UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE KINADRUPPELS INGEZONDEN PEEK KLOPPENBURG Scheepvaartberichten J. Lottgering RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAART FM'S DAGBLAD VRIJDAG 28 MAART 1930 De opruiming van de varkens hokken op het z.g. Entostcrrein. Steun aan door misoogst in fiuan- cielen nood geraakte aardappel- verbouwers. liet a-s. seizoen. Een rcclametocht? Een van de dingen waarover een niet on belangrijk deel van onze ingezetenen sedert jaren klaagt, is wel de onaangenaamheid van de varkensteelt op het zoogenaamde Entos- terrein In Plan Noorcl Niet alleen dat daar ook steeds een zeer belangrijk aantal ratten aanwezig is, maar wel vooral de stank dte de varkenstoelt voor de ln de nabijheid wonen den geeft. Het bestuur van de woningbouwvereni ging ..Eendracht maakt macht" heeft voor eenigen tijd het Initiatief genomen tot een petitionnement aan het gemeentebestuur en een adres met zeer vele handteekeningen is reeds voor eenige maanden terug aange boden. Het spreekt wel vanzelf, dat een door zoo vele personen get eekend adres voor het ge meentebestuur reden was er de noodige aan dacht aan te besteden B en W. hebben thans het voornemen den Raad voor te stellen aan de klacht tegemoet te komen en maatregelen te treffen, dat de varkenshokken op het Entosterrein dienen te worden afgebroken. Een voorstel om alleen de hokken af te breken is natuurlijk niet voldoende en dat hebben B. en W. ook begrepen Zij hebben dan ook het voon .en maatregelen te tref fen dat de varkens opnieuw op één bepaald terrein ondergebracht kunnen worden en grijpen de gelegenheid tevens aan, om zoo'n terrein behoorlijk in te richten. Krijgen B. en W. hun zin en wij mee- nen dat er alle aanleiding is te veronder stellen, dat de, Raad met het College zal mee-gaan, dan zullen op een heel wat verderop gelegen terrein betonnen hokken worden gebouwd, waardoor aan de varkens tevens een behoorlijk onderdak zal worden verschaft. En wat belangrijker is: de hokken zullen heelt wat gemakkelijker en vooral beter te reinigen zijn. waardoor de Zand- voorters wel-verzorgde varkens zullen krij gen. Voor zoover uit den door B. en W. ge- publlceerden brief blijkt, meenen zij en volkomen terecht dat de daarvoor uit te geven gelden voor een groot deel door de houders van varkens zullen moeten worden betaald. B- en W. berekenen, dat de te maken kosten 10,per Jaar en per varken be dragen, waarvoor per varken 7.aan de gemeente zal moeten worden terug betaald, zoodat feitelijk de gemeente 3.subsidie per varken zal gaan geven. Om te voorkomen, dat daardoor het gaan houden van varkens zoo aanlokkelijk zal worden, dat een sterke uitbreiding aan dit bedrijf zal worden gegeven, meenen B- en W., dat vastgesteld moet worden hoe groot het maximum aantal te houden varkens zal zijn. Hoewel het natuurlijk nergens gewoonte zal zijn, dat op een dergelijke wijze gelden uit een gemeentekas als een soort toelage worden gegeven, moenen vélen toch dat er in dit speciale geval wel wat voor te zeggen valt. B. en W hebben volgens deze voorstandera volkomen gelijk, indien ze zeggen, dat een badplaats zich niet leonen kan voor het houden van varkensteelt. Maar ze is er op dit oogenblik sedert Jaar en dag en enkele'per sonen hebben er een broodwinning, anderen een bijverdienste, ln gevonden. Daarmede heeft men rekening te houden en het gaat niet aan nu plotseling maat regelen te treffen om dit bedrijf geheel op tc heffen. Het Ingrijpen van B. en W. en het op deze wijze tegemoetkomen aan de zeer gemoti veerde klacht van de honderdtallen bewoners van Plan-Noord, wordt door velen i/Oege- jWcht. Tijdens de behandeling der gemecnle- begrooting heeft de heer Molenaar krachtig gepleit voor het instellen van een speciale commissie, welke als taak zou hebben na te gaan hoevele personen door den mislukten oogst van duinaardappelen in zoodanlgen flnancleelen nood zijn komen te