Het woord is aan... '47e Jaargang No. 14335 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 17 Maart 1930 HAARLEM S DAGBLAD pIRECTEUREN: J. C. PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM, UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR» ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week 0.27J4, met Geïllustreerd Zondagsblad f032 Per 3 maandenHaarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-57J4. Franco per post door Nederland 3.87S4. Losse nummers ƒ0.06. GeïlL Zondagsblad per 3 maanden fO-57'A, franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 53 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon No*.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN1-5 regels 1.75. elke regel meer 0J5. Reclames /0.60 per regeL Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbc<J I4 regels 0.60, elke regel meer f 0.15. buiten Arrond. dubbele prijs. Onze Groentje» (Dinsdag, Donderdag en Zaterdag) 14 reg. f 025. elke regel meer /0.10. oitsl. k contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog I 400.-, Duitn f 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD INC EZONDEN MEDEDEELINGEN flnthraaet eierkolen brechcokes&l'&bpikettenjfe^ in oerzeqelde zakken AMSTERDAMSCHE ANTHRACIET M Groote Houtstraat 187 - Tel. 12504 Anu'erdan - Hilverrum Bu-sum Leiden GROOTE BRAND TE HAARLEMMERMEER. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Hedenmorgen te 9 uur is brand uitgebro ken in de groote boerderij van Anton Pruis- sen, aan den Aalsmeerderweg bij den Kruis weg te Haarlemmermeer. De groote landbouwschuur is geheel in de asch gelegd. Drie spuiten bestrijden het vuur, ïi.l. de spuit van den Aalsmeerderweg, die van Hoofddorp en die van de gemeente Aalsmeer. Dank zij den gunstigen wind is het woon huis met inboedel gedeeltelijk behouden. Twee koeien en een auto zijn verbrand. De oorzaak is vermoedelijk, dat er vuur is gevallen uit een fornuis. Verzekering dekt de schade. Felle vlammen tusschen de boomen van den Aalsmeerderweg, grijze rook tegen de klare lucht, waarin witte wolken dreven, op- wolkend, zoodat het vèr in den Haarlemmer meer te zien was, duidden op de plaats waar de boerderij in vlammen opging. Het was een zware, een door den sterken Zuid-Westen wind fel aangewakkerde brand, die de hoeve van A. Pruissen, Aalsmeerder weg 250, „Tienhoven" trof en grootendeels verwoestte, en er ging ontzaggelijk veel bij verloren. In de stilte van den lentemorgen klonk het gehinnik van de opgejaagde paarden, die tien in getal uit de stal gedreven werden om niet te deelen het lot van de ongelukkige koeien, die reeds als verkoolde cadavers on der de neerstortende balken en voorraden landbouwproducten lagen. Er klonk het gegil van de varkens, twintig konden er gered worden, terwijl de vlammen knetterden en tierden, terwijl het water plensde. „Drie of vier beste koeien heb ik verloren", vertelde de boer ons. Twee en veertig koeien zijn gered, door het werkvolk en de toegeschoten buren en voorbijgangers in deze overigens vrij af gelegen omgeving tijdig uit den stal gehaald. Eén koe was ziek, de boer was juist met het dier bezig in den stal, toen de brand uit brak Het dier kon niet loopen en het was een verstandige daad van den boer om het met het mes onmiddellijk af te maken, vóór het een erger dood zou sterven in de vlammen. Razend fel woedde de brand in het van de zolders neergestorte koren, in hooi en stroo en kunstmest. Groote voorraden gingen ver loren, voor vele tienduizenden. De groote boerderij bestond uit een woon huis en daarachter de landbouwschuur, waarin de koestal en de dorschvloer. Het huis was 30 jaar geleden gebouwd op de plaats, waar vroeger ook reeds een boerderij was af gebrand, het