Bescherming hyen griep. Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 18 MAART 1930 EEN WEEKBLAD VOOR SCHOLIEREN. EEN ONDERHOUD MET DR. DE VLETTER. B\j de Hollandia-Drukkerij te Baarn zal Binnenkort een Weekblad voor Scholie ien verschijnen, en daar Dr. A. de Vletter, Rector van het Kennemer Lyceum te Bloemendaai tot degenen behoort, die daartoe het initia tief hebben genomen, maakten wij gebruik van de gelegenheid om Dr. De Vletter nade re bijzonderheden over deze zaak te vragen. Zooais altijd vond de heer De Vletter den tijd, om tusschen zijn drukke werkzaamhe den door, ons eenige oogenblikken te woord te staan. t „Naar mijn eyvaring", zeïde hij. „is er een groot gedeelte van de leerlingen, ook zelfs onder de jongens, maar vooral onder de Jneisjes, dat nagenoeg nooit een krant leest, en mijn collega's Prof. Casimir, Dr. Gun ning en Dr. J. vor der Hake, die met mij hel plan voor deze schoolkrant ontworpen heb ben, achten het evenals ik wenschelijk, dat onze leerlingen belang gaan stellen in de openbare zaken, belang stellen in de groote vraagstukken om ons heen; veel van mijn leerlingen zijn voornamelijk zeer goed op de hoogte van de sport; velen der meisjes, maar dat ligt in den aard der meisjes, en is haar niet kwalijk te nemen, hebben geen be langstelling voor het wereldgebeuren. Op onze scholen streven wij er naar. om, zoover als dit met het geregelde onderwijs mogelijk is, de kinderen in contact te brengen met de groote wereld. Welk het standpunt ook zij van een schoolleider, in den tegenwoor- digen tijd zal hij rekening mceten houden met de groeiende belangstelling bij de leer lingen in politieke en economische vragen van onzen tyd''. „Indertijd, toen ik leeraar was aan het Nederlandsch Lyceum in Den Haag", aldus de heer De Vletter, .hebben mijn collega's en ik overwogen, den leerlingen der hoogere klassen geregeld overzichten te geven van war er binnen en buiten de brenzen gebeur de. Ook door middel van de schoolkranten der leerlingen zelf hebben wij wel getrac' t ln deze richting werkzaam te zijn. Als lei der van het Kennemer Lyceum werk ik in dezelfde richting: bezoeken als die van Henri Detsrding, de Oud-Ministers Fock en Prof. Treub en dergelijke, zijn pogingen om de leerlingengemeenschap een blik te doen slaan in de wijde wereld, en hen te prikke len tot belangstelling voor het gebeuren in die wijde wereld. Men ziet allerwege hetzelf de streven, op verschillende scholen werd bij den dood van Lorentz verleden jaar. in een samenkomst der leerlingen, iets verteld over zij beteekenis voor de wetenschap; bij hei slagen van de eerste der Indlë-vluchten is de waarde daarvan als een nationaal gebeu ren uiteengezet. Wij willen nu probeeren door een week blad de leerlingen op te voeden tot het lezen van groote-menschen-couranten. De Hol- landia-Drukkerij was reeds lang met deze plannen bezig, zooals gezegd, waren ook in onze kringen telkenmale gesprekken dien aangaande gevoerd, en binnenkort zuilen wij tot uitvoering van deze plannen overgaan Wij hebben de rollen verdeeld: Prof. Casimir zal het bfnnenlandsch overzicht schrijven, ikze'f het buitenlandsch, Dr. Gunning neemt Indië voor zijn rekening, terwijl van verschil lende andere zijden, o.a. van de zijde van Dr. Jac. P. Thijsse, medewerking is toegezegd. Onder leiding van Mr. P. J. F. H. van de Rivière, een der Directeuren van de Hollan dia-Drukkerij zal te Baarn zelf gewerkt wor den aan het verzorgen van verschillende