verkeeren, dat zij zonder hulp van gemeentewege niet meer ln staat zouden zijn hun bedrijf verder in stand te houden. De Raad bleek toen heel weinig voor een commissie te gevoelen, maar besloot tenslot te dat indien de toestand voor sommige perso nen Inderdaad zoo zou zijn als de heer Mo lenaar veronderstelde, na onderzoek van ge meentewege een renteloos voorschot te ver strekken. in de komende zitting van den Raad zal een aantal verzoeken om een zoo danig voorschot in behandeling komen. De commissie voor Werkverschaffing en Steun- verleening, wier advies gevraagd was, heeft eenige leden aangewezen een onderzoek te doen. alvorens haar definitie! voorstel aan B. en W. tc doen. In den Haarlemsehen Raad heeft men zich onlangs bezig gehouden met de uitdrukkin gen èn-ènóf-óf. Zooiets schijnt zich thans ook ten ontzent af te spelen. Eerst geen commissie, thans toch een commissie. Het zal voor de betrokkenen wel weinig uitmaken op welke wijze het gemeentebestuur deze zaak wenscht voor te bereiden, als aan hen maar de verlangde gelden worden uitbe taald. Dat het seizoen weer met rassche schreden nadert, bemerkt men in ons dorp aan allerlei dingen. Overal zijn de bordjes „Gemeubileerd te huur" weer verschenen en zelfs zijn hier en daar al liefhebbers geweest en zijn er gelukkigen die hun huisje reeds verhuurd hebben. Ook de V. V. V. heeft haar informatiebu reau op het Stationsplein geopend. Allen leven weer in de hoop dat het a s seizoen goed zal worden en minstens zoo als het vorig jaar. Het vorige seizoen heeft zich toch doen kennen ais een opleving én wij hopen van harte, dat deze van blijvenden aard zal zijn en Zand voort in toenemende mate bezocht zal worden, zoowel voor langer en als voor kortoren duur. 's Zomers Buiten zet op 12 April haar deuren open en wf) twijfelen er niet aan of honderden zullen van deze prachtige Instel ling prof itee ren. Jammer is het. dat de reclame-campagne, zooals Burgemeester van Alphen die zich dacht-, niet is doorgegaan. Maar er is wel reden om van het nieuw samengestelde be stuur der V. V. V. goede verwachtingen te koesteren. ZooaLs bekend gaat onze Mannen-zangver- eeuiging een reis langs den Rijn maken en daarbij In enkele Duitsche steden concerten geven. Dat kan mits goed georganiseerd een uitstekende propagandatocht worden. De or ganisatie van dezen tocht is in vertrouwde handen en men mag zonder overdrijving van een dusaanigen tocht een goede reclame voor onze badplaats verwachten. Is het geen over weging waard .om tijdens de te geven concer ten aan het publiek propaganda-materiaal uit te doen reiken? Zou de V. V. V. zich hieromtrent niet eens met de leiding van het Mannenkoor kunnen verstaan? Onze gemeentekas schijnt weer op bijzon dere wijze een strop te krijgen. De in 1928 ingevoerde straatbelasting be paalde, dat ook hotels en pensions voor de volle 100 pCt. huurwaarde moesten betalen. Daartegen schijnen nu enkele der aangesla- genen in beroep te zijn gegaan en naar de berichten luiden zijn zij in het gelijk gesteld. We hebben gepoogd de^ gronden van de beslissing onder de oogen te krijgen, maar zijn daar niet in geslaagd. Wel werd ons gezegd, dat blijkbaar de verordening een leemte bevatte, waardoor de beslissing kon worden genomen, dat de aanslagen onrecht matig zouden zijn opgelegd. Er schijnen indien deze mededeeling juist iz juridische leemten in de verordening gezeten te heb ben. Hoe het ook zij, de beslissing Is voor de ge meentekas een strop, maar voor de betrok ken personen een meevaller. Zijn de ons gedane mededeelingen juist, dan is dat een aanwijzing, om aan het sa menstellen van zulke verordeningen de meest zorgvuldige aandacht te besteden. Dat is stel lig de les, die hieruit getrokken zal worden. HEEMSTEDE Raadsvergadering Vergadering van den Raad der gemeente onder leiding van den Burgemeester, Jhr. P. J. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken, Ingekomen zijn: le. een adres van de Nationale Commis» sie tegen het Alcoholisme te Utrecht houden de verzoek gebruik te maken van het bepaalde bij artikel 4 der Drankwet, waartoe in. het jaar 1930 weer de gelegenheid bestaat en mitsdien maatregelen te nemen, d'ie bedoelen het aantal gelegenheden voor openbaren drankverkoop te verminderen. De Voorzitter zegt, dat B. en W voorstel» len dit adres in hun handen te stellen, ten einde dit te behandelen bij het voorstel over deze aangelegenheid, dat in den loop van dit jaar door hen aan de orde zal worden gesteld in den Raad. Aldus besloten. 2e. een adres van den heer W. F. Selle te Heemstede, houdende verzoek de bouw» verordening voor deze gemeente zoodanig te wijzigen, dat niet alleen de aanvrager voor bouwvergunning, doch ook de belang hebbenden bij den Raad in beroep kunnen komen. De Voorzitter deelt- mede, dat B en W. aan den Raad voorstellen op dit adres af» wijzend te beschikken. Aldus beslo'en, na eenige opmerkingen van de heeren Rijkes, Kwak en Jonck» bloed, die door wethouder Droog beant woord worden. 3e. een brief van de Vereeniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en Omstreken, houdende verzoek maatrege» len te willen treffen, dat het uithalen van vogelnesten in Groenendaal, wordt tegen gegaan. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. in overweging geven, aan hen opdracht te verstrekken om met- den inhoud van dit adres zooveel mogelijk rekening te houden door het uitoefenen van toezicht. Benoeming onderwijzend personeel. Tot onderwijzeres aan de 3e Openbare Lagere School aan de Heemsteedsche Dreef (tijdelijk Kerklaan) wordt met algemeene stemmen benoemd mej. E. E. Witte, tijde» lijk onderwijzeres te Haarlem. Herziening Uitbreidingsplan. Aan de orde komt het- voorstel tot vast stelling van de algeheele herziening van het Uitbreidingsplan. De heer Audretsch wil dat de Raad medezeggingschap blijft hebben aangaande later nog eventueel aan te brengen wijzig in» gen. De heer Kwak steunt het denkbeeld van den heer Audretsch. Spreker wil ook niet verder alles alleen aan B. en W. overlaten. De heer R ij k e s is het ook met den heer Audretsch eens. Wethouder Van de Poll merkt op, dat elke verandering in het Uitbreidingsplan toch door den Raad zal moeben worden goed gekeurd. De Voorzitter voegt er nog bij dat elke belangrijk e wijziging altijd in den Raad komt. De heeren Rijkes en Van Unen zeg gen dat het anders projeoteeren van straten liet doen vervallen van straten, waarvan in het voorstel gesproken wordt toch. geen kleinigheden zijn. De Voorzitter vestigt, er nogmaals de aandacht op dat zulke belangrijke wij» zigingen natuurlijk in den Raad komen. De heer Van der Erf wil met deze ver klaring genoegen nemen. Het Uitbreidingsplan wordt ten slotte vastgesteld. Rondvraag. De heer Kwak vraagt hoe het staat met de doortrekking van de Heemsteedsche Dreef. Verder klaagt spr. er oyer dat te veel plakkaten op verschillende muren in de gemeente worden geplakt. Wethouder Droog zegt dat In de vol rr r: ie ra;. Lovercadering een voorstel tot rening der betrokken gronden aan de i> raseeedsche Dreef zal worden inge diend. De Voorzitter wijst er op dat het aanplakken van reclamebiljetten bij veror» dernng Is geregeld. Aan het plakken van andere biljetten ze.! weinig te doen zijn. De heer Kwak heeft vernomen dat geen winkelhuizen mogen komen aan den Bin nenweg. Spr. ach:- deze straat juist zeer ge= schikt voor winkelhuizen, met name het terrein van den heer Peper kom. Wethouder Van de Poll zegt dat aan den Binnenweg geen winkelhuizen zijn ge projecteerd, omdat het daar nog eenlgszins landelijk is. Misschien verandert- de toe stand op den duur. Dan kan de zaak nog eens bekeken worden. De heer Kwak vraagt dan een bepaling te maken, dat een gewoon huis niet zóó maar als winkelhuis wordt gebruikt. Dit geeft een misstand. Wethouder Van de Poll meent dat dit moeilijk zal zijn tegen te gaan, als overigens