fGyttpmSoig Veilig voor anker. MARKTNIEUWS Foei! HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 28 MAART 1930 VERMINDERING VAN HET AANTAL DRANKVERGUNNINGEN IN 1930. Een der hoofdbeginselen, waarop de Drank wet rust is. dat het wettelijk geoorloofd aan tal drankvergunningen ln een gemeente ver band houdt met het getal Inwoners. Volgens de Drankwet mag het aantal ver gunningen, uitgezonderd die voor den ver koop in logementen alleen aan logeergasten, niet meer bedragen dan: in gemeenten met meer dan 50.000 zielen, 1 op 500 inwoners; in gemeenten met meer dan 20.000 en ten hoogste 50.000 zielen, 1 op 4 )0 inwoners: in gemeenten met meer dan 10.iX)0 en ten hoogste 20.000 zietor, 1 op 300 inwoners: in de overige geiflbenten op 250 inwoners. In elke gemeente mag dus. naar gelang van het aantal inwoners, slechts oen bepaald aantal vergunningen zijn. Verlaging van het maximum. De Drankwet schept de mogelijkheid, dat het maximum aantal vergunningen voor een gemeente op een lager getal wordt vastge steld, dan zooeven door ons genoemd. Dit kan echter alleen geschieden bij Koninklijk Besluit, op voorstel van den Gemeenteraad, Gedeputeerde Staten gehoord en dan nog slechts in één der jaren 1905, 1910, 1915 cn zoo vervolgens om de 5 jaren. Zoo kan dus ook ln 1930 door den Ge meenteraad aan de Kroon worden voorge steld voor de gemeente een verlaging van het maximum der vergunningen vast te stellen. Het gevolg van een Koninklijk Besluit tot verlaging van het maximum is. dat, behou dens enkele uitzonderingen ln de wet gere geld, geen nieuwe vergunningen, waardoor het dan vastgestelde maximum zou worden overschreden, verleend mogen worden. De bestaande vergunningen ook al be draagt hun aantal meer dan hot bij Kon- Besluit vastgesteld maximum, blijven echter van kracht, totdat zij langs den gewonen weg vervallen of ingetrokken worden. De beantwoording van de vraag of het aanbeveling verdient, al dan niet van de be voegdheid, hier toegekend, gebruik te maken, is niet zoo heel eenvoudig. Dit loeren ons de waarschuwingen die de inspecteurs der Drankwet in huniKfcjaarvcrslagen doen hoo ien. Volgens hun meening kan niet iedere ver laging van het wettelijke maximum aantal vergunningen aanbevolen worden. Een zeer uitvoerig en nauwlettend onder zoek behoort zulk een advies vooraf te gaan, ten einde op goede gronden de overtuiging te krijgen of, en zoo ja hoe sterk het maximum kan worden teruggebracht, zonder dat het te verwachten is, dat sterke drank, die tot heden mèt vergunning getapt werd en waarbij dan die verkoop aan verschillende beperkende bepalingen is onderworpen voortaan clandestien zoude worden verkocht. Kon men door maar steeds het maximum .terug te brengen, hetd rank misbruik hoe langer hoe meer tc£en gaan, voorwaar de strijd tegen „den borrel" ware spoedig beslist! Doch de practljk leert, dat dit nlot het ge val is Behoefte-maximum Een der inspecteurs zou blijkens het jaar verslag het vast te stellen maximum willen doen aansluiten aan hetgeen hij betitelt als het „behocfte"-maxijnum. Niet uitslui tend het zielental eener gemeente moet. volgens dezen deskundige, beslissend zijn bij de beantwoording der vraag: „wat is het gewenscht, e aantal vergun ningen, waar een bepaalde gemeente mede volstaan kan". Hij noemt bijv. als eenige der factoren: het al of niet vooruitgaan van het bevolkingscijfer; het al of niet zijn van marktplaats voor een wijden omtrek: de nabijheid van een grootere plaats met vele vergunningen en gemakkelijke verbindingen met die plaats: een krachtig politietoezicht, waardoor ook bij weinig vergunningen, in de bierhuizen do onrechtmatige verkoop van sterken drank kan worden onderdrukt: de aard der bevolking cn last not least de in vloed der drankbestrijdende vereenigingen in die