Kon. Ned. Voetbalbond. DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland. Blauw Wit-Go Ahead (1_3) EERSTE KLASSE. HAARLEMSCHE VIERDE KLASSE C. VOETBALBOND. „Hillegom" tien jaar. 7 PROMOTIE-COMPETITIE TWEEDE KLASSE. Haarlem-K. F. C. (1-0) Go Ahead slaat Blauw W/7 in de competitie om het Kampioenschap van Nederland. Haarlem wint in een slecht gespeelden wed strijd met den oneven goal van K. F. C. Ajax eindigt haar competitieprogramma met een nederlaag tegen H. B. S. A.s. Zondag K. F. C.—D. E. C. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Blauw WitGo ahead 13 AFDEELING I. Eerste klasse: H-B5-Ajax 3—2 DF-C.Hilversum 03 Promotiecompetitie tweede klasse: Haarlem—K-F.C. 1—0 Promotiecompetitie derde klasse: O.V.V-O.De Volewijckers 3—2 HV.C—Holland 1—1 Derde klasse B. Amstel—DJ3.V. 2—0 Vierde klasse C. Halfweg—E.H.S. 4—1 HeemskerckA-D.W. 11 Reserve derde klasse A: OjS-V. 2—Q.S.C. 2 7—3 AFDEELING II. Tweede klasse A. D.H.CC.V-V- 3—1 R.F.C.—VJOB. 3-3 Tweede klasse B: FortunaUnltas 25 Neptunus—U.VV. 5—0 Steeds HoogerGouda 33 V.O.C—O.DS. 3—2 Xerxes—VD.L. 63 Promoticcompetitie derde kL.je: HillinenMerwede 52 Reserve eerste klasse: Unitas 2—V O.C. 2 4—3 AFDEELING III Promotjccompctitie tweede klasse: P.E.CEnsch. Boys 4—1 AFDEELING IV Eerste klasse: P.S.V.—Wilhelmlna 7—3 MV.V.B.V-V. 3—6 Willem IIEindhoven G0 AFDEELING V le klasse. W.V.V.—Be Quick 1—4 LeeuwardenVelocltas 34 AchillesFriesland 42 Alcldes—G.V.A.V. 4—2 Het is gisteren op het terrein aan den Schotcrweg heel anders geloonen, dan velen gedacht en gohooot zullen hebben. De Haar lem-supporters zullen na afloop van den wedstrijd niet geweten hebben of zij moesten toegeven aan hun vreugde over het behalen van twee heel kostbare punten door de rood- broeken of aan hun even groote teleurstel ling over het door sommige Haarlem-spelers vertoonde spel. Laten we maar beginnen met. dadeliik te constateeren. dat deze wedstrijd heel slecht gesneeld is en zich niet boven het. tweede klasse spel verhief. Han^m heeft alleen ge wonnen, omdat,K.F.C. nog slechter speelde! Toen het Koocer-elft-al reeds een kwartier vóór tijd het veld opkwam, werd het menigen Hanrlem-vriend bang te moede, want be halve de mltivoor zijn het allen stuk voor stuk zware, robuste snelcrs, zoodat gevreesd werd. dat z.U het veel lichtere Haarlem-elftal ln den letterlijken zin van het woord zouden overdonderen. Ook in dezen wedstrijd Is echter weer eens gebleken, dat kracht niet de voornaamste factor is. Die is nog altijd vlugheid en sa mensnel. En dit laatste was tenminste bij Haarlem nog Iets beter. De overwinning Is hoofdzakelijk te danken aan het kranige spel van de gebroeders Van Daalen en aan dat van keener Kaan. De laatste treedt, heel vertrouwenwekkend op: hij weet zich telkens on de Juiste plaats op te stellen en on dttn troelen tijd uit te loonen. Het was liet blnnentrio van de voorhoede, dat zooveel teleurstelling verwekte. Verwaal schoot veel in zijn taak te kort; hli bracht soms zijn medespelers en het publiek tot wanhoop met zijn voortdurend gepingel. waarbij hem telkens op het ooeenbllk. dat hij den bal naar zijn vrij staanden buurman moest, plaatsen, het leder door een tegen stander ontnomen werd. En als Verwaal een fout gemaakt had. dan verzuimd* hij pogin gen in het werk te stellen om ale te her stellen; hij werd alleen maar boos en daar mee wint men geen wedstrijd. Ook Olden burg dreef ditmaal het geolngel veel te ver door. Hij wist als steeds soms drie of vier te genstanders te pass«eren. maar dan was het verder mis. Zijn snel was in hooge mate on productief. evenais