hockey. Apropos SPORTMAGAZIJN EILERS - HAARLEM ZE KUNNEN ER TEGEN, TEGEN VOCHT EN REGEN R.*K. FEDERATIE. Voetbal in Engeland. LAWNTENNIS. KORFBAL. Ned. Korfbalbond GYMNASTIEK. KEGELEN. Ncd. Hockey* en Bandy*Bond. HONKBAL Groote Houtstraat 147 Ategenover Proveniershuis NEDERLAND SLAAT BELGIë MET 4-0. Rust raat in met blanken stand (Van een specialen verslaggever) ADSPIRANTEN. Afd. A: VE.Wa—Haarlem a 1—7 Bloemendaal aZandvoort a 04 Afd. B: Zandvoort bVJEJ-W. b 81 Zaterdagmiddag-competitie. Kennemerland 2V.VJJ. 2 35 Vliegende VogelsUlysses 3 23 V.VJJ- 3Kennemerland 3 30 Adspiranten: Vliegende Vogels bHaarlem b 42 Eerste klasse A. R. C. H. 4—D. I. O. (8—1) r. c. H. 4 heeft den slechten indruk van de vorige week volkomen willen uïtwisschen door een groote overwinning te behalen op yet toch lang niet zwakke D. I. O. Vooral de voorhoede, waarin Roelfsema een mooie parüj speelde, vertoonde zulk een verrassend jar.ienspel, dat de D. I. O.-verdediging er absoluut geen vat op kon krijgen. Spoedig na het begin opent Zwart de score en door toedoen van Maarse wordt bet 2o. Met de weinige D. I. O.-aanvallen hebben gchouwstra cs. niet veel moeite. Nog voorde rust wordt de score opgevoerd tot 40, door toedoen van Roelfsema en Zwart. In de tweede helft begint D. I. O. met fanatiek aan te vallen; het R. C. H.-doel ont komt eenige malen ternauwernood aan een doorborir.- Tenslotte doelpunt D. I. O. toch door middel van den middenvoor. Van den sftrap gaat het echter regelrecht op de D- I O -veste af en Roelfsema doelpunt onhoud. baar. hetgeen hij even later herhaalt. Wel verdedigt D. I. O. hardnekkig en gelukt het haar nog "enige malen het Racing-doel te naderen, maar R. C H. benut de kansen be ter en weet voor het einde nog tweemaal te doelpunten, daarmede den eindstand op ï-l" brengend. I. V. O.Haarlem 3 a (26) (Onder protest van LV.O.) I.V.O., dat de laatste weken goed op dreef was, bracht er ditmaal niets van terecht. De bezoekers voelden zich In de moddeT veel beter thuis dan de thuisclub. I.V.O. mist v.d. Kasteele, terwijl D Jloutkooper te laat is bij oe bezoekers, waarvoor een ander zijn plaats Inneemt. Reeds binnen enkele minuten hadden de bezoekers met 20 de leiding -Hierna kwam Houtkooper op het terrein en moest Daudey zijn plaats ben gunste van genoemden speler afstaan, waartegen door I.V.O. protest is aangeteekend. Met geregelde tusschenpoozen voerden de veteranen voor rust de score tot 05 op. Na de hervatting gaf de thuisclub beter partij en scoorde spoedig tegen. De roodbroe- ken brachten toen den stand on 16; I.V.O. speelde verder een verloren wedstrijd. Kort voor tijd scoorde I.V.O. uit een tac tisch genomen vrijen schop nog maals. Einde 2-6. G. D. A.—GRAAF WILLEM (2—1). Na een zwaren strijd weet G. D. A. na een spaimenaen strijd te winnen. D. H. L—LISSE (8—0). Lisse verloor met niet minder dan 80. Hierdoor zijn HJ3.C.D.H.L. gelijk aan den kop der competitie. LEONIDAS—D. E. M. (3—0). Weer kwam D. E. M. met invallers uit, waar door het voor Leon id as niet moeilijk was om te winnen, H. B. C. I—S. J. C. I (1—3). H. B. C. verschijnt met twee invallers. Zij vat het spel vrij gemoedelijk op, terwijl daar tegenover S. J. C. een zeer enthousiast spel vertoont. In de tweede helft werd niet gescoord. Het einde kwam met 13. Uitslagen van Zaterdag J.I.: ArsenaalBirmingham I0 EvertonW. Ham United 12 Shffield WednesdayNewcastle U. 4—2 Derby CountyManchester U. 11 Bolton WanderersLiverpool 02 Leeds U.