BUITENLAND BRIAND VERTROKKEN NAAR PARIJS. De Amerikaansch-Japansche voorstellen. VOORDEELEI HOLLANDIA SPECERIJEN IN- EN UITVALLEN. Groote Markt 1-7 Fa. VOS ROUWENS General Electric stofzuigers vanaf f 40.- AGENDA haarlem's dagblad vrijdag 21 maart 1930 TWEEDE BLAD Hij is niet naar Londen gekomen, om naar het weer te kijken. Op de lange haan Men hoopt nog steeds. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Briand ls vertrokken. Hij heeft Londen verlaten en toen zijn besluit bekend werd heeft MacDonald krachtige pogingen in allerijl in het werk gesteld om nog een on derhoud met den Franschman te hebben. Dit onderhoud heeft inderdaad plaats gevonden. Maar bij aldien er geen nadere gegevens verstrekt werden (alle gegevens van deze conferentie zijn indirect en vaag) kan men veilig aannemen, dat het gesprek tusschen de twee belangrijkste vertegenwoordigers van Groot-Brittannië en Frankrijk, zonder resul taat is gebleven. In ieder geval merkte Briand bij zijn vertrek op, dat het nutteloos is, in zijn hotel te blijven zitten om uit het venster naar het weer te kijken. Hij zou terugkomen zoodra er werk voor hem was. De Amerikaansch-Japansche onderhande lingen die spaak liepen op den tegenstand van de Japansche marine autoriteiten zullen waarschijnlijk op de lange baan geschoven worden. De opperbevelhebber der Japansche vloot heeft namelijk een politiek verdrag voor gesteld tusschen Amerika en Japan voor het gebied van den Stillen Oceaan. Volgens be richt van de bladen gelooft de opperbevel hebber, dat door een dergelijk verdrag de tegenstellingen tusschen beide landen, die op de Londensche Conferentie aan den dag zijn getreden, kunnen worden weggenomen. Inmiddels echter wordt uit Londen gemeld, dat de Brltsche gedelegeerden, met actieven steun der Amerikanen, bezig zijn, met een krachtige poging om uit de Fransch- Italiaansche impasse te geraken. Het zou niet de eerste keer zijn, dat het reddende woord uitgesproken werd tegen dat de Con ferentie den laatsten adem aan het uitblazen was. Er lekt echter niets uit over de bespre kingen tusschen de Engelschen en Grandi. En wij weten dus niet hoe de strijd om de superioriteit of de gelijkwaardigheid in de Middellandsche Zee, eindigen zal. L. A. Het zwenken der Engelsche Liberalen. Hoewel na den verrassenden omzwaai van Lloyd George de aanneming van de gewich tige clausule in de mijnwet inzake de vast stelling van minimumprijzen verzekerd was, waren de conservatieven toch ook weer in grooten getale opgekomen, zoodat zij 229 stembriefjes konden deponeeren in de bus der tegenstanders tegenover de 274 briefjes, die de Labourleden in de andere bus lieten vallen, aldus de Telegraaf. De liberalen bleven van hun banken af toe zien, zoodat Lloyd George er zich op beroepen kan, dat de geheele groep zijn leiding weer volgt. Dat alle liberalen dit met tevredenheid van hart en opgeruimden geest doen. mag betwijfeld worden. Lloyd George voegde niets toe aan de verklaring, die hij Dinsdag gaf voor de wijziging in zijn politiek: „De vlootconferentie verkeert in zulk een kritiek stadium, dat elke verzwakking van de posi tie der Britsche regeering het lot der confe rentie in gevaar kan brengen, en daarom zullen de liberalen geen verder verzet meer voeren tegen de mijnwet bij de behandeling in commissie". Lloyd George behoudt zich dus volledige vrijheid van handelen voor bij de daarop volgende behandeling in derde le zing, doch vele liberalen zijn al evenmin overtuigd als de conservatieve sprekers in het debat van heden, dat het door Lloyd George opgegeven motief zijn werkelijke be weegreden was. Het Plan-Young in de Fransche Kamer. Bij het begin der Kamerzitting heeft Peret, de minister van justitie, het wetsontwerp ingediend tot ratificatie van de