an dere rubrieken. Dr. Vor der Hake zal zich bezighouden met het directe contact met de lie: .andia-Drukkerij. Het is onze verwachting dat dit weekblad gord sa! slagen, wijl de materieele basis uit stellend is. De besturen der 4 neutrale Lycea hebben n.l. een bedrag ter beschikking ge steld om aan de leerlingen dier scholen een gratis abonnement te verschaffen en het blad gratis over de post toe te zenden. Maar ook buiten dezen kring van lezers zal de Hol- Jmdia -Drukkerij trachten abonnés te ver krijgen. Het is Jammer, dat gelijktijdig met dit reeds vrij oude plan oen poging wordt ge daan door enkele collega's van andere scho len in gelijke richting, jammer vooral voor deze hoeren, wijl zooals medegedeeld, het Baarnsche plan, uitgaande van een gere nommeerd uitgever, zooveel kans van slagen heeft. Wij zullen niet schromen uit de groote en de kleine Pers aan te halen, natuurlijk steeds met vermelding van bron. Op de adverten ties zal eenig toezicht bestaan; annonces be treffende alcoholica, sigaretten en dergelij ke zullen worden geweerd". „Kortom", aldus Dr. De Vletter, „onze be doeling is in aangenamen vorm een week blad „De Krant" te doen verschijnen, ter meerdere ontwikkeling, en ter maatschap pelijke opvoeding van de schoolgaande jeugd". Tot zoover wat de heer De Vletter ons mededeelde. Wij herinneren aan een bericht dat wij vroeger over deze zaak hebben ge plaatst, en waarin behalve genoemde heeren ook Dr. A. J. Luyt, een der Redacteurs van het „Weekblad voor Gymnasiaal en Middel baar Onderwijs" werd genoemd, die het plan van de Hoilandla-Drukkerij in dit weekblad in sympathieken zin heeft besproken. FEESTAVOND HANDELS- EN KANTOOR BEDIENDEN. De afdeeling Haarlem vaD den Alg. Neder!. Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft Zaterdagavond tn de bovenzalen van „De Kroon" ean feestavond gehouden. De voorzitter de heer F. C. Gies, vestigde in zijn openingswoord er de aandacht op, dat deze avond niet alleen belegd was voor propagan distische doeleinden, maar tevens om het feit te herdenken, dat het 350ste lid in de af deeling werd ingeschreven. Inmiddels heeft men nu al reeds dit aantal, als gevolg van den snellen groei overschreden, daar het le dental op het oogenblik 380 bedraagt. In 1923 telde de Bond over het geheele land 4503 ie- den, nu in 1930 heeft alleen de afdoe1 ing Am sterdam 4791 leden en de Bond 11053. De af feeling telde ln 1923 99 leden. Voorts richtte spreker tot het 359ste lid eenige hartelijke woorden. Het 350ste lid gaf daaroo in een leuk speschje weer, on welke wijze zij lid geworden was namelijk door te luisteren naar de uitzending van de VA.RA. Het verdere deel van den avond was voor kunst er. amusement bestemd waarvoor de medewerking verkregen was van de Haar- lemsche Algemeene Muziekclub en The Jolly Follies,"welke medewerking de talrijke aanwezigen op buitengewonen prijs stelden. Met een gezellig bal werd deze goed geslaag de feestavond besloten. HAARLEMSCHE BESTUURDERS. BOND. EEN STEVIGE GROEI. De vooruitgang van het ledental die over het jaar 1929 te constateeren was, heeft zich tot op heden in nog sterkeren vorm voort gezet. Was het ieaental van den H.BB. op 1 Januari ruim 6000, nu bedraagt de voor uitgang over de eersie twee maanden reeds 200. Waarschijnlijk zal op 1 Mei het leden tal 6500 bedragen. DE JAARBEURS. NIEUWS OP GRAMOFOON- RADIOGEBIED. EN In de radio-stands van de Jaarbeurs ziet men hoe langer hoe meer de electrische era- mofoon