HOCKEY. KORFBAL® NEDERLAND B—WEST-DUITSCHLAND (0-4) DAMES'HOCKEY. NEDERLAND-WEST-DUITSCHLAND (30) Ned. Hockey.» en Bandy^Bond. KEGELEN. Schaken en Dammen. WATERSPORT. FEESTAVONDEN VAN SPORTVEREENIGINGQ Ned. Korfbalbond ITaarl, Korfbalbond. Een middelmatige wedstrijd en een verdiende overwinning voor de Duitschers. (Van onzen medewerker). Vroolijk wapperden de vlaggen ln den frts- schen wind. Een heerlijk lentezonnetje be scheen het fraaie groene Houtrustveid, om zoomd door honderden toeschouwers. Onder de aanwezigen zijn oa burgemeester Patijn en de Duitsche gezant, die de Duit schers aan zich liet voorstellen. Ook onze Hollandsche filmactricë Lien Deyers wordt aan het Duitsche en Holland sche team voorgesteld. Te 3.25 uur laat scheidsrechter Schiff tos sen. Maier verliest.. Pont verkiest eerst met de zon in den rug te spelen. Dan stellen de elftallen zich onder de lei ding van de heeren Schiff 'Holland) en Dettmer-Wette (Duitschland) aldus op: Holland B: Brtisse Pont, Toussaint, C. v. d. Hagen, Lccgslra, Ei'.ers, v. d. Wall Bake, De Geer, Van Voorst van Beest, Buys, v. d. Haar. West-Duitschland Hammerschmidt, Daas, Maier, Slevers, Bat- tenstein, Schwarz, Schafer, Kir berg, Bunge, Harrenberg, Malzkorn. Na de bully ondernemen de Duitschers den eersten aanval; ook na tien minuten is het nog niet mogelijk eenlgen indruk van het spel op te doen. Wel blijkt alras, dat onze voorhoede heel zwakjes is en Duitschland meester van het terrein zal blijven; ook aan de andere zijde zijn de Duitschers weliswaar sterker, doch onze verdediging speelt ook zóó solide, dat ook Brusse weinig moeilijks te verwerken krijgt. Het blijft een tijd lang een spel met Duitschland in de meerderheid, dat weinig fraais biedt on waarin mooie voorzetten af wisselen met slecht plaatsen en missen. Maakt het Duitsche team den indruk, moer stick-techniek te bezitten en is het stoppen en aangeven van den bal meestal beter, een overweldigenden indruk maakt het team toch niet. Het Hollandsche aanvalsquintet tracht ge mis aan verband te compenseeren door en thousiasme. maar toch weet de Duitsche ver dediging meester van het terrein te blijven. Tot een behoorlijk schot komt het dan ook niet. Gemoedelijk is de strijd zeker, want wanneer Ellers zijn schoen verliest wordt even gestopt. In een periode, waarin misschien van eenig veld-overwicht van de rood hemd en sprake is, komt na bijna een half uur spelen een doelpunt juist voor Duitschland en wel na een scrimmage. Daas is de maker van de zen goal. (01). Een nieuwe scrimmage voor ons doel be slist de scheidsrechter met een strafbully tusschen Brusse en Slevers. Laatstgenoemde komt zegevierend uit dit kruisen der sticks te voorschijn en het is 0—2. Even leeft Holland op en dan komt. de rust. Na de thee spelen de gasten met tien man, daar Schafer uitgevallen is en later door Kuchs vervangen wordt. Ook nu blijkt, dat Duitschland ook geen overweldigenden indruk maakt, want de achterhoede (uitgezonderd de keeper) mist of treuzelt nog wel eens. Dat de Hollanders daarvan niet weten te proflteeren, bewijst de zwakheid van ons aanvalsquintet. Onze verdediging staat zeer goed te spe len, maar er zijn zwakke oogenblikken en die worden noodlottig, want een algemeen missen stelt Daas in staat, om den stand op 0—3 te brengen. Nadat een scrimmage voor het doel der gas ten. door den keeper is opgelost, ontstaat voor ons doel een