Apropos 1 m m M KAMPIOENSCHAP HAARLEM. VAN Tram- en Spoorweg-Competitie DÏOC.R.-K. HAARL. VOETBALBOND. VOETBALNIEUWS. WIELRIJDEN. ZWEMMEN. HONKBAL BILJARTEN. BS DAMRUBRIEK. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland: Velocltas—Blauw Wit. Willem nAjax. AFDEELING L Eerste klasse. R.C-H.Hilversum. Promotiecompetitie 2e klassr KJP.CD.E.C. Derde klasse B. Kinheim—Z.RC. Vierde klasse C. EDW.A.D.W. AFDEELING IL Eerste klasse HJC-Stormvogels. Tweede klasse A. RJF-C.Overmaas. Tweede klasse B- FortunaOD.S. Steeds Hooger—Neptunus. XerxesV.O.C. Reserve eerste klasse: D.HC. 2—HB.S. 2. Unitas 2Sparta 2. ..AFDEELING IV. Eerste klasse. L.O.N.GA.Roermond. EindhovenWilhelmina. V. S. v.—H. F. C. (5-1) Dat H.F.C. het in dezen wedstrijd niet te gen V.S.V. kon bolwerken, ligt wel in de eer ste plaats aan haar voorhoede. Bijna geen schot is er gelost, ondanks dat er meermalen gelegenheid was. vooral in de eerste helft, toen het spel nog tamelijk gelijk opging en de gasten menlgen goeden aanval onderna men. In de tweede helft deed R Joneeneel goed werk. waarvan echter niet geprofiteerd werd. Van der Meulen heeft vijf ballen laten passeeren. hetgeen pleit voor de schotvaar digheid der thuisclub, hij heeft meermalen schitterende saves gedaan, maar toch was hij minder betrouwbaar dan van een keeper van kwaliteit verwacht mag worden. Bij V.S.V. vielen op de Koning. Koning, Van der Griendt en v. d. Pieterman, de eerste drie wegens hun uitstekend spel. de laatste omdat hij den geheelen wedstrijd zichzelf niet heeft kunnen vinden. Onder scheidsrechter Vreeken stellen zich de volgende elftallen op: V. S. V.: Van der Wint, de Bakker. v. d Griendt, Heiligers, v. d. Pieterman, Zuurbier. Koning, de Koning, Wolf, Heijerman. Hiile- kamp. H. F. C-: Van Pareeren, Hagenaar, Lamp, Koreman, Dorsman, P. Jongeneel, Marchant, R. Jongeneel, Van Baasbank, Reuvekamp Gille, Van der Meulen, V.S.V. trapt tegen wind af. H.F.C. begint met een aardig, open spel, met het gevolg, dat de voorhoede spoedig vóór v. d. Wint staat. Heijerman brengt opluchting. De gas ten zijn het meest in den aanval, maar toch krijgt v. d. Meulen gelegenheid te toonen wat hij kan als Wolf een keihard schot op het doel der gasten lost, dat de Haarlemsche doelwachter slechts door zich languit op den grond te werken kan stoppen. Dat HJF.C., on danks dat zij telkenmale ten aanval trekt, geen doelpunten kan maken is mede te dan ken aan het goede werk van v. d. Griendt, die alles retourneert. Het plaatsen van V.S.V., dat ln den beginne nog al iets te wenschen overliet, wordt, gaandeweg beter, zoodat v. d. Meulen het spoedig drukker krijgt dan v. d. Wint. Enkele schoten van Van Pareeren en Marchant gaan over of langs het doel. De Koning passeert de verdediging der thuis club; hij plaatst mooi voor het doel en Heijer man kopt den bal geheel onvei-wacht langs v. d. Meulen. (10). Direct als de bal weer rolt gaat Koning er mee van door. Hij schiet op doel, v. d. Meulen stompt den bal weg. Heijerman schiet terug en voor de tweede maal heeft v. d. Meulen het nakijken. (20). V.S.V. is dan overwegend sterker. Eenlge Haarlemsche uitvallen worden door v, d. Griendt en de Bakker onschadelijk gemaakt. Vóór de rust komt er geen verandering in den stand. Na de thee verwisselen Lamp en Koreman van plaats. V.S.V. blijft sterker. Het eerste kwartier wordt er aan beide zijden braaf ge knoeid, vooral het spel der gasten is verre van fraai. Dan komt