UIT DE OMSTREKEN J. Lottgering Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a fRheumatiek' Kloosterbalsem HANDELSBLAD RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 21 MAART 1930 BLOEMpNDAAL. RAADSVERGADERING DE EXPLOITATIE DER AUTOBUSLIJNEN. BESLOTEN TOT GUNNING AAN DE FIRMA BACKHUYS ZONEN. Voortgaande vcrbrecding van den Bloemcndaalschen weg. De sa- laricering van het gemeenteperso- neel. In hoofdzaak de voorstel len der safaris commissie gevolgd. Hoogere jaarwedde Commissaris van politie. In de raadszitting van Donderdagmiddag, die gehouden werd onder voorzitterschap van den Burgemeester Jhr. Bas Backer, was met kennisgeving afwezig de heer S. de Clercq. Aangenomen werden de voorstellen van B. en W. tot vaststelling van de vergoedingen volgens art. 40 der L. O. Wet over 1927 aan eenige bijzondere scholen; tot verhuur van een gedeelte van het eertijds voor Raadhuis- bouw bestemde terrein aan den Bloemen- daalschen weg; tot overneming van grond ter verbreeding van den Bloemendaalsohen weg en tot het aangaan van een contract ter zake van stroomlevering aan de opslagplaats aan den Zeeweg door het P- E. N. Verder werd ter zake van aangevraagde ontheffin gen van bepalingen der Bouwverordening bes'oten volgens het door B. en W. voorge stelde. Ter zake van het voorstel van B. en W. tot vaststelling der Voorwaarden van aanbesteding van een autobusdienst. werd een lange discussie gevoerd. De heer Dor hout Mees zou verandering wenscnen te zien aangebracht in de route van Over- veen naar Aerdenhout en verder, dat den in schrijvers zou worden gevraagd hoeveel sub sidie ze moeten hebben ln eens en niet per afgelegdcn K M. Andere leden betoogden, dat het niet gewenscht is verandering ln de route aan te brengen. Wethouder Laan oordeelde eveneens, dat verandering ln de route niet gewenscht is. Spreker deed opmerken, dat de route nu zal gaan door een bevolkte streek en dat oe bus zal gaan langs Kraantje Lek, hetgeen het passagiersvervoer ten goede zal komen. Te gen een vaste subsidie verklaarde spr. zich. Volgens hem is het het meeste ln het belang der gemeente dat wordt verleend een bedrag per afgelegden KM. Na eenige g e da ch tenw 1 sse Ing wordt be sloten met 8 tegen 6 stemmen, die der leden Prlnsenberg, Dorhóut Mees, Bornwater, Cas- seo, Kooiman en Verdegaal, te geven een ga rantie per afgelegden K.M. De heer Laan deelde vervolgens mede, dat de firma Backhuys en Zn. heeft Inge schreven voor de lijn naar Vogelenzang voor een garantieprijs van f 0.138 per afgelegden K M. vóórdat zou worden bes'1st of de gun ning zal plaats hebben aan de firma Back huys en Zn. wenschte de Raad eerst de voor waarden te behandelen. Bjj de behandeling van die voorwaarden deelde de heer Laan mede, dat het voor nemen is dat op traject a do bussen zullen loopen des ochtends van 7 uur tot 12 30 uur om het uur, daarna tot des avonds 7,30 uur om het half uur en vervolgens dos avonds weder om het uur. De heer Schulz wilde eenige verande ring aanbrengen in de door B. en W. voorge stelde tarieven, ze verlagen tot f 0.10 per tra ject en verder instellen een tarief van f 0.30 voor een rit van een der eindpunten van de lijn Dulnlustpark—Vogelenzang naar het Bloemendaalsche strand. Met vier stemmen vóór, werd dat echter afgestemd. De door B. en W. voorgestelde ta rieven werden in zooverre veranderd, dat er in werd opgenomen schoolkaarten voor de kinderen en wel bestaande in tienritten kaarten ad f 0.50. Op voorstel van den heer Kremer is be sloten