straf corner; Harrenberg schiet den bal achter Brusse. <04). Hoewel Holland nu technisch heel zwak wordt (er wordt slordig aangegeven en on ophoudelijk gemist", blijPt het enthousiasme tóch in de ploeg; luide aangemoedigd door het Haagsche publiek wordt er getracht de eer te redden, maar het blijft bij pogingen en de stand blijft ongewijzigd. Einde 04. Hoe er gespeeld is. De wedstrijd ln zijn geheel, was matig; noch bij de Duitschers. noch bij ons waren er uitblinkers. Duitschland beheerschte meer het spel, dan Holland. Het stoppen, het doodleggen van den bal het openhouden van het spel was bij onze naburen beslist beter en de zege ls dan ook volkomen verdiend en niet geflatteerd. Toch maakte ook Duitsch land geen blonderen indruk Ook hier wer den gemakkelijke en moeilijke ballen gemist. Ook hier was het verband tusschen de linies wel eens zoek; probeerde men door solosnel iets te bereiken, maar de totale indruk was beter dan die van Holland. We zagen ten minste soms goed onen spel, fraai stoppen en voeden van de half linie. Aan het Hollandsche team eerst een pluim voor het enthousiasme. Maar daarmee is al het goed gezegd. Keeper Brusse was heel zwak. In de verdediging was Pont de beste; hij was met zijn Hollandsche spel. (slaan met één hand) toch nog de beste Ook Tous saint deed veel goeds. Doch juist die zwakke oogenblikken waren noodlottig. In de halflinie was Eilers een nooit opge vend en berekend speler. Leegstra steunde de voorhoede soms goed. maar dikwijls heele- maal niet; soms verdedigde hij, als hij aan vallen moest. C. v d. Hagen was technisch de beste; hij heeft Hammerscjimidt goed be waakt. De voorhoede was zwak. Het binnen trio hield het spel te kort en had geen succes; v. d. Wall Bake was snel en zette soms goed voor; v. d. Haar heeft een goed schot, hij is snel, maar kan niet met den omgekeerden stick voorzetten. Verband was er weinig in de ploeg. Het was een wedstrijd, die een teleurstelling voor ons reserve materiaal opleverde. ARNHEM. 23 Maart. Eenlgc honderden belangstellenden zijn hedenmiddag op Kla renbeek getuige geweest van een fraalen er lnteressanten Internationalen kamp tusschen het Nederlandsche Hockey Damos-ElLal en de vertegenwoordigsters van West-Duitsch land, die met 3—0 werden verslagen. Het Nederlandsch Elftal, dat prachtig speel de en een goed sluitend geheel vormde, heeft deze sprekende overwinning wel verdiend. Over vljwel alle linies toonde het hechte Nederlandsche damesteam zich steeds de meerdere over het West-Duitsche elftal, da', van het begin tot het einde hard heeft ge werkt om de eer nog te redden. Maar ooi zelfs de kans om één doelpunt te maken werd den Dultschen dames ontnomen door de schitterende verdediging van Nederland De Duitsche dames konden, ho' knap haar aanvallen soms ook werden opgezet, niet door de solide Nederlandsche verdediging ko men. Men diene hierbij op te merken dat het Duitsche aanvals-quin'.et, waarvan de linker vleugel het beste speelde ln den beginne wei nig steun ondervond. De half-linie bleef dikwijls ver ten ach ter en zorgde niet voor den noodzakeiy- ken ruggesteun der voorhoede. Vóór de wedstrijd een aanvang nam. bood mej. E. Josselln de Jong. de presidente var den Ned. Dames Hockey Bond, de aanvoerster van het West Duitsche elftal een fraai bou quet gele tulpen aan. Hierna stelden de elf tallen zich als volgt op; Nederland: Molhuysen (B-eda), De Josselin de Jong (Rood Wit) Rollin Cou- querque (H.O.C.) Bouman (Almelo), Oostrijck iH.O.C.) Hoes (Hilversum) Pollano (H. O. C.