met alle daarbij behoorende onder- deelen verschijnen. Het is en het wordt ook geen verdringen van de radio, maar de electrische gramofoonproductie is een aan vulling. De conferentie van Praag, die ons met een meer dan ellendige golflengteverdee- ling heeft laten zitten, waai-öoor de uitzend- kwaüteit van de omroepstations ernstig ge schaad is. heeft hiertoe veel bijgedragen. Het staat vast dat de electrische gramofoonweer- gave tegenwoordig buitengewoon goed kan zijn en dikwijls vee! beter is dan radio-weer gave. Toch is het onze meenine. dat wanneer eenmaal aan de rad:ozenders een veel bree- dere frequentieband kan en zal worden vrij gegeven in de ast-her. het zal blijken dat ra dio-weergave kwalitatief ver boven gramo- foonweergave zal uitsteken. We zien hierbij natuurlijk af van bijkomende omstandighe den als lucht-, tram storingen enz. De technische bezwaren, aan een goede (electrische) gramofoor,weergave verbonden, worden zoo langzamerhand stuk voor stuk overwonnen. Zoo zien we van Philips ver- schijnen-een gramofcon, waarin de draaitafel via een veerwerk gekoppeld is met een elec trische motor. Hierdoor wordt een absoluut constant toerental verkregen, ook al veran dert het net af en toe iets in spanning of frequentie. Veel aandacht wordt besteed aan de gra- mofoonopnemers en aan de wijze van be weging ten opzichte van de plaat zoodat de slijtage zoo gering mogelijk wordt gehouden. Ais bijzonderheid vermelden we nog on breekbare. onbrandbare buigzame gramo- phoonplaten! De electrische gramofoon wordt zeer veel met het radiotoestel tot één apparaat samen gebouwd. Men heeft er de eenigszins vreemde naam „radio-gramofoon" aan gegeven! De kwaliteit van de radiotoestellen wordt nog steeds verbeterd. Het wordt nu meer dan tijd dat de kwaliteit van de omroepstations verbeterd wordt, wat alleen mogelijk is wan neer er meer „ruimte'' in de aether vrij komt. Zware eindlampen en electrodynamische luidsprekers maken het mogelijk de weer gave op een hoog peil te brengen. Een zware concurrent voor de e.d. luidsprekers zal ech ter de inductordynamische worden, daar deze in prijs verlaagd en bovendien, vooral in de hooge tonen, nog verbeterd zal worden. Men ziet dit type al in vele toestellen toegepast. De zelfbouwer vindt rijn gading in de vele bouwdoozen. Voor do meer technisch aange legde amateurs worden ultra-korte golfzen- ders en ontvangers ln den handel gebracht- Voor ultra-korte golf ontvangst zagen wij nog een handig voorschakelapparaat waarbij dan de eigenlijke (gewone) omroepontvanger, als middèlfrequentversterker wordt gebezigd. Ook voor gelijkstroomnetten worden thans toestellen gefabriceerd, die zonder meer op het net kunnen worden aangesloten. Hiervoor was o.a. uoodig de fabricage van lampen met onderlinge gelijke stroomsterkte. Tot de diverse storingen die radio-luiste raars zooal te genieten krijgen, behooren ook de hoogfrequentstoringe-n van medische ap paraten enz., die vin de licht-leidüig in ons toestel komen. Ter verbetering hiervan wor den electrische filters in den handel ge bracht, z.g. „netzeven", die deze storingen verminderen. Wat de gloeidraadvoeding van de ont-vang- lampen betreft; nog steeds ziet men hier 2 voedingssystemen naast elkaar bestaan nl. de zuivere wisselsfcroomvoeding (indirect ver hitte lampen) en de gelijkstroomvoeaing (ge- Ujkstroomlamoen) door middel van droge ge- lijkrichters Westinghouse. Cuprox). Beide systemen brengen hun bezwaren met