was dus nog vrij nieuw. Tus schen het woonhuis en de landbouwschuur was een waschhok, met een houten zolder er boven en daar schijnt de brand te zijn ont staan, omstreeks kwart over negen. In het waschhok stond een teil water te vuur, er werd met hout gestookt, het perso- ne,l was bezig de wasch te doen. Uit den zolder sloegen plotseling de vlam men, een oorzaak was daarvoor niet op te geven. In een oogwenk had het vuur zich meegedeeld aan de landbouwschuur. Het ge zin, juist aan tafel, werd opgeschrikt door het gillen van de dienstbode. De brandweer van Hoofddorp werd telefonisch gewaarschuwd en arriveerde met de Ford-motorspuit bin nen het kwartier. Waarschijnlijk zou deze vrijwillige brandweer er nog eerder geweest zijn als niet de Kruisweg was opgebroken ge weest en een omweg gemaakt moest worden. Dichter bij dan Hoofddorp is echter Aalsmeer en daar had men het vuur reeds waargenomen en de motorspuit gestuurd, zoodat deze nog eerder aanwezig was dan die van Hoofddorp. Met twee stralen op de mo torspuit begonnen de Aalsmeerders te blus- schen. Hoofddorp gaf daarna vier stralen. E kwam ook nog versterking van de te Rijk ge- stationneerde handspuit, zoodat odder lei ding van den inspecteur van politie Jelsma de brand energiek bestreden kon worden. Een gelukkige omstandigheid was, dat de wind van het woonhuis afwoei, en eveneens van de daarnaast gelegen stallen, zoodat deze per- ceelen behouden konden blijven. De voor raadschuur ging echter geheel in vlammen op en daarbij verbrandden een nieuwe 8-cy- linder luxe auto, een nieuwe tractor, twee boerenwagens, een zaaimachine, een bieten snijder, een meelmolen en vele andere land bouwwerktuigen. Een hooitas kon behouden blijven door nat houden. Het woonhuis kreeg behalve eenige brand schade aan het dak aanzienlijke waterscha de. De meubelen waren er reeds uitgedragen en ondergebracht bij buren, waar ook het geredde vee een plaats gevonden heeft. Te elf uur kon het gevaar voor het woon huis als geweken beschouwd worden. Nog den gehcelen dag echter zal men moeten blijven naspuiten op de smeulende voorra den. Alles was verzekerd bij een onderlinge ver zekering-maatschappij te Gouda. De schade was hedenmorgen nog niet te schatten. De boerderij werd sedert drie jaar door den tegenwoordigen eigenaar bewoond, zij was een der grootste in Haarlemmermeer, met 6o bunder land. Doordat het dak van riet was, gedekt door pannen, vond het vuur er zoo gretig voedsel in. De motorspuit van Aalsmeer Is te elf uur ingerukt» PRIMO DE RIVERA PLOTSELING OVERLEDEN. IN ZIJN HOTEL TE PARIJS. PARIJS, 16 Maart (V.D.) Generaal Miguel Primo de Rivera y Orbaneja, Markies d'Estella, Hertog van Aidir, de Spaansche ex-dictator, die zich kort na zijn val naar Parijs heeft begeven en daar sedert in een botel verbleef, is Zondagmorgen plotseling overleden. Primo de Rivera leed sinds langen tijd aan suikerziekte en was van plan zich binnenkort naar Frankfort a-d. Main te be geven, voor een speciale behandeling. Primo de Rivera werd in 1871 geboren als zoon van Maarschalk Primo. Reeds op den leeftijd van 30 jaar was hij generaal. Van 1917 tot 1921 was hij Senator en nam hij het standpunt m, dat Spanje Marokko diende los te laten. Hij tf'as kapitein-generaal te Barcelona toen hij in het midden van Sep tember 1923 de leiding nam van de militaire revolutie, de bestaande parlementaire re geering verjoeg en een militaire regeering instelde, met het plan, het door parlemen taire misbruiken achteruit geganc Spanje weer op den weg van den vooruit-gang te brengen. In het begin van December 1925 vormde Primo, inplaats van het uit drie generaals bestaande Directorium een kabi net. waarin hij zelf het Ministerpresident schap op zich nam. In 