er eindelijk wat meer verband in den aanval der thuisclub. Vooral de Koning en Koning kunnen het samen uit stekend vinden. Het derde doelount komt als Hillekamp den bal scherp naar Wolf plaatst. Deze bedenkt zich niet en via den staander knalt de bal achter v. d. Meiden. (30). Een minuut later maakt Heijerman 4—0. H.F.C. geeft het niet op. Een keihard schot van Van Pareeren gaat naast. Als van der Meulen weer eens vallende een hard schot van de Koning heeft weggewerkt komt de bal bij R. Jongeneel, Lamp vangt dien op. maar is even te langzaam en een mooie kans voor H.F.C. is verkeken. Koreman heeft eindelijk succes, als R. Jongeneel weer mooi heeft op gebracht, Met een goed gericht schot wordt v. d. Wint gepasseerd. (4—1). V.S.V. is dan overwegend sterker. Hernaal- delijk trekt de voorhoede op v. d. Meulen af. E-mive verre schofen van de Koning kan hij stormen, maar „Nekkle" is een geduchte te genstander. hoe k'e'n hij ook is. Een scherpe voorzet van Hillekamp, ,,de kleine man houdt den bal even in. v. d. Meulen ziet ge vaar dreigen, hij loopt uit z'n doel. Nekkie en de bal loooen er in en de stand is 5—1. Bij een aanval der gasten mist de Bakker. Koreman gaat er met den bal van door, maar z'n schot faalt. Het einde komt met een sprekende over winning van V.S.V. TramvogelsN.ZH. (Leiden) (44) „Tramvogels" brengen het leder tegen wind en zon in aan het rollen en ondernemen terstond een serie goed opgezette aanvallen. Wanneer na tien minuten spelen N.ZH. haar eersten aanval onderneemt, besluit de links» binnen dien met een keurig schot, dat doel» treft (0—1>. De Geeltjes blijven het meest in den aan val en hebben na een half uur succes door toedoen van hun linksbuiten (11). Nadat N.Z.H. een paar mooie kansen verloren heeft laten gaan, neemt Tramvogels weder het spel in handen; hun middenvoor brengt op goede wijze den stand op 2-*-l. Een minuut voor rust gelukt hot denzelf» den speler den stand op 31 te brengen. Na een kopje» thee komt N.Z.H. flink op» zetton, doch kan het net niet vinden. Na een kwartier spelen is het wederom de Tramvogelsmid denvoor, die een fraai toegespeelden bal benut (41). Dit wordt N.Z.H te bar. Fanatiek valt haar voorhoede aan; haar middenvoor smaak: het genoegen den achterstand te verkleinen (4—2). Weinige minuten later wil de Tramvogels» keeper een kalm ingeschoten bal oprapen, doch valt op het moment dat het leder hem bereikt; kalm rolt de bal in het doei (4—3). Dit gelukje moedigt N Z.H. aan en wan neer haar middenvoor den bal toegespeeld krijgt, brengt hij met een fraai schot de partijen op gelijken voet (44), met welken stand het einde komt. A. G. T.—H. T. M. (4—1) H.T.M. trapt af en onderneemt een fraaien aanval, echter zonder succes. Wan neer A. G. T- het dan probeert weet de H. T. M.»achterhoede erger te voorkomen. Do linksbuiten der H. T. M. krijgt ge» legenheid om fraai in te schieten, doch vindt den A.GT.-doelman op zijn post. Na zeven minuten spelen heeft A. G. T. succes door toedoen van haar rechtsbui'en (10). De H. T. M. valt fanatiek aan; een der A.G.T.backs kopt een zeker doeüpunt uit het doel. Na ruim een half uur is het wederom de A.G.T.»rechtsbuiten. d'e op fraaie wijze voor zijn vereeniging de score weet te ver» hoogen (20). H. T. M. komt dan een weinig in de meerderheid, doch weet de kansen niet te benutten. Terstond na rust krijgt H.TM. een corner tc» nemen; deze hoekschop wordt keurig ge nomen en door den H.T.M-»rechtsbinnen in een doelpunt omgezet (2I). H.T.M. komt nu een weinig in de meer derheid doch is voor doel niet bijzonder gevaarlijk. Bij een dor A. G. T.