> .Leeuwenberg <H'sum), Can- ters (Arnhem), Bauduin (Zutfen). Hofland (Hilversum) West-Duitschland. Muller (R.W.C.), Schobl (R.W.C.), Lessenich (S.C-M.G.L.B.), Vieth (Pteus), Wempf (Duis burg) Picdboeuf (DusseldorfRichter (Rot Weiss). Kaesbach «Rot Welv) Grabenseo (Dusseldö-fer H. Klubri Jecke' (Kolner Sportclub 1899) Muck (Rot Weiss, Keulen), De Duitsche dames schenen aanvankelijk haar heil te willen zoeken in een snel tempo, doch dank zij de stoere verdediging van Ne derland, brachten zij het niet verder dar to* Hor, si<x«rinkel. Nederland zette er eveneens een snel tempo in: het werd een fraaie en aam ekkolljkc strijd, waarin de Nederlandsche dames spoe dig in de meerderheid waren en het. over wicht na ongeveer een kwartier door mej Hofland ln het eerste doelpunt tot uitdruk king brachten (1—0). De wedstrijd hield na dit eerste doelpunt hetzelfde karakter. Met onverminderde geestdrift stormde dc Duitsche voorhoede ten aanval, doch zonder succes. De West-Duitsche achterhoede was vee' zwakker en vooral frl. Grabensee miste nogal eens. Zij was oorzaak dat mej. Canters nog voor -u«t he* tweede do^ount kon maken. Mej. Pollano plaatste nl. den bal eens scherp voor. De links back der Duitsche da mes miste en mej. Canters had hierna weinig moeite om de score tot 20 op te voeren. Na de rust begonnen de Duitsche dames weer met bewonderenswaardige geestdrift te spelen, doch tot doelpunten kwam het niet Een kwartier na de hervatting gelukte het mej. Canters bij een scrimmage voor hef Duitsche doel den stand op 3n te brengen en daarmede de overwinning te bezegelen. B. D. H. C.—T. O. G. O. (4—0) Bloemendaal komt met het volgende elftal uit in haar laatsfen competitiewedstrijd te gen T.O.G.O. uit Den Haag: A. van E^k. D. Roos, I. Schnerr, K van Pan*>uvs. T. Roos. N. Drijver. J. Nilant, L. Warmelink, N Roos. I. Reinders, W. van der Tak. In het begin wegen de partijen vrijwel te gen elkaar on. De voorhoeden nemen om beurten den bal m^e, maar aan weerskanten worden de aanvallen te slordig afgewerkt om succes te hebben. Dan komt B DE C. opzet ten en dringt T.O G O. terug. De gasten we ten nog geruimen tijd stand te houden, al is het ten koste van een regen van strafcor- ners. waarvan mej. N. Roos. door een flinke oefening, er tenslotte één. kort vóór rust, in een goal weet om te zetten. (10). Na halftime is B.D.HC. overwegend ster ker. Ook nu zoekt T.O G.O. haar heil in strafcorners. Het is echter weer uitstel van executie: want mej. N. Poos weet ten twee den ma'e hiervan te nrofiteeren. 20>. Snoedig hieron wordt- (driemaal is scheeps recht) wederom een strafcorner benut, nu door mei. D. Roos (30). Als mei. L. WarmeMnk dan noe den 4d<m goal rmakt tilt een voorzet van mej. J Ni- 'ant. blijkt B.D.H.C. hiermede volkomen te vreden. Verdere povineen om de score te verhoo- "en worden yestaakt. zoodat het e'nde van dezen wedstrijd, die op prettige wijze door J. van der Stadt en L. de Kadt geleid werd, met een 40 overwinning komt voor Bloe mendaal. ZooaLs gezegd heeft B D H.C. I hiermee het hockevseizoen 19291930 besloten. Zij soeel- de acht wedstrijden, waarvan vijf gewon nen, één gelijk en twee verloren werden, waar door zij 11 punten behaalde. Zij eindigt hkn- door op de vierde plaats, achter H.O.C. met 15 punten en Rood Wit en Amsterdam met eveneens 11 punten, doch met een beter doelgemiddelde. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. BloemendaalM. H. C. (31) Te kwart over tweeën stellen de elftallen zich als volgt op: Bloemendaal: Berkhout (doel). Schade v. Westrum en Donk (achter). Miilier v. Czer- nicky, Mr. Geyl, v Steenwijk (midden), J. Gunning. P. Gunning, v. d. Staat, v. d. Lin den. Drijver (voor). M.ILC-: Jhr. Elias (doel), Fraser, Rhodlus (achter). Rhodius, D. Brand. Dinger (mid den), Hooft, v. Kempen, N.N., Visser 't Hooft, Mulder, (voor). Na de bully pakken de Musschen flink aan en ondernemen dadelijk eenige goed opgezet te aanvallen maar de Bloemendaal-achter- hoede weet telkens oplucht ng te brengen; den brengt de oranje voorhoede eenige be zoeken aan keeper Elias. Vooral de rechter wang der Oranje-menschen brengt door haar samenspel de Musschen-achterhoede tot wanhoop, maar de andere voorhoedespelers weten van de hun geboden kansen nog geen gebruik te maken. Als er een bal eens iets te ver doorgespeeld wordt, rent Drijver er achter aan; keeper Ellas slaat over den bai heen en Drijver smaakt het genoegen zijn club de leiding te geven (1—0). De Musschen vallen nu nog fanatieker aan; de Bloemendaal-achterhoede moet alle zei len bijzetten om scoren te voorkomen. M H C. is sterk in de meerderheid, maar haar kort spel heeft geen succes bij de Bloemendaal- backs. Rust gaat in met 10 voor de Oranje hemden. Na de rust. onderneemt MHC. weer de eerste aanvallen; ze zijn dan ook weer spoc- die in de meerderheid. De Bloemendael-aan- vailen zijn echter door hun snelheid heel ge vaarlijk. Eindelijk slaagt Van Kempen er in om ge lijk te maken (11). De Musschen blijven in de meerderheid, doch een snelle uitval, geleld door den rech tervleugel, wordt M.H-C. noodlottig; als J. Gunning keurig voorzet, schiet v. d. Stadt onhoudbaar in. De MH.C.'ers zetten er alles op om gelijk te maken, maar de Bloemendaal-verdediging weet van geen wijken; Van der Linden slaagt er in om den voorsprong met een goed schot te vergrooten (31). MH.C. is nu een geslagen elftal. Spoedig hierop wordt het einde aangekondigd, zoodat Bloemendaal voor één jaar beslag heeft ge legd op den Kennemerlandbeker en op het kampioenschap van Haarlem. Haarlemsche Kegelbond. Bovengenoemde bond houdt zijn algemee- ne jaarvergadering op Vrijdagavond 4 April in het gebouw aan de Tempeliersstraat. De agenda bevat oa. de volgende punten: Jaarverslag van den secretaris. Rekening en verantwoording van den penningmeester. Wijziging art. 4 (Huish. Reglement). Verkie zing van een voorzitter (vacature), van een 2den voorzitter, lsten secretaris (vacature) wegens bedanken van den heer Joh. Jung, 2den penningmeester, wegens periodieke af treding (herkiesbaar) zijnde de heeren Jac- v. Maris; J. C. de Paus en van een commis saris (vacature) wegens bedanken van den heer G. Lembeck. Benoeming van een wed- strijdcommlssle, een technische commissie en een feestcommissie. Benoeming afgevaardig de voor de a.s. jaarvergadering van den Ned. Kegelbond op 11 Mei te Rotterdam. Behan deling agenda jaarvergadering N.K.B. Op den feestavond van 1 April zal de prijs uitreiking van de wedstrijden om het club- kampioenschap H-K-B. plaats hebben. Een vergelijking. Een bekend Engelsch geneeskundige. Dr. E. Glbbard te Londen, heeft zoowel van het dam- als het schaakspel een diepgaande studie gemaakt. Het resultaat van dit onderzoek wordt in een zeer interessant artikel in het Engelsche tijdschrift „Draughts Review" weergegeven. Dr. Glbbard, die zelf een erkend sterk dam speler is en tevens een bekwaam schaak speler. komt tot de slotsom dat beide spelen aan de ernstige beoefenaars de volgende eischen stellen: 1. Concentratie-vermogen, geduld en vol harding. 