Haagsche overeenkomst en het plan-Young. Hij ver zocht. namens de regeering het wetsontwerp naar de commissie van de financiën te ver wijzen. Paul-Boncour. de vooi-zitter van de Kamer commissie voor buitenland sche zaken, ver zette zich hiertegen en verklaarde dat al in teresseert het ontwerp de commissie voor de financiën in hooge mate. het nochtans ook de commissie voor buitenlandsche zaken imn of meer aangaat. Al heeft het een aanzien lijke financieele beteekenis, nl. meUbetrek- king tot de ontruiming van het Rijnland. Men kan zich ook geen conflict tusschen de beide Kamercommissies denken, doch het ontwerp dient naar van zelf spreekt ter goed keuring naar de commissie voor buitenland sche zaken te worden verwezen. Hierop antwoordde Trdieu dat hij met Paul-Boncour accoord gaat dat het ontwerp zoowel financieele als politieke beteekenis heeft, doch het kan met- het oog op het rap port er over slechts naar één commissie wor den verwezen. De andere commissie kan slechts om haar advies worden gevraagd. Vlootconferentie. Toen Woensdagavond, zoo meldt Reuter, te Londen bekend werd dat Briand naar Pa rijs zou terugkeeren, verwekte dit verrassing in de kringen der conferentie. MacDonald nam onmiddellijk maatrege len om Briand te spreken en hiervan was een langdurige beraadslaging het gevolg. Men verwacht nu dat Briand op het einde der week met Tardieu te Londen terug zal komen. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph zegt dat het pessimisme in de kringen der conferentie sterker werd toen het besluit van Briand bekend was geworden. Verder meldt de N. R. Ct. nog: Hoewel men steeds meer schijnt aan te nemen dat Jaoan de Amcrijcaansche voor stellen niet ongewijzigd zal kunnen aanvaar den zoo meldt een telegram van Reuter uit Tokio wordt vanwege het denartement van buitenlandsche zaken ontkend dat de regeering in haar geheel of welk regeerings- deoartement ook reeds een besluit heeft ge nomen. Men denkt dat het kabinet Zaterdag tot een beslissing zal trachten te komen. De indruk bestaat dat Japan, hoewel het de voorstellen in hun tegenwoordigen vorm zal verweroen. toch een weg voor nieuwe on derhandelingen open zal laten. Weer een burgeroorlog in China! Jen Sjï-sjan heeft het opperbevel op zich genomen over de troepen in Noord-China en alle berichten uit Peking wijzen er op. dat de noordelijken inderdaad een burgeroorlog zijn begonnen, aldus de Tel. Jen en de generaals, die rich bij hem hebben aangesloten, hebben een verklaring gepubliceerd waarin zij Tsang Kai-sjek verwijten op onwettige wijze de macht in handen te hebben genomen en door zijn maatregelen de oorzaak te rijn van den hongersnood, waardoor China wordt ge teisterd. Geen enkel Chinees kan Tsjang Kai-sjek jijn daden vergeven, zoo besluit de verklaring en de maarschalk wordt dan ook door de Noordelijken vogelvrij verklaard. In Kwangsi hebben de noordelijke troepen na hevigen strijd het gebied van Foean bezet. Voorts wordt bevestigd, dat de noordelij ken gisteren te Peking een onafhankelijke regeering hebben gevormd. Alle amb'enaren, die door Nanking waren aangesteld bij den Tientsin-Peking spoorweg, en op de post en telegraafkantoren zijn ontslagen en door noordelijken vervangen. Verder zijn de bla den welke tot dusver werden bestuurd door medestanders van Nanking door Jen Sjisjan in beslag genomen. Eenige der voornaamste aanhangers van Tsjang Kai-sjek zijn naar de buitenlandsche concessie gevlucht. Feng Joe-sjiang, die zich in Sjansi ophield feitelijk als gevangene is door den Sji-sjan bevrijd en heeft bevel ge kregen het commando op zich te nemen over de legers in Sjansi en Honan. De regeering van Moekden heeft medege deeld, dat zij zich in het conflict tusschen Noord en Zuid neutraal verklaart. de beleedigde