1926 ontstond een crisis, aangezien Primo in conflict kwam met de artillerie-officieren. Dank zij het feit, dat een deel van het leger hem trouw was ge bleven wist Primo echter meester van den toestand te blijven. In het voorjaar van 1928 deed voor de eerste maal het gerucht de ronde, dat Primo ambtsmoede zou zijn. Nadat in September 1928 een nieuwe mili taire samenzwering was ontdekt braken in Februari van het vorige jaar in verschil lende Spaansche steden revolutionnaire be wegingen uit. De leiding van dit nieuwe verzet tegen de dictatuur was thans in han den van de oude Spaansche conservatieve partij en een der voornaamste leiders was de bekende Sanchez Guerra. Ook dit verzet werd echter neergeslagen. Primo de Rivera dreigde met aftreden en begaf zich naar den koning om nieuwe dictatoriale volmachten. Bij Koninklijk Besluit werd de artillerie- school te Segovia opgeheven. Nadat verschei dene malen het bericht van Primo's aftre den verkeerdelijk gelanceerd was, deed hij eindelijk in het begin van dit jaar definitief afstand van zijn ministersfunctie en op 30 Januari kwam het nieuwe kabinet onder leiding van den huldigen Spaanschen Minis ter-president Berenguer tot stand. PARIJS, 16 Maart (V.D.) Omtrent het plotse langer overlijden van den voormaligen Minister-president en dictator van Spanje, wordt nader gemeld: Primo de Rivera had zich de laatste dagen niet wel gevoeld doch dacht juist Zondag weer zijn volle kracht hei-wonnen te hebben. Hij stond 's morgens op den gewonen tijd op en keek de ontvangen post door. Reeds toen scheen hij zich niet geheel goed te gevoelen, want tegen zijn gewoonte in ging hij niet naar de kerk, waar hij bijna lede ren morgen de Mis bijwoonde. Toen te ruim tien uur zijn zoon zijn kamer binnentrad, vond hij den generaal bewusteloos in zijn stoel liggen. De zoon waarschuwde een ge neesheer van de Spaansche legatie, die con stateerde. dat Primo de Rivera aan de ge volgen van een beroerte was overfeden. De oud-Minister-President had voor Zondag middag al zijn Parijsche vrienden en ken nissen uitgenoodigd om afscheid te komen nemen, aangezien hij vandaag naar Frank furt a. d. Main zou vertrekken om in Duitschland een kuur te ondergaan. De hoogste militaire eer voor Primo, MADRID, 16 Maart (V.D.) Op voor stel der regeerlng heeft de koning een decreet uitgevaardigd waarbij den overleden dictator de hoogste militaire eerbewijzen worden toe gekend. De voormalige ministers der dictatuur hebben zich heden bijna allen naar Parijs begeven. De overigen zullen den overledene aan de grens opwachten. Primo zal waarschijnlijk worden bijgezet in zijn geboortestad Jerez. Aan de Courant ontleenen wij nog: De geneesheer en vertrouwde vriend van den overledene, dr. Bandelae, verklaarde, dat de generaal sedert eenige jaren aan ernstige diabetes leed, die hij zich door te hard wer ken op den hals had gehaald. Hij had zeven jaar lang dagelijks veertien tot zestien uur lang gewerkt. Bovendien had hij juist een ernstige griep doorstaan, die hem veertien dagen" aan het ziekbed had gekluisterd. Öm negen uur 's morgens begaven de zoon en de beide dochters van den generaal zich naar de Mis. Toen zij hun vader verlieten, zat deze rechtop in bed, de 's morgens ont vangen brieven te lezen. Hij zeide'hun, dat hij een zeer goeden nacht had doorgebracht en zich in geen tijd zoo goed had gevoeld. Nadat zijn kinderen vertrokken waren, stond de generaal op, doch spoedig werd hij onwel en moest hij weer naar bed gaan. De kellner, die hem zijn ontbijt bracht, zag hem buiten adem op bed liggen en ging hulp halen. In de gang ontmoette hij de kinderen van den generaal, die juist uit dc kerk terugkwamen. De zoon meende aan vankelijk dat zijn vader Hauw