—Sheffield U 2—2 Burnley—Blackburn Rovers 32 Manchester C.Grimsby Town 3—1 PortsmouthLeicester C. S0 Aston VillaHuddersfield T. 52 SudderlandMiddlesbrough 32 Het nieuwe seizoen op komst. Overal duiken weer de verschijnselen op van het komende nieuwe seizoen. Er werden weer plannen gemaakt; nieuwe clubs opge richt (er verdwijnen er ook wel; de compe titie-inschrijvingen hebben al weer plaats gehad; de data van aangevraagde tournooien in 1930 zijn ook al bekend. Ook in Haarlem en'naaste omgeving zijn eenige nieuwe clubs opgericht, nJ. Bloemen- öaalsch wedstrijdcomité .Duinwijck"; Zand voortsch wedstrijdcomité „Kennemer Golf en Country Club"; Bioemenaaalsche L.T-C. „Try" Bus weer een aanwinst van drie nieuwe vereenigingen, zonder dat ons bekend is, dat andere zijn verdwenen. Ook voor de competitie is weer nieuwe winst. Voor de eerste klasse hebben zich 21 teams aangemeld; voor de tweede klasse 110 en voor de derde klasse 115, te zamen 246 teams, wat weer 30 meer beteekent dan het vorige seizoen. Geen geringe winst dus en ook wel een bewijs hoe snel de tennis sport groeiënde is. Het begin der competitie is op 27 April ge steld. Het laatste nummer van „Lawntennis" bevat ook de lange lijst van aangevraagde tournooien voor 1930; het zijn er niet minder öan 54; ook al geen gering aantal voor een klein land als het onze en om -binnen een half jaar te verwerken. •Haarlem" heeft weer de Pinksterwedstrij- êsn ingesteld, althans de data van 79 Juni voor haar tournament aangevraagd. Verder heeft de Kennemer (Zandvoort) van 2024 Augustus aangevraagd en Duinwijck (B'oe- menaaal) van 39 Augustus7 iSeptenxber- Indirect zijn dan nog van belang: Noordwijk van 8—13 Juli; de nationale kampioenschappen van 28 Juli3 Agustus en de Noord-Hollandsche kampioenschappen van 6—7 September. De weistrijden van Amstelhoek vinden weer in October plaats. Neemt men bij dit alles nog de verdere Plaatselijke tournaments (Stoop, Rijnegom, Kennemer Lyceum. Vijverboek, etc.). de Davis-Cup-wedstrijden, de internationale "?dströdcr. (heeren en damesi. dan .s het «iet overdreven te profeteeren. dat seizoen 1530 nog „intenser" belooft te worden, dan al baar voorafgaande. LICHAMELIJKE OPVOEDING. DE GEMEENTELIJKE COMMISSIE. B. en W. van Haarlem hebben een voorstel bij den Raad ingediend, dat herziening be oogt van de samenstelling en werkkring van de advies-commissie inzake Lichamelijke Opvoeding. In de considerans zeggen zij, dat de bedoeling van deze herziening Ls, ..dat de vertegenwoordiging in die commissie meer dan lot dusver zal worden toegekend aan de in den loop der jaren ontstane organisa ties voor sportbeoefening. De ontwerpverordening bepaalt, dat de commissie bestaan zal uit hoogstens 15 le den, ingezetenen d.er gemeente, en dat twee hunner raadsleden zullen moeten zijn. De overigen zullen leden zijn van de voor Haarlem belangrijke sportorganisaties, aan geduid in art 2 der verordening. Een wethou - der zal de commissie presideeren, een ambte naar (rüst-lid) zal als secretaris optreden, de inspecteur voor de Lichamelijke Opvoe ding zal de vergaderingen bijwonen en heeft een raadgevende stem. De Raad benoemt de leden der commissie, die zitting hebben voor drie jaar. De com missie vergadert minstens tweemaal per jaar en telkens, wanneer zij door den voorzitter daartoe wordt bijeengeroepen. In art. 2 worden de volgende tien sport organisaties genoemd, die in de commissie door een lid-ingezetene der gemeente Haarlem vertegenwoordigd mogen zijn: 1. De Haariemsche Voetbalbond. 