prins. De Metro Goldwyn Film Maatschappij had een film gemaakt van Lehar's operette „Die lustige Witwe" waarin de hoofdpersoon, die het weeuwtje het hof maakt, veel gelijkenis vertoonde met prins Danilo van Montenegro, een broeder van de koningin van Italië (al heette dan het land waar de film speelde, Monteblance). Dit vond althans de prins, die de filmmaatschappij een proces aandeed en maar vast een schadevergoeding eischte van 500.000 francs in afwachting van de de finitieve vaststelling door deskundigen van het hem berokkende nadeel. Voor den prins trad de bekende socialist Paul Boncour als raadsman op. Deze voerde aan, dat de film blijkens het landschap, de uniformen enz. in Montenegro speelde. De details waren aangegeven door dergeen, die het scenario had samengesteld, aldus het Hbld., Eric von Stroheim, die militair attaché is geweest in Montenegro. In deze Montenegrijnsche om lijsting was aan den prins een lachwekkende rol toebedeeld. Hij werd er smoordronken en dansend op een tafel in een amusements gelegenheid in voorgesteld. De deken der orde van advocaten. Henri Robert, betoogde namens de filmmaatschap pij, dat het niet om prins Danilo ging maar om een geheel denkbeeldig persoon. Thans is, naar V. D. uit Parijs, waar het proces diende, meldt, de filmmaatschappij veroordeeld tot het betalen van een schade vergoeding van 100.000 francs aan den prins. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a f>0 Ct*. per regel. Witte strooibusjes gemalen Hollandia Spece rijen- Behoud van kracht en aroma Geen ver lies van restanten. Gemakkelijk in het gebruik. Witte Peper. Zwarte Peper. Nootmuskaat. Kaneel. Kruidnagelen Overal verkrijgbaar In goedgevulde witte strooibusies a 10 cents txSiUevoldt's-SpeceryenmaleryS?nnolS33 Rottendam drie mijnwerkers bedolven KATTOWITZ, 20 Maart (VJD.) Op de Poolsche Bleischarly-mljn te Hohenbirken werden gisterenavond door het instorten van een peiler drie mijnwerkers bedolven. Na vier uren Ingespannen reddingswerk gelukte het een der drie slachtoffers zwaar gewond doch nog levend te redden. De beide andere mijnwerkers waren reeds overleden. hev:ge sneeuw in belgis. BRUSSEL 20 Maart (V.D.) Den geheelen nacht heeft het boven Brussel hevig ge sneeuwd. Ook In andere deelen van België is veel sneeuw gevallen. wilkins teruggekeerd van zijn pool-expeditie. GEEN VASTELAND AAN DE" ZUIDPOOL. NEW YORK. 20 Maart (VD.) - De be. kende poolreiziger Wilkins is van rijn Zuid- pool-expeditie te New York terug gekeerd. Hij verklaarde, dat hij op de plaatsen waar hij het groote antarctische vasteland ver» moedde, slechts water gevonden heeft. Hij is voronemens zijn volgende pool-expeditie te ondernemen naar de Noordpool en wel met de toestand van madame hanau. PARIJS, 19 Maart (B.T.A.) Tegen den avond is Madame Hanau voor de tweede m.aal kunstmatig gevoed. Door middel van een buisje in den slokdarm werden haar koffie en melk toegediend. Niettemin was zij 's avonds tegen 10 uur uiterst zwak. ruwe ot.'f. en petroleum niet belast. WASHINGTON. 19 Maart (Reuter). De Senaat heeft hedenavond met 38 tegen 29 stemmen opnieuw geweigerd ruwe olie en petroleum te plaatsen op de lijst van belaste artikelen. de actie van ghandi. BOMBAY, 20 Maart (Reuter). Gandhi hield een openbare bijeenkomst te Haas. waar Patel onlangs werd gearresteerd. De verbods bepalingen werden tegenover hem niet ge» handhaaf da Tot nu toe heeft hij in he1 Kaira district van meer dan 100 ambtenaren in ongeveer 25 dorpen de verzekering gekre» gen dat rij hun ambt hebben neergelegd. hevige sneeuwval in engeland. LONDEN, 20 Maart (Reuter). Een sneeuwval erger dan die tijdens den bliz zard tijdens de Kerstdagen van 1927, heeft hier te lande gewoed, maar in Londen zelf heeft men er slechts weinig