2. Opbouwende verbeeldingskracht inclu sief voorstellingsvermogen. 3. Strijdlust. 4. Wiskundige stiptheid. 5. Voortbrengende verbeeldingskracht in clusief sterk ontwikkeld geheugen. 6. Uiterste omzichtigheid en zelfvertrou wen. In schaken kan Dr. G'bbard de aanwezig heid van een speculatief element niet ont kennen; bij het damspel echter worden de wetten van stiptheid en omzichtigheid nim mer ten behoeve van speculaties overtreden. Tenslotte verklaarde hij nog. dat beide spelen een scherpe activiteit der hersenen ontwikkelen, welke laatste factor in den strijd om het bestaan van onschatbare waarde is. Rondvaart door Nederland. Aangemoedigd door het- groote succes, be reikt. met de Rondvaart door Nederland in 1929, besloten de besturen van den NederL Roelbond. den Amsterdamschen Roeibond. de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Wa- tersportvereeniglngen, den A N W B. Toeris tenbond voor Nederland, den Noord-Ned. Watersportbond en den Westelijken Roeibond om de watertoeristen in de gelegenheid te stellen, ook in 1930 een rondvaart door Ne derland te ondernemen. Evenals in 1929 zal die worden verdeeld in meer Gewestelijke tochten, waarvan de rou tes nader zullen worden bekend gemaakt. De Rondvaart wordt opengesteld voor roeiers, zeilers, kano- en motorbootvaarders, waardoor op de meest uitgebreide wijze de belangen van alle watersportbeoefenaars worden behartigd. De deelneming wordt opengesteld voor ieder, dus ook voor hen, die niet aangesloten zijn bij vereenlgingen of bonden. Öp deze wijze wordt de watersport- propaganda in den ruimsten zin gediend. Het secretariaat zal gevestigd zijn aan het Centraal Bureau voor Watersport, der K. V. N. W. V. SLxhaven over het IJ. te Amsterdam (Noord). Bal-masqué van „De Delft". Het bestuur van de Zwemvereeniging „De Delft", rekening houdend met het resultaat van vorige feesten en het groeiend aantal '.eden, heeft het aangedurfd om hel jaar- lfjksch gemaskerd bai ditmaal in de g:oote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw te •geven. Het is een ontbetwistbaar succes geworden. Een zeer groot aanial gemaskerden. door twee eikaar aiwlsselende orkesten voortdu rend tot den dans genood, heeft op ondubbel zinnige wijze uiting gegeven aan levenslusï en pret. Onder aanvoering van een melancholisch uitziend personage in eigenaardig linnen costuum, een actieven en overmoeibaren blauwen clown, een onbetaalbaar stel geruite grappenmakers, was er den ganschen nacht dc sfeer van dwaas en leutig gedoe die ver- klcede en vermomde menschen met zich me de brengen. Aan de costumes was door de meesten zeer veel zorg besteed. Er waren vele aardige en origineele vondsten. De Jury stond, zooals de gebruikelijke term luidt, voor een moeuijke taak en moest in eenige gevallen door loting laten beslissen. Vooral de groepen waren op uitstekende wijze verzo.gd en tenslotte heeft de Ha- waian-groep den eerepalm weggedragen, hoe wel de propagandistische Delftgroep en het stelletje kinderen van drie-hoog-achter die met hun „Moedèr" op