de bepaling aangaande het loon der chauffeurs zóó te veranderen dat de loonen worden verhoogd tot een minimum van f 30 en tot een maximum van f 32 in 2 jaar te bereiken. De heer Kremer plaatste zich op het standpunt, dat de chauffeurs een ver antwoordelijke positie hebben en dat ze mitsdien een behoorlijk loon moeten hebben. Tenslotte kwam in stemming een voorstel van den heer Laan om de exploitatie der lij nen te gunnen aan de firma Backhuys en Zn. met dien verstande dat de garantieprijs nog zal worden veranderd nu de loonen van de chauffeurs, zooa's die waren voorgeste'd, ver anderd zijn. Tegen het voorstel stemden de leden Prlnsenberg, Koolman en Verdegaal. Met hun tegenstemming werd 't aangenomen Eveneens volgde een langdurige gedach- tenwissellng ter zake van do voorstellen der Raadscommissie aangaande de Sa'aricerintr van het gcmeentepcrsonccl. Den hoofdinhoud van die voorstehen heb ben we indertijd vermeld. In de commlssiön van Overleg wilde men ten opzichte van eenige der voorstellen verder gaan dan de commissie had voorgesteld. Bij eenige leden stuitte dat op bezwaar. In de voorstellen der Raadscomm'ssle werd slechts weinig verandering gebracht. Naar aanleiding van een voorstel van den heer C a s s e o werd besloten klasse 10 te bepalen op f 2000 tot f 2600 doch dan te laten verval len de voorgestelde toelase van f 100 aan Vermeer voor het wonen bij de kassen. De heer C a s s e e zeldc verder, dat het wel eigenaardig is, dat nu wor.it voorgesteld de jaarwedde van den Directeur van Openbare Werken te brengen op f 5000 tot f 5800, ter wijl de Commissaris van Politie slechts een jaarwedde van f 4350 heeft. Naar aanleiding daarvan werd besloten aan de Kroon als de wensch van den Raad over te brengen dat de jaarwedde van den Com missaris van Politie wordt gebracht op f 5000 BU de voorgestelde salarisregeling voor de Politie werd beslotentegemoet te komen aan eenige wenschen geuit ln de commissie van geo'ganlfeerd overleg voor politiepersoneel. BIJ hot agendapunt ter zake van de Profielen van wegen werd door den heer Kremer geïnformeerd wie de profielen van ric wegen vaststelt. Het is een feit dat de leden van den Raad niet weten hoe de profielen zullen worden zeide spreker. De heer Laan antwoordde, dat de profie len worden vastgesteld in de commissie voor publieke werken. Indien de Raad zich er mede zou gaan bemoeien zou dat maken dat er vertraging ontstond bij den aanleg van wegen. De heeren Prlnsenberg en K r erne r waren daarmede niet tevreden. Naar hun meening diende de wethouder wat meer con tact te hebben ter zake van de profielen. De raad dient wat meer op de hoogte te zijn van de profielen. Wegens het late uur werd het agenda punt aangaande het profiel van den Zand- voorterweg aangehouden tot de volgende vergadering,. Zonder dat er rondvraag was gehouden, ging de Raad tegen kwartover ze venen naar huls. JAARVERGADERING BLOEMENDAALSCHE REDDING S BRIG AD E. Woensdagavond hield de Bloemendaalsche Reddingsbrigade haar Jaarvergadering in Hötel „Roozendaal". te Overveen. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer E. van Nederhasselt woorden van dank voor de aardige attentie, welke hem, als geschenk der leden, op den feestavond werd aangeboden. Vervolgens las de 2e secretaris het jaar- veslag over 1929 voor, waarin gemomoreerd werden de flinke aanwas van leden, de aan winst van het reddingsvaartuig ,-Evaneha" en het keurige strandwachthuis, de steun, van de gemeente ondervonden, de minder goed geslaagde fietstocht en de goed geslaag de reddingsoefeningen aan het strand; de straatcollecte ten bate van de nagelaten be trekkingen van de omgekomen redders aan den Hoek van Holland, enz. Het jaarverslag van den penningmeester werd uitgesteld tot de volgende vergadering. Tot leden van de verificatie-commissie wer den gekozen de heeren J. v. d. Pavert en Ver- mey en mevr. Tames- Tot leden van het be stuur mej. Kraut en de heeren A. Hiemstra en J. de Vries. De laatste, die verzocht had, niet meer in aanmerking, te komen voor een benoeming, hield deze in beraad. Tot leden van de Technische Commissie werden gekozen de heeren Budding en Denijs. Vervolgens werd een strandreglement be handeld en na eenige redactie-wijzigingen aangenomen. Tot afgevaardigden naar de Bondsvergade ring werden gekozen de heeren De Vries en Hasselmeyer en tot plaatsvervangende leden de heeren Rohlfs en Vermey. Bij het agenda-punt:..samenwerking met vrijwillige brandweer", legde de voorzitter de bedoeling dezer samenwerking uit, nJ. het. verleenen van eerste hulp door brigadeleden bij eventueele branclongevallen. Een flink aantal leden verklaarden zich bereid tot deze samenwerking. Op voorstel van het lid Vermey werd een vaste „ontspanningscommissie" samengesteld. Tot leden dezer commissie werden gekozen de dames Tames, Vermey en Buddingh en de heeren Hasselmeljer, De Graaf, Vermey, Buddingh, Denys en Kuyl. Bij de rondvraag werd voorgesteld, gedu rende de zomermaanden eens per week een oefenavond te blijven houden in Stoop's Bad. Dit voorstel kon niet worden aangenomen wegens „kasbezwaren". De heer A. J. Meljerink pleitte voor het namen van een aandeel in het Sportfondsen- bad. Op de eerstvolgende ledenvergadering zal dit voorstel behandeld worden. De heer Vermey stelt zich beschikbaar om met zijn motorboot leden naar den Mooten Hel te vervoeren, om hen daar in de gelegen heid te stellen zich te oefenen in „gekleed zwemmen". Dit werd met applaus begroet. Daarna werd de vergadering gesloten. VOLKSZANG. Woensdagavond hield de afd. Bloemendaal van „Volkszang" een oefenavond in de groote zaal van het Jeugdhuis Evenals de vorige keeren kwamen vele Haarlemsche zangers de Bloemendaalsche gelederen versterken. De voorzitter de heer B Elskamp deelde mede, dat het voorloopig bestuur een be spreking heeft gehad met den voorzitter en de secretaresse van het hoofdbestuur, die tot practisch resultaat heeft gehad, dat de afdeeling practisch Ls opgericht. Om de afdeeling door de „kinderziekten" heen te brengen zal op 3 April een groote propaganda-avond worden gehouden, waar op niet alleen wordt gezongen, maar waar tevens doel en wezen van „Volkszang" zal worden uiteengezet. Spr. roept den steun van allen in. om dien avond vrienden en kennissen mede te bren gen. Tot het eind van het seizoen zal de afdee ling Haarlem hare medewerking verleenen. Spr. hoopt dat de nieuwe afdeeling dan sterk genoeg is. om op eigen beenen te staan. (Ap plaus). Na dezelnleidlng werden onder leiding van den heer Slxina een groot aantal liederen ingestudeerd, waarbij de heer Vink op de piano begeleidde. Het was een echt-genoeglijke zangavond. HILLEGOM NIEUWE DIRECTEUR VAN HET POST KANTOOR. Tot directeur van het Post- Telegraaf- en Telefoonkantoor te Hillegom Is per 1 April aangewezen de referendaris 2e klasse der P. T. T. J. Grutterswljk thans directeur van het Post- Telegraaf- en Telefoonkantoor te Groenlo. De heer Grutterswljk werd geboren te s-Gravenhage in 1870, hij werd klerk bij