van gemerkt. Ook Croydon bleef ervoor gespaard ofschoon de gewone vliegtuigen niet konden vertrekken. Vooral de Zuidwestelijke graafschappen en ook Wight hadden er onder te lijden. In Oost Kent was het het ergste, daar be= reikte de sneeuw een hoogte van 30 centi» meter. de brongas-winning. Vermindering door droog» legging der Zuiderzee? De vele landbouwbedrijven in den Waard en Groetpolder en in den Anna Paulowna-- polder, betrekken hun lichtgas in den vorm van brongas uit speciaal daarvoor ingerichte eigen gashouders. Normaal geven goede gas- wellem genoeg gas, om in de dagelijksche behoefte te voorzien. Talrijke klachten komen evenwel thans van de betrokkenen over ver» mindering van dezen gasvoorraad, meldt het Hbld. Men wijt dit aan het zakken van t Zuider zeewater en den droog te malen Wier in. germeerpolder. Belanghebbenden zullen zich nu wenden tot de directie van het Provin ciaal Electr. Bedrijf om dit euvel nader in onderzoek te nemen en om de groo'e land bouwbedrijven aldaar zooveel mogelijk aan het Provinciaal net aan te sluiten. het ongeluk bij oosterhout. Ook het derde slachtoffer overleden. Het Hbld. meldt, dat ook het derde slacht» offer van het ongeluk, dat Woensdagavond op den weg BredaOos'erhout is gebeurd, de fabrieksarbeider Strik, Donderdagmor gen is overleden in het St. Ignatiusriekenhuis te Breda. de oostgrens sterker bewaakt. TROEP COMMUNISTEN TRACHTTE ONS LAND BINNEN TE KOMEN. De Oostelijke grenzen van ons land zijn onder voortdurende bewaking van mare» chaussee gesteld, teneinde aan ongewenschte gasten het binnendringen te belet'en. Voor deze grenscorpsen zijn alle verloven voor- loooig ingetrokken, meldt de NR.C. Aan de grens te Venebrugge bij Harden» berg heeft een troep communisten getracht ons land binnen te komen. De politie is er versterkt. NAAR CURASAO. Met de „Witte de With" die eerstdaags naar Curasao vertrekt gaat weer een deta chement van 25 mariniers mede. ter verster king van de troepenmacht op Curasao, waar zich voor de insulaire verdediging reeds een detachement mariniers bevindt onder com mando van kapitein D. P. Ravelli. Wanneer wij niet lang tevoren In deze in gewikkelde maatschappij zorgden voor aller lei dingen, die gebeuren moeten, dan zou on ze samenleving al spoedig een chaos gewor den rijn. Natuurlijk is men daarvan ook op het stadhuis overtuigd en zoo begint men in de maand April de begrooting op te zetten voor het volgende jaar, die gewoonlijk niet vóór November of December in dep R.iad be handeld wordt. De wethouder van financiën maakt van die voorloopige gegeveus een stu die en vraagt aan de verschillende afdeelin- gen of zij op het een of ander kunnen bezui nigen, soms ook wel ln dezen vorm, dat er op de begrooting van hun afdeellng zooveel honderd of zooveel duizend gulden bezuinigd moet worden en of rij daar maar voor willen zorgen. Dan kom: de tijd van gedachtenwis- seling en tenslotte wordt de ontwerp-beg: oo- ting bij den Raad ingediend. Hieruit volgt, dat wanneer wij, pub'.lek, iets in de begrooting gewijzigd wenschen te zien. er alleen kans op succes is, wanneer dat vro.g gebeurt. Anders is de legkaart al klaar en bestaat er geen kans meer om een stukje er uit te nemen zonder dat het geheel verbro ken wordt. Nu hebben wij als belastingbetalers tegen verschillende posten bezwaar. Posten van ontvangst en posten van uitgaaf. Het ls on- noodig om van die niet gewenschte posten een overzicht te geven, maar één daarvaD dient toch genoemd te worden: de zakelijke belasting op het bedrijf. Dit is een heffing, die niemand in bescherming neemt, een dwaze, onbillijke en in rijn uitwerking nood lottige belasting, waarvan de wethouder van financiën zelfs niets beters weet te zeggen dan dat hij het geld, dat zij opbrengt, niet