ongeëvenaarde wijze hun dagje aan het st and demonstreeruen, vele punten moeten hebben behaald. In de afdeellng „Paren" verwierf een pracht van een beer, die het nogal eens op de dames voorzien had, met zijn begeleidster den eer sten prtls. Twee flink uit de kluiten gewassen en zeer lieftallige Fransche kameniers, in schilder achtige costumes, legden op den tweeden prijs beslag. De clown, genaamd de blauwe, kreeg welverdiend in de heeren-afdeeüng de mees te punten. Een schoone Spaansche, zwartoogig en ele gant, was de uitverkorene in de groep dames. Nadat de jury, bestaande uit de heeren van Eden, Josslaud en Bouwmeester, gereed was gekomen met haar beslissingen, werden bij monde van haren voorzitter de uitslagen be kend gemaakt en de vele mooie prijzen uitge reikt. Toen het uur van eindigen sloeg, was de feestvreugde nog groot; noode gingen de feestgangers heen. Nog zij vermeld dat twee bloemenverkoop- sters van de goede stemming der aanwezigen een goed gebruik maakten, ten bate van de T. B. C.-bestrijdlng en die eenige honderden bloemetjes wisten te verkoopen. De prijzen werden als volgt toegekend: Aid. groepen: le prijs, gr. fruitmand, Ha waiian groep, 2e prijs, gr. fruitmand „Ds Delft"-groep, 3e prijs, mandje wijn, moeder met kinderen, 4e prijs, mandje wijn, Revue- glrls met vergulde hooge hoeden. Afd. Paren: le prijs, schemerlamp, beei met geleidster, 2e prijs, 2 borden, Fransche kameniers, 3e pr. spiegel. Pierrot en Pierrette ,4e prijs, 2 vazen, Chineesch paar, 5e prijs servies, Broadway Melody Girls, 6e prijs Edammer kaas, Flik en Flak. Afd. Heeren: le prijs, actetasch, blauwe clown, 2e prijs, aschbak, Zwaluwlucifer heer, 3e prijs, aschbak, „All Johnson", 4e prijs, wandbord, clown met FratelLini-masker. Afd. Dames: le prijs, kussen, Spaansche dame, 2e prijs, drijfschaal, veldbloemen-dame 3e prijs, theepot, Haremdame, 4e prijs, doos zeep, Turksche dame, 5e prijs, gebakschaal, Blauwe Harem-dame, 6e prijs, doos zeep etc., T. B. C. Bloemenverkoopster. 7e prijs, foto album, Moderne Heks, 8e prijs, koekdoos vrouwelijke Attachés, 9e prijs, vaasje, vrou welijke trommelslagers, 10e prijs, vaasje, si- garenband j esdame. Cabaret-avond van H. V. G. B. Dinsdagavond vereenigen de H.V.G.B'ers zich in „Cabaret Moderne", waar een met zorg gekozen programma, uit te voe-en door eenige bekende artisten, den H.V.G B.-leden en hun introducés een genotvollen avond be looft. Jaarfeest H. S. V. „De Kampioen De Haarlemsche Sportvereeniging ,.D< Kampioenvierde Zaterdagavond in Inq Gemeentelijk Concertgebouw haar jaarfeest, dat in alle opzichten geslaagd mag heetea Zooals de voorzitter der vereeniging. d« heer N. B. Slegt, in zijn openingswoord mede. deelde, moest deze avond beschou*«vd worde: als een voorproefje van het 25-jarig bestaaa dat binnenkort gevierd zal worden. Niettemin is dit „voorproefje" een groot succes geworden èn voor het bestuur én voci den samensteller van het programma, den impressario Jac. Smits. Eduard Kapper, de bekende Amsterdam» sche humorist, trad een-ge malen met zijn vroolijke liedjes en moppen op en fungeerde tevens als inleider der overige artisten. Hier. van moeten we allereerst noemen Pauline Hervé, de vermaarde Hollandsche soubrette, die met haar bliksem-rèvueschets een knap staaltje voordrachtkunst leverde. Bovendien oogstte zij veel bijval met haar populaire liedjes, vooral met die, waarbij het pubiielt verzocht