de posterijen in 1893 en in 1904 commies te Delft. Na als commies in zijn geboorteplaats werkzaam te zijn geweest werd hij directeur van het Post- Telegraaf en Telefoonkantoor te Zetten ln de Betuwe, waar hij zeven jaar werkzaam was en ln 1928 werd hij benoemd tot directeur te Groenlo. BEVERWIJK. COÖP. VEREENIGING VRIJE VEILING. In de Woensdagavond gehouden Jaarver gadering van de Coöp. Veilings- en aankoop- vereenlging „Vrije Veiling", hield de voor zitter, de heer D. Kruithof, een rede, waarin hij o.m. mededee.de, dat thans de tijd ge komen is voor de stichting van een bloemen- veiiling. De bloementrekkers zullen binnen kort worden uit.genoodigd tot een vergade ring, waarin deze zaak besproken zal wor den. Het afgeloopen jaar was üoor den tuin bouw zeer ongunstig tengevolge van de slechte prijzen der groenten. De groenten- omzet der veiling bedroeg f 60.000 minder dan in 1523. Uit het financieel verslag bleek, dat de omzet in totaal heeft bedragen f 491.171.01, waarvan aan groenten f 173,475.14, aan aardbeien f 315.760 en aan zwarte bessen f 1535,59. Het saldo van de exploitat'.erekening be droeg f 5714.63. Het winstaandeel in de bol- lenveüiag bedraagt f 8000. Besloten werd het saldo te bestemmen voor afschrijvingen. Balans, winst en verlies rekening werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren H. v. Dorp, D. Kruithof en P. Waagemeester werden herkozen. De heer J. Klinkenberg werd als commissaris herkozen, terwijl aio zoodanig werd benoemd de heer J. Tuin. IJMUIDEN. DE NOORDZEEVISSCHERLJ IN FEBRUARI. Gedurende de maand Februari 1930 kwa men te IJmuiden binnen: Van de trawlvisscherij446 (380) stoom trawlers met f 960.919 (f 986.809) besomming. 13 (221 Dultsche stoomtrawlers met f 53.522 (f 54.626), 121 (112) motorloggers met f 161,004 (f 107.155), 2 (18) zeilioggers met f 901 (f 7227), 1, (6) stoomkustvisschers met f 290 (f 4144), 358 (117) motorkustvlsschers met f 12.107 f 32.958), 24 (3) open booten met f 148 (f 199), 1 (0) Belgische en 1 (0) Decn- sche motorkotter met resp. f 780 cn f 637 be somming. Van de beugvlsscherij31 (41) stoombeu- gers met f 47.333 (f 36.454). De consignatiezendingen brachten op f 39.546 (f 39,499). De totale omzet gedurende de maand Fe bruari bedroeg f 1.728.092 (f 1,269.076). Tus- schen haakjes zijn geplaatst de cijfers van 1929. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. illlillill Verven ■■IJl Stoomen EEN BEGRAFENIS-KWESTIE. UITSPRAAK IN KORT GEDING. AMSTERDAM, 20 Maart (V.D.) De Vierde Kamer van het Amsterdamsche Ge» rechtshof heeft heden arrest gewezen in de bekende procedure van 'n Joodschen vader die van een nJehJbodsche vrouw het lijk had opgevorderd van zijn zoon, dat zij in overeenstemming met den wil van den over ledene op een nletrJoodsche begraafplaats had doen begraven. De vice-president der Amsterdamsche Rechtbank voor wlen de kwestie in kort geding had gediend, had den elsch tot afgifte van het lijk ontzegd op grond van het feit, dat de wil van den over- Ie dene alles domineert, zelfs de uitdrukke lijke wilsuiting van artikel 982 B.W. Het Hof heeft in zijn arrest dit vonnis vernietigd en den president onbevoegd ver klaard op grond van dit feit, dat de president een beslissing heeft gegeven, welke niet was een voorziening bij voorraad (voorloopige voorziening), terwijl toch ln kort geding alleen voorzieningen bij voorraad mogen worden gegeven. Meer overwegingen óver deze princlpieele kwestie bleven achter, wege. HET ADVIES VAN DEN RADIO-RAAD. Hoe