gemeente enz. Naast die a 1 g e m e e- n e omstandigheden heeft echter elke ge meente hare meer soms zéér b ij z o n- d e r e, die van veel invloed zijn bij de be paling van het maximum, vast te stellen in goede overeenstemming met de gebleken „behoefte" dier gemeente. Verbod tot het verlccncn van nieuwe vergunningen Niet alleen dat in 1930 een verlaging van het maximum kan worden vastgesteld, doch ook kan eveneens op voorstel van den ge meenteraad door de Kroon worden bepaald dat in een gemeente door Burgemeester en Wethouders drankvergunningen niet meer verleend mogen worden. Het gevolg van de toepassing dezer bepa ling zal dus zijn, dat langzamerhand de vergunningen zullen verdwijnen. We willen er echter op wijzen, dat evenmin als bij ver laging van het maximum, het verbod van verleening van nieuwe vergunningen van eonigen Invloed op de reeds bestaande ver gunningen is.Aan de bestaande vergunningen wordt dus niet getornd. Bovendien merken wij op, dat het verbod tot het verleenen van nieuwe vergunningen alleen betrekking heeft op door Burgemeester en Wethouders te verleenen vergunningen. Sociëteit- en lo gementevergunningen, die door Gedeputeer de Staten verleend worden, zullen dus, op grond van het verbod tot het verleenen van nieuwe vergunningen, niet geweigerd kun nen worden. Vervallen van na 1 Mei 1904 door Burgemeester cn Wethouders ver leende vergunningen. Ten slotte kan eveneens in 1930 op voor stel van den Gemeenteraad door de Kroon worden bepaald, dat in een gemeente alle vergunningen, door Burgemeester en Wet houders na 1 Mei 1904 verleend, vervallen cn nieuwe vergunningen niet verleend mo gen worden. Dit voorschrift gaat verder dan het verbod tot het verleenen van nieuwe vergunningen, omdat bij toepassing daarvan niet alleen de vóór of op l Mei 19;>4 verleende vergun ningen langzamerhand verdwijnen, doch ook aan de eenmaal bestaande vergunningen wordt- getornd. Immers alle na 1 Mei 1904 door B. en W. reeds verleende vergunningen zullen dan van rechtswege verval len. Ook hier zullen de socleteits- en loge mentevergunningen niet getroffen kunnen worden, omdat deze, zooals we reeds zagen, door Gedeputeerde Staten worden verleend. Uit het een en ander blijkt dan wel. dat ln het jaar 193o ten opzichte van het ver minderen van het aantal drankvergunnin- gen .ingrijpende maatregelen genomen kun nen worden. k Deze mogelijkheid 2al blijven bestaan ook dan wanneer eventueel het nieuwe Drank- wetontwerp tot wet mocht worden verheven, aangezien dit ontwerp op dit punt geen wij ziging brengt. Amersfoort. WEER DE KWESTIE FIETS OF VOERTUIG. NU TEN OPZICHTE VAN ééNRICHTINGSVERKEER. Onze veronderstelling dat de kwestie fiets of voertuig tot interessante principieele rechtsvragen zou a'anleiding geven, wordt meer en meer bewaarheid. Opnieuw diende voor de Rechtbank in hooger beroep een zaak. waarin uitgemaakt diende te worden of een grooie bakfiets als een hand wagen beschouwd dient te worden of als rijwiel. Een melkkoopman te Haarlem was bekeurd omdat hij zijn bakfiets heeft voortgeduwd ln de Kruisstraat in de voor voertuigen ver boden richting en hij was door den kanton rechter veroordeeld. Was het een fiets dan was verdachte niet in overtreding geweest, was het een voertuig dan was verdachte strafbaar, omdat daar mee niet in verboden richting gereden mag worden, terwijl men in die richting naast zijn fiets mag loopen. Het O. M. was de zelfde meening toegedaan als de kantonrechter en eischte bevestiging van het in eerste instantie gewezen vonnis. Verdachte voerde nog aan, dat hij wanneer zijn bakfiets geen rijwiel is, ook geen rijwiel- belasting behoeft te betalen. Op deze mogelijkheid hebben wij bij éen vorige soortgelijke zaak ook reeds de aan dacht gevestigd, zij is echter in rechten nog niet