dat van Breeuwer. die wel hard gezwoegd heeft (daarvoor verdient hij inderdaad een woord van lof), maar die er ln het, middenveld toch weinig van terecht bracht Hij plaatste den bal dikwijls met het hoofd, als het voetwerk beter resultaat had opgeleverd. Ook het snel van Van Polanen bevredigde niet. maar dat Is zUn schuld niet omdat de elftalcommissie hem op de verkeerde plaats zet. hij is nu eenmaal geen linksbuiten, maar linksbinnen. Als hU gisteren de paar felle schoten, die hij van den vleugel af ge lost had. In ziin kwaliteit als linksbinnen had kunnen lossen, dan zou er vermoedelijk één wel een doelpunt tengevolge hebben ge had. De linkervleugel moet volgens ons wor den gevormd door Onkenhout en Van Po- lanen. Wat tenslotte Vreeken deren m'ddag man keerde, weten we niet HIJ leek bij het be°dn van den wedstrijd al dood vermoeid te zijn In leder geval heeft hij niet de volle hon derd procent gegeven, en dat moeten de spe lers ln zulk een belangrijken wedstrijd toch doen. Thans laten wij onzen verslaggever aan het woord: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. 2 8-0 2. 4 6-2 2.— 0 1-3 0.— 0 1-3 0.— 0 0-8 0— AFDEELING L Eerste klasse. gesp gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Ajax 18 11 3 4 25 52-22 1.39 Hilversum 17 9 3 5 21 40-40 1.24 A. D. O. 17 T 6 4 20 42-32 1.18 R. C. H. 16 7 4 5 18 43-35 1.13 H. B. 8. 17 8 3 6 19 46-39 1.12 V. s. V. 18 7 5 6 19 36-37 1.06 Sparta 17 6 4 7 16 37-40 0.94 Excelsior 18 6 4 8 16 49-53 0.89 D. F. C. 18 5 5 8 15 37-43 0.83 Haarlem 18 1 3 14 5 36-77 0 28 Promotiecompetitie tweede klasse: D. E. C. 1 1 0 0 2 4-3 2— Haarlem 2 I 0 1 2 4-4 1 K. F. C. 1 0 0 1 0 0-1 0.— AFDEELING III. Promotiecompetitie tweede klasse. ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. P. E. C. 2 2 0 0 4 8-1 2 Ensched. Boys 1 0 0 1 0 1-4 0. A. Z. C. 1 0 0 1 0 0-4 0.— AFDEELING V Promotiecompetitie tweede klasse. H. S. C. 1 0 1 0 I 4-4 1.— M. S. C. 10 10 1 4-4 1.— W. V. V. 0 0 0 0 0 0-0—0.— Ten aansc-houwc van ongeveer 8000 toe schouwers heeft Haarlem verdiend van K. F. C. gewonnen en evenals tegen D. E. C. heeft het aan spanning niet ontbroken K. F C. is een elftal dat zich niet ge makkelijk gewonnen geeft; het heeft dan ook tot de laatste minuut volgehouden. De wedstrijd was intusschen meer span nend dan fraai en stond zeker niet op eerste klas peil. Onder leiding van den heer Aerts komen de volgende elftallen tegen over elkaar: Haarlem: Kaan. W. van Daalen. Huysmans P. van Daalen, Bieshaar Vreeken, B. Kammeljor, Verwaal, Breeuwer, Oldenburg, Van Polanen. K. F. C. Van 't Kaar, Vlsscher, Mol Jr., Bouthoorn, Wensveen, Timmer. Nieuwenhulzen, J. Veen. Mol Sr. Jb. Veen, Van 't Hof. Bieshaar heeft den toss gewonnen; Haar lem heeft den schuin over het veld staanden wind in haar voordeel. De roodbroeken hdbben dan ook dadelijk het beste van het spel en ondernemen spoe* dig eenige goede aanvallen, waarbij blijkt dat de K.F.C.-achterhoede trapvast is. Ook hdt kopwerk bij K.F.C. is goed. De Koogers gaan dan ook ten aanval, doch hun spol is niet berekend genoeg; de Haar-- lem-achterhoede kan dan ook telkens ingrijp pen. Goede schoten van Oldenburg en Breeuwer hadden beter lot verdiend. Van Polanen kan zijn gewone spel niet ont» plooien. We krijgen een mooi opgezetten aanval van den rechtervleugel te ion, waaruit Breeuwer met een zacht, maar zuiver schot aan Haarlem de leiding geeft (10). Dit was om mooi doelpunt, dat dan ook met luid applaus beloond wordt. Het spel wordt daarna Iets enthousiaster, hoewel te weinig op rechts wordt gespeeld. Hot aanhoudend gepingel van