-aanvallen on'staat een strafschop, die niet benut wordt. Een voorzet van den A.G.T..linksbinnen weet zijn rechtsbinnen te benutten (31. In de laatste minuten ziet de A.G.T.»links- binnen nog gelegenheid om den stand op 41 te brengen. A.G.T. staat thans nog stoeds ongeslagen aan den kop der Tram- en Spoorwegcom» petitie. A. a T. 2—H. T. M. 2 (3-2) A. G. T. is het eerst ingespeeld doch veie goede aanvallen werden door buitenspel on derbroken. De H.T.M.-aanvallen zijn ook niet bijzonder gevaarlijk. Na ongeveer een half uur heeft A.G.T succes (10). Slechts weinige minuten later maakt H T. M. gelijk (1—1). Niet ontmoedigd trapt A. G. T. weder af; haar voorhoede speelt thans een vlug open spel. dat al spoedig succes oplevert (2—1). H.TM. is een weinig ontmoedigd; er ont» staat een inzinking, waarvan A.G.T. weet te profiteeren, door nog voor rust den stand op 31 te brengen. Beide ploegen pakken (terstond na rust flink aan. H.T.M. krijgt gelegenheid om den achterstand te verkleinen, doch de A.G.T.- doelman stopt den strafschop keurig en werkt het leder weg. Toch ziet de H.TM. - voor* hoede nog kans om korten tijd hierna den stand op 32 te brengen. In dezen stand komt geen verandering meer. 4 D: Victrix n—O.G. m uitgesteld. R.K-V.Z. II—Concordia m 0—3 door R-K. V.Z. gestaakt. JUNIORES. A- Concordia TTTaAlliance F/ 81 C. T.YB.B. VIII—O.G. VI 5—0 O G. V—Alliance VI 5—0 T.YJ3 B. VII—Alliance V 1—2 O-G. VI—Alliance V uitgesteld. VOOR DEN .TUNIORENBEKER. Ie ronde: O-G.Geel Wit uitgesteld. Vrienschappelijk 30 2e ronde: ConcordiaHB.C. 2—3 VRIENDSCHAPPELIJK. T-Y-BR.—Alliance 7—3 VOETBAL IN ENGELAND. Huddersfield in de bekerfinale. ARSENAL EN HULL CITY SPELEN GELIJK. Zaterdag werden in Engeland de wedstrij den voor den halven eindstrijd van den Cup gespeeld met het volgend resultaat: Huddersfield T.—Sheffield Wednesday 21 Arsenal—Hull City 2—2 Dat beteekent dus dat de kampioenen van het vorig jaar zijn uitgeschakeld en het-be teekent ook dat. de als kampioenen voor dit jaar gedoodverfde club cr volgens de tradi tie weer niet in geslaagd is beker en kam pioenschap beide te winnen. Dat schijnt toch te veel te zijn voor écn mensch, of. als u wilt, zelfs voor elf menschen. Het is een even keurige als verrassende prestatie ran Huddersfield, vooral als men in aanmerking neemt, dat de Wednesday het eerste doel punt scoorde, wat in bekervoetbal altijd meer dan goud waard is. Huil City weerde zich met den moed der wanhoop tegen Arsenal en slaagde er zoowaar in een gelijk spel te forceeren, ja, deze mid delmatige tweede klasser stond zelfs met rus-t 2—0 voor. Ze moeten het nu nog een tweede maal uitvechten, wie op den laatsten Zaterdag in April tegenover Huddersfield in het strijdperk te Wembley zal komen. Voor de competitie werden nog de vol gende wedstrijden gespeeld:. West- Ham U.