de voorzitter der N. C. R. V er over denkt. Voor den microfoon van Hulzen heeft Woensdagavond de voorzitter van de N. C. R. V., mr. A. v. d. Deure te Bennekom, in zijn bestuursmededeelingen o.a. het advies van den Radloraad inzake den zendtijd bespro ken, meldt het Hbld. De heer v. d. Deure zei- de o. m. het volgende: „Ik verkeer vanavond in een buitengewoon moeilijke positie. Ik weet dit uit tientallen brieven, die ik ontving cn uit m9dedeelingen, welke mij per telefoon bereikten over het ad vies, dat de Radloraad aan den minister van Waterstaat heeft uitgebracht in zako den zendtijd. Het spijt my, aldus spr-, doch hier op kan Ik niet ingaan. Na te hebben voorge lezen het telegram, dat de dlr.-generaal der P. T. T. namens den minister Zaterdagavond aan de verschillende omroepvereenlglngen heeft toegezonden, las de heer v. d. Deure een brief aan den directeur-generaal voor, waar in het volgende wordt gezegd: „H.E.Gestr. Heer. Zoo juist ontving ik een telegram ir.zake mededeelingen voor de mi crofoon over het advies van den Radloraad. Van meer zijden ontving ons bestuur reeds schriftelijk en telefonisch het verzoek, voor de microfoon bekend te maken hoe de stand van zaken ls. Dit werd te meer gedaan in verband met de mededeeling welke de heer Vogt gisteren voor de A.V.R.O.-mlcrofoon tot de luisteraars heeft gericht. Hoewel dus het voldoen aan 't verzoek van don minister voor ons een groote opoffering beteekent, zijn wij ln het belang der zaak bereid ons aan uw wensch te onderwerpen en zullen wij zoo lang cok van andere zijde de zaak niet- voor de mic-ofoon wordt behandeld, onzerrijds de beslissing van den minister in deze zaak af wachten". „Wij doen dat niet van ganscher harte; wfi staan op het standpunt dat een publieko zaak in het publiek besproken moet kunnen worden. Het is ons niet duidelijk waarom de minister dit verzocht heeft. Ook'hier moet gelegenheid zijn om èn voor de microfoon cn door de pérs .zijn meening uit te spreken" Spreker merkte nog op. dat hij niet geloof de, dat vóór 2 April de beslissing van den minister zou afkomen. HET ONTVOERDE KNAAPJE. NADERE MEDEDEELINGEN. Het Haagseh Corr.bureau seint: Do motorrijder die Woensdagmiddag uit het Haagsche Bosch een 12-jarig knaapje, dat daar met andere jongens speelde, op zijn rijwiel hc-eft ontvoerd en later met het kind volgens diens verklaring niet nader aan te duiden handelingen zou hebben gepleegd, is de 24-jarige handelsreiziger H. de J. uit de Daendelsstraat te 's-Gravenhage. De man die met het kind in de duinen door de politie is aangetroffen, ontkent, zich aan bovenbedoelde handelingen te hebben schuldig gemaakt. Het bovenstaande ls gebleken uit een pers conferentie welke eerst Donderdagochtend om 11 uur werd gehouden over het gebeur de, dat zich gisterenmiddag tusschen 3 en 4 uur afspeelde. JUBILEUM Heden herdenkt de heer v. d. Mey, ploeg baas aan de Centrale Werkplaats der Neder- landsche Spoorwegen, den dag waarop hij vóór 25 Jaar in dienst kwam. Namens de Di rectie ontving de Jubilaris het gebruikelijke geschenk ln enveloppe met oorkonde. Van het toezicht houdend personeel kreeg hij een barometer en van de wagenmakers een paar fraaie wandborden van plateel. De jubilaris ontving nog vele andere blijken van belang stelling. N.V. ALGEMEENE FRTESCHE HYPOTHEEK BANK. In de op 19 Maart gehouden jaarlijksche vergadering van aandeelhouders dezer Bank werden de balans en de winst- en verlies rekening over het 30ste boekjaar goedge keurd, het dividend over 