Verwaal doet niet prettig aan en is niet productief. De Koogers doen natuurlijk al het moge. ÜJke om den achterstand in te halen, maar de Haarlem-verdediging geeft zich niet ge. wonnen. Kaan is steeds op zijn post en ver richt zijn werk wederom uitstekend. Rust komt met 10 voor Haarlem. Onmiddellijk na de hervatting komen de Koogers geweldig opzetten; zij ondernemen aanval op aanval. De Haarlem.verdediging ls echter op haar hoede: steeds wordt het leder retour gezonden. In deze periode is vooral P. van Daalen ln vorm. De roodbroeken weten den druk te weer. staan en gaan dan ook meer tot den aan val over. Het spel gaat nu meer gelijk op. Ook nu geef Van Polanen met wind-voordeel geen mooie ballen af; hij plaatst meestal achter het doel. Hoe meer het einde nadert, hoe meer de spanniüg stUgt. De Koogers geven zich dan ook nog lang niet gewonnen. Telkens moest Kaan er aan te pas komen, maar de Haarlem keep.v geef een rusfigen indruk en zendt alles retour. De verdedigingen blijven de aanvallers vol. komen de baas. Er wordt dan ook niet meer gescoord. Er waren ongeveer 30.000 toeschouwers Zondagmiddag in het Stadion om Blauw Wit heer eersten wedstrijd in de kampioenscom petitie te zien spelen, de meeaten vol opti misme, hopend dat de ontmoeting tevens een overwinning zou worden, ondanks de berich ten uit Deventer, dat Go Ahead momenteel in prachtige conditie verkeerde en veten in den lande haar reeds als Nederlandsche kampioen doodverfden. Het muziekcorps van de Draad- en Kabel- fabriek speelde vrooliike wijsjes. Om even over tweeën komen de Oostelijke kampioenen het veld in, door een hartelijk applaus van het publiek begroet. Als Blauw Wit even later op het terrein komt, heeft eerst een huldiging plaats, waar bij vermoedelijk vele woorden zijn gezegd en een aantal kransen aan de Amsterdammers worden overhandigd. Scheidsrechter B. Voltljn laat raden; de Deventenaren trappen met den wind schuin achter af. De opstelling der elftallen luidt als volgt: Blauw Wit: Schindeler. van Asselt, Lietzen. Sitters, De Boer, Delsen, Gerritse, Smit, Dorenbosch. Ferwerda Homborg. Go ahead: De Vries, Brilleman, J. de Kreek, Th. de Kreek Stenvert. Remeyer. J. Halle, Schemmekes, Brookman. Udink, L. Halle. Go Ahead neemt onmiddellijk den bal mee, goed combineerend gaat het aanvalsqulntet er van door, het leder komt bij den linksbul- ten De Vries, die voorzet, doch de blauw witte achterhoede bezweert voorloopig ieder gevaar. Schindeler wordt voor de eerste maal op de proef gesteld, als Schemmekes vallende hard inschiet, doch de Blauw-Wltkeeper werkt weg. Eerst na eenige minuten spelens zien we de Amsterdamsche voorhoede eenige aanval len ondernemen, doch deze stranden alle op buitenspel. Een vrije schop op het Deventer doel redt Leo Halle fraai. J. Halle zet zijn voorhoede aan het werk; hij opent het spel uitstekende vooral Sten- fert wordt aan het werk gezet. Wanneer onze internationale midvoor het leder keurig aan zijn rechtsbinnen en naam genoot doorgeeft, plaatst de laatste den bal naar den vrijstaanden Stenfert. Even loopt deze door en geeft dan een scherp schot op doel; den effectvollen bal laat Schindeler vaiien en de snel toegeloopen J. de Kreek loopt d«|i bal in het net. (01). Blauw Wit presteert niet veel, herhaalde lijk worden ballen gemist en het plaatsen is zóó slecht, dat vaak den tegenstander het leder voor de voeten wordt gegeven. Na onge veer een kwartier spelen vergroot Go ahead den voorsprong, als Stenfert weer eens langs het lijntje rent. goed voorzet en Th. de Kreek voor doel goed opvangend, den bal ten twee den