BUITENLAND KENTERING ^VAN HET GETIJ. DE JORDAAN n'i Haar wat Belangrijke tegenprestaties der regeering. NIEUWE MODELLEN N. KUIPER - ZIJLSTRAAT 96 a IN- EN UITVALLEN AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 24 MAART 1930 TWEF.DE BI.AD Zullen de liberalen de labourregeering steunen 't Pessimisme ten aanzien van de Vlootconferentie groeiende. Zullen Briand en Tardieu niet naar Londen terugkeeren? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het pessimisme, ten aanzien van de Lon- densche Vlootconferentie, hetwelk zich se dert eenigen tijd in de Fransche pers open baart, en dat sinds het vertrek van Briand nog is toegenomen, heeft zich gehandhaafd. al gevolg van het bericht, dat de Minister van Buitenlandsche Zaken. Briand niet, ge lijk hij aanvankelijk van plan was, Zaterdag naar Londen zal terugkeeren. De ..Intransigeant" zegt dat thans bevestigd wordt, dat de onderhandelingen op het doode punt zijn gekomen. Ook de Temps", die zich totdusverre ta melijk optimistisch betoonde, is minder op gewekt. Een later bericht meldt: De Minister-President MacDonald werd Zaterdagmiddag ontvangen door den Ko ning. wien hij rapport uitbracht over den stand van zaken ter Vlootconferentie, inzon derheid wat betreft de Italiaansch-Fransche tegenstellingen Öndertusschen is het algemeen pessimisme met betrekking tot de resultaten van de Vlootconferentie zóó groot geworden dat men de aanhangiee besprekingen thans volgt zonder bepaalde verwachtingen te koesteren. MacDonald heeft nog een onderhoud ge had met Stlmson en later met Wakatsoeki. Aan deze besprekingen wordt ondanks alles, toch een zekere beteekenis toegekend, aange zien de idéé van een overeenkomst, in weer wil van de diverse andersluidende bewerin gen, nog niet is opgegeven. De Amerikaansch- Jaoansche besprekingen over de tengevolge van de houding der Janansche regeering ontstane nieuwe moeilijkheden, zijn reeds weer begonnen en de mogelijkheid van over eenstemming tusschen beide mogendheden wordt zoowel in Janansche als Amerikaan- sche kringen met een tamelijk vertrouwen on^er oogen gezien. Wat de houding der Franschen betreft, verkeert men volkomen in het onzekere. Meer en meer gaan de Engelsche bladen in de houding der liberalen tegenover de La- bour-regeering een teeken zien van een en tente tusschen Labour en de Liberalen. Als eerste belangrijke resultaat van deze wijzi ging denkt men aan den steun der liberalen de regeering in het Lagerhuis verleend bij de behandeling van de Kolenwet. door zich te onthouden van stemming en door te stem men tegen de door de Conservatieven inge diende amendementen. Deze gewijzigde hou ding zou van grooten invloed kunnen zijn op de geheele Britsche politiek. De uit re- geeringskringen reeds officieus aangekon digde n'euwe algemeene verkiezingen in de maand Mei van dit jaar zouden daarmee voorloopig van de baan zijn en het leven der Arbeidersregeering zou met minstens twee jaar verlengd worden. Volgens de ..Observer" is het een publiek geheim, dat de liberalen op een tegennrestatie rekenen, die zou be staan in een hervorming van het kiesrecht. Een eventueele behandeling van een kies recht-hervorming, zou echter niet eerder aan de orde kunnen komen dan tegen het einde van het komende jaar. Indien de Ar beidersregeering zich inderdaad handhaaft, zal Ramsay MacDonald in den komenden herfst zoowel de Imperial Conference als de Indische Conferentie, waar het raooort wordt uitgebracht door de Commissie Simon, presi- deeren. Deze gang van zaken is van het groot-ste gewicht "voor de toekomst van het Britsche rijk. Mocht dit bericht juist blijken, dan zal de levensduur van de Labourregeering verder in hoove mate afhankelijk zijn vande eenheid in de Liberale partij, die onlangs door Lloyd George werd hersteld. Dat dit de Labourregeering concessies zal korten is begrijpelijk. De aanneming van de ko'cnwet zou door deze manoeuvre zeker worden, doch de Labourregeering zal in het vervolg