de woning genoeg ruimte biedt. Wethouder Droog meent dat deze zaak bij de herziening der Bouwverordening onder de oogen kan worden gezien. De heer Van der Erf zegt dat een deel van het trottoir van de Zandvoortschelaan waarover hij vroeger heeft gesproken, nog niet is verbeterd. Wethouder Droog zegt dat er moeite Is gedaan, den grond waarop het trottoir ligt, in handen te krijgen. Maar dit is niet ge» lukt, de grond was te hoog in prijs. De heer V r i n g vraagt meer spoed met het werk op de Leidschevaart bij de Boeken- rodebrug. De brug is klaar, maar de toe» gangswegen nog niet. Wethouder Droog zegt onderzoek toe. Hierna sluiting der openbare vergade ring. Hamerstukken. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting nog aangenomen de voorstellen betreffende: het verleenen van voorschotten voor kosten van instandhouding van bijzondere scholen voor 1930; vergoeding volgens art. 100 der wet op het L.O. 1920 over 1928; ontheffing voor bebouwing aan de Narcissenlaan en ontheffing van de be palingen der Bouw. en Woningverordening voor den bouw van twee perceeien aan de Koedie fs laan. VERGADERING TUINLIEDEN. De eerste vergadering van de tuinlieden ver een iging Aerdenhout en Omstreken die in Hotel Lommeroord werd gehouden, was buitengewoon druk bezocht. In zijn openings woord zei de voorzitter hier st-eeds zulk een belangstelling te verwachten, met nog meer animo voor de inzendingen ter keuring, welke zich nu slechts bepaalden tot een pracht- collectie Singeraria Multiflora's van den heer B. Nieuwenhuis. Er waren verschillende bestuursvoorstel len. o.a- over de wijze van keuren van het ingezondene en een nieuwe contributierege ling voor nieuwe leden. Nadat een voorstel om entreegeld voor nieuwe leden was ver worpen, werd een voorstel tot een contribu- tieverhooging van 50 cents per jaar voor alle leden zonder stemming aangenomen. In de commissie van bijstand voor groote jubileumtentoonstelling, te houden in Sep tember werden in de plaats van de heeren Niewerf en Nobbe benoemd de heeren P. Goudswaard en W. Heere. Voor de gelegen heid om zich alsnog op te geven voor dc spe ciale Dahlia ten toonstelling, voor welke inzen ding soorten dahlia'se door het bestuur zul len verschaft worden, gaven zich nog drie leden op, zoodat dit aantal steeg tot 29, ter wijl 10 leden met een eigen stand op deze tentoonstelling zullen komen, en 8 leden col lectief zullen inzenden, zoodat, behoudens ernstige slechte weersinvloeden deze tentoon stelling zeker zal slagen. Hierna had de keuring van de inzending Singeraria's plaats. De jury kende toe 10 pun ten met lof. De heer H. v. Gurp hield vervolgens een inleiding over de Dahliacultuur, meer spe ciaal over de kweefcwijze van de te verstrek ken soorten, welke ten doel had de deelne mers in te lichten, o mde tentoonstelling nog beter te doen slagen. Nu de vraag der rupsenbestrijding steeds meer urgent wordt, hield de heer Brokke een inleiding over de bestrijding daarvan en meer speciaal de bastaardsatijnrups en Rin- gelrups. Ter demonstratie vertoonde inleider eenige nesten dezer zeer schadelijke dieren. Ook behandelde den heer Bro'.;ke de ziek teverschijnselen der Gomziekte bij perzik- boomen en de wijze van snoeien van aange taste planten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Dr H.NANNING'S EETUJ5T-0PWEKKEN D. 1.30 p fl. Voor den inhoud dezer rubriek stelt dc Redactie zieh niet verantwoordelijk. Van ing-czonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt dc kopij den inzender niet terug» gegeven. EMMABLOEMENDAG 1930. AAN DE VROUWEN EN MEISJES VAN HAARLEM EN OMSTREKEN Nogmaals doet het Comité voor de Erama- bloem-collecte een dringend beroep op Uwe bereidwilligheid om tc heipen aan deze col lecte. Vele jongedames gaven zich reeds op als bloem verkoopster, maar wil de bloemendag succes hebben, dan is meer hulp noodig. De uitgestrektheid der stad maakt het noodza kelijk te kunnen