2. De Haarlemsche Zwembond, 3. De Kennemer Turnkring, 4. De Haarl. Athletiek Vereeniging „Haarlem", 5. De Haarlemsche Kcrrfbalbond, 6. De Ned. Bond voor Lich. Opvoeding, Afd. Haarlem, 7. De Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Oefening in Nederland, Afd. Haarlem, 8. De Ned. Arbei ders Sportbond, Afd. Haarlem, 9. De R. K. Commissie voor Lichamelijke Opvoeding te Haarlem, 10. De Prot. Christ. Sportorganisa ties. Indien ter beoordeeling van B. en W. de wenschelijkheid van vertegenwoordiging van nog andere organisaties voor speciale sport beoefening blijkt, regelt genoemd college, de commissie gehoord, de vertegenwoordiging met inachtneming van het bepaalde in art. 1. Met verbazing hebben wij van dit voor stel van B. en W. kennis genomen, dat nota bene ten doel heeft om meer organisaties van sportbeoefening in de commissie op te ne men! Als het den Raad werkelijk ernst is met de vorming van een commissie, die re presentatief is voor de vele takken der sport, zal hij dit voorstel onmogelijk kunnen aan vaarden. Bij de thans voorgestelde samen stelling heeft blijkbaar de politiek veel zwaarder dan de sport gewogen. Men heeft een politiekecommissie voor lichamelijke opvoeding voorgesteld, verder enkele tak ken van sport uitgekozen, die al op eenigerlei wijze met het gemeentebestuur in direct con tact staan en de rest er eenvoudig buiten gelaten. Deze „rest" is zeer groot Er behooren o.a. toe: hockey, tennis, roeien, zeilen, cricket, schermen, honkbal, kaatsen, wielrennen en krachtsport. Al die takken van sport zijn onvertegen- woordigd. Alle tellen zij' een of meer bloelen de vereenigingen in Haarlem en de onmid dellijke omgeving. Hockey, tennis en cricket tellen gezamenlijk al een heele reeks clubs. Roeien is belichaamd in een der grootste roeivereenigingen des lands, die bovendien op het punt staat om een proef te nemen met schoolroeien, en zich dus in een nabije toe komst tot de gemeente zal moeten wenden om samenwerking tot dat doel te vragen. Aanleg van tennisbanen op gemeentelijke sportterreinen kan in de toekomst haast niet uitblijven. Ook de andere sportorganisaties zijn bloeiend en actief. Mocht er een groot sportfeest of een groote sporttentoonstelling aan de orde komen dan zal de gemeente met geen van alle in direct contact staan. Wij beschouwen de commissie in de door B. en W. voorgestelde samenstelling bij voor baat als een doodgeboren kindje en hopen van harte dat de Raad dit voorstel niet aan vaarden zal. Het schiet absoluut tekort. Laat men beginnen met alle takken van lichame lijke opvoeding in de commissie te vereeni gen. \Vat doet het ertoe of zij 15 of 25 leden heeft? Als op een bepaald gebied van sportbe oefening geen plaatselijke bond bestaat kan men de betrokken vereenigingen vragen, gezamenlijk een vertegenwoordiger aan te wijzen Waarom niet? Zij zullen het gaarne doen. Maar de aanneming van dit voorstel, dat een groot deel van ons zoo actieve sportle ven in Haarlem eenvoudig negeert kan al leen ontstemming wekken. R. P. Haarlem—K. V. K. V. (2—2) Gisteren ontmoette Haarlem I voor de com petitie het Alkmaarsche K.VJLV. Het resul taat van deze ontmoeting was een verdeeling der punten, waarmede beide partijen tevre den kunnen zijn, al dient gezegd te worden dat de thuisclub het geluk niet mede had. Vergeleken met het spel tegen Olympia een week geleden, viel het spel der Haarlemmers wel zeer tegen. Vlot samenspel werd slechts zelden gegeven, hetgeen wel in hoofdzaak te wijten was aan het vrij gladde veld en weer ingrijpende verandering in de opstel ling. Het begin is voor KVJC.V., de Haarlem sche verdediging kan zich slecht op het gladde veld bewegen, zoodat enkele angstige oogenblikken ontstaan. De Haarlemsche korf doorleeft deze echter. De aanval van Haar lem kan niet. loskomen, zoodat ook hier succes uitblijft. De bal gaat vrij snel van vak tot vak zonder dat voorloopig een der par tijen het doel weet te vinden, totdat een der roodgerokte dames een kleine kans weet te benutten 01, tegen de verhouding in. Dan heeft Haarlem wel