male achter Schindeler deponeert. (0-2) Het publiek is stil, tot nu toe heeft het alleen kunnen genieten van het werkelijk fraaie spel der Oostelijken, terwijl hun favorieten zoo goed als geen grond onder de voeten krij gen. Merkwaardig is het, dat het Amster damsche aanvalsqulntet vooral ook in deze periode niet kampt tegen de achterhoede, van Go ahead, doch tegen den buitenspel regel! Tailooze malen, zetten Brookman en Udink de val open en altijd loopen de Blauw-Wit- ters er in. Een pracht partij voetbal demonstreert Jan Halle, de spil van Go Ahead. zijn opstel len, zijn afnemen, zijn plaatsen, het openen vooral naar de vleugels, was af, terwijl als het moest ook verdedigend door hem zeer goed werk werd geleverd. Deventer heeft nog steeds het beste van het spel, we noteeren fraaie schoten van Stenfert en Th. de Kreek, doch Schindeler stopt deze, hoewel soms aar zelend. Delsen dwaalt nog al eens naar het mid den af, waardoor Stenfert ongedekt staande, eenige malen hoog kan voorzetten; uit een dezer voorzetten kopt Th. de Kreek juist naast. Het eerste gevaarlijke moment voor Halle's doel ontstaat dan, als Gerritse Re meyer pa'sseert en hoog voor doel plaatst. Uit 'n kluwen van spelers stompt Halle weg; den weer ingeschoten bal vangt hij safe. Het spel golft nu op en neer, doch Go Ahead is veel gevaarlijker voor doel, eenmaal zien we Brilleman den bal met zijn hak voor den verrasten Lietzen weghalen, maar Schin deler staat op zijn post. Ais van ongeveer twintig meter afstand J. Halle een harden schuiver inzendt, doet Sit ters het leder van richting veranderen en in den linkerhoek verdwijnt de bal voor de derde maal achter Schindeler. (03). Go Ahead krijgt nog eenige malen kansen om de score te verhoogen, doch Schindeler weet meestal wel raad met de schoten. Aan den anderen kamt krijgt Smit nog een kans om een tegenpunt te maken, als hij in buitenspelpositie het leder krijgt toegespeeld, maar op het moment dat lui zal schieten, trapt Halle den bal corner. Dan is het rusten. De Blauw-Witters gaan er van den aftrap van door, Gerritse rent op doel, doel Leo Halle, op zijn knieën vallend stopt. Gerritse krijgt nu meer ballen toegespeeld dan in de eerste helft; hij en Smit combinee ren soms aardig, doch Brookman is in schit terenden vorm en doet met forsche trappen den bal steeds naar zijn voorhoede verhul zen. Aangemoedigd door het publiek ls Blauw wit wat ln de meerderheid, veel brengt de voorhoede er echter niet van terecht. Doren bosch is te houterig, en gewoonlijk een tempc achter; van spelverdeelüig is hem niets be kend. Toch komt Blauw Wit In deze periode aan een tegenpunt, als Dorenbosch een bal in het gezicht krijgt, waardoor een op doel gericht schot van richting wordt veranderd en het leder bij Homborg belandt, die met een hard schot scoort (13). Dit tegenpunt geeft den burger moed; een serie aanvallen wordt ondernemen, doch veel heeft het gedribbel der spelers niet om het lijf en bepaald gevaarlijk ls het voor Halle's doel niet. Go ahead maakt zich los en we kunnen weer een tijdlang genieten van het mooie combineeren der Oosielljken; •■'chotea van het blnnentrio gaan echter over o? naast. Gerritse wil het eenige malen alleen probee- ren, doch hij heeft geen kans tegen Remeyer en Brookman. Zijn spel ls veel ,e .ndlvidueel en hij geeft eerst den bal af. als hij zelf ln een slechte positie verkeert en zijn medespe lers het aan moeten opknappen. Th. de Kreek komt dan de mkidenllnle van Go ahead versterken en nu is er geen door komen aan. Ook de vier voorhoeiespelers -.an Go Ahead krijgen nog eenige kansen, doch de stand blijft ongewijzigd en Go Ahead wint veixiiend met 31. H. B.S.