld) II D: D.W.O.HJ.C. 4 4—0 Zeemeeuwen 2Zandvoort 2 3—3 I.V-O. 2—R.C.H. 6 5—3 III A: Zandvoort 3—I.V.O. 3 10—2 III C: Zeemeeuwen 3Spaarndam 2 (uitgesteld). Stormvogels 6Spaarnevogels 3 uitgesteld) Kinhelm 4D.O.A. 2 (uitgesteld). Ill D: Zandvoort 5E.T.O. 2 (E.T.O. n.o.) Ill E: Zandvoort 4THJB. 3 4—2 III F: DJSK. 2Halfweg 3 (uitgesteld). Zeemeeuwen 4—3 (uitgesteld). JUNIORES. Afd. A: Beverwijk—E.D.O. a (uitgesteld). Afd. B.: HillegomZandvoort 2—3 Bloemendaal cHaarlem b (uitgesteld).

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10