zeer pech als een door Benjamins ingeschoten bal nog terugspringt. Eik oogenblik is de gelijkmaker te verwach ten. doch die komt niet. De Haarlemmers lijken door dezen tegenslag ontmoedigd, maar eindelijk weet Benjamins op keurige wijze gelijk te maken. Onmiddellijk na de vakverwissoling maakt- Zonneveld voor K.V. K.V. met een afstandschot 12, waarmee rust ingaat Na rust het zelfde zenuwachtige spel. Baay cs. komen vrij gemakkelijk vrij, zoodat succes spoedig te verwachten is. doch toch nog langen tijd uitblijft. Eindelijk weet hij gelijk te maken '22). waarin geen verandering meer kemt. Enkele minu ten voor tijd ziet v. d- Velden een goed in gezetten bal weer terugspringen. Als dan de scheidsrechter voor de laatste maal fluit is Haarlem een kostbaar punt rijker. TUT TUT! (In de Zaterdag gehouden ver gadering van de vereeniging der Westelijke Eerste klassers spoor de de voorzitter de voetbalclubs Haarlem en V.U.C. aan. het eer ste klasseschap met hand en tand te verdedigen). Volgens velen is ons voetbal Tegenwoordig veel te fel, Het ontaardt, aldus hun klachten, In een rauw, onprettig spel. En zij eischen van de leiders Dat die 't mogelijke doen. Om die vreemde smet te weren Van het. voetbalsport blazoen; Ik zal hier geen oordeel vellen Over 't recht in deze klacht. Voetbal is een spel van snelheid. En van vaardigheid en kracht, 't Is geen spel voor oude joffers, Maar voor knapen met wat merg In hun knoken en wat „biggen" Vind ik niet zoo bijster erg; Laat ze maar wat pootig spelen, Dat kweek moed en kracht alleen Eerlijk blijven, altijd eerlijk, Valsche trucjes zijn gemeen: 't. Is bijvoorbeeld streng verboden. Om te duwen met je hand En 't- is haast de grootste zonde Om te bijten met je tand. Zulke dingen doet een speler Die zijn sport als sport- vereert Nimmer, ook al zou 't gebeuren Dat zijn club dan degradeert. Daarom klinke door heel Neerland Dit mijn vuur-en-vlam protest Tegen 't woord van dezen praeses Van de eerste klassers (West) Is 't niet treurig dat een leider Nu van ons nog hooren moet Voetbal is geen tand- of handwerk, Voetbal speelt men met den voet. P. GASUS. S portbü geloof Het is bekend genoeg dat ook onder de sportmenschen het bijgeloof zeer sterk ont wikkeld is. Worden niet tal van Nederland- sche clubs en individueele sportlui be schermd door wollen hondjes en katjes en konijntjes e.t.g.? Het is een onschuldig ver maak bij ons- Waarschijnlijk gelooft Zus Braun geen moment aan de macht van haar wollen hondje (of is het een poesje) en van der Meulen geen seconde aan den in vloed van zijn speelgoedkonijn, om slechts twee voorbeelden te noemen. Maar in Enge land wordt de bijgeloovigheid veel verder doorgevoerd en ook veel ernstiger opgevat. Er is dezer dagen weer een kras voorbeeld geweest met de vertegenwoordigende rugby- ploeg van Wales. Het is de gewoonte in En geland dat de 15 spelers van rugbyploegen gemerkt zijn met een groot- cijfer op hun rug. zoodat de toeschouwers hen, met het programma in de hand, uit elkaar kunnen houden. Volgens onze meening is dit een zonde tegen de onvatting dat rugby een team-spel is en niet individueel, maar dat is een tweede kwestie. Het feit deed zich dezer dagen voor, dat geen der spelers van Wales bereid was, het nummer dertien op den rug te dragen en in arren moede heeft men toén maar besloten, de spelers te mer ken mat letters, A, B, C enz. Het resultaat van den wedstrijd was overigens, dat Wales verloor van Ierland, in welks ploeg wel een no. 13 speelde. UITVOERING TE HOOFDDORP. De gymnastiekvereeniging „Hoofddorp" gaf Vrijdagavond in de groote zaal van de Beurs te Hoofddorp een uitstekend geslaagde uitvoering. De zaal was zooals