zich mede en het valt nog niet te zeggen, welke de voorkeur zal krijgen. Zware geluidsversterkers ziet en hoort men op de Jaarbeurs. De sprekende film heeft on tegenzeggelijk zijn invloed op de verster- kingstechniek doen gelden. Maar op dit ge bied is het laatste woord nog niet gespro ken. UITBRE'DING SLACHTHUIS KWARTIER. BOUW VAN ARBEIDERSWONINGEN. Openbare Werken is thans reeds begonnen met, de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van 110 woningen ten Zuiden van de Graafschapstraat voor de Woningbouwver- eeniging „Onze Woning", namelijk met de rioleeringswerken. Verder is men begonnen mei de werkzaamheden, noodig voor de uit breiding van het. Slachthuiskwarrier aan de Zomervaart. bij de Goo, waar de breede ver keersweg zal komen. Met het oog op de werkloosheid die er nog steeds heerscht, beteekenen deze werkzaam heden voor velen weder een inkomen, daa: de arbeid als werkverruiming wordt uiige voerd, waardoor de betrokkenen ongeveer vo-or den tijd van zes weken te werkgeste'.d worden er. daarna weder afgelost worden door anderen die werkloos zijn. „DE EERSTE MEVROUW FRASER". Vrijdag 21 Maart geeft de N.V. „Nieuw Neerlandsch Tooneel", artistiek leider Louis Saai born, in den Stadsschouwburg de eerste opvoering hier ter stede van ..De Eerste Mevrouw Fraser", comedie in 3 bedrijven van St. John Ervine. In dit stuk treden op. de dames: Magda Janssens, Miep v. d. Berg, Anny Schuitema, Miep van Gogh en de heeren: Louis Chris- pijn, Floor La Roche, Rien van Noppen en Ben Lucius. De regie is in handen yan Louis Glirispijn. INGEZONDEN MEDFDEELINGEN a 60 Cts. per regel. keelontsteking en verkoudheden Bij apotheken an d EEN WINKELPALEIS. 9 VERDIEPINGEN. Het is onzen lezers bekend, dat de firma Vroom en Dreesrnann op het kopterrein Groote Houtstraat—Vers-uift—Gierstraat een winkeipaieis zal bouwen. Het zai in twee af- deelingen gezet worden; eerst het achterste deel, opdat het winkelbedrijf in het voorste gedeelte kan worden voortgezet. Als dan het achterste deel klaar is en in gebruik genomen is, zal het voorste gedeelte aan de beurt ko men. De panden die aan de Gierstraat en de Groote Houtstraat gesloopt moeten worden voor het eerste gedeelte van den bouw, rijn bijna afgebroken, zoo dat weldra te verwach ten is, dat met den bouw begonnen zal wor den. Het zal natuurlijk minstens eenige jaren du ren voor het gebouw geheel voltooid zal zijn, zoodat eerst dan de verbreeding van het Ver- wuift tot stand zal zijn gekomen. De firma A. J. van der Pigge. drogisterij, Gierstraat 3, heeft haar pane niet aan de firma Vroom en Dreesrnann verkocht. Het zal nu door het nieuwe winkelpaleis ingebouwd worden. Het eigenaardige is. dat de kelders der firma van der Pigge gedeeltelijk onder de door de firma Vroom en Dreesrnann aan gekochte panden in de Gierstraat liggen. Daar zal nu over heen gebouwd worden. Deze eigenaardige eigendomsquaesties komen va ker in de. oude binnenstad voor. Het nieuwe pand, dat de firma Vroom en Dreesman bouwt zal het hoogste gebouw in de stad worden. Er komen 2 verdiepingen on der den grond en 7 daarboven. De bovenste verdiepingen worden wat teruegebouwd, op dat de lichttoevoer van de omliggende huizen niet in gevaar zal komen. De gevelteekeningen zijn door de Schoon heidscommissie goedgekeurd, zoodat binnen kort de bouwvergunning te verwachten is. HET ADVIES VAN DEN RADIO-RAAD. Een verzoek van den minister van Waterstaat. De verschillende omroepverenigingen heb ben, naar