uitgemaakt. Getuige P. van Tongeren, inspecteur van de verkeerspolitie, gaf te ken nen bereid te zijn om verdachte terzake van het niet hebben van een rijwielplaatje even eens te bekeuren. Verdachte zei reeds in cassatie te willen komen bij den Hoogen Raad. Hij zal echter eerst de uitspraak op 10 April dienen af te wachten. ARROND. RECHTBANK. Aanrijding van een spoorboom. Onze lezers zullen zich herinneren, dat 28 Augustus van het vorige jaar, de chauf feur van een huurauto is gereden tegen een afsluitboom van den overweg aan de Klever» laan te Haarlem, -waardoor deze boom ver» nield word. Terzake van dezen aanrijding had de chauffeur zich thans voor de arrondissement^ Rechtbank te verantwoorden. Hij zeide wel gewten te hebben, dat er een overweg was, maar eerst op 25 a 30 Meter gezien te hebben, dat deze gesloten was. Toen had hij niet meer kunnen remmen. Een getuigen k décharge die dezen over weg dagelijks passeert, verlclairde, dat des avonds (en het ongeluk gebeurde 's avonds) de zich op de boomen bevindende reflectoren en het waarschuwingsbord daar vóór zeer slecht zichtbaar zijn, nJ. alleen wanneer men de koplichten aansteekt. De eisch luidde, wegens het beschadigen van een spoorwegwerk, in aanmerking ge» nomen dat verdachte volgens verklaring van een anderen getuige niet voldoende heeft op gelet en tijdig had kunnen remmen, opleg» ging van een boete van f 50 of 25 dagen. De verdediger mr. H. O. Drilsma, vestigde de aandacht op verzachtende omstandigheden en vroeg een voorwaardelijke geldboete. Uitspraak over 14 dagen. FEESTAVOND VAN „VOLKSZANG" Dat was Woensdag in het „Blauwe Kruis]' weer een genotvolle avond van „Volkszang". Men voelt het. al dadelijk: hier wordt onder bekwame leiding een ernstige poging gedaan om het volkslied, dat in onzen tijd maar al te dikwijls in de verdrukking komt, die plaats toe te kennen, waarop het een historisch recht heeft. En dat het niet bij pogingen is gébleven bewees deze uitvoering evenzeer. De samenzang klonk goed, soms zelfs voor treffelijk, zooals het fijne voordrachtsliedje „Hun Muziek" van Manna de Wijs—Mouton. het „Lied van den beiaardier" van Emiel Ilullebroek en niet te vergeten het geestdrif tige „Stormlied". Een avond als deze is dan ook een uitstekende propaganda voor de be- teekenis van het volkslied. In dit opzicht sluit de Nederlandsche Volkszang zich volko men aan bij het streven van zooveel andere groepen (in de eerste plaats de jeugdbewe ging) die zich ten doel stellen het lied in eerc te herstellen. De heeren W. de Wit en Vink verzorgden de begeleiding en deden dit op alleszins ver dienstelijke wijze. Als solisten traden op de heer M. Denijs, viool en mevr. G. Wentink, zang. De jonge violist Denijs leverde met zijn forsche vertolking van Wieniawsky's tweede vioolconcert een flinke prestatie. Nog grooter succes had hij met de harts tochtelijke „Zigeunerweisen". Mevr. G. Went-ink verraste de aanwezigen door haar geestige voordracht van „Het snoepwinkeltje" en ,,'t Brugje". Aan het einde van dezen geslaagden avond dankte de heer Slxma de solisten voor hun artistieke medewerking, waarna een ieder voldaan huiswaarts keerde. CAFé „T CENTRUM". De heer Piet- Kossen, die jarenlang een bekend café had in de Tempeliersstraat heeft thans een nieuw café geopend Koning straat 54. dat hij ,.'t Centrum" genoemd heeft. Het huis is keurig opgeknapt, er is een nieuwe bekleeding gekomen en een aan genaam aandoende verlichting, kortom het Is er zeer gezellig. Er Is gramofoonmuziek en er staat een Wilhelmina-biljart, zoodat de bezoekers van de genoegens van het café leven in geen enkel opzicht verstoken be hoeven te blijven. Ter gelegenheid van de opening had het café door bloemen een nog aantrekkelijker aanzien gekregen. De heer Kossen stelt zich voor dat velen en vooral sportvrienden er een gezellig „Treffpunkt" zullen vinden. En wij gelooven met hem. dat zijn zoo waarlijk in 't centrum gelegen huis voor hem ook een Centrum zal worden, zoo als het in de Tempeliersstraat reeds eeniger- mate was. LIJDERS AAN BEEN- EN GEWRICHTSTUBERCULOSE. 