gewoonlilk flink bezet en leverde een gezelligen aanblik op. Als leiders traden op: voor de damesaf- deeling de heer J. Roggeveen te Haarlem, aan wien een bijzonder woord van dank werd gebracht voor zijn welwillendheid om zich nu de door zijn vertrek ontstane va cature nog niet kon worden vervuld voor loopig nog weder beschikbaar te stellen om den goeden gang van het gymnastiekonder wijs door geregeld nog les te komen geven, te bevorderen en daardoor aan het welsla gen van dezen avond zoo krachtig mede te werken. Voor de heerenafdeelïng de heer P. J. Wagemans, die zich ook als een uitnemend instructeur heeft doen kennen en niets on beproefd heeft gelaten om de vereeniging op een hoog peil te brengen. Na den opmarsch van de turners en turn sters. die een flinken indruk maakte en na een openingswoord door den voorzitter werd met de afwerking van het programma be gonnen. De verschillende nummers: springrieten (meisjes I); toesteloefeningen (jongens I en dames); knotsoefeningen (meisjes I); brug (klassikaal, heeren); Zweedsch rek (jongens II)bankoefeningen (meisjes I)hoog rek (heeren); vrije oefeningen (jongens I); klassikaal brug (meisjes): algemeen spring- nummer (heeren en asp.)Turnen ringen (dames) en id. (heeren); halteroefeningen (jongens)vrije oefeningen (heeren)stok- oefeningen (dames) en id. (heeren). wer den over her algemeen genomen vrij correct en keurig uitgevoerd. Allen gaven ruimschoots blijk flink ge oefend te hebben. Hulde aan de heeren Rog geveen en Wagemans voor hun eminente leiding en aan de darfies en meisjes en heeren en jongenskoor de flinke prettige en pittige wijze waarop ze hun uiterste best hebben gedaan om de verschillende nummers zoo prachtig tot hun recht te doen komen. De uitvoering had een vlot en gezellig ver loop. zoodat aan het einde van dezen leer- zamen avond een woord van dank aan aiien, die aan het welslagen daarvan hadden me degewerkt, zeker op zijn plaats was. AmsterdamHaarlem. De uitslag van den Zondag te Amsterdam gehouden stedenwedstrijd Amsterdam- Haarlem had als resultaat: Amsterdam: 6019; Haarlem 5728. De returnmatsch zal 30 Maart as. in het Kegelhuis te Haarlem plaats hebben. Het motto boven dit verslag wyst er op. dat het Nederlandsch elftal in de tweede helft van de ontmoeting, die Zaterdagmiddag op het veld van de Antwerp F C. te Deurr.e plaats vond. wel heel anders moet gespeeld hebben dan voor de rust. Voor vier doelpun ten verschil dient een oorzaak gevonden te worden. En die was dan ook wel aanwezig- In de laatste internationale wedstrijden, die Nederland te Barcelona speelde, viel het de keuze-commissie op. dat de productiviteit te wen schep liet. Weliswaar hadden de onzen een groote overwinning op Zwitserland be haald. maar in de verdere wedstrijden is ook niet meer gescoord Zelfs in den kamp tegen België voor den eindstrijd van het tournooi tegen Dultschland hebben de oranjehemden ondanks een overweldigende meerderheid niet meer gescoord, zoodat er „something rot ten" was. De keuze-commissie heeft daarop Jan van der Hagen uit het elftal gelaten. Dupon van het Haagsch Lyceum op z'n plaat s gezet en wilde v. Tinbergen (na verschillende proefwedstrijden) op de linksbuitenplaats tegen België prebeeren. Te elfdeT ure moest deze echter vervangen worden door Van Tienhoven, een wijziging, die ditmaal niet betreurd behoefde te worden. De commissie heeft een uitstekende greep gedaan door Dupon centervoor te plaa'sen. Dat is wel tegen België gebleken, terwijl Van Tienho ven door zijn troede spel van Zaterdag ge handhaafd blijft voor den kamp welke 30 Maart in het Olympisch Stadion tegen Bel gië gespeeld wordt. In de eerste helft echter (en daarop wil