beschikken over een groot aantal bloemverkoopsters. Stellen zich niet voldoende dames beschikbaar, dan kan de geheele stad niet worden afgewerkt, tot groot nadeel der opbrengst van den bloemendag. En minder mag het resultaat der collecte niet worden, daarvoor zijn veel te groote sommen noodig voor een doelmatige tuber- culose-bestrijding. Bovendien zou de oude roem van Haarlem, als kampioen in de opbrengst der bloemen dagen, gaan tanen en deze oude roem van weldadigheidszin moeten wij handhaven. Geeft U daarom nog heden op ais bloem- verkoopster aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. HET COMITé. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DE KLEEDERMAKERIJ VOOK BETE R WERK MAATKLEEDING TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Alkmaar 25 Maart van Valparaiso naar Amsterdam. Aagtekerk 26 Maart te Adelaide van Rot terdam. Arendskerk 27 Maart 6 u. te Suez, Austra lië naar Rotterdam. Afrika van Japan 25 Maart van Kobe. Baarn 26 Maart 12 u. 400 mijl van Land's End, Chili naar Amsterdam. Clio 26 Maart van Paramaribo naar Cris tobal. Commewijne 26 Maart te New-York van West-Indië. City of Khios van Japan 25 Maart van Cebu. Delftdijk 25 Maart n.m. te Vancouver van Rotterdam. Dinteldijk 26 Maait 10 u. 41 m. 230 mijl West van Land's End Pacifickust naar Li verpool en Rotterdam. Dj ember 27 Maart 6 u van Djeddah, Ba tavia naar Rotterdam. Delftland 27 Maart 9 u. te Amsterdam van Buenos-Aires. Eberstein van New-York via Antwerpen 25 Maart op 100 mijl Z.W. van Land's Eind. Foscolo van Triest 22 Maart te Susak. Flandria passeerde 27 Maart 10 u. Ports mouth, Amsterdam naar Buenos Aires. Flandria passeerde 27 Maart 3 u. 10 min. n.m. Dungeness, Amsterdam naar Buenos- Alres. Glenshiel van Japan 26 Maart van Manila, Giekerk passeerde 26 Maart Dungeness, Rotterdam naar Kaapstad. Grootendijk 26 Maart n.m. te Seattle van Antwerpen. Japara passeerde 26 Maart Algiers, Rot terdam naar Batavia. Johan de Witt 27 Maart van Colombo, Ba tavia naar Amsterdam Kangean passeerde 27 Maart Gibraltar, New-York naar Java. Kampar passeerde 26 Maart Finisterre, Rotterdam naar Batavia. Koudekerk passeerde 26 Maart Perim, Rot terdam naar Kurrachee. Knight Companion 25 Maart te Hamburg. Kota Gede passeerde 27 Maart 5 u. Oues- sant-, Batavia naar Rotterdam. Kota Radja 27 Maart 7 u. te Belawan, Rotterdam naar Batavia. Lochmonar 22 Maart n.m. van Los An geles, Pacifickust naar Rottredam. Merauke 27 Maart 7 u. van Genua, Rot terdam naar Batavia. Main van Japan 26 Maart van Chinwang- tao. Nanking van Japan 26 Maart- te Dairen. Norma 22 Maart van Kotka via Londen. Nias 27 Maart van Marseille naar Antwer pen. Beira naar Rotterdam. Oost kerk 26 Maart van Genua, Rotterdam naar Japan. Osmed 21 Maart van Valencia. Rotterdam 27 Maart v.m. van Venetië naar Syracuse. Roepat 26 Maart te Londen. Batavia naar Amsterdam. Springfontein 27 Maart van P. Elizabeth naar East-Londen. Sommelsdijk 26 Maart van Calcutta naar Rotterdam. Sarthe van Brazilië vertrok 27 Maart van Havre via Antwerpen. Tosari 27 Maart 8 u te Sa bang, Rotterdam naar Batavia. Toboalie passeerde 26 Maart Algiers, Rot terdam naar Batavia. Tomori passeerde 26 Maart Malta, Rotter dam naar Batavia. Tjimanoek 25 Maart van Hong Kong naar Mur.tok. Tjibesar 25 Maart van Chinwangtao naar Dairen. Titus 26 Maart te San Juan de Porto Rico van Amsterdam. Van Rensselaer 26 Maart van Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Venezuela 27 Maart te Amsterdam van W - Indië. Voluntas 17 Maart van Bona via Hornillo. Van Spilbergen 26 Maart van Fremantle naar Singapore. Zeelandia 29 Maart 's midd. te IJmuiden verwacht, Buenos Aires naar Amsterdam. Eemland 26 Maart 8 u. te en 21 u. van Rio Grande, Amsterdam naar Buenos-Aires. Flandria 27 Maart 11 u. te en 12 u. van Southampton, Amsterdam naar Buenos- Aires. Gorontalo 26 Maart van Colombo, Batavia naar Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Verven ttoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a 9IIH ZATERDAG 29 MAART. HILVERSUM, 1875 M. 10-00 Morgenwijding. 