kan missen. Er moeten zelfs wethouders van financiën zijn, die de oppositie tegen deze heffing denken af te poeieren met de cyni sche verklaring: „als U mij aanwijst, waar ik het bedrag vandaan kan halen, dan zal ik de belasting op het bedrijf met genoegen laten vervallen". Dit is eigenlijk voor den gek houderij, want wij burgers rijn niet geroepen om bronnen van inkomsten aan den raad aan te wijzen; wel is het 's raads plicht, om wanneer hij een heffing als onbillijk en verkeerd afkeu.t, er ten spoedigste voor te zorgen, dat die ver dwijnt. Hoe het gat gestopt wordt, is de zaak van den belastingbetaler niet, maar die van den Raad. Zelfs moeten er wethouders zijn, die aan opposanten den raad geven: „wendt U tot de regeering en verzoekt de belasting in te trek ken, dan kunnen wij die vanzelf niet meer heffen". Maar ieder, die wat ervaring heeft ln het leven, weet, dat het honderdmaal makkelijker is om een nieuwe heffing in te voeren, dan een bestaande ingetrokken te krijgen, zoodat ook deze raadgeving geen troost brengt. Het eenige, wat een belasting betaler overblijft, is om altijd maar weer en zonder ophouden op het onbillijke en onlogi sche van de zakelijke belasting op het bedrijf bij request aan den gemeenteraad te wijzen Zij is onbillijk, omdat zij geen rekening houdt met draagkracht, daar zij geheven wordt ook van ondernemingen, die geen winst maken of tijdelijk met verlies worden gedreven. Zij is onlogisch, omdat de neiging tot uitbreiding van zaken en dus tot verruiming van werk gelegenheid ermee wordt tegengegaan. Zij is onverstandig, omdat zij aanleiding kan geven tot inkrimping van personeel. Zij heeft geen enkele lichtzijde, behalve dan als men wil haar opbrengst en zij kent enkel schaduw zijden. In de laatste Jaren is er voortdurend op haar verdwijning gehamerd, maar zij Ls als een kop van Jut en bezwijkt niet, althans tot nu toe niet. Maar als er menschen zijn van volharding en doorzettingsvermogen, die een kat een kat durven noemen en ervan overtuigd rijn, dat het goede tenslotte toch moet zegevieren, dan weten zij, dat het nu de tijd is om het bastion te bestormen en als het kan cle vesting ln te nemen. Over veer tien dagen gaat er weer een zucht van in spanning door het stadhuis; dan wordt er weer gecijferd en gerekend en gepeinsd en nagedacht, dan worden de stukken van dc legkaart weer in elkaar gepast en wie de be lasting op het bedrijf op de begrooting voor 1931 niet wenscht terug te zien, moet he: zaad van zijn oppositie nu strooien, opdat hij aan het eind van het jaar het loon van zijn werk zal kunnen oogsten. Want eenmaal moet het toen komen, het oogenblik der opheffing van deze belasting in Haarlem! INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. een drama in beneden- oostenrijk. BEHANDELING VOOR DE RECHTBANK In Korneuburg in Beneden Oostenrijk wordt dezer dagen een sensationeel proces gevoerd. In het dorpje Rückersdorf woonde een oude landbouwer, Neumayer, met zijn beide zoons Matthias en Franz. Tusschen belde broers bestond vijandschap. Franz, geboren uit een tweede huwelijk van den ouden Neu mayer, was verloofd. Daar het ln deze streek onder de boeren gewoonte is, dat de jongere zoon niet trouwt, voordat de oudere broers in het huwelijksbootje stappen, kon hij geen gevolg geven aan zijn hartewensch een eigen huis te stichten. Matthias, hoewel deze een liefdesbetrekking onderhield, dacht voorloo- plg niet aan trouwen. Franz begreep, dat zijn oudere broer ten slotte toch zou huwen en dan het grootste deel van de erfenis zou krij gen. De verloofde van Franz, bitter gestemd tegenover Matthias, stookte, aldus de Tel., .Het zou toch zoo mooi zijn, zeide zij, wan neer het groote landgoed, bestaande uit twee boerderijen met toebehooren, in de toe