—Leeds United 0 Blackburn R.Portsmouth 10 Leicester C.Sunderland i2 BirminghamBolton W. 31 Sheffield U.Derbv County 20 LiverpoolAston Villa 20 Grimsby T.Burnley 40 Newcastle U.Manchester City 22 De stand is in de hoogste divisie nu als volgt geworden: Sheffield W. 30 18 6 6 78—39 42 Derby C. 34 18 6 10 69—60 42 Manchester C. 34 17 7 10 78—62 4t Blackburn R. 35 16 6 13 89—81 38 Liverpool 34 15 7 12 58—61 37 Aston Villa 33 16 4 13 71—68 36 Leicester C. 35 15 6 14 69—72 36 Leeds United 33 16 3 14 62—50 35 West Ham U. 35 15 5 15 73—67 35 Huddersfield T. 32 14 5 13 50—57 33 Bolton W. 35 13 7 15 63—60 33 Sheffield U. 35 14 5 16 77—75 33 Portsmouth 34 12 8 14 58—55 32 Birmingham 32 12 7 13 50 47 31 Sunderland 32 11 7 14 5364 31 Middlesbrough 33 14 3 16 69—69 31 Manchester U. 34 13 5 16 55—68 31 Arsenal 32 12 6 14 53—48 30 Burnley 35 11 8 16 63—84 30 Newcastle U 32 12 3 17 61—80 27 Grimsby T. 33 10 6 17 60—77 26 Everton 34 8 10 16 57—72 26 Schoolvoetbal. Zooals aan de schoolkinderen reeds is medegedeeld hebben Burgemeester en Wet houders weer verlof gegeven tot de z-g. school voetbalwedstrijden. De jongens die daaraan deelnemen moeten minstens 12 jaar zijn. De wedstrijden zullen namens den Haarlemschen Voetbalbond in de Paasch- vacantie plaats hebben. In hoofdzaak zullen daarbij dezelfde regels gelden als het vorig jaar. Wederom is aan de gedelegeerden bij de onderwijzersvereenigingen en bij het Schooltoezicht gevraagd om den moreelen steun. En zoo zien we bij de commissie van aanbeveling bijna dezelfde personen als in 1929, oa. de heeren K. Brants, Hoofd-Inspec- teur L.O., G. M. Weustink, Inspecteur L.O Dr. A. de Vletter, Rector Kennemer Lyceum, K. Roosjen, Hoofd der Vondelschool enz. In de Commissie van Voorbereiding heb ben zitting Dr- C. Spoelder, Rector van het Gymnasium, A. L. Warnier, Inspecteur voor de Lichamelijk# Opvoeding, J. Admiraal, gymnastiekleeraar, P. Dankelman. voorzitter van den Voetbalbond en W. P. J. Ente, be stuurslid. Waayer weer naar Nederland. Naar wij vernemen vertrekt de bekende oud-Z-A.C.-speler A. Waayer, die gedurende de laatste anderhalf jaar in Nederlandsch- Indië vertoeft, op 8 Juni as. van Medan naar Nederland, om zich blijvend in Amster dam te vestigen. Waayer zal weer uitkomen voor zijn oude vereeniging Z. A. C. te Zwolle. H. S. C. „Excelsior". Zondag had de uitgestelde vierde en laat ste wedstrijd plaats voor de Wintercompeti tie. n-1- 60 K.M Zooals het gewoonlijk gaat met een competitie, was voor dezen laatsten wedstrijd de deelneming niet groot, omdat de meeste renners kansloos waren, wat wel blijkt uit den puntenstand. Door een onbeduidende valpartij geraakte de fiets van C. de Nijs defect; hij moest een vreemde fiets gebruiken wat hem geen voor deel bracht. Deze laatste wedstrijd werd in een span nende eindspurt door Th. v. d. Putten ge wonnen, vóór C. de Nijs. R- v. Putten, die een achterstand had reed moedig den wedstrijd uit. Sybrandi gaf op. R. v. d. Putten werd 3de. De totaal stand is als volgt: Th v. d. Put ten wint den fraaien competitie-beker met 22 punten; 2de pr. C. de Nijs 18 p. 3de Sv- brandi; 4. R. v. d. Putten 9 p. 5de H. de Nijs 6 p. 6de W. v. Dok 4 p. Deze goed geslaagde competitie stond on der de zeer goede leiding van den heer D. v. Dok. Voor as. Dinsdag is een vergadering uitge schreven. De Int. Zwemwedstrijden te Brugge. MET. BRAUN BREEKT EET WERELD RECORD 500 METER VRIJE SLAG. Zaterdag en Zondag hadden te Brugge ter gelegenheid van de opening van het nieuwe zwembad internationale zw Jnwedstrij den plaats. De uitslagen lulden als volgt: Zater dag: 3 x 50 Meter estafette: (Dames). 1. Nederland (mej. Van Grendel, Braun en Oversloot) in 1 min. 55 sec. 2. Les Mouettes f Parijs) (mej. Salgado, Jeanne en Blondeau). 3. Enfants de Tourcoing (gedisqualificeerd). 