was gevallen en haalde den dokter. Deze kon slechts con- stateeren, dat Primo ten gevolge van een embolie (aderverstopping) gestorven was. Het bericht van den dood van Primo de George Meredith: Hij zei mij eens, dat hij van meening was. dat iemands land net was als iemands vrouw: Je werd géboren in het eerste en ge trouwd met de tweede, en veel later moest je hen allebei leeren kennen. en er het beste van trachten te maken. PRIMO DE RIVERA, t Nog kort. nog o zoo kort geleden. Was Primo's woord in Spanje wet, Tot men hem dwong om af te treden Na jarenlang gerijpt verzet, Maar Primo liet zich zoo niet temmen, Hij had toch zes jaar lang geheerscht. En toen met meerderheid van stemmen Men hem verguisde, ging hij eerst; Hij ging, maar bleef toch stellig hopen, Dat nog zijn rol niet uit zou zijn, 't Getij kon spoedig weer verloopen. Na storm komt vaak weer zonneschijn; Nog was een groote groep in Spanje Den ex-dictator goed gezind, Wie weet, kwam hij door een campagne Weer gauw genoeg aan het bewind, Een ziekte sloopte wel zijn leden, Maar welke mensch is zonder kwaal, De strijd was nog niet uitgestreden Voor den dictator-generaal. Het is nog o zoo kort geleden, Dat Primo de dictator ging. Slechts luttel weken eerst en heden, Ligt hij verstomd, een roerloos ding, De hoogste macht van alle machten Heeft hem de laatste wet gesteld, Waartegen menschelijke krachten Noch menschelijk verweren geldt. Eerst moest hij als dictator vallen, Naar sterker tegenstrevers' wensch. Nu viel hij, zooals straks wij allen Een uitgespeeld en nietig mensch. P. GASUS. Rivera werd Zondagmiddag te Madrid be kend en verwekte grooter. sensatie. Men wist wel is waar, dat hij sedert langen tijd ern stig ziek was, dot'- aan den anderen kant had hij zijn groot weerstandsvermogen her haaldelijk bewezen. Zijn val als dictator,'zoo werd verklaard, trof hem zeer zwaar, vooral door de omstandigheden, waaronder deze plaats had- Hij had zelf willen heengaan maar met de eer waarop hij meende recht re hebben. Dat de koning zich genoodzaakt zag, hem openlijk heen te sturen, en dat daarop in het geheele land een haat-campagne tegen hem was begonnen, die hij nimmer vermoed had, heeft Primo zeer geknauwd. Nog slechts een paar dagen geleden verklaarde zijn zoon José Antonio aan journalisten te Madrid, dat zijn vader in de zes jaren van zijn dictatuur zijn gezondheid geheel had verwaarloosd en na zijn val diep ongelukkig was. Overigens zal de situatie worden opge helderd, want het is zeker, dat eenige in vloedrijke vrienden van Primo den laatsten tijd sterk hebben geïntrigeerd voor een her stel der dictatuur onder zijn leiding. Deze beweging stond onder leiding van generaal Anido, den voormaligen minister van Bin- nenlandsche Zaken. Het stoffelijk overschot van den ex-dicta tor zal gebalsemd worden en vandaag naar Madrid worden overgebracht. VUURMONDEN OP HET KAZERNETERREIN. ALS VERSIERING Ons bereikten vragen met welk doel op het kazerneterrein van den Motordienst aan den Schoterweg vuurmonden werden ge plaatst. Het zijn luchtafweerkanonnen van 7.5 cM., afkomstig van het Russische leger, tijdens de mobilisatie door ons land. wegens grensoverschrijding, geïnterneerd. De vuur monden hebben voor het Nederlandsche leger geen gebruikswaarde en werden door den Commandant van den Motordienst ontvan gen ter plaatsing op het terrein. HAARLEM, 17 Maart Primo de Rivera, t Op 59-Jarigen leeftijd is de generaal Primo de Rivera, markies d'Estella, wiens Spaan sche dictatuur slechts weinige weken geleden een einde nam, plotseling te Parijs overle den. Hij stierf Zondagmorgen in zijn hotel in de rue du Bac aan een embolie, fatale wending na een jarenlang lijden aan dia betes. Politiek gesproken kan zijn dood