—Ajax (3—2) Beide elftallen hebben invallers voor den keeper. Bij Ajax staat Bonneveldt in het doel. Na tien minuten nemen de Ajacieden de leiding, als Van Reenen onhoudbaar scoort uit een voorzet van Volkers. De „Kraaien" laten zich echter niet onbe tuigd. Hun aanvallen leveren door slecht schieten aanvankelijk niets op. Na 20 minuten hebben zij echter succes als d'Fonseca uit een hoekschop den gelijkmaker scoort, (11). Vijf minuten later maakt Ophorst het tweede Haagsche doelpunt. (21). Dezelfde speler brengt na ongeveer 10 mi nuten den stand op 31. Tien minuten voor rust verkleint Strijbos uit een voorzet van Volkers den achterstand (32). Zonder doelpunten komt na de nist het einde. D. F. C.Hilversum (03) Voor de rust was er weinig enthousiasme bij de ploegen te bespeuren. Het was een slappe vertooning. Na de rust evenwel veranderde de situ atie. De rood-witten kwamen herhaaldelijk opzetten, doch het duurde niet lang of zij zakten weder af. Na een kwartier neemt Hilversum de leiding. Nog tweemaal wordt De Korver gepasseerd, waarna het einde komt. De Uitslagen. I A: HillegomR.C.H. 4 uitgesteld. Haarlem 3D.I.O., uitgesteld. R.C.H. 4Spaarnevogels 35 HillegomD.I.O. 11 E.D.O. 3—I.V.O., uitgesteld. I B: Schoten 2Bloemendaal 2 21 E.D.O. 4Stormvogels 2 00 II A: Bloemendaal 3Beverwijk 2 12 II B: Bloemendaal 4H. F. C. 6 52 Schoten 3Stormvogels 4 uitgesteld. II C: E.D.O. 5Haarlem 5, uitgesteld. m A: E.H.S. 3Zndvoort 3 05 R.CE. 9—Beverwijk 4 3—2 Stormvogels 5Bloemendaal 5 40 m D: Zandvoort 5—V.VJL 2 4—3 m E: DJ.O. 3Droste, uitgesteld. m F: R. C. H. 8—Hillegom 3 8-2 Zeemeeuwen 3T.H.B. 5 80 JUNIORES. R.CJï. c—Hillegom. 2—1 Zeemeeuwen aR.C.H. c 11 Zandvoort aR.C.H. b. 21 Beverwijk—Haarlem a uitgesteld. Haarlem bBloemendaal b, uitgesteld. ADSPIRANTJSN. Zandvoort aHaarlem b 22 Eerste klasse A. R. C. H. 4—Spaarnevogels (35) Reeds dadelijk blijkt, dat de bezoekers er alles op zetten om de laatste plaats nog te ontgaan; de R. C. H.-voornoede krijgt geen gelegenheid tot schieten door bijzon der enthousiast verdedigen. Toch gelukt het R. C. H. de score te openen, maar Spaarne vogels is totaal niet ontmoedigd en blijft uitstekend partij geven. In de R.C.H.-defensie botert het niet erg, zoodat er nog al eens hachelijke momenten voor het Racing-doel ontstaan, uit een waarvan de rechts-binnen den gelijkmaker inschiet. Tevoren was een bijzonder fraaie goal van Brugman wegens buitenspel afgekeurd. Even later beoordeelt Schouwstra een hoog schot verkeerd en Spaarnevogels leidt. In de tweede helft wordt R.C.H. geleidelijk sterker, maar uit een doorbraak doel punt Spaarnevogels ten derden male. Dit blijkt R. C. H. toch te bar; binnen enkele minuten is de stand gelijk.Weer neemt Spaarnevogels de leiding, nu uit een penal ty en weer wordt een doelpunt voor R. C. H. wegens buitenspel afgekeurd. In de laatste minuten zet R. C. H. er nog eens alles op, om tenminste nog gelijk te maken, maar het succes komt aan den an deren kant als de linksbinnen op gemakke lijke wijze keeper Nieuwenhuis passeert. Hiermede komt het einde. Hillegom—D. I. O. (1—1) De wedstrijden die Hillegom tegen D.I.O. speelt, zijn altijd van het allerbeste gehalte. Hoewel steeds in goede verstandhouding ge speeld, bestaat er toch zulk een naijver tus- schen belde genoemde elftallen, dat ze zich juist tegen elkaar ter dege inspannen. D.I.O.