komst bijeen zou blijven!" Toen besloot Franz zijn broer uit den weg te ruimen. Eiken Zondag ging Matthias naar Rötz, waar zijn geliefde woonde en gere geld tegen tien uur 's avonds keerde hij over den weg van Rötz naar Rückersdorf terug. Op 4 Augustus van het vorige Jaar ging Franz tegen tien uur naar den weg. Tusschen twee palen, die daar de boomen beschermen, spande hij op manshoogte, een koper draad. Verzwaard met oen geïsoleerd voor werp, wierp hij een verbindingsdraad over een draad van het hoogspanningsnet. Hij wachtte.... In de plaats van zijn broer kwam eerst een wagen. Vlug verwijderde hij de gevaarlijke barrière. Toen de wagen gepas seerd was, stelde hij de val weer op. Even later hoorde hij Matthias fluitend aankomen. Franz vluchtte, ijlde naar een herberg om zich een alibi te verschaffen Eenigen tijd later vond de gendarmerie ter plaatse drie lijken: Matthias en twee andere boerenzoons, die den weg hadden willen pas- seeren. Een stroom van 20.000 volt had de lijken verkoold. Nadat eerst een viertal andere personen was aangehouden, doch spoedig weer moest worden vrijgelaten, werd Franz gearresteerd. Den tweeden dag na rijn arrestatie legde hij een volledige bekentenis af. die hij den dag daarop weer herriep. Hij is daarna hardnek kig blijven ontkennen en thans zal de jus titie door niet minder dan ruim honderd getuigen zijn schuld moeten aantoonen. U wilt wat goeds hebben U wilt wat goeds hcbbenl Néém dan ook wat goeds: neem Kreymborg-coupe 1 Met écn oogopslag ziet iedereen Immers dat apar te, dat fijne van zulk een Kreymborg-Costuum. Past het eens aan en bekijk U in den spiegel, dan voélt en dan ziét U de Kreymborg-kwaliteit, Gemaakte Costuumi f I3.90 to, f 75.- Costuama naar maat f68.- to, £145.- „jacob van lennep". JUBILEUM MEVR. CO v. <L BERG Uit de leden van de Kon. Erk. Tooneelver- eeniging ..Jacob van Lennep". heeft zich een Commissie gevormd, die mevr. Co van den Berg bij haar 12 L'2-Jarig Jubileum aLs wer kend lid der vereenIging op 29 April a.s. haar namens de leden zal huldigen. In de com missie hebben zitting genomen de heeren K. Visser, lid van verdienste, als voorzitter, J. H. Vossehard, socr.-penn., H. J. Hcijnermans, D. J. Veldhoven en J. Timmer, Maandag as. 24 Maart zal „Jacob van Lennep" een gezel - ligen avond voor haar leden geven in do groote feestzaal van den Haar'.emschen Ke gelbond waaraan Stoeken's versterkt Orkest rijn medewerking verleent. PERSONALIA Aan een school voor bijzonder onderwijs te 's Gravenhage is benoemd tot onderwijzeres mej. J. G. Antonissen, alhier. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Groote Houtstraat 15 - Tel. 15497 VRIJDAG 21 MAART Stadsschouwburg. Nieuw Nedcrlandsch. Tooneel (Louis Saalborn). „Dc Eerste Me vrouw Fraser". 8 uur. Schouwburg Jansweg. ,.Aan die mooie blauwe Donau". 8.15 uur. Palace. ..Adrlenne Lecouvreur". Tooneel: Truppe Udaiala Bucurestlna. 8.15 uur. Luxor Theater. Tooneel: Revue ,.Is me dat een dingetje?" 815 uur. Rembrandt Theater. „De vier veeren", Tooneel: Wiadimlr Plcque Trio. 7 cn 9.15 uur. Standaard Theater „Vreemde Duivels" cn „Parljsche Mode". 8 15 uur. Roze kruisers Genootschap. Baken esso r- gracht 13. Z. W. Leenc: ..Oostersche en Wes- tersche cultuur". 8.30 uur. ZATERDAG 22 MAART. Stadsschouwburg. Het Ned- Indisch Too neel (Cor Ruys). „Steeds de Uwe". 8 uur. Bloemhof. Liefdadigheids bal-masqué Her stellingsoord Vereeniglng van Spoorwegper soneel. 380 uur. Dreef zicht. Officleele voorwedstrijden Na- tionaa. Dansconcours. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en 's avonds. Santpoort. De Lichthoeve, Kweekers laan 13 Alg. Ledenvergadering. 11 u v m Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend on werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5