100.000— VOOR EEN SANATORIUM NABIJ HAARLEM NOODIG Eenige maanden geleden plaatsten wij een serie artikelen over ce hier ter stede gehou den enquête r.aar de lichamelijk gebrekki ger.. Daarbij bleek, dat er alleen in onze stad meer dan 1100 lichamelijk gebrekklgen zijn, waaronder 200 lijders aan been- en gewrichts tuberculose. Opgericht is de stichting „Kenncmerland voor Lichamelijk Ge'orekkigen" die zich ten doel stelt, om de belangen der lichamelijk gebrekklgen uit Kennemerland zoo goed mo gelijk te behartigen: onder anderen door het verleenen van geldelijke ondersteuning; door zorg te dragen voor tijdige en doelmatige verpleging en door behulpzaam te zijn bij het te werk stellen. Eere-voorzitter van deze stichting is de burgemeester de heer C. Maarschalk. Verder hebben daarin zitting Dr. L. C. Kersbergen, voorzitter, Dr. W. Mol, penningmeester, E. P. Schuyt, secretaris, mevrouw S. Rhodius- Bunge, A. W. MicheLs en C. J. van Tilburg. De artikelen uit ons blad zijn in den vorm van een boekje uitgegeven, dat met een cir culaire aan verschillende personen in Haar lem en omgeving is toegezonden. In die cir culaire wordt medegedeeld, dat tijdige sa- natoriumverpleging liefst aan zee voor vele kinderen en volwassenen die aan been- en gewrichtstuberculose lijden, dringend ge wenscht is. Het bestuur der stichting hoopt dan ook, door financieele medewerking in staat ge steld te worden, te komen tot het bouwen van een sanatorium, daar slechts op deze wijze een afdoende verbetering te verkrij gen is. Voor een en ander is echter een kapitaal van f 100 000 noodig. Daarom wordt in die circulaire opgewekt tot steun in den vorm van een jaarlijksche contributie of een gift in eens. DE LEIDSCHEVAART. EEN ZANDBANK DIE VERWIJDERD MOET WORDEN. B. en W. van Haarlem schrijven aan den gemeenteraad: Bij onderzoek is gebleken dat in de Leid- schevaart ten zuiden van de Bartenbrug een ondiepte is ontstaan die verwijdering be hoeft. Verrichte peilingen hebben uitgewezen, dat door bet regelmatig met sleepbooten en zandbakken in- en uitvaren van de zande- rijsloot, een zandbank zich heeft gevormd tegenover deze sloot, terwijl de vaargeul ge heel naar het westen is verschoven. Schip pers, die ter plaatse niet bekend zijn en op het midden der vaart aanhouden, moeten op de zandbank vastloopen. Op enkele plaat sen waar. normaal gevaren wordt, staat slechts 0.50 a 0.60 M. water. Om de vaart weer onder normaal profiel te brengen, rnqet ongeveer 700 M3. grond weggebaggerd wor den. De kosten hiervan worden begroot op 1.155.—. Ongeveer ter zelf der plaatse blijkt de schoeling in onvoldoenden staat te verkee- ren. Herhaaldelijk vallen gaten achter deze beschoeiing, vermoedelijk doordat de sleep booten te kort aan den kant komen. Om daarin te doorzien is het noodig over een lengte van ongeveer 125 M. damhout achter de bestaande beschoeiing aan te brengen. Het zal dan ook mogelijk zijn de vaart iets dieper uit te baggeren, waardoor het vermin deren van de diepte der vaart belangrijk minder bezwaren zal medebrengen. De kos ten der laatst vermelde werken worden be groot op 1.050. ONDERWIJS. B. en W. hebben aan den raad de volgen de voordracht ter benoeming van een on derwijzer aan School No. 21, gelegen aan de Friesche Varkensmarkt 22 aangeboden: le D. H! Querner, 2e B. W. E. Veurman en 3e J. ten Wolde, allen wonende te Haarlem. BOUWTERREIN. B. en W. stellen aan den raad voor aan H. W. Robijn 482 M2. grond te verhuren aan den Middenweg tegen 15 per