100 Meter rugzwemmen dames: 1. Mej. Braun 1 min. 21 2 5 sec. Mej. Over» sloot 1 min. 22 1/5 sec. 3. Mej. Grendel 1 min. 24 sec, 100 Meter sehoolslag heeren: 1. De Combe (Antwerpen) 1 min. 201/5 sec. 2. Schoubel (Parijs) 1 min. 23 2/5 sec. 3. Verrijken (Drussel) 1 min. 25 1/5 sec. De uitslagen van Zondag zijn de volgen» de: 500 Meter vrije slag voor dames: 1 Mario Braun in 7 minuten 18 seconden (nieuw wereldrecord). Het oude record stond op naam van Martha Norelius Ver. Staten) met 7 minuten 19 3 5 sec 2. Salgado 7 min. 40 1/5 sec. (nieuw Fransch record). 3. Mej. Oversloot 7. min. 42 sec. 100 Meter borstzwemmen dames: 1. Mevr. Lamotte (Ö.S.C.) 1 min. 26 1/5. 2. Ivonr.e Jeanne (Parijs) 1 min. 281/2 sec. 3. mej. Cussens (Antwerpen) 1 min. 39 sec. 200 Meter vrije slag heeren: 1. Barani (Hongarije) 2 min. 16 sec. (nieuw Europeesch record. Oud record 2 min. 16 3 5 sec.) 2. Gulini (Bmgsche Zwemclub) 2 min. 35 3/5 sec. 3. Lesur (Parijs) 2 min. 35 4/5 sec. 3 x 50 meter wisselslag heeren: 1. Genth Swimming Club 1 min. 39 4/5 sec. (nieuw Belgisch record) 2. Antwerpsche Zwemclub. 3 Brugge. 100 Meter vrije slag, dames: 1. mej. Grendel 1 min. 17 sec. 2. mej. Blondau 'Parijs) 1 min. 23 3 5 sec. Het zwemfeest werd besloten met een watorpolowedstrij d tusschen Cerclc de Nautique (Brussel) tegen Parijs met als uitslag 43. Madison Square Garden. De Londenaars, die belang stellen in de vele vertakkingen van de beroepssport hopen thans, en blijkbaar niet zonder reden, dat hun stad binnen afzlenbaren tijd verrijkt zal worden met de stichting van een sport» paleis in den geest van Madison Square Garden te New York. En dit lijkt ons een goede gelegenheid om eens iets ovex de New Yorksche instelling te schrijven. Sinds jaar en dag worden In Madison Square Garden alle belangrijkste „overdekte" spcitgebeur, tenissen van New York ten tooneele ge» bracht. Bokswedstrijden, ijshockey i prof es slonals)athletiek (ook wel „amateurs" in het Nurmi-geare) zwemmen, zesdaagsche wieler wedstrijden, sporttentoonstellingen en buiten de sport (maar niet zoo ver buiten de be roepssport) circussen, alles kan er plaats vm den voor zijn vertooningen. En zoo buiten gewoon succesvol was de exploitatie van de „Garden" dat er vijf jaar geleden werd overgegaan tot de stichting van een ge- heel nieuw gebouw voor de kleinigheid van 12 millioen gulden. Vijfenzeventig mlllionalrs niet minder, namen gezamenlijk het groot, ste deel der aanceelen en zij hebben er geen berouw van gehad want onder de beproefde, zij het eenigszins fantas ische leiding van den aartspromotor Tex Rickard werden er winsten gemaakt, die een ruim dividend mogelijk maakten. Toen Tex Rickard stierf werd hij opgevolgd door Carey, een der grootste aannemers van bouwwerken in de Vereenigde Staten en deze man overweegt nu de mogelijkheid om geheel met Ameri- kaansch kapitaal in het centrum van Lon den een dergelijk paleis te stichten. Om nog een kleinen indruk te geven van de som men die te New York met de beroepssport gemoeid zijn, zij opgemerkt dat de huur van Madison Square Garden voor één enkelen avond f 18000 bedraagt en er is zelden een avond dat de deuren gesloten blijven. Op de eigen ondernemingen worden in den regel ook schatten verdiend. Een der belangrijk ste uitzonderingen hierop was. twee jaar ge leden het boksgevecht tusschen Tunney en Heeney. Dit leverde een verlies van 720.000 gulden, maar niettemin betaalde Madison Square Garden aan het eind van het jaar zijn dividend, alsof er niet gebeurd was. Zwemrecords. Wij hebben er in deze rubriek reeds