het Hbld. meldt. Zaterdag een schrijven van den minister van Waterstaat ontvangen, waarin o.a. wordt gezegd, dat- de minister het in hst belang van de zaak acht, zich te onthouden van het leveren van commentaren voor de microfoon in verband met publicaties in de nieuwsbladen inzake het advies van den Radioraad. Verzocht wordt in dezen medewerking te willen ver- leer.en. De A.V.R.O. heeft hierop volgens de Tel. geantwoord, dat „wanneer thans aan de A.V.R.O. medewerking wordt gevraagd om zchzelve beperking cp te leggen ten aanzien van het uitspreken harer meening over maatregelen, die eventueel door de regeering inzake het Omroepvraagstuk zullen worden genomen, men haar feitelijk vraagt, dat zy zich vrijwillig stelle in een uitermate on- voordeelige positie, en aan de zijde van de A.V.R O. volstrekt geen wensch leeft om rie vrijheid van spreken voor de microfoon te beknotten. Het afstand doen van de mogelijkheid om door de regeering genomen maatregelen te bespreken in afkeurenden of in prijzen - den zin; of om door voorlichting te pogen die maatregelen genomen te krijgen of te verhoeden, kan niét in redelijkheid van de A.V.R.O. worden gevorderd, omdat zij daar mede haar eigen positie tegenover de zesr sterke van de regeering met eigen mede werking belangrijk verzwakt. Wanneer de regeering dan ook spreekbe- perkingen zou willen stellen, dan zou zy die naar de meening van de A.V.R.O. geheel uit eigen beweging behooren op te leggen, om dat zij het lichaam is, dat de macht bezit deze beperkingen op te leggen en ook de eenige party, die uit deze spreekbeperkingen voordeel verwerft, althans verwacht te ver werven. Het instellen dezer beperkingen zal stellig niet in het voordeel van de regeering worden uitgelegd". DE STILLE OMGANG. Onder stroomenden Tegen heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag de Stille Omgang voor nlet-Amsterdammers plaats gehad. 10.000 a 12.000 mannen waren per trein of autobus, sommige zelfs te voet naar de hoofdstad getrokken om daar de nachte lijke omgang te maken. Om ongeveer half twee begon het trekken door de stad. Alles had een vlot verloop. Te goed half vijf hadden de laatste bedevaart gangers hun tocht volbracht. In verschil lende café s in de binnenstad, die speciale vergunning hadden, werd het toen druk, daar de vermoeide pelgrims, alvorens naar huis terug te keeren, zich hier nog even kwamen versterken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEX a 60 Cts- per regeL ^oope^/wybtt -tabletten onder het oefenen ter bescher ming van de keel, vóór het optreden ter zui- vering van de stem. Wie niet groen is, maakt voor al zijn kleine Advertenties gebruik van „Onze Groentjes" in Haarlem's Dagblad. Gecontroleerd aantal betalende Abonués meer dan 18.500. Alieramin p. 15 Maart Perim, Japan n. Rotterdam. Alhena u. 16 Maart Ouessant, Buenos Ayres n. Rotterdam. Aludra p. 15 Maart Fernando Noronha, Rotieraam n. Buenos Ayres. Alchiba p. 15 Maart Fernando Noronha, Buenos Ayres n. Rotterdam. And Uk 14 Maart n.m. te Bombay v. Rot terdam. Aldebaran 17 Maart te Rotterdam van Australië. Bandoeng 16 Maart van Rangoon via Bur- mah n. Rotterdam. Breda 15 Maart tc Curasao van Amster dam. Berenice 15 Maart van Cap. Haïtlen n. Ha vre. Blitar p. 13 Maart 5 u. Sagres. Batavia n. Rotterdam. Bantam 16 Maart te Batavia van Rotter dam. Blinjoe 15 Maart middagbestek 23 gr. 3' N. en 34 gr. 8' Oost. Cottica 14 Maart. v. New-York n. Port au Prince. Crijnsaeh 16 Maart te Amsterdam v. Ham burg. Drechterland p. 16 Maart 11 u. 50 m. Dun- geness, Buenos Ayres n. Amsterdam. Drechtstroom 15 Maart, v. Teneriffe n. Las Palmas, Amsterdam n. West-Afrika. DrechtdUk 16 Maart n.m. te Londen, Pa- cdfickust n. Rotterdam. Flora 14 Maart v. New-York n. Curacao. Ganymedes 15 Maart te Duinkerken, La Romana n. Amsterdam. Gelria 16 Maart 1 u. van Lissabon, Am sterdam n. Buenos Ayres. Grijoskerk 15 Maart v. Mombassa n. P. Soedan. Beira n. Rotterdam. GrootendUk 15 Maart v.m.