den we neerkomen^ hod het er nog niet veel van wee. dat de Nederlanders een groote zege zouden behalen, want de Belgen waren de eerste twintig minuten in de meerderheLd en hoewel de oranjehemden daarna actiever optraden en veel aanvielen: doelpunten kon den toch niet gescoord worden. Hat vlotte niet. De verdediging van De Waal en Tres- ling was niet zoo safe als anders. De Loooer steunde de voorhoede niet genoeg, hoewel hij niet onverdienstelijk speelde, terwijl v. d. Ro- vaert onder z'n speelnorm bleef. Hij verzaak te de spelverdeeling eenigszins. waardoor Maas en Jannink, de rechtervleugel van het elftal, lang niet zooveel in actie kwamen dan v. Tienhoven en v. Wijk. die op een uitsteken den wedstryd kunnen terugzien. In den aan val echter werd het spel voor de rust te klein gehouden en dit is wel de voornaamste reden, dat Vanderstraten en Wellens, de Belgische backs, telkenmale met succes konden ingrij pen. Daar het doel verdedigen van Vande- merghel bovendien subhem was viel er aan doelpunten niet te denken. Nadat de Belgische voorhoede het or.*e verdediging 20 minuten lang door het mid delmatige snel der middenlinie danig lastig had gemaakt waagde De Waal het ietwat ge forceerd z'n middenlinie te laten opdringen. En deze tactiek had succes. De minderheid der Nederlanders werd getransformeerd in een gelijk opgaanden strijd met vele gevaar lijke momennten voor het Belgische doel. Tevreden over de verrichtingen der oranje- hemden kon men echter nadat het. signaa1 voor rust geklonken had, niet zijn, hoewel reeds gebleken was. dat Dupon een aanwinst beteekende. Op het elftal als één geheel vie len echter aanmerkingen te maken. In de tweede helft, begonnen de Hollanders direct uit een geheel andsr vaatje te tappen en binnen één minuut lag de bal twee kee- ren achter Vandemergncl. beide keeren door middel van Dunon, die evenals in de oefen wedstrijden. blijk gaf van geboden kansen profijt te kunnen trekken De kogel was nu door de kerk! Het gehecle elftal begon met een geweldig élan te spelen, middenünie en verdediging speelden stukken beter dan voor de rust, het spelen werd prachtig open gehouden en door de goede spelverdedeehng van v. d. Rovaert kwamen nu de beide Kollandsche vleugels om beurten in actie. Links ving van rechts en omgekeerd. Doordat Maas een bal uitstekend voorzette kwam het eerste doelpunt, dat Dupon in- pushte en onmiddellijk er op was het 20 na een voorzet van v. Tienhoven. In de ze vende minuut volgde een schitterend doel punt van v. Wijk en na een strafcorner maakte Tresling er 4—0 van. De Belgen kregen geen voet meer aan den grond en slechts aan het fameuse verdedi gen van Vandemerghel hebben onze zuider buren het te danken, dat het doelpuntental niet nog grooter is geworden. Eenmaal hadden de Belgen gelegenheid door Beernaert de eer te redden, toen Hardebeck uitgeloopen was. Maar de bal ketste tegen den paal en Tresling werkte weg Het was meer geluk dan wijsheid. Niettemin zijn de cijfers niet geflatteerd. Vooral nu er zware wedstrijden voor den boeg staan tegen Engeland en Duitschland mag de commissie verheugd zijn, dat ze be schikken kan over een aanvaLsquintet als dit. Dupon is een werker eerste klasse en heeft dc flair tot het produceeren van doel punten. In de tweede helft ls duidelijk ge bleken. dat de aanval een hecht geheel vormt. De middenlinie kan weer sterker voor den dag komen, wanneer C. v. d. Hagen (die ab sent bleef door een blessure) opnieuw van de nart ij is. Hardebeck heeft z'n öociwach- terscapacitelten in den kamp van Zaterdag opnieuw bevestigd. IIIJ heeft mot voel bra- vour gevaarlijke schoten (in de eerste helft) gehouden. Nederland BWest-Duitschland. Zaterdag 