werd mee te zingen. Lageretti bracht de toeschouwers in ex» tase met zijn equilibristische prestaties, ter» wijl Mr. Brandon, accordeon virtuoos, o.a. op verdienstelijke wijze het kerkkoor uit ce opera „Troubadour" ten gehoore bracht. Al dezen artisten viel een hartelijk en welverdiend applaus ten deel. Ook Willem Boeree's Jazz Trio komt een woord van hulde toe voor de uitnemende verzorging van riet muzikale gedeelte van het programma. Als bijzondere attractie werd nog een loterij gehouden, waaraan verschillende prijzen verbonden waren. Na het cabaret-programma vond tot be sluit van dezen feestelijken avond een piaats, dat tot 3 uur 's nachts voortduurde. Feestavond van I. V. O. Zaterdagavond herdacht bovengenoemde vereeniging haar 15jarig bestaan met een intiemen cabaretavond in café Brinkmaan. Nadat de voorzitter der feestcommissie ge- opend had met een woord van welkom aan de aanwezigen, was eerst het woord aan den conférencier, den heer Gude, die zeer vee! succes oogstte. The Far East Hawaiïans betraden toen het tooneel; dit gezelschap, bestaande uit een dame en vier heeren, gekleed in origt neele kleederdracht, bevesigde den goeden ro?ui die er van uitging volkomen. De belichting maakte een eigenaardig effect en het applaus dat klonk na ieder nummer, was spontaan. Verder verleenden de heeren G. A. de Bock en Ger Wegman hun zeer gewaardeerde medewerking. Het was een gezellig feest; velen konden niet begrijpen dat toen de finale van het ge animeerde bal werd aangekondigd, de klok reeds 3 uui* aanwees. Indien I.V.O. nu nog behouden blijft voor de eerste klasse van den H. V. B., zei nog de voorzitter der feestcommissie, dan zou zijn hartewensch en die van velen be vredigd zijn. Feestavond van „Animo". Zaterdag gaf deze vereeniging voor de le den, donateurs en verdere genoodigden een feestavond in de bovenzaal van café Brink mann. Het bestuur had voor deze gelegenheid de humoristen Flora en Klaare geëngageerd, wat een zeer goede keuze bleek, daar zij de aanwezigen door hun uitgebreid en geva rieerd programma in de goede stemming wisten te brengen. De heer Klaare deed zich tevens als een uitstekend conférencier ken nen, terwijl de heer Flora vooral succes had met zijn levensliedjes, welke door hem met veel talent en gevoel werden voorgedragen. Ook zijn mooie begeleiding op de piano gedurende den geheelen avond trok aller aandacht. Het langdurig applaus na ieder stukje gaf dan ook wel voldoende de mee ning der aanwezigen weer. De avond werd besloten met een geanimeerd bal tot twee uur onder leiding van den heer N. J. Kru- ger. Overzicht. Hoewel Haarlem I het niet tot- een over winning kon brengen, bleek het gisteren toch, dat het niet veel zin heeft om op de laatste plaats te blijven. De kampioensploeg Spor tief wist slechts een magere 2—0 overwin ning te behalen. De Haarlemmers moeten nu nog twee wed strijden spel, nd- tegen K. Z. n uit en tegen Westerkwartier n thuis. Er is dus nog een kans om zich van de onderste plaats af te werken. Animo, dat naar D. E. D. I trok en niet naar D. D. V. II, zooals vermeld stond, werd met een 50 nederlaag naar huis gestuurd. SportiefHaarlem (20) Voor de derde maal maakten de Haarlem mers gisteren den tocht naar het Zaandam merplein om daar Sportief te oestrijden en evenals in Haarlem bleven de Amsterdam mers met 20-in de meerderheid. Al hebben zij verdiend gewonnen, Haarlem had wel