M2., om daar op 4 woonhuizen te bouwen. DE CONCURRENTIE TUSSCHEN TRAM EN AUTOBUS. Wij hebben onlangs mededeeling gedaan van de ontvangsten op de tramlijn Soenda- pleinHeemstede over de maanden Januari en Februari, uit welke cijfers bleek, dat de tramwegmaatschappij groote schade lijdt van wege de concurrentie met de autobussen, het geen vooral op het traject Groote Markt— Soendaplein tot uitdrukking komt. De auto buslijnen loopen toch op dit traject vrij wel parallel met de tramlijn. Naar ons nu uit de verslagen van de ver gaderingen der verschillende vakorganisaties gebleken is, is deze kwestie ook tusschen de directie en de vakbonden ter sprake geko men. Door een der vakvereenigingen was nl. aan de directie gevraagd om als afweer tegen de concurrentie van de autobussen over te gaan tot het invoeren van een goedkooper taiief op het traject Soendaplein—Station en wel door goedkooper 10-rittenkaarten beschik baar te stellen. Deze vakbond was van meening. dat door het het vaststellen van een lager tarief net vervoer in sterke mate zou toenemen, waar door tevens den strijd tegen den autbus voor de tram gemakkelijker te voeren zou zijn. Zooals bekend heeft de Nederlandsche Ver- eeniging onlangs een rapport over het tram bedrijf in onze gemeente en zijn mogelijke ontwikkeling doen verschijnen, waarin deze zaak eveneans uitvoerig aan de orde werd gesteld. In dit rapport wordt echter nadruk kelijk bepleit het trambedrijf meer te popu- lariseeren, door afschaffing van den één- manswagen op het traject-Soendaplein Heemstede, omdat de tegenwoordige toe stand welverwarring moet stichten bij het publiek. Het eene uur behoeft men niet met gepast geld te betalen en komt de conducteur bij het publiek in den wagen, een uur later moet men wel met gepast geld betalen en wordt men verwezen naar den volgwagen. Het is den wagenvoerde-conducteur na melijk verboden, geld te wisselen. Nu rijden de trams vaak met verouderd materieel als volgwagen en moet er heel wat publiek zijn. dat van die volgwagen geen gebruik wenscht te maken. Dc vakvereenigingen achten dit niet in het belang van het publiek en het bedrijf cn INGEZONDEN MEDEDEELINGEN «1 Cu. p«r Laat het maar waaien en stor men. Als het schip veilig voor anker ligt, kan het niet weg. Zóó wordt ook het paarden haar-binnenwerk in de bekende Kreymborg-coupe met vele fijne sterke ankersteekjes vastgelegd. Die ankerstcekjes, zijn dus het houvast van het goede model in uw Kreymborg-costuum. Gemaakte Costuums f 13.» t«t f 75— Costnums naar maat f68- tot £145- Groote Markt 1-7 drongen dus op verbetering aan. De tramwegmaatschappij zit echter voor tad van moeilijkheden die maar niet zoo on middellijk en gemakkelijk zijn op te lossen. Zij moet binnen afzienbaren tijd in de. otad overal normaal spoor doen aanleggen, het geen gepaaard zal moeten gaan met aan schaffing van veel nieuw materiaal. Ook wijziging in de route van de bestaande lij nen is daarbij zeer wel mogelijk. Vast schijnt thans wel te staan, dat bij de reorganisatie van de tramlijnen ook het ver ouderde materieel zal verdijnen en onze stad niet meer ontsierd zal worden door de oude bijwagens. Ook de wagens van de oude E.N.E.T. zullen dan zeer waarschijnlijk ver dwijnen. En terwijl deze reorganisatie" grondig wordt voorbereid, voor groote bedragen nieuwe wagens moeten worden besteld, komt thans hetspook van de autobus-concur- rentie opzetten. In den eersten tijd onder vond de tram weinig last van de autobus sen, omdat dezen geheel andere trajecten be sloegen en dus een verruiming van de ver- keersmogelijkheden boekten. Na de her haalde wijzigingen van do route, is de toe stand thans zoo geworden dat op het drukst bereden traject de passagiers van de tram worden afgenomen. Dat brengt niet alleen onmiddellijk