voor Spanje geen nadeel zijn. De voorstanders van zijn terugkeer aan het bewind die een zekere mate van onrust veroorzaakten, wor den er door uitgeschakeld Dit zou dus zelfs een voordeel kunnen heeten maar hun actie had weinig beteekenis. Er kon geen SDrake meer zijn van zijn weder-optredenzijn rol was volkomen uitgespeeld na de zonderlinge komedie van Januari IJ., toen hü zeventien generaals en admiraals wilde laten beslissen over zijn al of niet aanblijven, en de koning hem ontsloeg eer het tot een resultaat van deze wonderlijke enquête was gekomen. Tot eer van de nagedachtenis van Primo de Rivera zal getuigd worden, dat hij zeven jaar lang niet alleen de uiterlijke rol van dictator heeft gespeeld, maar bovendien zeer hard gewerkt voor zijn land. Oorspronkelijk was hij volstrekt geen har^e werker, en "neel^maal sreen regeerder. Hij was een jolige jonge Snaarische edelman, die zich van de wereldsche beslommeringen weinig aantrok, er vroohjk on los leefde en wien alles meeliep. HU werd heel jong eene- raaL behaalde een zekere mate van militair succes, had vele vrienden en was zeer gezien bij de dames, en zou ook verder een onbe zorgd leven hebben kunnen leiden als „beau" aan het Spaansche hof. als hij niet in de politiek was gegaan Dat deden de meeste generaals in Snanje. en omdat het régime van de burgerlijke politici steeds meer teeke ren van hopelooze verwording ging geven, en de volksvertegenwoordiging volkomen machteloos werd in een warnet van intrigues, corruptie en baantjesjagerij, kwam het in 1923 tot den militairen staatsgreep. Primo de Rivera, toen gouverneur van Barcelona, vol bracht hem, met goedkeuring des konings. Het is waarschijnlijk dat de koning er hem speciaal voor had uitgekozen. Misschien leidden de dictaturen in andere landen koninc Alfonso xm tot deze oplos sing. Ongetwijfeld zag hij geen anderen uit weg meer. De generaals mochten, zooals be- roeos-militairen meestal, vrijwel buiten het sociale leven staan de koning kon op hun eerlijke bedoelingen tenminste vertrouwen. En een grooter geest dan Primo de Rivera was er blijkbaar niet bij. Van hem is altijd getuigd, dat hij twee dingen bereikte. Hij maakte aan de algemeen verbreide corruptiemethoden een eind, en hij slaagde er in om den slependen, uitput- tenden Marokko-oorlog tot een besluit te brengen, de Riffijnen te onderwerpen. Wat hij niet kon, wat een staatsman van buiten gewone gaven vereischt zou hebben was: een nieuw Spanje opbouwen. Wel sprak hij al tijd van zijn bewind als van een overgangs regime, wel was hij steeds bezig met den te rugkeer van een normalen constitutioneelen regeeringsvorm voor te bereiden, wel deed hij herhaalde pogingen om de Nationale Vergadering weer in werking te stellen.... maar het kwam niet tot beslissende resul taten. Primo had de bouwvallen van het oude, verworden régime kunnen opruimen, en een kunstmatig gezag handhaven, maar Op deze foto, van een plek in de Ijswoestijnen van Noord-Slberiè, ziet men hei verwoeste vliegtuig van Eielson. Geheel rechts het vliegtuig waarmee het onderzoek werd ver richt; op den voorgrond het vliegtuig waarin de lijken van luitenant Ben Eielson en zijl metgezel Borland, gevonden loerden, ln den inzet Eielson. Het Belangrijkste Primo de Rivera overleden. (Ie blaa, le pag.) Groote brand in Haarlemmermeer. (le blad, le pag). De uitbreidingsplannen en de bezwaren van grondeigenaren. (le blad, le pag.) LondenHernieuwd optimisme ter vlootcon- Jerentie. (2e blad. le pag.) Gandhi's opmarsch. (2e blad le pag.) ARTIKELEN. R. P.: Primo de Rivera f. (le blad. le pag.) Mahatma Gandhi. Een opmarsch naar een bloedbad? (4e blad, pag. 1.) Manuel Gaster De ovcrstroomlngsramp in Zuid-Frankrijk. Een reis door de verwoes te gebieden. (4e blad, pag. 1). Lettinga: Financlëele Kroniek. (2e blad, 2e pag.) IV. M. Bckaar: Koning Achmed Zogoe. 