her. haaldelljk op gewezen, dat de Amerikaan sche supprematie op zwemgebled door Europa leelijk bedreigd wordt en dat de Amerikanen ln 1932 te Les Angeles wel op hun lauweren mogen passen. Men ziet in Amerika ook wel het gevaar, dat de leer lingen de leermeesters baas worden, maar onder de jonge mannen schijnt men nog geen nieuwe sterren te kunnen ontdekken. Met de meiskes gaat het beter en wij ver nemen, dat de jonge zwemster Helen Ma. dison (deze naam schijnt ons vandaag te beheerschen), die een paar weken geleden het 200 Meter vrije slag record verbeterde, nu het nog belangrijker record over 100 Meter ook omlaag heeft gebracht. Dit record stond op naam van haar landgenoote Ethel Lackie me. den fraaien tijd van 1 min. 9.4 sec. maar Helen Madison legde dezer dagen den afstand af in 1 min. 8 sec. Een zeer bijzondere prestatie. Een tweede wereldrecord werd verbeterd door Miss Josephine Mac Kim, die wij ook op de Spelen te Amsterdam hebben zien zwemmen. Zij legde 300 yards (pl.m. 273 M.) af in 3 min. 40 seconden, waarmede het bestaande record met niet minder dan 9.4 sec. was verbeterd- Waaruit men ziet, dat de Amerikaansche meiskes althans het hun Europeesehen sport» zusjes in 1932 niet zoo gemakkelijk gewon nen zullen geven. Theorie en praktijk. In het Fransche sportblad Echo des Sports vonden wij een stukje dat grappig en teekenend genoeg is. om aan onze lezers door te geven. Het vorig jaar werd ce finale om den Franschen voetbalbeker ge streden tusschen Montpeilier en Sète. Eerst genoemde club won en de spelers v~n Sé'.e waren de eersten om de winnaars geluk te wenschen. Dit ontroerde den voorzitter van Montpeilier, die in gloedvolle bewoordingen uiting gaf aan zijn bewondering voor den tegenstander. Hij verklaarde dat de zege Montpeilier slechts één teleurstelling bracht, namelijk het feit, dat het Sète had moeten verslaan en hij voegde er aan toe, dat hij van ganscher harte hoopte dat Sète het vol» gend jaar revanche zou nemen. Het volgend jaar is intusschen verschenen en weer hebben Montpeilier en Sète elkaar ontmoet, thans reeds in de kwartfinale. Dit maal won Sète. Constateert nu Montpellie'.'s voorzitter met tranen van dankbaarheid in de oogen, dat zijn vurige wensch ln vervul» ling is gegaan. Niet precies. Hij, of althans zijn club heeft een protest ingediend tegen den uitslag, omdat Sète een ongerechtigd speler zou hebben laten meedoen. Helaas, de theorie moet vaak in de prac tijk een veer !&ten en redenaars moeten zich in feeststemming niet te ver door hun woor den laten meesleepen. Ledenvergadering Honkbalclub „Haarlem". De Honkbalclub Haarlem houdt haar jaar vergadering op Donderdagavond 27 Maart in het gebouw „De Nijverheid". Aan de orde ko men jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, benevens verkiezing van be stuursleden en vaste commissies. Ook zal we derom besproken worden cf voor scholieren een verlaagde contributie vastgesteld zal wor den. Voor de algemeene vergadering van den Ned. Honkbalbond moeten drie afgevaardig den worden gekozen. NederlandDuitschland. Het eindresultaat van dezen te Utrecht ge speelden wedstrijd is: Duitschland 5530 pun ten en Nederland 5368 punten, zoodat Duitsch land winnaar werd. Na afioop heeft, nadat de heer Wittenbol, secretaris van den Ned. Biljartbond eenlge worden had gesproken, de voorzitter van de biljartclub „Noord.Brabant", de heer T. J. Brouwer, de prijzen uitgereikt. n- Ja maar BROEKMAN kleedt U toch beter G. A. BROEKMAN KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELE F. 12225 Damredacteur: J W. van Dartelen, Raad huisstraat 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende. gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. PROBLEMATIEK. Hieronder geven wij ter oplossing eene nieuwe compositie van W. van Daalen. PROBLEEM Nr. 1535. Auteur; W. van Daalen, Haarlem. Eerste publicatie. 