1929 vastgesteld op 23 pet. (v.j. 22 pet.) en werden de heeren Mr. J. T. Linthorst Homan te Assen en Mr. Dr. W. G. A. van Sonsbeek te Breda, als commis saris herbenoemd. De in het afgeloopen jaar behaalde resul taten zijn alleszins bevredigend geweest. Het bedrag der in omloop zijnde pandbrieven nam toe met f 3.513, 250 (v.j. f 1.391.100). In hypotheken werd in het afgeloopen jaar uitgezet voor een totaal bedrag van f 7.559,352 (v.J. f 5.701,255) verdeeld over 165 (v.j. 169) leeningen, terwijl in totaal werd afgelost f 4.188.853 (v.j. f 3.688.032) Aan aandeelhouders wordt tegen intrek king van dividendbewijs nummer 32 een di vidend van 23 pet uitgekeerd en aan houders van oprichtersbewijzen f 70.70 per oprichters- bewijs nummer 26 (v.j. 47.50). VERNIELING. De vletterman J. B., wonende te Amster dam, deed bij de politie alhier aangifte van vernieling van zijn vlet, die nabij de Zuider- sluit alhier op de steenen glooiing lag. De vlet, die een waarde had van 200 is geheel vernield. Men denkt aan een wraakneming. (Reeds ln een deel van de vorige oplage opgenomen.) RADIOLEZING VAN DEN HEER J. CORVER. Woensdagavond hield de bekende radio expert de heer J. Corver, een lezing voor de afdeeling Haarlem der Nederlandsche Ver» eeniglng voor Radlotelegrafle. De voorzitter der afdeeling, Dr. W. H. Koomans, herinnerde er ln zijn openings woord aan, wat de afdeeling Haarlem ge* daan heeft op het gebied van bestrijding der trams; or in gen; aan de tegenwoordig weer grooter wordende belangstelling voor wat er eigenlijk in een radiotoestel gebeurt; aan de avonden waarop interessante lezingen en demonstraties worden gehouden en tenslotte aan de leerzame excursies. Voor de afdeeling Haarlem noemde hij het een groote eer, den heer Corver in haar midden te zien. Daarna begon deze voor ongeveer 250 toe. hoorders zijn lezing over de voordeelen van een der nieuwste ontvangtoestellen, die met groote aandacht werd aangehoord. Voor toestelbouwers wees de heer Corver INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeschikt maken voor eiken arbeid, is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat massecren met Akker s Kloosterbalsem in s'.aat is. de pijn aanmer kelijk te verzachten. Gi) behoeft niet oud te worden, voordat ge oud zijti Geen goud zoo goed" er nog op, dat éénknops afstemming geluids- verlies geeft en ook het vraagstuk van een veriiesvrije omschabelmethode voor liefst 5 golfbereiken nog niet geheel opgelost is. Voor experimenteerders is er, gelukkig, nog veel te doen. Tijdens de lezing werd een en ander ge. demons.reerd. Ook een electrische gramo« fooninstallatie ontbrak niet. Het luid applaus bewees dat de toehoor- ders met buitengewoon veel interesse naar ae heldere uiteenzettingen van den heer Corver hadden geiuisierd. De voorzitter sprak na afloop een woord van hartelijken dank aan den spreker en ook aan de Fa. Connector en ac Fa. Van den Berg, voor de belangiooze hulp. Spreker wekte de aanwezigen op lid te worden van de afdeeling, waarvoor alle inlichtingen steeds zijn te bekomen aan het clublokaal Groote Houtstraat 155. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DEZE MAAND GRATIS. Zij. die zich thans als kwartaal- abonnê opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 April gratis. Abonnement f 1.90 P. maand en 5.50 per kwartaal Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bi] het Bijkantoor Handelsblad (Wens.ng's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 TELEFOON 10209 ZATERDAG 22 MAART HILVERSUM, 1875 M. 10.Morgenwijding. 