ernstig rekening moeten houden met de Liberale grieven. En vooral met de liberale wenschen ten aanzien van het kiesstelsel zal ernstig rekening gehouden moeten worden. Het is echter waarschijnlijk dat de Labour regeering ook ten aanzien van haar eigen programmapunten vergaande concessies aan de Liberalen zal moeten doen. De Engelsche pers spreekt tenminste deze verwachting uit. Vooral de Sunday Times is in dit opzicht zeer positief. L. A. Een Amerikaansch omkoopingsproces Het door het Amerikaansche publiek met groots spanning gevolgde proces tegen de" petroleum-magnaat Edward Doheny, die be schuldigd werd Albert Fall, den voormaligen minister van binnenlandsche zaken in he*, kabinet van wijlen president Harding, me' een bedrag van 100-000 dollar te hebben om gekocht om de pachtconcessie op kostbare olievelden in Californië te erlangen, is met de vrijspraak van beklaagde geëindigd. De verdediger van Doheny had aangetoond dat het bij de betaling van 100.000 dollar aan Fall slechts een leening betrof. Predikt Gandhi den opstand? LONDEN, 23 Maart (Vb.) De .Ob server" bevestigt in een bericht uit Bombay, dat de verslagen van de redevoe ringen, die Gandhi op verschillende plaatsen houdt, door de censuur werden gekeurd en eventueel werden gewijzigd. De toenemende actie van Gandhi rechtvaardigt eenter een dergelijken maatregel, scirijft he'- blad. In zijn te Borsad gehouden rede verklaarde Gandhi oa., dat hij dag en nachl er voor bidt, dat het Britsche bewind over Indië verstoord zal worden. Hij verklaarde zich ervan overtuigd, dat het zonde was, nog langer het bestaansrecht der Brit-sche heerschappij te erkennen. Volgens Engelsche persberichten zou Gandhi thans openlijk den opstand prediken en deze een nationale plicht noemen. Tot zijn laatste ademtocht, verklaarde hij, zal hij niets vuriger wenschen dan de vernietiging van het bestaande regime, doch hij wensohte niet, dat den vertegenwoordigers en reden der huidige regeering eenig leed zou over komen. Ook van andere zijde wordt gemeld, dat Gandhi zijn actie van lijdelijk verzet meer en meer verlaat en overgaat tot het prediken van den opstand. Colijn gehuldigd. De Douaneconferentie heeft thans haar werkzaamheden geëindigd. Vandaag zal de plechtige onderteekening plaats hebben van de conventie tot verlenging der handelsver dragen en het protocol voor de latere onder handelingen. De beide commissies, die de heer Colijn pre sideerde, hebben haar slotzitting gehouden waarna nog een lange, voltallige zitting der conferentie plaats had. Aan het slot der zit ting van de commissie voor de verlenging der handelsverdragen heeft de Italiaansche gedelegeerde De Michelis voorgesteld dat in afwijking van den tot nu toe gevolgden regel, dat slechts de naam van den voorzitter der conferentie in de slot-acte wordt vermeld, uitdrukkelijk melding zou worden gemaakt van het feit, dat de heer Colijn de beide commissies der conferentie presideerde, ten einde aldus de groote verdiensten, die de heer Colijn ook tijdens deze confe-entie weer als leider van groote internationale vergade ringen heeft getoond, aan de vergetelheid te ontrukken. De heer De Michelis, die, zooals bekend, den heer Colijn de meeste moeilijk heden heeft bezorgd, voegde er eenige woor den van warme hulde aan toe voor de voor treffelijke leiding, het helder inzicht, het ge duld, de volharding en de hoffelijkheid, wel ke de heer Colijn aan den dqg had gelegd aldus het Hbld. Een stormachtig applaus be wees, hoezeer het voorstel de instemming van alle leden had en hoezeer de woorden van den Italiaan alle aanwezigen uit het hart waren gegrepen. Mevrouw Hanau blijft zich verzetten. Er zijn wederom drie pogingen gedaan om aan mevrouw Hanau in weerwil van haar verzet voedsel toe te dienen. Zij slaagde er echter telkens weer in, deze pogingen te ver ijdelen. De eerste maal braakte zij het voed sel weer uit, de tweede poging mislukte, doordat zij de gummislang stukbeet, de der de maal slaagde zij er in haar handen in haar mond te brengen, waardoor het voedsel wegliep. Twaalf verplegers hielden haar tij dens deze pogingen vast. Op verzoek van mevrouw Hanau en haar advocaat beeft zich een dokter naar het zie kenhuis begeven om te constateeren, dat de zieke op verschillende lichaamsdeelen kneu zingen vertoonde, welke het gevolg waren van het geweld dat gebruikt moest worden om haar voedsel toe te dienen. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. HET NIEUW NEDERLANDSCH TOONEEL. DE EERSTE MEVROUW FRASER. Welk een prettig, fijn acteur is toch Louis Chrisptjn! Dit hebben w« gisle-en avond weer eens kunnen zien in De eerste Mevrouw Fraser, een goed geschreven, boeiende comedie van St. John Er vine. Chrispijn is in dit tooneelstuk een vijftig* jarige man. die met een wuft jong vrouwtje getrouwd, in het huis van zijn eerste vrouw, van wie hij gescheiden is, terug kc'mt, om bij haar raad in te winnen en ook om 'n beetje troost te vinden. Want tusschen hem en zijn tweede vrouw gaat het niet goed meer! Het jonge vrouwtje is een harte»oos ding, dat het leven wil genieten en daarvoor 'n anderen man noodig heeft dan de vijf en twintig jaren oudere James. Fraser b»;rijpt dat de ellende van 'n tweede ecbtscheidings- proces te: te wachten staat en hij komt daarom in het oude huis waar hij zich zoo veilig en intiem gevoel:, om van Janet, zijn eerste vrouw te hooren, wat hij nu moet ioen! Van zijn entree in die. hem bek-'ide ka mer, maakt Louis Chrispijn dadelijk n mooi, fijn tooneekje. Zijn blikken eaan als s.reelend over alle voorwerpen, die daar om hem staan! Er is een lichte schroom, maar ook een verlangen in hem naar intimitc'..! De,weemoed van een eenzaam geworden man. de berusting en toch ook de „Sehnsucht" naar het geluk, dat hij verloren heeft. Dit alles wist Chrispijn in zijn spet te leggen met den gxootsten eenvoud en de meest overtuigende natuurlijkheid! Er was heel den avond een sfeer van rustige intimiteit !n deze huiskamer wanneer Chrispijn en Magde Janssens de „eerste mevr. Fraser" op waren. Dit rustig intieme gaf de groote bekoring aan de opvoering van deze comedie. En hoe dit ook door het publiek gewaardeerd werd, bewees het applaus bij open doek, na een scène tusschen deze twee knappe artis- ten in het tweede bedrijf, welke scène met zoo treffende soberheid en rust gespeeld werd dat juist alle uiterlijke effectbejag er vreemd aan was. Er heerschte op het too- neel de koesterende intimiteit van de huis kamer het trof mij zeer en het was een bewijs van intelligentie dat juist dat tooneel zulk een waardeering vond bij het publiek. Dat James Fraser weer tot zijn eerste vrouw terug zal keeren begrijpen wij al bij het eerste bezoek! Maar toch zijn wij hier niet van getuige, want de schrijver weet te gen het slot zijn stuk een onverwachte wen ding te geven. Wanneer Janet, uit liefde voor James, den weg voor hem vrij en daar mee zijn scheiding mogelijk gemaakt heeft, komt James' met de rustige zekerheid van den overwinnaar weer in haar huls en wil weer beslag op zijn eerste vrouw leggen, alsof dit de natuurlijkste zaak van de wereld is! Zij zelf heeft er naar verlangd, maar als zij ziet hoe gewoon hij alles accepteert komt er ver zet in haar en weigert zij. James mag gaan en zij blijft in haar eenzaamheid alleen Maar dan brengt de kamenier een étui van den juwelier! Een paarlencolllerOver het gezicht van Janet komt een gelukkige glim lach! „Nou gaat hij mij weer veroveren als 25 jaar geleden!" zegt zij! En wij weten daarmee, dat James eenmaal weer in dit in tieme milieu zal worden toegelaten. Een boeiende, goed geschreven comedie noemde ik dit stuk reeds, John Erwine maakt het geval weinig gecompliceerd, hij weet er voldoende de spanning in te houden on danks enkele herhalingen en de zekerheid, die wij van het eerste tafereel af reeds van den einduitslag hebben. Ervine biedt daarbij ook den artisten althans de dames Fraser gelegenheid tot twee sterke