7WART WIT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 7 8 9 13 15 17 18 22 27 28 en 36. Wit 10 schijven op: 20 24 29 33 38 39 41 42 48 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen van dit vraagstuk worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 31 Maart a.s. bij den redacteur dezer rubriek. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Onderstaande stand is uit de partij, ge speeld op 3 Maart 1930 in boven genoemden wedstrijd, tusschen de heeren H. de Boer (IJmuiden) met Wit en J. W. van Dartelen (Heemstede) met Zwart. PARTIJ-GEDEELTE Nr. 1530. ZWART m m 15 a m et a 11 hA m m ii'3 OS ja; 9 if mmt fck*' n if p WIT Stand fn cijfers: Zwart 12 schijven op: 2 3 6 9 1114, 16 19 23 en 24. Wit 12 schijven op; 25—28 31—33 35 36 38 43 en 48. Wit's stand is zeer benard, want alle schijven zijn geconcentreerd op den linker vleugel. Natuurlijk is Zwart's spel er op be rekend op Wit's rechtervleugel een beslis sing te forceeren! De partij verliep als volgt: 33. Wit 43—42 dreigende met 33-29 en 27:7. Zwart 1218!34. Wit 43—39 Zwart 14—20; 35. Wit 25 14 Zwart 9 20: 36. Wit 42—37 Zwart 20—25 37. Wit 27—22 vrijwel de beste. Zwart 18 27 38. Wit 31 22. Zwart 28 verhindert 39—34 wegens 24—29 enz.; 39. Wit 36—31 Zwart 24—30! De aanval; 40 Wit 35:24 Zwart 19:30; 41. Wit 28:19 Zwart 13 24: 42. Wit 32—28 Zwart 30—35; 43. Wit 31—27. Om op 35—40 te spelen 39-34 28—23 en 22:2 Zwart 24—30!; 44. Wit 39—34 Zwart 30 39; 45. Wit 33 44 Zwart 25—30!; 46. Wit 37—32 Zwart 30-34: 47. Wit 44—39 Zwart 35 43; 48. Wit 38 49 Zwart 35—40! De doorbraak!49. Wit 28—23 Zwart 4045; 50. Wit 23- -29 Zwart 813: 51. Wit 19 8. Zwart 3 12: 52. Wit 32—28 Zwart 45—50; 53. Wit 50 17 Zwart 23—19 54. Wit 17—28 Zwart 19—13; 55. Wit 28—14 Zwart 49—43; 56 Wit 12—13 Zwart 13 22; 57. Wit 11—17 Zwart 22 11: 58. Wit 6 17. Wit geeft op! OPLOSSINGEN. De auteursoplossingen van de problemen Nos. 1529 en 1531 zijn- Nr. 1529 P. W. Kliphuis Jr. Dit vraagstuk ontleenden wij aan „Het Damspel". Aangezien echter de stand in bedoeld tijdschrift niet juist werd opgeno-- men, nemen wij dit probleem hiermede terug. Nr. 1531. A. A. Polman. Op Zwart 24—30 wint Wit als volgt' Wit: 39-33 40—35. 35 31 en op Zwart 4842 volgt Wit 49 47 er. op Zwart 4837 volgt Wit 31 42 Zwart 43—48, Wit 42—37 en 26 37 en wint. Zwart: 8teeds gedwongen Een zeer origineel motief. Probleem Nr. 1531 werd correct opgelost door: W. van Daalen. J. van Steenwljk, J. v. d. Vlugt, W. J. A. Matla, F. A. Berkemeier, P. Mollema, Jac. Fr. van Garderen, P. G. van Engelen, J. van Looij, H. G. Teunlsse. J. P. van Eijk. A. de Jong, J. Poppen, H. Greeuw, R. Hartgerink, J. Wielenga. J. v. d. Giessen, G. A. Ottollni Jr., W. v. d. Eijnde en J. C. van Waard, allen te Haarlem; F, H. Kluen en M. Lleffering. beiden te Heemstede: J. B. Sluiter Jr. te Aerrienhout; B. Dukei en H. de Boer, beiden te IJmuiden; G. L. Gortmans te Amsterdam: W. J. v. d. Voort te Nieuw- Vennep; P. Kleute Jr. te 'B-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11