12.15 Concert. AVRO* Ensemble. 2.— Fllmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Theater Tuschinski te Amsterdam. 4.Modepraatje door Mevr. de Leeuw-van Rees, 4.30 Sportpraatje door H, Hollander. 5Gezondheidshalfuurtje. Mevr. Dr. de Vries—Bruins: De Tuberculosebestrij ding in de woning. 5.30 Duitsch: Gevorder- den en Conversatie. 6Knapenorkest ..Ex celsior", A'dam. 6.20 J. du Bois: Het Speel tuinwerk. 6.30 Concert. Stafmuziek van het 5e Regt. Infanterie. 8.— VARA. Toespraak. 815 VARA. Orkestconcert en tooneeluita. Na afloop Persber., gramofoonplaten. HUIZEN. Tot 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M, Uitsl. KR.O.-Uitz. 8-15 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Gramofoonpl. 1.— Trio-con cert. 2.— Kinderuurtje. 4Cursus Eseran- to. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.Concert. Mu ziek- en zangvereenigingen. 6.00 Lezing over: Westfalen. 6.15 Vervolg concert. 7.15 Journa listiek weekoverzicht. 7.30 Lezing over: Luchtvaart. 8.01 Orkestconcert. 9.05 Optre den van Humorist. 9.35 Nieuwsber. 9.45 Ver volg concert. 10.35 Optreden van humorist, 11-15 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.50 Concert. Orkest, Miroslay (viool), F. Chester (voordrachten). 505 Or gelconcert R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.Sportber. 7.05 Zang door A. Thursfield (mezzo-sopraan). 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Concert. Orkest: F. Webster (te nor). H. Brindle (bariton). 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.Diversions. Dansorkest en fragment uit sprekende film „The Love Pa rade"! 11.Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 9.20 Orkestconcert- 12.50 Gramofoonmu ziek. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 9.05 „Tartuffe". Tooneelstuk van Molière. KALUNDBORG 1153 M. 12.05 Gramofoonmuziek. 2.20 Kinderuur'je. 250 Concert. Orkest en zanger. 7.20 Kamer muziek. Kwintet. 8.10 Concert. Zangeres. 9.15 O: kestconcert. 10 20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Gramcfconmuziek. 6.50 Gramofoon muziek. 8.35 Concert. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 1-20 Gramofoonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Vroolijke avond uit Keulen. Daarna: Be richten en tot 1150 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Daar stormt de auto op den overweg van de spoorbaan toe. Net nadert een trein, puffend en hijgend. Baas Rodi, de machinist, ziet de auto na deren en hij denktdie komt er nooit heelhuids over. Als hij niet stopt, rijd ik hem tot moes- Dus Iaat hij de stoomfluit gillen en schreeuwt naar buiten: hol Stoppen alsjeblieft- Je wil» toch niet overreden worden? Maar de auto ver» snelt haar vaart neg cn schiet rakelings voor de locomotief over de rails. Daar was geen hand» breedte ruimte tusschen.... Zc wagen.tegen» .woordig ook maar alles, die woestelingen, klaagt baas Rodi.... In plaats dat ze in een fatsoen» lijken trein gaan zitten die langzaam en bedaard rijdt, kruipen ze in die rampzalige vliegdingen. I k kan me niet voorstellen, dat er aardigheid aan is. Baas Rodi kijkt de auto afkeurend na. maar dan bemerkt hij voor het eerst, dat er niemand in zit.... Dat is het nieuwste, moppert hij laten ze zco'n ding over den weg liegen, zonder er zeTf in tc gaan zittenKun je de grootste ongelukken mee krijgen. Ik snap niet, dat de politie dat zoo maar toelaat.,-

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10