- dat een invaller-keeper had, wist reeds vrij spoedig een 01-voorsprong te behalen, dank zij een doelpunt van den linksbinnen, die daarvoor echter reeds twee fraaie kansen had gemist. D.I.O. hield vóór de rust het bes te van het spel. Haar voorhoede maakte het de Hillegom-verdediglng vaak lastig ge noeg. Bovendien waren de Hillegcm-backs voorloopig wat onzeker, maar doelpunten kostte dit niet meer. Eens ziet een Hillegom- back slechts door hands te maken kans om een zeker doelpunt te voorkomen, maar toe vallig kon de scheidsrechter dit van zijn standplaats juist niet zien. Het D.IO.-aoel werd voor rust slechts weinig bedreigd. Na rust was Hillegom beslist sterker. In een periode, dat D.I.O. geheel ingesloten was. werd twee maal kort achter elkaar hard tegen de lat geschoten, zoodat D.I.O. niet over pech te klagen had.Verder gaf de D.I.O.-verdedlglng die uitstekend op dreef was. den Hillegom-aanvallers niet veel kans meer, zoodat het tenslotte de linkshalf was. die volkomen verdiend de gelijkmaker scoorde. Tot een beslissing wisten de partijen het niet meer te brengen. Onder belde elftallen schuilen zeker wel eenige krachten die ln het zwakke H. V. B- elftal een goed figuur zouden slaan, bijv. linksbinnen De Jong van Hillegom, of de rechtsback en mid-half van D.I.O., hoewel laatstgenoemde wat te oud ls. Aan de elftalcommissie om dit eens na te gaan. Halfweg—E. H. S. (4—1) Het seizoen loopt ten einde, en hiermee schijnbaar ook de animo der E.HS.-spelers. EH.S. was althans niet volledig; zij moest zelfs met tien man den strijd aanbinden. Halfweg bracht een heel behoorlijk elftal in het veld. zoodat het niet twijfelachtig kon zijn wie de overwinning zou behalen. Halfweg nam voor rust het spel vrijwel ge heel in handen; de E.H S--verdediging werd dan ook herhaaldelijk voor lastige problemen gesteld Maar flink sloeg zij zich door de moeilijkheden heen, zoodat Halfweg slechts een 20 voorsprong wist te behalen. Na rust ging het bij E.HS. veel beter, maar niettegenstaande zij het eerste half uur heel wat meer aanvallen opzette dan Halfweg, kwamen doelpunten juist aan de andere zijde; het was zelfs spoedig 40- Natuurlijk was er voor E.H.S. geen sprake meer om nu nog een gunstig resultaat te bereiken, en dat zij toch nog dapper vol hield. verdient zeker waardeering. Zelfs de links back trok mee ten aanval; toevallig was het juist deze speler, die het genoegen mocht smaken een verdiend tegenpunt te scoren, en daarmee de eer te redden. Gele genheid voor een tweede doelpunt kwam er niet meer, zoodat het eind kwam met 41 voor Halfweg. Eerste klasse B. E. D. O. 4Stormvogels 3 (00) In een goed gespeelden wedstrijd hebben de partijen de punten gedeeld. De thuisclub had de meeste kansen om te scoren, maar de goedopgezette aanvallen werden slecht afge werkt. Weliswaar was de Stormvogels-achter hoede een geducht struikelblok, waardoor het de E.D.O.-voorhoede niet gemakkelijk werd gemaakt. En daar de E.D.O-verdediging ook in uitstekende conditie was, eindigde men zooals er begonnen was. Schoten 2Bloemendaal 2 (21) Na een spannenden wedstrijd is bet Schoten gelukt, om beslag te leggen op beide winstpunten. Het liet zich voor rust niet aanzien, dat Schoten nog zou winnen, want Bloemen» daal speelde de eerste helft beter en was dan ook gevaarlijker. Maar in de tweede helft was Schoten H sterker en legde meer actie viteit aan den dag. Om tien uur stellen de elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter Lui]ken. Wij zien van Bloemendaal een open spel;' zij is dan ook gevaarlijker. Bij Schoten wil het nog niet vlotten. Toch krijgt Lever nog eenige schoten te verwerken. Bloemendaal neemt met een keurig schot de leiding (0—1). Spoedig daarna moet Dekker eenige malen