financieele schade aan het trambedrijf, maar belembert ook de uitbrei ding van het tramnet, tot in Haarlem Noord en kan ook minder gunstige gevolgen hebben voor de positie van het tramweg personeel. Het is dan ook te begrijpen, dat de vakvereenigingen ten deze opzichte op maatregelen bij de Directie gaan aan dringen en ook wel aandrang op de autori teiten zullen gaan uitoefenene. Zijn we wel ingelicht, dan zullen binnen afzienbaren tijd nadere besprekingen tusschen directie en vakvereenigingen plaats vinden. SCHOUWBURG JANSWEG Zondag 30 Maart a.s. zal door het gezel schap het Oost-Indisch Tooneel in boven genoemden schouwburg een tweede voor stelling hier te Haarlem worden gegeven van het succes blijspel „Steeds de Uwe In de hoofdrollen: Tilly Lus en Louis de Bree. Verder spelen mede Mien van Kerck- hoven, Annie Bakker, Jan C. de Vos Jr., Willy Ruys e.a. Het stuk had overal een zeer goede pers. Zondagmiddag zal in den Schouwburg aan den Jansweg een enkele matinee worden ge geven door het Haarlemsch kinder-operette- Ensemble, directrice mevr. v Edenv. Eden. Opgevoerd wordt de bekende operette „Lentebloemen", van Cath. van Rennes, ter wijl dien middag tevens zal optreden ae be kende humoristische goochelaar en buikspre ker Melloc. Er valt dus voor de kleinen dezen middag volop te genieten GROENTENMARKT TE HAARLEM. Op de op 26 Maart alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Appelen 2260 cent per KG. Peren 2080 cent per KG. Bruselsch lof 10—18 cent per KG. Knakpeen 1024 cent per KG. Bloemkool 3040 cent per stuk. Roode kool 8—20 cent per stuk. Gele kool 522 cent per stuk. Boerenkool 6075 cent per kist. Andijvie f 0 80f 1.50 per kist. Spinazie f 0.90f 1.40 per kist. Spruiten f 5.50f 6 per kist. Tomaten f3f 3.50 per kist. Raapstelen f 2f 2 50 per 100 bos. Sla 8—11 cent per stuk. Selderij 312 cent per bos. Pieterselie 420 cent per bos. Prei 515 cent per bos. Radijs 10—13 cent per bos. Postelein 90 cent per KG. Wanhopig vader (om tioee uur 's nachts „Zeg ouwe jongen, je moet in ieder geval toch wakker blijven. Zou je de baby mis- schien voor een paar uur van me willen overnemen (Passing Show). ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. B. D., chauffeur, wonende te Zaandam, Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet, 12 boete subs, zes dagen hechtenis. W. J. B,, chauffeur, wonende te IJmuiden, Appèl overtreding Motor- en Rijwielwet". Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. D. G., kantoorbediende, wonende te Haar lem. Art. 247 W. v. S.", drie maanden gev. straf voorw. met een proeftijd van drie jaren en bijzondere voorwaarde. D. B., vischknecht, wonende te IJmuiden, gem. Velsen, Diefstal, 14 dagen gev.straf. N. F. A. L., timmerman, wonende te Am sterdam. Mishandeling en Vernieling. Ont slagen van alle rechtsvervolging en bevolen dat verdachte voorwaardelijk ter beschik king zal worden gesteld van de Regeering met een proeftijd van drie jaren en bijzon dere voorwaarde. P. L. H. L., reiziger, wonende te Haarlem. Overtr. art. 102 Ongevallenwet, 20 boete subs. 20 dagen hecht. C. B., broodbezorger, wonende te Haarlem. Appèl overtr. Motor- en Rijwielreglement. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. F. S., tapper, wonende te Haarlem. Appèl overtr. Alg. Politieverordening Haarlem. Vonnis Kantonrechter Haarlem vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte veroordeeld tot betaling eener geldboete van een gulden subs. 1 dag hechtenis. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. wat tocht het weer! Op die manier moet men wel kouvatten! 'f Is maar goed. dat ik Aspirin-Tabletten bij de hand heb. Weiger namaak en let er op dal op elka tablet het woord .BAYER" staal. Prijs 75 c&

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10