-te San Fran cisco v. Antwerpen. Gorontalo 17 Maart van Batavia n. Rot terdam. Gemma 16 Maart te Yokohama, Rotterdam n. Japan. Hebe 15 Maart te Havre v. Kaap Haltien vertr. 17 Maart. 20 u. n. Amsterdam. Haarlem, 16 Maart te Amsterdam van W.- Indië. Hermes 16 Maart te Amsterdam van Ham burg. Japara 16 Maart te Immlngham, Rotter dam n. Batavia. Kennemerland 15 Maart te Buenos Ayres v. Amsterdam. Kangean 15 Maart v. New-York naar Java. Kota Radja p. 16 Maart Perim, Rotterdam n. Batavia. Kinderdijk 16 Maart njn. te Londen van Antwerpen. Klipfontein p. 15 Maart Vllssingen, Ant werpen n. Hamburg. Koudekerk 15 Maart n.m. v. Algiers, Rot terdam n. Bombay. Krakatau 15 Maart v. Messina, Rotterdam n. Australië. Kota Tjandi 16 Maart te Padang, Rotter dam n. Batavia. Maasland 15 Maart 17 u., v. Rio Grando, Buenos Ayres n. Amsterdam. Moena 17 Maart v. Antwerpen, Amster dam n. Batavia. Maaskerk 17 Maart te Havre verwacht, W. Afrika n. Amsterdam. Meliskerk p. 15 Maart Ouessant, Amster dam n. O.-Afrika. Merauke p. 16 Maart Dover, Rotterdam na Batavia. Mapia 16 Maart middagbestek 33 gr. 7' N. en 27 gr. 3' O., Rotterdam n. Batavia. Maros p. 16 Maart Kaap Bon, Rotterdam n. Batavia. MoerdUk p. 16 Maart Dungeness, Pacific- kust n. Hamburg en Rotterdam. Madioeö 17 Maart te Rotterdam v. Suez. Nieuwkerk 16 Maart te Duinkerken, Beira n. Rotterdam. Orestes 16 Maart te Amsterdam v. West- Afrika. Oostkerk p. 16 Maart Dungeness, Rotter dam n. Japan. Oostkerk 16 Maart n.m. v. Rotterdam n. Japan. Prins der Nederlanden 16 Maart v. Algiers, Batavia n. Amsterdam. Poe la u Laut- p. 16 Maart Dover, Amsterdam n. Batavia. Poelau Bras 16 Maart te Londen, Batavia n. Amsterdam. Poelau Roebiah 15 Maart v. Batavia n. Am sterdam. Patrla 17 Maart 14 u. v .Sabang Batavia n. Rotterdam. Reggestroom 15 Maart van Lagos n. Koïo- nou. Rhea 15 Maart 20 u. van Hamburg n. Bremen. Riouw 14 Maart te Penang, Amsterdam n. Batavia, Sembllan 14 Maart v. Montevideo. Buenos Ayres n. Amsterdam. Soemba 15 Maart v. Genua, wordt 17 Maart nm. te Genua terug verwacht met machine- schade. New-York n. Java. Statendam 14 Maart v. Kingston J. n. Havana. Sibajak p. 16 Maart Kaap del Armi, Rotter dam n. Batavia. Tabanan 16 Maart 1 u. van Colombo. Rot terdam n. Batavia. Telamon p. 15 Maart 15 u. de Azoren. Am sterdam n. W.-Indlë. Tjerlmal 16 Maan v. Port Said, Batavia n, Rotterdam. Tosari p. 15 Maart Perim. Hamburg n. Ba tavia. Triton 18 Maan 22 u. 300 mijl N. van de sterdam verwacht. Azoren. 23 Maart van Puerto Barrios te Am- Veen dUk 17 Maart van. te Madras van Rotterdam. Vesta 16 Maart te SanJuan de Porto Rlco v. Amsterdam. Van Rensselaer 15 Maart v. Cristobal n. P. Columbia. WOENSDAG 19 MAART HILVERSUM, 1875 RL 10.00 Morgenwyding 10 30 Graraofoonmu- rick. 12.15 Concert. AVRO-Trio. 2.0.) Gramo- foonmuziek. 3.00 Naaicursus 4-00 De voor naamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 4 30 Gramofoonmuziek. 5.39 Concert uit café „Moderne" te Amsterdam. 