handelend optreden. Fortgens krijgt een kans om gelijk te maken, maar zijn schot gaat naast. Rust 01. Na de thee zien wij Schoten harder wer ken, speciaal de halflinie geeft een goed voorbeeld. Bloemendaal verslapte «enigszins. Schoten maakt met een keurigen kopbal gelijk (1—1). Steeds weer komt Schoten terug en ein delijk gelukt het haar om de leiding te nomen (21). Met dezen stand breekt het einde aan. Wegens de mobilisatie werd er door (M Hillegommers niet vee! gevoetbald, maar tn 1920 ontstond weer behoefte om de voetbal sport te beoefenen. Eenige oud-voetballers organiseerden op den hooizolder van den heer W. J. van Dril een bijeenkomst, die door velen werd bijge woond. Besloten werd om de voetbalvereeni- ging „Hillegom" op te richten. Een bestuur werd gevormd, dat als volgt was samenge steld: I. C. Bouckaert, voorzitter; Th. v. d. Reep, secretaris, en C. Maaskant, penning meester. Aan de Margrietenlaan onder de gemeen te Bloemendaal werd een terrein gehuurd, waar in dien zomer verschillende vriend schappelijke wedstrijden met succes werden gespeeld, waardoor de ,Jïillegom"-spelers zich onder de ingezetenen een groote popu lariteit verwierven. Al heel spoedig werd door het bestuur de noodzakelijkheid ingezien, om in competitie verband te spelen; het eerste elftal werd in dat jaar dadelijk in de tweede klasse van den Haarl. Voetbalbond Ingedeeld. Op 3 September 1921 werd de Koninklijke goedkeuring verkregen. Het seizoen 19211922 werd op een ander terrein begonnen, namelijk aan de Beeklaan te Hillegom. Dit seizoen was succesvol, want het eerste en tweede elftal behaalden het kampioenschap der tweede klasse, zoodat beide elftallen naar de eerste klasse promo veerden. In het seizoen 19221923 degradeerden echter beide elftallen weer; het eerste door twee noodlottige strafpunten, die het wer den opgelegd, cn het tweede omdat de eerste klasse te zwaar bleek te zijn. Dezen tegenslag konden verschillende spe lers blijkbaar niet dragen; zeven sneiers van het eerste elftal en velen uit de lagere elf tallen werden hun club ontrouw en gingen over naar andere vereenigingen. Ook het aantal supporters werd steeds kleiner, zoodat het er voor „Hillegom" be denkelijk ging uitzien. Een nieuw bestuur werd gekozen, dat met kracht de zaken wee- ter hand nam en met het overeebteven spelersmateriaal zoo goed als van voren af aan begon En met succes, want reeds in het seizoen 1923—1P24 eindigde het eerste elftal op de tweede plaats. In het seizoen 19241925 werd het kam pioenschap der tweede klasse weer behaald, nadat een beslissingswedstrijd was gesneeld. Ook de promotiewedstrijden werden gewon nen, zoodat het lang begeerde eerste-klasse - schap weer was verworven. In de volgende seizoenen toonde ..Hille gom" zich steeds cén der sterkste clubs in den H.V.B., want geregeld bezetten haar elf tallen een der bovenste plaatsen hunner af- deeling. In het najaar van 1927 werd een juniores- elftal ongericht; verschiltende snelers daar van spelen nu met eoede resultaten in het eerste en tweede elftal. In het huidige se'zoen staat h°t ^«rste elf tal er weer goed voo- omdat het Mina ''oor- loopend de leiding zijner af deeling heeft ge had. Gehoopt wordt, dat de eindspurt niet teleurstellend zal zijn. Het tienjarig bestaan zal na aToon van het seizoen worden gevierd daar men eerst alle krachten wil inspannen om het kam pioenschap te behalen. De toekomst van „Hillegom" wordt hoopvol tegemoet gezien. Ajax 1 1 0 0 Go ahead 2 2 0 0 Blauw Wit 1 0 0 1 Willem II 1 0 0 1 Velocltas 1 0 0 1

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10