22 Maart speelt het Nederlandsch B-hockey elf tal tegen West-Duitschland op Houtrus:, Den Haag. Het is als volgt samengesteld: Brusse (Amsterdam). Pont (Hilversum), Toussalnt (Deventer), Lob (H.D.M.), C. v. d. Hagen (Hilversum). Eilers (Amsterdam), v Wall Bake (Hilversum), De Geer (H.D.M.), v. Voorst v. Beest (H.D.M.). Leestr3 (Hilver sum), v. d. Haal (Haagsch Lyc.). Het is echter zeer waarschijnlijk, dat nog eenige wijzigingen in deze ploog worden aangebracht* PROMOTIE-WEDSTRIJD. Hilversum 3H. B. S. (50) HB S. begint met tien man op een uiterst glad veld en onderneemt na de bully de eerste aanvallen. Al spoedig neemt Hilversum de leiding op eenigszins gelukkige wijze. Na een goeden Hiiversum-aanva! krijgt de linksbinnen den bal toegespeeld; hij jaagt hem in het net. Deze achterstand werkt geweldig depri- meerd op het heele HJB-S.-elfbalgeen tien minuten later scoort de midvoor no. 3. Na de thee komen de HB-S.'crs iets meer in den aanval, doch het wil maar niet vlot ten. Hilversum neemt weer het spel in handen en hoe goed Houtman en v. d Wal ook ver dedigen, moet keeper v. d. Wal nog twee keer vLsschen. Het einde breekt aan met een verdiende overwinning voor de Hilversummers. Na -COMPETITIE. Bloemendaal 2Kieviten (12) Het begin is al direct voor dc thuisclub, maar de Kieviten-achterhoede verdedigt hardnekkig. Bloemendaal begaat de fout om Kieviten in te sluiten; een snelle uitval der gasten levert resultaat op. als de midvoor den Bloemend aal-keeper met een hard schot passeert (01). Nog voor rust maakt de thuisclub gelijk. Na de rust is het Kieviten-doel weer totaal ingesloten; slechts nu en dan brengt haar voorhoede opluchting. Uit één van deze uitvallen wordt het twee de doelpunt der Kievitten gescoord. Voor 't einde aangekondigd wordt slaagt de t/huisclub er niet in om gelijk te maken. Bloemendaal 3Te Werve 2 (40) Te Werve had door onvolledigheid eenige spelers uit haar eerste elftal gerequireerd en kwam dus vrij sterk in het veld. Toch neemt Bloemendaal het offensief direct in handen en na eenige verkennende aanvallen geeft Van Dijk aan de thuisclub de leiding- Kort hierna zweeft de Oranje-voorhoede weer voor de goal der gasten en op mooie wijze brengt Kakebeeke den stand op 20. Na de thee zien wij eenige zeer go.de aan vallen van Te Werve. doch do Bloemendaal- keeper weet ze afdoende te keeren. Wederom ls de thuisclub in do meerderheid: Westerman en Toulon van dor Koog scoren ieder nog eenmaal, zoodat met een 4—0 zege voor Bloemendaal het einde aangekondigd wordt. Jaarvergadering Ned. Honkbalbond. Op Dinsdag 1 April, des avonds 8 uur. zal in Café „Parkzicht", de algemeene verga dering van den N.H.B. worden gehouden. Op de agenda komen oa. voor: jaarver slagen van secretaris, penningmeester on competitie leider, en verkiezing van drie be stuursleden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cu. i «t«l. Het is dus niet langer noodig Uw racket op een droge plaats te bewaren. U kunt gerust UwWAT ER PROOF RACKET dagen of weken lang zonder hoes op een vochtige plaats bewaren, zonder gevaar dat de snaren breken- Het WATER» PROOF RACKET wordt eveneens gegarandeerd tegen breuk van het hout, terwijl dc WATERPROOFSNAREN een onge kende duurzaamheied en eerste klas spclkwalitcit waar borgen. HET RAINBOW HET „SUNL1TE" Waterproof racket f 29. Waterproofrac!:et f 37.50 Dc waterproofsnaren zijn echte DARMSNAREN, geen imitatie, niet uitwendig, dus onvoldoende bewerkt, zc zijn DOOR EN DOOR waterproof gefabriceerd. Nieuw, besnaring en met WATERPROOFSNAREN 1 12-50 16-50 en 18.50. Zij werden uitsluitend in den haudcl gebracht door:

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11