6.0») Tijd sein. 6 01 Vervolg concert. 6-30 Gramofoon muziek. 6 45 Italiaansche: Beginners. 7.15 Italiaansch: Gevo-derden. 8.00 Piano-recital Betty Humby. 8.30 Opvoering van „Eva". Operette in 3 bedrijven. Muziek van Fr. Lehar. In de pauze: Persber. Na afloop: Gra mofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN Na 6 nur 1071 RL 8.15 N.C.R.V. Concert. 9.00 KRO. Kerkdienst 10 30 NCRV* Zlekendienst. 11.00 NCRV. Gra- mofoonpl 11,30 Harmoniurabespellng NCRV 12.30 NCRV Concert. Sopraan, alt- harmo nium en plano. 2.00 NCRV. Concert, Sonraan, viool en piano. 2.45 NCRV. Lezen. 3.15 NCRV. Vervolg concert. 4-iK) NCRV. Kinderuurtje. 6.00 NCRV. Gramofoonpl. 6.40 NCRV. Cursus Radiotechniek. 7.10 NCRV. Technische cause rie. 7.40 NCRV. Lezing over; Het opfokken van kuikens. 8.10 NCRV. Mededeeiingen door den NCRV.-voorzi:ter. 8 49 NCRV. Concert. Strijkkwartet. 9.25 NCRV. Lezing over: De geschriften van Mr. Groen van Priost er. 3.55 NCRV. Vervolg concert. 10.15 Persber. 10.30 NCRV. Vervolg concert. DAYENTRY, 1554.4 RI. 10.35 MorgenwUclng. 11.05 Lez'ng. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkestconcert. 3.20 Concert. M. Mldgley, alt, J. Topping. tenor. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.20 Lezing. 3.45 Con cert. B. Braynlne, piano. Strijkkwartet. 5.05 Orgelconcert. R. New. 5.3=; Kinderuurtje. ö.2<) Lezing. 635 Nleuwsber. 7.00 Zang door A. Thursfield (mezzo-sopraan). 7-20 Lezing. 7.45 Lering. 8.05 Concert. Kwintet. N. Walker, alt. R. Newell (bariton), 9.2) Nieuwsber. 9.45 Discussie. 10.35 „There 's no fool like a young fool". Operette in 1 bedrijf van Méhul. 11.20 Dansmuziek. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „R ADIO PARIS" 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkest concert. 8.20 „Cavalleria Rusticana", Opera van Mascagnl. Koren, o'kest en solisten. 9.20 Concert. Orkest en piano KALUNDBORG 1153 RL 2.50 Orkestconcert en voordracht 7.20 Or kestconcert. 8.05 Liederen-voordracht. 8.20 Orkestconcert m. m. v. pianiste. 10.05 Piano recital 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 6.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen 1120 Gramofoonmuziek. 12.15 Leringen 1.20 Gramofoonmuziek. 2.05 Lezingen. 3.50 Concert uit Hamburg. 4.50 Lezingen. 7.50 „So oder nicht so?" Cabaret. 9.50 Kaartspel: Skat. Daarna tot 11.50: Dans muziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN t»0 Cta per regeL C«OA///VCE /V Een dagelijkscKe Kindervertelling. Baas Ambri. die nachtwaker is op een naburige villa, doet zijn morgcnslaapje naast de deur van zijn huisje. Dat is heerlijk, zoo in het koesterende morjpinzonrctje. Baas Atr.hr i slaapt als een uitge blazen petroleumkookstel. Zooiets doet een tnensch goed. Doch daar koiut dc leege auto aansuizen- Ze hobbelt over een paar.Jeei&n. snelt recht op de voetjes van baas Ambri aan en rijdt er overheen. Gelukkig .- du auto niet zwaar, zoo dat er geen ongeluk gebeurt, uiaar dc schrik is al erg geuocg. Baas Ambri zakt met stoel en al op den grond en hij wordt in een erg slecht humeur wakker.... O. die verwensen te woestelingen in die razen de vliegdingen. roept hij. Doch dan ziet hij. dat er ïn de auto geen men» jchclijk leven te bespeuren is. Zijn oogco worden nog grooter en zijn gebalde vuist laat hij weer zak» keu.- Wat heb ik nou aan de hand. mompelt hij.... een auto zonder reiziger*? Dat heb ik nog a q 0 i t qp dc viool Jiooren spelen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7