een tegenpunt verdiend, terwijl een dergelijk re sultaat tegen de leiders van hun afdeeling voor de Haarlemmers een eervolle nederlaag ls. Haarlem stelt zich in de gewone opstelling op als scheidsrechter GroeneveM beginnen blaast-. Sportief is het eerste aanvallend, doch eenige kansen leveren door slecht schieten niets op. Haar aanval ls uiterst vlug. Dan komt ook Haarlem aan de beurt, doch in den aanval wil het nog niet erg vlotten. De Haan mist een vrije kans, hetgeen ook de anderen daarna nog een enkele maal doen doch daarbij blijft het. Het eerste doelpunt komt dan ook aan de andere zijde als een der Sportiefheeren van verren afstand een bal keurig door den korf weet te werpen, wat hij later nog eens herhaalt (2—0). De vakwisseling brengt Baav c.s. in den aanval. Reeds dadelijk doet hij ^en goed schot, waarbij de bal juist over gaat. De nieuwe verdediging begint tamelijk weife lend doch herstelt zich spoedig, zoodat ook hier geen doelpunten gemaakt worden. Met ongewijzigden stand breekt rust aan. Wanneer weer begonnen is speelt Haarlem merkbaar beter, dan vóór rust, al blijft het middenvak vrij zwak. waardoor de verdedi ging de handen vol heeft. Zij kwijt zich even weJ uitstekend van haar taak. hoewel het doelen der tegenpartij ook niet het sterkste punt, was. Talrijk waren de aanvallen van Sportief, doch telkens wisten de Haarlem mers te onderbreken of gingen de schoten over of naast. Baay c.s. zitten intusschen ook niet stil. Een verre bal wipt uit den korf terug, terwijl vlak daarop Van Lohuizen een klem kansje mist. De manden zijn en olijven evenwel dicht, geen der partijen weet meer te doel punten. Einde breekt dan aan met 20 voor de thuisclub. Haarlem 3—K. V. (1—2) Tegen de verwachting in heeft Haarlem van K.V. verloren. In het vt'd was Haarlem sterker, maar voor het doel had K.V. meer succes. Met wind mee is Haarlem direct in de meerderheid; verschillende aanvallen wor den opgezet, doch zonder resultaat. Het duurt dan ook geruimen tijd voor het eerste punt komt. Eerst na een half uur spelen weet Kol aan Haarlem de leiding te geven (1—0). Beide partijen vallen nu verwoed aan, doch voor rust komt er geen verandering meer in den stand. Na rust speelt. K.V met wind mee; nu gaat het spel gelijk op, beurtelings is men in den aanvaL Na tien minuten weet K. V. dan door Kuit met een yer schot gelijk te maken (11). Hard wordt er nu om het winnende punt gewerkt. De doelen zijn om beurten in ge» vaar K_ V. weet dan door Van Hamburg de leiding te nemen (12). Mot dezen stand komt het einde van dezen aangenamen wedstrijd. T. H. B.—S. V. 2 (2-0) Onder zeer goede leiding van den heer Burggraaf, werd te twee uur bevonnen Direct ontstaat er een pittive strijd met S. V. ln den aanval, maar rij weet van -e kansen niet te profiteered T. H B. konv er nu beter in; zij weet dan ook door Mej. Roose de leiding te nem?n. (1—S.V. komt nu flink opzetten, maar de verdediging van de Boys houdt zich kranig. Na rust speelt T. H. B. met den wind .nee; S. V. moet nu alle zei'en bijzet n om le doelpunten te voorkomen, maar zi.; kan niet verhinderen dat T.H.B. haar voorsprong vergroot (2—0). Er is nog ongeveer tien minuten te spe ten. maar er werden geen doelounton meer gemaakt. Een schot, in de laatste minuten door een S.V.-speler gelost, had beter lot verdiend; de bal sprong van de mand terug.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12