speelscènes! Dat Magda Janssens die gelegenheid niet ongebruikt liet voorbij gaan behoeft hier nauwelijks gezegd! Zij toonde in deze too- neelen al haar speelkracht en boeide onge meen met haar spel! Hoe levendig en ex pressief was zij ook in de tooneeltjes aan de telefoon! En naast dit sterke spel gaf zij ons toch de volkomen geëquilibreerde vrouw van vijf en veertig jaar, die een sfeer van intimi teit en rustige zekerheid om zich weet te scheppen! Het spel van Magda Janssens en Louis Chrispijn was heel den avond heel fijn op elkaar afgestemd. Miep van den Berg zagen wij als Allee Fraser het zelfzuchtige, wufte vrouwtje van 25 voor het eerst in een groote rol. Zij voldeed goed, al leek haar spel nog wat ijl naast het warme, altijd als opbloeiend spel van Magda Janssens- Toch een optreden, dat wij met genoegen gezien hebben. Floor la Roche maakte van den ln dubbe len zin hengelenden oud-vrij gezel, die met zijn aanzoeken altijd precies te laat kwam, wel een aardig type, al paste hij meer ln een Duitsch dan in een Engelsch milieu. Ben Lucius en Rien van Noppen waren de zoons, Anny Schuitema de schoondochter van de tweede mevrouw Fraser. Het spel van de twee heeren zou door wat meer lichtheid nog hebben gewonnen. M ep van Gogh was een kameniertje, dat ditmaal eens meer deel aan de handeling had dan door enkel thee en brieven binnen te brengen. Zij deed het met blijkbare animo en levendigheid! Het publiek toonde veel waardeering voor het spel en het stuk, zoodat wij van een succes mogen spreken. J. B. SCHUIL. NEDERLANDSCH-INDISCH TOONEEL. STEEDS DE UWE .3üjspel" heette het op het programma: klucht zou juister geweest zijn! Want „Steeds de Uwe" ls een Amerikaansche klucht, waar in de situaties herinneren aan de dagen van Prot, maar de dialoog, gekuischt-, ls voor een Amerikaansch familie-publiek, 'n Niemandal- letje, zooals je er in je leven honderden ge zien en weer vergeten hebt; 'n luchtig geva1- let-je, enkel geschreven voor menschen die goed gegeten hebben en eens gezellig uit willen gaan! Over zoo'n klucht filosofeer of oraat je niet nog een uurtje na, je zegt hoogstens ,,'n aardige avond'" en je herin nert. je 'n week later nauwelijks, wat er met Hilary Fa-rington en zijn vrouw gebeurde! Die Hilary Farrington is een romanschrij ver. die om rustig t-e werken zonder zijn vrouw naar zijn villa buiten trekt! Maar wanneer hij toevallig even terugkomt om een portefeuille te halen, hoort hij, dat zijn vrouwtje van de eenzaamheid weinig moei hebben en op het punt staat er van door te gaan met Darrel Mcknight, een jongmensch, die in de gedaante van Jan C. de Vos Iets van 'n niais en ook iets van 'n snob heeft. Farrington toont zich in het geheel ni?'. verontwaardigd, integendeel, hij arrangeert alles voor zijn vrouw en haar vriend, wien hij zijn villa buiten aanbiedt! Hij is van een op dringerige vriendelijkheid, die voor de gelie ven erg pijnlijk wordt. En bulten wordt het nog veel erger! Daar verschijnt hij zelf met het „voorschoot der dienstbaarheid" aan. Tot op dat moment is de klucht heel amusant, maar dan weet de schrijver er blijkbaar niet meer raad mee en neemt hij zijn toevlucht tot het beproefd recept van het stuivertje verwisselen in de Fransche kluchten! Er waren wel geteld, 6 deuren en het werd op het laatst 'n verrassing uit welke deurope ning weer 'n hoofd te voorschijn zou komen Hoe Frederic Jackson, de man, die dez. klucht in elkaar gedraaid heeft, het klaar speelt, om Darrel Mcknight aan de weduwe Nora Goil die ook van de partij is te koppelen en Hila:y Farrington en Mary weer in eikaars armen te doen vallen, weet Ik a: niet eens meer, maar het doet er ook niets toe! We hebben gelachen 'n enkele maal ook wel eens verstolen gegeeuwd wat 'n ouden tooneelrot, die dit genre door en door kent, wel te vergeven ls wij hebben met genoegen gekeken naar Louis de Bree, di zich in zulke stukken van het operette-soort voelt als 'n vlsch in het water, naar Jan C. d. Vos. Mien van Kerckhoven, Annie de Bree en Willy Ruys en met gemengde gevoelens naar Tilly Lus, omdat wij het jammer vinden, dat zoo'n groote kunstenares in zulke kluchten moet optreden: En als wij den schouwburg uitgaan, zeggen wij: „Rrrrrt!al weer 'n ander stuk!" J. B. SCHUIL. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HUISKAMER FAUTEUILS SLAAPKAMER GEMASKERDE BALS. .DE HEEMSTEEDSCIIE TOONEELCLUB Een van de laatste gemaskerde bals is da' geweest van de Heemsteedsche Toonee'.club, dat Zaterdagavond onder groote belangstel ling, zoowel van de zijde van de dansers als van de kijkers gegeven werd in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. Veel nieu we costuums zagen wij niet op dit bal-masqué hoe kan het ook anders, zoo laat in den Car- navalstijd. Eenige dames in Oberbayern- costuum, een paar Japaneesjes en enkele an deren hielden de eer van het gecostumeerd feest op. Doch er was toch een bijzondere at tractie aan dit Carnavalsbal. Mevrouw Schmidt—Müssler, leidster van de afdeellng Haarlem der N.V. „De Sportfondsen" had een extra-prijs uitgeloofd voor degene, die de beste propaganda maakte voor het Haarlem - sche Sportfondsenbaa en zoo zagen wij bij deze door leden van de Heemsteedsche Polo Club opgerichte en dus in zwemmerskringet: wél geïntroduceerde vereeniging talrijke cos tumes, die propaganda beoogden te maker voor het nuttig doel van „De Sportfondsen". De beste was wel de dame. die een gansche zweminrichting in haar kapsel had weten te verwerken, en haar viel dan ook de prijs, een gedreven koperen schaal met het embleem van het Sportfondsen-Bad, handwerk van den heer Johan Schmidt, ten deel. Het bal stond onder leiding van den hee Schmidt en dank zij zijn enthousiasme, dank zij ook de goede muziek van een jazz orkest en een harmonica-ensemb'e hee-srire er een stemming, die het feest in alle opzich ten slagen depd. De jury kende de voleende Drijzen toe: Fraaiste dame, 1 Weener Walz, 2 Mexi- caansche. fraaiste heer: Kozak, komische dame, schoorsteenveegster, komische heer. boer, actueelste dame, Pirate-sigaret, fraai ste paar; Japansch paar, actueelste paar: revue-girls, fraaiste groep: Beiersche groep; komische groep: Jazzband. Sportfondsenprijs: Zwembad-dame. HET EERSTE ECHTE KÏEVTTSEI. Het eerste kievitsei is Zaterdag aan HM de Koningin aangeboden door den heer E. Grootveld te Rijssenburg. 77 Schaartje. Riek. Dinsdag 25 Maart wordt ln den Stadsschouw burg een herhaling gegeven van het zoo gunstig ook door den heer Schuil in ons blad beoordeelde stuk ,J)e dor daan". Wij geven hierbij twee vrouwenfiguren uit het stuk. nl. RIEK en SCHAARTJErespec tievelijk vertolkt door de dames R. Kloppen burg en Mien Erjmann. VERDWAALD. Het is al eenigen tijd geleden, dat iemand moest informeeren naar een bijzonderheid bij de post. Hij kwam daar en werd daar vriendelijk ontvangen, maar kon niet zoo dadelijk zijn antwoord krijgen, omdat de ambtenaar het moest nazien ln de voor schriften. De voorschriften kwamen op do proppen en bleken een groote bundel te zijn en toen hij daarin een poosje gebladerd had en wat hij zocht, niet kon vinden, luchtte hij zijn ongeduld in de verzuchting: „er komen altijd maar voorschriften en weer nieuwe voorschriften, je verdwaalt erin." Hoe dat afliep, weter. wij niet. Het zal wel tot een goed einde zijn gekomen, maar de klacht over verdwa'en schoot ons weer te binnen, toen wij onlangs hoorden, dat een bezoeker in het gebouw van het hoofdbestuur van Posterijen, Telegrafie en Telefonie in derdaad in letterlijken zin verdwaald Ls ge weest. Het. zijn twee groote gebouwen naast elkaar op de Kortonaerkade voorbij het Noordein ie in den Haag. moderne groo'e ge bouwen met moderne liften, gangen, trappen, deuren, die alle op elkaar gelijken. Het geval was zoo, dat op een goeden dag op Zaterdag middag, dus toen de ambtenaren hun vrijen middag hadden, één van de hoofdambtena ren, die teruggekomen was om iets na te zien. naar beneden ging; daar vond