12.15 Concert AVRO- Ensemble. 2-00 Causerie over Vioolbouwkunst door J. A. Visscher, Architect DJST.A. Muzik. me dew. van Mr. H. J- van Leeuwen. 245 Con cert AVRO-Octet. 4.30 Sportpraatje door H. Hollander. 500 Dr. J. D. Hefting; Iets over het voorkomen van de tuberculose. 5.30 Duitsch:Gevorderden en conversatie. 6-00 Concert door het Omroep-orkest. 8.00 VARA. Concert. Orkest en solisten. Na afloop: Vara- Varia. HUIZEN. Tot I uur: 298 M. Na 1 uur: 1071 Bi. Uitsl. K. R. O.-Uitzending. 8.15 Gramofoon. 11-30 Godsdienstig half uurtje. 12.15 Gramofoonplaten. 1.00 Concert door het KRO-TRIO. 2.00 Kinderuurtje. 4-00 Esperantocursus- 4.30 Engelsche les. 5.00 Gra mofoonplaten. 6.00 Sportpraatje. 6-15 Gramo foonplaten. 6.40 Journalistiek weekoverzicht, 7.00 Gramofoonplaten. 7J.0 Dr. L. Heijer- mansDiphtheritis. 7-30 Causerie-8-00 Gramo foonplaten (Caruso). 8.30 Concert door het KRO-orkest o-l-v. Joh. Gerritsen. 9.40 Con cert door het Radio-Hawaiïan-vijftaL 10.1Q vervolg orkestconcert. 11.10 vervolg Hawaiian muziek. 11.30 Gramofoonplaten, "IM*- DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11-05 Lezing1. 150 OtF* kestconcert. 3.50 Concert, Orkest W. Parson# (bariton). 5.05 Orgelconcert door R- Newt 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber- 7.00 Spert- bear. 7-05 Piano-recital door V. Hely-Hutchin son. 7.20 Lezing. 7-40 Lezing. 7.50 Concert. S. Bertin (sopraan), E. Lush (piano), orkest 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.00 Diversion# Ut m.m.v. Dansorkest 11-00 Dansmuziek, i PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 9.20 Orkestconcert. 12.50 GramofoanpL 450 Dansmuziek. 5-20 Orkestconcert 6.55 Gramo- foonpL 9.05 Tooneeluitz. 10.20 Gramofoonpi, LANGENBERG 473 M. 6 20 Gramofoonpi. 9 35 Gramofoonpi 11-30 Gramofoonpi. 12.25 Orkestconcert. 4.50 Or kestconcert. -7.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12-20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 DL 12.50 Gramofoonmuziek. 230 Concert- Orkest en piano- 7 20 Declamatie, orgel- en orkestconcert-. 9.05 Orkestconcert en decla matie. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Gramofoonpi. 650 Gramofoonpi. 835 GramofoonpL 8.50 Ga la-concert. Orkest, vo cale- en instrumentale solisten. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 120 Gramofoonpi. 1.50 Le zingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Uit München: Orkestconcert tooneel en Jazz- Ensemble. Daarna: Berichten en tot 11-50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kinder ver telling. De auto van Dicky; Dirkje en Gerrit is bet wachtlokaal binnengestoven, heeft de tafel omgc» worpen en tegen den muur gesmakt, is zelfs op den tafelrand geklommen en ook tegen den wand gebotst, vlak onder de uniformpet van Carlo Caro. Door den schok zijn de drie kinderen over elkaar geworpen, alsof 't aardappelen waren. Zoo kan ik niet langer slapen, zegt Gerrit ver» ontwaardigd.Wat maken die buren weer een lawaai.... En hij steekt zijn slaperige gezicht bo ven de auto uit. Wat is dat bier voor een fabriek? vraagt hij verbaasd. Ben 'k nooit eerder geweest.... Hij kan zich volstrekt niet herinneren,i wat er met hem gebeurd is. vóórdat hij ging slapen en hij snapt nog minder yan de vricndelijki omgeving, die hij n u aanschouwt- 'k Heb altijd wel geweten dat de aarde draait, moppert hij, maar daarom hoeft ze 't nog niet zoo wild te doen.... Mijn hoofd kan het niet bijhouden.... Diender Carlo kijkt intusschcn door het raam en zijn vrees verdwijnt langzamerhand- Wat een rare snijboon, mompelt hijZiet er niet valsch uit.... wel erg suf.... Zou hij we! goed wijs zijn? Wie kruipt cr nou in een auto als hij van een berg naar beneden komtMoet je toch wel een beetje raar wezen

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14