1 (4e blad, le pag.) 'Voor de laatste berirhtrn zlc men de 2e Tagina van het Eerste Blad.) het optrekken van het erroote nieuwe gebouw lag boven zijn macht. En dus ook boven die des konings. Belden behoorden blijkbaar tot een te zeer gesloten kleinen kring ..an aller- höchsten Stelle" en wisten daardoor te weinig van de nooden des volks, om een zoo gewel dige taak te kunnen uitvoeren Den generaal ontbrak het bovendien totaal aan ervaring op dit gebied, toen hij in 1923 plotseling als eerste staatsman des lands moest optreden. Als men dit bedenkt, schijnt het haast on- geloofeüjk dat het régtme-Primo de Rivera zeven jaar heeft stand gehouden. Temeer, omdat het van den aanvang af in de intel lectueel® kringen des Lands feilen tegenstand vond. en leidende schrijvers zooals Blasco Ibanez en Miguel de Unamuno er vierkant stelling tegen namen. Ongetwijfeld was Primo de Rivera een in sommige opzichten begaafd man. en een lei der. Als gouverneur van een koloniaal ge bied. niet al te geavanceerd, zou hij mis schien een doorslaand succes bereikt heb ben. Als dictator van Spanje bracht hij het niet verder dan de corruptie-uitroeiing van zijn eerste bewindsjaar, plus do onderwer ping van de Riffljnen een militair succes en paste hij al de onderdrukking van de vrijheid in woord en geschrift toe, die aan dictaturen verbonden pleegt te zijn. Hij had ongetwijfeld moed. heerschzucht, flair en een mate van menschenkennis, opgedaan in be paalde kringen. Maar hij bleef verre van een Mussolini, zoon van het volk. begonnen als sociaal-democraatdie wist, en begreep. en met een lading kennis in het Palazzo Chigi aankwam. Primo kwam mot leege han den. al had hij dan de durf en de bravoure. Zijn dood is snel op het einde van zijn bewind gevolgd, en schijnt te bewijzen dat hü zich ontmoedigd, geslagen uitgeput voel de en niets meer van het leven verwachtte. In Spanje zal dit einde zeker ontroering wekken. Zelf heeft hü verklaard, dat zün be wind een vergissing was geweest De woor den bewijzen welk een diepe désillusle do man zelf moet hebben doorgemaakt, wiens doel tenslotte was om zijn land te dienon, wiens geluk hem overmoedig had gemaakt, en die onderging, na Jaren zwoegen aan een taak, die boven zün kracht ging. R. P. DE CURSUS AUTO-RIJDEN AAN DE AMBACHTSSCHOOL. WEER EEN EXAMEN MET UITSTEKEND RESULTAAT. Zaterdagmiddag heeft het vaardigheids- examen plaats gehad van den v'erden cursus ln auto-rijden van de Ambachtsschool to Haarlem. Er namen 20 personen aan deel en de leiders van dezen cursus mochten met do geëxamineerden de groote voldoening sma ken dat. allen slaagden. Het examen werd by gewoond door den voorzitter van de Ver- eenlglng voor Nüverheidsonderwijs, ir- P. J. van Voorst Vader, door den heer Van Turen- hout, directeur van het Ryksbureau voor het afgeven van Rüvaardigheidsbewüzen, den heer Ruiters, secretaris van den Bond voor het afgeven van Schooldiploma's en eenige belangstellenden. In de directiekamer werd na afloop het diploma uitgereikt in een bijeenkomst, die zooals gewoonlük een zeer gezellig karakter droeg De directeur, de heir A. L. Hengo- ve'.d sprak woorden van gclukwensch en ook de heer Van Voorst Vader hield een rede voering. Een der cursisten heeft in een toe spraak bedankt. Een mooi succes voor den cursus is niet alleen, dat allen geslaagd zün, maar ook, dat de Centrale Commissie het resultaat van dien aard vond, dat zij waarschünUJk zal be sluiten aan acht deelnemers het „groot diploma" uit te reiken. De vüfde cursus begint 1 April, en ook deze is büna volteekend.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1