hij een ongelukkigen particulier, rondzwervend in de gangen. De man was er aan den dwaal ge raakt. had er niemand meer gevonden, die hem helpen kon en zwierf nu door de post- woestljn van gangen en trappen en deuren, die alle op elkaar leken met het droeve voor uitzicht, dat hij wellicht, als er geen red ding kwam, pas Maandagmorgen nadat de bu reaux weer werden geopend, zou worden be vrijd. In dien tusschentijd zou hij van onver teerbare povt-stukken het benarde leven kunnen rekken. Zoover kwam het gelukkig niet. De ijverige hoofdambtenaar (het blijkt, dat er toch ambtenaren zijn, die ook buiten bureautijd wel aan den arbeid gaan) redde hem op het oogenblik. dat hy in arren moede de ver bindingsgang tusschen de twee gebouwen had ingeslagen in de hoop. dat daar nog een deur zou zijn opengebleven. Dit geval is historisch en het zal tot lee ring dienen aan het Nederlandsche vo'k: zoo gy U waagt ln de geiyk- en geiykvornrg- heid van P. T. T.. doe het dan niet op Za terdagmorgen: het zou U kunnen gaan als dezen ramnzaMven dokter (w-ant een dok'er was het) die bijna tusschen de ooststukken opgeborgen zou zyn geweest. By dat lot vergeleken is de verzuchting van den post ambtenaar. die al'een maar in zyn voor schriften verdwaald geraakte, nog onbe duidend. VERBOND VAN NEDER. LANDSCHE WERKGEVERS. De plannen van Minister Verschuur. Dezer dagen heeft het Verbond van Ne derlandsche Werkgevers een buitengewone algemeene vergadering gehouden te Amster dam. onder leiding van den a^vemeenen voorzitter, den heer ir. J. A Kalff. De heer H. P. Gelderman C.M.zn., voorzit- van het Verbond, hield een inleiding oyer de plannen van minister Verschuur, meldt het Hbld. Spreker gaf een overzicht van de verschil- 'erf-ie sociale maatregelen, die de minister blijkens zyn uitlatingen in de Tweede Kamer Ln het vooruitzicht heeft gesteld. Spr. deed uitkomen dat de meeste plannen van den minister nog niet zoo scherp omiynd zijn dat reeds thans met kennis van zaken d">ar. over oen oordeel valt te geven, Zoodra echter meer daaromtrent bekend zal zyn. zal het Verbond zyn houding moeten bepalen. Wel wees spr. er op. dat -de industrie op dit oogenblik een zee»: moeilijken tyd door- maak:. De zware lasten, die reeds op de industrie drukken, nog vermeerderd met de aanzienlijke kosten, verbonden aan de in voering dor Ziektewet, maken dat elke re geering de uiterste voorzichtigheid ln acht moet nemen by maatregelen, welke aan het concurrentie-vermogen van onze Industrie nog groo'ere bezwaren in den weg zouden kunnen leggen. DE ONTVOERING ITT HET lïAAGSCÜE BOSCH. De 24-Jarige K. de J., die Woensdagmid dag een 12-jarig jongetje op zyn motorfiets uit het Haagsche Bosch heeft ontvoerd, met welk kind hy later door de politie ln de duinen te Wassenaar werd aangetroffen, is Zaterdag naar het huLs van bewaring ln rten Haag overgebracht en aldaar Ingesloten, meldt de N. R. Ct. - ING EZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Purol wrijven des morgens, daardoor wordt het mooier en zachter en blijft boven dien na het kammen den geheelen dag keurig zitten Poot 50. Tu SO ct Bi; Ap-oili t-Dtojuf! Heden: MAANDAG 24 MAART Schouwburg Jansweg. Ballet-avond Tilly Sylon en de H. O. V. 8.15 uur. Palace. „Adrienne Lecouvrcur". Tooneel: Truppe Udaiaia Bucurestina. 8.15 uur. Luxor Theater. Tooneel: Revue ,.Is me dat een dingetje?" 815 uur. Rembrandt Theater. „De vier veeren". Tooneel: W acilmir Picque Trio. 7 en 9.la uur. Standaard Theater. „Vreemde Duivels" en „Parysche Mode". 8-15 uur. DINSDAG 25 MAART Stadsschouwburg. Ensemble Bouber. „Do Jo. daan 8 uur. Gem. Concertzaal. Paedagogisch Jeugd con cert H. O. V. 715 uur. Bioscoopvoorstellingen. „De Nyverheld". Jansstraat 85. Jaar!. A!g. Verg. v. Aandeelhouders N.V. „De Onderne ming". 8.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 18. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan- dags, toegang vrU-

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5